Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.07. 15:03:54

Barca_10 írta:Lehet ironizálni nyugodtan, de ezt a semmit amit játszunk 2 éve bárkivel a padon lehozná a csapat, még innen a fórumról is. Két mondat elég is hozzá spanyolul, az egyik “add oda Messinek majd ő megoldja” a másik “Stegen amit lehet védd ki, amit nem azt is próbáld meg”. Ennyiből élünk 2 éve, ezt teszi hozzá Valverde. Ehhez nem kell edzői képesítés.
a felé megfogalmazott kritika sokszor jogos. és egyébként is, csak azért ne kritizáljuk, mert nem vagyunk edzők mi magunk sem? ha az étteremben a pincér a marhasült helyett kihoz egy tál elszenesedett, odaégetett szemetet, akkor ne szóljunk be neki, mert mi sem tudnánk jól megcsinálni? dehogynem, kapja be.

de: a világon van mittudomén hány ezer fociklub, ezek közül a Barca benne van a top 10-ben. azért ha vki le tud ülni egy top10-es klub kispadjára, ne találjuk már ki, hogy totális kókler. :D akkor fel sem merülne egy ekkora klubnál opcióként. szóval kritizálni ér, de ne gondoljuk már, h olyan faék egyszerűségű problémákkal kell neki megküzdenie, mint ahogy mi a karosszékünkből ezt látjuk, meg azt se, hogy mi jobban csinálnánk, amikor el nem tudjuk képzelni, milyen és hány tényezőt kell bevonnia egy ekkora klub edzőjének az egyenletbe. nem véletlenül hullik ki a haja az összes Barca edzőnek, vagy őszül meg a páréves meló alatt.

melyik az esélyesebb, hogy te látod jobban a helyzetet a TV előtt a klub edzőjénél, vagy az az ember, akit a klubnál eleve érdemesnek tartottak arra, h leüljön a kispadra, és emellett napi 8-10 órában a csapattal foglalkozik? you tell me.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.07. 13:53:00

Egyébként igen, egy Vidal,DeJong, Arthur kp-t simán ki lehetne próbálni.
Veszteni semmit nem vesztenénk vele, az biztos.


Kloppot nem azért kevertem ide, mert nálunk jó lenne, bár ha Henderson, Millerek elegek a focijához, akkor az előbb említett hármas is elég lehetne, ha csak a kp-t nézem.
hanem azért, mert van egy elképzelése, amit belever a játékosaiba, és csinálják.
EV-nek se elképzelése, se személyisége nincs ehhez a dologhoz.

Még elképzelése lehet hogy van, de ez a fajta gondolkodás egy kiesés ellen menekülő csapathoz passzolna leginkább.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.07. 12:55:29

Lehet ironizálni nyugodtan, de ezt a semmit amit játszunk 2 éve bárkivel a padon lehozná a csapat, még innen a fórumról is. Két mondat elég is hozzá spanyolul, az egyik “add oda Messinek majd ő megoldja” a másik “Stegen amit lehet védd ki, amit nem azt is próbáld meg”. Ennyiből élünk 2 éve, ezt teszi hozzá Valverde. Ehhez nem kell edzői képesítés.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.07. 12:12:28

Barca_10 írta:Volt egy hazai bajnoki már nem emlékszem ki ellen, de oldalpassz volt a kp-n De Jonggal, na az éleselméjű a labdát átvenni nem tudó robertot tette Busquets helyére miközben a mi focinkban Busquets pozíciója igényli a legtöbb technikai tudást. Többek közt itt is látszódik a hozzáértés..
legalább innen a fórumról elolvashatja az öreg, hogy mit kellene csinálnia egy meccsen, mi majd megmondjuk neki
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.07. 10:14:27

Vidal-De Jong-Arthur kp-n fölösleges elmélkedni, De Jongnak kéne egyre többet Busquets helyén játszani, az egyik legdinamikusabb játékosunk és technikailag is képzett, de ernesto utolsó utáni emberként számol vele arra a posztra.

Volt egy hazai bajnoki már nem emlékszem ki ellen, de oldalpassz volt a kp-n De Jonggal, na az éleselméjű a labdát átvenni nem tudó robertot tette Busquets helyére miközben a mi focinkban Busquets pozíciója igényli a legtöbb technikai tudást. Többek közt itt is látszódik a hozzáértés..
Nekem az álmom egy Kanté,De Jong kp fal, kár hogy a francia szóba sem kerül nálunk és a Chelseaből akar visszavonulni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.07. 09:57:14

Kloppot max annyiban érdemes idekeverni, hogy pontosan tudja mit akar játszani, de itt tuti megbukna, mert ez a keret nem képes azt a fajta focit játszani. Megnézném Busit... :D Klopp stílusa kb. Vidalnak feküdne, meg lehet Suareznek is, de a gála fele nem tudna vele mit kezdeni.
Lejjebb már szó volt róla, de maximálisan egyetértek, egy új edzőnek azzal kell kezdenie, hogy Busquetset kiveszi a kezdőből. Sokan elmondták már, hogy ő a legjobb megoldás nekünk azon a poszton és pár éve még valóban így volt, de amit az utóbbi 1-2 évben csinál... Lassú, körülményes, rátekeredik a labdára, úgy játszik, mint valami zombi. Technikailag ezerszer képzettebb, mint Vidal, de vele szemben Vidal olyan melót lerak a pályán, mint Rakitic az első éveiben. Sajnos Rakitic is felvette ezt az öreguras játékot amit Busi csinál. Artur és DeJong üde szinfolt volt a középpályán... Ha Artur felépül, DeJong eltiltása lejár, akkor szerintem jelenleg a legerősebb középpálya az Artur-DeJong-Vidal hármas. Remélem tavasszal ezt láthatjuk, mert ha a Rakitic-Busquets-Roberto középpályával állunk ki a BL-ben, már a 16 között kizúgunk.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.01.06. 16:46:17

Van koncepció, még ha nem is nekünk való :D ...
Beáll a csapat 4-4 zónába, a saját kapunktól 25-30 méterre, majd ha nálunk a labda, kihozzuk a félpályáig, aztán majd Messi megoldja, vagy leadja Suareznek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.06. 16:36:55

csababarca írta: Klopp tudja mit akar játszatni, ez a lényeg.
Pontosan, és ez hiányzik Valverdétől! Semmi hosszútávú elképzelést nem látunk tőle, az a stratégiája, hogy valahogy (bárhogy) húzzuk be a következő meccset, és mivel nincs koncepció, így nincs normális játék sem, csak a hétről-hétre látott szenvedés.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.01.06. 14:59:56

Lehetőséget kellene adni a fiataloknak, hogy gyűjtsék a játékperceket, tapasztalatokat....Wagué, Firpo, Tobido, Peréz, Fati...Puig....Alenát sem lett volna szabad "elengedni"...Barca iskola, Barca vér...nem hiszem, hogy pl a városi derbin pontszámban kevesebbet hoztak volna, mint "gála"....ami biztos, lelkesebb tekintetük lenne és futnának, igyekeznének, akarnának....oké, volt némi szerencsénk, de jó volt őket nézni az Inter ellen...és szurkolni is kellemesebb egy lelkes fiatal csapatnak, mint egy mezeket pályára küldő hanyatló gálának...aztán szezon végéig kirajzolódna, hogy kb ki mit tud, hogy fejlődik és utána lehetne ésszel átgondolni az igazolásokat...
Persze mindez Valverdével és a jelenlegi vezetéssel illúzió....pedig a lehető legegyszerűbb megoldás lenne....arról az esetleges belső versenyhelyzetről nem is beszélve, hogy a "gála" kiszoruló játékosait megcsapná a versenyszellem szele és talán egy valóban szép búcsú reménye miatt, akár jó szezon is kerekdhetett volna még ebből.....
Ehelyett sajnos Róma, Liverpool .....a méltatlan leépülés a jelenlegi irány.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.06. 08:09:18

ott kell kezdeni egy jó edzővel a csapat átalakítását, hogy nem épít Bu8sira.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.05. 23:06:07

Ők jó focit tolnak valóban, élvezhető, Klopp recept.
Klopp tudja mit akar játszatni, ez a lényeg.

Mi csapatunk nem alkalmas letámadásost játszani, a kp se. Busi se fogja már úgy a területeket, de még mindig a legjobbunk benne. De a többi kp meg abszolút nem tudja ezt úgy mint Xavi vagy Iniesta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.01.05. 22:38:38

csababarca írta: Pedig vannak/voltak.
Nem csak az a két véglet van a szép játék skálán, hogy mindenki letámad és akkor öröm boldogság, vagy 1-2 ember nem, és akkor kapjuk az arcunkba a tegnapit.
Egy jó edző megtalálná a módját, hogy Messi alibije letámadásban ne tűnjön fel, EV képtelen rá.
Persze, lehet máshogy is szépen játszani, nem csak a letámadás az egyedüli mód. Én próbáltam arra célozni, hogy a mi focink akkor volt kiemelkedő, mikor ez nagyon ment.
Ott van a Liverpool, 2 éve embertelenül támadtak le, nem nyertek semmit, Klopp elküldte azt a Bobby figurát, mostmár azért ésszerűen visszaállnak, ha kell,s hirtelen elfelejtették milyen az, ha kikap a csapat.. Meg nekem általában bejön, amit ők nyomnak, szerintem "rájuk lehet fogni", hogy szép focit tolnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.05. 20:23:34

hajnesz írta: Én nem emlékszem egy olyan csapatra sem, ahol 9-en letàmadnak, egy meg nézi. Szerintem a mi jàtékunknak ez volt a szépsége, nem a labdabirtoklàs. Az most is meg van. Igaz sebességben volt különbség...
Tény, hogy Messi sosem volt a legtöbbet futó játékosunk, de ennél azért bőven többet tett hozzá... Igazából mindegy, ha ő lelép, vele tart Suarez is, talan majd akkor.
Pedig vannak/voltak.
Nem csak az a két véglet van a szép játék skálán, hogy mindenki letámad és akkor öröm boldogság, vagy 1-2 ember nem, és akkor kapjuk az arcunkba a tegnapit.
Egy jó edző megtalálná a módját, hogy Messi alibije letámadásban ne tűnjön fel, EV képtelen rá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.01.05. 18:48:36

csababarca írta:mondjuk egy Messi miatt még lehetne letámadni, tudnék sorolni 100 csapatot az elmúlt húsz évből, ahol volt ugyanígy 1-2 nem védekező-letámadó kiváltságolt ember, mégis tudtak focizni.
Én nem emlékszem egy olyan csapatra sem, ahol 9-en letàmadnak, egy meg nézi. Szerintem a mi jàtékunknak ez volt a szépsége, nem a labdabirtoklàs. Az most is meg van. Igaz sebességben volt különbség...
Tény, hogy Messi sosem volt a legtöbbet futó játékosunk, de ennél azért bőven többet tett hozzá... Igazából mindegy, ha ő lelép, vele tart Suarez is, talan majd akkor.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.05. 18:21:20

NovaProspekt írta: nem egyről beszélünk, én arról a prime Ernő-korszakról írok, amikor Ini-Rakitic-Busquets-Paulinho négyessel toltuk a joga bonitot a bajnokságban. Dembélé nem volt akkor sem a gálakezdő tagja, Coutinho meg csak a szezon 2. felétől, és akkor már kezdtek is kicsit szétcsúszni a dolgok.
Így értelek, bocs!:)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.05. 18:18:04

andreas írta:Én ebből nem sokat láttam, ink azt mondanám, volt ott elöl 4 emberünk akik akkora összeg hogy tök jó lőttek pár gólt, nyilván lőttek, meg kaptunk is éppen eleget...Éppen azért mert az elöl lévők miatt elcsúszott minden és a középpályások vért izzadtak miattuk...Erre tegnap lehozza Grizest:)
nem egyről beszélünk, én arról a prime Ernő-korszakról írok, amikor Ini-Rakitic-Busquets-Paulinho négyessel toltuk a joga bonitot a bajnokságban. Dembélé nem volt akkor sem a gálakezdő tagja, Coutinho meg csak a szezon 2. felétől, és akkor már kezdtek is kicsit szétcsúszni a dolgok.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.05. 18:13:19

csababarca írta:mondjuk egy Messi miatt még lehetne letámadni, tudnék sorolni 100 csapatot az elmúlt húsz évből, ahol volt ugyanígy 1-2 nem védekező-letámadó kiváltságolt ember, mégis tudtak focizni.
A letámadás egy olyan dolog csak közösen lehet eredménye.. Ha valaki elcsúszik buktad a dolgot és x embered hiába futott. Meg lehet oldani 1 embert kiveszel, de akkor a többi nem x métert fut be hanem sokkal többet! Az már vicces ami nálunk megy, Suarez elindul kergeti a labdát és kb nevetnek rajta:) Neki a fejében van menni kell ,de senki nem jön mögötte...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.05. 18:04:15

mondjuk egy Messi miatt még lehetne letámadni, tudnék sorolni 100 csapatot az elmúlt húsz évből, ahol volt ugyanígy 1-2 nem védekező-letámadó kiváltságolt ember, mégis tudtak focizni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.05. 18:01:28

NovaProspekt írta: jah, sztem ebből is fakad ez a semmilyen, színtelen-szagtalan játék, hogy Ernő az első szezonunkban arra épített, hogy elöl a két jómadár rúgjon gólt, mögötte a két négyes fal meg oldja meg, hogy ne kapjunk. aztán ez működött is, legalábbis látszódott, mit akarunk.
Én ebből nem sokat láttam, ink azt mondanám, volt ott elöl 4 emberünk akik akkora összeg hogy tök jó lőttek pár gólt, nyilván lőttek, meg kaptunk is éppen eleget...Éppen azért mert az elöl lévők miatt elcsúszott minden és a középpályások vért izzadtak miattuk...Erre tegnap lehozza Grizest:)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.05. 17:06:25

hajnesz írta:Nehéz helyzet ez. Amíg Messi itt van, addig szerintem nem fog működni a letámadás, mert oda 11 ember kell, nem 9. Minden meccsen képes vagyok csodálkozni, hogy mennyivel kevesebbet futunk az ellenfélnél. Ehhez gondolom sokat hozzátesz a 2 jómadár ott elől.
jah, sztem ebből is fakad ez a semmilyen, színtelen-szagtalan játék, hogy Ernő az első szezonunkban arra épített, hogy elöl a két jómadár rúgjon gólt, mögötte a két négyes fal meg oldja meg, hogy ne kapjunk. aztán ez működött is, legalábbis látszódott, mit akarunk. csak ugye fosul nézett ki, és gondolom a szurkolók és a vezetőség nyomására (meg aztán azokat a százmillás igazolásokat vhogy be kellett illeszteni a csapatba) váltott a 4-3-3-ra, amihez viszont nem ért és/vagy nem tudja megvalósítani a két nagyágyúval elöl. ennek az az eredője, hogy fogalmunk nincs, mi történik a pályán, tehát szebb nem lett a játékunk a 4-3-3 erőltetésével, viszont mostmár azt sem értjük, mi miért van. :D
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.05. 16:42:00

Suarezen én is be szoktam csavarodni:) Elindul és kergeti a bogyót 5 ember között, senki nem segít neki letámadni, de Ő fut, szépen kipasszolják, meghülyítik aztán kb 3-5 perc mire magáhoztér:)
Messi "tapsol" neki 25 méterről... Edzőbá meg néz most mi is van, ezt hol is beszéltük meg? Néha ,de tényleg csak néha, látszik rajta elégedetlen:)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.01.05. 16:32:27

NovaProspekt írta: egyetértek nagyjából, a keretünk elég erős, de csapat már nincs, pláne erős kezdő11. a Realnal az elmúlt években állt össze a kirakós minden darabja, volt egy betonkezdőjük, ami végigment Európán. nekünk ez inkább a Pep-korszakban volt meg, illetve Lucho alatt úgy egy-másfél évig. sztem a BL-hez elsősorban egy csapatként is erős csúcsrapörgetett kezdő kell, nekünk meg van most kb. 20 jó játékosunk, akik közül kb. akárki lehetne kezdő, de senkivel nem lenne a kezdő annyira acélos, mint Pep és Lucho idejében. márpedig a BL-beli gyaluláshoz ez kellene leginkább, a betonkemény kezdő11, a bajnoksághoz meg a 20 jó játékos inkább. bajnokságot viszont még mindig nyerhetünk akár, bár sztem ebben a szezonban már nem fogunk.

az meg hogy Messi itt van, de a BL nem jön, sajnálatos. viszont BL-t csapat tud nyerni, nem játékos, önmagában Messivel kitörölhetjük, ha csapatot nem tudunk mögé rakni. márpedig új csapatot építeni a szétszéledt régi után egy sokszezonos mulatság. erre viszont mondhatod azt, hogy jelenleg nem tartunk mégcsak ebbe az irányba sem, és teljesen igazad is lesz. :D
Nehéz helyzet ez. Amíg Messi itt van, addig szerintem nem fog működni a letámadás, mert oda 11 ember kell, nem 9. Minden meccsen képes vagyok csodálkozni, hogy mennyivel kevesebbet futunk az ellenfélnél. Ehhez gondolom sokat hozzátesz a 2 jómadár ott elől.
Nem Messit akarom hibáztatni, mert nagyon sokat köszönhetünk neki, meg a közeljövőben még hasonló játékos se fog ebben a mezben játszani, de szerintem amíg ő itt van, addig ez a trágya visszaállós játék lesz, és várjuk, hogy mikor fog villanni. Letámadni nem tudunk, így nem tudunk bedarálni senkit sem, ahogy volt az régen.
Szerintem ezért is került vissza a csapatba Rakitic, ebben a poziciós játékban nagyon jó ő, nem látványos, de ez van. Majd ha elől lesz még 2 olyan játékosunk, aki hajlandó a saját 16-osánál szerelni, vagy ha azt nem is, de legalább az ellenfél térfelén 10-ből 10-szer letámadni, egész meccsen, akkor beszélhetünk a Puig-Arthur-de jong féle mozfékony, kreatív kp-ról... Ez nem lesz az elkövetkező 2 évben, addig meg szenvedjük a meccseinket, meg hozzuk az értelmetlennél értelmetlenebb 100 millás csodaigazolásokat, akik biztos nem fognak illeszkedni a csapatba.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.05. 16:16:19

kicsit el van olaszosodva amúgy a mostani spanyol foci. már nem annyira a technikás, pengés játékosokról szól, hanem a jól megszervezett védekezésekről meg a taktikus csapatokról. ritkák is már a nagyarányú kiütések. vmennyire a három nagy is átvette ezt, az Atlético ugye már jó ideje ezt tolja, mi meg próbálnánk, de nem megy :mrgreen:
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.05. 16:12:20

crixus írta:Sajnalatos hogy a spanyol foci szinvonala ennyire visszaesett.
Ez itt a lényeg , egyszerűen elfogyott a spanyol foci és ez főleg nekünk a Realnak és az Atma köszönhető..
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.01.05. 14:30:26

miro. írta: Arra próbáltam rávilágítani hogy semmi nem függ tőle.
Nincs igazából semmiféle hatása a csapatra.
Ertelek, inkabb csak kifejtettem amire celoztal, Valverde topicjaban le is irtam szinte ugyanezt.
Sajnalatos hogy a spanyol foci szinvonala ennyire visszaesett.
Válasz küldése