Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.12.16. 09:00:08

volt egyszer egy PSG Barcelona meccs is ....csak úgy mondom. :wink:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.16. 00:59:46

csababarca írta:
MatyiG írta:Liverpool vagy Róma sokkal mélyebb kés volt a gyomorba.

A RM BL-szereplése kevésbé érdekel, mint a bajnokijuk.
nekem a kettő együtt gyomros.
azért jobb lenne a közérzetem, ha nem mutatunk be történelmi égést Liverpoolban.

Róma egyel lejjebb van a polcon nálam, mert az csak negyeddöntő volt, még hátra lett volna 3 meccs a címig.
Tavaly viszont a döntőt merem állítani, hogy a Tham ellen simán húztuk volna.
Sajnos tavaly egy BL serleget adtunk le az Anfielden, mindezt egy éhínséges időszakban, úgy hogy nyíltan a Bl-ért mentünk.
A döntő rém gyenge volt, rutinból simábban hoztuk volna, mint a Juventus ellen 2015-ben, pedig a Juve sem volt egyszerű ellenfél, de ott 10-15 percen kívül egyértelmű volt a fölény.

Mai napig nem tudom elhinni hogy sikerült, egy olyan sorozatban, ahol sokszor egy idegenbeli 1-0-s vereséget is nehéz visszahozni otthon, az idegenbeli gól szabálya miatt.
Néha még elkap az az érzés, hogy" hú basszus, 3-0 az elődöntőben, lényegében ott vagyunk a döntőben", aztán tudatosulnak az utána történtek.

Klopp meg elismerően, vállveregetve vigyorogva ment oda 3-0 után a Barcás játékosokhoz...
Közben meg tervezte a lehetetlen célt, túl jutni a Barcán, és ezt átadta a srácoknak, nem tudom hogy sikerült a játékosaiba ekkora hitet rakni, elhitetni velük hogy még van visszaút, főleg hogy Salahék sem játszhattak.
Zseni a pali, vagy őrült, nem is tudom, talán mindkettő egyszerre, de hogy olyan apróságnak számító dolgokra is odafigyelt, minthogy a labdaszedőknek is kiadja a parancsot a gyors labda utánpótlásra, arra meg már tényleg nem lehet mit mondani.

A játékosokat meg leültetném, és visszajátszatnám nekik, hogy hányszor volt az, hogy ők a játékvezetőnél reklamáltak folyamatosan minden döntést megkérdőjelezve, közben a Liverpool meg köszönte szépen, tudatosan gyorsan elvégezte a bedobásokat, kirúgásokat, szögleteket, emiatt kizökkentve a Barcát még jobban a ritmusból.
Kicsit talán magukba néznének, mert ehhez a történelmi drámához ugyanúgy kellettek ők is, mint Valverde motivációs képességei.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.12.16. 00:28:48

MatyiG írta:Liverpool vagy Róma sokkal mélyebb kés volt a gyomorba.

A RM BL-szereplése kevésbé érdekel, mint a bajnokijuk.
nekem a kettő együtt gyomros.
azért jobb lenne a közérzetem, ha nem mutatunk be történelmi égést Liverpoolban.

Róma egyel lejjebb van a polcon nálam, mert az csak negyeddöntő volt, még hátra lett volna 3 meccs a címig.
Tavaly viszont a döntőt merem állítani, hogy a Tham ellen simán húztuk volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.12.15. 23:16:20

Liverpool vagy Róma sokkal mélyebb kés volt a gyomorba.

A RM BL-szereplése kevésbé érdekel, mint a bajnokijuk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.12.15. 22:42:43

palesz77 írta:Nero, neked most mi a véleményed a csapatról meg EV munkásságáról? Ha jól rémlik a tavasszal BL győzelemhez kötötted az öreg sikerességét, de lehet totál rosszul emlékszem, azért kérdem.
Csak az én szubjektív véleményem, de sokkal közelebb voltunk zsinórban két triplázáshoz mint ahogy azt sokan gondolják. Tudom hogy radikális vélemény, de én akkor is így gondolom.

Persze mind a római, mint a liverpooli zakó az ő sara is, de a játékosok is benne voltak.

Kritizáltam én is, felőlem mehet, ennél a klubnál nagyon sok edző sikeres volt már és sokan lesznek még azok. Viszont kóklernek hívni valakit aki 2/2 a Ligában, meg olyan eredmények hogy 5-1, 0-3 (kétszer) a Real ellen, 3-0 a Chelsea, Man United, Liverpool ellen stb. stb. azért az meleg.

Egyébként ég a Real, tehát valószínűleg ebben a fordulóban növeljük az előnyünket.

A Realt meg tényleg verjük a bajnokságban gyakran, de az 5/4 BL talán a futballtörténelem legkeményebb mérlege. Sajnos. Mindenki azt mond amit akar, de a legtöbb culénak kés a gyomorba.

Szerk.: Xel a Real, pont egyenlőség.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.15. 22:35:06

Én szeretlek Nero, és ez nem fog változni, akárhányszor is állsz belém :)

Remegnek tőlünk, mert mi vagyunk az egyetlen, aki akkor is bucira verte őket, amikor bl-eket nyertek, bárki volt az edző. Ezek a tények.
Nem értem, mitől kellene tartanunk, otthon játszunk, otthon amúgy egész pofásan, Messi is jó formában van, közepén jók, hátul továbbra is foghatóak, elöl meg nincs, aki beverje náluk. Amúgy Zidane szépen összekapta őket most, de szerintem nyerni fogunk, méghozzá nagy tisztelettel :)

palesz, 1-2 hónapja az egyik meccs után ugyanúgy szidta EV-t, mint itt a legtöbben :D én Roma óta ütöm az embert, legalább én konzekvens vagyok.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.12.15. 22:30:00

Nero, neked most mi a véleményed a csapatról meg EV munkásságáról? Ha jól rémlik a tavasszal BL győzelemhez kötötted az öreg sikerességét, de lehet totál rosszul emlékszem, azért kérdem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.12.15. 22:12:57

Samper írta:A mai ManCity - Arsenal meccs osztálykülönbséggel volt jobb, mint a mi tegnapi meccsünk.
Már novemberben kiszálltak a bajnoki címért folyó harcból, BLt még soha nem nyertek, idén se fognak.
recrea írta:Azért én látok apró esélyt arra, h nyerünk, hisz csak 10 éve kenjük el a szájukat folyamatosan...ezzel a kóklerrel meg talán még ki sem kaptunk ellenük :D
Ezzel a “kókler” Valverdével kikaptunk 2szer a Realtól a szuperkupában, de 5-6 meccse veretlenek vagyunk. Tisztelettudó hsz volt amúgy, mind Valverde mind a Real felé.
Vakmacska írta:én már bele sem merek gondolni, hogy mi lesz itt szerdán
5szörös pénz a Real győzelem amúgy. Úgyhogy akik előre félnek azok rakhatják 6-7 számjeggyel. A képet a Sportfogadás topicba tegyétek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.15. 21:38:52

Azért én látok apró esélyt arra, h nyerünk, hisz csak 10 éve kenjük el a szájukat folyamatosan...ezzel a kóklerrel meg talán még ki sem kaptunk ellenük :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.15. 20:19:40

A mai ManCity - Arsenal meccs osztálykülönbséggel volt jobb, mint a mi tegnapi meccsünk.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.12.15. 19:03:09

Én azt próbáltam sejtetni, hogy ha nem elég a három középpályás, akkor a másik két csapatrész valamelyikéből egyet hozzá kellene tenni.... Különben nagy zakó is lehet szerdán...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.15. 16:14:20

én már bele sem merek gondolni, hogy mi lesz itt szerdán
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1948
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2019.12.15. 13:55:42

Vidal kezdőnek szhar, becserélve jó. Jelenleg Raki-Busi-Frenkien kívül senkire nem lehet stabilan építeni, nem csoda, hogy ők kezdenek. Robi, Alena, Vidal kevés kezdőnek, Arthurt meg elnyelte a föld.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.15. 13:36:40

Mindenki a 11-esen vitázik, de szerintem egyik sem volt 11-es. Nem Piqué meg nem adott 11-esén kéne lovagolni, hanem a megadott kamu 11-esen. De akkor is, ez a Barcelona, nem egy meg nem adott 11-essel kellene tudni megnyerni egy meccset. Kicsit jobban oda kéne tenni magukat és megnyerni a meccset. Rakitic és Busquets pedig nem játszhat egyszerre, bűn lassú mindkettő. Értem én hogy Artúr nincs most, de akkor miért nem játszik Vidal? Dejong-Vidal és Busi VAGY Rakitic.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.12.15. 11:47:53

A lehető legrosszabbkor engedjük ki az első helyet a kezünkből.
Gyengécske, lassú középpálya, de mit várunk, ha a szezon közepére valamiért mindig rájönnek az illetékesek, hogy vissza kell állni a Rakitic + Busquets + 1 fő hármashoz. Aztán csodálkozunk, hogy megint nem működik. Alba helyett is más kell már. Jobbhátvéd poszton Alvest azóta sem sikerült pótolni.
Csoda, hogy még jönnek az eredmények ilyen impotens játékkal...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.14. 22:55:26

mess2009 írta:amivel egyetértek: ezt a középpályánkat játszották le elsősorban. amit eddig csak sejtettem, ma igencsak előjött, sajna még DeJong is lassúnak bizonyul nem hogy Rakitic és Busquets.
ami még ennél is rosszabb, alig van lendületes végig vitt támadásunk! szinte beteges a szélsők mentalitása időnként...előre rohannak, aztán tanácstalanul leállnak és egy laza hátra passzal kinyírják az akciót.
A szélsőket annyiban megvédeném, hogy SR támadásban szerintem jó volt. Sajnos sokszor kénytelen volt hátra passzolni, mert hiába indult meg a szélen, nem volt kinek passzolni, mert a tizi környékén 3-4 védőn kívűl senki nem volt ,mögötte Rakéta 15-20 méterrel. Mit tud ilyenkor csinálni?
A kp totális csőd volt, nem bírjuk el a Busi-Rakéta párost. Ide most Vidal mindenképpen kellett volna. Busi már csak arra jó, hogy csere legyen.
A letámadásunk is úgy volt szr, ahogy csak lehet: felmennek, de csak ímmel-ámmal, nem igazán támadták sem a labdást, sem a passzsávokat, volt idő előreívelni a labdát. A RS meg a kp-sokat is betolta a támadósorba, és így 4-5 játékos rohanta le Piqué-éket.
Az tény és való, hogy a kamutizi jelentősen befolyásolta a meccset. iszonyatosan felspannolta a RS-t. Aztán a fordítástól megzuhantak, de az egyenlítéssel fordult a kocka megint. EV meg képtelen lereagálni időben a dolgokat. Miért kell a 70. percig várni az első cserével?

Grízes ma bebizonyította, hogy mire jó: elfutni, bevágni. Cselezni, passzolni nem tud. Sőt, mint bevallotta, hogy fél tőle.

Az Inter ellen az volt a jó, hogy a sok mellőzött meg a sok fiatal remek produktumot tettek le, mert ez a kókler edző még nem fertőzött meg a bénázásaival.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.12.14. 22:10:53

Léfe írta:A birónak ehhez semmi köze, mert ha megkapjuk a végén a tizit akkor mi lenne jobb. Semmi.
:D
Hát igazából 2 ponttal több lenne, ami a bajnokság végkimenetelének szempontjából elég sokat számít.

Ez a mai meccs megint olyan volt mintha a 16-17es szezonban lettünk volna, 1 totál kamu tizi az ellenfélnek, 1 2x akkora szabálytalanság mint amire az elsőt adta, természetesen meg se VARozta. Holnap a reálnak kéne lőnie 1-2 lesgólt, és megint 17ben érezném magam. Esetleg 1 fél méteres gólt nem kéne megadniuk, úgy lenne tuti a 17es feeling.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1948
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2019.12.14. 21:10:47

Léfe írta:A birónak ehhez semmi köze, mert ha megkapjuk a végén a tizit akkor mi lenne jobb. Semmi.
De, most ennyi hiányzott, nem más.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.12.14. 20:05:25

amivel egyetértek: ezt a középpályánkat játszották le elsősorban. amit eddig csak sejtettem, ma igencsak előjött, sajna még DeJong is lassúnak bizonyul nem hogy Rakitic és Busquets.
ami még ennél is rosszabb, alig van lendületes végig vitt támadásunk! szinte beteges a szélsők mentalitása időnként...előre rohannak, aztán tanácstalanul leállnak és egy laza hátra passzal kinyírják az akciót.
beindult látom az EV. henger is rendesen de szerintem ma a gyenge egyéni teljesítmények domináltak, élen Messivel. azt sem igazán értem miért kell TerStegent akkor is dicsérni ha gyenge teljesítményt nyújt mint pl. ma is. volt jó pár klasszis a pályán csak klasszis teljesítmény alig akadt. talán Pique kivétel. valóban úgy nézett ki hogy jobb csapat a R.S és ez bizony nem túl biztató előjel erre az idényre.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.12.14. 19:42:06

Mind igaz amit alant irtak. Nagyon lassan játszottunk, azt is sok elpasszolt labdával ,hibával.
Szinte minden párharcot elvesztettünk. A középpálya nulla, se labdaszarzés sem támadás. Ez nulla volt. A birónak ehhez semmi köze, mert ha megkapjuk a végén a tizit akkor mi lenne jobb. Semmi.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.14. 18:01:27

NovaProspekt írta:A kamutizit visszaadhatták volna a végén
Ugyan, ez fullba nyomta a kretént.

Ha Stegent fejbe talpalta volna lendületből a fószer arra se járt volna tizi.

A videobíró korszakában az ilyenek miatt miért nem indítanak eljárást?
Természetesen a játékosokat minden apróságért meg lehet szabni, a bírók szentek, aztán csodálkozunk ha megszületnek a Lahoz-féle mindent jobban tudó tuskók, akik szent és sérthetetlenek, és akkor sem veszik észre magukat ha 20 forrásból kapják az infot hogy téves az ítélet. [-X
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2019.12.14. 18:00:14

Ebben a felfogásban nem fogjuk végigverni fél Európát, de még fél Spanyolországot sem. Nem tudjuk, nem akarjuk, csak nyögünk mint a bárcás Q..va.

A spanyol bajnokság meg egyébként is tele van olyan csapatokkal és bírókkal, akik ellenünk iszonyatosan teljesítenek..... saját stílus nélkül ez nem fog menni.

Ma a középpálya sztem minősíthetetlen volt. Lelkesedés elvétve, labdakihozatal egy büdös nagy nulla: kamu tizivel is verhető volt a RS. Nem ragadtuk meg a lehetőséget.

"Remélem" Valenciában a bíró most felülmúlja önmagát.

D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.14. 17:59:02

NovaProspekt írta:A kamutizit visszaadhatták volna a végén
az a különbség, hogy ez nem lett volna kamu. Hátulról lökik, a mezt letépik róla, de ezt nem nézték vissza.
Bezzeg Busi mezigazítását azt igen

Hihetetlen, hogy milyen indulatokat vált már ki belőlem ez a nyomorult EV.
Busi-Rakéta kezdő fantasztikus ötlet volt, főleg Busi, a villámléptű.
Egyszerűen nem volt középpályánk.
És aztán az egyenlítő gól után megint jött a teljes lelki összeomlás. EV meg csak bambul ki a nyomorult fejéből, és vár a 70. percig a cserével. Hát mi a somért tartják itt őt? Hát ennyire vak? Hát nem látja azt, amit minden Barca-drukker lát? Ennyire nyomorult béna?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vakmacska 2019.12.14. 18:09:51-kor.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1948
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2019.12.14. 17:56:11

A kamutizit visszaadhatták volna a végén
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.14. 17:51:48

Piqué ellen mezhúzás bezzeg már nem tizi. Gyönyörű, éljen a következetes játékvezetés!

SZERK: ez nem mezhúzás hanem inkább lerántás volt..Szánalmas :lol:

Az ilyenek miért nem áramot vezetnek, meccs helyett?
Válasz küldése