Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.11. 14:15:20

Továbbá, ha Suarez fáradt, akkor kérjen pihenőt, most ez mindenkinek jót tenni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.11. 13:59:49

Stalkyard írta:Nem akarom védeni Valverdét, de már megint kezdődik a szokásos műsor a játékosok részéről (most ugye épp Lajos), hogy sok a meccs, és hogy fáradtak. Tavaly még elfogadtam, mikor Busi jött ezzel a Roma kiesés után, de azért basszus. Pont nemrég volt egy statisztika, hogy Rakiticen kívül az összes kulcsjátékos jelentősen többet pihent, mint tavaly ilyenkor. Idén szerintem rotál rendesen EV, panasz erre nem igazán lehet. Kezd már cseszettül unalmas lenni, hogy jön a szezon érdemi része, de itt megint mindenki fáradt. Hát akkor basszus, legyen az, hogy minden szezonban január 15 és február 15 között a B csapat játszik, Busiék meg addig elmennek telelni egyet valami trópusi szigetre. Csak elég előnyt kell kiépíteni ősszel, és simán meg lehet csinálni. Vicc ez az egész... Sok jót ne várjatok a BL-től se, április közepétől már csak TV-ben nézik idén is a srácok.
ha fáradtak a játékosok, akkor az alapozás rossz, meg az edzések, plusz egyénileg nem tesznek meg a fittségért semmit.
érdekes ez kb csak nálunk téma, többi csapat nem fáradt, mi meg már szeptemberben erről beszélünk, hogy jaj szegény játékosok fáradtak.
hagyjuk már.

Pepnél meg LE-nél is lehoztunk szezonokat 13-14 játékossal érdemben.
nem tudom elfogadni indoknak ezt, mert valaki(k) felelősek ezért.

Fejekben dől el nagyon sok dolog, amellett hogy lehet néha rossz napunk, mint tegnap.
Én sokra hivatottnak tartom az idei csapatot, de szerkezetbeli problémák is vannak, illetve a kp impotenssége ráragad az egész csapatra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.11. 13:20:17

Egyébként az a szörnyű, hogy a meccs első néhány percéből lehet látni, hogy mit várhatunk el a csapattól. Sokszor egy-két kapott gól kell ahhoz, hogy a pályán lévők észbe kapjanak és elkezdjenek focizni. De Barca drukkerként nem szurkolhatok annak, hogy rúgjon az aktuális ellenfél egy gólt, hogy srácaink elkezdjenek focizni.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.11. 12:57:29

Nem akarom védeni Valverdét, de már megint kezdődik a szokásos műsor a játékosok részéről (most ugye épp Lajos), hogy sok a meccs, és hogy fáradtak. Tavaly még elfogadtam, mikor Busi jött ezzel a Roma kiesés után, de azért basszus. Pont nemrég volt egy statisztika, hogy Rakiticen kívül az összes kulcsjátékos jelentősen többet pihent, mint tavaly ilyenkor. Idén szerintem rotál rendesen EV, panasz erre nem igazán lehet. Kezd már cseszettül unalmas lenni, hogy jön a szezon érdemi része, de itt megint mindenki fáradt. Hát akkor basszus, legyen az, hogy minden szezonban január 15 és február 15 között a B csapat játszik, Busiék meg addig elmennek telelni egyet valami trópusi szigetre. Csak elég előnyt kell kiépíteni ősszel, és simán meg lehet csinálni. Vicc ez az egész... Sok jót ne várjatok a BL-től se, április közepétől már csak TV-ben nézik idén is a srácok.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.02.11. 10:27:22

Úgy látom mindig én vagyok az aki megvédi Coutinhot... Igen nem játszott jól tegnap. De ha visszanézzük a statokat, akkor talán 1-2elpassza volt, akkor volt 2 kőkemény szerelés ellene, de összeségében, semennyivel sem játszott rosszabbul, mint a Séta-Messi.. Sőt!
Messi tegnap szerintem lehozta a legtöbb elpasszt egy meccsen... Rég láttam ennyire pontatlannak.. Ez kis részben a játékosok hibája. Én inkább a vérszemet kapott Bilbao-t dicsérném meg, akiket megint pont az emelkedő oldalában értünk otthon el... Január óta 2 vereségük volt. (ebből egy baszk derbi) De pl idegenben verték a Sevillát is... Illetve a másik tényező, hogy ellenünk valahogy mindig felszívják magukat és élete formájukat hozzák a San Mamés-ben.
Szóval ha így nézzük az a 0-0 egy igen jó eredmény.
Másik... Vidal tegnapi játéka számomra értékelhetetlen volt. (egyúttal Ernő bá döntése is a kezdőbe nevezés miatt.). De ha már Messit visszahozta tegnap KP-ra, akkor a jobb oldalra berakhatta volna Malcolmot tényleg.( Vagy Coutinhot, hogy probálkozzon a jobboson)
A Harmadik: Ter Stegen egy istencsászár, egészen addig amig nem kell neki felrugnia a labdát.. Könyörgöm valaki tanítsa már meg neki edzésen emberhez rugni a labdát!!!! Minden egyes alkalommal, a saját félpályánkra kirugott labdái, rendre az ellenfélhez mennek!! Ebből vannak a kontrák, a gondok(lásd regnap is).
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.02.11. 09:18:26

Cou helyett Malcomot játszatnám simán, menjen haza, kapcsoljon ki, kicsit foglalkozzon mással.
Rajta már csak egy dilidoki segíthet. Kellenek neki új impulzusok, totál be van fásulva.
Két hét pihi rá férne.
Lajos helyett Boateng nyugodtan tolhatná, mert ezt a semmit még akár Böde is lehozná. LEgalább ő is pihenhetne már.
Szerintem a legnagyobb érvágás nekünk Arthur kidőlése.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2019.02.11. 09:13:43

A két kulcsember Alba és Arthur nagyon hiányzott.
Suarez és Coutinho szerepeltetésével a gyenge formájuk miatt esélyünk sem volt gólt rúgni. Az a baj, hogy 00 amit nyújtanak és mégis játszanak. Luxus és ez az edző hibája. Nem mer változtatni, nem a teljesítmény a döntő, hanem a név. NEM VALÓ IDE VALVERDE.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.02.11. 08:47:34

Végre! Februári a mélypont. Minden évben kell egy ilyen időszak, de az a legjobb időszak erre. Idén talán ismét összejön a jó formaidőzítés! [-o<
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.02.11. 08:46:05

Valaki azt irta, hogy Suarez igazi menő, és magas szinten játszik. Már magas szinten, ha egy 10 emeletes épület lapos tetején van. Bár az igazsághoz tartozik, tegnap társai is voltak. Attól tartok, hogy kondicionális gondok vannak, ráadásuk tegnap /is/ 5 fő 30 év fetti játékosunk volt a pályán. Vidál helyett fiatalt kellett volna keresni,de Boateng dettó. És még a 33 éves AM. bal védőjét is emlegetik. Még Aduriz kellene.
Nekik már igy egyben sok a heti 2 meccs.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.11. 07:33:43

A tegnapi meccs egyértelmű hőse Stegen volt,sokadszorra menti meg a csapatot.
Cuo.és Lajos tegnap is -2 ember volt. Egy ilyen játékkal hogy lehet meccsek óta pályán lenni, ez számomra érthetetlen. Bárki,bárki megfocizta volna ezt.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.11. 07:23:06

Ahogy tavaly is, ősszel magabiztosan vezetjük a ligát, 10 pont az előny a Reallal szemben, ők meg borzasztó formában, ahogy mindig ilyenkor.
Tavaszra összeesik a csapat, nézhetetlen a játék, a Real közben összekapja magát, behozza a lemaradást, megszorongat a bajnokságban.
A BL-ben ilyenkor szoktunk kizúgni. Formát időzíteni nem tudunk az már biztos!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.11. 05:54:55

Akár akarták, akár nem: edzőbuktató játék volt.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.11. 05:14:05

Ezen a meccsen szereztünk egy pontot, nem pedig kettőt buktunk. A játék képe alapján kell értékelni, nagyon nem találtuk a ritmust, leszámítva a 2.félidő egy egy rövid szakaszát, bár komoly helyzetet akkor sem tudtunk kialakítani. Ez van, ez így sikeredett.
Ter Stegen meg a világ legjobb kapusa, pont.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.11. 00:30:03

Nyiri81 írta:Kib@szott nyomott tavasz már a 4. éve... Mintha újra lejátszanank ugyanaz az unalmas szalagot u újra és újra.

Közben a Real ahogy kell újra magára talál.

Iszonyat bosszantó
Egyelőre még csak tél van. Guardiolával pl. ilyenkor szokott jönni a hullámvölgy, aztán tavaszra már rendben voltak a dolgok. Hátha most is. Azért abban bízhatunk, hogy ez a gyenge forma nem tart ki szezon végéig sem csapatszinten, sem egyes játékosoknál. Pl. Suareznek korábban is voltak ilyen időszakai, de aztán mindig összeszedte magát.
Lajost és Cou-t az 50. perc derekán lekellet volna cserélni a hercegre és Dembire.
Mondjuk Suarez fennhagyása szerintem védhető. Sok olyan meccs volt, amikor ugyanilyen gyatrán játszott, aztán végül mégis eldöntötte egy góllal vagy gólpasszal.
A kupameccstől még több függ szerintem. Ha ott kiesünk képesek vagyunk meg zuhanni annyira,hogy a bajnokin is kikapunk. Dupla vagy semmi lesz kb.
De elsülhet fordítva is. Kiesünk a kupából, a pofontól összeszedjük magunkat, a Real meg elbizakodik, aztán a Klasszikuson eldöntjük a bajnokságot.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.10. 23:41:23

Kicsit vártam, hogy lehiggadjak, és ne hirtelen felindulásból írjak.
Szóval kezdem a pozitívummal, miszerint megmaradt a 6 pontos különbség a közvetlen üldözőnkkel szemben, és közben egy fordulóval kevesebb maradt a bajnokságból. Igaz a második helyen helycsere történt. Illetve Bilbaoban sosem könnyű játszani, szóval ilyen értelemben az 1 pont nem tragikus. Sőt a látottak alapján még örülhetünk is a döntetlennek. Kb ennyi a pozitívum.
Ami a mai meccset illeti. TS-nek jár a pacsi, hogy hozott nekünk 1 pontot. Nekem tetszett ma még Piqué és Lenglet, valamint SR is a jobbak közé tartozott. A többieket inkább hagyjuk most. Fásult, enervált volt ma a csapat, semmi erő nem volt a játékunkban. Ennek fényében nem rossz az x, de könyörgöm hogy lehet így kimenni a pályára. Csak a tilitoli-lötyögés, semmi tempó, semmi váratlan. Csak nem bírom ki...Busi vérlázító mennyire beleszarik az egészbe, Coutinhot nem tudom mennyi ideig fogjuk szenvedni látni, de ha nem kapkod, akkor ráhajthat a legrosszabb igazolás ever címre. Suarez meg...inkább nem írok semmit
Viszont mostanában dícsértem EV-t, hogy mert váratlant húzni, jól cserélt...Na most megint ekéznem kell. Nem forgatja jól a csapatot. El fog megint fogyni a kezdőnk, mire jönnek a komoly meccsek, és kihullunk a francba. A védelemben még meg is értem, hogy a Mardid és a mai meccsen sem akart változtatni, csak ugye Alba hiánya miatt kellett. Középen várható volt, hogy nem Bilbaoban fogja visszarakni Cout középre, szóval a Vidal-Alena duó közül kellett feltennie egyet. De elől, hogy a félig sérült, sétálgató Messit, a meccsek óta semmilyen teljesítményt nem hozó Suarezt és Coutinhot erőlteti hihetetlen. Okosan lehetne itt is perceket adni másoknak, hogy lendületet kapjanak, míg az alap kezdők pihenhetnek. Malcom lehozott egy korrekt meccset a Madrid ellen. A jutalma 0 perc a következő bajnokin. Az hogy Dembi nem kezdett még érthető, de az hogy későn cserélte be Coutinho helyére már nem az. Már a félidőben le kellett volna hozni. Az meg hogy a Suarez-Messi duó ennyire sérthetetlen, számomra érthetetlen. Messit én is fennhagynám, ha egészséges, de azt a Suarezt miért nem lehet lecserélni, aki kerékkötője ennek a csapatnak hetek óta? Miért kellett cserecsatár, ha semmit nem játszik? Már látom előre, hogy a következő fordulóban majd "túlrotálja" magát a bl meccs előtt, és egyszerre lesz pályán Verma, Murillo, Alena, Boateng, Malcom. Aztán majd ott is bentragad néhány pont. Ésszel kéne ezt csinálni! Nem olyan nehéz ez szerintem
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2019.02.10. 23:22:37

Nyiri81 írta:Kib@szott nyomott tavasz már a 4. éve... Mintha újra lejátszanank ugyanaz az unalmas szalagot u újra és újra.

Közben a Real ahogy kell újra magára talál.

Iszonyat bosszantó
spanyol kiralykupaert mindent....
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2019.02.10. 23:18:20

Kib@szott nyomott tavasz már a 4. éve... Mintha újra lejátszanank ugyanaz az unalmas szalagot u újra és újra.

Közben a Real ahogy kell újra magára talál.

Iszonyat bosszantó
Csak is Puyol
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2019.02.10. 23:06:06

Kimondhatatlanul dühös vagyok a mai produktum miatt :evil: :evil: :evil:

Stega és Pique volt átlagon felül. Szerencsére a világ egyik, ha nem a legjobb kapusa véd nálunk hétről-hétre !
Suarez - Busquets duót a lelátóra pakolnám, hogy gondolkozzanak el miért is vannak a csapatnál. Hetek óta egymást múlják alul. Cou is mehet velük.
Vidal ezer labdát elszórt, de legalább hajtott és küzdött. Lajos 1000 átlépéséből 1 nem jött be , nem hiszem el, hogy nem veszi észre magát.... :twisted: :twisted:

Messi és Dembi enervált volt, de sérülésből jöttek vissza nem okolom őket.
Rakitic sem volt ok, olyan semmilyen volt, mint a csapat nagyon nagy része.
EV is kiakaszt ezzel a langyos semmilyen focijával. Értem én, hogy a gála kezdőből 3 nem is kezdett, egy meg 20 percet kapott. De ez akkor is kevés. Bal oldali védőt kötelezően hozni kell vagy Cucu-nak megadni a lehetőséget.

Remélhetőleg a BL-re összekapjuk magunkat, mert a LYON is odaver nekünk, ha ezt a semmit nyújtjuk.


FORCA !
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.10. 23:00:30

jah és megyünk majd Sevillába még a BL-Real meccsek előtt/alatt.

lehetett volna normális hozzáállással egy "tétnélküli" klasszikust játszani a bajnokságban.
most meg jó esetben 6 pontos fórral megyünk csak.

kb bukhatunk mindent itt februárban, persze stabilizálódhatunk is de ahhoz nagyon rendbe kellene tenni a fejeket.
ez amit most mutattunk, meg kb mindig idegenben, nem fér bele még a Lyon ellen sem majd.
pedig nagyon kéne egy normális odavágót játszani, előnnyel hazajönni, hogy ne megint comeback-elni kelljen a visszavágón.

nem lenne baj, ha Messi levenné a kezét Suárezről, mert ez, hogy ő minden meccset végigjátszik ezzel a teljesítménnyel, az nem tesz jót senkinek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2019.02.10. 22:59:14

Ez a taktika, vagy elképzelés, vagy nem is tudom lehet e annak nevezni ezt a fajta "spontán" támadgatós hozzáállást kicsit elszántabb csapatok ellen maximum egy exsztázisban lévő Messivel hoz eredményt és elviselhető.

Nem tudom megérteni, hogyan lehet testben és lélekben ennyire egetrengetően lassú, kedvetlen, fejben teljes mértékben lehibernált a csapat kilencven százaléka. Az, hogy elméletben ekkora klasszis és több kiemelkedő futballista minden egyes mozdulata olyan, mintha minimálbérért kellene megszakadni tizenplusz órákban egy szalag mellett... Szerintem a kínai meg pakisztáni gyári melosok lelkesebben varrják a foci labdát meg fröccsöntik a mérgező műanyag hellokittyt, mint ezek. Én imádkoztam, hogy mentsen meg az Isten az Osasuna elleni továbbjutástól is, nemhogy a Sevilla ellen. A két extra klasszikus alighanem elintézi a garantált, "megszokott" BL szivattyút. Ne legyen igazam...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2019.02.10. 23:03:09-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.10. 22:57:17

LG írta:Annyi jó van ebben a döntetlenbe, hogy még izgalmasabb lesz a bajnoki Klasszikus.
A kupameccstől még több függ szerintem. Ha ott kiesünk képesek vagyunk meg zuhanni annyira,hogy a bajnokin is kikapunk. Dupla vagy semmi lesz kb.

Ja amúgy érdekes,hogy Boateng még mindig nem kapott 1 percet sem a bajnokságban. Én vágom,hogy nem egy világklasszis,de Suarez meccsek óta megint semmi,ma is lejöhetett volna.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.02.10. 22:55:59

Ötlettelen, lelketlen a játékunk ismét. A cserék késve érkeztek megint. Lajost és Cou-t az 50. perc derekán lekellet volna cserélni a hercegre és Dembire.
MOM = TS
Valverde OUT!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.10. 22:55:27

Annyi jó van ebben a döntetlenbe, hogy még izgalmasabb lesz a bajnoki Klasszikus.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.10. 22:53:45

csababarca írta:a real meccset nem láttam egészében, de a másik kettőn volt 2*15 percünk amin fociztunk.
többi a lötyögős, alibi semmi. toszogatja a kp a labdát ide oda, hátrafelé forgolódnak, majd miután annyit tötymörögnek, hogy nincs hova passzolni vakon hazarúgják a labdát. (Busquets te zseni, pfejj)

jó lenne összeszedni magunkat, mert baromi nehéz meccsek jönnek, és főleg a Vale ellen elszórakoztunk fontos pontokat. A maiban nem volt több, ez is ránk nézve hízelgő (köszi TS).
A Real ellen ennél százszor jobban játszott a Barca. Ez a mai tényleg elfogadhatatlan volt, nem csak játékban, hozzáállásban is és utóbbi talán az igazán nagy probléma.
A Bilbao láthatóan sokkal motiváltabb volt, jobban harapott. Hízelgő tényleg az eredmény mert a Bilbao megérdemelte volna a győzelmet a látottak alapján, mi biztosan nem. Megköszönhetjük Ter Stegennek, hogy a vége felé megfogta azt az Inaki Williams lövést.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.02.10. 22:52:24

MessiNeymarSuarez írta:Nagyon úgy néz ki, hogy Valverde szereti az izgalmakat.

Mi sem jobb a 8 pontos előnynél, mint az hogy a kupa visszavágó után ki-ki párharcot hívhassunk a RM-al, akik ha nyernek akkor feljönnek 3 pontra, úgy hogy még az Atletivel is meccselünk.
Gondolod, hogy addig megmarad ez az előnyünk? :D

Nem tudok napirendre térni afelett, hogy gyakorlatilag egyszer tudunk úgy játszani, mint a Sevilla elleni 6-1-en, aztán nyomunk gyorsan 3 ilyet, mint a Vale-Real-Bilbao ellen. Borzasztó...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Válasz küldése