Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.14. 14:42:08

aynas írta:hol tudom úgy visszanézni a meccset, hogy nem tudom az eredményt?

https://www.fullmatchesandshows.com" target="_blank on pl. már nem működik rendesen a viszanézés
Rojadirecta, ncore.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2019.09.14. 13:38:12

hol tudom úgy visszanézni a meccset, hogy nem tudom az eredményt?

https://www.fullmatchesandshows.com" target="_blank on pl. már nem működik rendesen a viszanézés
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.09.14. 08:57:51

sok jóra nem számítok. elől egy meccshiányos Suarez akinek szinte mindkét társ új tehát a góllövés az szűk keresztmetszet.
középen van lehetőség ez akár a mérleg nyelve is lehet, hátul pedig kapnak majd egy gyors és hatékony támadó triót úgyhogy elegük lesz az biztos. ez már nem idénykezdet itt azt kapjuk, hogy mit ér mostanság a csapat (Messi nélkül.)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.09.14. 00:34:22

Rakitic, Vidal és SR se utaztak válogatottal, középpályán ez is érdekes lehet. FDJ letolt 2 meccset is, szerintem most nem lesz kezdő.

A crixusáltal említett kezdő nekem viszont nem túl bizalomgerjesztő megmondom őszintén, EV felfogása mellé 4 szélsővédő a kezdőbe.. Nem számítanék sok jóra, mármint szórakozás szempontjából. Bár így se nagyon, de akkor még ennyire se.. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.09.13. 23:52:17

crixus írta:En holnap egyebkent 4-4-2-t jatszatnek a csapattal. Suarez, Griezmann elöl, mögöttük a
Roberto Arthur,Rakitic,Alba közeppalya es a vedelem: Semedo,Pique,Lengelet,Firpo.
Nyilvan eselytelen a taktikai valtoztatas, de szerintem nagy hiba lenne holnap, Messi hianyaban Griezmannt kirakni a balosra csak mert Suarez visszatert. Ezen pedig mulhatnak pontok is.

Jól hangzana valami hasonló, de kizárt hogy Valverde változtasson, Albat pedig soha nem fogja feljebb tolni, pedig a Valenciaban sokat játszott Mathieu előtt. Marad a Perez-Griezmann-Suarez trió, mögötte meg nagy valószínűséggel Busquets-Arthur/SR-De Jong. Bár lehet, hogy már Rakiticet is be fogja dobni.
Jó lenne behúzni ezt a meccset, én a hazai pályában azért bízom.
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.09.13. 22:28:10

En holnap egyebkent 4-4-2-t jatszatnek a csapattal. Suarez, Griezmann elöl, mögöttük a
Roberto Arthur,Rakitic,Alba közeppalya es a vedelem: Semedo,Pique,Lengelet,Firpo.
Nyilvan eselytelen a taktikai valtoztatas, de szerintem nagy hiba lenne holnap, Messi hianyaban Griezmannt kirakni a balosra csak mert Suarez visszatert. Ezen pedig mulhatnak pontok is.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.09.05. 12:54:58

18Barca99 írta:Sziasztok! Ha téves topic, akkor elnézést.

Aki nagyjából képben van a hazai meccsekre Penyán keresztüli jegyigénylésekkel, attól kérnék segítséget.

Hazai Clasicóra mennék ki másodmagammal októberben, és én csak ezért regisztrálnék tagságot (hiszen 2019. év végéig szól a tagság), de az meg gondolom csak utána derül ki, hogy van-e még egyáltalán jegy. Valaki tudja, hogy ezek mikor szoktak elfogyni?
Már honlapunk is van, erre szentesített információkkal...
Én mindenesetre javaslom a tagságot, mert nagyon segítőkészek a fiúk, akkor is ha "nagyobb" meccset néztél ki magadnak.

https://www.fcbarcelona.hu/" target="_blank

Nem a legkönnyebb meccset nézted ki jegy szempontból de sok sikert kívánok, a penya növeli az esélyedet.

** A Penya elnöksége továbbá fenntartja magának a jogot, hogy a jegyigényléskor a kapott jegyek odaítéléséről túljelentkezés esetén saját hatáskörben döntsön. A jegyigénylés alól kivételt képeznek az FC Barcelona – Real Madrid és Real Madrid – FC Barcelona mérkőzések, a Király Kupa-döntők és a Bajnokok Ligája-döntők egészen 2021-ig, a Penya három éves fennállásáig. A felsorolt mérkőzésekre jegyek eddig az időpontig hivatalosan ugyan igényelhetőek, de a sikeres jegyigénylés esélye töredéke más mérkőzésekhez képest.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.05. 11:54:36

Sziasztok! Ha téves topic, akkor elnézést.

Aki nagyjából képben van a hazai meccsekre Penyán keresztüli jegyigénylésekkel, attól kérnék segítséget.

Hazai Clasicóra mennék ki másodmagammal októberben, és én csak ezért regisztrálnék tagságot (hiszen 2019. év végéig szól a tagság), de az meg gondolom csak utána derül ki, hogy van-e még egyáltalán jegy. Valaki tudja, hogy ezek mikor szoktak elfogyni?
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2019.09.01. 12:30:52

Én úgy gondolom, amíg a középpálya két alapembere nem Arthur és De Jong, addig nem várhatunk gyors, kombinatív játékot, mert a két összetevőből egy - Busival, Robertoval, Vidallal, Rakétával (ha marad) - biztosan hiányozni fog. Láttuk az előző szezonban, hogy De Jong mire képes a saját helyén, Arthur pedig számomra egyértelműen bebizonyította, hogy valóban képes Xavi örökébe lépni, és nem hinném, hogy egyedül vagyok ezzel a meglátásommal. És ha már Xavi szóba került, csatlakozom nemrég olvasott véleményéhez, miszerint Puignak ott a helye a mindenkori keretben, és minél többször a pályán is. De attól tartok, ebből semmi sem lesz annak ellenére, hogy Valverde valamilyen szinten engedett megrögzött rossz szokásaiból. Ám lehet, hogy ez csupán az akut sérüléshullámnak köszönhető, mert számára a "szent tehenek" minden körülmények között elsőbbséget élveznek, teljesen függetlenül az adott formájuktól, így markáns, egyben ésszerű változtatásokat - legalábbis tartósan - továbbra sem remélek tőle. A Semedo vagy Roberto kérdés eldöntésével még nem igazán jutunk előrébb, és ez - különös tekintettel a közelgő BL meccsekre és az ottani ellenfelekre - meglehetős aggodalomra ad okot. És akkor még nem is említettem a rendkívül gólerős védelmünket.......Marad a régóta ismételt varázsige: Messi majd megoldja. Meddig?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.01. 11:57:47

Barca+ írta: Még pár ilyen és Valverde talán repül!
előbb bukik meg Barto, minthogy EV menjen, sose lesz kirúgva, max ha lemond akkor azt elfogadják. (hülye lenne lemondani)
ez kényelmes az elnökünknek, van egy báb, aki viszonylag minden évben felmutat eredményt,
kirúgja mi történik? edzőt kellene szerezni, ami egyenlő munka. itt meg is álljt ez a gondolatmenet, mert látszólag nem akar dolgozni a klubért, megy a pénzmosás, amiből majd élete végéig megél.


egyébként az egészet tetőzi ez a Neymar sztori.
ha ennyire akarták akkor miért hozták Griezmant?
ha hozták Griezmant, és akarják Neymart is, akkor Lajost miért nem postázták már el Kínába vagy az USAba?
miért az a Rakitic padozik, meg van eladósoron, aki mióta itt van a legjobb átlagot lehozza, gürizik, gólokat lő (akire semelyik más kp nem alkalmas, csak szökőévente), kapura lő (igen, nálunk már ez is nagy szó), szerel, ütközik. szóval mindent megcsinál amit egy kp-snek meg kell.
bárkit eladnék helyette a kp-ról előbb, mint őt, bárkit.
méltatlan amit vele művelnek, meg eleve bármelyik játékossal, akit tálcán kínálnának a PSG-nek. Egy Neymarért, aki el akart menni 2 éve, nem volt kötelező de elment, majd pereskedni akart 3 forintért, meg két megkülönböztető mezért. Nevetséges.
Ha akar visszajönni, akkor adja oda a 250 millát a PSG-nek zsebből, majd írjon alá. Ez ennyire egyszerű.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.01. 11:43:12

A komplett támadósor hiányzik. Játszottunk két nehéz terepen idegenben, ahol benne van amúgy is a pontvesztés. Nem kell temetni a csapatot, de a szünet utáni koncentráltabb foci kell, és győzelmek. Lezárul a transzferszezon, rendet lehet tenni a fejekben.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.09.01. 11:38:58

Azért a Rafinha-Griezman-Perez hármassal nem elvárható minden meccsen a győzelem. Én a helyedben nem szurkolnék a sok búkásnak, mert ezzel csak azt fogjuk elérni, hogy amint visszajöttek Messiék, minden meccsen nézhetjük a Messi-Suarez-Griezman hármast, 90percig.
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2019.09.01. 11:23:37

Én...nem bánom, h "szuper" rajtot vett a csapat! 0 játékkal!
Még pár ilyen és Valverde talán repül! A keretünk alapján sokkal jobb játékra lennénk képesek!
Egy olyan edző kéne aki bárkit ki mer tenni a kezdőből és megreformálná a játékot! ( ez ami van nem játék, hanem szenvedés) még nézni is [auto_cenzúra] nem hogy élvezniük lehetetlen a srácoknak! Ez igy nagyon nem jó.... Vezetőség ÉBRESZTŐ!!!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.09.01. 09:38:03

Sokan irták azt, hogy nagyon erős-egyesek szerint minden idők legerősebb keretével - rendelkezünk.Nem tudom, de nem nagyon hinném. Azt tartom érdekesnek, hogy ilyen szintü játékosok-tegnap is - mennyi labdát eladnak, elvesztenek, nem sikerülnek a cseleik stb. Ráadásul
lassan játszunk ami nem annak a kérdése, hogy 4-4-2 vagy 4-3-3 a rendszer. Az is baj, hogy csak
Messi képes váratlant huzni, meglepőt, amivel megbontható a védelem. Régebben Xavi - Ini és
R10 is képes volt erre. Nem nagyon látom a kiutat, de EV.-t nem hibáztatom annyira mint mások.
A fiataloknak örülök, de Ők csak reménysugarak. Ne várjuk, hogy rövid idő alatt meghatározó já-
tékosok lesznek. De játék lehetőséget kell kapniuk. Ezt a Fati gyereket már-már zseninek kiáltják
ki én csak azt mondom nagy tehetség.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.08.31. 23:15:22

Kralo írta:Ansu Fati.

Szerzett magának egy rajongót múlt héten személyemben a határozott játékával, és a mozdulatsoraival, friss, újszerű. Most pedig megszerezte első gólját egy fejessel. Félve kérdezem, de számomra annyira meggyőző egyes mozdulatsora: Új Kluivert, új Eto'o, új Messi? Nem. Ansu Fati.
El ne rontsák. Szurkolok neki.
csak mi sem .... jól írtad a múlthetit is és a mait is. egy szép fejes gól....csak a folytatást nem merted oda tenni: és más semmi. szóval ne beszéljünk oda csodát ahol nincs, és ne is várjunk el lehetetlent.
C.Pérez viszont egyre érettebb játékot mutat a hibái mellett is. Griezmannból viszont soha nem lesz 9-es ... aki végig botladozik a 16-os mentén egy meccset és nem jut egy kapura lövésig...?! (volt egy 10 méteres pozíciója, lepasszolta...)
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2019.08.31. 22:39:52

Ansu Fati.

Szerzett magának egy rajongót múlt héten személyemben a határozott játékával, és a mozdulatsoraival, friss, újszerű. Most pedig megszerezte első gólját egy fejessel. Félve kérdezem, de számomra annyira meggyőző egyes mozdulatsora: Új Kluivert, új Eto'o, új Messi? Nem. Ansu Fati.
El ne rontsák. Szurkolok neki.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.08.31. 21:37:48

Ebből a 3 meccsből lejött,hogy semmit nem változott a játékunk a felkészülés alatt,a védekezés rengetegszer elcsúszik,elől nincs semmi ötlet. Nagyon remélem,hogy De Jong nem ragad azon a poszton hosszútávon,a szezon legjobb középpályásával ne akarjunk már bal szélsőt játszatni. Csak szenvedett ma is. Ugyanakkor meg Busi ma sem játszott rosszul,szóval én felváltva játszatnám őket egyelőre. Arthur kell,a 3. kp meg úgy néz ki Sergi Roberto lesz,aki átveszi Rakitic helyét abszolút,még a kupa első meccsén is játszani fog szerintem. Érdekes lesz,ha visszatér a 3 sérült támadó,Griezmann megy a bal szélre,amiből jól nem fog kijönni.
Fati góljának nagyon örülök,utána vagy kétszer kivezette a labdát zavartalanul,szerintem annyira nem hitte el :D Most már Puig mellett neki is szurkolok,bár utóbbit én már idén is szerettem volna a keretben látni. Igaz túl sok ember van a kp-ra,így hogy Rakitic és Vidal is marad. Nem tudom mi lesz ebből,bár most van 4 sérültünk kapásból,de azért ennyi embert forgatni nem kis meló lesz,majd kiderül hogy ebben jó e EV.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2019.08.31. 21:21:13

Az az igazság, hogy inkább nézem Ansu Fatit és a Perez gyereket, mint a csetlő-botló Suarezt. A játék nem lepett meg, csak azokat akiket elaltatott a szétesett Betis elleni parádé. Valverdével és Messi nékül egy jó erős spanyol középcsapat a Barca. Nyilván ez tetszik is ennek a majom edzőnek, mindig is a középszerre törekedett, a biztos, szürke futballra. Griezmannra nem igazán lehet számitani, egyszer-kétszer megvillan, de szürke mint az egér, most sem mutatott semmit.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2019.08.31. 21:10:25

vidra írta:Messi nagyon hiányzik, nem is tudom, mi lesz, ha egyszer visszavonul.
Dantes, nemtom, több élet kéne az egészbe és tudni kéne dinamikusan váltani, kevésbé kiszámíthatónak lenni. Ha kirohangálnak ránk, akkor tiki-taka, ha középen zárnak, akkor a szélekre menni, ha a széleken, akkor középre. Ha magasan játszik a védelmük, akkor les vonalból üres területre befutás, stb. Kicsit olyan, mintha Ernő annak is örülne, hogy egy valami megy most egyelőre rendesen, nem hogy 4-5 taktikai fogás.

Amúgy mindegyikre volt legalább egy-két sovány próbálkozás, csak minden pozíción gyengék voltunk, vagy bizonytalanok.
Erről van szó Mester... de ahogy írtam, ez nem mindenkinek megy, és nem mindenkivel.... (pl.: hol van az alázat, a fegyelem, a csapategység?????? Neymarka elhúz a nagy zsozsóért...és most: vicc a köbön, Dembelé???? megcsókolhatná az összes gyeptéglát a camp nouban, hogy ott lehet...ehelyett (sztem a felét sem tudjuk az életviteléről), megvesszük Griezmannt? hol van a nagy kedvencem Pedró? utóbbi úgy túrta a földet, hogy valami hihetetlen, eladjuk Rakétát...vazze, az egyetlen ember aki 18-ról képes lőni és eltalálni a kaput és még sorolhatnám. Ez így nem megy: amíg nincs csapat kár bármilyen taktikáról beszélni. Normál esetben ezt a ...os Osunát 3-4 góllal kellett volna kitömni IDEGENBEN. Én baromi rég kezdtem a barcának szurkolni, de nem tom megmondani, hogy mikor volt olyan, hogy "félek" leülni meccset nézni...mit fogok "látni"???? Nekem ne mondja senki, hogy évek óta tudatosan a második félidőre és a zseninkre alapozunk, mert akkor régen rossz az egész. A vezetés húzzon a francba, saját nevelést a keretbe, a zsoldosokkal leszámolni... kezdjünk mindent tiszta lappal. D
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2019.08.31. 20:48:36

Ez a csapat Messi nélkül, ezzel az edzővel, egy spanyol középcsapat. Kíváncsi lennék mire mennének egy másikkal.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2019.08.31. 20:30:17

az első gólnál a védők helyezkedése igazi barcás volt. serdülőben van ilyen.
nálam pique két gólban benne van.
ne mondja nekem senki, hogy a tizi előtte szituban úgy kell odaugrani ennek a baromnak, amikor nyáron változott a kezezést megítélő szabály.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.08.31. 20:27:59

Aki a legjobban hianyzik ebböl a csapatbol az Iniesta. Illetve egy Iniesta-profiilu. Jelenleg egy ilyen jatekos sincs a keretben (talan Rafinha, ha el nem megy vegül), tavaly is Coutinho volt az egyetlen illetve a jövöre nezve en Puigban bizom. En amiota Barca szurkolo vagyok, 2003 nyara ota, mindig volt kreativ tamado szellemü közeppalyas a csapatban. Deco es Iniesta nyilvan akik a legjobban megmaradtak mindenkinek, de Lucho, Hleb vagy Fabregas is ezt a stilust kepviseltek. Jellemzö is volt hogy a köuzeppalyankon a "Pivot"-on kivül egy kreativ szervezö es egy tamadobb szellemü jatekos voltak. Jelenleg van 3 defenziv, hajtos illetve szerencsesebb esetben a kreativabb Arthur. Ezzel sem lenne semmi gondom, ha müködne, de sajnos nem müködik. Emlekszem ra, mennyire küldte volna el mindenki Lucho-t az utolso szezonjaban, mert csak a kupa lett meg es kipicsaztak minket a BL-ben (akkor epp a Juve). Ugyanakkor ha megnezzük a Valverde era eddigi mutatoit egyertelmü hogy semmit sem oldott meg a Mister az akkori problemak közül, söt a taktikajanak köszönhetöen gyengebb lett a csapat. Ami abbol a szempontbol "vicces" hogy Rekord mennyisegü összegeket dobunk ki jatekosokra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára crixus 2019.08.31. 20:31:36-kor.
Argyelus
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2004.10.12. 07:26:07

2019.08.31. 19:54:06

Ez a 3 meccs megmutatta, hogy nehéz lesz Messi utáni időszakban építeni.
Fontos, h a válogatott szünetben Messi és Lajos felépüljenek, ez a Barca rájuk épül elől.
Frenki igazi hely nem ott van, ahol Valverde játszatja... Arthur jól mozgott, idén ha lesz megfelelő mennyiségű játék perc, akkor kiugrót várnék tőle.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.08.31. 19:43:19

Messi nagyon hiányzik, nem is tudom, mi lesz, ha egyszer visszavonul.
Dantes, nemtom, több élet kéne az egészbe és tudni kéne dinamikusan váltani, kevésbé kiszámíthatónak lenni. Ha kirohangálnak ránk, akkor tiki-taka, ha középen zárnak, akkor a szélekre menni, ha a széleken, akkor középre. Ha magasan játszik a védelmük, akkor les vonalból üres területre befutás, stb. Kicsit olyan, mintha Ernő annak is örülne, hogy egy valami megy most egyelőre rendesen, nem hogy 4-5 taktikai fogás.

Amúgy mindegyikre volt legalább egy-két sovány próbálkozás, csak minden pozíción gyengék voltunk, vagy bizonytalanok.
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2019.08.31. 19:20:04

Ez a meccs nem EV döntésein ment el. Ki állította a múlt hétvégi 5-2-es győztes meccs kezdőjét, idegenben ki tett volna másként. Az az összeállítás, amelyik ott jól szerepelt, ma befürdött. Ezt nem láthatta előre. Jól is cserélt, lendületet, ill. precizítást hozott Fati és Arthur a játékba, ill. góljaikkal megfordították a meccset. Az Ossasuna és a bíró volt sokkal kellemetlenebb ellenfél, mint a Betis; ill. a kezdőnk árnyéka volt múlt heti önmagának.
Válasz küldése