Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.12.08. 20:32:04

Mondjuk legalább annyiban következetes EV, hogy kihagyta a rém gyenge Coutinhot
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.12.08. 19:59:07

Coutinhot megnéztem volna Raktic vagy Busi helyett. De biztos nincs meg nekik a heti 2 meccs átlagban idén.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.12.08. 19:52:04

soadroli írta:Barca XI: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Vidal; Messi, Suarez, Dembélé
Még szerencse, hogy baromi nehéz megjósolni az aktuális kezdőt... Jah nem
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.08. 19:43:28

Busquets-Rakitic-Vidal középpálya. Végülis baromi jól működött eddig is, miért ne.

Támadásépitést megint nem kell akkor elvárni a kp-tol, mondjuk ez már megszokott EV alatt.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.12.08. 19:38:30

Barca XI: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Vidal; Messi, Suarez, Dembélé
szerk: sorry, valamiért 2x küldte :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2018.12.08. 19:39:12-kor.
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.12.08. 18:43:58

Elég rosszkor jön ez a meccs. Lesz egy épphogy visszatérő Suarezünk,Messit az előző meccsen is rugdosták rendesen,Malcom is kidőlt. Bár kiesnének már a francba,annyira rühellem ezt a csapatot. Ma nem igazán érdekel,ha azt a semmit toljuk,amit szoktunk,csak kell a 3 pont sérülés nélkül.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.12.08. 18:13:35

Valencia otthon tartott 1 pontot segítve ezzel nekünk. Jó lenne behúzni a mai meccset. Az se baj, ha szétgyalázzuk a cornellai kiscsapatot :D
Amúgy meg nehéz mérkőzésre számítok.

Remélem Valverde is kicsit észbe kap és nem fogja az éppen csak felépülő Lajost egyből kezdőbe jelölni.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.12.08. 12:55:50

A legtöbb helyen ahol olvastam Coutinhot a kezdőbe várják ma. Suarez biztos, hogy játszik szerintem szóval 1 hely marad elől vagy Cou vagy Dembele. Ha meglépi Valverde, hogy a brazilt teszi kezdőbe akkor csak megint bizonyítja a töketlenségét. Egyértelműen Dembele van jobb formában, Cou meccsek óta elég halvány amivel semmi baj nincs mindenkinek vannak rosszabb időszakai. Csak ami nem fair szerintem ,hogy a francia egy rosszabb meccs után minimum 2-3 meccset a padon tölt, a brazilnál nem meri ezt meghúzni. Kíváncsi leszek nagyon az esti kezdőre. Csak zárójelben mondom ,hogy akár ma Cout kp-n is kilehetne próbálni , de az valószínű csak álom marad:D Ha tippelnem kéne a kreatív 3as fog kezdeni (Busi,Rakéta,Vidal).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.12.04. 19:04:00

geridoss írta:
visca el barca írta:ma jutottam el addig h megnézzem a 7végi meccset. ezt a langyos sz*rt te jó ég. hetek óta nézhetetlen amit produkálunk. :roll: coutinho meg a busi-rakéta tengely marha gyenge volt, kb oszmán volt az egyetlen aki látszott h akar vmit focizni... jó lenne ha összeszedné magát a brigád, mert ez a foci amit most tolunk kevés még egy spanyol kupához is....
Jó sivár életed lehet, ha képes vagy visszanézni ezeket a meccseket mostanában :D
nem visszanéztem, hanem most néztem meg először. sajnos 7végén elfoglalt vagyok, nincs időm meccsezni, tegnap úgyszintén, ma jutottam el odáig h megnézzem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.12.04. 18:05:06

visca el barca írta:ma jutottam el addig h megnézzem a 7végi meccset. ezt a langyos sz*rt te jó ég. hetek óta nézhetetlen amit produkálunk. :roll: coutinho meg a busi-rakéta tengely marha gyenge volt, kb oszmán volt az egyetlen aki látszott h akar vmit focizni... jó lenne ha összeszedné magát a brigád, mert ez a foci amit most tolunk kevés még egy spanyol kupához is....
Jó sivár életed lehet, ha képes vagy visszanézni ezeket a meccseket mostanában :D

(ha csak összefoglaló, akkor szorri)

Az idegesít marhára, hogy 1-2 meccsen igenis jól játszunk, akkor miért nem lehet legalább minden második, vagy minden hazai meccsen úgy játszani, hogy ne kapjon az ember agyérgörcsöt meccs közben... Idegenben oké, senki se várja el a gálát, fontosabb a 3 pont. De otthon...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.12.04. 13:08:03

ma jutottam el addig h megnézzem a 7végi meccset. ezt a langyos sz*rt te jó ég. hetek óta nézhetetlen amit produkálunk. :roll: coutinho meg a busi-rakéta tengely marha gyenge volt, kb oszmán volt az egyetlen aki látszott h akar vmit focizni... jó lenne ha összeszedné magát a brigád, mert ez a foci amit most tolunk kevés még egy spanyol kupához is....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.12.03. 18:38:32

csababarca írta:
drobika írta: Nem tudom,hogy a vezetés miért akar vele hosszabbitani?
Vagy csak mi vagyunk vakok?
mert nekik ez a legkényelmesebb.
a keret tehetsége miatt 1 kupát minimum beteszünk a vitrinbe Ernővel is,innentől kezdve ők megvannak.
Ez a Barto egy bohóc, régebben se voltak alacsony fizetéseink, de ebben is amit művel, az vicc.
Illetve minél kevesebb trófeát nyerünk, annál kevesebb prémiumot/fizetésemelést kell adni :D

Kiváncsi lennék az átlagnézőszám alakulására, de hogy csökkent másfél év alatt az tuti, max a japán meg koreai lett több.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.12.03. 17:45:57

drobika írta: Nem tudom,hogy a vezetés miért akar vele hosszabbitani?
Vagy csak mi vagyunk vakok?
mert nekik ez a legkényelmesebb.
a keret tehetsége miatt 1 kupát minimum beteszünk a vitrinbe Ernővel is,innentől kezdve ők megvannak.
Ez a Barto egy bohóc, régebben se voltak alacsony fizetéseink, de ebben is amit művel, az vicc.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.03. 17:39:53

Egyre többen látják,hogy a Barca bizony válságban van.Mentális válság,ami még nem az eredményekben,már a tabellás eredményre gondolok mutatkozik meg.
Szerencsénk van,hogy a többi csapat is gyengébb mint szokott.Ha a Reál,Atletico olyan lenne mint szokott már bizony baj lenne.
Lehetetlen nem látni laikusnak sem,hogy Valverdének nincsenek elképzelései ezekkel a jétékosokkal.Így jó játék sem lehet.Nincsenek beépitve az új emberek.Hol itt hol ott játszanak,ha játszanak.
A spanok pedig kirobbanthatatlanok.
Hol a helye Counak,Dembinek,Vidalnak,Malcomnak?
Valverde nem válasz erre a keretre.
Sem ereje,sem tehetsége nincs itt.
Nem tudom,hogy a vezetés miért akar vele hosszabbitani?
Vagy csak mi vagyunk vakok?
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.12.03. 16:27:29

Dembélé

“A végén egy kissé fáradtnak láttam, de ez természetes is, az elmúlt hetekben rendre a pályán volt". Ha ezt mondja Dembeléről, ami részben igaz részben nem, mert azért rendre nem volt ott, inkább csak beküldte na mind1, akkor mit mond azokra akik 99%-ban mindig ottvannak? Nekem ez ilyen magával szembeni ellentmondás,másokat nem lát fáradtnak?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.12.03. 12:02:42

Az első gondolatom az volt meccs után, hogy mindig is ilyen patkány csapat volt ez a Villarreal vagy csak minket tiszteltek meg. Egyszerűen undorító volt amit csináltak, szándékos, durva szabálytalanságok, amihez a bíró tökéletesen assszisztált.

Coutinhot annyira azért nem venném elő, voltak szép megoldásai, de ez a poszt, amit kitaláltak neki szemmel láthatóan nem az ő terepe. Nem is a kp-n van, de nem is szélen, igazából szerintem még maga se tudja, hol az ő helye. Dembélé ismét nagyot játszott, a beinsports-on a meccs embere is lett, Valverde viszont megint hozta a szokásosat. Ezek az értelmetlen cserék sokadjára jönnek elő. Rakitic szinte könyörgött a cseréért, erre lehozza Vidalt. Sokat mondó volt az a jelenet, mikor leheozták. Ahogy reagált hogy megint őt szedik le, meg az a gúnyos kacsintás Valverde felé elég sokat elárul.
Sajnos most Messi is alulmúlta magát, nagyon elvették a kedvét a játéktól az elején és mivel mindenki őt keresi első szándékból törvényszerű, hogy ha neki nem megy az nagyon rányomja a bélyegét a támadójátékra. Még szerencse, hogy volt egy Dembouz, aki ezt kompenzálni tudta.

Ami viszont pozitívum, hogy a Semedo-Dembélé duó továbbra is nagyon jól működik, egyértelmű, hogy nekik egyszerre fent kell lenniük a pályán. Alba bármennyire top 3 ezzekkel a felfutásaival és támadás segítéssel, partner hiányában sajnos ő is impotens. Ez pedig egyértelműen Cou "sara", vagy inkább az ő (nemlétező) posztja. Amikor a francia van a baloson sokkal veszélyesebb az a szárny, de Valverde úgy tűnik nem ezt akarja látni vagy nem akarja, hogy véletlenül gólt lőjünk. Ha tavaszra nem javulunk fel és esetleg idejekorán (pl. 8 között) búcsúzunk a Bl-től elő fognak jönni a fehér zsebkendők és jogosan.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.12.03. 11:00:03

Az első félidőben azért sikerült megtalálni a réseket.
Elég nehéz volt, mert 4-5-1-ben álltak fel, és a tizi vonalában ez már inkább 6-3-1 volt. A négy védő behúzódott a tizin belülre, a kp-ról a szélsők léptek be a szélső védők helyére.
Messi kedvét elég gyorsan elvették pár elég durva odarúgással, nem is értem, hogy úszták meg egy sárgával.
Részletezni nem akarom, az előttem szólók leírták az én gondolataimat már: Vidal csere, stb.

Amit nem értek: az még egy dolog, hogy első félidőben nincs előre játék, de nálunk van a labda.
Aztán jön a második félidő, és rendszeresen beállunk bekkelni. Mit mondhat EV a szünetben nekik?
Mert ezt nem maguktól találják ki, az is biztos. És így Busi-Rakéta páros mégjobban szenved.
Hihetetlen lúzer ez az edző. Ha Pep lenne itt, tuti, hogy ismét lenne megint egy-két háromkupás szezonunk ezzel a kerettel.

Tavaly azért volt olyan jó szezonja, mert olyan játékosok voltak a keze alatt, akik pont az ő játékstílusának feleltek meg. De most, hogy inkább a támadó focihoz vannak emberek, ezzel már nem tud mit kezdeni. Képtelen alkalmazkodni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.03. 07:08:42

gg86 írta:Valaki aki ért hozzá leírná, hogy mi volt a terv, elképzelés mára? Én addig jutottam, hogy mindenki passzolja le a labdát a legközelebbi üres emberhez aztán ennyi. Szerencsére Dembélé nem beszéli a nyelvet, így nem értette az utasításokat, volt is pár lendületes, gólra törő megoldása, remélem emiatt azért nem teszi ki a mester a csapatból. Vidal lecserélése miatt meg hatalmas taktikai, stabilitásbeli, pedagógiai érzékű pirospont jár Valverdének.
Bárhogy is alakul a szezon, mindenképp új edzőben gondolkodnék a vezetőség helyében.
Nagyon jó hozzászólás,teljesen igaz minden szava.Dembelét remélem nem fogja bedarálni ebbe a játékba, így némi színünk is lehet. Ez persze azt is jelentheti, hogy nem fog játszani,és máshol lesz nagy játékos. Semedóval és Messivel is voltak jó összjátékaik.Nem kérdés, hogy Messi és Suarez mellett a harmadik csatárnak neki kell lennie. Cou pedig a középpályán mögöttük jobban érzi magát.Malcom,Dembi,Messi hármast kellene most játszatnunk.
Vidal.Sajnálom a srácot, nagyon akar,hajt, a középpályán a teljesen elgyengült Raki és Busi mellett öröm nézni. Úgy kell,mint egy falat kenyér oda. Erre az edző lecseréli.Normááális???
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.02. 23:00:40

Samper írta:Alena első bajnoki gólja. Lassan előremászik a középpályás rangsorban.
A 3 ponton kívül az egyetlen pozitívuma a meccsnek, sőt az utóbbi időszaknak.

Tavaly után nem vártam túl sokat a gyerektől, idén azért nem lógott ki azon a pár meccsen, amikor játszott, a rangsorban szerintem már Denis előtt van, akit a mai napig nem értek, hogy mit keres még mindig itt. Egy Gomest meg egy Vidalt el tudunk passzolni, de őt nem?

Amúgy sajnos akkora gondok vannak a csapatnál, hogy nem hiszem, hogy egy kisebb téli szünet helyrehozná a dolgokat, de ne legyen igazam.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2018.12.02. 22:57:16

Valaki aki ért hozzá leírná, hogy mi volt a terv, elképzelés mára? Én addig jutottam, hogy mindenki passzolja le a labdát a legközelebbi üres emberhez aztán ennyi. Szerencsére Dembélé nem beszéli a nyelvet, így nem értette az utasításokat, volt is pár lendületes, gólra törő megoldása, remélem emiatt azért nem teszi ki a mester a csapatból. Vidal lecserélése miatt meg hatalmas taktikai, stabilitásbeli, pedagógiai érzékű pirospont jár Valverdének.
Bárhogy is alakul a szezon, mindenképp új edzőben gondolkodnék a vezetőség helyében.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2018.12.02. 22:43:53

Okés nem volt ez veretes ma sem. Viszont hoztuk a meccset. Suarez,Arthur nélkül,akik ponthogy a motorjain voltak mostanság. Coutinho,Messi sérülés után jött vissza, a több középpályásunk széthajtva. Vidal még nem érzi nálunk, de hajt. Dembele meg szépen mozgott,bíztató. Ha nem fog megsérülni jó lesz ez tavaszra.

Nincs itt akkora baj,ja hát nem a Xaviék féle szintet várjuk,azt már fujhatjuk. Amúgy azt se feledjük milyen döcögősen indult az álomcsapatunk is. Ez is lesz ennél jobb. Azért a Bl meccsek, vagy a Real ellen meccsek mutatják,hogy több van a csapatban,és EV-ben is. Ha Arthur-Suarez visszajön, és visszakerül mindenki a helyére,más lesz. A kérdés csak mi lesz Dembelével,Coutinhoval? Mindkettőt nem fogjuk elbírni. Arthur kell mert stabilitást hoz,Rakitic meg a szürke eminenciás,Busi alap. Akkor viszont sokan vagyunk. Coutinho jobban illik a filozófiánkba,Dembele mégis jobban teljesít ha beáll. Formálódik még mindíg ez a csapat, és azért a csapongó teljesítmény meg érthetetlen játék,események.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.12.02. 22:09:43

recrea írta:Teljesen nézhetetlen, semmi sportértéke nincs a mainak sem, elég elkeserítő, nyomokban sem hasonlít ez a valami a Barcelonára. Még akkor is élvezhetőbb volt a játék, mikor 15 éve a 13. helyen nézelődtünk, ezen a csapaton jelenleg semmit nem lehet szeretni. Vélhetően ez közös felelősség, de aki EV-t védi, annak köze nincs a focihoz. Őszintén felháborít, h ezt hagyják a döntéshozók. Kár szépíteni, néztem valamelyik nap az MTK-Debrecent, jobb meccs volt.
Pedig ez a mai meccs nem volt, de mondjuk a Villarreal se az volt mint régen. Dembelé oldalán, azért ment a játék, illetve a másik oldalon, hatalmas terület maradt üresen Alba előtt, csak nem használtuk ki.
Szerintem a foci, mint játék és változott az utóbbi években, ezért sótlanabb sokszor a játék. Ami minket illett nem lenne ez rossz, csak ez a sok fölösleges 5-8 méteres passz keresztbe amit nyomunk és semmi értelme nagyon lelassítja és unalmassá teszi a játékot. Én látok benne szép megoldásokat, még lehet hogy BL-t is lehet vele nyerni, csak ahhoz szerencse kell jelenleg ezzel a teljesítménnyel semmivel se vagyunk a többi csapat fölött, előtt!
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2018.12.02. 21:49:53

[quote="drobika"]A nézők a heyszinen ma sem voltak annyian,mint korábban.
Európában ezen a hétvégén a Dortmund után még mindig nálunk volt a legtöbb néző.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.12.02. 21:40:06

Fél órát néztem, utána mentem a Veszprém meccsre, nézhetetlen kategória továbbra is.
Sajnálom Messit.

Kp-t biztos megváltoztatnám nyáron, radikálisan, mert ez amit ott csinálunk 5-6 éve elavult koncepció. És se a védekezésre, se támadásra nincsen jó hatással.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.02. 21:20:43

A nézők a heyszinen ma sem voltak annyian,mint korábban.A legnagyobb kritikája a játéknak.
Valverdének akkor is mennie kell,bármit is érünk el,bár nehéz elképzelni ezen játék láttán.
Busi és Rakitic ma megint gyenge volt,erre a jól játszó Vidalt hozza le.Felháborító ez az ember.
Atleti ellwn a szünet után Messi is bemutatott E V nek,mindenki utálja a palit.
Nem ide kellene őt alkalmazni edzőnek.
Semmi elképzelés.
Válasz küldése
cron