Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Barca_1985
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.03.01. 13:11:10

2018.04.06. 19:12:02

Sziasztok!Nem értem azokat akik döntetlent szeretnének a madridi derbin.Egyértelműen az a cél a csapatnak,hogy az aktuális második a lehető legtöbb pontokat bukja,azaz ki kell kapnia az Ticonak nincs mese.Rég szurkoltam már Real Madrid sikernek(soha :) ) Vasárnap ennek az ideje is eljött!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.06. 10:09:07

S.Agüero írta:Kíváncsi leszek a szombati kezdőnkre. Valami ilyesmit megnéznék:

MAtS - Semedo ; Piqué ; Umtiti ; Alba - Dembélé ; Rakitic/SR ; Paulinho ; Coutinho - Messi ; Suárez

Vasárnap meg legyen iksz a madridi derbi. :D
Hát most már játszhatna Vermaelen is egy kicsit, Minát nem is merem írni, de a belga megbízható volt eddig, Umtiti meg pihenhetne. Ahogy Alcacer és Denis is kaphatna több szerepet, akár kezdőként is, akár sokat játszva csereként a Leganés ellen.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.04.06. 08:28:58

Makanaki írta:Annyira szép, hogy a Real-Atletico meccsen nem születhet rossz eredmény. Ha nyer a Real az Atletico lemarad, ha x akkor mindeketten és jöhet a Valencia, ha nyer az Atleti az is nagyon jó, mert kikap a Real :P.
A második és 5-ik hely még elég szorosnak ígérkezik.
két eset lehet: vagy a legjobb alkalom, hogy ellazsáljanak egy meccset úgy hogy (közvetve) ártanak a Barcának, vagy lerohanják őket, hogy bizonyítsanak - verhetetlenek tavasszal. valójában pedig inkább döntetlennek érzem....
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1065
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.06. 08:27:33

Én a 0:0-nak örülnék a legjobban.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.04.06. 01:46:06

Annyira szép, hogy a Real-Atletico meccsen nem születhet rossz eredmény. Ha nyer a Real az Atletico lemarad, ha x akkor mindeketten és jöhet a Valencia, ha nyer az Atleti az is nagyon jó, mert kikap a Real :P.
A második és 5-ik hely még elég szorosnak ígérkezik.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.05. 22:45:31

S.Agüero írta:Kíváncsi leszek a szombati kezdőnkre. Valami ilyesmit megnéznék:

MAtS - Semedo ; Piqué ; Umtiti ; Alba - Dembélé ; Rakitic/SR ; Paulinho ; Coutinho - Messi ; Suárez

Vasárnap meg legyen iksz a madridi derbi. :D
Többet rotálnék, megmondom őszintén. Talán a Leganés ellen még pont nem, mivel a római visszavágó nem ígérkezik kemény meccsnek.

Ha az Atlético kikapna a hétvégén, négy meccset kellene még nyernünk a bajnoki címhez, ezek lehetnének a Leganés, Valencia és Villarreal otthon, Levante idegenben. Ezek a meccsek "jó helyen" vannak, nem zavarják a BL-meccseinket meg a Copa döntőt.

A biztonság kedvéért meg még ott a Sociedad otthon, utolsó bajnoki, nem hiszem, hogy a baszkok bármit elő tudnának rántani a kalapból, hogy meggátoljanak minket a bajnokság megnyerésében.

A többi meccsen Valverdének több kockázatot kellene vállalnia, hogy friss maradjon a vénülő gerincünk a többi sorozatra. Persze lenne ott egy Coutinho-Dembélé duó, ami kb. kötelezően a pályára lépne, ez pedig garancia arra, hogy annyira vakon egyik meccsen sem leszünk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.04.05. 22:41:37

Én Umtitinak és Rakétának adnék mindenképpen pihenőt,illetve ha Busi még nem lesz 100% hétvégére sem,akkor megint max egy félidőre tenném fel. Nem hiszem hogy nagy gond lesz a mostani bajnoki.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.05. 22:02:52

Kíváncsi leszek a szombati kezdőnkre. Valami ilyesmit megnéznék:

MAtS - Semedo ; Piqué ; Umtiti ; Alba - Dembélé ; Rakitic/SR ; Paulinho ; Coutinho - Messi ; Suárez

Vasárnap meg legyen iksz a madridi derbi. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.01. 22:53:25

Hétvégén madridi derbi, ahol ha a Real nyer, akkor pont úgy állnánk, hogy a Clásicón sorfal lehetne... :) Ha mi is nyerünk a Leganes ellen itthon... :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.01. 12:50:19

Chino írta:...
Szerintem is a Piqué-Umtiti duóval volt a legnagyobb gond. Dekoncentráltság, rossz helyezkedések, sorozatosan elkésett becsúszások, kabaré volt, amit leműveltek. :D Fejben még a válogatottban voltak, vagy már a BL-ben.

Kicsit haragudni fogok a Sevillára is mondjuk, ha ezek után majd 0-4-re kikapnak a bajoroktól a héten.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.01. 12:37:02

Samper írta:Mentség lenne: válogatott szünet után, kupameccs előtt és sérült Messivel. Mégis nagyobbnak látszik a baj: Messi nélkül nincs focink.

Messi rúgott egy gólt, ez elvitathatatlan, de azon kívül baromi gyenge volt. Ezt rohadtul nem verném Valverdere meg a 4-3-3-ra, egyszerűen egyénenként volt baromi gyenge a csapat. Ini szerintem a leggyengébb meccsét meccsét játszotta, a Piqué-Umtiti duó, nem csak egyenként volt gyenge, de mintha még életükben nem játszottak volna együtt. Középen a támadók közelébe sem mentek, totál homályak voltak mindketten.
Messi beállása sem hozott túl nagy változást, ahányszor megindult, szinte mindig szerelték, a passzai sem ültek, ami menti az a gólja. Ha valakit ki lehet emelni, szerintem Coutinho volt. Neki sem a legjobb meccse volt, de talán benne volt a legnagyobb veszély és jobban hajtott, mint bárki a csapatból.
Remélem fejben kicsit összeszedik magukat a fiúk és nem csak a mezt viszik ki a pályára.
Ami azért pozitívum, hogy sikerült kihozni X-re egy olyan meccset idegenben, amikor a Sevilla talán a szezon meccsét játszotta.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.01. 11:23:21

gecc ezt a csapatot nem lehet megverni :D pedig tegnap olyan durván fh.sok voltunk a játék minden elemében h nem igaz. főleg a védelem, meg a kp-s védekezés mondott totális csődöt, én nem számoltam, de a sevillának biztos volt vagy 20 kapura lövése.... érthetetlen hova lett az a fene nagy stabilitás... :? :roll: nem tudom a roma ellen lesz-e buszkecc, de ha nem , sztem akkor is kiveszi dembelét, mert védekezésben sajnos egyelőre nagyon homály, előre meg nem ad annyit h megérje betenni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.01. 10:14:29

Jobban kezdtünk, akár vezethettünk is volna, de utána egyértelműen a jóval frissebb Sevilla akarata érvényesült. Nagyon nagyot mentek, és rá is szolgáltak a 3 pontra, de megfizettek végül Muriel, és Layun önzőségéért. Ezen az estén az 1 pont is sokat ért, a veretlenség is megmaradt-bár a zakó sem lett volna tragédia-remélhetőleg a bl meccsig felfrissül a csapat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.04.01. 09:48:06

Az ilyen "kis győzelmek" érik a legtöbbet az én szememben, ismét megmutattuk, hogy egyszerüen nem tudunk kikapni. S lehet viccelődni a stabilitással, de én marha büszke vagyok a csapatra, hogy még nem sikerült kikapni, de április van.
Az olasz csapatokra mindig is irigykedtem, azok tudtak igy a semmiből elrakni 2gólt egy olyan meccsen, ahol kb kapuralövésük sem volt, kb most nálunk is ugyanilyen érzésem van, nem tudunk annyira rosszul játszani, hogy kikapjunk :lol:
Persze ez megfordulhat még a végére, és megeshet, hogy nem nyerünk semmit, de eddig én maximálisan meg vagyok elégedve a csapattal.
Ez a döntetlen jól jött a kupadöntő szempontjából is, mi is komolyan állunk majd bele a meccsbe, mert láttuk, hogy a Sevilla képes 2gólt adni, viszont bennük meg ott a mostani meccs, mikor sokkal jobbak voltak nálunk, és még igy sem sikerült legyőzniük minket. Mi lesz akkor, ha elkezdünk játszani? :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.04.01. 09:37:56

Geri777 írta:Verma mikor fog újra lehetőséget kapni?
Pont ugyanez jutott eszembe, h amilyen formában volt mindkét emberünk, felüdülés lett volna a fickót nézni pl a második félidőben.

55 mp telt a a két gólunk között, mi lehet a rekord? :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.04.01. 09:36:38

Kovbal88 írta:
Akkor én valószínűleg egy másik meccset láttam, mert szerintem nem voltunk rosszak, de látszott a fáradtság, főleg fejben. És az egy pontnak ha nem is, de annak, hogy nem kaptunk ki nagyon örülök.
Dembele szerintem nem volt rossz, amikor megindult volt benne veszély.
Coutinho rúghatta volna a szabadokat, nem tudom Suarez miből gondolja, hogy jobban rúgja, mindkettő pocsék volt.
Umtiti kimondottan jól játszott, Pique ha ott gólt szerezz, azt mondom neki sincs rossz meccse.
Paulinho na ő nagyon gyenge volt elől, azt se tudta, hogy hol van. A többiekkel nem volt bajom.

Egy győzelem aranyat ért volna ma, főleg, hogy ezt a Sevillát is elkapta idén már egy pár csapat.
[/quote]
természetesen nem tudom, hogy te mit néztél....azért a leírtakból mégis az látszik elfogadhatónak, hogy ugyanazt néztük csak másképp láttuk :shock:
a csúcs nálad Umtiti....nem csak hogy gyengén játszott, ritkán látok védőt úgy alázni mint amit vele csináltak tegnap. Piquenek még úgy is rossz meccse volt, hogy két biztos gólt pattintott ki(de lehet, hogy egy harmadiknál is elmondható u. ez.)
Paulinho-Rakitic kettős az első félidőben kifejezetten jól játszott, a Brazil aztán szokás szerint elfáradt és ez Rakitic játékán is látszott.
Dembélé: igen ...volt néhány jó megmozdulása is de összességében halovány, kevés, nem elég hatékony a játéka....a védekezése ezúttal kifejezetten o-ért, SR. ezért volt állandóan két védővel szemben egyedül.
én így látom de persze az a jó a fociban , hogy ahányan vagyunk annyi nézőpont. és ezért írogatok ide és olvasok sok más véleményt mert ez is része a szórakozásnak amit a foci nyújt.
még egy gondolat: ezerszer leírtam már, a kontra támadás a mai foci egyik leghatásosabb fegyvere, de..... nem minden kontra ér gólt!! ezt láttuk tegnap. a rohanás nem elég, azt be is kell tudni fejezni, akkor jó, ha a rohanás végére olyan ember kerül helyzetbe aki még + ezt is tudja.
ettől még persze mákunk is volt :D de ezt már írtam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mess2009 2018.04.01. 09:40:10-kor.
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2018.04.01. 09:18:04

Verma mikor fog újra lehetőséget kapni?
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.04.01. 08:35:30

danixx írta:
Balinho írta:Valószínű nem leszek népszerű ezzel a véleményemmel, de amennyire felspannolt a meccs vége és amennyire örültem, hogy megmaradt a veretlenség, és amennyire örülök, hogy a csapatnak megvan az a képessége, hogy bukottnak tűnő meccseken fordítson, annyira ki kell mondjam, hogy a Valverde-féle csapat az utóbbi évek egyik legérdektelenebb csapata számomra.

Egész egyszerűen nem szórakoztat az a foci, amit mutatunk, és most nem is a Guardiola-féle csúcsfocihoz mérem a teljesítményt... Lehet az a baj, hogy régen úgy ültem le egy meccs elé, hogy mindegy milyen a játék, első az eredmény, mostanra ez meg megváltozott és fontosabb, hogy egy meccs alatt kikapcsolódjak és jól szórakozzak, és ezt nem nagyon tudjuk hozni. A mai meccs élvezeti faktorát a 80. percig sokkal inkább a Sevilla hozta, mint mi, és bár ezen a meccsen az 5 perc katarzis pozitív tartományba tolta a mérleget, de ha az egész évet nézem, akkor rengeteget küszködünk, szenvedünk vagy épp toljuk a minimál programot az időt pörgetve.
Nekem továbbra is az a meglátásom, hogy ez az edző alkalmatlan ide. Az, hogy nem vette észre, hogy a SR és IR ma még a szokásosnál is rosszabbak voltak és lehozza az egyetlen embert, akiknek volt bármiféle támadójátéka jobb oldalon.. köszi. ez a meccs csak elrontotta a hétvégét.
Az eredmények jönnek, de játék borzasztó
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.01. 05:58:39

Mentség lenne: válogatott szünet után, kupameccs előtt és sérült Messivel. Mégis nagyobbnak látszik a baj: Messi nélkül nincs focink.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.04.01. 01:36:58

Érdekesek ezek a vélemények, főleg a nyári letargiák után érdekes ezeket olvasn.:-D
Az, hogy milyen a játék, nem feltétlen EV sara. Van egy álomány, akik még egyáltalán nem csiszolódtak össze. Fontos pozíciókra vettünk játékosokat, akik közül Dembelé sérült volt sokáig, majd jött Couthino Januárban. Nincsen meg még az öszhang. Az, hogy Ini ennyire indiszponált lesz és a Pique, Umtiti páros ennyire offon. azt nem tudhatta. Igen nem egy Pep féle játék, de az biztos, hogy hatékony és a körülményekhez képest maxot hoz ki belőlük. A legrosszabb esetben is 9 ponttal megyünk a második előtt. Minden elismerésem EV-nek, pedig nagyon nem akartam Barca edzőnek. A vártat magasan túlteljesíti, akár mi is legyen a vége.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2018.04.01. 01:34:51

Most értünk vissza a meccsről. Hatalmas hangulat volt, sok éneklés, de nem folyamatos szurkolás volt, sok barcă drukker volt a hazai szektorokban, mi is. Eszelősen gyenge játékkal sikerült pontot szerezni. Az újak nem találják továbbra sem a többieket, Paulinho mintha ott sem lett volna. Feltűnően nem volt hajtás. Messi is dobálta magát, Couthinho küzdött, de hiába, Ini sok labdát vesztett, a védelem helyezkedése megdöbbentően gyenge volt. Busi nagyon hiányzott. Megvartuk őket a stadion mellett, Rakitic nagy éljenzést kapott.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.04.01. 00:32:14

Óriási szerencsénk volt, de a végén azért meg is dolgoztak érte a fiúk.
Azt hittem, hogy Valverde elengedte a meccset, mikor nem cserélt már a szünetben. A jobb oldalunkon SR egymaga kevésnek bizonyult, nem tudott egyszerre hatékonyan védekezni és támadni is. De szerencsére jött a csere, majd ezután Denis is nagyon jól lépett be a meccsbe. Az indiszponált Iniestát pedig még előbb le kellett volna vinni.
Ha tanult a meccsből, akkor Valverde sürgősen visszaáll a komolyabb mérkőzéseken a 4-4-2-re.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.04.01. 00:16:51

danixx írta:
Balinho írta:Valószínű nem leszek népszerű ezzel a véleményemmel, de amennyire felspannolt a meccs vége és amennyire örültem, hogy megmaradt a veretlenség, és amennyire örülök, hogy a csapatnak megvan az a képessége, hogy bukottnak tűnő meccseken fordítson, annyira ki kell mondjam, hogy a Valverde-féle csapat az utóbbi évek egyik legérdektelenebb csapata számomra.

Egész egyszerűen nem szórakoztat az a foci, amit mutatunk, és most nem is a Guardiola-féle csúcsfocihoz mérem a teljesítményt... Lehet az a baj, hogy régen úgy ültem le egy meccs elé, hogy mindegy milyen a játék, első az eredmény, mostanra ez meg megváltozott és fontosabb, hogy egy meccs alatt kikapcsolódjak és jól szórakozzak, és ezt nem nagyon tudjuk hozni. A mai meccs élvezeti faktorát a 80. percig sokkal inkább a Sevilla hozta, mint mi, és bár ezen a meccsen az 5 perc katarzis pozitív tartományba tolta a mérleget, de ha az egész évet nézem, akkor rengeteget küszködünk, szenvedünk vagy épp toljuk a minimál programot az időt pörgetve.
Nekem továbbra is az a meglátásom, hogy ez az edző alkalmatlan ide. Az, hogy nem vette észre, hogy a SR és IR ma még a szokásosnál is rosszabbak voltak és lehozza az egyetlen embert, akiknek volt bármiféle támadójátéka jobb oldalon.. köszi. ez a meccs csak elrontotta a hétvégét.
És mégis kit cseréltél volna be helyettük? Rakitic az első 30-35 percben parádé volt, utána kezdte a hülyeséget, de pl Iniesta sokkal gyengébben focizott nála.

Pique meg Umtiti mintha ma találkoztak volna először egymással, bár kb senki nem játszott jól, ami azért elég ritka :D Ja, de...N’Zonzi :D csak sajna rossz mezben van.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.01. 00:05:07

danixx írta:Nekem továbbra is az a meglátásom, hogy ez az edző alkalmatlan ide. Az, hogy nem vette észre, hogy a SR és IR ma még a szokásosnál is rosszabbak voltak és lehozza az egyetlen embert, akiknek volt bármiféle támadójátéka jobb oldalon.. köszi. ez a meccs csak elrontotta a hétvégét.
Kit tesz be SR helyett? Semedot, aki csak most épült fel a sérüléséből? Biztos megmentette volna a seggünket így, hogy égett a ház. Na meg kire cserélnéd le akkor Ernőt? Meg mi lenne az utódtól az elvárás, nyerjük meg minden meccsünket vele 5-0-ra? :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
danixx
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2017.08.29. 11:27:36

2018.03.31. 23:44:39

Balinho írta:Valószínű nem leszek népszerű ezzel a véleményemmel, de amennyire felspannolt a meccs vége és amennyire örültem, hogy megmaradt a veretlenség, és amennyire örülök, hogy a csapatnak megvan az a képessége, hogy bukottnak tűnő meccseken fordítson, annyira ki kell mondjam, hogy a Valverde-féle csapat az utóbbi évek egyik legérdektelenebb csapata számomra.

Egész egyszerűen nem szórakoztat az a foci, amit mutatunk, és most nem is a Guardiola-féle csúcsfocihoz mérem a teljesítményt... Lehet az a baj, hogy régen úgy ültem le egy meccs elé, hogy mindegy milyen a játék, első az eredmény, mostanra ez meg megváltozott és fontosabb, hogy egy meccs alatt kikapcsolódjak és jól szórakozzak, és ezt nem nagyon tudjuk hozni. A mai meccs élvezeti faktorát a 80. percig sokkal inkább a Sevilla hozta, mint mi, és bár ezen a meccsen az 5 perc katarzis pozitív tartományba tolta a mérleget, de ha az egész évet nézem, akkor rengeteget küszködünk, szenvedünk vagy épp toljuk a minimál programot az időt pörgetve.
Nekem továbbra is az a meglátásom, hogy ez az edző alkalmatlan ide. Az, hogy nem vette észre, hogy a SR és IR ma még a szokásosnál is rosszabbak voltak és lehozza az egyetlen embert, akiknek volt bármiféle támadójátéka jobb oldalon.. köszi. ez a meccs csak elrontotta a hétvégét.
Válasz küldése