Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2019.01.13. 18:58:21

Végre egy Barcás gól! Ez igen! Tényleg gyönyörű gol volt!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.01.13. 18:56:23

Másodszor jött be Lajosnak a sarkazás :D

EV meg szenvedélyesen magyaráz. Mi történt vele?

Ezt hogy látta lesnek, mikor Cou saját térfeléről indult? Ennyire ne legyenek már vakok!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.13. 18:52:29

Mekkora játék =D>


Lajos mekkorát borult miközben lőni készült :mrgreen: :mrgreen:
Kelemen Berti
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2009.06.16. 20:17:22
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

2019.01.13. 18:51:56

na, ez szép játék volt =D> =D>
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.13. 18:48:17

Tudja valaki hogy ma megint ez mi?
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2019.01.13. 18:47:10

Szenzációs, ahogy megindulunk a kapu felé, a stadion felzeng, majd a labdát lepasszolják Robinak, ő pedig átveszi, konkrétan megáll, felnéz, és már jön is tőle a megszokott hátrapassz...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.13. 18:36:11

davi10 írta:Remélem ez nem csak egy gesztus a brazil felé, hogy ne lépjen a Unitedbe (már ha ennek tényleg volt valóságalapja) vagy a szurkolók felé, hogy minden rendben, hanem valóban kiérdemelte az edzésen, hogy egy jó formában lévő Dembelé helyett kezdjen.

Kíváncsi leszek a jobbosra, se Semedo, se Dembele, nem hiszem, hogy sok támadást fogunk azon az oldalon vezetni...

Bárkivel fogadok az alábbi cserékbe:

Dembele - Coutinho
Vidal - Arthur
Semedo - Robi
Vagy csak Dembelét pihenteti, ő is sokat játszott mostanában.(szerencsére)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.13. 18:35:19

Cucurella gól és/vagy gólpassz lesz vajon? :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.13. 17:40:56

Remélem ez nem csak egy gesztus a brazil felé, hogy ne lépjen a Unitedbe (már ha ennek tényleg volt valóságalapja) vagy a szurkolók felé, hogy minden rendben, hanem valóban kiérdemelte az edzésen, hogy egy jó formában lévő Dembelé helyett kezdjen.

Kíváncsi leszek a jobbosra, se Semedo, se Dembele, nem hiszem, hogy sok támadást fogunk azon az oldalon vezetni...

Bárkivel fogadok az alábbi cserékbe:

Dembele - Coutinho
Vidal - Arthur
Semedo - Robi
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.13. 17:33:54

soadroli írta:Barca XI: Ter Stegen; S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Vidal; Messi, Suarez, Coutinho
na Coutinho megkapja az esélyt
Aztán ha megint 15 labdaeladása lesz egy meccsen, akkor tényleg nagy gödörben van csórikám.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2019.01.13. 17:25:53

soadroli írta:Barca XI: Ter Stegen; S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Vidal; Messi, Suarez, Coutinho
na Coutinho megkapja az esélyt
Vidal helyett Arthur kezd.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.01.13. 17:10:26

Barca XI: Ter Stegen; S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Vidal; Messi, Suarez, Coutinho
na Coutinho megkapja az esélyt
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.08. 21:39:07

visca el barca írta::D

recrea, még mindig a roma elleni sokkot próbálod kiheverni? :D

szerintem itt néhányan túltolják a biciklit, azért annyira nem szenvedés barca meccset nézni....(jó, mondjuk élvezni én se élvezem)
Nekem szenvedés, de akkor az én ízlésemmel van baj :D nem, nincs vele baj.

Ez fájt a legjobban eddig, de nem foglakozom vele, csak kolléga beírta, h az említett csapatokat agyonverjük, ami nyilvánvaló marhaság, mert nem verjük őket agyon, ahogy pl a Roma meccs is bizonyította. Sőt, pár meccsen mi lettünk agyonverve.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.08. 18:13:49

Suárez is sokkal kevesebbet van már szélen, mint tavaly. Baloson mindig ott van Dembélé vagy Coutinho, szóval sok értelme nem is lenne kimennie a szélre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.08. 17:10:05

Gery0704 írta:
De nem is kell hogy állandóan ezt játszuk, lehet 4-3-3 a legtöbb esetben, csak lehetne azért bátrabban variálni a csapatban lévő taktikai lehetőségeket
Tavaly sokszor adta a 4-4-2 alapját hogy fent volt a Busi-Rakitic/Paula (sőt még olykor Gomes) duó, előttük két szélen Cou és Dembélé vagy éppen Ini, elöl meg Messi és Suarez. Lehet, hogy azért változott a képlet, mert Messi többet lép vissza, de ha ez az előző szezonban ment most is meg lehetne próbálni. Annál nincs kevesebb értelme mint, hogy Lajos hol az egyik, hol a másik szélen szenved és elakad rajta az összes támadás, Cou meg vagy a padot melegíti vagy azt se tudja már milyen poszton játszik.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.08. 13:43:25

MatyiG írta:Nem is értem, hogy akkor mit akart EV, Cou és Demb is padozna? :D Bár igaz, hogy Vidal még képben sem volt ekkor.
Szerintem Grizi valójában tuti, hogy Bartoék galaktikus-igazolása lett volna, nem EV-nek kellett. 1,5 év után nagyjából már látjuk, hogy Ernőnek milyen elképzelései vannak a fociról, azokkal pedig nagyon nem fér össze, hogy Messi, Coutinho, Dembélé, Griezmann, Suárez együtt bohóckodnak a pályán, és még Neymart is visszahozzuk. :lol:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.08. 13:05:27

Szerintem ez egyértelmű volt már nyáron is, hogy 4231 kellene, hogy legyen a taktika. Főleg úgy, hogy Griezmann már fél lábbal Barcelonában volt. Nem is értem, hogy akkor mit akart EV, Cou és Demb is padozna? :D Bár igaz, hogy Vidal még képben sem volt ekkor.
Avatar
Gery0704
Jugador del Barça
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2010.04.12. 14:55:06

2019.01.08. 12:51:11

Én továbbra is látni akarom hogy mit tudna a csapat egy 4-2-3-1 ben amit a szuperkupa meccsen láttam eddig a csapattól kb 15 percre és akkor is nagyon tetszett. Elismerem nem láttam minden meccset a szezonban de nem igazán olvastam itt sem hogy máskor használta volna a csapat pedig sokan örültünk neki amikor láttuk a szuperkupa meccsen
Szerintem ebben a felállásban Cou helye is sokkan jobban meglenne és Dembelével elférnének ketten egyszerre. Szerintem teljesen működő képes lenne.
------Busi/Vidal------Raki/Arthur--
--Demb--------Messi---------Cou----
-----------------Lajos--------------------

De nem is kell hogy állandóan ezt játszuk, lehet 4-3-3 a legtöbb esetben, csak lehetne azért bátrabban variálni a csapatban lévő taktikai lehetőségeket
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.08. 12:16:22

optimus írta...
Szerintem neked bajod van a szövegértéssel. Tudod, pont az a probléma, hogy az orvosi stáb(aki világhírű, ezért jött ide CR is, és nem véletlen hogy Messit rendbe rakták 9-10 nap alatt) pont azt az eredményt hozta hogy meg kellene műteni,ennek ellenére a játékos nem ment bele, és inkább alternatív megoldások után néz, ami nem tűnik bejövősnek, szóval egy szóval sem az orvosi stábot fikáztam, annyit mondtam hogy Umtitiből kiindulva előfordul hogy felülírják az orvosi stáb véleményét, ezért arra nem kell alapozni, hogy ha Rakitic 0-24-ben játszik akkor azt az orvosi stáb örömmel nézi.


Azt meg egy szóval sem mondtam hogy Rakitic nem fontos a csapatnak, és ne játsszon soha többet, hanem azt hogy nem kéne végletekig játszatni, és legalább akkor le kéne kapni ha már a 50. percben 3 góllal vezetünk, főleg azt nézve hogy a nyáron sem pihent sokat.
De ha szerinted rendben van az, hogy a csapat egyik(ha nem a legnagyobb) melózást végrehajtó játékosát normális ha csapágyasra járatjuk értelmetlenül, mikor időnként ott lehetne a lehetőség a pihentetésére, akkor hagyjuk is.

Tényleg nem értem hogy miért kell kényszeresen mindenbe belekötnöd, de ha ennyire zavar a jelenlétem akkor ott a tiltás funkció, és élheted békésen az életedet.
De ha szerzel 10 tagot(normálisat!, nem csak olyat aki fikázni képes, hanem mondjuk palesz, VEB, és társai) akik azt mondják hogy semmi értelmeset nem írok, ezért azt akarják hogy leléceljek, akkor megteszem.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.08. 11:31:09

Optimus-szal egyetértek.

Szerintem Coutinho-nak 4-3-1-2-ben feküdhetne a csatárok mögötti pozíció, ahol Messivel tudnának egymás helyére mozogni. Viszont ebbe Dembélé nem fér be, őt meg kihagyni vétek lenne, amilyen formában van. Illetve akkor a szélső hátvédeknek kellene a széleket bejátszani, amit Semedo nem tud.

4-3-3-ban szerintem csak akkor lenne helye, ha társként két Vidal szántaná fel a pályát mellette. A brazil válogatottban középen játszik (bár 4-2-3-1-ben), de ott mellette Paulinho (most már Arthur) és Casemiro a társak, akik kisegítik. Emellett ott a támadók is melósabbak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.08. 11:13:27

Chino írta:...
kérdés, hogy megér-e annyit coutinho játszatása arthur helyett, hogy feladjuk a stabilitiást és megint nyeljük a meccsenkénti 2-3 gólt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.08. 10:56:00

optimus írta: Cou és Ini azért fértek meg jól mert Ini játszott 8ast. Nekem ami így szemre feltűnik az az hogy piszok keveset jár vissza labdáért, és a labda nélküli játéka nagyon kevés. Ha megnézed amikor Arthur játszik 8ast, akkor csomószor megy vissza labdáért, segít a labdakihozatalokban, folyamatosan egy megjátszható ember, ha kell visszamegy a 2kh mellé és elkéri a labdát. A labda nélküli mozgása is nekem sokkal jobban tetszik a mozgásával csomószor nyit folyosókat. Counál valahogy folyamatosan úgy tűnt hogy labdavesztésnél vesz 1 nagy levegőt, fej leszeg és fut vissza egyenesen mert ez a kötelező, majd amint nálunk a labda, ugyanazon az úton fut vissza egyenesen előre majd megáll.
Arthur játéka összehasonlíthatatlan Coutinhoéval. A stílusuk és szerepkörük ég és föld. De ha egy Rakitic-Arthur-Busi trió van a kp-n olyan impotens a középpályás támadójáték, hogy rossz nézni. Helyesbítek: egyáltalán nem beszélhetünk ilyenről. Max. Rakiticnak elsül néha a lába. Ha Messi és Dembélé/Coutinho nem járna vissza labdákért kb. 20-25 gólnál járnánk a bajnokságban.
Helyzeteket pedig így is alakít ki az ellenfél, lehet, hogy papíron stabilabb így a kp., de a játékon annyira nem látszik. Cou szélen se szervezni nem tud, sem betörni a kapu felé. Egyszerűen nem olyan stílus, mint pl. Dembélé, oda pedig ilyen játékos kell, nem ilyen típusú játékos, bele van kényszerítve egy számára idegen játékba, még Alba is több zavart okoz ott. Vagyis inkább csak ő tudja szélen megkavarni a védelmet. Coutinhonak második hullámban, lendületből kell érkezni, hogy azt nyújtsa, amit kifizetett a klub érte.
Forca Barca!!!!
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.01.08. 00:20:21

Chino írta: Nem azzal van alapból a probléma, hogy most kezdett, mert egy kemény idegenbeli meccs volt. De az, hogy minden meccset végigtol a legkisebb csapatok ellen is, az igenis gáz. Azon a poszton, ahol a legtöbbet kell melózni, ráadásul egy egész VB-t is végigtolt és nem is a legfiatalabb. Mindezt annak fényében, hogy már beleestünk ugyanebbe a hibába. Normális, hogy hazai pályán, egy gólos előnyben egy harmadosztályú csapat ellen ő kezd? Akkor pihent csak, amikor el volt tiltva. Coutinho meg miért alkalmatlan? Érdekes, hogy a szezon elején még megoldotta, sőt tavaly még Inivel is jól megfértek egyszerre.
Cou és Ini azért fértek meg jól mert Ini játszott 8ast. Nekem ami így szemre feltűnik az az hogy piszok keveset jár vissza labdáért, és a labda nélküli játéka nagyon kevés. Ha megnézed amikor Arthur játszik 8ast, akkor csomószor megy vissza labdáért, segít a labdakihozatalokban, folyamatosan egy megjátszható ember, ha kell visszamegy a 2kh mellé és elkéri a labdát. A labda nélküli mozgása is nekem sokkal jobban tetszik a mozgásával csomószor nyit folyosókat. Counál valahogy folyamatosan úgy tűnt hogy labdavesztésnél vesz 1 nagy levegőt, fej leszeg és fut vissza egyenesen mert ez a kötelező, majd amint nálunk a labda, ugyanazon az úton fut vissza egyenesen előre majd megáll.
Szezon elején sem oldotta meg szerintem, bár sok gólt lőttünk, na de akkor tényleg totál kilátástalan volt a játék, akárki jött szembe annak volt meccsenként kb 6 tiszta ziccere, amiből kaptunk is 2-3 gólt fixen, a góljaink meg ott tényleg ilyen érthetetlen módokon születtek. Úgy érzem hogy az az első 2 hónap volt az amit Valverde kötelezően megpróbált úgy hogy 4 támadószellemű játékossal játszik, és látszott hogy totál oda minden stabilitásunk, Busi, Rakéta, Pique és Umtiti sem véletlen tűntek hulladéknak, olyan nincs hogy egyszerre pont ők 4en totál hulladék formában legyenek. Piquére ott meccseknént kb 10x vezették 1az1 2az1ben a labdát.
Az hogy azóta Cou helyett a sokkal melósabb és labdabiztosabb Arthur/Vidal játszik az nagyon jól meg is látszik, rögtön feljavult mind a 4 játékos formája, az ellenfeleknek sokkal kevesebb helyzete van, a csapat pedig sokkal stabilabb. És így szemre egyáltalán nem alakítunk ki kevesebb helyzetet meccsenként. (Amúgy ha valakinek van erről statja, xG például, arra nagyon kíváncsi lennék)

Bocs ha a stílus erősre sikerült, de tartom hogy MNS csak a forum legnagyobb ökörségeit szajkózza folyamatosan, minden gondolkodást nélkülözve. Szerintem ő még a Nyilasi, Várhidi, Bognár, GeraZoli kaliberű arcokat komoly elemzőnek, szakértőnek tartja.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.07. 23:56:26

optimus írta: Tök jól leírtad megint a semmit, de ha már megint telihánytál mindent azzal hogy nem pihen Rakitic, akkor válaszolj már az eredeti kérdésre is. KINEK kellett volna játszania helyette? KI tudja a csapat egyik legfontosabb szerepkörét ezen a szinten eljátszani, hogy egy nehéz idegenbeli meccsen kezdjen? HOGY kellett volna kinéznie a kp-nak szerinted? : ) A mi játékunkban 8-as szerepkörre alkalmatlan Counak, vagy a magára a focira alkalmatlan Denis Suinak?
Azért a stílusodon egy kicsit finomíthatnál. Nem azzal van alapból a probléma, hogy most kezdett, mert egy kemény idegenbeli meccs volt. De az, hogy minden meccset végigtol a legkisebb csapatok ellen is, az igenis gáz. Azon a poszton, ahol a legtöbbet kell melózni, ráadásul egy egész VB-t is végigtolt és nem is a legfiatalabb. Mindezt annak fényében, hogy már beleestünk ugyanebbe a hibába. Normális, hogy hazai pályán, egy gólos előnyben egy harmadosztályú csapat ellen ő kezd? Akkor pihent csak, amikor el volt tiltva. Coutinho meg miért alkalmatlan? Érdekes, hogy a szezon elején még megoldotta, sőt tavaly még Inivel is jól megfértek egyszerre.
Forca Barca!!!!
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.01.07. 23:15:20

MessiNeymarSuarez írta:
Pont ezért kellene pihentetni őket, mert fontos láncszemei a csapatnak, és nagyon fontos lenne hogy tavasszal élesek legyenek.Nem azt mondom hogy mostantól vitrinben kellene tartani őket, de azért illene nem 0-24-ben tolni őket, és legalább 1-1 könnyebb otthoni bajnokin/kupameccsen kihagyni őket, vagy lekapni őket ha már az 50-edik percben 4-0-ra vezetünk.
Busquets is kérdés nélkül a legjobb a posztján a mi stílusunkban, de erősen maga alatt teljesít. Jobb már mint a szezon első részében, de tegnap is majdnem gólt kaptunk róla, múltkor meg pont miatta szívtunk. És egy olyan játékosról beszélünk, aki ha jó formában van, akkor álmában sem veszik el a labdát.
Tök jól leírtad megint a semmit, de ha már megint telihánytál mindent azzal hogy nem pihen Rakitic, akkor válaszolj már az eredeti kérdésre is. KINEK kellett volna játszania helyette? KI tudja a csapat egyik legfontosabb szerepkörét ezen a szinten eljátszani, hogy egy nehéz idegenbeli meccsen kezdjen? HOGY kellett volna kinéznie a kp-nak szerinted? : ) A mi játékunkban 8-as szerepkörre alkalmatlan Counak, vagy a magára a focira alkalmatlan Denis Suinak?
MessiNeymarSuarez írta: Az meg hogy a stáb mit gondol, láthatjuk Umtiti esetében, hogy nem sokat nyom a latba. Mindenféle voodoo baromságokkal próbálnak egy profi labdarúgó térdét megjavítani, amivel már 1 éve szívás van..Ennél már csak az lenne a szebb, ha teleshopos térdsimogatóval próbálnák meg helyre hozni
Ez meg még mindig rohadt nevetséges, és komolyan nemtudom honnan veszitek ezt a baromságot. De komolyan ez mi? MIlyen jogon kéritek számon az orvosi stábot ezért? A játékossal megbeszélték a dolgot és a két lehetőség közül kiválasztottak egyet. AMI AMÚGY sokáig úgy nézett ki hogy be is válik tekintve hogy az eredeti 3-4 hónapos felépülés helyett már 1 hónappal a sérülés után játszott is.
Milyen egy éve vele szívás? Végig játszotta az egész tavaszt és utána a vb-t, biztos hatalmas gondok voltak vele.
Ez a legnevetségesebb és legbotrányosabb, otthon ülve, úgy hogy az egész helyzetről halvány fingod sincs, azt se tudod milyen baja van a gyereknek, de te kiosztod az orvosi stábot hogy milyen döntést hoztak, milyen rosszul végzik a munkájukat. Persze amikor nekik hála valaki sokkal gyorsabban felépül akkor az az alap ez a dolguk, de amikor a játékossal közösen döntve egy kezelés nem válik be, akkor persze egyből lehet tolni az olyan szintű vadbaromságokat hogy vodoo baromságok meg teleshopos térdsimogató. Komolyan ember gondolkozz már mielőtt írsz.
Válasz küldése