Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.07. 06:45:24

Nos, tegnap szép gólokat lőttünk, ilyenkor nem.ű illik kritizálni, de azért nagyon halkan megjegyzem, hogy ez a 4-0 csalóka, jó ha fél órát fociztak a srácok. Messi meg csak én látom, hogy be van lassulva, nehézkesen mozog, simán utoléri bárki?
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.10.07. 06:38:44

Nem volt nagy fault, de full utolso ember volt, miert lett volna sarga? Chicharito egyebkent marha jol fedezte a labdat, szerintem nem nagyon lehetett volna abban a szituban szabalyosan megallitani. A kiugratasnak nem lett volna szabad elmennie a ket vedo kozott.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.10.07. 06:25:38

Araujo azt csinálta, amit ilyenkor kell: még a 16-os előtt Technikai fault a kitörő játékos ellen. Arról nem tehet, hogy sárga helyett pirosat kapott. Nem szabad érte bántani.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.10.06. 23:18:37

a második félidő már nem annyira tetszett. a bíró nyilvánvaló egy barom volt de én euró tízezrekre büntetném az oktalan pofázásokat a pályán. (a sajátjainkra gondolok.)
ez a szedett-vedett védelem egy -két klasszis csatárral szemben bekapott volna 3-4 gólt szerintem.
sajna nagyon szembetűnő volt Dembélé és Artur visszaesése, nálam Vidál volt a legjobbunk nem Semédó bár ő is tetszett. volt egy jó adag szerencsénk is elsősorban a helyzetek nélküli gólok (még akkor is ha szépek voltak ) és a kapufával megspékelt Sevilla ziccerek miatt. ezek olyasmik amik majd kiegyenlítődnek más meccseken amikor semmi sem fog bemenni.
szóval a három pont és az itthoni veretlenség egész biztató de a játék képe és néhány játékos formája, szerepe (vagy nem szereplése) még továbbra is megoldatlan.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.10.06. 22:04:35

Ronaldinho0408 írta:Van elkepzeles arrol, hogy Rakitic miert lett kegyvesztett? Miota itt van ter stegennel nagyjabol a legszimpatikusabb jatekos a keretben. Nem tudom elkepzelni rola, h olyan hozzaallast tanusit, amivel ezt megerdemelne. El lehet kepzelni, h mivel nem ment bele mondjuk a Neymar transferbe (mindezt azert, mert itt szeretne jatszani es elkotelezett a csapat mellett) ilyen kicsinyes, aljas modon allnak rajta "bosszut"?
Enelkul is ruhellem es okadni tudnek az edzonktol es a vezetosegtol, de ez kiba***a a biztositekot. Ez olyan lepes lenne, amitol az ember szerintem kepes elpartolni akar a kedvenc csapatatol. Ha nem megy a jatek, sz*r a foci, nem jonnek az eredmenyek, az a termeszet rendje, benne van a pakliban, de ilyesmire aligha van bocsanat.
Felteteles modban irom, mert nem latunk a kulisszak moge, talan mas all a hetterben. De ha errol van szo, akkor tartom a velemenyem
Szóltak neki, hogy idèn nem lesz helye, az ő ideje lejárt itt.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2019.10.06. 21:52:08

Végre egy kis futball...Ugy látszik a hazai pálya nagy előny a mostani szezonba. Remélem a Margit ellen is igy lesz. Szomorú kimondani, de Messi a leggyengébb eddig.
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.06. 20:33:50

Van elkepzeles arrol, hogy Rakitic miert lett kegyvesztett? Miota itt van ter stegennel nagyjabol a legszimpatikusabb jatekos a keretben. Nem tudom elkepzelni rola, h olyan hozzaallast tanusit, amivel ezt megerdemelne. El lehet kepzelni, h mivel nem ment bele mondjuk a Neymar transferbe (mindezt azert, mert itt szeretne jatszani es elkotelezett a csapat mellett) ilyen kicsinyes, aljas modon allnak rajta "bosszut"?
Enelkul is ruhellem es okadni tudnek az edzonktol es a vezetosegtol, de ez kiba***a a biztositekot. Ez olyan lepes lenne, amitol az ember szerintem kepes elpartolni akar a kedvenc csapatatol. Ha nem megy a jatek, sz*r a foci, nem jonnek az eredmenyek, az a termeszet rendje, benne van a pakliban, de ilyesmire aligha van bocsanat.
Felteteles modban irom, mert nem latunk a kulisszak moge, talan mas all a hetterben. De ha errol van szo, akkor tartom a velemenyem
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.06. 20:33:14

recrea írta:Ez a Cucurella nálunk volt? Eladtuk? Nem sokszor láttam játszani, de elég írástudónak tűnik, legalábbis marhára érzi ezt a posztot, ma MOM lett, de gondolom nem először.
Kölcsönbe van a Getafe-ban csak.
Valverde-nek nem kellett Alba mögé, tavaly az Eibar-ban, meg gondolom idén a Getafe-ba is feljebb játszik, oda meg így is csomóan vagyunk, de jó húzásnak tartom, hogy nem adtuk el végleg.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.10.06. 20:28:36

Ez a Cucurella nálunk volt? Eladtuk? Nem sokszor láttam játszani, de elég írástudónak tűnik, legalábbis marhára érzi ezt a posztot, ma MOM lett, de gondolom nem először.

Rakitic: nem arra megyünk, h télen pénzt csináljuk belőle? Kivéreztetjük.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2019.10.06. 20:26:57

Barça: Ter Stegen; S. Roberto, Piqué, Todibo, Semedo; To. Vidal, Arthur, De Jong; Dembélé, Messi and Suárez
Végre egy ütős kezdő, kár, hogy százmilliók fekszenek a padon.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.06. 20:00:06

Anyám, évek óta először ülök le meccset nézni úgy, hogy izgatott vagyok a kezdő miatt.

Rakitic továbbra is érthetetlen, ha így állunk hozzá, akkor szerződést kell bontani vele, felesleges fizetni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.06. 19:50:05

Szép kezdő, Todibo-ra és Dembele-re külön kíváncsi leszek most.

Az Atleti botlott, feljöhetünk a 2. helyre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5164
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.10.06. 19:48:20

Ter Stegen; Semedo, Todibo, Pique, Sergi Roberto; Vidal, Frenkie de Jong, Arthur; Dembele, Suarez, Messi
na végre egy értelmes kezdő
Kép
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.29. 13:04:41

Rivaldo11 írta:Rendben volt teljesen a tegnapi meccs. Ezen a pályán senki nem gálázik, magabiztosan behúzott 3 pontnál nem is várhattunk többet, ezt pedig hozta is a csapat.
Senki nem mondta hogy gálázni kell!
Nyomokban tartalmazza a foci azt ami a Barca.

Ehhez mérten kell egy Barcának focizni...

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... et-2724329
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.29. 12:49:56

Rendben volt teljesen a tegnapi meccs. Ezen a pályán senki nem gálázik, magabiztosan behúzott 3 pontnál nem is várhattunk többet, ezt pedig hozta is a csapat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2019.09.29. 12:20:40

Letöltöttem a tegnapi meccset,megnéztem. Igazából nem nagyon értem a fanyargókat.

Igen nem ez volt a legjobb meccs,de sokkal ígéretesebb volt,pláne ha azt nézzük hogy idegenben egy nehéz pályán játszottunk.

Azért nézzük meg reálisan az idei történteket. A komplett csatár szekciónk sérüléssel kezdett,beleértve a 6szoros aranylabdás csapatkapitány Messit.
A semmiből előhoztuk Perezt és Ansu Fatit,és beraktuk az új igazolás Griezmannt. Középpályán új igazolás De Jong és a korábban 50%ban játszatott Arthur kezdett. Hátul a 30%ban eddig kezdő Semedo lett a fix.Há most ezzel kellett volna gálázni? Azért gondoljuk már végig.

Utánna Messi visszajött a strandról sérülésből alapozás nélkül, majd Suarez hasonló állapotban. Majd Messi újra lesérült. Dembele beállt,majd lesérül. Jah időközben Jordi Alba is kiesik,és a null kilométeres Firpo áll be. És az igéretes Fati szintén megsérült.

Azért na,nem ennyit tud a teljes erősségű Barca az fix.

Eközben De Jong Arthur egyre jobban működik. Griezmann melózik és azért csak rúgott 3mat már,kb a semmiből. Rotálás is több poszton megy,igaz sokszor kényszerből. Beálló fiatalok elől remek kiegészítők lesznek,az már most látszik. 16os kívülről mi szereztük a legtöbb gólt. Ami szerintem a legnagyobb bajunk volt eddig,hogy görcsösen a vonalig akartuk vinni.

Jelenleg azért 2pont a hátrányunk a bajnokságban,a bl legnehezebb idegenbeli meccsét megúsztuk,minden nyitott.

Ha lesz Jordi Alba és Messi azért előre játékban azzal szerintem mindenki egyet ért hogy az nem mindegy...És a tavalyi minusz egy ember Coutinho helyett Griezmann sokkal hasznosabb. Van széljátékunk Semedoval,kiöregedett középpálya helyett 2 fiatal atom tehetség mozgat.

Igen Ev nekem se szimpatikus de idén bátrabb, fiatalokhoz jól nyúlt. Mer padoztatni bárkit idén. Sztem lehet végre rájött mit is kellene csinálni. Összeállhat ez,de ezt majd tavaszra tudjuk meg,egyenlőre ez még kb előszezon,ilyenkor még semmi nem dől el.

Mind emellett jelenleg látok elképzelést. 2gyors futóbolond szélső. 2 stabil center, 2 fiatal jó labdatartó kreatív középpályás. Mögöttük egy tapasztalt szűrő, Busquets,Rakitic stb. Elől egy dörzsölt csíp harap csatár, akkor egy űrlény :D , mellett egy meg egy sokat visszalépő,jól passzoló masszív szélső,aki azért gólt is rúg és ha kell középen is tud verekedni,cserélhető a posztok közt meccs közben.

Továbbá okés rugjuk ki Evt. Kit lehet idehozni most a helyére? Nagy csapatnál szintén zsákbamacska egyszezonos csodákat?Mourinhot? :D Mert ha Pep vagy Klopp mozditható lenne,azonnal menjen. Vagy akár pl egy Conte. De jelenleg nincs senki. Xavi akár jöhetne de most még nem fog max a nyáron. No kb ennyi. Nem látom ki lenne jelenleg jobb opció. És ne írjuk hogy bárki,mert ez a csapat még koránts sincs szétesve. Van sokkal lejjebb. Lásd elmúlt évek Chelsea vagy Mu...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.29. 11:24:31

senkialfonz40 írta: Most nagyon nem értek egyet..
Nem is kell hogy egyetértsünk, az a jó ha sokféle vélemény van!
Abban biztosan igazad van: az ellen nagyon tördelte a játékot és nyilván így elég nehézkes szép focit játszani, abban is igazad lehet, a csapat akart ezt aláírom.
Nekem továbbra is EV értékelhetetlen , elképzelés nélküli focijával van bajom, és hogy megint belefutunk egy Roma, vagy Pool féle vereségbe aztán oda az egész évünk!
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.29. 10:01:06

andreas írta:Ez egy nagy semmi, hogy most nyertünk, az nem nekünk köszönhető..
Ernő bácsi megint menekült, marad minden a régiben.. GRATULA!

Az egyetlen pozitívum: Stegen, szenzációs!
Most nagyon nem értek egyet..
A második félidő tényleg hasonlított már a játékhoz, amennyire ezen a tördelő, ütközős, csípős, harapós játékon felül lehet kerekedni, azt megtettük. Minden "kiscsapat" ezt teszi otthon ellenünk és ez sosem lesz a mi szempontunkból tetszetős. És, amikor a bíró is partner ebben, kicsit tán oda is fúj, akkor vért kell izzadnunk a három pontért. Tegnap a közzéppályánk nagyon tetszett, Arthur zseniális volt, de sajnos rájöttek erre, próbálták kizökkenteni mentálisan, majdnem sikerült is. Nagyon erős az emberünk, stabil lábakon áll, ellökdösni nem lehet és van, hogy be is tud indulni tempóelőnyt szerezve. Remélem néha kap pihenőt, mert odateszi magát védekezésben is. Mellette De Jong szintén melózik eleget, nagyon jónak érzem a középpályánkat! Elöl pedig jelenleg azzal főzünk, amink van, Lajos oltári tré a gólja ellenére, nekem Perez hozza azt, amit tud. Nagyon jó bal lába van, agilis, egyelőre ez sem kevés..
A tegnapi meccs egy korrekt munka volt abszolút! Itt egyébként egyik fórumtárs írta, hogy tíz éve ilyen szenvedés megy idegenben, ezzel teljesen egyetértek, nem is várok gálát soha, mégha egyszer-kétszer becsúszik is.
Ja és Grizi! Szürke mezőnyben, néha-néha odaér a kapu elé, de azt a munkát, amit belerak nem sokan csinálnák utána! Én megemelem a kalapomat előtte! Amikor Messi és Lajos is pályán van az sokszor két ember mínusz védekezésben, mert Lajos labda felé mozdulásait egy óvodás is kiismeri..
Nálunk azért működött a letámadás, mert mindenki odatette magát, ha egy ember elcsúszik, már borulhat az egész, ha kettő, akkor pláne..
Szóval, ha Messi visszatér, nem tudom hol lesz Grizi helye, de az biztos, összjátékban nem kell félni, hogy elakad rajta a labda és brutál melót belerak a játékba! Három gólnál jár, lehet ekézni, de, ha 20 körül termel idén, egy rossz szavunk nem lehet majd.
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.09.29. 09:15:45

Chino írta:,Mire felépülnek remélem Griezmannt kivágja Ernő a kezdőből, mert egyszerűen vicc amit csinál. A vak is látja, hogy a 16 éves Fati is fényévekkel többet csinál és veszélyesebb.
azt írtam, csak Valverde tudja mit játszat(na) Griezmannal....van egy sejtésem, hogy őt Messi tehermentesítésére szánnák. csak hogy világos legyen : nem helyette ! Griezman nem Messi -senki sem az nem is lesz.
azzal nem értek egyet, hogy vicc amit csinál....azt csinálja amit eddig játszott, ami belé van rögződve és amihez egyelőre nincsenek meg azok a társak akikkel ez jól működne.
Griezmann igenis jól lát a pályán, kiválóan bánik a labdával, kellően gyors, hasznos a mezőnyben és sokat segít a labdaszerzésben elől-hátul.
én is mást vártam!! elsősorban gólokat és hatásos támadó focit de ezt valóban nem kaptam meg.
csak még annyit, hogy a Fati gyerek "fényéves" magasztalásával még várnék....egyrészt mellé tenném a Pérez gyereket is mert az ő teljesítményét masszívabbnak érzem még akkor is ha Fati látványosabb..(és nem mellékesen nagyon is "csípem"), remélem mindketten a közeli!! jövő emberei.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.09.29. 00:12:08

Ez egy nagy semmi, hogy most nyertünk, az nem nekünk köszönhető..
Ernő bácsi megint menekült, marad minden a régiben.. GRATULA!

Az egyetlen pozitívum: Stegen, szenzációs!
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2019.09.28. 23:14:26

Egész összeállt ez a fos játékrendzser, most már [auto_cenzúra]. (Hofi nyomán) Nyoma sincs a tiki-takának, nyoma sincs az összjátéknak, semmi flikk-flakk. Szomorújáték ez.
A sociok mind mondnanak erre?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.09.28. 18:27:56

Azt azért illik hozzátenni, hogy ez ellen a Getafe ellen nem nagyon lehetett volna szépen játszani. Szanaszét tördelték a játékot, ameddig bírták ment a masszív letámadás, ahhoz képest a második félidőben helyenként hasonlított a játék ahhoz amit szeretnénk.
Lenglet hataalmas baromságot csinált. Távol a kaputól, egy sárgával a zsebben baromi amatőr húzás így odalépni. Nem lenne baj, ha szerdán Todibo kezdene ne 0 km-esen menjen fel a Sevilla ellen.
Arthur nagyot játszott, de féltem hogy el fog szakadni nála a cérna, szerencsére visszafogta magát, az a passza pedig Pereznek valami zseniális volt. MAtS csak a szokásos, a gólpassza meg óriási.
Végre a védekezés is rendben volt, kb egy helyzetet engedtünk nekik, ezt kellene állandósítani, ha a támadósor kiegészül a helyzetekkel sem lesznek bajok. Mire felépülnek remélem Griezmannt kivágja Ernő a kezdőből, mert egyszerűen vicc amit csinál. A vak is látja, hogy a 16 éves Fati is fényévekkel többet csinál és veszélyesebb.
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.09.28. 18:20:57

mess2009 írta:azért azt nem árt leszögezni. ez az idegenbéli meccs, ha játékban és színvonalban nem is de eredményességben már ült.
a második félidő játékban is javult és azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy a támadó szekció erősen tartalékos.
Szerintem semmi javulas nem volt. A Getafe jatszott sokkal gyengebben mint az elözö meccseken a Granada Biobao Osasuna trio. Ennyin mulott.
A csatarsorunk Messi nelkül nyilvan gyengebb de az hogy tartalekos tulzas. Griezmann es Suarez is forman kivül vannak de EV alatt nem is fognak formaba lendülni.Coutinho pl ma is gol-golpassz a Bayernben. Csak nalunk nem ment neki. Veletlen?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.28. 18:17:21

Nyiri81 írta:ter Stegen spanyolul adott interjút a meccs után? Szép :)
Borzasztóan profi az emberünk. Egyik legszimpatikusabb játékos a keretből.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.09.28. 18:07:36

kissé hitehagyott itt a társaság (velem együtt) azért azt nem árt leszögezni. ez az idegenbéli meccs, ha játékban és színvonalban nem is de eredményességben már ült.
a második félidő játékban is javult és azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy a támadó szekció erősen tartalékos.
egyénileg is javítanom kell az összkép alapján: a két góllövő közül nem a fiatal Firpo, hanem Suarez volt a bénább.( a játék többi elemében).
Griezmann továbbra is valami olyasmit játszik amit csak Valverde tudhat, vagy ő sem.
Pique és TerStegen viszont nagyot játszott.
talán javulunk.
Válasz küldése