Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.09. 18:17:53

Cestus írta:Holnap el kellene menni +8-ra.
Egy jó Messi-Dembelével elől mindenképp ütni kéne a Bilbaot még úgy is hogy nehéz terep.

Fontos is lenne, mert ha nem húzunk el most +8-ra, akkor bizony a fehérek még jobban vérszemet kapnak, és mindjárt megyünk a Bernabeuba.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.09. 18:13:26

Holnap el kellene menni +8-ra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.09. 18:10:18

Keret mikorra várható ? vagy már volt csak elkerülte a figyelmem ?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.09. 17:58:49

randomguy írta:Holnap mehetne a
TS - Lenglet Pique Vermaelen/Todibo - SR/Alena Busi Vidal Semedo - Coutinho - Suarez Dembele kezdő. Ha úgy alakul akkor Suarezt gyorsan le is lehet kapni Boateng javára.
Messi játékára nincs esély?( Pontosabban arra hogy 100%-os)
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2019.02.09. 17:22:48

Holnap mehetne a
TS - Lenglet Pique Vermaelen/Todibo - SR/Alena Busi Vidal Semedo - Coutinho - Suarez Dembele kezdő. Ha úgy alakul akkor Suarezt gyorsan le is lehet kapni Boateng javára.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.02.04. 11:17:56

Jön a Bilbao idegenben. Az aktuális formától függetlenül mindig nehéz a San Mamésban. Kiderül vasárnap.
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.03. 10:04:42

Grimaldo írta:
MessiNeymarSuarez írta:


Ramosék fejében ilyen esetben vajon mi állhat? Adják le a meccset és ne küzdjenek azért hogy kikaparják a gesztenyét a Barcának egy fontos BL meccs előtt, vagy pedig úgy vannak vele hogy minden meccset meg akarnak nyerni?
Lélektanilag eléggé lelombozó lehet hogy ha nyersz, azzal is veszítesz, mert a legnagyobb riválisnak segítesz azzal.
Szerintem az Atleticot is utálják annyira mint minket ,tehát azzal se járnának jobban.De bízom benne, hogy azért a saját közönségük előtt odarakják magukat egy x-re legalább.
Majd a Bl-ben viszont az Atletinek kell szurkolni ,mert nem lenne annyira jó ,hogy nekik csak heti 1 meccsük lesz.
Ha jól tudom akkor a Real Madrid lesz idegenben, nem az Atletico.

Bl-ben viszont az Atleti a legutolsó, akivel szeretném hogy összefussunk, ráadásul a döntő most a Metropolitanoban lesz, így külön motiváció is nekik, hogy otthon elnyerhessék a trófeát, ezért duplán veszélyes, nyugodtabb lennék ha már most kiesnének a Juventus ellen, amíg nem annyira stabilak.(másik a Juventus, ezért ezzel hogy az egyik kiesik, szerintem már önmagában 20%-kal nőtt az esélyünk a végső győzelemre)
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.03. 10:00:23

MessiNeymarSuarez írta:


Ramosék fejében ilyen esetben vajon mi állhat? Adják le a meccset és ne küzdjenek azért hogy kikaparják a gesztenyét a Barcának egy fontos BL meccs előtt, vagy pedig úgy vannak vele hogy minden meccset meg akarnak nyerni?
Lélektanilag eléggé lelombozó lehet hogy ha nyersz, azzal is veszítesz, mert a legnagyobb riválisnak segítesz azzal.
Szerintem az Atleticot is utálják annyira mint minket ,tehát azzal se járnának jobban.De bízom benne, hogy azért a saját közönségük előtt odarakják magukat egy x-re legalább.
Majd a Bl-ben viszont az Atletinek kell szurkolni ,mert nem lenne annyira jó ,hogy nekik csak heti 1 meccsük lesz.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.03. 09:39:37

Szerintem a Madrid nem fog tartalékolni semmit.
Nyerniük kell.Még nem szállt el minden reményük a ligában.
Szerdán ellenünk gólt akarnak majd szerezni,de védekezni fognak inkább.
Ha gólt kapunk, nehéz lesz Madridban, ugyanakkor nincs mit tartalékolnunk szerdán.Menni kell a két gólos előnyre.Sok múlik azon hogy Messinek tényleg nincs e baja,Lajos felszívja e magát a tegnapi nulla teljesítmény után, esetleg Dembi bebtzd e szállni.
Attól félek inkább,hogy SR megint jobbhátvéd lesz.
Akkor végünk
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.03. 09:20:43

nagyatyesz írta:Néhány gondolat a mai meccsről: nekem a felállással nem volt bajom, egy-két játékos teljesítményével igen. Suareznek ma nem volt értelmes megmozdulása, SR-t miért hagyta pályán Semedo helyett, azt sem értettem. Jó lenne holnap egy Atletico pontvesztés
Jó lenne nagyon, de a Valenciával ellentétben, szinte biztos hogy a Betis tartalékolni fog a jövőheti kupára, plusz extra erőt adhat nekik az hogy hazai pályán döntőzhetnének, amitől már csak egy karnyújtásnyira vannak.

Kár a tegnapiért, de benne volt, zsinórban 8 bajnoki meccset nyertünk, ami az idei szezonban a leghosszabb nyerési sorozat a TOP 5 bajnokságot tekintve.
Túl szép is lenne, ha most és a fehérek ellen is botlana az Atleti.
9-én Atleti-Real, ki gondolta volna előre hogy az uraknak fogunk szurkolni egy bajnoki meccsen? :mrgreen:

Ramosék fejében ilyen esetben vajon mi állhat? Adják le a meccset és ne küzdjenek azért hogy kikaparják a gesztenyét a Barcának egy fontos BL meccs előtt, vagy pedig úgy vannak vele hogy minden meccset meg akarnak nyerni?
Lélektanilag eléggé lelombozó lehet hogy ha nyersz, azzal is veszítesz, mert a legnagyobb riválisnak segítesz azzal.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21121
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.03. 09:16:30

drobika írta:Azon imádkozom,hogy Messinek ne legyen baja.
Egyszerűen döbbenetes hogy mennyire függünk tőle.Talán még sosem ennyire.
Ahhoz képest, mikor sérült volt egész szépen helyt álltunk. Nem függenénk annyira tőle, ha Dembelé nem lenne sérült, Coutinho és Suarez pedig nem lennének ennyire formán kívül.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.03. 09:14:48

Persze,a pontvesztés benne volt a tegnapi meccsben.
Csak az a baj hogy az idei szezonban nagyon sok pontot hoztunk neccesen.A játék sem olyan mint amit legalábbis én elvárnék, néhány meccset kivéve.
Rengeteg itt a bizonytalan pont.
Dembi,Cou,Semedo,SR
És ez nem csak az ő hibájuk
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.02.03. 09:01:13

diagonal írta:Suárez ma az egyik fő kerékkötő volt, egy sor esetben hozott rossz döntést, egy sor akció halt el rajta, viszont reklamálásban és mutogatásban jeleskedett.
Kicsit érinthetetlennek tűnik nekem és ez hiba. Rendben van hogy Messivel sülve-főve együtt vannak, látszott hogy melegítésnél is végig egymással vannak, csomót dumálnak stb., de ez mégsem ok arra hogy kirobbanthatatlan legyen akárhogy játszik. Ez a mai teljesítménye sajnos nem ütötte meg a szintet ami elvárható a Barcában.
Az hogy ma nem úgy ment neki, mint amit mi, szurkolók szerettünk volna látni, az igaz. Teljesen természetes, hogy minden embernek van jó és rossz napja. Azt azonban a képernyőn nem látjuk, hogy labda nélkül mennyit mozognak a játékosok, mozgásukkal milyen helyzetet teremtenek másoknak azzal, hogy két, három védő is ráfigyel. Amikor pedig nem figyelnek rájuk, na akkor jönnek a szép pillanatok.
A pontvesztés már régóta lógott a levegőben. Sajnos, de természetes, hogy nem ez az utolsó. Ez más csapatoknál is így van. Tudjuk ezt mindnyájan, csak savanyú a szőlő.
Hajrá Barca!
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2019.02.03. 00:36:23

Szerintem mindent elveszitunk a kovetkezo ket honapban ezt nem lehet birni tul nagy a nyomas es olyan meccsek kovetkeznek amik mind mind nehezekAaz Atletico atfoggja venni a vezetest szep lassan, most meg jott a Real a kupaban.Szerintem a Real ki ver minket a kupabol es talan a bl meg lesz az iden de a tobbi necces lesz!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.03. 00:09:19

Suárez ma az egyik fő kerékkötő volt, egy sor esetben hozott rossz döntést, egy sor akció halt el rajta, viszont reklamálásban és mutogatásban jeleskedett.
Kicsit érinthetetlennek tűnik nekem és ez hiba. Rendben van hogy Messivel sülve-főve együtt vannak, látszott hogy melegítésnél is végig egymással vannak, csomót dumálnak stb., de ez mégsem ok arra hogy kirobbanthatatlan legyen akárhogy játszik. Ez a mai teljesítménye sajnos nem ütötte meg a szintet ami elvárható a Barcában.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.02. 23:39:06

Azon imádkozom,hogy Messinek ne legyen baja.
Egyszerűen döbbenetes hogy mennyire függünk tőle.Talán még sosem ennyire.
Már többször is említettem Roberto nem hátvéd,se baloldali,se jobboldali.
Lajos lehozhatatlanságát se értem.Ma mínusz egy ember volt.
A középpályán kerekedtek felül rajtunk.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.02.02. 22:28:37

Szanalmas teljesitmeny volt a mai. Biroi reszröl is, de a csapat reszeröl is. A 2. gol megszerzese utan ahogy lealltunk az botranyos volt. Nem a faradtsag volt az oka hanem tudatosan vettünk vissza. Ez a szurkolok szemen köpese.
Sergi Robertoval pedig tele van a tököm is. Nem a szemelyevel, hanem azzal amilyen szerepet szab ra az edzö, bar sejtesem szerint a csapatba felsöbb utasitasra kerül, mert vedekzesben kerekkötöje a csapatnak ezt a vak is latja.

A mai 3 pontert en szivesen bealdoztam volna a kupat....
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2019.02.02. 21:43:43

LG-nek: simán partiban volt a valencia... és még mások is az utóbbi mérkőzések bizonyos periódusaiban (bíró nélkül is)... tartom amit írtam.. a többiek pedig nem érdekelnek (a madrid főleg nem) És részemről lezártam. D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.02. 21:24:04

Jó hír, hogy Messivel nincs semmi a RAC1 szerint.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2019.02.02. 21:21:43

Szép a döntetlen 0-2ről. Szerintem fejben már a Real elleni meccsen járnak a srácok. Coutinho továbbra is iszonyat gyenge, Sergi Robi meg sokadjára is bizonyítja, hogy nem hátvéd, főleg nem bal. Alena tetszett a második félidőben.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.02. 21:16:14

Néhány gondolat a mai meccsről: nekem a felállással nem volt bajom, egy-két játékos teljesítményével igen. Suareznek ma nem volt értelmes megmozdulása, SR-t miért hagyta pályán Semedo helyett, azt sem értettem. Jó lenne holnap egy Atletico pontvesztés
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.02. 21:00:36

Bírózni én sem akarok az élő topikon kívül, a góljaikat kissé keserű szájízzel vettem tudomásul, mert egyik oldalt el volt nézve a lökdösődés, a másikon nem. Mindenesetre a Valencia jól kontrázott és védekezett, mi meg ettől a mai meccstől a kezdőnk és a játékintenzitásunk fényében nem sokat akartunk, így az iksz jogos.

Vermaelent is mintha utolérte volna az idő és a sérülések így 33 éves korára. Előző szezonban hozott egy csomó jó meccset, amikor Umtiti sérült volt, ebben a szezonban viszont elég bénának tűnt eddig mindig. Jó lesz, hogy megy most már.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.02.02. 20:49:34

Ha 12 ember ellen játszunk hazai pályán (értve ezalatt az ellenfelet + a bírói kart), akkor fejben és csapatként kell leginkább rendben lenni a győzelemhez. Ezt láttuk a legutóbbi kupameccsen,
ma annak töredékét.

Csak vélemény, mert hát hogy is jövök én ahhoz, hogy világsztárokat kritizáljak. De:

Ter Stegen az első gólnál a csatártól 5 méterre vette fel a "hokikapus" pózt, de nem volt elég közel ehhez. Ilyenkor hagyatkozhatna a statikus védési szándék helyett másik erősségére, rendkívüli reflexeire.

Két belső védőnk bármikor gólveszélyes, magunkra nézve. A félmagasan, vagy földön belőtt gyors labdákra már nem csak épphogy, hanem méterekkel maradnak le.

Valverde az első félidőben nem vette észre, hogy a Valencia 5 középpályással mozog, közülük négyen gyorsak, képesek az előre játékra. Ezzel szemben nálunk alapból 3 középpályás volt ugyanitt, kettő közülük védekező feladattal/képességekkel.

Csatársorunk nem segített a középpályának, ami így gyakran nem is volt jelen.

Ma - minden tiszteletem mellett - a pálya első harmadában Messinek volt a legtöbb eladott labdája, sikertelen csele. Tudom, hogy ő hozta az X-et, de azt a jövőre nézve ijesztő volt látni, hogy ha nem megy neki, akkor egy a Valenciánál jobb csapat (februári ellenfeleink zöme) biztosan több gólt tud lőni, mint a Barca.

Ha ez a csapat - az indokolt - rotáció mellé mindig tudna megfelelő taktikával, csapatként, és egyénileg is rendezetten pályára lépni, mindent képes lenne megnyerni.

Attól tartok, ez idén tavasszal egyszerűen nem lehetséges.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsono 2019.02.02. 21:04:43-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.02. 20:36:28

Kár érte, de ennyi rotálás nem fér bele.
Főleg Alba posztja aggasztó, annyira épül rá a támadójátékunk, hogy nem lehet kihagyni kb.
Messi után ő játéka a legmeghatározóbb támadásban szerintem.

2-2nél azt hittem behúzzuk, de megültünk, helyzetünk sem nagyon volt utána.

Mindegy, talán ez még belefért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.02. 20:36:15

Nehéz meccs volt,sajnos a Valencia a Sevilla ellentéte kb,alig tudjuk őket megverni,már amikor meg tudjuk. Abszolút védhető volt EV rotálása,egyedül Alba posztjával kell valamit tényleg kezdeni,mert vicc hogy vagy a jhv játszik ott,vagy Roberto akinek már lassan posztja sincs. A spori tényleg hulla gyenge volt,szerintem az első gólnál is lökték Messit,utána a tizi jogos volt,Roberto elég látványosat lökött. Volt 1-2 után is helyzete a Valenciának,szóval valahol jogos az x,bár ha nincs Messi sérülése behúzzuk,onnantól kezdve hogy ő sétált a többiek is hagyták az egészet. Remélem ő is és Semedo is jól lesz csütörtökre.
Válasz küldése