Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.26. 22:37:30

mess2009 írta:
MesQueUnClub írta:Dembi sebessége nagyon kéne, ha a pool azt játssza amit általában akkor lesz terület a felfutó szélsővédők mögött bőven
most nézem a Liverpool meccset, hát.....Dembi sebessége itt hogy úgy mondjam belépő szint. a Hud. már kiesett de sebességben egyáltalán nincsenek elmaradva, csak néhány klasszis hiányzik náluk. anélkül, hogy démonizálnám, ez a gyorsaság egyszerűen más dimenzió...
A legnagyobb kérdés az lesz, hogy ellenünk mennyire tudnak gyorsak lenni, és mennyire hagyjuk nekik, hogy lendületet szerezzenek.
A Lyon is villámléptű, mégis sikerült, a MU-nál is vannak gyorsak, talán sikerülhet, még ha a Liverpool egy teljesen más szint is.
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.04.26. 22:19:51

mess2009 írta: most nézem a Liverpool meccset, hát.....Dembi sebessége itt hogy úgy mondjam belépő szint. a Hud. már kiesett de sebességben egyáltalán nincsenek elmaradva, csak néhány klasszis hiányzik náluk. anélkül, hogy démonizálnám, ez a gyorsaság egyszerűen más dimenzió...
Lehet itt Dembizni stb, ha MESSI és még legalább ketten elkapják a fonalat, a többiek semmi többet csak egy átlagosat hozzanak, poolnak esélye nem lesz!

Persze lehet azt mondani: már megint Messi (Aki a valaha született legnagyobb) és most azt gondolom bőven bizonyítja, tehát ha Ő akar és megy neki :)

Még egy gondolat.
Sok edző megpróbálná megfogni, (okos) José Mourinho "kerítsük be" , nem csodálkozom, már nem az MU edzője.

Azt gondolom, nincsen nála okosabb a foci történelemben!

Ha egy ember akkora tudással és játék intelligenciával rendelkezik mint MESSI, ne akarj vele semmit mert esélyed sem lesz, támadd azt aki labdát adhat neki, ez az egy esélyed lehet:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára perga 2019.04.26. 23:00:03-kor.
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.26. 21:57:50

MesQueUnClub írta:Dembi sebessége nagyon kéne, ha a pool azt játssza amit általában akkor lesz terület a felfutó szélsővédők mögött bőven
most nézem a Liverpool meccset, hát.....Dembi sebessége itt hogy úgy mondjam belépő szint. a Hud. már kiesett de sebességben egyáltalán nincsenek elmaradva, csak néhány klasszis hiányzik náluk. anélkül, hogy démonizálnám, ez a gyorsaság egyszerűen más dimenzió...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3307
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.04.26. 18:49:02

Szerintem sem kell agyon pihentetni a csapatot,szerdán játszunk csak,hét közben is volt rotálás,az sem jó ha megint szétszedi a csapatot és kiesnek a ritmusból. És azért az is jelenthet egy kis pluszt,ha szombaton megvan a bajnokság,lehet egy mini ünneplést tartani. Én nem hiszem,hogy ezen múlna szerdán bármi is,inkább azon,hogy Messinek ott hogyan fog menni,illetve valaki felnő-e hozzá még támadásban,Suarezben azért bízok,hátha a volt csapata ellen összejön az a gól.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.26. 15:42:08

A SPORT szerint ez lesz a kezdőnk holnap:

Ter Stegen; Semedo, Lenglet, Umtiti, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Dembélé, Messi és Coutinho.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.04.26. 11:53:58

Dembi sebessége nagyon kéne, ha a pool azt játssza amit általában akkor lesz terület a felfutó szélsővédők mögött bőven
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.26. 11:53:44

De, döntőt csak piros lap miatt lehet kihagyni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.26. 11:40:56

davi10 írta: Olyan szempontból viszont valóban nehezebb dolga van, hogy ha jól tudom megmaradt Semedo és Busi eltiltásveszélye, gondolom egyiket se szeretné kihagyni az esetleges döntőre.

Szerintem Coutinho kezdése Dembelé állapotától függ majd. Ha jó állapotba lesz, akkor szerintem a francia fog kezdeni, nem hiszem, hogy a Pool bekkelne egész meccsen.
Nem törlődnek a sárgalapok a negyeddöntők után?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6662
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.26. 11:24:30

drobika írta:Vannak EV kritikus észrevételeim, de most tényleg nagyon nehéz feladata van megtalálni, hogy hogyan is alakítsa ki a köv. két meccset összeállítás-ügyileg.


Coutinho a legnagyobb kérdés szerintem a Pool ellen...Kezdjen?
Szerintem nincs olyan nehéz dolga, a tavalyi kerettel nehezebb lett volna, hogy éppen Denis, Gomes vagy Vidal játsszon (ez a névsor... :D )
Gondolom egyeztet a játékosokkal meg az orvosokkal is, hogy ki milyen állapotba van, szerintem Messi és Alba akiknek mindenképp pihenni kéne, de mégis fognak egy 20 percet kapni.
A Pique, Lajos, Lenglet névsorban már nem vagyok olyan biztos, lehet végigülik az egészet, akár a padon, akár a lelátón. A kp-n szerintem az Alena-Puig duó kezdeni fog, aztán mellé talán Rakitic, ő most pihent

Olyan szempontból viszont valóban nehezebb dolga van, hogy ha jól tudom megmaradt Semedo és Busi eltiltásveszélye, gondolom egyiket se szeretné kihagyni az esetleges döntőre.

Szerintem Coutinho kezdése Dembelé állapotától függ majd. Ha jó állapotba lesz, akkor szerintem a francia fog kezdeni, nem hiszem, hogy a Pool bekkelne egész meccsen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.04.26. 11:06:26

Akinek mindenképp pihenni kene szerintem az Pique, Lajos és Busi. Így a hétközivel együtt két körben az összes kulcsember kis pihenőhöz jutna.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.26. 09:16:11

Vannak EV kritikus észrevételeim, de most tényleg nagyon nehéz feladata van megtalálni, hogy hogyan is alakítsa ki a köv. két meccset összeállítás-ügyileg.
Persze ő ismeri legjobban a játékososkat. Ha nem pihentet,kockázat, ha pihentet, az sem jó mindenkinek.(Szereintem Messinek sem).Fontos volna behúzni a Ligát, tehát teljes B csapatot se küldhet fel.
Coutinho a legnagyobb kérdés szerintem a Pool ellen...Kezdjen?
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.04.26. 09:10:17

Ha már így alakult és meg lehet a rekordot jelentő 6. aranycipője Messinek 4 meccs múlva, 3 gól az előnye, muszáj lenne elraknia sztem ez a 4 meccs alatt még legalább 3 gólt...
Játszon csak hétvégén és egy nagy felszabadult gála meccs legyen erőlködés nélkül persze.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.25. 21:08:39

érdekes ez a pihenés....ezek az emberek erre vannak képezve, edzve, hogy játszanak. Messi pl. mitől fárad(hat) el? sajátos önvédelmi rendszere van (séta) :D most hallottam, hogy Coutiho nem is bír egy egész meccset azért cserélgetik le.
akik elfáradhatnak, ha hajtanak: S.R, Alba, Rakéta, Vidal, Artur esetleg Pique...Suarez sokat rohangál de semmivel sem többet, mint ami jólesik neki. Dembélé? egyszerűen nevetséges(nek kellene lennie) vele kapcsolatban fáradtságról beszélni.
summa : valódi kockázata a sérülésnek van, erre vannak valószínűség számítások, hogy mennyit ésszerű bevállalni.( Messi ui. lesérülhet a fontos meccs első perceiben is...)
akkor mit tegyünk? bízzuk Valverdére! elvégre ezért fizetik.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.25. 19:33:21

Messi és Alba most pihent, azért nem 48 óra múlva fogunk pályára lépni, hanem 96, és még utazni sem kell. Túlzásba sem kell vinni a pihentetést, az sem hinném, hogy nagyon jó.

Suárez pihenjen, ráfér.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.25. 17:20:26

Messit és Albat én nem jatszatnám a Levante ellen.
Legfeljebb ünnepelni cserélném be őket.
Szerintem a többiek most le tudnák rendezni a meccset.
Viszont Cou, Lajos,Dembi kell a meccs, hátha belejonnek a fiúk!
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2019.04.25. 14:47:19

A félreértések elkerülése végett írom le, hogy én is szeretném hogy meglegyen a bajnokság, de nem érzem szükségesnek hogy teljes gázzal tiporjuk el a köv. ellenfelet, miközben sokkal fontosabb meccs jön kb 72 órával később.
Meg lehet spórolni pár potenciális sérülést, a kevesebbet játszó játékosok pedig ha megnyerik a meccset a Levante ellen, befejezik a első csapat munkáját.
Had legyen a Pool a fáradtabb, mivel ők -1 ponttal vannak a Szitty mögött, és teperniük kell hétvégén is, hogy versenyben maradjanak, még akkor is ha a csontutolsó Huddersfield a soros ellenfél.
Amúgy meg szerintem Klopp is meg fogja keverni a kártyáit arra a meccsre.A Bl-ben való "jobban játszásról" meg annyit, hogy egy olyan csapat amely semmit sem nyert még hivatalosan talán jobban odateszi magát, mint egy olyan amely egy címmel a zsebben=jóllakottan, elégedetten fut ki a gyepre.
Plusz, a Poolnak is nagyobb skalp lenne, ha egy frissen meg koronázott Barçát tenne el az útból.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.25. 14:29:46

Sergi írta:Én viszont tartok attól, hogy a csapat a hétvégén bajnok legyen.
Valamiért azt érzem, hogy ha zsebben a bajnokság, tompulni fog a sikeréhsége a csapatnak, lásd idei PSG vagy Bayern München, hozzáteszem, ezt nem az Bayern jelenlegi szezonjára értem.
Már-már kellene hogy 1 fordulóval később essen le az idei első trófea, és úgy menjen ki a csapat kedden, hogy még minden a levegőben lóg.
Alapesetben ez jogos lenne, de nem pár meccs alatt.
A PSG-nek nincs ellenfele egész évben, a Bayernnak sem gyakran, néha a Dortmund összeáll, de ennyi.
Míg nekünk meg ott van a Real-Atleti-Sevilla-Valencia + a Bilbao együttes, amelyik fixen minden évben kemény kihívás, és konstans magas szintet képviselnek, nagyon kell pörögnünk ellenük, addig a PSG-nek jó ha 1 komoly ellenfele van a ligában, az épp összeálló francia csapat, Bayernnél szintén.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.25. 13:55:05

Azért játszunk majd jobban a BL-ben, mert még nincs meg a Liga? :D Ha meg megnyerjük a Ligát, tojnak a srácok a BL-re? :D

A PSG sem azért esett ki a BL-ből, mert nem voltak elég éhesek a sikerre, hanem azért - is -, mert nincsenek a bajnokságban hozzászokva ahhoz, hogy 100%-on kelljen pörögniük.
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2019.04.25. 13:48:37

Én viszont tartok attól, hogy a csapat a hétvégén bajnok legyen.
Valamiért azt érzem, hogy ha zsebben a bajnokság, tompulni fog a sikeréhsége a csapatnak, lásd idei PSG vagy Bayern München, hozzáteszem, ezt nem az Bayern jelenlegi szezonjára értem.
Már-már kellene hogy 1 fordulóval később essen le az idei első trófea, és úgy menjen ki a csapat kedden, hogy még minden a levegőben lóg.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.25. 13:40:36

Én ilyesmivel állnék fel:

MAtS - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitic, Arthur, Puig/Alená - Messi, Prince, Dembélé

Egy ilyen kezdővel nyerni kell, de tud pihenni SR, Busi, Vidal, Suárez és Coutinho is. Aztán a 60. perc körül lehozhatjuk Messit, Arthurt és Albát mondjuk.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.04.25. 13:20:27

mess2009 írta:...
Ahogyan írod, a BL a prioritás. Mi van akkor ha nem szombaton leszünk bajnokok, hanem mondjuk 1 fordulóval később? Kevesebbet nem fog érni a trófea
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2019.04.25. 13:09:01

Szerintem meg a 9 pontos előny tekintetében, plusz hogy pár nappal később egy sokkal fontosabb meccs jön, igenis belefér, hogy a kulcsemberek pihenjenek.
Inkább süllyedjen a csapat közép-szintre egy meccs erejéig, mintsem hogy megint elússzon a Bl.
Nincs értelme rizikózni.
De persze mehet a gála-kezdő, nyerjünk, lehet valaki le is sérül, de menjen a fieszta és jövő héten meg az elvileg még semmit nem nyert, és ezáltal éhesebb Pool elrontja a szezont.Az mennyivel lenne jobb?
Semennyivel.
A Szitty nem fogja megtenni azt a szívességet nekik, hogy innen elszabja.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.25. 12:55:18

olvasom itt, hogy ne lássunk senkit a top-ból a Levante ellen. mintha nem lenne elég élő példa arra, hogy a felforgatott vegyes-gárda egy középcsapat szintjére süllyed.
azt aláírom, hogy a BL. most prioritás de azt is hogy egy "B"-vel nem lesz bajnok avatás szombaton.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.25. 12:50:06

Nem is tudom a Levante ellen hogyan kellene kezdeni összeállítás ügyileg.
Gálakezdő, hogy gyors lerendezzük a meccset, egyben a bajnokságot? Komplett cseresor, ha nem is tudunk nyerni vele, de még van idő behúzni a bajnokságot, és tartalékolni a POOL elleni meccsre?
Nagy dilemma. Én személy szerint azt veszem észre, hogy Messinek mintha nem tenne jót a kihagyás.Meccsbe beszállva nem olyan jó,mintha kezdő. Ha már pihen, akkor hagyja ki a meccset.

Suarezen nem a fáradtságot látom, egyszerűen nincs formában, neki meg játszania kellene, hogy belejöjjön:) Ez vonatkozik Dembire is,és Coura is. Szerintem az említett hármas csatársorban elmenne.Ebben benne volna a potenciál a meccs megnyerésére,és Messi is pihen.Aztán, ha nem jön be, akkor lehet később is bajnokságot nyerni.
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2019.04.25. 11:12:05

Levante ellen, legyen bármi is a végeredmény, pihenni kell a kulcsembereknek.
Maximum Rakitic lehetne kezdő, mivel az Alavés ellen nem játszott.
Egy MaTS-Murillo,Vermaelen,Umtiti-Dembele,Vidal,Rakitic,Malcom-Cou,Boateng-Suarez csapattal kiegyeznék.
Lajos,Dembele ill. Rakitic helyett meg be lehetne küldeni a meccs alatt Alená-t,Todibo-t ill. Wague-t, persze annak is fényében, hogy mennyire ég a ház.
Esetleg meg lehetne kockáztatni Lenglet,Roberto, vagy Messi játékát.
Ha valamikor, akkor most pont nem kell, hogy bárki a gálakezdőből lesérüljön.
Válasz küldése