Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.03. 14:41:25

Igen, ki akarta rúgni a labdát.
anya
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.10.23. 21:06:02

2019.11.03. 14:32:45

csababarca írta:
4. Busival a kp-n 7 perc alatt átrohantak rajtunk, és esélyünk sem volt ezt megakadályozni. Az, hogy megpattant rajta a labda, arról nem tehet, ezt nem is írtam, hogy ezért hibáztatható.

Názd meg mit írtam Vidalról, Lengletről, vagy anno Mascheranoról.
Halkan szeretném megjegyezni, hogy nem megpattant rajta a labda, hanem belerakta a lövésbe a lábát. Mikor hátulról ismételték, tisztán látszódott, hogy szándékosan belenyúlt a lövésbe.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.03. 14:12:27

De ezek már halmozódnak, és a korábbi hibák szülik az újabbakat.
A tegnapi is már csak hab volt a tortán, amiből most már rengeteg van, és nekem ebből lett elegem.

Én azt gondolom, hogy ennél azért több lenne a csapatban. De EV-vel ez lehetetlen küldetés már, amiben a játékosok is hibásak bőven.

És így van, ha látványos, támadó focit játszanánk normális eredményekkel, akkor pontosan nem érdekelne, hogy ki a balhátvéd. De mivel nem megy a csapatnak, sokszor még normális, legerősebbnek gondolt felállásban sem, ezért szóvá teszem, ha szerintem még szándékosan is gyengítve van a csapat, és visszaszabályozva a teljesítmény.
Persze ez nem tény, de egyszerűen sokszor ordít a meccsekről, hogy mit kéne változtatni, mégse lépi meg, hanem totál az ellenkezőjét, be is sül vele nonstop.


Tudod, engem az idegesít, hogy azt érzem több van a csapatban, és még mindig úgy ülök le a meccsek elé (akármilyen a felállás), hogy na majd most.
De semmi, mindig ugyanaz a nihill, egyedül Messi néhány megoldása az, ami kizökkenti a meccseinket az értékelhetetlen kategóriából.
Ez jobb nem lesz már EV-vel, most lehet nyerünk 4-5 meccset megint, nézhetetlen játékkal, majd jön egy újabb blama. Ez ismétlődik. És ezek a blamák olyanok, hogy abszolút megérdemeltek, esélyünk sincs ezeken a meccseken.

Na mindegy, szerintem EV ideje lejárt itt, és mostmár minden felhúz vele kapcsolatban.
Ideges vagyok az elnökre, de a játékosokra is, akik homokba dugják a fejüket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.11.03. 13:13:35

csababarca írta:
optimus írta: ....
De akkor én kérdeznék pár dolgot, mert te nagyon érted a focit, meg a barcát.

Te élvezed azt amit most játszunk?
Szerinted ennyi pénz elköltése után, és ilyen játékosokkal a csapatban ez a szint, ami elfogadható?
EV semmiben sem hibás, csak a játékosok?
Az elnök semmiben sem hibás?
Nem probléma az, hogy 400 milliót elszórtunk a Dembele,Coutinho,Griezman hármasra, és mindegyik szenvedett, szenved EV kezei alatt? Ez véletlen lenne?

Nekem megvannak erre a válaszaim, de azok szakmaiatlanok, itt ezen a fórumon csak Te értesz ezekhez, azért kérdezlek téged.
Gondolom mindegyikre van válaszod, meglátásod, amik szakmaiak, és emellett EV mellett szólnak.
Félre érted amire célozni akarok. Vannak dolgok ami miatt kikell kezdeni a csávót, ami miatt elkéne küldeni a bús .. ba. De ezek nem azok amikre van teljesen logikus értelmes magyarázat. Olyanokat hogy pl valaki elszúr egy kezdőt, rosszul cserél, minden top -top edző csinál. Pep is csomószor, Klopp is, Simeone is, mindenki. Ez alapvetően nem egy hatalmas nagy gond, pláne ha utána belegondolsz hogy végülis van mögötte teljesen logikus gondolatmenet. A gond az hogy a csávónak egy alapvetően támadás orientált klubban halvány fingja nincs a tudatos támadás építésről, odáig van terv hogy a félpályáig bármikor eltudjuk vinni a labdát, onnantól eltűnt a koncenpció. Innentől kezdve ne cinkeljük már olyan dolgokért amik alapvetően ha az első fele rendben lenne, akkor senkit nem zavarnának :) .

Kérdések:
1, nem
2, nem
3, ev is hibás
4, de, sokmindenben hibás, de szerintem nem ennyire fekete fehér a sztori
5, probléma, nem véletlen

Pont ezek miatt nem értem amikor egy vereség után jön a totál kiakadás, mintha tényleg az a meccs lenne a gond :D, meg a kérdés hogy GONDOLKOZOTT MÁR A FELMONDÁSON ????????? Hát nemár, ha a Pool utáni után nem ment el, nehogy már egy random idegenbeli félrekeffentett bajnoki után gondolkozzon el :D

Stalkyard ( bocs ha elírtam ) fogalmazta meg nagyon jól, jelenleg Messin játékán kívül nem sok szerethető van a csapatban, mármint vannak játékosok akik alapvetően szerethetőek, látványosak, de mint csapat, sikerült lezülleszteni egy common [auto_cenzúra] szintre, ilyen Westham szinten szerethetőre. Pont mint amilyen Valverde maga.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.03. 12:55:35

optimus írta: ....
1. Azt elhiszem, hogy jobban értenek hozzá, viszont akkor még szomorúbb, hogy szándékosan rombolják a csapatot.

2. oké, elfogadom. viszont többször megtörtént már, és még jól nem sült el ez a dolog.

3. Nem Perez ellen szólt a mondandóm. De hetek óta nem került pályára, most meg a semmiből előkaptuk. Nincs következetesség, fokozatosság. Fatival is ez volt, berobbant, majd egy hónapig nem láttuk.

4. Busival a kp-n 7 perc alatt átrohantak rajtunk, és esélyünk sem volt ezt megakadályozni. Az, hogy megpattant rajta a labda, arról nem tehet, ezt nem is írtam, hogy ezért hibáztatható.
És pont engem nem kéne megtalálnod a szakmai okosságoddal, hogy én nem értek hozzá, mert nekem az alátványos, ha futkározunk.
Názd meg mit írtam Vidalról, Lengletről, vagy anno Mascheranoról.

5. Mivel ez tény, ezért kár kikezdeni. Mondjuk igaz, lehet, hogy ezzel a felállással 4-1re kapnánk ki, sokkal jobb eredmény a 3-1 egy Levante ellen.
(halkan jegyzem meg, bár neked mindegy, hogy nem azt írtam egyszer sem, hogy ez legyen az alapjáték, és mindig így álljunk fel. és nem, egyébként nem létszükség center ehhez a játékhoz.
citynél sem védekeznek többen, mégis néha felállnak egy szem kp-sal. micsoda ördögtől való ötlet.)

6. Biztos volt valami a háttérben, ki tudja. Talán megint PS-ezett. Nyilván.


De akkor én kérdeznék pár dolgot, mert te nagyon érted a focit, meg a barcát.

Te élvezed azt amit most játszunk?
Szerinted ennyi pénz elköltése után, és ilyen játékosokkal a csapatban ez a szint, ami elfogadható?
EV semmiben sem hibás, csak a játékosok?
Az elnök semmiben sem hibás?
Nem probléma az, hogy 400 milliót elszórtunk a Dembele,Coutinho,Griezman hármasra, és mindegyik szenvedett, szenved EV kezei alatt? Ez véletlen lenne?

Nekem megvannak erre a válaszaim, de azok szakmaiatlanok, itt ezen a fórumon csak Te értesz ezekhez, azért kérdezlek téged.
Gondolom mindegyikre van válaszod, meglátásod, amik szakmaiak, és emellett EV mellett szólnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.11.03. 12:34:29

csababarca írta:
vg99 írta:A csúcs nekem is az volt tegnap, hogy 1-2-nél bejön Busi...
ez minden idők taktikai húzása volt, ilyet még életemben nem láttam.
saját maga alatt vágja a fát ezekkel az érthetetlen döntéseivel.

Dembelé nem kell, Rakitic nem kell, persze amikor éppen beállnak, akkor játszanak jól, ez az elvárás, majd 4-5 meccsig percet sem kapnak.
Perezt elővette 5 meccs után, hogy létezik, valószínűleg most megint ebben a hónapban már nem látjuk.

nulla következetesség, csak random megoldások mindenhova.
Firpot is idehozták, és akkor a fullegylábas jobb védőnket beerőltetjük oda. taps.

egyre nevetségesebb az ember, pedig adott a keret, van 5 jó kp-nk, csak használni kéne őket normálisan, van 5 normális támadónk, akiket lehetne forgatni értelmesen, ez sem történik meg.
van 2-2 szélsővédőnk, posztra, de inkább khv-ket meg jobbvédőket játszatunk balbunkónak.

Már azt a zseniális húzást várom, hogy kupában Stéga helyett ne Neto védjen, hanem mondjuk Alena, vagy Todibo. Kb ilyen szintű ámokfutás zajlik a csapatnál.
Szia. Annyit szeretnék kérni, hogy adjunk annyi tiszteletet olyan embereknek akik a saját szakmájukban kvázi a csúcson vannak, hogy legalább megpróbálunk logikát keresni a tetteik mögött. És legalább annyit tegyél meg hogy elhiszed hogy sokkal jobban ért hozzá mint te :) .

Ezek után próbáljuk megérteni mi miért történt.
Semedo mint balhátvéd: Farkas Norbi mondta a meccs alatt, hogy az volt az eredeti terv hogy Alba kezd balhátvéd poszton, mivel rendbe jött a sérülése. Alba a bemelegítés közben fájdalmat érzett ezért az a döntés született, hogy ne játsszon. A csapattal elutazott a meccsre Firpo is, ám a keretszűkítés jellemzően a bemelegítést megelőzően történik. A keretbe általában egy csere szélső hátcéd szokott kerülni, ekkor született meg a döntés hogy az alapvetően jobbhátvéd, ám a balhátvéd posztján is boldoguló Semedo kerüljön a keretbe, Firpo pedig maradjon ki. Alba sérülése után az egyetlen megoldás az volt, hogy a sérült ALba üljön a padra, és helyette Semedo játsszon.
Remélem ez érthető levezetés volt, de lehet hogy Valverde egyszerűen csak tökhülye, ne zárjuk ki !

Miért Perez állt be: A hétközi meccs után ha jól emlékszem pont Valverde nyilatkozta azt, hogy nagyon elégedett Fatival, de még nagyon sokat kell tanulnia. Többek között direkt kiemelte azt is hogy megkell tanulnia beosztani az erejét a meccseken, ez nagyon fontos. Hétközben játszott 60 percet, és az utolsó 10-15 már teljesen értékelhetetlen volt, mert elfogyott. Ezek után a terv az volt hogy ma beáll a 60. perc körül, ami meg is történt. Mivel Suarez sérülése a 40. percben történ, akkor még nem akarta behozni őt, az egyetlen lehetséges megoldás pedig Perez behozatala volt.

"minden idők taktikai húzása", azaz miért Busi állt be: A meccs már kb 10 perce arról szólt, hogy mindenki össze vissza rohangál, mint az őrültek. De Jong hihetetlenül tehetséges, piszok jó játékos, de többször is kicsúszik az irányítás a kezei közül. Ez tegnap is megtörtént, nincs ezzel gond, egy idő után nem fog megtörténni, viszont Businak ez a specialitása, egy friss Busival visszaszerezzük az irányítást a kezünkbe, és olyan mederbe tereljük a meccset amilyenbe mi szeretnénk. Ez amúgy meg is történt, beállása után kb 5 perccel megszűnt az össze vissza rohangálás, sokkal tudatosabban játszottunk. Az hogy megpattant rajta egy labda, hát na bumm, erről aztán sokat tehetett.
Elhiszem hogy Vidal rohangálása látványosabb, azt te is látod hogy "nézd már hogy rohan, mindenkinek így kéne futkároznia, ez hiányzik", mint az hogy Busi irányítja a csapatot.

A másik tényként megjegyezted hogy a Fati-Messi-Dembele hármas, előttük gondolom Griz/Suarezzel -t kellene megpróbálni hisz ENNÉL ROSSZABB NEM LEHETNE (ezt tényként). Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, csak elméletben hogy szerinted ez hogyan működne? 2 olyan szélső aki a védekezésbe, max zavaró tényzőként tudna szerepelni, ellenben ( küllönböző okokból kifolyólag ) hajlamosak az össze vissza labdaeladásokra. Köztük Messi aki zavaró tényezőként sem szeretne védekezni, eléjük meg berakod Grizt mondjuk, aki 9-esből max letámadni tud, de azt a védőmunkát amit a jelenlegi szerepkörében belerak távolról sem tudná hozni. Tehát van 2 szélső aki eladogatja a labdákat, és mellé van 4 játékos aki nem tud labdát szerezni. Mindemellett megkellene oldani hogy a szélsők, és a szélsőhátvédek ne zavarják totálisan egymást, mint ami tegnap volt a 4-2-3-1 -ben. Erre nagyon kíváncsi lennék, hogy oldanád meg :) .

Dembelével kapcsolatban pedig tuti megint van valami a háttérben, amiről nem tudunk. Ez párszor már kiderült, nyilatkozatokól stb, hogy amikor eddig kihagyták "csak úgy", akkor az nem csak úgy volt hanem hozzáállás, stb, valami volt a háttérben. Ennyi bizalmat szintén kérlek adjunk meg az ott dolgozó, vele napi szinten találkozó stábtagokank, hogy ebben okosabbak, jobb döntést tudnak hozni, mint Te vagy Én itthonról.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.03. 11:03:03

vg99 írta:A csúcs nekem is az volt tegnap, hogy 1-2-nél bejön Busi...
ez minden idők taktikai húzása volt, ilyet még életemben nem láttam.
saját maga alatt vágja a fát ezekkel az érthetetlen döntéseivel.

Dembelé nem kell, Rakitic nem kell, persze amikor éppen beállnak, akkor játszanak jól, ez az elvárás, majd 4-5 meccsig percet sem kapnak.
Perezt elővette 5 meccs után, hogy létezik, valószínűleg most megint ebben a hónapban már nem látjuk.

nulla következetesség, csak random megoldások mindenhova.
Firpot is idehozták, és akkor a fullegylábas jobb védőnket beerőltetjük oda. taps.

egyre nevetségesebb az ember, pedig adott a keret, van 5 jó kp-nk, csak használni kéne őket normálisan, van 5 normális támadónk, akiket lehetne forgatni értelmesen, ez sem történik meg.
van 2-2 szélsővédőnk, posztra, de inkább khv-ket meg jobbvédőket játszatunk balbunkónak.

Már azt a zseniális húzást várom, hogy kupában Stéga helyett ne Neto védjen, hanem mondjuk Alena, vagy Todibo. Kb ilyen szintű ámokfutás zajlik a csapatnál.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.11.03. 10:54:05

A csúcs nekem is az volt tegnap, hogy 1-2-nél bejön Busi...

Ez mindent elmond.
Pesze a gond szerintem óriási és pontosan látható volt már legalább 1 éve.

Azóta nézhetetlen a játékunk.
Elképzelés, kreativitás egy fikarcnyi sincsen.
Hajts, pörgés, futás, motiváció nincsen.

Adjuk Messinek, hogy cselezze át magát a védelmen, vagy lőjön szabadrúgásgólt, esetleg Suarezről bepattanjon.

A fiatalok leépülnek, ha már nem játszhatnak, miért nem adjuk őket kölcsön???
Wague, Todibo, Alena, Puig?

A +100 milliós igazolások mindegyike kuka, leamortizálódott az összes, eladhatatlanok normális áron.
Bár Coutinhonak és Griezmannak helye sem volt ebben a csapatszerkezetben.
Dembelének meg nincs agya sajnos.

A "közepes" igazolások minek? Sosem játszanak? Elég csak idén Firpot vagy Netot megnézni. Akkor egy fiatal ingyen miért is nem volt jó??

Akiket vittek voltak tavaly, vagy most nyáron még jó pénzért, azokat nem adtuk, helyette majd ingyen vagy morzsákért mennek. Umtiti, Rakitic.

Közben meg a csapat gerince kiöregedett, a fiatalok nem lettek beépítve, hosszú évek nihile jön, ha nem lesz érdemi változás, egy tökös edzővel és vezetőkkel, igazi szakmai munkával.

A csapat -100 millióban van, sokakat részletre vettünk, közben meg már majdnem Neyt is megvettük pénzért? Normálisak ezek?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.11.03. 10:32:45

Bartomeu pedig anyagilag úgy rendbe tette a klubot, hogy évi ~100 millió euró mehet el a 6-7 legjobban fizetett játékos bérére, óriási bevételeket intézett a klubnak, hamarosan elkezdődik a stadionfelújítás. Ezt pedig sikerült úgy, hogy ugyanannyi alkalommal sikerült triplázni mint Laporta idejében. Nyilván nem tökéletes ő sem, sőt... De én még a La Masia részben abszolút érthető hanyagolását is el tudom neki nézni. A legjobban az edzőkérdés miatt húzom a számat és az ikonokkal való nézeteltérés miatt. Bármit megadnék azért, hogy ten Hag kerüljön a klub élére vagy visszatérjen Pep. Ha Laporta ezt megadná (már lenyilatkozta, hogy igen) áldásom rá.
Na erre muszáj reagálnom. Laporta egy káoszt vett át és tett rendbe. Igazából játékosa se nagyon volt, Rivaldo lelépett ingyen szokás szerint, Figo már Madridban, Kluivertnek is volt fontosabb dolga a focinál, és hatalmas adóságok. Aztán valahogy idehozta Ronaldinho-t és elindultunk vele felfele. Ott és akkor nincs a brazil, nem biztos, hogy sikerül visszamászni a nagyok közé, lehet Messi se maradt volna sokáig végülis előtte Ronaldo-t is sikerült eladni...
Ja és akkoriban még a mezünk se volt eladva.
Bartomeunak viszont, minden adott volt, csak egy edzőt kellene találnia, lassan már Jo5e is megfelelőbb a feladatra, mint ez a bácsi, aki hétről- hétre veszi el a kedvünket a meccsnézéstől.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.11.03. 09:30:28

tudom, én is el vagyok kenődve ...ilyenkor talán nem is kéne semmit mondanom, de annyit azért meg kell jegyeznem, hogy ez a meccs ugyanolyan gyenge volt az elsőben is mint a másodikban : egyetlen góllal befejeződött támadás nélküli! ne a három kapotton keseregjen senki! abban valóban benne van a foci örök fintora! az itt a (fő) baj, hogy egy ilyen kis csapat is kétszer körbe fut bennünket, hogy süt rólunk a tanácstalanság a pályán mert mindenki csak egyet tud, akar és csinál: kinek passzolhatok?! na ez a mai "barcafoci" átka, vagy ha úgy tetszik szerencsétlensége.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2019.11.03. 08:18:07

Egy normális ember már lemondott volna vagy legalább is felajánlja a lehetőséget a vezetőség és a csapat számára, hogy döntsön a jövőről.

Nagyon nincs itt valami rendben, Messi nélkül már mostanra kuka lenne ez a szezon, pedig még csak Ő is pár mérkőzés erejéig tudott segíteni és jövőre már 33 éves lesz.
Pedig Frenkie de Jong is nagyon jó húzásnak tűnik, de ott is el fog fogyni a kezdeti lendület, ha azt látja, hogy hátrébb fog tartani, mintha maradt volna a seggén Amszterdamban.

A régi játékot max. csíráiban tartalmaz ez a csapat - változott is a világ annyira, hogy csak abból már nem lehet megélni -, és a lendületesség, dinamizmus is csak egy-egy játékosra korlátozódik, de az már kevés, ha a csapatjáték ennyire szagtalan.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2019.11.03. 05:05:28

Hajrá Barca....jóban és rosszban is...és sajnos mindíg mindennél létezik lejjebb...Ernesto ideje már Rómában lejárt. Sokan látjuk, látják ezt így, mégsem történt, történik semmi.
Ernesto nem volt képes ezt belátni akkor és azóta sem, pedig sajnos számtalan alkalmat kínált fel neki erre a sors a szurkolók legnagyobb bánatára. Oké, neki nem ment, volt már ilyen a történelemben, de léteznek felettesei...
Szurkolóként borzalmas látni a csapat leépülését és azt, hogy akik tehetnének ez ellen, azok nem tesznek semmit..."fejétől bűzlik a hal"...ugyanakkor természetesen a játékosok is hibásak, de az ő testi-lelki, taktikai és egyéb felkészítése, motiválásuk az edző feladata. Elég a közvetítések felvételein a játékosok tekintetét látni...üres, tanácstalan, semmitmondó...nyilván lehet néhány fellángolás, egy-egy jó meccs, ha az ellenfél ezt lehetővé teszi, de egyre kevesebb lesz az ilyen az idő múlásával.
Gazdátlan, elhanyagolt csapat, akit még a múltjából megmaradt tehetetlenségi ereje tart jelenleg életben és ebből a lendületből halad, de erejét és tekintélyét veszve folyamatosan lassul...

A remény hal meg utoljára!
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2019.11.03. 01:18:21

Csak meg kellene várni a jövő év tavaszának végét, mi lesz .
Nem meggyőző eddig, valóban, de tény hogy az edző marad, és az is hogy bármire jók lehetünk.
Érdekes szezon lesz ez! ;)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.02. 23:32:45

Nero. írta:
Hol van már a Guardiola vagy az Enrique időszak, amikor akárki volt az ellenfél felborult a pálya az első perctol az utolsóig és az ellenfél egyetlen reménye a bunker volt?

az elment, ahogy jött EV.

én nem is várok el olyan dominanciát, nem is lehet, de azért az, hogy elvertünk 500 milliót (vagy többet) az utóbbi 3 évben, és csak megyünk lefele játékminőségben, az nagyon legalja.

majd kedden behúzzuk dominánsan a veretes slavia ellenit meg a Celtát is hazaküldjük egy 4essel hétévégn, aztán megint kutya nem emlékszik, hogy gyengék vagyunk mint a harmat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.11.02. 23:24:51

A vicc az hogy a bajnoki cím még így is meglehet, a BLhez viszont valami olyan szerencse kéne mint ami 12ben volt a Chelseanek vagy 16ban a Realnak.

Néztem a City meccset délután, ők pl. nem vezetik a bajnokságot de foci az van.

Hol van már a Guardiola vagy az Enrique időszak, amikor akárki volt az ellenfél felborult a pálya az első perctol az utolsóig és az ellenfél egyetlen reménye a bunker volt?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.02. 23:08:19

Legnagyobb troll akkor is a Real Madrid, csak azért sem gyűjtik be a 3 pontot, nehogy Valverdét kirúgják :lol: :lol:
Egy komoly formában levő rivális már 10+ pontot vert volna ránk.
El Pistolero írta: Valverdének remek csapat lenne az Arsenal, mert simán behozza őket a negyedik-ötödik helyre. Ide viszont sokkal több kellene. Nem tudok eltekinteni az itteni elért sikerei mellett sem, de a legjelentősebb eredménye, hogy kioperálta a lelkét sa világ legkarakteresebb csapatának. Ugyanazt az elengedést láttam a csapaton ami volt a Granada ellen és pont ugyanazt a tehetetlenséget az edző arcán, mint akkor és egyre-egyre gyakrabban.
Ez most ugye vicc? Arsenalból is úgy zavarnák el ilyen játékkal, mint a huzat :mrgreen: #-o
Azért elég erős lenne a kontraszt a Wenger-stílus és Valverde nézhetetlen játéka között. [-X

Amúgy igen, teljesen lelketlen lett az a csapat, ami nem is olyan rég nem akármilyen meccseket élt át, azóta meg el lett költve pár százmillió jobbnál jobb játékosokra, Valverde ezzel sem tud élni.
Nagyon kellene ide egy karakteres edző, de arra várhatunk, Bartoéknak nem sietős
anya
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.10.23. 21:06:02

2019.11.02. 22:28:41

Én felvettem a meccset, mert nem tudtam nézni. Aztán valamiért az egyenlítő gól előtt 20 másodperccel megállt a felvétel, és már csak a nyilatkozat végét vette fel, és a gólokat.
Úgy látszik, hogy már a tévém sem bírja ezt, és meg akart engem is kímélni ettől a kínszenvedéstől.
Az az 59 perc is egy szenvedés volt, egy-két perctől eltekintve. Lassú, kényelmes passzolgatás körbe, elképzelés nélkül. Már a 20. perc környékén látszódott az arcokon, hogy ennek nem lesz szép vége. Csak annak az egynek örültem, hogy a Levante a kapunkig nem jutott el. Aztán jött a második félidő...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.02. 20:46:43

Atalanta írta:Sanama, neked fizettek ezért a kommentért? Vagy vak vagy? Ha nem tudod mi a probléma, az nagyon nagy baj. Olyan vagy mint Valverde..(és ez nem dicséret)
Vagy esetleg szimplán szarkazmus.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2019.11.02. 20:43:19

Sanama, neked fizettek ezért a kommentért? Vagy vak vagy? Ha nem tudod mi a probléma, az nagyon nagy baj. Olyan vagy mint Valverde..(és ez nem dicséret)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.11.02. 19:57:22

Nem tudom mi a probléma, birtokolta a csapat a labdát, mert változtatni EV, nem félt a csapat az okos taktikai faultoktól. Rossz 7 perce lehet bárkinek, a maradék 83-ban nem volt rossz a csapat. Jó látni, hogy 1-2 játékos számára teljesen idegen poszton is tudja hozni a kötelezőt, csak idő kell, hogy megszokja mindenki a taktikát, és jönni fognak az eredmények.

3. éve nincs játéka a csapatnak, se elképzelés, se lendület, se semmi. Messi jött, mentett általában, de ez nagyon kevés. 16 között ki se kéne futni idegenben a BL-ben, feltéve ha a csoportkörön tovább jut a banda.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.11.02. 19:36:21

Kíváncsi lennék a madridnál ezt meddig játszhatná el ez az ember. :? Úgylátszik itt mindent lehet.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.02. 19:09:53

Mindent elmond a kóklerről, hogy van a keretben két egészséges balhátvéd, akiknek egymást kellene rotálniuk, erre berak oda egy jobbhátvédet.
Igazából ekkora marhaságot nem lehet megcsinálni, ő rendszeresen megteszi.

KPról, illetve a szemfüles cseréi már szót sem érdemelnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2019.11.02. 19:07:59

Lehet veszíteni, de így nem szabad. Ez szégyen és gyalázat. Annyira várom már, hogy valami változzon. Mondjuk az edző személye.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.11.02. 18:57:47

Nem tudom felfogni, hogy mi a tökömért kell mindenkit a baloson erőltetni. Már csak a szertáros nem játszott ott. Ha nincs meg az ember hozzá nem hiszem el hogy nem lehet formációt váltani.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.11.02. 18:54:49

- Annak ellenére, hogy Alba és Firpo is egészséges, megmagyarázhatatlan módon Semedo kezd balhátvéd poszton.
- Suárez sérülése után a mindenki által középcsatárnak várt - egyébként idén balszélsőnek játszó - Griezmann átkerül jobboldalra. Messi, aki a hétköznap lenyilatkozta magáról, hogy középpályásként tekint magára ment az uru posztjára. Ha ez nem lenne elég kavarás, a ballábas, jobbszélső támadó Carles Pérez a számára legideálisabb poszt túloldalára, balszélsőként került pályára.
- Vidal eddigi zseniális teljesítményt nyújtó, már-már támadó középpályás posztjáról (kétség kívül De Jong és Arthur felett játszott korábban, abszolút sikeresen) eggyel hátrébb került.
- 2-1-es vesztesre állásnál a védekező középpályás Busquets került becserélésre.

Valverdének remek csapat lenne az Arsenal, mert simán behozza őket a negyedik-ötödik helyre. Ide viszont sokkal több kellene. Nem tudok eltekinteni az itteni elért sikerei mellett sem, de a legjelentősebb eredménye, hogy kioperálta a lelkét sa világ legkarakteresebb csapatának. Ugyanazt az elengedést láttam a csapaton ami volt a Granada ellen és pont ugyanazt a tehetetlenséget az edző arcán, mint akkor és egyre-egyre gyakrabban.

Inkább álljunk vissza a 17/18-as klasszikus 442-re ebben a bő háromnegyed évben. Nincs bajom Koemannal de ten Hag tudná vissza hozni igazán a klub filozófiáját. Overmars egyébként lenyilatkozta, hogyha távozni akar nem gördítenek elé akadályt. Kár, hogy nem velünk hozták szóba - ahova való -, hanem a Münchennel. Mindenesetre nevetséges, hogy a világ egyik ha nem a legerősebb keretével ekkora szenvedés megy a Levante, Granada, Osasuna, Slavia minőségű klubok ellen.

Szerk: Most mobilról nem szívesen tolok be idézetet de: Bartomeu pedig anyagilag úgy rendbe tette a klubot, hogy évi ~100 millió euró mehet el a 6-7 legjobban fizetett játékos bérére, óriási bevételeket intézett a klubnak, hamarosan elkezdődik a stadionfelújítás. Ezt pedig sikerült úgy, hogy ugyanannyi alkalommal sikerült triplázni mint Laporta idejében. Nyilván nem tökéletes ő sem, sőt... De én még a La Masia részben abszolút érthető hanyagolását is el tudom neki nézni. A legjobban az edzőkérdés miatt húzom a számat és az ikonokkal való nézeteltérés miatt. Bármit megadnék azért, hogy ten Hag kerüljön a klub élére vagy visszatérjen Pep. Ha Laporta ezt megadná (már lenyilatkozta, hogy igen) áldásom rá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára El Pistolero 2019.11.02. 19:04:45-kor.
Válasz küldése