Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.12.02. 17:12:30

Barca XI: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Vidal; Coutinho, Messi, Dembélé
ugyanaz mint szerdán.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.11.26. 11:25:10

BarcafanTomee írta:Csak az utolsó fél órát láttam, de ott se történt sok focira emlékeztető momentum. Messinek volt egy jó megindulása, meg Dembélé villant 2x.

Sokadik pontot makkoltuk össze idén a hajrában. Jogasan jöhetnek a Madrid szimpatizánsok ezzel.
Kár azért a kontráért a végén. Ha Messi lepasszolja, vagy megtolja Hernandez mellett, akkor Dembélé a kapuig gyalogol.

Azért megnéztem volna, hogy mi történik ha még 10-15 percig tart a meccs. Mert Malcom és Dembélé lendületet tudtak adni a csapatnak, de X-nél soha nem merte volna őket becserélni Valverde.

Örültem, hogy letöröltük a mosolyt az Atmások arcáról, mert úgy örültek a saját makkos góljuknak mintha VB-t nyertek volna. Közben meg ők sem akartam semmit játszani ezen a meccsen. De a szurkolóik valami elképesztő futball hangulatot varázsoltak.

Nagyon nem tetszik ami idén eddig történik, és látszik, hogy EV sem vágja, és nem ura a helyzetnek. Pedig volt pár olyan meccsünk amikre lehetne építeni, csak aztán meg jönnek a Betis, Leganes, Rayo stb elleni produkciók...Nem vagyok optimista, pedig Messi még itt van...

Azért túl van itt dramatizálva ez a játék. A szombati meccset pedig ne vegyük ide. Az ATMA még a szokásosnál is jobban bunkrezett feladva a támadások ötletét is. Azt lehet felvetni inkább, hogy mi meg nem is gondolkodtunk széljátékban, ami az egyik legnagyobb erősségünk. Alba meg Semedo hiába járkált fent, nem volt játszótárs. Ha Cou egészséges biztos játszott volna, inkább azt lehet Valverde szemére vetni, hogy a 60. perc körül vagy SR sérülése után miért nem dobta be Dembélét, de szépen játszani lehetetlen lett volna.

Mindent összevetve ne essünk már át a ló túloldalára, hogy nézhetetlen, meg kapcsolhuk ki a TV-t stb. Sok csapat (még az elitből is) szeretne úgy játszani mint mi, amellett bőven voltak tetszetős és eredményes meccsek. A Bl-ben szinte az összes meccsünk nagyon rendben volt és a bajnokságban is bőven akadtak élvezetes találkozók, még Messi nélkül is.
Persze sokszor indokolatlanul szenvedős és Barcara korábbiakhoz képest érthetetlenül gyenge a játék, de azért nem olyan kilátástalan a helyzet, mint ahogy sokan lefestik.
Forca Barca!!!!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.11.25. 11:37:29

Csak az utolsó fél órát láttam, de ott se történt sok focira emlékeztető momentum. Messinek volt egy jó megindulása, meg Dembélé villant 2x.

Sokadik pontot makkoltuk össze idén a hajrában. Jogasan jöhetnek a Madrid szimpatizánsok ezzel.
Kár azért a kontráért a végén. Ha Messi lepasszolja, vagy megtolja Hernandez mellett, akkor Dembélé a kapuig gyalogol.

Azért megnéztem volna, hogy mi történik ha még 10-15 percig tart a meccs. Mert Malcom és Dembélé lendületet tudtak adni a csapatnak, de X-nél soha nem merte volna őket becserélni Valverde.

Örültem, hogy letöröltük a mosolyt az Atmások arcáról, mert úgy örültek a saját makkos góljuknak mintha VB-t nyertek volna. Közben meg ők sem akartam semmit játszani ezen a meccsen. De a szurkolóik valami elképesztő futball hangulatot varázsoltak.

Nagyon nem tetszik ami idén eddig történik, és látszik, hogy EV sem vágja, és nem ura a helyzetnek. Pedig volt pár olyan meccsünk amikre lehetne építeni, csak aztán meg jönnek a Betis, Leganes, Rayo stb elleni produkciók...Nem vagyok optimista, pedig Messi még itt van...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.25. 11:34:53

Szeméy szerint a cikk taktikai felállási részével nem értek egyet,mert nem volt más a cél,hogy valahogy döntetlenre lehozzuk a meccset,kapott gó nélkül.
Viszont mi ilyesmit ebben az évben nem tudunk.Azaz minden meccsen gólt,gólokat kapunk.
Most is igy történt.Aztán rohantunk az eredmény után,olyanokkal,akik mellőzve,szapulva vannak.Tőlük vérjuk a megváltást.Hol van itt a taktika.A sokadik meccs,amin bazi nagy mákunk van,és megmentődik ennek az -edzőzseninek a segge.
Jobb lett volna kikapni és végre feltárni a hibákat,seggberúgni az edzőt,olyasvalakit odsültetni,aki fel tudja tüzelni,motiválni a jétékosokat.Dembelé kilóg a sorból,pozitívan,mert nem képes ebbe a sótlan játékba belemenni.
Egy Barcának jól,létvényosan kell játszani,ezért mennek ki a tízezrek.Ettől most messze vagyunk
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.25. 10:54:27

Mindenkinek ajánlom elolvasni a Tot el Camp blog meccs utáni összefoglalóját. Ez a cikk mindent magába foglal, ami miatt baromi károsnak tartom, hogy sikerült kihozni döntetlenre a meccset.

https://totelcamp.blog.hu/2018/11/25/do ... gok_nelkul" target="_blank
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.11.25. 10:31:08

LG írta:
Aktualizálva a dolgot, jelenleg ki játszik jó focit? Senki..
City? Liverpool? Pep Sterling félékkel aláz, Valverde meg Messivel, Suarezzel, Dembelével, Coutinhoval, SR-vel stb. nem tud focit csinálni. :lol:
Meg Agueroval, SIlvákkal, KDB-vel, Gabriel Jesussal, kb 800 milla elköltése után. Azért Pep sem a Herhta keretével játszik élvezetes focit. Plusz tegyük hozzá hogy az ő focijának megvan az ellenszere amivel fixen agyonverik, ezért nem nyert bl-t jóideje, csak ezt elfelejtjük hozzá tenni.

SR-t meg beleírni olyan játékosnak akivel jól lehet sokpasszos labdatartós focit meg kicsit erős tekintve hogy minden második erős passz 5 méterre pattan tőle, tegnap is egy ilyenbe sérült bele.
LG írta:
Másik ..
Miért azonosítjá(tok)k sokan a klub filozófiát meg a Barca focit a Pep érával?
Akkor kiteljesedett sokminden, de nem ezt jelenti valójában a Barca mentalitást.. az egy kiteljesedett, kimaxolt helyzet volt.
LE-vel is volt egy remek időszaka a csapatnak, vagy ott volt a Rijkaard éra 2004-2006 között. De Tito, sőt még Tata focija is magasan verte a mostanit.


De a 90-es évek végén, 2000-es évek elején is, ha eredményesek nem is voltunk, azért élvezhető focit játszottunk, nem véletlenül sokan akkor szerettük meg a csapatot.
Nézz vissza néhány meccset a 2000es évekből, csak azt hogy mekkora terület volt a játékosok előtt. Zidane megfordult és volt előtte 30 méter terület, a legközelebbi játékos tőle 8 méterre volt. Most Messi megkapja ott a labdát van előtte felhúzva 15 méteren a két négyes védővonal, és a 3 méteres körzetében van 3 játékos.
De megnézheted akár R10 góljai a real ellen, amikor megtapsolták, csak hogy mekkora befutható terület volt előtte. Szeretném ha keresnél egy meccset ahol Messi előtt egy meccsen volt két alkalom hogy ekkora terület volt. Sevilla ellen egy kontránál volt, mikor megkapta a labdát TS meg Pique már mentek előre a gólörömhöz.

A foci iszonyat sokat fejlődött az elmúlt 10 évben, 2006ban úgy lehetett BL-t nyerni, hogy Oleguer és Gio volt a jobb és balhátvéd. Az elmúlt 2 évben meg azért esünk ki a bl-ből mert SR (aki amúgy kategóriákkal jobb játékos mint Oleguer volt) oldalán gyengék vagyunk és rommá vernek minket. Azt mondani hogy 2000ben jó focink volt most meg nem, kb olyan mintha azt mondanád hogy a lovaskocsik sokkal királyabbak mert ott hátulra bedobtunk egy matracot és aludtunk egyet, még most a bmw-ben ezt nem lehet megcsinálni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.25. 09:53:15

Játszottunk ennél jobban, szebben is, az tény. Ami bíztató, hogy már ebben a szezonban is volt olyan meccsünk, ami alap lehet (Tottenham, Inter). A gond a hullámzással van, de ezen pedig úgy gondolom úrrá leszünk. Ha tavasszal az említett játékkép lesz többségben, jönni fognak a trófeák is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2018.11.25. 09:40:00

Geridoss a lényegre tapintott: ez a Barca nézhetetlen, én nem is néztem a második félidőt, 10 év óta most ilyet tettem. :cry:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.11.25. 08:56:22

Engem nem zavarna ez a játék, akkor ha nem Messi lenne a pályán, meg a többi drága igazolás a csapatban. Gyenge kerettel vagy közben fiatal játékosok beépítésével meg lehet magyarázni ezt a semmilyen focit. Amiben még mindig vannak azért szép elemek. Pl Pique labdafelhozatalai, ha védőként, már nincs is a topon szerintem ezt elég látványosan csináljuk még mindig.
Vagy a középpálya szélén lévő egyérintős játék is ilyen, egyedül a támadóharmadban lenne jó látni valami Barcás megoldást, amit kb eddig csak Messi mutat néha. Szóval nem olyan vészes ez. De jó lenne ha beépítene minden évben 2-3 fiatalt a csapatba akár először csak csereként. Illetve akkor is játszanának azok a cserejátékosok, akikben van potenciál, Vidal, Legnet pl amikor a kezdők nem sérültek.

Ja a tegnapi meccsen meg idióta volt a kommentátor, mikor az Atletico gólját Stegen kapus hibájának tudta be. A labda az ötös vonalához érkezett, minimum 3,5 méteresnek kell lennie plusz 2-3 métert ugrania annak a kapusnak aki el akar érni egy ilyen labdát. Erre csak Superman lenne képes, de ő meg nem kapus.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.25. 01:43:09

Aktualizálva a dolgot, jelenleg ki játszik jó focit? Senki..
City? Liverpool? Pep Sterling félékkel aláz, Valverde meg Messivel, Suarezzel, Dembelével, Coutinhoval, SR-vel stb. nem tud focit csinálni. :lol:

Másik ..
Miért azonosítjá(tok)k sokan a klub filozófiát meg a Barca focit a Pep érával?
Akkor kiteljesedett sokminden, de nem ezt jelenti valójában a Barca mentalitást.. az egy kiteljesedett, kimaxolt helyzet volt.
LE-vel is volt egy remek időszaka a csapatnak, vagy ott volt a Rijkaard éra 2004-2006 között. De Tito, sőt még Tata focija is magasan verte a mostanit.


De a 90-es évek végén, 2000-es évek elején is, ha eredményesek nem is voltunk, azért élvezhető focit játszottunk, nem véletlenül sokan akkor szerettük meg a csapatot.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.11.25. 00:57:01

johdepp írta:
ALEXDP írta:A több mint egy klub , az nem abban áll , hogy jobbak, szebbek, tisztábbak vagyunk másoknál.
Hanem hogy különbözünk.
És én ezt még most is érzem.
Ha TI ezt attól teszitek függővé, hogy alázzuk-e extra focival a világot, akkor csalódni fogtok.
Amit akkoriban csináltunk, az annyira volt valószínűtlenül tökéletes minden szempontból, hogy mi sem tudjuk megismételni azóta sem, nem hogy mások.
De azért ha akárki ellen játszunk , még mindig a miénk a kisebb szorzó, ellenféltől függetlenül.
Én egy szóval nem mondtam, hogy jobbak, szebbek, tisztábbak "vagyunk" másoknál.
Nagyjából tudom, mit akar jelenteni a szlogen. Nem feltétlenül azt, hogy mások "vagyunk"... Szóval, ja.
Ellenben én nem érzem ezt a fene nagy "különbözünköt."
Miben másabb a klub most a Reáltól? Az elmúlt 5 évben milliárdnyi eurót öntöttek ki az ablakon igazolásokra. Az utánpótlást lehúzták a budin. A mezt eladták először Katarnak, aztán most meg a kétes hírű japó kereskedős oldalnak. Persze, tudom, kell a mezből a reklámbevétel, mert csak úgy lehet tartani a lépést a nagyokkal, de nem hiszem el, hogy nem lehetett volna találni valami tisztább szponzort egy millióval kevesebbért, mondjuk.
Abidalt elküldték a történtek után úgy, ahogy, Cruyff tiszteletbeli címét visszavették, Neymart Santosból megvásárolták occón' igen jól, két igazolási ablakból eltiltatták magukat bizonyos tevékenységek miatt, lehetne még sorolni. A klub tettei mögött sajnos az elnök keze van. És az előző két elnök eleget tett azért, hogy a klub kevésbé legyen "más", mint a többi klub. Illetve gondoskodott róla, hogy legyen több is valami, mint több negatív hírrel címlapra kerülés, meg több pénzmosás, meg hogy a klub több, személyes (pénzügyi) érdekek ugródeszkája legyen. Gondolok itt Bartó kétes, építőipari cégének ügyleteire valahol Kína környékén és hasonlók.
Pont azt mondom, hogy külön kell választani, azt , hogy a köz megítélése a döntő, vagy más ...
Nekem is nagyon bejött amikor nyolc tíz sajátnevelés alázta a világot, a válogatottban is...
Mindenki ide akart igazolni, és a többi..
Ez esetben ugyanaz igaz, amit már írtam is, aki erre vár, annak türelemből sok kell...
Aktualizálva a dolgot, jelenleg ki játszik jó focit? Senki..

Másik ..
Miért azonosítjá(tok)k sokan a klub filozófiát meg a Barca focit a Pep érával?
Akkor kiteljesedett sokminden, de nem ezt jelenti valójában a Barca mentalitást.. az egy kiteljesedett, kimaxolt helyzet volt.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.25. 00:25:29

Itt most nem a klub által képviselt értékekről van szó (bár az is megérne egy misét az utóbbi időben). Nem is arról van szó, hogy már kevésbé mes que en club. Én anno a Rijkaard féle csapatnak kezdtem el szurkolni. Egy 3. helyezés volt a legrosszabb bajnoki eredmény, amit szurkolóként átéltem. De az engem csak erősebben a klubhoz kötött.

Itt most hiába vezetjük a Ligát, nem tudok azonosulni ezzel a játékkal. És én nem a címer miatt, nem a gyönyörű város vagy a stadion miatt kezdtem el szurkolni a csapatnak, még csak nem is a mes que un club miatt, mit tudtam én anno 10 évesen, hogy mi is az. A játékba, a filozófiába lettem szerelmes. Ez persze valamilyen szinten változott azzal, hogy felnőttem, és végig követtem a csapatot. De az alap tézis maradt. A játék. Lehet egyedül vagyok vele, de én azért nézek focit, hogy szórakozzak, jól érezzem magam, kikapcsolódjak, és ehhez hozzátartozik az, hogy szétizgulok az agyam a meccsek alatt, örülök, sírok, kiabálok, ugrálok. Ez hozzátartozik a szurkolói léthez. De mostanában mi van? Fapofával végignézem - ha végig bírom - a meccset, aztán legtöbbször csak bosszankodom, hogy mi volt ez a nagy kerek 0 teljesítmény.

Itt van a lényegi különbség. És teszek rá, hogy mit képvisel a csapat Ázsiában, vagy Katalóniában, amíg a játék nézhetetlen semmi.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.11.25. 00:02:54

ALEXDP írta:A több mint egy klub , az nem abban áll , hogy jobbak, szebbek, tisztábbak vagyunk másoknál.
Hanem hogy különbözünk.
És én ezt még most is érzem.
Ha TI ezt attól teszitek függővé, hogy alázzuk-e extra focival a világot, akkor csalódni fogtok.
Amit akkoriban csináltunk, az annyira volt valószínűtlenül tökéletes minden szempontból, hogy mi sem tudjuk megismételni azóta sem, nem hogy mások.
De azért ha akárki ellen játszunk , még mindig a miénk a kisebb szorzó, ellenféltől függetlenül.
Én egy szóval nem mondtam, hogy jobbak, szebbek, tisztábbak "vagyunk" másoknál.
Nagyjából tudom, mit akar jelenteni a szlogen. Nem feltétlenül azt, hogy mások "vagyunk"... Szóval, ja.
Ellenben én nem érzem ezt a fene nagy "különbözünköt."
Miben másabb a klub most a Reáltól? Az elmúlt 5 évben milliárdnyi eurót öntöttek ki az ablakon igazolásokra. Az utánpótlást lehúzták a budin. A mezt eladták először Katarnak, aztán most meg a kétes hírű japó kereskedős oldalnak. Persze, tudom, kell a mezből a reklámbevétel, mert csak úgy lehet tartani a lépést a nagyokkal, de nem hiszem el, hogy nem lehetett volna találni valami tisztább szponzort egy millióval kevesebbért, mondjuk.
Abidalt elküldték a történtek után úgy, ahogy, Cruyff tiszteletbeli címét visszavették, Neymart Santosból megvásárolták occón' igen jól, két igazolási ablakból eltiltatták magukat bizonyos tevékenységek miatt, lehetne még sorolni. A klub tettei mögött sajnos az elnök keze van. És az előző két elnök eleget tett azért, hogy a klub kevésbé legyen "más", mint a többi klub. Illetve gondoskodott róla, hogy legyen több is valami, mint több negatív hírrel címlapra kerülés, meg több pénzmosás, meg hogy a klub több, személyes (pénzügyi) érdekek ugródeszkája legyen. Gondolok itt Bartó kétes, építőipari cégének ügyleteire valahol Kína környékén és hasonlók.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.11.24. 23:37:29

johdepp írta:
geridoss írta:Rossz nézni ezt a csapatot. Biztos vagyok benne, ha most kezdenék el focit nézni, messziről elkerülném a Barcelonát.

Egyszerűen hétről hétre egyre kevesebb lelkesedéssel várom a meccseinket. És nem akarom elhinni, hogy én vagyok az egyetlen, aki így érez. Nézhetetlen, élvezhetetlen.

Egyszerűen ez a csapat az én részemről szerethetetlen. Eddig próbáltam valahogy lenyelni, de most már nem bírom tovább.

Szűk két órányi szenvedés nekem nem hiányzik. Ez az ember pont azt ölte ki a csapatból, ami miatt annyira szerethetőek voltunk.
Sajnos nem vagy egyedül. Mondhatjuk, hogy körülbelül teljesen ugyanezt érzem. Jó lenne bevezetni a hozzászólásokra dobható lájkokat, erre dobnék egyet.
És emellé még én idevenném a foci mögötti dolgot is. Gyerekként mindegy volt, hogyan játszottak, milyen volt a klub, akkor focisták miatt szurkoltam egy-egy csapatnak. A Bayernnek Élber miatt, a Juvénak Del Piero miatt. Aztán elkezdtem "felnőni", és találtam egy olyan csapatot, ahol maga a klub is képviselt valami olyat, amit nem sok más klub. Vagy szinte egyik sem. És most nem arra gondolok, hogy katalán elnyomás, meg hogy mekkora katalán jelkép (volt) a klub. Nekem ezek innét Magyarországról semmit nem mondanak, annak ellenére, hogy nagyjából ismerem a történelmet, a klub történetét.
Laporta távozása óta egyre kevésbé szerethető a klub számomra. Egyre több a kétes ügy, egyre több a volt barca-elnökök börtönben eltöltött napja, ami nem éppen hízelgő. Szóval ja, ha ez így megy tovább, akkor óriási szívfájdalom lesz, de lehet, teljesen elfordulok a klubtól is, a csapattól is. Tényleg siralmas.
És a világ valaha volt legjobbjának az utolsó évei meg tényleg pörögnek le a semmibe közben.
A több mint egy klub , az nem abban áll , hogy jobbak, szebbek, tisztábbak vagyunk másoknál.
Hanem hogy különbözünk.
És én ezt még most is érzem.
Ha TI ezt attól teszitek függővé, hogy alázzuk-e extra focival a világot, akkor csalódni fogtok.
Amit akkoriban csináltunk, az annyira volt valószínűtlenül tökéletes minden szempontból, hogy mi sem tudjuk megismételni azóta sem, nem hogy mások.
De azért ha akárki ellen játszunk , még mindig a miénk a kisebb szorzó, ellenféltől függetlenül.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.11.24. 23:01:14

geridoss írta:Rossz nézni ezt a csapatot. Biztos vagyok benne, ha most kezdenék el focit nézni, messziről elkerülném a Barcelonát.

Egyszerűen hétről hétre egyre kevesebb lelkesedéssel várom a meccseinket. És nem akarom elhinni, hogy én vagyok az egyetlen, aki így érez. Nézhetetlen, élvezhetetlen.

Egyszerűen ez a csapat az én részemről szerethetetlen. Eddig próbáltam valahogy lenyelni, de most már nem bírom tovább.

Szűk két órányi szenvedés nekem nem hiányzik. Ez az ember pont azt ölte ki a csapatból, ami miatt annyira szerethetőek voltunk.
Sajnos nem vagy egyedül. Mondhatjuk, hogy körülbelül teljesen ugyanezt érzem. Jó lenne bevezetni a hozzászólásokra dobható lájkokat, erre dobnék egyet.
És emellé még én idevenném a foci mögötti dolgot is. Gyerekként mindegy volt, hogyan játszottak, milyen volt a klub, akkor focisták miatt szurkoltam egy-egy csapatnak. A Bayernnek Élber miatt, a Juvénak Del Piero miatt. Aztán elkezdtem "felnőni", és találtam egy olyan csapatot, ahol maga a klub is képviselt valami olyat, amit nem sok más klub. Vagy szinte egyik sem. És most nem arra gondolok, hogy katalán elnyomás, meg hogy mekkora katalán jelkép (volt) a klub. Nekem ezek innét Magyarországról semmit nem mondanak, annak ellenére, hogy nagyjából ismerem a történelmet, a klub történetét.
Laporta távozása óta egyre kevésbé szerethető a klub számomra. Egyre több a kétes ügy, egyre több a volt barca-elnökök börtönben eltöltött napja, ami nem éppen hízelgő. Szóval ja, ha ez így megy tovább, akkor óriási szívfájdalom lesz, de lehet, teljesen elfordulok a klubtól is, a csapattól is. Tényleg siralmas.
És a világ valaha volt legjobbjának az utolsó évei meg tényleg pörögnek le a semmibe közben.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2018.11.24. 22:52:29

Nem vártam mást: görény A.madridot és borzalmas játékvezetést...(szimulációk tömkelege a matracosoknál...számomra rejtély, hogy maradt el a piros... de tök mindegy).. arra jó volt, hogy felmérjük fejben hol vagyunk: remélem tavaszra mindez jobb lesz, mert provokálásokkal nem kéne hátrányba kerülni.

D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.24. 22:44:58

Előzetesen aláírtam volna az X-et, szóval nem vagyok teljesen csalódott.

Azt viszont továbbra se értem, hogy miért kell megvárni, hogy az ellenfél lőjön előbb gólt.

Illetve azt még megkérdezném a főnöktől, hogy mi járt a fejében, amikor Rafinha-t küldte be...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.24. 22:44:11

geridoss írta:Rossz nézni ezt a csapatot. Biztos vagyok benne, ha most kezdenék el focit nézni, messziről elkerülném a Barcelonát.
Ez a legszomorúbb.Nem az hogy 4 éve nem nyertünk BL-t, és dagadtra vernek minket, hanem hogy egy olyan csapat, akinek elég régóta meghatározó játékképe volt, most leül az ember megnézni a meccsét, és egy ilyen förmedvényt lát, amitől egy kívülállónak nemhogy a Barcának szurkolástól, hanem még a focinézéstől is elmegy a kedve.

Tavaly még elfogadható volt ez a "stabilitás minden felett" eszme, működött is, de most már nem működik, cserébe az előrejáték is 0.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.24. 22:31:54

Rossz nézni ezt a csapatot. Biztos vagyok benne, ha most kezdenék el focit nézni, messziről elkerülném a Barcelonát.

Semmi elképzelés, semmi taktika, semmi stílus. És emellé sokszor semmi eredmény. Meddig hagyják még vandálkodni ezt testidegen Valverdét? Mit kell még mutatnia, hogy elzavarják Katalóniából? Vallatni lehetne a meccseink 95%-ával. Nem számoltam ki pontosan, lehet, hogy még keveset is írtam.

Egyszerűen hétről hétre egyre kevesebb lelkesedéssel várom a meccseinket. És nem akarom elhinni, hogy én vagyok az egyetlen, aki így érez. Nézhetetlen, élvezhetetlen. Ha a hátralévő 8 percben ezt megfordítjuk, akkor is áll a véleményem. Messi utolsó évei pörögnek le egy kókler edzőnek hála. Kókler. Mert ehhez a játékhoz nem ért, abszolút testidegen az egész pali ennél a csapatnál. Nagyon sajnálom, hogy elveszett a meccsnézés varázsa. Egyszerűen ez a csapat az én részemről szerethetetlen. Eddig próbáltam valahogy lenyelni, de most már nem bírom tovább.

Szűk két órányi szenvedés nekem nem hiányzik. Ez az ember pont azt ölte ki a csapatból, ami miatt annyira szerethetőek voltunk.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.24. 20:44:45

csabimo írta:XI: Ter Stegen,Semedo, Pique, Umtiti, Alba, Arthur, Busi, Roberto, Messi, Suarez, Vidal..
Minél stabilabb a középpálya, annál inkább átrohannak rajtunk... Vidal biztos vagyok benne, hogy megteszi a tőle telhetőt, de ez olyan impotens lesz megint előrejátékban, hogy Messin múlik, mi lesz a meccs kimenetele...
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.11.24. 20:09:09

Umtiti ?? Pont most ? :shock:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.24. 19:44:28

Akkor ez 4-4-2 lesz. Nem is baj, EV úgyse tud mással eredményes lenni. Az más kérdés, hogy ez mennyire elfogadható egy Barcelonánál...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.11.24. 19:40:29

XI: Ter Stegen,Semedo, Pique, Umtiti, Alba, Arthur, Busi, Roberto, Messi, Suarez, Vidal..
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.11.24. 14:24:20

davi10 írta:
Alcantara írta:Én örülök, hogy a keretben van, remélem játszik is, mert felemelő a Spíleren hallgatni Méhes Krisztiánt, amikor "Malcolmozik". A Vajna csatornánál még nem volt egy ember, aki szólt volna neki.
Nem kötözködésből, nincs Spíler 2-m de nem Méhes Gáborra, vagy Matuz Krisztiánra gondolsz? :D
Inkább az utóbbura tippelnék, Méhes azért elég profi...

És az Inter ellen az M4-en is a csávó Malcolmozta folyamatosan.

Igazad van, összeraktam a két nevet! :lol: Méhes Gábor volt az, aki közvetített. Végig csapatta a Malcolmot.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.24. 13:49:25

Alcantara írta:Én örülök, hogy a keretben van, remélem játszik is, mert felemelő a Spíleren hallgatni Méhes Krisztiánt, amikor "Malcolmozik". A Vajna csatornánál még nem volt egy ember, aki szólt volna neki.
Nem kötözködésből, nincs Spíler 2-m de nem Méhes Gáborra, vagy Matuz Krisztiánra gondolsz? :D
Inkább az utóbbura tippelnék, Méhes azért elég profi...

És az Inter ellen az M4-en is a csávó Malcolmozta folyamatosan.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése