Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
AdamSweden
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.02.02. 09:43:10

2019.02.23. 12:37:44

Gyözni kell és szerintem fogunk is , végre elkezdjuk berugdosni a helyzeteinket. Nem gondolom , hogy ma lenne értelme pihentetni, kell az önbizalom a srácoknak. A kivétel Suarez neki mindenképp jòt tenne 2-3 meccs padozás, hogy összeszedje magát!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.02.23. 12:10:44

Cestus írta:Para lesz a mai meccs. A Sevilla biztosan bosszút akar majd állni a kupáért, és hiába verték most csúnyán el őket, az EL-ben így is jók voltak, otthon pedig mindig veszélyesek. Nem tudom, mi lenne most a csapatnak a legjobb; rápihenni a Real elleni kupa visszavágóra, vagy feltolni a gálakezdőt és megpróbálni egy intenzív meccsen elverni megint a Sevillát és elkapni a fonalat ellenük.
Nekem már az is elég lenne ha nem kapnánk ki, bár egy csúnya egygólos győzelem még jobb.
Gondolom játszik Stegen, Pique, Alba, Busquets, Messi, Suarez, Rakitic, a többiek lehetnek kérdés és azt kell hogy mondjam, senki nincs bombaformában. Pl.: már Rakitictől is félek és lassan inkább bízok Coutinhoban, mint másban.
Nem lenne itt gond, ha összetudnánk rakni egy jó középpályát és lenne egy jó Suarezünk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.23. 12:00:50

Para lesz a mai meccs. A Sevilla biztosan bosszút akar majd állni a kupáért, és hiába verték most csúnyán el őket, az EL-ben így is jók voltak, otthon pedig mindig veszélyesek. Nem tudom, mi lenne most a csapatnak a legjobb; rápihenni a Real elleni kupa visszavágóra, vagy feltolni a gálakezdőt és megpróbálni egy intenzív meccsen elverni megint a Sevillát és elkapni a fonalat ellenük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
soma1017
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.20. 15:24:45

2019.02.23. 11:58:15

Így van ezért ma pihenhetne!
Roberto vagy alena csak megoldja ma!
Alenanak jobban örülnék
Madrid szerintem szerdára gyúr.
Levante is mumusuk
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.23. 11:54:21

soma1017 írta:Ma ha rakitic , lenglet, sárgát kap akkor nem játszhat a Madrid ellen
Lenglet azt nem nagyon tudja ki pótolni de rakiticet meg lehetne oldani mondjuk alenaval is akár!
Azért a Madrid ellen nyugodtabb lennék ,ha Rakitic kezdene :D
soma1017
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.20. 15:24:45

2019.02.23. 11:32:24

Ma ha rakitic , lenglet, sárgát kap akkor nem játszhat a Madrid ellen
Lenglet azt nem nagyon tudja ki pótolni de rakiticet meg lehetne oldani mondjuk alenaval is akár!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.17. 15:49:59

A Madrid Reálos oldalán érthető a pontvesztés.Elvesztették legjobb emberüket a csapatépítés folyik náluk.
Atleti meg mindig rapszodikus.
Nálunk én teljes identitás vesztést látok a meccseken.A tegnapi is az volt.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.02.17. 14:21:15

Grimaldo írta:
Amúgy érdekes ,hogy amióta rossz formában vagyunk azóta növeljük az előnyünket meccsről meccsre 1 ponttal.
Persze, nyilvan az is Valverde es a csapat erdeme, hogy a ket madridi csapat gyengelkedik. Söt! Mi direkt jatszunk gyengen es tartalekolunk majd a szezon utolso 5 meccsere. :D

En inkabb azt mondanam hogy ez az utobbi evtized leggyengebben teljesitö (nem a leggyengebb) csapata csak oriasi szerencsenk van. Nagy fordulat kellene ahhoz, hogy iden a BL-ben odaerjünk ilyen jatekkal.
En abbol a szempontbol sajnalom ezt hogy igy Valverde 100%, hogy marad, söt ha iden bajnokok leszünk akkor ha a következö szezonban semmit sem nyerünk is takarozhat a ket elözö sikeres szezonnal. Vegül tenyleg oda jutunk ki hogy Valverdevel huzzuk ki addig amig ide lehet majd cibalni Xavi-t amit en amugy 2021ben meg tul korainak tartanek.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.17. 14:01:45

Grimaldo írta:Amúgy érdekes ,hogy amióta rossz formában vagyunk azóta növeljük az előnyünket meccsről meccsre 1 ponttal.
Elképesztő amúgy tényleg. Kár, hogy ketten vannak ezek a szemét madridiak. Most, hogy a Real betlizett, azt hittem hirtelen, hogy kilenccel megyünk, de most így megint a matrac van mögöttünk -7-tel.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3300
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.17. 13:59:40

Köszi Girona,kellett egy nagyobb előny a következő hetekre.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.17. 13:57:55

crixus írta:Ahhoz kepest, hogy 6 ponttal vezetünk, a bajnoki cim eleg nehezkes lesz, söt....
Idegenben jatszunk meg a Sevilla, Betis, Alaves, Celta negyessel, amely meccseken nagy valoszinüseggel 4-6 pontot az idei csapat ott fog hagyni, amivel kb oda is az elöny es akkor arrol nem is beszelve, hogy megyünk a Bernabeu-ba is es lesz egy hazai Atletico es Espanyol elleni rangado is.
Bar lehet nem artana egy blama iden minden teren, hogy Valverde a nyaron elmenjen :-k
Többieknek se könnyebb és nyilván ők se fognak minden meccset megnyerni.Arról nem is beszélve ,hogy most rossz formában vagyunk ,de lesz még máshogy is, a mostani játékból nem lehet leszűrni mi lesz hetek múlva.Amúgy érdekes ,hogy amióta rossz formában vagyunk azóta növeljük az előnyünket meccsről meccsre 1 ponttal.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.02.17. 13:35:31

Ahhoz kepest, hogy 6 ponttal vezetünk, a bajnoki cim eleg nehezkes lesz, söt....
Idegenben jatszunk meg a Sevilla, Betis, Alaves, Celta negyessel, amely meccseken nagy valoszinüseggel 4-6 pontot az idei csapat ott fog hagyni, amivel kb oda is az elöny es akkor arrol nem is beszelve, hogy megyünk a Bernabeu-ba is es lesz egy hazai Atletico es Espanyol elleni rangado is.
Bar lehet nem artana egy blama iden minden teren, hogy Valverde a nyaron elmenjen :-k
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.17. 12:57:48

Nem tudom,de Semedo tegnap sérült volt,hogy nem játszott?
Dembi meg a baloldalon Alba nyakán milyen elképzelés?
Cou pedig Dembi cseréje vagy fordítva?
Csak mert 100 milla akkor 100 Milla cseréje.Nem kellene már valamit erre kitalálni?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.17. 11:10:02

Nem láttam a meccset, csak kb. a 70. perctől, de a kommentekből kiindulva megkímélem magam a visszanézéstől. :D

Jó lenne már kikászálódni a gödörből, ha meg nincs javulás, akkor EV-től el kellene búcsúzni nyáron, hosszabbítás ide vagy oda.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2019.02.17. 10:10:03

Messit ilyen gyengén játszani még nem láttuk.Elvették tőle a játékszert, szerelték rosszul pontatlanul passzolt a lehetőségeit bűn rosszul használta ki... Suarez a csatár játékos karikatúrája volt tegnap! Ha a helyzeteink felét rúgjuk be akkor is 6 lett volna a góljaink száma! és akkor is gyenge lett volna a produkció!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.02.17. 08:59:57

Nyiri81 írta:Az összefoglaló alapján nem játszottunk rosszul csak semmi nem ment be :|
Pedig sajnos nagyon rosszul játszottunk, a Bilbao meccsnél csak azért volt jobb, mert lehet gyengébb az ellenfél. De ez semmire se lesz elég. Pique nagyon élt, meg Alena se volt rossz fiatal játékoshoz képest, Messi hozta magát, kb ennyi.

Semmi játékunk nem volt, középen próbálkoztunk ahol volt 4-5 védő, szélen semmi játék nem volt.

Messi nem biztos, hogy alkalmas kapitánynak tegnap is kellett volna valaki, aki hajtsa a többieket, mikor azok csak lazsálnak. Nincs ilyen játékosunk.
Nem keltik azt a benyomást a fiuk, mint akik emlékeznek a tavalyi bl kudarcra és tenni akarnának ellene.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2019.02.17. 07:51:37

Az összefoglaló alapján nem játszottunk rosszul csak semmi nem ment be :|
Csak is Puyol
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.16. 23:31:52

pep71 írta:
Grimaldo írta:xG 3,79 - 0,29 Magyarul egy átlagos csapat ma 4-0ra nyert volna ,ma egyáltalán nem a játékkal volt a gond ,hanem a helyzetkihasználással.
Szerinted jól játszott a csapat?? Messi magához képest nulla volt, ennyi kontralehetőségből a 2.félidőben mikor kinyílt a Valledolid lazán 3-4 gólt kellett volna rúgnia a csapatnak, erre töketlen lassúsággal megvárták még visszazárnak vagy Suárez kisarkazta :D :D :D
Piqué volt ma a legjobb kp-nk is, ő volt az aki egyedül megindult mikor volt terület, lehet ő az egyedüli aki már nem a Lyon elleni meccsre készült ..:D :D
Nem látom ,hogy hol írtam ,hogy jól játszottunk volna ,de ,ha belőjük a kötelezőket simán 4-5 lehetett volna közte és akkor senkit nem érdekelne ,hogy játszottunk.Támadóinkkal sürgősen kezdeni kell valamit ,mert ilyen helyzetkihasználással kb mindegy ,hogy játszunk ,de nem lesz jó vége.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.02.16. 23:25:38

csababarca írta:
Grimaldo írta:xG 3,79 - 0,29 Magyarul egy átlagos csapat ma 4-0ra nyert volna ,ma egyáltalán nem a játékkal volt a gond ,hanem a helyzetkihasználással.
ez kb az utolsó 10-15 percben torzult el így.
íkkor jött pár ziccer ami feltornázhatta ezt a fantomszámot.
Másfelől a Valladolid legalább 10-15 támadás során hihetetlen tisztán és sokszor emberfölényben vitte a Barca kapuja felé a labdát, viszont rendre elügyetlenkedték. (Borzasztó gyengék a támadóik egyébként, Ronaldo R.I.P.) Ezt a statisztika nem mutatja meg.

De támadásban a második félidőben nem lehetett szerintem panasz a Barcára (egy BL odavágó előtt), csak Suarez önmagában eltehetett volna két gólt legalább.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.02.16. 23:24:01

MessiNeymarSuarez írta:
pep71 írta:Se a tiki-taka nem megy a csapatnak(Vidal, Alena kp-val hogyan is menne?), se a gyorsabb, kontrajáték. Dembele-t sajnáltam a legjobban, volt, hogy labdával vagy 5 métert vert Messi-re az egyik kontránál, pedig Messi akkor legalább vette a fáradságot és sprintelt..
A Real legalább megpróbálja kihasználni Vinicius gyorsaságát(pedig jelenleg még gyengébb játékos mint Dembi), a Barca még erre is képtelen, inkább passzolgatnak tetű lassan, általában Messi-nek...én is remélem, hogy jövőre Suárez és Busi sem lesz már kezdő, bár ez most igen elképzelhetetlennek tűnik, mert évek óta lebőgés volt a BL-ben, mégsem változott semmi, nézhetetlen öregfoci amit bemutatnak, ez a legnagyobb baj, élvezhetetlenek a meccsek.
Ha képes lesz a villámgyors Lyon ellen Semedo helyett Robit kezdetni akkor én tökön szúrom magam #-o

Nagyon ráférne erre a csapatra már egy frissítés, kezdésként egy új edző akinek megfelelő koncepciója van, ami a Barca alapelveinek megfelel, de mellette meg is tud újulni a csapat, és versenyképes maradni.

Továbbra is azt érzem, hogy Valverdének nem sok szava van az öltözőben, olyan apróságokról nem beszélve hogy még pacsizni sem pacsizik a lejövő játékosokkal.
Néha összekapja magát a csapat, és megmutatja a benne lévő potenciált, de sokkal nagyobb részben nyögvenyelős, gyenge 0 játékot láthatunk ellustult arcokkal.

Tény ami tény, jelenlegi forma alapján joggal félhetünk a Lyontól is már, ami nem tudom mennyire normális egy Barcánál az elmúlt tizenévben, feltételezem semennyire.
+1, bár az nehéz kérdés, hogy kit lehetne idehozni edzőnek(én Klopp-ot néztem volna meg LE után, de ő most valószínű egy ideig marad a Pool-nál), de játékban, szinte bárki előrelépés lenne és az idei évet nézve, az eredmények sem olyan jók már a bajnokságban sem, BL-ben meg totál megbukott eddig EV.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.16. 23:20:12

Grimaldo írta:xG 3,79 - 0,29 Magyarul egy átlagos csapat ma 4-0ra nyert volna ,ma egyáltalán nem a játékkal volt a gond ,hanem a helyzetkihasználással.
ez kb az utolsó 10-15 percben torzult el így.
íkkor jött pár ziccer ami feltornázhatta ezt a fantomszámot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.16. 23:19:40

pep71 írta:Se a tiki-taka nem megy a csapatnak(Vidal, Alena kp-val hogyan is menne?), se a gyorsabb, kontrajáték. Dembele-t sajnáltam a legjobban, volt, hogy labdával vagy 5 métert vert Messi-re az egyik kontránál, pedig Messi akkor legalább vette a fáradságot és sprintelt..
A Real legalább megpróbálja kihasználni Vinicius gyorsaságát(pedig jelenleg még gyengébb játékos mint Dembi), a Barca még erre is képtelen, inkább passzolgatnak tetű lassan, általában Messi-nek...én is remélem, hogy jövőre Suárez és Busi sem lesz már kezdő, bár ez most igen elképzelhetetlennek tűnik, mert évek óta lebőgés volt a BL-ben, mégsem változott semmi, nézhetetlen öregfoci amit bemutatnak, ez a legnagyobb baj, élvezhetetlenek a meccsek.
Ha képes lesz a villámgyors Lyon ellen Semedo helyett Robit kezdetni akkor én tökön szúrom magam #-o

Nagyon ráférne erre a csapatra már egy frissítés, kezdésként egy új edző akinek megfelelő koncepciója van, ami a Barca alapelveinek megfelel, de mellette meg is tud újulni a csapat, és versenyképes maradni.

Továbbra is azt érzem, hogy Valverdének nem sok szava van az öltözőben, olyan apróságokról nem beszélve hogy még pacsizni sem pacsizik a lejövő játékosokkal.
Néha összekapja magát a csapat, és megmutatja a benne lévő potenciált, de sokkal nagyobb részben nyögvenyelős, gyenge 0 játékot láthatunk ellustult arcokkal.

Tény ami tény, jelenlegi forma alapján joggal félhetünk a Lyontól is már, ami nem tudom mennyire normális egy Barcánál az elmúlt tizenévben, feltételezem semennyire.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.02.16. 23:18:38

Grimaldo írta:xG 3,79 - 0,29 Magyarul egy átlagos csapat ma 4-0ra nyert volna ,ma egyáltalán nem a játékkal volt a gond ,hanem a helyzetkihasználással.
Szerinted jól játszott a csapat?? Messi magához képest nulla volt, ennyi kontralehetőségből a 2.félidőben mikor kinyílt a Valledolid lazán 3-4 gólt kellett volna rúgnia a csapatnak, erre töketlen lassúsággal megvárták még visszazárnak vagy Suárez kisarkazta :D :D :D
Piqué volt ma a legjobb kp-nk is, ő volt az aki egyedül megindult mikor volt terület, lehet ő az egyedüli aki már nem a Lyon elleni meccsre készült ..:D :D
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.16. 23:12:55

xG 3,79 - 0,29 Magyarul egy átlagos csapat ma 4-0ra nyert volna ,ma egyáltalán nem a játékkal volt a gond ,hanem a helyzetkihasználással.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.02.16. 23:02:50

Se a tiki-taka nem megy a csapatnak(Vidal, Alena kp-val hogyan is menne?), se a gyorsabb, kontrajáték. Dembele-t sajnáltam a legjobban, volt, hogy labdával vagy 5 métert vert Messi-re az egyik kontránál, pedig Messi akkor legalább vette a fáradságot és sprintelt..
A Real legalább megpróbálja kihasználni Vinicius gyorsaságát(pedig jelenleg még gyengébb játékos mint Dembi), a Barca még erre is képtelen, inkább passzolgatnak tetű lassan, általában Messi-nek...én is remélem, hogy jövőre Suárez és Busi sem lesz már kezdő, bár ez most igen elképzelhetetlennek tűnik, mert évek óta lebőgés volt a BL-ben, mégsem változott semmi, nézhetetlen öregfoci amit bemutatnak, ez a legnagyobb baj, élvezhetetlenek a meccsek.
Válasz küldése