Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 822
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2019.11.09. 21:46:18

Erre a meccsre sincs türelmem. Nincs edzőbuktatás szagja ennek?
anya
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.10.23. 21:06:02

2019.11.09. 21:45:09

mást sem csinál csak ellenünk ítélkezik a bíró. Tessék Olyan szabadrúgásból egyenlítenek ami nem is volt szabálytalanság. Persze ez nem mentesíti a csapatot, hogy nézhetetlen a meccs
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.11.09. 21:44:44

Na alakul. lengeni kellene most már a fehér zsebkendőknek - ez egyelőre minősíthetetlen.
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2019.11.09. 21:44:35

A bíró eddig 10/3 .A csapat 10/3.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.09. 21:42:57

Rendes fogyatékos a bíró.
Minek hivnak barca meccsre null kms játékvezetőket, akik itt akarnak ismertek lenni?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.11.09. 21:37:39

Na ilyet se láttam mostanában, Messi talpa alatt elgurul a labda.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.09. 21:36:31

Kiesőjelölt ellen veretes produkció.
Griezman mèg Coutinhonál is nagyobb betli.
Remélem a másodikban lesz valami foci is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2019.11.09. 21:37:50-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
anya
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.10.23. 21:06:02

2019.11.09. 21:33:32

A bíró a főszereplő pofázik és rosszul ítélkezik!!! Persze nagyon unalmas a mérkőzés
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2019.11.09. 21:32:07

Fatinak egy jó megmozdulása nem volt még, Griezmann labdát nem kap :? Szokásos nem túl élvezetes meccs
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.11.09. 21:22:40

Ez eddig nézhetetlen, unalmas semmi foci,de 11-est kaptunk.
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2019.11.09. 20:42:44

SR megint kezd ,ha lenne hajam péppé tépném ! Utálom a pezsgőt ,de ha EV szezon közben távozik /valami csoda folytán/ akkor 1 húzásra legurítok egy Törleyt 8)
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2019.11.09. 20:18:51

anya írta:A Real meg nagyon elkapta a fonalat, rúgja a gólokat rendesen, meccsről meccsre.
Lehet, hogy decemberben nagyon el fognak minket kalapálni.
Én meg téged kalapálnálak el!!!
anya
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.10.23. 21:06:02

2019.11.09. 19:50:39

A Real meg nagyon elkapta a fonalat, rúgja a gólokat rendesen, meccsről meccsre.
Lehet, hogy decemberben nagyon el fognak minket kalapálni.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.11.09. 19:43:33

Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Junior; Frenkie, Sergi Roberto, Arthur; Ansu Fati, Griezmann, Messi
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2019.11.09. 18:20:21

Mára Torrente maratont terveztem, de közben beugrott hogy meccs lesz. Kérdés az hogy milyen mértékű mocsokra vágyom az est folyamán. Lehet hogy a Torrentével kevesebben lenne részem :D
Csak is Puyol
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.11.04. 07:04:28

csababarca írta: Én azt gondolom, hogy ennél azért több lenne a csapatban. De EV-vel ez lehetetlen küldetés már, amiben a játékosok is hibásak bőven.
...
Tudod, engem az idegesít, hogy azt érzem több van a csapatban, és még mindig úgy ülök le a meccsek elé (akármilyen a felállás), hogy na majd most.
...
Ideges vagyok az elnökre, de a játékosokra is, akik homokba dugják a fejüket.
Ez itt a lényeg, ezt ugatjuk kb. hárman Roma óta, és akkor valaki beírja, h vezetjük a bajnokságot :D ne már.

Ez egy BL győztes keret, és van egy nem BL győztes csapat. Igazából “csapat” sincs, ez egy horda jelenleg.
lajosa
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.02.21. 11:04:10

2019.11.03. 23:02:02

Csak halkan jegyzem meg, hogy a Barcelona vezeti a bajnokságot.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.11.03. 20:44:07

Fun fact. 3 meccset buktunk eddig a szezonban, azt a 3-at, amin Busi nem kezdett. :mrgreen:

Viccet félretéve - mármint ez amúgy nem vicc, de nem mintha vele gáláznánk, és nem csak a véletlen miatt nem kaptunk még ki vele -, én ezt a szezont teljesen elengedtem. Leülök megnézni a meccseket, de őszintén szólva a B meg a Juvenil A meccseket jobban élvezem eddig, ezt a lélektelen szerencsétlenkedést a sokmilliós sztároktól nehezebb viselni, kicsik ha nem is olyan jók, legalább lelkesek, páran meg egészen ígéretesek. Most szombaton konkrétan kiment a fejemből, hogy játszunk, 15 perc után ugrott csak be, mondjuk lehet jobb lett volna ha eszembe se jut. Keret amúgy adott lenne pedig, de elég 07/08 érzésem van megmondom őszintén. Jó játékosok, de mégis bepunnyadt az egész, és kéne egy frissítés - véráldozatok is kellenek majd gondolom, de az meglepne. Fejtegettétek itt sokat, nem fejtegetem tovább, aki nem élvezi mostanság a játékot, annak ugyanezek a gondjai gondolom.. Egyetlen jó dolog a szezonban, hogy kicsit se bánom, hogy végül nem jutottam el a Praga elleni meccsre. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.03. 16:13:07

És most akkor ez miben érinti azt, hogy gól lett belőle? egy szerencsétlen mozdulat volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.03. 14:41:25

Igen, ki akarta rúgni a labdát.
anya
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.10.23. 21:06:02

2019.11.03. 14:32:45

csababarca írta:
4. Busival a kp-n 7 perc alatt átrohantak rajtunk, és esélyünk sem volt ezt megakadályozni. Az, hogy megpattant rajta a labda, arról nem tehet, ezt nem is írtam, hogy ezért hibáztatható.

Názd meg mit írtam Vidalról, Lengletről, vagy anno Mascheranoról.
Halkan szeretném megjegyezni, hogy nem megpattant rajta a labda, hanem belerakta a lövésbe a lábát. Mikor hátulról ismételték, tisztán látszódott, hogy szándékosan belenyúlt a lövésbe.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.03. 14:12:27

De ezek már halmozódnak, és a korábbi hibák szülik az újabbakat.
A tegnapi is már csak hab volt a tortán, amiből most már rengeteg van, és nekem ebből lett elegem.

Én azt gondolom, hogy ennél azért több lenne a csapatban. De EV-vel ez lehetetlen küldetés már, amiben a játékosok is hibásak bőven.

És így van, ha látványos, támadó focit játszanánk normális eredményekkel, akkor pontosan nem érdekelne, hogy ki a balhátvéd. De mivel nem megy a csapatnak, sokszor még normális, legerősebbnek gondolt felállásban sem, ezért szóvá teszem, ha szerintem még szándékosan is gyengítve van a csapat, és visszaszabályozva a teljesítmény.
Persze ez nem tény, de egyszerűen sokszor ordít a meccsekről, hogy mit kéne változtatni, mégse lépi meg, hanem totál az ellenkezőjét, be is sül vele nonstop.


Tudod, engem az idegesít, hogy azt érzem több van a csapatban, és még mindig úgy ülök le a meccsek elé (akármilyen a felállás), hogy na majd most.
De semmi, mindig ugyanaz a nihill, egyedül Messi néhány megoldása az, ami kizökkenti a meccseinket az értékelhetetlen kategóriából.
Ez jobb nem lesz már EV-vel, most lehet nyerünk 4-5 meccset megint, nézhetetlen játékkal, majd jön egy újabb blama. Ez ismétlődik. És ezek a blamák olyanok, hogy abszolút megérdemeltek, esélyünk sincs ezeken a meccseken.

Na mindegy, szerintem EV ideje lejárt itt, és mostmár minden felhúz vele kapcsolatban.
Ideges vagyok az elnökre, de a játékosokra is, akik homokba dugják a fejüket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.11.03. 13:13:35

csababarca írta:
optimus írta: ....
De akkor én kérdeznék pár dolgot, mert te nagyon érted a focit, meg a barcát.

Te élvezed azt amit most játszunk?
Szerinted ennyi pénz elköltése után, és ilyen játékosokkal a csapatban ez a szint, ami elfogadható?
EV semmiben sem hibás, csak a játékosok?
Az elnök semmiben sem hibás?
Nem probléma az, hogy 400 milliót elszórtunk a Dembele,Coutinho,Griezman hármasra, és mindegyik szenvedett, szenved EV kezei alatt? Ez véletlen lenne?

Nekem megvannak erre a válaszaim, de azok szakmaiatlanok, itt ezen a fórumon csak Te értesz ezekhez, azért kérdezlek téged.
Gondolom mindegyikre van válaszod, meglátásod, amik szakmaiak, és emellett EV mellett szólnak.
Félre érted amire célozni akarok. Vannak dolgok ami miatt kikell kezdeni a csávót, ami miatt elkéne küldeni a bús .. ba. De ezek nem azok amikre van teljesen logikus értelmes magyarázat. Olyanokat hogy pl valaki elszúr egy kezdőt, rosszul cserél, minden top -top edző csinál. Pep is csomószor, Klopp is, Simeone is, mindenki. Ez alapvetően nem egy hatalmas nagy gond, pláne ha utána belegondolsz hogy végülis van mögötte teljesen logikus gondolatmenet. A gond az hogy a csávónak egy alapvetően támadás orientált klubban halvány fingja nincs a tudatos támadás építésről, odáig van terv hogy a félpályáig bármikor eltudjuk vinni a labdát, onnantól eltűnt a koncenpció. Innentől kezdve ne cinkeljük már olyan dolgokért amik alapvetően ha az első fele rendben lenne, akkor senkit nem zavarnának :) .

Kérdések:
1, nem
2, nem
3, ev is hibás
4, de, sokmindenben hibás, de szerintem nem ennyire fekete fehér a sztori
5, probléma, nem véletlen

Pont ezek miatt nem értem amikor egy vereség után jön a totál kiakadás, mintha tényleg az a meccs lenne a gond :D, meg a kérdés hogy GONDOLKOZOTT MÁR A FELMONDÁSON ????????? Hát nemár, ha a Pool utáni után nem ment el, nehogy már egy random idegenbeli félrekeffentett bajnoki után gondolkozzon el :D

Stalkyard ( bocs ha elírtam ) fogalmazta meg nagyon jól, jelenleg Messin játékán kívül nem sok szerethető van a csapatban, mármint vannak játékosok akik alapvetően szerethetőek, látványosak, de mint csapat, sikerült lezülleszteni egy common [auto_cenzúra] szintre, ilyen Westham szinten szerethetőre. Pont mint amilyen Valverde maga.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15416
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.03. 12:55:35

optimus írta: ....
1. Azt elhiszem, hogy jobban értenek hozzá, viszont akkor még szomorúbb, hogy szándékosan rombolják a csapatot.

2. oké, elfogadom. viszont többször megtörtént már, és még jól nem sült el ez a dolog.

3. Nem Perez ellen szólt a mondandóm. De hetek óta nem került pályára, most meg a semmiből előkaptuk. Nincs következetesség, fokozatosság. Fatival is ez volt, berobbant, majd egy hónapig nem láttuk.

4. Busival a kp-n 7 perc alatt átrohantak rajtunk, és esélyünk sem volt ezt megakadályozni. Az, hogy megpattant rajta a labda, arról nem tehet, ezt nem is írtam, hogy ezért hibáztatható.
És pont engem nem kéne megtalálnod a szakmai okosságoddal, hogy én nem értek hozzá, mert nekem az alátványos, ha futkározunk.
Názd meg mit írtam Vidalról, Lengletről, vagy anno Mascheranoról.

5. Mivel ez tény, ezért kár kikezdeni. Mondjuk igaz, lehet, hogy ezzel a felállással 4-1re kapnánk ki, sokkal jobb eredmény a 3-1 egy Levante ellen.
(halkan jegyzem meg, bár neked mindegy, hogy nem azt írtam egyszer sem, hogy ez legyen az alapjáték, és mindig így álljunk fel. és nem, egyébként nem létszükség center ehhez a játékhoz.
citynél sem védekeznek többen, mégis néha felállnak egy szem kp-sal. micsoda ördögtől való ötlet.)

6. Biztos volt valami a háttérben, ki tudja. Talán megint PS-ezett. Nyilván.


De akkor én kérdeznék pár dolgot, mert te nagyon érted a focit, meg a barcát.

Te élvezed azt amit most játszunk?
Szerinted ennyi pénz elköltése után, és ilyen játékosokkal a csapatban ez a szint, ami elfogadható?
EV semmiben sem hibás, csak a játékosok?
Az elnök semmiben sem hibás?
Nem probléma az, hogy 400 milliót elszórtunk a Dembele,Coutinho,Griezman hármasra, és mindegyik szenvedett, szenved EV kezei alatt? Ez véletlen lenne?

Nekem megvannak erre a válaszaim, de azok szakmaiatlanok, itt ezen a fórumon csak Te értesz ezekhez, azért kérdezlek téged.
Gondolom mindegyikre van válaszod, meglátásod, amik szakmaiak, és emellett EV mellett szólnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.11.03. 12:34:29

csababarca írta:
vg99 írta:A csúcs nekem is az volt tegnap, hogy 1-2-nél bejön Busi...
ez minden idők taktikai húzása volt, ilyet még életemben nem láttam.
saját maga alatt vágja a fát ezekkel az érthetetlen döntéseivel.

Dembelé nem kell, Rakitic nem kell, persze amikor éppen beállnak, akkor játszanak jól, ez az elvárás, majd 4-5 meccsig percet sem kapnak.
Perezt elővette 5 meccs után, hogy létezik, valószínűleg most megint ebben a hónapban már nem látjuk.

nulla következetesség, csak random megoldások mindenhova.
Firpot is idehozták, és akkor a fullegylábas jobb védőnket beerőltetjük oda. taps.

egyre nevetségesebb az ember, pedig adott a keret, van 5 jó kp-nk, csak használni kéne őket normálisan, van 5 normális támadónk, akiket lehetne forgatni értelmesen, ez sem történik meg.
van 2-2 szélsővédőnk, posztra, de inkább khv-ket meg jobbvédőket játszatunk balbunkónak.

Már azt a zseniális húzást várom, hogy kupában Stéga helyett ne Neto védjen, hanem mondjuk Alena, vagy Todibo. Kb ilyen szintű ámokfutás zajlik a csapatnál.
Szia. Annyit szeretnék kérni, hogy adjunk annyi tiszteletet olyan embereknek akik a saját szakmájukban kvázi a csúcson vannak, hogy legalább megpróbálunk logikát keresni a tetteik mögött. És legalább annyit tegyél meg hogy elhiszed hogy sokkal jobban ért hozzá mint te :) .

Ezek után próbáljuk megérteni mi miért történt.
Semedo mint balhátvéd: Farkas Norbi mondta a meccs alatt, hogy az volt az eredeti terv hogy Alba kezd balhátvéd poszton, mivel rendbe jött a sérülése. Alba a bemelegítés közben fájdalmat érzett ezért az a döntés született, hogy ne játsszon. A csapattal elutazott a meccsre Firpo is, ám a keretszűkítés jellemzően a bemelegítést megelőzően történik. A keretbe általában egy csere szélső hátcéd szokott kerülni, ekkor született meg a döntés hogy az alapvetően jobbhátvéd, ám a balhátvéd posztján is boldoguló Semedo kerüljön a keretbe, Firpo pedig maradjon ki. Alba sérülése után az egyetlen megoldás az volt, hogy a sérült ALba üljön a padra, és helyette Semedo játsszon.
Remélem ez érthető levezetés volt, de lehet hogy Valverde egyszerűen csak tökhülye, ne zárjuk ki !

Miért Perez állt be: A hétközi meccs után ha jól emlékszem pont Valverde nyilatkozta azt, hogy nagyon elégedett Fatival, de még nagyon sokat kell tanulnia. Többek között direkt kiemelte azt is hogy megkell tanulnia beosztani az erejét a meccseken, ez nagyon fontos. Hétközben játszott 60 percet, és az utolsó 10-15 már teljesen értékelhetetlen volt, mert elfogyott. Ezek után a terv az volt hogy ma beáll a 60. perc körül, ami meg is történt. Mivel Suarez sérülése a 40. percben történ, akkor még nem akarta behozni őt, az egyetlen lehetséges megoldás pedig Perez behozatala volt.

"minden idők taktikai húzása", azaz miért Busi állt be: A meccs már kb 10 perce arról szólt, hogy mindenki össze vissza rohangál, mint az őrültek. De Jong hihetetlenül tehetséges, piszok jó játékos, de többször is kicsúszik az irányítás a kezei közül. Ez tegnap is megtörtént, nincs ezzel gond, egy idő után nem fog megtörténni, viszont Businak ez a specialitása, egy friss Busival visszaszerezzük az irányítást a kezünkbe, és olyan mederbe tereljük a meccset amilyenbe mi szeretnénk. Ez amúgy meg is történt, beállása után kb 5 perccel megszűnt az össze vissza rohangálás, sokkal tudatosabban játszottunk. Az hogy megpattant rajta egy labda, hát na bumm, erről aztán sokat tehetett.
Elhiszem hogy Vidal rohangálása látványosabb, azt te is látod hogy "nézd már hogy rohan, mindenkinek így kéne futkároznia, ez hiányzik", mint az hogy Busi irányítja a csapatot.

A másik tényként megjegyezted hogy a Fati-Messi-Dembele hármas, előttük gondolom Griz/Suarezzel -t kellene megpróbálni hisz ENNÉL ROSSZABB NEM LEHETNE (ezt tényként). Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, csak elméletben hogy szerinted ez hogyan működne? 2 olyan szélső aki a védekezésbe, max zavaró tényzőként tudna szerepelni, ellenben ( küllönböző okokból kifolyólag ) hajlamosak az össze vissza labdaeladásokra. Köztük Messi aki zavaró tényezőként sem szeretne védekezni, eléjük meg berakod Grizt mondjuk, aki 9-esből max letámadni tud, de azt a védőmunkát amit a jelenlegi szerepkörében belerak távolról sem tudná hozni. Tehát van 2 szélső aki eladogatja a labdákat, és mellé van 4 játékos aki nem tud labdát szerezni. Mindemellett megkellene oldani hogy a szélsők, és a szélsőhátvédek ne zavarják totálisan egymást, mint ami tegnap volt a 4-2-3-1 -ben. Erre nagyon kíváncsi lennék, hogy oldanád meg :) .

Dembelével kapcsolatban pedig tuti megint van valami a háttérben, amiről nem tudunk. Ez párszor már kiderült, nyilatkozatokól stb, hogy amikor eddig kihagyták "csak úgy", akkor az nem csak úgy volt hanem hozzáállás, stb, valami volt a háttérben. Ennyi bizalmat szintén kérlek adjunk meg az ott dolgozó, vele napi szinten találkozó stábtagokank, hogy ebben okosabbak, jobb döntést tudnak hozni, mint Te vagy Én itthonról.
Válasz küldése