Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.04.06. 19:34:36

Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Messi, Suárez, Coutinho.
Vamos!
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.04.06. 16:17:22

Szerintem nekünk fognak ugrani,a védekezéssel úgy sem mennek sokra,legalább is annyira nem tartom masszívnak őket mint korábbi években. Meg minek tartani a 0-0-t,sokkal sebezhetőbbek vagyunk, ha letámadnak. Igaz akkor ők is :D
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.04.06. 16:12:21

LG írta:
drobika írta:Nem biztos hogy váz Atleti mindent most egy lapra tesz fel.Simeone taktikája inkább arra mutat hogy nem kikapni.
Egyetlen lehetőségük van, győzelemre játszani és még akkor is nekünk botladozni kell a hátralévő meccseinken.
Szóval Simeone már nem taktikázhat, bele kell menniük gőzerővel, mindent feltenni erre a meccsre.
Aztán ez lehet bejön, de lehet hogy beleszaladnak egy nagyobb verésbe, én az x -et teljesen kizárom mert részükről kevés az x így kockáztatniuk kell!
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21121
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.04.06. 12:36:35

drobika írta:Nem biztos hogy váz Atleti mindent most egy lapra tesz fel.Simeone taktikája inkább arra mutat hogy nem kikapni.
Aztán ha botlik annyit a Barca, akkor van sanszuk.Persze keményen fognak játszani,sok múlik majd a bírón is ezzel kapcsolatban.
X reális eredmény és nem is lenne tragédia.
Azért persze jó lenne nyerni és ezzel a ligát gyakorlatilag megnyerni már most.
Szerintem meg az Atleticonak csakis akkor lehet esélye a bajnoki címre, ha győznek, de még akkor is valószínűbb lenne, hogy nem húzzák be. De ha nem nyernek, akkor lényegében eldől.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.06. 12:02:43

Nem biztos hogy váz Atleti mindent most egy lapra tesz fel.Simeone taktikája inkább arra mutat hogy nem kikapni.
Aztán ha botlik annyit a Barca, akkor van sanszuk.Persze keményen fognak játszani,sok múlik majd a bírón is ezzel kapcsolatban.
X reális eredmény és nem is lenne tragédia.
Azért persze jó lenne nyerni és ezzel a ligát gyakorlatilag megnyerni már most.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.06. 10:29:23

Kikapni szerintem se fogunk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21121
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.04.06. 10:13:20

Szerintem x vagy győzünk, és ezzel komoly lépést teszünk a bajnoki cím felé. Az AM idén nem olyan erős, mi meg a nagy meccseken jól szerepelünk a szezonban. Ezért nem nagyon hiszem, hogy kikapnánk, ha igen, annak súlyos ára lehetne. A végén nyomás lenne rajtunk a bajnokságban, és a BL meccsek előtt sem jönne jól egy vesztett rangadó lélektanilag.

Nagyon fontos meccs lesz ez, akár sorsdöntő is lehet.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.06. 08:25:27

alig lehet közhelyek nélkül már egy -egy meccs előtt írni valamit. az esélyek most legalább világosak: itt reális lehetőség az x,1,2 is. akár a papírformát akár a valós esélyeket nézzük.
velünk lehet a hazai pálya és a pont- előny. velük meg az, hogy nincs BL. kötelezettség mindent bele adhatnak.
én bízom a győzelmünkben, a lehetőség és a képességeink alapján is a többit majd a sors megtekeri.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.05. 19:06:46

BarcafanTomee írta:Ha jól rémlik Vidal eltiltott.
Igaz, akkor Arthur biztosan kezdeni fog.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2019.04.05. 18:34:44

Ha jól rémlik Vidal eltiltott.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.05. 18:20:42

Kíváncsi leszek, hogy holnap Busi és Rakitic mellett a Vidal-Arthur-Malcom-Cou négyesből kik fognak kezdeni. Ha tippelnem kellene, akkor Arthurt és Coutinhót mondanám.
Messiguru
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.08.25. 16:19:38

2019.04.04. 10:22:30

Kovbal88 írta:
davi10 írta:Ahogy olvasom Lemar, Costa és Morata is valószínűleg kihagyja a meccset. Griezmann meg nem szokott nagy meccsen villogni, úgyhogy jó esélyünk lehet ütni őket.

Alap esetben nem lenne rossz az 1 pont, de 3-mal már megengedhetünk magunknak még néhány Villareal-féle rotálós döntetlent.

Kicsit más: Dembele-ről van valami hír? Gondolom az Atleti ellen még felejtős, de nem úgy volt, hogy a MU-ellen már lehet, hogy összerakják (nyilván nem 90 percre)?
Csak kikapni nem szabad, és akkor nem lehet gond a bajnoksággal.
A másik dolog mi a véleményetek Zidane munkásságáról?
Zidane nem olyan nagy edző mint tartják.Nagy a tekintélye pályafutása miatt ezért tudta forgatni a csapatot mert neki elfogadták azt ha padon kellett ülniük.
Mint szakember közepes, Mourinho rakta neki össze a 3 Bl-t nyerő csapatot azt a brutális kontrajátékot amit produkáltak Josénak köszönheti,ő ebből "élt".
Most derülhetne ki h mire képes,de mint az hallható gigaigazolásokkal akar építkezni.
500 misiből melyik edző ne tudna egy ütőképes csapatot összerakni?
Scolari elkezdett egy fiatalítást ami a játékot tekintve sokkal jobb volt mit a mostani és ebben részben az is benne van h letojják már ezt a pár meccset,de pont ilyenkor kellene megmutatni h igenis ők a nagy bajnokok.
Marcelo sztem nulla tegnap egy értelmes beadást nem láttam tőle,kroos,modric benzema bale ideje lejárt, asensio isco csak kiegészítő embernek jók hosszabb ideig nem képesek magas színvonalon teljesíteni ezeknek a játékosoknak a cseréjét scolari már látta és el is kezdte berakni az újakat
zidane meg most elkezdte visszarakni őket hogy majd hátha velük menni fog mint ahogy az elmúlt 3 évben.

Ha a Barca véghez viszi suarez coutinho minőségi cseréjét és a középpálya fel tud "gyorsulni" 2-3 évig jobbak leszünk náluk és nem csak eredményekben hanem játékban is.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.04.04. 10:06:45

davi10 írta:Ahogy olvasom Lemar, Costa és Morata is valószínűleg kihagyja a meccset. Griezmann meg nem szokott nagy meccsen villogni, úgyhogy jó esélyünk lehet ütni őket.

Alap esetben nem lenne rossz az 1 pont, de 3-mal már megengedhetünk magunknak még néhány Villareal-féle rotálós döntetlent.

Kicsit más: Dembele-ről van valami hír? Gondolom az Atleti ellen még felejtős, de nem úgy volt, hogy a MU-ellen már lehet, hogy összerakják (nyilván nem 90 percre)?
Csak kikapni nem szabad, és akkor nem lehet gond a bajnoksággal.
A másik dolog mi a véleményetek Zidane munkásságáról?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.03. 22:34:48

sokat rágtuk már ezt a Suarez jelenséget, én is azt látom (mi mást láthatnék?) amit írtok, de egy valamit azért felhoznék árnyalandó a dolgot:
jó pár meccset végignéztem a top ligákban és állítom, hogy mindegyik sztár-támadóval előfordul, hogy sorra rendre hagyja ki a kihagyhatatlant, legyen az Hazard, K.Mbappé, Lewa, ...stb.
más: Suarez szinte mániákusan szolgálja ki Messit, ha nincs mellette azt hihetnénk , hogy szabadabb de ekkor meg új a szitu - nincs pajti - ugyanúgy bénázik.
őt a góljai hitelesítik, ha esetleg néha többet is nyújt az a prémium, ezt kell elfogadnunk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.03. 20:16:47

Kicsit más: Dembele-ről van valami hír? Gondolom az Atleti ellen még felejtős, de nem úgy volt, hogy a MU-ellen már lehet, hogy összerakják (nyilván nem 90 percre)?
Hétvégén maximum 15 percre lehet jó, a MU ellenire szinte biztos, hogy megkapja az engedélyt a játékra.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.03. 19:53:34

Ahogy olvasom Lemar, Costa és Morata is valószínűleg kihagyja a meccset. Griezmann meg nem szokott nagy meccsen villogni, úgyhogy jó esélyünk lehet ütni őket.

Alap esetben nem lenne rossz az 1 pont, de 3-mal már megengedhetünk magunknak még néhány Villareal-féle rotálós döntetlent.

Kicsit más: Dembele-ről van valami hír? Gondolom az Atleti ellen még felejtős, de nem úgy volt, hogy a MU-ellen már lehet, hogy összerakják (nyilván nem 90 percre)?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.04.03. 14:28:55

Coutinhonak az egy gólján kívül mi volt olyan kiemelkedő?Csak mert ugye Suarez is csak egy gólt lőtt. Ilyeneket olvasok,hogy "nem hátráltatta a csapatot" meg "nem lógott ki lefelé". Aha,csak ezt Alena-ra meg Puiq-re szoktuk írni. Ez is mutatja hogy mennyire semmit nem tud felmutatni ebben a szezonban,örülni kell ha nem ő a leggyengébb. Mondjuk tegnap tényleg nem ő volt,és én a kapufáért nem is hibáztatom,csak akkor ne írjunk már ilyeneket hogy MalcoLm miért van istenítve. Neki meg Stegennek köszönhetjük,hogy egyáltalán vezettünk. Nálam a továbbiakban inkább a francia kezdene,még a baloson is,aztán remélhetőleg Dembelé már nem sérül meg a maradék 2 hónapra. De úgy is a brazil fog,mert ő ősszel is folyamatosan kapta a lehetőséget,aztán továbbra is fogja,ha el akarjuk adni azért,ha nem akkor meg hátha összekapja magát. És én az akaratot se látom rajta,pedig eskü figyelem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.03. 14:25:30

MatyiG írta: De biztos véletlenül lett Suárez a whoscorednál mom. :D
hát, jah véletlen mert amúgy vakon volt egész meccsen.
első 20 perc után minden elakadt rajta, amelyik támadásba bevették az halott is volt.

a gólja szép volt és fontos, respect, de ne ájuljunk már el ettől.
mondjuk senki nem volt közepesnél jobb, ez meg az egész csapatra kritika.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.03. 13:54:25

Csakhogy nem pöccintette be, pont ez az, hogy nem bírja belőni a helyzeteit.
Suárez és Coutinho gólja között azért volt egy kis különbség. :) Mellesleg Luisról állították ki a hazai játékost.

De biztos véletlenül lett Suárez a whoscorednál mom. :D
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.04.03. 13:28:08

drobika írta:Tiszteletben tartom mindenki véleményét, viszont a Stegent bíráló megjegyzés mellett nem tudok elmenni. Persze hogy néha befagy...Miért a csatár minden helyzetet belő? Emberek ez a kapus tegnap ismét rengeteg bravúrt mutatott be. Nem neki tulajdonítható az eredmény. És akkor még nem beszéltünk az egész éves teljesítményéről.
Coutinho. Tény hogy nincs csúcsformában, de tegnap azért jobb volt mint idáig. Ha az a balszerencsés kapufa bemegy vége a meccsnek és ő az isten. Így megint az olvasni, megint semmit se csinált.
Az eredmény nem tragikus, döntetlen.
Nem szoktam EV-t védeni, nagyon sok dolgot tehetne másként is, de a tegnapi összeállítás teljesen jó volt és azt is jó döntésnek tartom, hogy Counak ad teret, lehetőséget.
Köszönöm, hogy leírtad! Ugyan erre gondoltam én is! Ha bemegy az a pöccintés, akkkor MoM lett volna. Kicsit a hírkesztőink Szubjektívitása, kezd átmenni Cou gyűlöletbe. Ha Ennek a szerencsétlen Suareznek adtak egy 7-es értékelést az egy golja miatt, akkor ez alapján Cou-nak is kéne legaláb egy 7-es. Suarez a gólján kívűl csak hátráltatta a támadasokat. Ja és Apropó! Örülök Malcolmnak, de ne legyünk állszentek, a második félidőben elveszett! Volt neki egy helyzete, amelyet kegyetlenűl elpuskázott. Rövid felsőbe onnan? Ugyan már!!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.03. 11:14:59

drobika írta:Tiszteletben tartom mindenki véleményét, viszont a Stegent bíráló megjegyzés mellett nem tudok elmenni. Persze hogy néha befagy...Miért a csatár minden helyzetet belő? Emberek ez a kapus tegnap ismét rengeteg bravúrt mutatott be. Nem neki tulajdonítható az eredmény. És akkor még nem beszéltünk az egész éves teljesítményéről.
, lehetőséget.
...."persze, hogy néha befagy"... egyetértünk ezt írtam. az a bizonyos 2.gól ...hát igen az bizony az övé volt amiket kivédett dicséret érte - az a dolga. én csak azt mondom, hogy egy léc alá tartó középre menő fejest kitenni nem a csodák kategória, a négyből pedig volt hogy elfektették, és volt hogy mellette begurították....
innentől nézőpont és vélemény kérdése, amit egyébként én is tisztelek. a 7 osztályzatot pedig méltányosnak és szakszerűnek tartom a tegnapi produkciójáért.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.04.03. 11:06:46

én a 4. bekapott gólnál kikapcsoltam.
amellett, hogy 2-0 meg a kihagyott két ziccer után a fiúk kényelmesre vették a figurát,
számomra EV a legnagyobb hibás.
Az, hogy négy gólt is úgy kapunk, hogy ezt a két gyalogkakukk négert hagyjuk elfutni, mert öt-hat méterre kell tőlük állni, és ezt nem beleverni a fejekbe....
Az, hogy állandóan belealszunk, elkényelmeskedjük a mecceket... és az, hogy képtelen motiválni a játékosokat, felrázni őket a szünetben...
Az, hogy Umtiti ilyen gyenge még, az érthető. De hogy miért nem hozta el Vermat a padra, hogy legalább lecserélje, ha gáz van...
Cout nem bántanám, az első félidőben jól játszott, aztán hozzászürkült a többiekhez.
Aki viszont megint nem csinált semmit, az Lajos volt. És nem érdekel, hogy ő rúgta a 4. gólt.
Nem csak a 93. percben kell jól a kapuhoz érkezni. Egész meccsen alibizett. Kapott egy-két forintos labdát, amit megint elbénázott, eltotojázott, szokás szerint.

A második félidőben meg nem értem mit műveltek. Persze, hogy az alibipasszok mentek jobbra-balra, meg hátra, mert egyszerűen nem volt mozgás a pályán, mindenki csak állt, mint az a bizonyos a lakodalomban! Komolyan, mintha egy MBI-es meccset nézett volna az ember. Egyszerűen nem vették komolyan a meccset!
És ez EV hibája, hogy nincs olyan tökös, hogy seggbe rúgja őket, ha arra van szükség.
Csak ült ott a padon, és hunyorgott.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.04.03. 10:48:52

EV-t szeretjük és tudjuk is ekézni, de a tegnapi napon egy teljesen ésszerű rotációt nyomott. Nem vitte túlzásba, de elől, középen és hátul is egy-egy kulcsembert pihentetett. Csereként időben hozta a friss embereket. Tény, hogy hátul nagyon gyengék voltunk, de ha behozza Piquét, akkor azt írná a fórum fele, hogy miért nem pihentette az egész meccsen.
Jól kezdtünk, utána a Villareal feljött, mi meg szétestünk. Egy edző az oldalvonal mellett nem sok mindent tehet ilyenkor
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.03. 10:29:32

Tegnap nagyon megörültem 2-0-nál. Végre Messi és Dembele nélkül is úgy játszottunk, ahogy kell, bár már akkor is voltak intő jelek, hogy a védelem nem a legjobb napot fogta ki.
Utána viszont totál homály, az Umtiti-Lenglet páros bizonyította, hogy kell egy jobblábas hátvéd jövőre, mindkettő összevissza mozgott. TS-re meg egyedül a Villareal 2. gólját lehetne fogni, de ha nem ő áll a kapunkban, akkor nem hiszem, hogy "megússzuk" 4-gyel.
Fel nem fogom, hogy mi történt 2-0-nál, amúgy is, de kétgólos előnyről főleg simán hozni kellett volna.

Malcom viszont így év végére eléggé összeállt, róla nem hallani olyanokat, mint Dembele-ről, hogy külön edz pluszban meg ilyenek, de mostanában nagyon jól mozog, biztos vagyok benne, hogy jövőre (akár marad Coutinho akár nem) jóval többet fog játszani, bízom benne, hogy maradni fog.
Coutinho pedig nem lógott ki lefelé...

Nem tudom, hogy Valverde miért nem tud a 60. perc előtt cserélni, de pluszpont, hogy lehozta Busit. Mindenesetre érdekelne, hogy mit mondhatott a félidőben...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.03. 10:26:02

Tiszteletben tartom mindenki véleményét, viszont a Stegent bíráló megjegyzés mellett nem tudok elmenni. Persze hogy néha befagy...Miért a csatár minden helyzetet belő? Emberek ez a kapus tegnap ismét rengeteg bravúrt mutatott be. Nem neki tulajdonítható az eredmény. És akkor még nem beszéltünk az egész éves teljesítményéről.
Coutinho. Tény hogy nincs csúcsformában, de tegnap azért jobb volt mint idáig. Ha az a balszerencsés kapufa bemegy vége a meccsnek és ő az isten. Így megint az olvasni, megint semmit se csinált.
Az eredmény nem tragikus, döntetlen.
Nem szoktam EV-t védeni, nagyon sok dolgot tehetne másként is, de a tegnapi összeállítás teljesen jó volt és azt is jó döntésnek tartom, hogy Counak ad teret, lehetőséget.
Válasz küldése