Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.10.20. 20:35:53

mehet vissza Isten hirevel a bilbaoba, Malcom meg padon sincs, Dembele megint kapni fog 3 percet a vegen. Elkoltottunk fel milliard eurot es meg sem probalja ez a kokler egy kicsit forgatni a csapatot. Ami legalabb pozitiv hogy Semedo kezd.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.10.20. 20:02:10

soadroli írta:Barcelona XI: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Arthur, Busquets, Rakitic; Messi, Suárez, Coutinho
Örülök Arthur kezdésének, viszont Vidalt lehet bedobtam volna Busquets helyére. Az utóbbi időben nagyon zsenge volt.
Nyerni kell nincs mese !
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2018.10.20. 19:56:45

Komolyan, Malcom még a keretbe sem került be? :roll:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.20. 19:45:41

soadroli írta:Barcelona XI: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Arthur, Busquets, Rakitic; Messi, Suárez, Coutinho
Minden pénzem rátettem volna, hogy ez lesz a kezdő.

0 meglepetés, a 82. percben pedig jöhet egy Coutinho-Dembele és egy Arthur-Vidal csere.

De remélem összeszedték magukat végre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.10.20. 19:42:00

Barcelona XI: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Arthur, Busquets, Rakitic; Messi, Suárez, Coutinho
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.10.20. 10:58:14

Yokozuna írta:Olvasom, hogy Dembuz meg Munir meg más nevek, és nem kell Suarez és Piqué. De nem értem mit akarnak ezek a szurkolók. Tartalék csapattal álljunk ki a Sevilla és a Reál ellen?
A fenti kettő alapemberünk, és ha nem sérültek akkor egyelőre a kezdőben a helyük. Valverde nem most fog elkezdeni kísérletezni, ha eddig nem tette. Hat pont, vagy elköszön.

Mindketto formaja erosen indokolna a kispadot, pikevel 0-1-rol kezdunk minden meccset, suarez pedig elol hasznalhatatlan azonfelul pedig vedekezni sem jon vissza.

Amugy nem ugy volt hogy Lajos serult?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.10.19. 23:40:54

Olvasom, hogy Dembuz meg Munir meg más nevek, és nem kell Suarez és Piqué. De nem értem mit akarnak ezek a szurkolók. Tartalék csapattal álljunk ki a Sevilla és a Reál ellen?
A fenti kettő alapemberünk, és ha nem sérültek akkor egyelőre a kezdőben a helyük. Valverde nem most fog elkezdeni kísérletezni, ha eddig nem tette. Hat pont, vagy elköszön.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.19. 21:25:13

Nero. írta: Mik a kötelezők?
Ilyen tabella-állásnál minden a Realt kivéve, ahol az X is elfogadható. Kimerítették a félévi pontvesztő keretüket.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.19. 20:53:39

Samper írta:Kötelező győzelmek jönnek. Teljesen mindegy, hogy Valverde ehhez hogy állítja össze a csapatot és milyen a taktika: az eredmény minősít. Ha viszont nem jönnek a győzelmek, akkor Valverde alkalmatlan.
Mik a kötelezők?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.19. 20:19:27

Denis, Malcom, Samper, Umtiti, Vermaelen nincs a keretben holnapra. Semmi meglepő, végülis ha Malcomot odaadjuk télen egy 50esért a Tottenhamnak már kerestünk rajta és még nem is játszott ellenünk a bl-ben...
Másrészről bekerült Chumi a B-ből, így van védő csere a padon
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.18. 11:31:43

Na, Vidal visszatér.
Amilyen a formánk, ő fog gólt rúgni nekünk
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.18. 08:27:34

Kötelező győzelmek jönnek. Teljesen mindegy, hogy Valverde ehhez hogy állítja össze a csapatot és milyen a taktika: az eredmény minősít. Ha viszont nem jönnek a győzelmek, akkor Valverde alkalmatlan.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.10.08. 12:06:47

Lajos 6 meccs óta nem lőtt gólt. Valverde rendszerébe(van?) nem illik ő bele, nem is fog sok gólt szerezni, pláne mikor a baloson 3-an vannak gyszerre ugyanott. Pique jelenlegi formája is 1 bekapott gólt garantál.

Jelenleg úgy néz ki, hogy van egy csatárunk aki nem gólokat lő hanem átlépi a labdákat (tök jó, hogy relatíve sok gólpasszt ad, de nem az ő dolga kéne legyen) és ezzel csak a támadasok halnak el rajta, illetve van ez a védelem amivel -1-ről kezdjük a meccseket
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 12:04:21

Sajna Suarez nagyon kilóg a csapatból. Az ő darabossága sikít a meccseken. Egyszerűen ügyetlen ehhez a játékhoz. Viszont nézhetjük egész évben, mert Munirt nem fogja Valverde játszatni. Tölteléknek használjuk őt is.
Dembi-Luis csere kellett volna, de ilyet nem lép meg Valverde soha. Coutinho cseréje annyiban érthető, hogy a kis brazil 70 perc után elfárad. Kérdés, miért a 83. percig vártunk a cseréjével.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.08. 11:56:17

Ronal.10 írta: Most ősszel nem érzem azt hogy ott tudnánk lenni a végén... Télen változás kell (vagy új nagy játékos vagy valami edző) mert egyszer csak Messi is megunja, nem áll távol tőle a feladom hozzáállás... :?
A játékosanyaggal semmi gond nincs, évek óta talán most a legjobb. Viszont most, amikor lehetne nyúlni a padhoz Valverde semmit nem csinál. Nekem vele kapcsolatban ez a legnagyobb gondom. A játékkal olyan nagy gond nincs, ha sokszor csak kicsit vagyunk pontosabbak behúzzuk a meccset.
De az, hogy Suarez olyan értékelhetetlen teljesítményt nyújt, hogy az fizikai fájdalom és végigjátsza a meccset az kabaré. Dembouz meg bejön 6-8 percre, meg becseréli Rafinhat 10 percre. Sikított a csapat egy Dembélé-Suarez cseréért. De még Munir is sokkal jobb lett volna. Suarez megállt elől aztán próbált csetleni-botlani a tizenhatoson belül. Semmi mozgás, hajtás, de már azzal sokkal előrébb lettünk volna hab a gyors támadásokat nem akasztja meg. Legalább 2-3 ilyen lehetőség lett volna, de ahogy beleért a labdába vége volt mindennek.
De egy Busi-Vidal csere is nagyon érett. Amíg nem mer belenyúlni a meccsbe max. arra várhatunk, hogy Cou-nak elsül a lába vagy Messi bekotor egyet. Ez a legnagyobb hiba, remélem váltotat, mert az egyszerűen egyszerűen nem no9rmális, hogy a 80. perc előtt nem cserél, pedig lenne kire.

Semedot sajnálom néha, mert előre megy, megkapja a labdát, de nem tud vele mit kezdeni, mert nincs senki a jobboson. Amikor ott volt Dembélé előtte legalább a jobb oldalunk veszélyes volt. A portugál amúgy nagyon tetszett, védekezésben is rendben volt és a támadásból is aktívan kivette a részét, csak segítséget nem kapott és folyamatosan ment a hátrapasssz. Egy Dembouzzal életveszélyesek lehettek volna.

Arthur volt a másik, aki kifejezetten jó meccset hozott. Az eddig bemutatkozó fiatalok közül rajta láttam, hogy komoly tagja a csapatnak. Üresbe mozgott, meg mert húzni egy-egy cselt, a lefordulásai tényleg már-már Xavit idézték. A bátorságán kell még csioszolni, mert a képességei megvannak, hogy nagy labdákat osztogasson. Még most sem mondanék róla ítéletet, de lehet hogy lassan meg kell kövessem, mert személy szerint nem nagyon bíztam a srácban.

Piqué meg összeszedhetné magát, mert lassan több gólpasszt oszt ki, mint Messi.
Az argentínnak nagyon jót tett a karszalag, nem tudom mikor láttam ennyit és így hajtani, mint az idén.
Forca Barca!!!!
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 09:46:28

Busquets rettentő sok hibával játszik már egy ideje, magához képest. A félidőben mikor mutatták őket a játékos kijáróban, rossz volt nézni. Mint aki szűkölködik, rágta a körmét, senkivel nem volt szemkontakt, meg se szólalt. Egy merő feszkó volt az emberünk. Ha ezt egy 20 éves csinálja oké, de egy rutinos sztárról beszélünk. Valami nem oké nála, ez világos.

Valverde-ről a következő 3meccs után kéne áment mondani.
Sevilla, Inter, Real, mindegyik hazai pályán.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.10.08. 09:42:16

Feast4 írta:Abban ne is gondolkodjatok, hogy szezon közben edzőt cserélünk hogyha nincs valami ordenáré nagy gáz.Nincs kit.Nem emlékszem mikor volt utoljára edzőcsere szezon közben.
Ha Martinót nem küldték el szezon közben, nem Valverdével kéne ezt elkezdeni, bármennyire is úgy gondolom továbbra is hogy lehetne jobbat találni.

A védekezést pedig nem csak egyénileg, hanem csapatszinten, taktikailag kéne újra gondolni. Nem tudom, hogy az egyéni hiba volt e, hogy Busquets a tizenhatos előterében próbált labdát szerezni. Középen megüresedtünk, nem egyszer Messi futott vissza védekezni a Busi helyére. Melo, Rakitic pedig mélyebben volt de a széle felé tolódva. Ők ugyan megküzdöttek az emberükkel, de középen attól nem mindig volt ember.

Tavaly legalább a védekezés működött, a támadásaink továbbra is meddőek sokszor. Jó védekezéssel azonban ez egy 1-0-ás meccs lett volna. Nem kell védekezni Guardiola sem tolta túl azt a szekeret, viszont akkor lőjünk 2-3 gólt.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.10.08. 09:19:21

lesliejr12 írta:Nagy szívás, hogy Suarez Messi spanja. Az az ember 1 éve csak éget minket. Fetreng, reklamál, aztán ha odapattan elé a labda akkor meg szerencsétlenkedik. Annyira kilóg elöl, hogy fáj nézni. Ez az egyik legnagyobb gondunk.
Tegnap kb 3x akasztotg meg egy ígéretes visszatámadást labdaszerzés után. Mindegyikkel a kapuig kellett volna menni, de ha őt bevesszük a buliba vége is a dalnak.
+1, pedig imádtam a játékát a Pool-ban, meg eleinte itt a Barcában is nagyon korrekt volt, de amit már egy ideje csinál a pályán az értékelhetetlen, lassú, dinamika nélküli, öregfiúk szintű foci, a másik kerékkötő mostanában Piqué még, de ő sem mostanában fog kikerülni a kezdőből...
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 09:03:39

Nagy szívás, hogy Suarez Messi spanja. Az az ember 1 éve csak éget minket. Fetreng, reklamál, aztán ha odapattan elé a labda akkor meg szerencsétlenkedik. Annyira kilóg elöl, hogy fáj nézni. Ez az egyik legnagyobb gondunk.
Tegnap kb 3x akasztotg meg egy ígéretes visszatámadást labdaszerzés után. Mindegyikkel a kapuig kellett volna menni, de ha őt bevesszük a buliba vége is a dalnak.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2018.10.08. 08:56:35

Enrique első szezonja emlékszem Suarez elvolt tiltva de volt potenciál a csapatban, madrid ellen ki is kaptunk ősszel, bukdácsoltunk ősszel de akkor is látszódott a csapaton, játékon hogy ha összeszoknak új edző, MSN akkor tavaszra nagy dolgok fognak történni... tényleg látszódott a játékon hogy na kikaptunk de ezt a játékot folytatjuk akkor év végén sokra visszük... Tripláztunk.
Most ősszel nem érzem azt hogy ott tudnánk lenni a végén... Télen változás kell (vagy új nagy játékos vagy valami edző) mert egyszer csak Messi is megunja, nem áll távol tőle a feladom hozzáállás... :?
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.10.08. 08:23:23

Abban ne is gondolkodjatok, hogy szezon közben edzőt cserélünk hogyha nincs valami ordenáré nagy gáz.Nincs kit.Nem emlékszem mikor volt utoljára edzőcsere szezon közben.

Szóval nézhetjük még egy darabig ezt a totál semmit bajnokikon és ki tudja mi lesz meccseket a BLben.

Az igazság az, hogy szerintem most lett igaz, hogy Messit kivéve semmi nem különböztet meg minket egy átlag csapattól...
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.10.08. 06:53:13

:)
Szerintetek nézhető ez a Barca játék Messi megoldásain kívül? 4500 passz volt tegnap teljesen feleslegesen.Fütty követi már mindenütt. Arthur jól tartja a labdát, csak épp eggyel több játékos aki tovább passzol.Mikor építi be Dembelét. egyszer 4-3-3 ,aztán 4-4-2 semmi lővése nincs az edzőnek,mit akarunk csinálni.
Pique megint adott egy gólt az ellenfélnek,Suarez értelmezhetetlen a pályán.
Szerintem itt nagyok a bajok.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.10.07. 23:09:36

Valverde topicban már írtam a kiváló és taktikus edzőnkről, uh ezt nem ragoznám, de úgy érzem, hogy az idei Madrid elleni derbi után egyik edző távozni fog valamelyik csapat éléről. gész egyszerűen lövése sincs hogyan használja a keretet, nulla az elképzelés, hulla fáradt játékosokkal.
Nekem ma Semedo és Arthur játéka tetszett, meg Messi villanása. Akik viszont kritikán aluliak voltak az Piqué, Busi és Suarez. Piqué mindegy meccsen ad egy gólt az ellenfélnek. Nem értem miért húzta ott le a fejét. Businak több eladott labdája volt, mint pontos passza. Suarez meg....múlt héten védtem, de csakis azért mert legalább hajtott. De az, hogy egy csatát nem lő gólokat már önmagában gáz. Az hogy helyzetbe sem kerül, nincs kaput eltaláló lövése meccsek óta az viszont nagyon ciki. Munir tuti kettőzött erővel hajtott volna volt csapata ellen. De ha egy cölöpöt leverünk Suarez helyére, jobban járnánk. Botrány ez az ember, és nagyon kíváncsian várom mikor robban az öltöző, mert Vidal már jelzet múltkor a közösségi oldalán, de Malcom, Demb, Denis és Munir is tuti vakarja a fejét. A mi edzőnk meg csak mozizza a meccset miközben a fején látszik, hogy valami bűzlik körülötte :-)
Megjegyzem, hogy ma Coutinho is felhúzott. Olyan volt, mintha nem lenne kedve játszani.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.07. 23:01:11

Most nézem, minden csapat aki ellen égettük magunkat 13. helytől lefele van. =D>
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.07. 22:54:58

Nem nyertünk 4 meccse. Amiből 3 kötelező győzelem volt. Azért ez nagy baj,még akkor is,ha csak október van. Lehet most az egyszer jól jön a válogatott szünet.
Válasz küldése