Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.01.20. 14:44:03

Hozzáállásban látszott változás...hiába rutinos profik, nyilván kicsit ők is rágölcsöltek a meccsre, mielőbb gólt akartak rugatni Messivel, hogy megnyugodjanak....szerintem emiatt gyömöszöltük középen a támadásokat....eközben Fati teljesen kihasználatlan maradt, miközben a helyezkedésével sokszor jó helyzetben volt, nem szolgálta ki senki....védelem mögé befutásra szinte nem is kapott labdát....emiatt mindegy volt, hogy Perez jött helyette....Puig egy-egy mozdulatán látszott, hogy kinéz jobbra, de ő is a középső területeket választotta....be vagyunk oltva Messire....ezen lazítani kellene és Fatit valamint Grízt megfelelően helyzetbe hozni....vélhetően de Jong is ezt tudni fogja...tegnapi középpályáról a széleket kicsit elfelejtették...(néhányszor Albát megfuttatták, de az is kevés volt)
Fatiban 10, Grízben 20 gólnak kellene lennie.....csak az utat kell hozzá megtalálni a középpályáról....!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2020.01.20. 14:51:46-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.20. 14:06:26

sansz írta:A legnagyobb gond, hogy Messi jó-jó, de ha a mostani játékával robbanna be valamelyik top csapatba, akkor uti nem lenne fix kezdő.
WTF? Ez valami vicc? :D
Tegnap kimondottan gyengén futballozott, de még így is voltak olyan dolgai, amiket más pályákon nem látsz. Emellett azért csak eldöntötte a meccset megint.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.20. 13:52:14

MQuCsabi írta:Hétvégén jön egy kicsit komolyabb erőfelmérő, remélem hasonló játékkal rukkolnak elő. Szombaton minden együtt lesz: idegenben játszunk és délután :mrgreen: Itt most meg lehet mutatni, ki, mit tud.
Én is kíváncsi leszek, de egyben félek is: ha otthon nem merünk előrefele játszani, akkor mi lesz idegenben egy papíron erősebb csapat ellen? De cáfoljanak rám, és okozzanak kellemes meglepetést.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.01.20. 13:33:19

Én azok közé tartozom, akik látni vélték már az első meccsen is a bíztató előrelépést.
De az eredeti gond megvan. A legnagyobb gond, hogy Messi jó-jó, de ha a mostani játékával robbanna be valamelyik top csapatba, akkor uti nem lenne fix kezdő.
Fati lelkesedését bírom, de messze nem extra. Griezmann néha szerel hátul fantasztikusan, de elől? Küzd, hajt, akar, de nem jó itt.
És ott a középpálya, egyenként jó játékosokkal. Busi most azt a formáját mutatta, amit Xavi és Iniesta mellett tolt, szerintem, ez az edzőnek szólt, nem hiszem, hogy sok meccsen így fog játszani. Rakéta, Vidal, nagyon kedvelem őket, de együtt..nem tudom. Puig viszont nagyon lendületes, tetszik a mozgása. És akkor ott van még DJ és Arthur, mindkettő nagyon jó játékos, de valahogy ők sem tudnak stabilan hasznosak lenni. Szóval kb az az érzésem, hogy van egy papíron rakat jó középpályás, mégis az a gyenge pont, mert együtt valahogy nem olyan jók. Zidane, Figo, Makalele, úgy Xavi, Iniesta, Busi, ötlet, szív és ész - erre volna szükség, egyszerre. Lehet megérné Griezmannt beáldozni egy középpályásra, hátha. Gólokat majd lő a középpálya is.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.20. 12:39:51

Hétvégén jön egy kicsit komolyabb erőfelmérő, remélem hasonló játékkal rukkolnak elő. Szombaton minden együtt lesz: idegenben játszunk és délután :mrgreen: Itt most meg lehet mutatni, ki, mit tud.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.20. 12:30:47

vg99 írta:Coutinho még kérdés, bár sanszosabb, hogy őt sem tudjuk beépíteni
Coutinho borzasztóan alulteljesít a Bayernben is, semmiképp nem egy 100 millás játékoshoz méltó módon. kínkeserves lesz neki új csapatot találni, abban biztos vagyok, h a bajorok nem veszik meg.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.01.20. 11:47:33

Elől gyengék vagyunk, ez sajnos tegnap is látszott, Fati még fiatal, Dembele sérült, Perez szerintem gyenge, Gríz nem ide való, Messi egyszemélyben nem tud mindent, nem is nagyon ment neki, és öregszik. Én Aubemayangot elfogadnám olcsón, ha már most télen jönne.
Gríz szerintem még Dembelénél és Coutinhonál is nagyobb mellényúlás, még akkor is, ha akar, küzd, dolgozik, de ő nem való ebbe a játékba, szerkezetbe, Messi sem bízik benne, látszik. Viszont a fizuja évről évre nő, drága volt, és ő sem fiatal. Sokat fogunk rajta bukni. Viszont már nyáron felhasználnám valamilyen értelmes transzferbe. Coutinho még kérdés, bár sanszosabb, hogy őt sem tudjuk beépíteni.
A középpályán Busi miatt megkövetem magam, nagyon jól játszott. Sokat mozgott, ment előre. De Jongnak máshol kell egyelőre helyet találni. A legjobb volt, hogy látszott, hogy nem kell 3 védekező kp. Vidal elfáradt, de bírom, Puig jó lesz, tetszett, Raki viszont bűngyenge volt, nem találta a helyét és játékot. Arthur jó lenne, ha visszatalálna a régi formájába.
A védőknek sok dolga nem volt, majd legközelebb lemérhető, hogy így hatékonyak-e, Umtitivel nem volt bajom.
Szóval nekem összességében tetszett az irány, de a kereten kell fejleszteni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.20. 11:39:25

A másik nagy vesztes Rakéta lesz. Neki ez nem feküdt tegnap.
De Jong jobban fog ott muzsikálni. És ne feledjük: Busi sem bírja már ezt a tempót, neki is kell a pihenés. És én Grízes helyét továbbra sem látom a csapatban. Egyszerűen nem illik bele a rendszerbe.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.20. 11:37:17

Suarez sérülésével megnyílt az esély, hogy "csak" 1 játékos ne vegyen részt a letámadásban, nem lenne jó, ha ez visszaállna 2-re.
Igen, így viszont maradt egy játékosunk, akitől gólt várhatunk. Tényleg jó ez nekünk? :roll:
(Pedrito?
Persze, ő még nagyon hiányzik. Meg beszéljük rá Xavit is, hogy jöjjön vissza a nyugdíjból, Init is hozzuk vissza Japánból, azt mehet a bugi. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2020.01.20. 12:02:28-kor.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.01.20. 11:25:39

MessiNeymarSuarez írta:Cavani a hírek szerint beadta az átigazolási kérelemet(Leonardo, PSG).
Bakker, nagyon kéne nekünk egy ilyen kaliber, ha Suarez kiválásával nem csapunk le rá, vagy hasonló kaliberre most télen, akkor nagy barmok vagyunk.
Mandzukic ingyen ment az arabokhoz, Cavaninak kilóg a lába, Aubameyangnak jövőre lejár a szerződése, és lehetne tovább sorolni, hogy kikre csaphatnánk le úgy, hogy nem kéne bankot rabolni hozzá, és nem egy Boateng-féle igazolás lenne.
Így hogy van egy Messink, egy inkább védekezésben remeklő Griezmannunk, meg egy tolószékes Dembelénk, lépni kéne.

Tegnap is látszott, hogy mennyire kellene egy center.
Amúgy szerintem ebben a játékban Suarez is nagyon élne, ha nem neki kellene szervezni a játékot, hanem csapatmunkával hozzá eljuttatnák a kapu közelében, mint anno a Lucho-érában.
Ha 1000 passzos játékot akarunk játszani, letámadással, akkor szerintem nem fér el egy Cavani féle csatár a kezdőben. Suarez sérülésével megnyílt az esély, hogy "csak" 1 játékos ne vegyen részt a letámadásban, nem lenne jó, ha ez visszaállna 2-re. A másik meg, nekem tetszett Griezman új posztja, nincs kiszorítva a vonal mellé, többet játszik a kapu előtt, Cavani típusú játékos érkezésével megint ki lenne szorítva a vonal mellé. Ha mindenképpen igazolni akarunk előre, akkor én egy jobbszélsőt hoznék. Fati és Perez tehetséges, de nagy meccseken egyelőre nyugodtabb lennék, ha egy kicsit tapasztaltabb játékos játszana ott (Pedrito? :mrgreen: ).

Szerintem középpályán megleszünk, a gond az, hogy a tegnapi meccs alapján megint nem látom de Jong helyét. Ha Busi ilyen formát hoz, akkor max 10 meccsenként lesz lehetősége beállni egy kicsit, egy vonallal előrébb meg nem az igazi. Bár lehet, hogy ez az új "futós játék" változtat ezen, és jobban érzi majd magát az ellenfél kapuja közelében.

Tetszett ez az új antiszimmetrikus felállás, papíron 4-3-3, de gyakorlatilag Roberto volt a 3. középhátvéd, kérdés, ez elég lesz-e a nagyobb csapatok ellen. A nagy vesztese az edzőcserének Lenglet lehet, piszi pasziban Umtiti sokkal jobb, reméljük bírja majd a teste...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.20. 11:07:53

Cavani a hírek szerint beadta az átigazolási kérelemet(Leonardo, PSG).
Bakker, nagyon kéne nekünk egy ilyen kaliber, ha Suarez kiválásával nem csapunk le rá, vagy hasonló kaliberre most télen, akkor nagy barmok vagyunk.
Mandzukic ingyen ment az arabokhoz, Cavaninak kilóg a lába, Aubameyangnak jövőre lejár a szerződése, és lehetne tovább sorolni, hogy kikre csaphatnánk le úgy, hogy nem kéne bankot rabolni hozzá, és nem egy Boateng-féle igazolás lenne.
Így hogy van egy Messink, egy inkább védekezésben remeklő Griezmannunk, meg egy tolószékes Dembelénk, lépni kéne.

Tegnap is látszott, hogy mennyire kellene egy center.
Amúgy szerintem ebben a játékban Suarez is nagyon élne, ha nem neki kellene szervezni a játékot, hanem csapatmunkával hozzá eljuttatnák a kapu közelében, mint anno a Lucho-érában.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.20. 10:42:02

LG írta:
példaként emlegetett Lucho-féle direkt császársághoz pedig nem árt, ha van egy prime MSN-ed. most van egy 33 éves Messi.
Azért van Dembelé és Griezmann is. Nekik szerintem sokkal jobban feküdne az a játék, mint ez.
ez igaz. reménykedjünk, h Dembélé felépül végre és használható lesz. sajnos már majdnem 2 éve ezt várjuk, úgyhogy nincsenek már illúzióim.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.20. 10:33:07

példaként emlegetett Lucho-féle direkt császársághoz pedig nem árt, ha van egy prime MSN-ed. most van egy 33 éves Messi.
Azért van Dembelé és Griezmann is. Nekik szerintem sokkal jobban feküdne az a játék, mint ez.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.01.20. 10:24:05

Mekkora szerencse, hogy nem vállalta egyelőre Xavi a vezetőedzői pozíciót. Csak a saját barcelonai hírnevét rontotta volna. Pontosan tudta, hogy egy formán kívüli csapatot vesz át félévkor és, ha 5 nap után nem játszik Pep féle tiki takát eredményesen, akkor kikezdik. Ilyenek az elvárások Barcelonában és okosan még vár. Itt is most ez volt. Mindenki 5 nap után Pep féle tiki takát vár úgy , hogy még az eredmények is jöjjenek.
Setiennek baromi nehéz feladata van azzal, hogy télen vette át a csapatot. Szerintem az ő stílusához, hogy igazán működjön idő kell. Viszont neki legalább van stílusa és elképzelése. Minden meccsen dominálni akar majd akárki az ellenfél. Lehet hogy nem lesz eredményes ezzel a csapattal, de Valverdénél azt sem tudtam mit akar. Stabil akart lenni de nem volt stabil, nem dominált eléggé és annyi volt a támadás hogy Messi inditja Albat , majd visszakapja.
Én pozitívnak értékelem a meccset, mert láttam kissebb változásokat. Nem nagyon emlékszem mikor volt olyan Valverde meccs amikor az ellenfél ilyen szinten nem lépte át a térfelet. ( én inkább arra emlékszem, hogy a legkissebb csapatok ellen is voltak olyan 20-30 percek, amikor a Barca pályán sem volt. Pl Prágában az utolsó 20 percben a Barca nem lépte át a térfelet). Itt 5 perc volt amikor ki tudott jönni a Granada és két lövést engedett a Barca az egész meccsen. Sokkal jobban támadtak vissza mint eddig. Gyakorlatilag minden labdavesztés után 3-5 mp-el már vagy náluk volt ismét vagy hibázásra kényszerítették az ellenfelet. Szerintem gyorsabban is járt a labda és azt is észrevettem, hogy a sok passz után voltak ritmusváltások amikből jöttek is a lehetőségek , csak egyszerűen nincsenek igazán formában a játekosok és a végén pontatlanok voltak. A formában lévő Barca 3-4 gólt lőtt volna ezekből a lehetőségekből és akkor most hurrá hangulat lenne. Ami tényleg aggasztó szerintem, hogy nincs egy erősebb center elöl, aki képes gólt lőni. Úgy érzem kicsit karcsú lesz így a Barca elöl , mert Messin kívül nincs olyan játékos aki igazán gólerős. Kiváncsian várom milyen lesz ez a fajta taktika 3-4 hét múlva úgy, hogy már van a középpályán De Jong és Arthur és elöl esetleg Dembele.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2020.01.20. 10:51:17-kor.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.20. 10:23:44

sztem az öreg jól összerakta a kezdőt a lehetőségekhez mérten, legalábbis volt benne logika. Albát feljebb engedte balszélsőnek, a jobb oldalra betette Fatit, Roberto-t meg hátravonta 3. védőnek, így nem tudta boldog-boldogtalan lefutni. a kezdő kp. elég favágó volt ilyen focihoz, az még De Jonggal, Arthurral és társaikkal javulhat, mint azt lejjebb említették mások. Busquets viszont hatalmas király volt, ilyen jó meccse nagyon rég nem volt sztem.

aki gólzáporra vágyik, sztem az mindjárt meg is várhatja a következő edzőt és átigazolási időszakot, mert Messi nem fogja meglőni még pluszban Suárez kieső 30-40 gólját is, itt most el kell mennünk olyan irányba, mint a Real, h minimalizáljuk a kapott gólok számát, mert lőni is csak kevesebbet fogunk tudni.

aki meg Pool, City-szintű focit akar (mert a háttérben ez bújik meg, tudom), azt a játékot nem 1 hét alatt rakták össze, inkább évek alatt és több átigazolási időszak után. a szintén követendő példaként emlegetett Lucho-féle direkt császársághoz pedig nem árt, ha van egy prime MSN-ed. most van egy 33 éves Messi.

úgy írom ezeket h egyáltalán nem vertem magam a földhöz örömömben, h Setiént nevezték ki új edzőnek, de az ő focijába jobban illeszkednek azok a játékosok, akiket a klub igazol (merthogy Valverde felfogásába egyáltalán nem illeszkedtek), így előrébb lehetünk vele.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NovaProspekt 2020.01.20. 10:25:23-kor.
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2020.01.20. 10:10:54

mess2009 írta: szerintem a Barca ma kettős szorításban van. egyrészt nem akarja lerázni - igen lerázni - a "barcafilozófiát" ami önmagában is hátrány (aki nem hiszi emlékezzen Liverpool-ra) de úgy általában is látható a top csapatoknál Európában, másrészt a játékos állománya nem igazán alkalmas a korszerű gyors-hatékony európai focira.
az igazi bukta pedig az, hogy még a Guardiola féle tiki-takában is a dominanciát a gólokat a sebesség, a dinamika biztosította! ez ma hiányzik, vagy pontosabban: kevés.
ha még hozzáteszem hogy akkor ezt a Messi,Neymar,Iniesta,Xavi,Suarez -mag biztosította azt hiszem minden érthetővé válik.
Neymar és Suarez Guardiola után érkeztek. Ha valakiket ki akarsz emelni abból a korszakból, akkor Xavi és Init érdemes.
Viszont a Barca filozófia nem hátrány önmagában is, mint ahogy írod és meggyőződésem, hogy a jelenlegi keret is meg tudja valósítani ezt nagyon hatékonyan. Ennek a labdatartáson és a helyzetek végletekig kijátszásán kívül van még néhány nagyon fontos eleme. Az egyik legfontosabb a labda nélküli összehangolt mozgások, amik lehetőséget biztosítanak az ütemváltásokra: A másik az ellenfél térfelén intenzív letámadás, ez a nyomásgyakorlás a legtöbb esetben az ellenfél labdavesztésével ér véget, amiből újra lehet építkezni.
Mindkét kiemelt elem akkor tud igazán hatékony lenni, ha a játékosoknak megvan a megfelelő erőlétük, ami - véleményem szerint - jelenleg még nincs meg.
Néhány napja van új edzőnk és egyelőre azt láthatjuk - a tegnapi mérkőzés alapján is - hogy erre hasonlóan gondol Quique is. Az ellenfélre helyezett nyomásgyakorlás egész jól működött már, a labda nélküli mozgások még nem voltak a legjobbak, egyrészt több gyakorlást igényel másrészről meg úgy éreztem arra már erő sem elég maradt. Az edzések intenzitásának növelésétől azt várom, hogy szezon végére érik majd be a munka és április közepétől kezd igazán jól működni ez a felfogás.

A foci attól szép, hogy sok út vihet el a győzelemhez, sok játékfilozófia lehet hatékony, ha az összeáll. A Barca filozófiáját már sokszor temették, hogy már idejétmúlt és lassú a direktebb játékhoz képest, avval nem képes felvenni a versenyt, de erre időről időre rácáfolt a csapat, amikor minden összeáll akkor ez a filozófia képes felvenni a versenyt a Klopp féle focival szemben is.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.20. 10:08:59

Nehéz dolga van az öregnek, úgy kell változtatnia menet közben, hogy ott van a kényszer, hogy minden héten 3 pontot kell szerezni. 5 napja van itt, 3 pont a zsebben, tovább nem is érdemes menni.

De Jong eltiltott volt, Arthur még csak most tért vissza így középen még bőven javulhatnak a dolgok. Támadásokat kell rendbe szedni, kicsivel direktebb futballt kéne játszani de gondolom ezt látják ők is, mivel gólt csak szenvedve szereztünk. Ja és Lajon hiánya nagyon feltűnő volt tegnap, kéne valami normális csatár.

Hétvégén idegenben leszünk, nagyon kíváncsi vagyok ott hogyan muzsikálunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.20. 09:51:27

herlius írta:
visca el barca írta:Tegnap pont ugyanazt a meddo semmit lattam mint az elmult evekben tul sokszor es oszinte leszek, nekem ez mar marha unalmas. Egyedul leszek a velemenyemmel de en mar unom ezt a "barca felfogast", aldva varom azokat az idoket mikor idehozunk egy olyan top edzot aki rajon h ez mar elavult, kiismerheto, szakit ezzel a hagyomannyal es 442-t vagy 352-t fog jatszatni.
Pedig ez a játékfilozófia már évtizedek óta meghatározza a csapatot, legfeljebb csak a játék intenzitása, a hatékonyság, illetve az ellenfelek ereje változott az idők során. Ha te másra vágysz, akkor valószínűleg nem a Barca a neked való csapat, amivel egyébként nincs semmi gond. Az, hogy egy csapat milyen szerkezetben áll fel, szinte semmilyen hatással nincs a játék képére. Lehet 442-t játszani ultradeffenzív és ultraoffenzív módon is. Ez csak egy relatív számsor, hogy a játékosok a pályán és egymáshoz képest többnyire hogyan helyezkednek el, de a csapat játékfelfogását érdemben nem befolyásolja.
Attól függ, hogy mit értünk konkrétan ez alatt a játékfilozófia alatt. Mert nemzetközileg pont akkor voltunk utoljára sikeresek, amikor LE-vel direktebb játékot játszottunk, néha pedig visszaálltunk egy kicsit védekezni, hadd jöjjön az ellenfél, majd ha labdaszerzés után ment a kontra. És szó sem volt arról, hogy LE feladta volna Barca-filozófiát, inkább csak nem ragaszkodott hozzá mereven, hajlandó volt egy kicsit színesebbé és változatosabbá tenni.

Én továbbra is hiszen a Barca-stílusban, de a fentiekhez hasonló újra gondolt kivitelezésben. Remélem Setién is hasonlóan látja!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.20. 09:37:33

Azért azt ne felejtsük el, hogy Setien első meccse volt, úgy hogy 1 hete sincs itt, nem pedig a 30-adik.
Pozitívum, hogy tényleg látható volt legalább az alap elképzelés, hogy mit szeretnénk játszani, voltak látványos pillanatok, a visszatámadás is visszatért, illetve Busquets-et rég nem láttam így játszani.
Emellett az is pozitívum(főleg az első félidőben), hogy a támadásoknak egy nagyobb százaléka már nem kizárólag Messin futott végig, hanem úgy, hogy ő a 16-os környékén csatlakozott be.
Plusz kevésbé öngyilkos módon, nem futott fel Albával egyszerre Robi is, mint Valverdével, hanem hátrább volt biztosítani.

Jó lesz ez, Setien csapatára a labdajáratás mellett jellemző az ellenfél térfelén hirtelen ütemváltással lendületes támadásindítás, erre tegnap is láttunk már 1-2 példát, szóval feltehetőleg(reméljük!) nem az lesz a terv, hogy az ellenfél 16-osán 25-öt passzolunk és hátha nem akad el senkiben, hanem direkt támadásszervezéssel lendületből vinni a labdát.
Ha emellé a labdajáratás is kifinomul, és felgyorsul akkor még vihetjük is valamire.

Viszont nagyon látszott, hogy kellene egy csatár, jó lenne ha ezt még most észlelné a vezetőség, és intézne valakit.
Egy Aubameyang/Mandzukic kalibert illene szerezni, az utóbbi is most igazolt ingyen keletre, szóval még értelmes áron is tudni kéne valakit szerezni aki nem Boateng szintű.
Neymar hiányát is nyögjük egy ideje, most Suarezét is muszáj, illene fentről valamit kezdeni a helyzettel.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.01.20. 09:31:06

herlius írta:,
Pedig ez a játékfilozófia már évtizedek óta meghatározza a csapatot, legfeljebb csak a játék intenzitása, a hatékonyság, illetve az ellenfelek ereje változott az idők során. Ha te másra vágysz, akkor valószínűleg nem a Barca a neked való csapat, amivel egyébként nincs semmi gond. Az, hogy egy csapat milyen szerkezetben áll fel, szinte semmilyen hatással nincs a játék képére. Lehet 442-t játszani ultradeffenzív és ultraoffenzív módon is. Ez csak egy relatív számsor, hogy a játékosok a pályán és egymáshoz képest többnyire hogyan helyezkednek el, de a csapat játékfelfogását érdemben nem befolyásolja.
a fenti háromból egy is elég ahhoz, hogy lekörözzenek ! szerintem a Barca ma kettős szorításban van. egyrészt nem akarja lerázni - igen lerázni - a "barcafilozófiát" ami önmagában is hátrány (aki nem hiszi emlékezzen Liverpool-ra) de úgy általában is látható a top csapatoknál Európában, másrészt a játékos állománya nem igazán alkalmas a korszerű gyors-hatékony európai focira.
az igazi bukta pedig az, hogy még a Guardiola féle tiki-takában is a dominanciát a gólokat a sebesség, a dinamika biztosította! ez ma hiányzik, vagy pontosabban: kevés.
ha még hozzáteszem hogy akkor ezt a Messi,Neymar,Iniesta,Xavi,Suarez -mag biztosította azt hiszem minden érthetővé válik.
az pedig, hogy az ember ki tekint és lát bizonyos okokat nem jelent elpártolást, nálam biztosan nem! szurkolni egy csapatnak ennél jóval több.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.20. 09:01:42

Szerintem egy fokkal jobb volt, mint amit eddig toltunk. Több egyérintő, kicsivel több mozgás, Busi feljebb, stb. A középpályánk meg vészmegoldás volt, szóval azért megnézném ezt egy De Jong - Arthur kettőssel is. Illetve ha Busi a tegnapinál nem adja lejjebb, akkor vele is.

Griezmann passza Vidal-nak a gól előtt zseniális volt.
Nálam Fati lógott ki a leginkább, de Rakitic-nek se ez volt élete meccse.
visca el barca írta:aldva varom azokat az idoket mikor idehozunk egy olyan top edzot aki rajon h ez mar elavult, kiismerheto, szakit ezzel a hagyomannyal es 442-t vagy 352-t fog jatszatni.
Mondjuk a tegnapinál közelebb szerintem eddig nem jártunk a 352-höz, illetve Valverde alatt volt bőven 442.

Viszont ha a tegnapi lesz az irány, akkor nem látom Semedo hol fog játszani.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.20. 08:56:40

Csodát én sem vártam pár nap alatt, de nagyon bízom abban, hogy nem esünk át a ló túloldalára. Ezernél is több passz, rengeteg felesleges, játékot lassító érintés, aktív széljáték nélkül kb a tegnapihoz hasonló izzadságos meccseket fog eredményezni. Az látszódott azért, hogy a pálya egyes területeit igyekszünk gyorsan átjátszani, de 30 méterre a kaputól már nagyon kijött, hogy nincs csatárunk, illetve az, hogy Gríezmann nem balszélső. Lesz itt még munka, hibázásra viszont nincs lehetőség.
Rivaldo-A Legnagyobb.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2020.01.20. 08:48:51

visca el barca írta:Tegnap pont ugyanazt a meddo semmit lattam mint az elmult evekben tul sokszor es oszinte leszek, nekem ez mar marha unalmas. Egyedul leszek a velemenyemmel de en mar unom ezt a "barca felfogast", aldva varom azokat az idoket mikor idehozunk egy olyan top edzot aki rajon h ez mar elavult, kiismerheto, szakit ezzel a hagyomannyal es 442-t vagy 352-t fog jatszatni.
Pedig ez a játékfilozófia már évtizedek óta meghatározza a csapatot, legfeljebb csak a játék intenzitása, a hatékonyság, illetve az ellenfelek ereje változott az idők során. Ha te másra vágysz, akkor valószínűleg nem a Barca a neked való csapat, amivel egyébként nincs semmi gond. Az, hogy egy csapat milyen szerkezetben áll fel, szinte semmilyen hatással nincs a játék képére. Lehet 442-t játszani ultradeffenzív és ultraoffenzív módon is. Ez csak egy relatív számsor, hogy a játékosok a pályán és egymáshoz képest többnyire hogyan helyezkednek el, de a csapat játékfelfogását érdemben nem befolyásolja.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.20. 08:31:45

Nem tudom, hogy ki mit várt ameccstől.
Öt nap alatt nem lehet csodát tenni, nem lehet begyakorolni húszféle taktikát.
Egyenlőre még csak ismerkedik a csapattal, nem tudja, hogy ki mire képes. Eddig ő is csak a tévében látta a meccseket.
Nekem csak az az elvárásom volt, hogy lássak valami elképzelést a pályán. Ezt megkaptam.
Visszatért a letámadás, amit remekül alkalmaztak. Voltak jó ritmusváltások, Busi újra ott játszik, ami neki fekszik.
Sajnos Grízmann viszont nem érzi ezt a játékot. Nem tudom, hogy fogja megtalálni az ő helyét a csapatban. Ő a kontránál elfutásra van ráállva, az megy neki. Védekezésben több hasznát vesszük eddig.
Gondolom a taktikai repertoár is bővülni fog, ahogy telik az idő.
Én a csapatot valahogy frissebbnek éreztem, mozgékonyabbnak. A passzolgatásokból is azt éreztem, hogy sokkal inkább a rést próbálják megtalálni, mint a biztos oldalpasszokat.
Igyekeztek forgatni a labdát, kihasználni a védelem eltolódását, ahogy anno a Pep érában ment. De ettől ők már nagyon elszoktak, vissza kell állni rá, és ez időbe telik.
Sajnos a fejekben még nagyon benne van, hogy Messit keresik minden labdával, Messi is nagyon önzőn játszott, és előfordult, hogy későn passzolt.
Tegnap nagyon hiányzott Lajos a pályáról, ez is megnehezíti Setien dolgát, nincs egy csatára.
Valahonnan SOS-ben kell hozni egyet, mert ez így durva lesz. Vagy visszaállunk a hamis kilences felállásra Messivel?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.01.20. 07:37:15

Aki látta néhány órával korábbam a Liverpool-MU meccset, az most zongorázhatja a különbséget.
Persze, két különböző stílus, de ezzel az ezernél!!! több passzal, a lassú játékkal a nemzetközi mezőnyben ez nem tudom, hogy mennyire lehet eredményes.
Egyetértek azzal, hogy Dembi, Fati, -Griez játékában a lendület volna, amit ki lehetne használni a folyamatos ide-oda toli, lassú játék, nem az ő stílusuk. Persze ehhez a középpályának is olyannak kellene lennie. Jó támadásszűrés és támadásépítés is egyben.
Persze semmiképpen sem az új edző a hibás a tegnapi, szerintem is elég gyengus élvezhetőségi játékért. Nagy feladat előtt áll, ha az eredményes foci mellett a közönségszórakoztatót is meg szeretné csinálni.
Szurkoljunk neki és a csapatnak!
Válasz küldése