Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2020.01.20. 08:48:51

visca el barca írta:Tegnap pont ugyanazt a meddo semmit lattam mint az elmult evekben tul sokszor es oszinte leszek, nekem ez mar marha unalmas. Egyedul leszek a velemenyemmel de en mar unom ezt a "barca felfogast", aldva varom azokat az idoket mikor idehozunk egy olyan top edzot aki rajon h ez mar elavult, kiismerheto, szakit ezzel a hagyomannyal es 442-t vagy 352-t fog jatszatni.
Pedig ez a játékfilozófia már évtizedek óta meghatározza a csapatot, legfeljebb csak a játék intenzitása, a hatékonyság, illetve az ellenfelek ereje változott az idők során. Ha te másra vágysz, akkor valószínűleg nem a Barca a neked való csapat, amivel egyébként nincs semmi gond. Az, hogy egy csapat milyen szerkezetben áll fel, szinte semmilyen hatással nincs a játék képére. Lehet 442-t játszani ultradeffenzív és ultraoffenzív módon is. Ez csak egy relatív számsor, hogy a játékosok a pályán és egymáshoz képest többnyire hogyan helyezkednek el, de a csapat játékfelfogását érdemben nem befolyásolja.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.20. 08:31:45

Nem tudom, hogy ki mit várt ameccstől.
Öt nap alatt nem lehet csodát tenni, nem lehet begyakorolni húszféle taktikát.
Egyenlőre még csak ismerkedik a csapattal, nem tudja, hogy ki mire képes. Eddig ő is csak a tévében látta a meccseket.
Nekem csak az az elvárásom volt, hogy lássak valami elképzelést a pályán. Ezt megkaptam.
Visszatért a letámadás, amit remekül alkalmaztak. Voltak jó ritmusváltások, Busi újra ott játszik, ami neki fekszik.
Sajnos Grízmann viszont nem érzi ezt a játékot. Nem tudom, hogy fogja megtalálni az ő helyét a csapatban. Ő a kontránál elfutásra van ráállva, az megy neki. Védekezésben több hasznát vesszük eddig.
Gondolom a taktikai repertoár is bővülni fog, ahogy telik az idő.
Én a csapatot valahogy frissebbnek éreztem, mozgékonyabbnak. A passzolgatásokból is azt éreztem, hogy sokkal inkább a rést próbálják megtalálni, mint a biztos oldalpasszokat.
Igyekeztek forgatni a labdát, kihasználni a védelem eltolódását, ahogy anno a Pep érában ment. De ettől ők már nagyon elszoktak, vissza kell állni rá, és ez időbe telik.
Sajnos a fejekben még nagyon benne van, hogy Messit keresik minden labdával, Messi is nagyon önzőn játszott, és előfordult, hogy későn passzolt.
Tegnap nagyon hiányzott Lajos a pályáról, ez is megnehezíti Setien dolgát, nincs egy csatára.
Valahonnan SOS-ben kell hozni egyet, mert ez így durva lesz. Vagy visszaállunk a hamis kilences felállásra Messivel?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.01.20. 07:37:15

Aki látta néhány órával korábbam a Liverpool-MU meccset, az most zongorázhatja a különbséget.
Persze, két különböző stílus, de ezzel az ezernél!!! több passzal, a lassú játékkal a nemzetközi mezőnyben ez nem tudom, hogy mennyire lehet eredményes.
Egyetértek azzal, hogy Dembi, Fati, -Griez játékában a lendület volna, amit ki lehetne használni a folyamatos ide-oda toli, lassú játék, nem az ő stílusuk. Persze ehhez a középpályának is olyannak kellene lennie. Jó támadásszűrés és támadásépítés is egyben.
Persze semmiképpen sem az új edző a hibás a tegnapi, szerintem is elég gyengus élvezhetőségi játékért. Nagy feladat előtt áll, ha az eredményes foci mellett a közönségszórakoztatót is meg szeretné csinálni.
Szurkoljunk neki és a csapatnak!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.01.20. 06:25:22

Tegnap pont ugyanazt a meddo semmit lattam mint az elmult evekben tul sokszor es oszinte leszek, nekem ez mar marha unalmas. Egyedul leszek a velemenyemmel de en mar unom ezt a "barca felfogast", aldva varom azokat az idoket mikor idehozunk egy olyan top edzot aki rajon h ez mar elavult, kiismerheto, szakit ezzel a hagyomannyal es 442-t vagy 352-t fog jatszatni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.20. 05:31:21

De Jong és Arthur tegnap hiányzott. És jó lenne egy gólerős center ésszerű áron.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.20. 02:28:51

Nem h*lyék már a kis csapatok edzői sem, tudják jól, hogy mi egy-egy edző stílusa. Setién-ből is nagyon jól felkészült már egy ilyen középcsapat is, mint a Granada. Manapság egy jó csapatot és egy jó edzőt a sokszínűség jellemez, vagyis, hogy begyakorolnak 3-4, vagy akár többféle taktikát is és tudnak váltani, hogy meglepjék az ellenfelet. Ha azt látják, hogy a passzolgatós labdafelhozatalt már a középpályán levédekezi az ellenfél, akkor logikusan nem ezt kell erőltetni, hanem mást. Itt jönne képbe egy Xavi szintű középpályás, akinek megvan a megfelelő kreativitása, hogy lássa ezeket a váltási lehetőségeket, valamint egy csapat, ami egy passzból is érti a teendőt.

A másik nagyon fontos dolog, ami meghatározza majd, hogy mennyire lesz sikeres Setién mester, hogy mennyire képes beépíteni a játékosok képességeit a rendszerbe. Ugye egy Griezmann-t logikusan nem arra kell használni, hogy a kapu előtt még 15-öt passzoljon, mert nem erre való. Most is volt egy-két szitu, amikor megmutatkozott, hogy mennyire el tud húzni, amikor van egy kis területe és nagyobb pályaszakaszon tör kapura. Persze területet meg az ellenfél tudatosan leuralja.

Dembele-vel, Messi-vel, Ansu Fati-val, Griezmann-nal hülyeség tologatós foci játszatni, mert ők képesek erőből, lendületből lenyomni 2-3 embert is, ha kell. De ezt mintha az öreg érzékelné is valamennyire.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.20. 00:31:48

LG írta:
gránit írta:Azért tényleg durván el lettünk mi kényeztetve a csúcsévekben, hogy sokaknak ez sem volt jó. :) Gyorsabb volt a játék, sok passzal, amelyből sok fölöslegesnek tűnhetett, az ellenfél viszont így kevésbé tudja követni a játékot. Volt pár szép akciónk, a befejezésekbe hiba csúszott. Talán benne van a Setién-stílusban, hogy idővel gyors egyérintős játékot is fogunk majd látni. A sok passzos játék lelassítva közel sem olyan félelmetes, ez a gyorsabb stílus nekem jobban tetszett. Irreális elvárásokat azért ne támasszunk, Valverde megítélése is pont emiatt volt jócskán rosszabb a reálisnál.
Milyen nagy igények? :lol: Bárcsak az ezredforduló óta követem a csapatot, de azóta, és biztos vagyok benne, hogy előtte sem volt olyan időszak, amikor egy Granadát otthon emberelőnyben megverni 1-0-ra nagy eredménynek számított volna. Lehetőségből sem volt túl sok, ha nincs a piroslap, szerintem be sem húzzuk a meccset.
Akkor az első évek már igencsak feledésbe merülhettek, amikor izzadva harcoltunk a BL-be jutásért, meg amikor 2002 őszén kieső helyen álltunk. :D A Rijkaard-éra változtatott meg mindent, azelőtt sokáig szenvedős éveink voltak.

Lehet, hogy nem húztuk volna be. Esetleg váltsák le Setiént is, meg még pár edzőt utána, akkor talán belátják, hogy ez a keret messze nem olyan jó, mint a csúcsévekben. Ha győzünk, örülni kell neki, ebben ennyi van. Ez nem lesz a valaha volt legjobb csapat, mint a hatkupás Barca.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.20. 00:24:53

gránit írta:Azért tényleg durván el lettünk mi kényeztetve a csúcsévekben, hogy sokaknak ez sem volt jó. :) Gyorsabb volt a játék, sok passzal, amelyből sok fölöslegesnek tűnhetett, az ellenfél viszont így kevésbé tudja követni a játékot. Volt pár szép akciónk, a befejezésekbe hiba csúszott. Talán benne van a Setién-stílusban, hogy idővel gyors egyérintős játékot is fogunk majd látni. A sok passzos játék lelassítva közel sem olyan félelmetes, ez a gyorsabb stílus nekem jobban tetszett. Irreális elvárásokat azért ne támasszunk, Valverde megítélése is pont emiatt volt jócskán rosszabb a reálisnál.
Milyen nagy igények? :lol: Bárcsak az ezredforduló óta követem a csapatot, de azóta, és biztos vagyok benne, hogy előtte sem volt olyan időszak, amikor egy Granadát otthon emberelőnyben megverni 1-0-ra nagy eredménynek számított volna. Lehetőségből sem volt túl sok, ha nincs a piroslap, szerintem be sem húzzuk a meccset.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2020.01.20. 00:19:03

Minden oké jó az irány, és sokkal inkább bizakodom mint EVvel. Ez sokkal inkább a stílusunk.
Egy a para, nincs csatárunk. És ezért volt gyengébb a meccs.

Ha Griezmann nem szedi össze megát és illeszkedik be, harmat kevés lesz elől.
Suarez még mindig top3as csatár, nélküle kevesek vagyunk. Én ezt láttam, nincs elől csatár. Ansu Fati még kevés. Talán Dembele magára találhat még, de kb ennyi.

Gyengék vagyunk így.Jóha a bajnokság meglesz, ha elől minimum egy ember nem kezdi ontani a gólokat Messin kívül.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.20. 00:14:13

Azért tényleg durván el lettünk mi kényeztetve a csúcsévekben, hogy sokaknak ez sem volt jó. :) Gyorsabb volt a játék, sok passzal, amelyből sok fölöslegesnek tűnhetett, az ellenfél viszont így kevésbé tudja követni a játékot. Volt pár szép akciónk, a befejezésekbe hiba csúszott. Talán benne van a Setién-stílusban, hogy idővel gyors egyérintős játékot is fogunk majd látni. A sok passzos játék lelassítva közel sem olyan félelmetes, ez a gyorsabb stílus nekem jobban tetszett. Irreális elvárásokat azért ne támasszunk, Valverde megítélése is pont emiatt volt jócskán rosszabb a reálisnál.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.20. 00:08:23

MatyiG írta:Hát szerintem nem volt nehéz észrevenni a különbséget az eddigiekhez képest, de nem vagyunk egyformák. Vidal és Rakitic helyett ha Puig, FdJ vagy Arthur fog játszani, gyorsabb lesz a játék.
Volt különbség, most más stílusban játszottunk rosszul. :mrgreen:
De legyen igazatok, meg persze időt kell adni Setiennek, csak bennem még élénken élnek 2012-2014 közötti évek, amikor a meddő labdafölényes gurigatásunkkal ugyanúgy vallatni lehetett, mint Valverde focijával, és attól félek, Setiennel belefuthatunk egy hasonlóba Cáfoljon rám, de ez a meccs inkább csak erősítette az aggodalmamat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.01.20. 00:01:14

Volt vérkeringés a csapatban....a széleket sokkal jobban és hatékonyabban kell kihasználni....középen nyomultunk sokszor ész nélkül...Fati nagyon sokszor üresen várta a labdát, luxus ezt kihagyni....Puig hozott egy kis pezsgést az előre játékban....hátul nem voltunk próbára téve, de ez ma nem volt véletlen....van még meló bőven a csapattal... :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2020.01.20. 00:11:25-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.19. 23:47:35

Hát szerintem nem volt nehéz észrevenni a különbséget az eddigiekhez képest, de nem vagyunk egyformák. Vidal és Rakitic helyett ha Puig, FdJ vagy Arthur fog játszani, gyorsabb lesz a játék.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.19. 23:36:15

Sztem rendben volt a meccs. Fejlődünk:

Xavi: we had possession
Valverde: we had stability
Setien: we had possession & stability
Avatar
DavidBarca
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.08.10. 11:45:22
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2020.01.19. 23:32:31

palesz77 írta:Egyedül vagyok úgy tűnik, de én élveztem javarészt.
Én is itt vagyok, szerintem ne 5 nap után várjunk csodát Setien-től, de számomra is nagyon rendben volt az egész, Messi nagyon rosszul játszott, simán lehetett volna 3-0, 4-0 is, egyszerűen hiba csúszott az utolsó passzokba. Griz is nagyon hajtott, Puig-nak pedig nagyon örültem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.19. 23:30:19

Hát nem tudom, ha oda teszik nekem ezt a meccset meg egy random EV meccset, és el kéne döntenem melyiknél ki az edző, bajban lennék. szerintem halálra kínozhattak volna akkor is csak tippelni tudnék.
semmi változást nem láttam, mondjuk nem is lehet egy meccs után elvárni ezt, taktikailag.
de hozzáállásban lehetett volna harapósabb a csapat, mert ez nulla akarat volt.

az meg, hogy Busquets többet ért a labdához, az konkrétan hosszútávon normális csapatok ellen hátrány lesz, nem pozitívum.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.01.19. 23:21:54

Egyedül vagyok úgy tűnik, de én élveztem javarészt. Messi eléggé leszrta a meccset (nyilván így is ő volt a kulcs, de magáho képest rengetegszer döntött rosszul), mégis totál uraltuk a játékot és igazából 1 necces pillanat volt, egy távoli kapufa. Idén eddig ilyenkor rendszeresen jöttek a helyzetek az ellenfélnek, most nagyon nem ez volt a helyzet - ősszel ellenük kikaptunk 2-0-ra konkrétan. Kicsit jobb koncentrációval mi meg lőhettünk volna akár többet is. Rakitic és Vidal nem nagyon tetszettek mondjuk - bár az a sarkazós gólpassz szép volt Vidaltól, meg vele összességében is kevesebb "bajom" volt -, jópárszor megakasztották a dolgokat, de ha FDJ és Arthur visszatérnek, ez lényegesen jobb lehet szerintem. Nyilván ha velük is teljesen így játszunk 1 hónap múlva, akkor nem fogok tapsolni, de nekem sok pozitívum volt a meccsben. Volt szerkezet, tudatos kihozatalok, Busi jó volt megint a központi szerepben - 179 érintés -, a végén mondjuk ez a labdával védekezés tényleg nem volt túl élvezetes 1-0-nál, de idővel talán ez nem így lesz. Puig perceinek meg extrán örülök, főleg hogy konkrétan az ő labdaszerzéséből indult a gól. =D>

Volt már jobb is nyilván, de nekem lényegesen több a pozitívum és bizakodóbb vagyok, mint 99%-ban idén egy EV lötyögés után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.01.19. 23:15:52

a passz-imádók kaptak pluszt, a hatékonyság kapott mínuszt. ha eddig joggal mondták, hogy Messire vagyunk kihegyezve ez a meccs még rá tett egy lapáttal. egy ilyen gyenge csapat ellen is izgulni lehetett az utolsó tízpercben, (tíz ember ellen!) hogy, nehogy elvesszen a három pont.
akadt persze néhány szép megmozdulás, egy(!) Alba -Messi attak, a gól, de összességében a lendületes támadások vége teljesen megoldatlan a Messi keresés miatt, vagy mert kevés a felfutó és igy levédekezhetők vagyunk. engem továbbra is bosszant Griezman kiherélt játéka - a kapura alig alig jelent veszélyt.
az erény: nyomás alatt (az új edző okán) legalább megtartottuk az első helyet.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.01.19. 23:03:57

Hát az első 20-25 perc után nagyon szürkévé vált ez a meccs, de ez leolvasható volt QS arcáról a meccs végén. Nagyon kiváncsi leszek a nyilatkozatára, én amúgy bizakodó vagyok, csak egy kis időre van szükség.

Messi amúgy számtalan labdát elpocsékolt, ellőtt a semmibe, kár.
més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.19. 23:03:34

Rivaldo11 írta:Ez így elsőre még a Valverde féle focinál is nézhetetlenebb volt. 1550 db felesleges passz. Persze idő kell, mire a csapat magáévá teszi Quique elképzeléseit.
ugyanezt akartam írni, pedig nem hittem volna, hogy lehet rosszabb a játék mint EV-vel, de ezzel a meccsel vallatni lehetett volna.
ennél csak jobb lehet, reméljük idővel belendülünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.19. 23:01:17

Minőségre kb. ugyanaz volt, mint eddig, nem láttam nagy különbséget. A csere viszont jól sikerült.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.19. 23:00:48

Első meccsnek nem volt rossz, viszont lehetne egy kicsit direktebb a játék különben gólok nem lövünk. 1000 (1005 volt ma) passz helyett 700-800 is bőven elég de támadásban sokkal de sokkal több kell. Remélhetőleg ezt az öreg is tudja, ha nem akkor régebbi meccseket nézzen vissza.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.19. 23:00:30

Ez így elsőre még a Valverde féle focinál is nézhetetlenebb volt. 1550 db felesleges passz. Persze idő kell, mire a csapat magáévá teszi Quique elképzeléseit.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.19. 22:58:01

QS debütáló meccse eléggé visszafogottra sikerült, reméljük ennél már csak jobb lesz. Azt azért remélem, hogy minél hamarább belátja, hogy nem minden a labdabirtoklás, különben keserves hónapok elé nézünk. :?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.19. 22:47:05

Nem is emlékszem olyanra, hogy 3 ballábas támadóval játszottunk volna valamikor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése