Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.02.02. 21:36:53

Felállásban mit láttok? Változott valami? Ahhoz nincs nagyon szemem. Olyan, mintha most nem lenne annyira játékosidegen a játék a legtöbb játékosunknak.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.02.02. 21:36:31

Egy működő streamet tudna küldeni valaki? Köszi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.02. 21:35:47

NovaProspekt írta:Jesszus ez még Messitől is nagyon komoly passz volt
Melyik? :mrgreen:

Fatinak jobban ízlik a balszél. :P Mondjuk a Levante kapusa is megér egy misét, két ekkora kötényes gólt kapni. :lol:
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.02. 21:35:12

Gálázunk?

Vajon mikor fogják Fati nevét skandálni? :D
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.02. 21:32:18

Jesszus ez még Messitől is nagyon komoly passz volt
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.02. 21:31:19

Messinek fáj a lába?

Fati!!!

Végre tetszik a játék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vakmacska 2020.02.02. 21:32:41-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.02. 21:29:14

vidra írta:Nekem tetszik, hogy most nem csak középen passzolgatás van, hanem már láttunk beadásokat és mélységi passzt is. Persze van még hova fejlődni pontosságban.
Igen, az előző két bajnokihoz képest van előrelépés.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.02.02. 21:26:24

Nekem tetszik, hogy most nem csak középen passzolgatás van, hanem már láttunk beadásokat és mélységi passzt is. Persze van még hova fejlődni pontosságban.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.02. 21:17:43

Ez a Pique Busi páros nagyon ártalmas a csapatra. Az öreg is csak mondja, hogy senkinek nincs biztos helye...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.02. 21:14:35

Pique ezt szépen összehozta. :lol:
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.02.02. 21:03:51

Grízes miért nem a kapura fordult?
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2020.02.02. 21:03:15

Nagyon feszültnek tűnnek a fiúk...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.02. 20:22:15

TS - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Busi, Rakitic, De Jong - Messi, Griezmann, Fati

Busi helyett örültem volna Arthur-nak, de cserébe ott van Semedo Roberto helyett.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
SergiBarjuan
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.01.07. 16:24:43

2020.01.26. 13:37:01

Nézem ezt az Atletico meccset,és az jutott eszembe,hogy az a legnagyobb szégyen ebben a szezonban,hogy a matracosok 3 gólt tudtak lőni nekünk.Az utolsó ellen helyzet sincs szinte,de nekünk 3-at lőnek....Nevetséges...
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.01.26. 06:21:07

Valverdét rég ki kellett volna rúgni. Lehet, hogy vele még behúztuk volna a bajnoki címet idén, egy gyenge Reál és Atletico ellen, és lehet, hogy ez már nem lesz meg, de csak eltoltuk volna a mostani válságot, nihilt. Hogy QS a legmegfelelőbb-e erre, azt még nem tudjuk. Azért sokan szerintem ebben a pillanatban nem ültek volna le a padra. Én minimum egy Ten Haagnak örültem volna múlt nyáron, aki azért már látott BL meccset is, de ez van.
Sokkal nagyobb gond a keret és motiváció, amit leírtak jól előttem, és az, hogy mindezt óriási költekezés, legnagyobb játékosfizu mellett sikerült "elérni". És hogy évekre előre kiköltekeztük magunkat, igazolásra is, és játékosfizukra is, ami jóllakottá teszi az ittenieket, és sehova sem akarnak innen menni, mégha rugdaljuk is őket.
Jó lenne, ha nem a ManUnited sorsára jutnánk Ferguson után (és nem Ferguson és Valverde közötti párhuzamra gondolok, mert az nincs), hanem a hosszú nihilre a nagy budget ellenére.
A kérdés, hogy QS elég tökös-e, félek, hogy nem, sem Bartoék, sem a nagy nevek felé. Ráadásul nem is nagyon van jelenleg annyi bevethető ember a háttérben, akit helyettük tartósan be lehetne tenni, főleg ebben a játékrendszerben. :(
De, hogy gólt ki fog rúgni, rejtély. Azért sajnálom szegény csókát valahol. Dembele és Suarez nincs, marad Messi, aki éppen milyen napot fog ki, Gríz, aki nem ebbe a rendszerbe való és egy 17 éves.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.01.26. 01:35:02

Valverde csapat azért volt bajnok, mert a múlt tehetetlenségi ereje még elég volt ehhez....a csapata folyamatos lejtmenetben volt....az egy vereséges 2017-18 is....az alibi döntetlenekből nem volt kevés akkor....persze voltak jobb és rosszabb pillanatok is, de a játék minősége folyamatosan csökkent...a neki tulajdonított "stabilitás" csak a lejtőn csúszás időnkénti megfékezése volt csupán....egyszerűen minden folyamatosan elfogyott a csapatból...a lendület, a gyorsaság, az ötletesség, a kreativitás, a sebesség, a motiváltság....a lélek és az erő kiszállt a csapatból....mire elérkeztünk a leváltásáig, egy hitehagyott, lelassult, motiválatlan, kondícióját vesztett csapat maradt....az első vaknak is látható intő jel Róma volt....ráfogták, hogy a csapat közös hibáj volt, tanultak belőle....Liverpool már egyenes következmény volt...de még azután is maradtunk a lejtőn....eljutottunk oda, hogy labda nélkül senki nem mozog....mindenki állva várja a labdát...leragadt, beragadt, rozsdás a csapat szerkezete...fő szerkezeti elemek cserére szorulnak....ez maximum passzolgatás, a gyors és rövidpasszos játékhoz semmi köze nincs....!

Elérkeztünk Quique Setienhez.....két magyar mondás jut eszembe....:
- amiből nem lehet várat építeni (minden relatív, de Barca szinten értelmezve)
- a vak is azt modta, hogy majd meglátjuk....
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2020.01.26. 01:10:12

- nem elég jó az erőnlét
- Messi 2020-ban eddig olyan, mint a szabadrúgási tegnap - ez hihetetlen különbség
- a kupadöntőhöz képest vállalható volt
- nincsenek (még) mozgások elől, amik EV alatt nem is kellettek, most viszont ez vezetne gólokhoz
- nincs középpálya: de Jong fájdalmas volt, Arthur tripla nulla.
- LS helyén Fati nyilván kontrasztos támadásban

Van feljebb, lesz feljebb. Leginkább erőnlét, mozgások, Messi amik azonnal javítanának. EV és a játékosok együtt leépítették a csapatjátékot. Lesz ez még idén jobb, jócskán.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.01.25. 23:31:16

Soha nem fogok hátat fordítani a csapatnak, soha nem fog érdekelni semelyik más csapat se, de az hogy elküldtük az edzőnket úgy hogy vezettük a bajnokságot és tovább jutottunk a BL halálcsoportjából elsőként, volt az utolsó csepp a pohárban. Setien kinevezésével gyakorlatilag kidobtuk a kukába a szezont, ilyet értelmes csapat nem csinál. Nagyon sokadik keserű pirula az elmúlt 3 év alatt.

Követni fogom a csapatot továbbra is, de valószínűleg a bajnokság oda-lesz 2-3 fordulóval a vége előtt, a BLben meg rendesen megleszünk ruházva az első komolyabb csapat ellen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.25. 22:58:19

Meg kéne tanulnunk a széljátékot, mint ahogy mondtam is, kellene jól fejelő ember és megtaníthatnák végre a Barcelonát kontrázni.
Ezeket nem kell tanulni, mert LE-vel remekül kontráztunk, Valverdével pedig a széljátékunk volt nagyon jó. Legalábbis eleinte, aztán már ők maguk sem alkalmazták ezeket, nem is értem, hogy miért. :roll:

De amúgy tényleg érdemes megnézni, hogy idén eddig a bajnokságban SR 2, Alba 1 gólpasszt adott.

Tavaly és tavalyelőtt SR 7-7, Alba 8-8 gólpasszt adtak. Ez is mutatja, hogy mennyire nem használjuk idén a széleket.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.25. 22:38:34

Teljesen egyetértek. Sokkal jobb lenne a játékosokra hangolni a taktikát, mint egy elvont dolgot erőltetni, akkor Ansu Fati és Griezmann sem Messi mandíner cölöpei lennének.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.25. 22:31:40

vidra írta:Suarez azért hiányzik annyira és azért hatékony annyira, mert ő jó játékosnak számít felállt védelem ellen. Nagyon érzi ezt a védők vonalából üres területre kilépés témát, vagy a lesről éppen időben visszaugrást.
Meg kéne tanulnunk a széljátékot, mint ahogy mondtam is, kellene jól fejelő ember és megtaníthatnák végre a Barcelonát kontrázni.
egyetértek, ami most történik:

1. szép lassan, sok passzból felfejlődünk, az ellenfél közben a labda mögött behátrál és betolja a buszt,
2. elkezdünk U-alakban passzolgatni, mert beívelni nem tudunk senkinek, pláne, ha Suárez nincs,
3. az U-alakban szépen széthúzódik a középpályánk,
4. az ellenfél labdát szerez, a széthúzott középpályánk nem tud beavatkozni,
5. az ellenfél ráviszi a labdát a védelmünkre, akik lassúak és bénák mellé.

ez a katasztrófa igazi receptje. de sok csapatnak már arra sincs szüksége, h ezt csinálja, ahol van sztamina, technika, fizikum és némi ész is, ott szimplán erőből benyomnak minket a kapunkba, pl. egy Pool.

az ilyen buszozó csapatokat szét kell bombázni beívelésekkel, az elrontott felszabadításaikra pedig lecsapni. aztán ha bekaptak egy gólt, kinyílnak, már lehet türelmesebben játszani, és kontrázni is (a Valencia pontosan ennyit csinált ma ellenünk). érdemes megnézni, ahogy a Juventus fordított az Atlético ellen tavaly a BL-ben, hogy milyen szinten tűz alá vették őket, és végül 3 gólt rúgtak nekik. mi tudjuk jól, h az életben nem rúgunk 3 gólt még ennek a gyengélkedő Atléticonak sem a taktikánkkal.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.25. 22:21:29

ventiladors, a Cruyff féle taktika nem működőképes ma, főleg nem profin bunkervédekező csapatok ellen. Erről olvastam egyszer egy marha jó elemzést, sajna nem tudom már hol. Ha belegondolsz egy jó, sok rövid passzos játékhoz nagyjából strukturáltan kell elhelyezkedni a pályán, hogy mindig legyen ember, akinek tudnak passzolni. Ezt annyiban lehet finomítani, hogy a passzoknál kicsit egymás felé mozognak a játékosok segítségképpen és az ellenfél letámadásának megelőzéseképpen. Na mármost, ha egy kicsit is elképzeled a dolgot, ahogy a játékosok mondjuk a félpálya és az ellenfél tizenhatosa között ilyen módon elhelyezkednek, azt veszed észre, hogy ez iszonyat hatékony taktika, ha az ellenfél kirohan a középpályára valamilyen szinten. Régen ez még a kis csapatoknál is bevett gyakorlat volt. Amint kirohant az ellenfél, köztük szépen el lehetett passzolgatni gyorsan és szétalázni őket.
Ma ez már a bunkervédekezés miatt NINCS így. Emiatt az látszódik, hogy erőlködünk a 16-os előtt ugyanezzel a taktikával és az ellenfél köszöni, jól elvan a 16-oson bunkervédekezve. Meg se mozdulnak kb. Mi meg csak nyomjuk a passzt: passz-passz-passz-passz, de semmi értelme. Ügyes kombinációkkal, bemozgásokkal lehetne trükközni valamit, de ezekre most nincs képesség.
Suarez azért hiányzik annyira és azért hatékony annyira, mert ő jó játékosnak számít felállt védelem ellen. Nagyon érzi ezt a védők vonalából üres területre kilépés témát, vagy a lesről éppen időben visszaugrást.
Meg kéne tanulnunk a széljátékot, mint ahogy mondtam is, kellene jól fejelő ember és megtaníthatnák végre a Barcelonát kontrázni.
Tiki takában nem érzem, hogy segítene az intenzitás növekedés, max. profi bemozgásokkal együtt.

Akit érdekel a téma, nézze végig ezt: Tiki-Taka 2009-2015, figyeljétek az ellenfelek védekezését!
https://www.youtube.com/watch?v=yMkJht0GxOs" target="_blank
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.25. 22:20:36

Had kérdezzem meg, mitől fáradna el az ellenfél?
Egyetértek, sőt, ez a nyugdíjas tiki-taka szerintem kifejezetten kényelmes az ellenfeleknek.
A jelenlegi játékoskeretből nem sok játékost tartok alkalmasnak, egy a Cruyff féle foci intenzív változatához: terStegen, Roberto, Alba, Vidal, Puig, deJong és Fati. Messi egy külön kategória, ő akár két mankóval is játszhatna, akkor is ha már az összes foga kihullott az öregségtől.
Akiket nem érzek megfelelőnek: Piguet, Lenglet, Arthur, Rakitic, Griezmann, Dembele és Suarez sem.
Részeben ezzel egyetértek, néhány esetet kivéve:
Oldal Robi és Fati szerintem is jók ebbe a játékba, viszont csak kiegészítőembernek, a kezdőbe szerintem kevesek.
Puig ígéretes, de azért még kérdőjel, hogy hosszútávon mire lesz elég.
Vidal jó, pl. ma is javultunk mikor beállt Arthur helyett, de a kora miatt ő csak rövidtávú megoldás.
Lenglet szerintem tökéletes 3. számú védő.
Arthur :arrow: cserének szerintem ő is jó lenne.
Rakitic :arrow: idén gyenge, de pl. tavaly egész jó volt, szóval még nem temetném el.
Suarez :arrow: szerintem ő is jó, mert posztjából adódóan ő annyira nem lenne benne a labdajáratásba, a gólerősségével pedig kompenzálja, hogy összjátékban nem olyan jó.
Dembelé :arrow: 18 őszén, mikor egészséges volt, ő is megmutatta, hogy tud meccseket eldönteni, Semedoval pedig voltak nagyon jó összjátékai.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2020.01.25. 21:49:09

Kedves Szurkolótársak, Szurkolótársnők, Barátaim!

Jó reggelt!

Valverde csúnya játéka sok mindent elfedett, ami most - ha tetszik, ha nem - előjön. Ez a mai vereség nem Setién hibája.
Had kérdezzem meg, mitől fáradna el az ellenfél? Láttatok Liverpool meccset? ott elfárad. Tudom más filozófia, más kultúra,... minden más. De láttatok tavaly Ajax meccset? Láttam hogy esett ki ellenük a Real és a Juventus. Ezeken a meccseken olyan intenzitás volt, amit én a mai Barca-tól - sajnos - el nem tudok képzeni. Se Valverdével, se mással. Viszont Setién valami ilyet igért...
Értem én, hogy az a jó, ha nálunk a labda, de azért néha kellene kapura is rúgni azt a labdát, mert a focit gólra játszák. Az, hogy Arthur (egy született brazil,) a 16-os vonaláról sem kapura lő az maga a talány. Mindezt úgy, hogy a kapu és közte csak a kapus volt.

(Mivel tapasztalt fotel-kritikus vagyok) A jelenlegi játékoskeretből nem sok játékost tartok alkalmasnak, egy a Cruyff féle foci intenzív változatához: terStegen, Roberto, Alba, Vidal, Puig, deJong és Fati. Messi egy külön kategória, ő akár két mankóval is játszhatna, akkor is ha már az összes foga kihullott az öregségtől.
Akiket nem érzek megfelelőnek: Piguet, Lenglet, Arthur, Rakitic, Griezmann, Dembele és Suarez sem.
Úgy gondolom, hogy olyan intenzív módon kell a focit játszani, hogy a meccs alatt az ellenfél vegye a fülén a levegőt, és ha mégis eljut a kapunkhoz, az oxigén-hiány miatt ne tudjon jól dönteni. Most a mi védőink döntenek hibásan rendszeresen, mert ők fáradnak el.

Ezen a szezonon kívül, még vagy két évet jósolok Messi játékával, és ez nagyban függ attól is, Ő milyennek érzi a csapatot. Szerintem egy reménytelen csapattal nem fog kínlódni (nem hiszem, hogy visszamegy már Argentinába focizni), inkább visszavonul. Tehát van ez a szezon és még egy év míg a döntését meghozza az utolsó szezonjáról. Ezért gondoltam és gondolom, hogy a Valverde-i állóvíznél csak jobb jöhet most.
Driftwood írta: Ansu Fatit kb. a félidőben le kellett volna hozni ,mindegy ki jött volna be a helyére ,az a csatár aki szemben a védőjével 10-ből 10x visszafelé passzol az nem csatár ,hanem nyuszika !
Egyszer sem próbálta meg az 1-1 elleni játékot ,lecseréléséig 10 emberrel játszottunk.
Szerintem ma ő volt a leggyengébb, a sok gyenge teljesítmény mellett.
Hát igen, lehet adni kötényt, átemelni az ellenfél fölött, lefutni, de mi a cél? Ha már 6-an az ellenfél játékosai közül a 16-osukon belül vannak, ha egy szélső védőt túljátszol, nem biztos hogy előny származik belőle. Pontosan ez a lényege a pozíciós játéknak, ilyenkor visszapassz, és építkezés előlről. Egyébként ha lecseréled, akkor a padon megtanul focizni? Egyszerűbb szünetben elmondani, mit vársz tőle. (Vagy a meccs előtt.) De úgy érzem itt inkább bűnbakot próbálsz keresni. Ne őt okold! Okold azt, hogy a csapat csak odacsoszog az ellenfél kapujához és az ellenfél addigra rendezi sorait. Egyébként emlékeim szerint neki volt egy olyan kényszerítőzése Messivel, amivel úgy mentünk át a védelmükön mint kés a vajon, de nem lett belőle gól, és csak egy eset volt.

Volt még egy jelenet a második félidőben. deJong kézzel-lábbal integetett, beindult két védő közt, de Busqets kb. 3 másodpec múlva se passzolt. Régen számtalan ilyen bepasszolást láttunk egy Barca meccsen, már ez is ritkaság.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.25. 20:13:51

LG írta:Pontosan! Ott van pl. Griezmann, az Atleticoban és válogatottban is remek volt, mégis sokan voltunk, akik elleneztük leigazolását, mert láttuk, hogy a mi játékunkba abszolút nem illik. Mondjuk az aktuális edzőnknek meg illene igazodnia a játékosok képességeihez, nem olyan játékot erőltetni, amire a keret alkalmatlan.
Az a baj, hogy ezeknek az igenember edzőinknek szinte biztos, hogy nagymértékben megköti a kezét a vezetőség a játékstílust illetően. Valverde elképzelése nem egyezik a Barca stílusával, így eleve furcsa, hogy miért hozták pont őt ide. Ő abszolút missmatch volt nekünk. Setiéné egyezik, csak kevés az edző is, meg maga a klub által elvárt játékstílus is idejétmúlt már.

Szerintem ez a két út létezik a klub számára:

1. hozunk egy top edzőt, és neki szabad kezet kell adni az igazolásokat illetően, hogy fel tudjon egy működőképes csapatot építeni. Csak akkor a tiki-taka Barca-DNS focit sutba kell vágni.

2. továbbra is a vezetőség mondja meg, mi legyen. Ehhez maximum középszerű edzők fognak asszisztálni, akiknek a vezetőség továbbra is hozza a marketing-igazolásokat, akikkel aztán ezek a közepes edzők nem tudnak mit kezdeni, mert egyrészt nem is kérték őket, másrészt pedig kevesek ahhoz, hogy a sztárokat kezeljék. :D

A 2. esetben is fennmaradhatunk a vízfelszínen természetesen, de csodát, jó focit, BL-győzelmet így nem nagyon várhatunk.
Válasz küldése