Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2019.12.21. 19:03:17

A Real Sociedad ellen véleményem szerint nem Messit hatástalanították elsősorban, azért a Messi-Suarez-kombó ott is elég szépen működött, egy átlagos középpályával az a meccs simán hozható. A probléma ott is az volt, ami a Madrid ellen, a középpályánkat legyalulták a pályáról. Nem voltunk képesek mezőnyfölény kialakítására, nem tudtuk dominálni a meccset, még a biztos labdatartás, labdabirtoklás sem ment. A középpályásaink teljesen elvesztek a mezőnyben, észrevétlenek voltak, és ebbe jelenleg csak Vidal lelkesedése tud olykor színt vinni. Ő azért gyakran odateszi magát, ahogy ma is, védekezésben is, támadásban is. De az, hogy de Jongnak a szezon majdnem felénél annyi gólpassza van a Ligában, mint ter Stegennek, és Suarez egyetlen meccsen több gólpasszt oszt ki, mint de Jong fél szezon alatt (miközben neki kellene irányítani)... Ezen a szinten mozog jelenleg a középpályánk.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.12.21. 18:49:39

Dantes írta:Ez a produkció már hasonlít a focihoz, amit mi tudunk. Vannak trükkös beindulások, passzok és kreatív megoldások.

Miért nem megy ez máskor is? Látszik, hogy most a csapat akar focizni. Ezt sokszor hiányoltam eddig. Remélem ezzel a mentalitással megyünk jövőre is tovább.

D =D>
miért? sok egyéb mellett azért mert a foci a képességek ütközete. hiába akarsz ha nem tudsz, mert a másik jobb képességű.
szokás a Messi-Alba akciót emlegetni....nos egy Carvalaj-Varane kettőssel szemben ez ma már hatástalan, míg másokkal esetleg bejön.
Messi a világ egyik legjobb támadója és szlogen ugyan hogy ellene nincs orvosság de ez sajna nem igaz. legutóbb pl. már a Sociedad is elég jól hatástalanította és a Real ellen is kínlódott és nem azért mert feltűnően rossz lett volna, hanem mert az ellene felállók jó képességűek (sokszor sajna többen egyszerre)
nem mondanám, hogy a Clássicón nem akartunk focizni.... egy Alavessel szemben azért könnyebben megy.
hogy van ellen példa?! (gyengék ellen sem megy...) persze, a foci már csak ilyen.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.21. 18:19:31

gránit írta:Vidal lelkesedést, lendületet visz a csapat játékába. Nem a legpengésebb középpályás, akit valaha láttunk, de egy csupaszív játékos, a jelenlegi középpályás felhozatalból egyértelműen kiemelkedik. De Jongról nem akarok nagyon csúnyákat írni, mert még fiatal, Xavi is 28 évesen lépett igazán szintet. Lehet ő még jobb. De rögtön pofásabb is lett a csapat hozzáállása azáltal, hogy Vidal kezdett. A középpályás-sor felé egyértelmű kritika, hogy a gólok többsége abból fakad, hogy a csatársor egymás között megoldja. Ma is szenzációs volt Griezmann és Messi összjátéka, Suarez mindegyik gólban benne volt, Messivel egyébként is rengeteg gólt hoznak össze.

Suarez mindegyik gólban benne volt, gól és gólpassz-mesterhármas. De majd mindjárt leírja valaki, hogy nem védekezett. :D :D A csatársor a szezon során viszi a csapatot a hátán, a liga top3 góllövője közül kettő a miénk, ez nagyban megnöveli az esélyeinket. Ami probléma, hogy ha nekik off napjuk van - sem Messi, sem Suarez nem találta el a labdát a Madrid ellen ziccerben -, akkor meg vagyunk halva. A gólok elsöprő többsége abból ered, hogy a csatársor egymás között megoldja, nem kapnak muníciót a középpályától. Hozzáteszem, ez a leggyengébb középpályánk a Rijkaard-éra óta.

Vidal azért igyekszik. Benne volt a gólokban is, jó kis hibrid középpályás. Egy karmestert mindenképpen kell majd hozni a nyáron.
Egyetértek. Lucho éveiben ott volt az MSN, de mellette kapták is sorra a labdákat (főleg az első 2 szezonban) a középpályától, viszont amikor Piquének kell indítgatnia a meccsen az már nem valami jó jel.
Szinte az alapoktól kellene újra építeni az egész labdakihozatalt, mert erre az előre vágom és lesz valami taktikára nem érdemes hosszútávon építeni.

A mai tetszett, kár azért a zárlatért, de végre láttunk egy kis focit is ma, és a labda is meglepő gyorsan járt, főleg a Clasico utáni produkciót tekintve.
Nagyon sokat kellene még fejlődni, Messi megérdemelne még legalább 1 BL-t, és ki tudja meddig van rá lehetősége sajnos.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2019.12.21. 18:09:52

Vidal lelkesedést, lendületet visz a csapat játékába. Nem a legpengésebb középpályás, akit valaha láttunk, de egy csupaszív játékos, a jelenlegi középpályás felhozatalból egyértelműen kiemelkedik. De Jongról nem akarok nagyon csúnyákat írni, mert még fiatal, Xavi is 28 évesen lépett igazán szintet. Lehet ő még jobb. De rögtön pofásabb is lett a csapat hozzáállása azáltal, hogy Vidal kezdett. A középpályás-sor felé egyértelmű kritika, hogy a gólok többsége abból fakad, hogy a csatársor egymás között megoldja. Ma is szenzációs volt Griezmann és Messi összjátéka, Suarez mindegyik gólban benne volt, Messivel egyébként is rengeteg gólt hoznak össze.

Suarez mindegyik gólban benne volt, gól és gólpassz-mesterhármas. De majd mindjárt leírja valaki, hogy nem védekezett. :D :D A csatársor a szezon során viszi a csapatot a hátán, a liga top3 góllövője közül kettő a miénk, ez nagyban megnöveli az esélyeinket. Ami probléma, hogy ha nekik off napjuk van - sem Messi, sem Suarez nem találta el a labdát a Madrid ellen ziccerben -, akkor meg vagyunk halva. A gólok elsöprő többsége abból ered, hogy a csatársor egymás között megoldja, nem kapnak muníciót a középpályától. Hozzáteszem, ez a leggyengébb középpályánk a Rijkaard-éra óta.

Vidal azért igyekszik. Benne volt a gólokban is, jó kis hibrid középpályás. Egy karmestert mindenképpen kell majd hozni a nyáron.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.21. 17:04:20

A hallatlanul gyenge Alaves ellen ennyi is elég.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2019.12.21. 16:51:16

Ez a produkció már hasonlít a focihoz, amit mi tudunk. Vannak trükkös beindulások, passzok és kreatív megoldások.

Miért nem megy ez máskor is? Látszik, hogy most a csapat akar focizni. Ezt sokszor hiányoltam eddig. Remélem ezzel a mentalitással megyünk jövőre is tovább.

D =D>
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2019.12.21. 16:49:59

andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.12.21. 15:59:49

Alcantara írta: Leginkább arról, hogy szokásod szerint, minden tájékozódás nélkül beirkálsz ilyeneket.
Akkor már ketten vagyunk... Béke :)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.12.21. 15:45:22

Ezekből jönnek később az olyan dolgok majd,hogy Vidal meg se jelent, sőt felhívta EV-t és azt mondta nincs kedve edzésre menni :DD

Remélem nyerünk ma,pár Messi góllal.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.12.21. 15:34:23

andreas írta:Véletlenül sem szeretném bántani Vidal, de az tényleg humor hogy a múltkor elszaladt edzésről, ma meg kezdő!
Valahogy ez mindent elmond a mai állapotokról :)
Leginkább arról, hogy szokásod szerint, minden tájékozódás nélkül beirkálsz ilyeneket.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.12.21. 14:42:54

Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets, Aleñá, Vidal, Messi, Suárez, Griezmann
Kép
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2019.12.21. 14:37:01

andreas írta:
Véletlenül sem szeretném bántani Vidal, de az tényleg humor hogy a múltkor elszaladt edzésről, ma meg kezdő!
Valahogy ez mindent elmond a mai állapotokról :)
Nem szaladt el, vége lett az edzésnek és utána ment haza és ez volt furcsa, mert még gyakorolni szokta a szabadrúgásokat.
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2019.12.21. 14:06:23

becsicskította Ernőt. bick dick Vidal, aztán majd mondjuk télen megy is elfele, lehet ez ilyen búcsúmeccs neki
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.12.21. 13:59:03

NovaProspekt írta: a forrásaim szerint Umtiti Piquével, Robi jobb bekként, és Vidal fog szerepelni a középpályán, a többi a szokásos
Véletlenül sem szeretném bántani Vidal, de az tényleg humor hogy a múltkor elszaladt edzésről, ma meg kezdő!
Valahogy ez mindent elmond a mai állapotokról :)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2019.12.21. 13:50:22

Vakmacska írta:Nem tudom mi a délutáni kezdő, majd megtudom
a forrásaim szerint Umtiti Piquével, Robi jobb bekként, és Vidal fog szerepelni a középpályán, a többi a szokásos
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.12.21. 13:25:19

Nem tudom mi a délutáni kezdő, majd megtudom, de
megnéznék egy olyan felállást, hogy

Grízes- Lajos- Fati
Messi-DeJong- SR/Rakéta

Sokan azt véleményezik, hogy nincs irányítónk. Messi remek lenne oda, kiválóan tudná pótolni Init azon a poszton. Mellette remekül be tudna lépni második hullámban a támadásokhoz.
A Real ellen lehet, ezt kellett volna alkalmazni. Látszódott, hogy valahányszor felé ment a labda, már hárman léptek ki rá. A kp-n nem hiszem, hogy ennyire tudtak volna rá figyelni.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.12.20. 19:39:06

Megragadom az alkalmat, hogy beleokoskodjak, bár nem tehetném mert NEM láttam a meccset... :shock:
Szóval megint arra lyukadnék ki, hogy motiváció és annak hiánya.
Zizu azért ért el rövid idő alatt annyit amennyit, mert ebben nagyon jó.
Lehet itt taktikáról beszélni, meg elemezni a felállásokat, meg a pozíciókat, de ez az egész csak egy kicsit ér többet a semminél.
Ezek a játékosok gyerekkoruk óta a legmagasabb szinten űzik a focit, nem tud nekik egy edző sem (na jó talán csak egy) újat mutatni, ami a taktikát illeti.
Ezen a szinten már nem kell és nem is lehet feltalálni a spanyol viaszt. :mrgreen:
A gond az, hogy Valverde nem tudja elhiteni velük azt hogy a labda tűzből van...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.12.20. 12:27:01

recrea írta:Számomra egyértelműen jobb volt a Real, ha ez fényezés, akkor rohadtul igaza van...több helyzetük volt, többet volt náluk a labda, többet mozogtak (a semminél mondjuk nem volt nehezebb), motiváltabbak voltak, egy Kassai féle spori három tizit is fújt volna nekik, de egy tuti elmaradt, amit amúgy jól csinált Rakitic.
Ha a labdatartást nézzük, akkor abban pont vertük őket, ugyanakkor az elvitathatatlan, hogy ez többnyire meddő volt. A helyzetekben sem mondanám, hogy annyira fölénk nőttek, egy élesebb Messi nem töri el a labdát szemben a kapuval, de Suarez vagy De Jong sem választ mindig ilyen harmatgyenge megoldást. Ezzel nem felmenteni akarom a csapatot, mert kb. 2-3 ember az, akire azt lehet mondani, hogy nagyjából rendben volt.
A legnagyobb szívfájdalmam, hogy hazai pályán azért össze szoktuk kapni magunkat, de pont a szezon eddigi legfontosabb meccsén mondtak csődöt és elsősorban fejben.
Gyakorlatilag mindkét csapat asszisztált ehhez az eredményhez, egyik kapusnak sem kellett megszakadnia. MAtS-nak egyszer kellett nyújtózkodnia, de az is a legjobb esetben kívülről súrolta volna a kapufát, de inkább mellette kötött volna ki. Courtois még annyira sem izzadt meg.
Itt nem arról van szó, hogy a Realt kell magasztalni, inkább mindkét csapat lehajtott fejjel mehetne az öltözőbe. A Madridnak talán azért van kevesebb szégyelnivalója, mert egy elvileg rohadt nehéz pályán kihoztak egy relatíve jó eredményt és a játék bizonyos aspektudaiban fölénk nőttek, mi pedig egy hatalmas ziccert hagytunk ki. Itt lett volna a lehetőség, hogy valamelyest megszilárdítsuk a pozíciónkat, erre egy nulla volt, amit kipakoltak a gyepre.

Erre a generációváltásra, amiről folyamatosan szó van,talán tényleg alkalmas lehet Xavi egy jó edzői stábbal karöltve. Legalábbis kibírnék egy év böjtöt, ha elkezdene látszódni valami fény az alagút végén.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.12.20. 09:01:25

A cikkel mondjuk nekem se volt semmi bajom, max azt nem írtam volna bele egyedül, hogy "és az ígéretes lehetőségek számában is felülmúlta a katalánokat Zinedine Zidane együttese." De igazából ez is igaz, mert nekik volt kb 2, nekünk meg kb 1, de nekem pont ez volt szörnyű a meccsben, hogy nem volt szerintem összesen 4 rendes helyzet. Mezőnyben jobb volt a RM, kapu előtt meg mindkét félnek elfogyott a tudománya.

Nálunk mondjuk kétség kívül rosszabb volt a helyzet összességében, 500km a csapatrészek között, a középpályánk a 70%-ot nyújtó Busquets nélkül támadásban érezhetően gyengébb, Arthur meg még jobban hiányzik. Labdakihozatalokban a mozgásunk egy vicc továbbra is, bár nekem a hétvégi 2-2 alatt volt a kedvencem, amikor a végén mikor gólt kellett volna lőnünk, 7 másodpercbe tellett, mire a srácok elkezdtek egy szabad beívelés után visszakocogni lesről - katt1, katt2. Annál jobban nem tudom jellemezni a csapatot manapság.

Úgyhogy ezt nézve tényleg jobb teljesítményt nyújtott a Real, ez tiszta sor számomra. Viszont van egy tippem, hogy Madridom-on is inkább negatív élmény ez a meccs, és nem az elmaradt tizik miatt. Állítom az xG mindkét csapatnál 1 alatt volt, "open play"-ből 99,99%-ra mondom. Semleges nézőként félidőben otthagytam volna a meccset szerintem. Mi eddig is gyengék voltunk abban amiben most is, szóval nem kifejezettebben újdonság az amit leraktunk a pályára - főleg ez után a kezdő középpálya után -, de Clásicokra legalább fel szokott valamennyire pörögni a csapat, és szerencsénk is szokott lenni, hát ez most nem jött be. Vagyis igazából de, mert akár ki is kaphattunk volna, de szerintem ez a 0-0 jobban tükrözte a két csapat produkcióját. Még ha a miénk erősebb 0 is volt.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.20. 07:51:46

Számomra egyértelműen jobb volt a Real, ha ez fényezés, akkor rohadtul igaza van...több helyzetük volt, többet volt náluk a labda, többet mozogtak (a semminél mondjuk nem volt nehezebb), motiváltabbak voltak, egy Kassai féle spori három tizit is fújt volna nekik, de egy tuti elmaradt, amit amúgy jól csinált Rakitic.

A labdát nem tudtuk kihozni, amikor mi akartunk letámadni, ők kitudták, a védelem és Suarezék között valami elképesztő űr volt, nem is értem. Kapu előtt luftot rúgunk, égbe rúgjuk. Ad hoc megoldások, rengeteg eladott labda, ami a 0 mozgás miatt volt, kényszerhelyzetbe hozzuk a passzoló játékost. Ez nem képességbeli probléma, hanem taktikai.

Ez a csapat NINCS FELKÉSZÍTVE! Sem fizikailag, sem mentálisan.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.12.20. 07:48:26

Mi a fényezés azon, ha leírja, hogy jobbak voltak?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.20. 07:23:33

palesz77 írta:Szerintem nem a kritikával van baja, hanem azzal, hogy a Madrid játéka meg dicsérve van közben. Részben egyetértek vele, mert ugyan valamivel jobbnak éreztem én is őket, de még ők is baromi gyengék voltak. Ilyen rossz Clásicot szerintem életemben nem láttam még, a 2 gyenge csapat mindkét tagja egy kb élvezhetetlen produkciót rakott le. Baromi nagy csalódás volt ez a meccs nekem, bár nem tudom miért igazából. Naivan azt hittem, hogy erre azért felszívják magukat a srácok, sajna nem így lett.
Felszívni harcosságban tudja magát egy csapat, másban nem. Látni lehetett, hogy az egyik egy épülő csapat (bár kérdés, hogy így meddig jut el), a másik meg egy leépülő. Itt majd csak a jövőben kell legyen csapatépítés.
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2019.12.20. 06:02:12

palesz77 írta:Szerintem nem a kritikával van baja, hanem azzal, hogy a Madrid játéka meg dicsérve van közben. Részben egyetértek vele, mert ugyan valamivel jobbnak éreztem én is őket, de még ők is baromi gyengék voltak. Ilyen rossz Clásicot szerintem életemben nem láttam még, a 2 gyenge csapat mindkét tagja egy kb élvezhetetlen produkciót rakott le. Baromi nagy csalódás volt ez a meccs nekem, bár nem tudom miért igazából. Naivan azt hittem, hogy erre azért felszívják magukat a srácok, sajna nem így lett.
Egyáltalán nem nèzem rózsaszín szemüveggel a meccsek két ,ès ezt nem várom el egy "szakírótól" (!) sem , de ilyen rossz meccs után fènyezni akármilyen csapatot (pláne egy realt az elvileg Barcás oldalon) számomra bosszantó.
Kb. ennyi.(ès ez nem az első ilyen hangvètelű cikk)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.12.19. 22:50:29

Szerintem nem a kritikával van baja, hanem azzal, hogy a Madrid játéka meg dicsérve van közben. Részben egyetértek vele, mert ugyan valamivel jobbnak éreztem én is őket, de még ők is baromi gyengék voltak. Ilyen rossz Clásicot szerintem életemben nem láttam még, a 2 gyenge csapat mindkét tagja egy kb élvezhetetlen produkciót rakott le. Baromi nagy csalódás volt ez a meccs nekem, bár nem tudom miért igazából. Naivan azt hittem, hogy erre azért felszívják magukat a srácok, sajna nem így lett.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.12.19. 22:02:31

Miért felesleges sápítozás az, ha valaki nem rózsaszín napszemüveggel nézi a meccset, és negatív kritikát ír le a csapat játékáról?
Válasz küldése