Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.10. 09:42:24

A lehetőségekhez képest nem rossz, de sajnos a játékosbeli állomány erősen korlátozza a lehetőségeket. Robi mint szélső te jó ég, a középpálya 0 és a védelem is trágya. Nyáron sok munka lesz, remélhetőleg Barto nem egy új 120+-as igazolást hoz, hanem több okos transzfert húz meg.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.02.10. 09:38:19

Messze van ez a minőségi játéktól, de legalább van pörgés, futás, néhány gyors kényszerítő. Normál esetben ezt nem lenne fontos kiemelni, de az elmúlt évek lassú, nyugdíjas focijához képest jelentős előrelépés. Ezt már lehet nézni, még ha élvezni nem is
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2020.02.10. 09:35:32

Egyetértek néhány előttem szólóval, kifejezetten izgalmas meccs volt. Setien-el a támadó szekció Lajos hiánya ellenére is élénkebben, hatékonyabban mozog, mint Valverde alatt, ezt jegyezzük fel pozitívumként. Sokszor látjuk, hogy nem jó helyre indítunk, vagy nem érti meg egymást két játékosunk. Nem lehet három hét alatt egy új taktikát tökéletesen elsajátítani, begyakorolni. Ennek ellenére látszott néha az akarás, amit Valverde-nél már ritkaság számba ment. Ami aggasztó, az a kapott gólok száma. Átpasszolják a középpályánk, a védelmünk sokszor kaotikus. Szerintem Setien legnagyobb feladata a védelem rendbe tétele lesz. Ha átvészeljük ezt az átmeneti időszakot, szerintem elindulhat pozitív irányba ez a dolog, főleg hogyha a játékosaink egyénileg is jobb formába lendülnek. Hosszútávon pedig sportszakmai fejlődésre van szüksége a klubnak, hogy újra mi legyünk minden meccsen a favorit. Csak sajnos jelenleg a vezetésnek a választások megnyerésén és demagóg politikán kívül ez nem fontos. De ez már offtopik :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.10. 09:21:53

csababarca írta:Baromi nagy mákunk volt hogy ezt behúztuk, egy forintot nem adtam volna rá.

Teljesen kusza az egész csapat, semmi elképzelés, többször úgy érzem, hogy még az sem tiszta kinek hova kell bizonyos szitukban helyezkednie.
Lehet, hogy csak belemagyarázom, de én bőven látok előrelépést. A játékosok pörögnek, sokkal több az egyérintő, szerintem többet is mozgunk. Pl. az első gól eléggé tudatos figurának tűnt.

Én valahogy éreztem, hogy behúzzuk, eléggé hajtottak a srácok, de a helyzetkihasználás megint elég ramaty volt.

Nyilván nem lehet BL-győzelmet várni a csapattól, de 1 hónapja dolgoznak az új edzővel, és én annyival már mindenképp többet látok bele, hogy ez a csapat nem esik ki 0-3 meg 0-4 ekkel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.10. 07:06:57

Valaki világosítson már fel,ha a mezőnyben lefognak, visszahúznak nem muszáj ahhoz elesni, hogy sazbálytalanság legyen,mindíg befújják! Akkor a tizenhatoson belül, miért nem szabálytalanság ez?
Miért kell elesni? Ha a mezőnyben szabi, akkor ott 11-es basszus! Vagy ilyenek volnának a szabályok?
Ha kezeezl akár véletlenül,az tizi, meg sárga, de ha szándékosan szabálytalankodsz, azt lehet, az nem büntető. Egy nagy G volt ez a bíró!
A meccs izgalmas volt, inkább nézek ilyen meccset, mint egy csak passzolgatós anti-focit. Voltak beindulásaink, ívelések, néha még gyorsaság is.
Persze továbbra is rengeteg a gond a védelemben, és egy az egyben el kell felejteni a kapu előtti ide oda passzolgatást, mert életveszélyes! Mindenki erre megy már rá!
Messi tegnap megint azt hozta véleményem szerint, amit max lehetett, akaratban, lelkesedésben, és bizony nélküle sehol sem volnánk.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.02.10. 00:18:06

Továbbra is , amit Setiennel akar a csapat szerintem hosszú távon élvezetesebb és jobb lesz, mint ami volt Valverdével. Ami szerintem jelenleg probléma és azért ilyen nyögvenyelősek a meccsek , mert nagyon sok játékos egyénileg formán kívül van. Pique,Umtiti, Alba, Arthur, Rakitic, Messi , Griezmann is rosszabb teljesítményt nyújt , mint ami bennük van.
Az elmúlt 3 meccsen 5-6 góllal kellett volna többet lőni. Illetve valahogy most ez egy olyan időszak , amikor az ellenfél minden lövése tökéletes és minden hibát kihasználnak. Ennek ellenére szerintem dícséretes, hogy ezt a meccset visszahozták. Én nem érzem , hogy az akarással Setien alatt baj lenne a játékosoknál , inkább a formán kívüliség a probléma, illetve még kell idő, hogy összeálljon amit akar az edző. Mert néha kifejezetten jól néz ki, néha meg teljesen szétesik az egész. Szerintem, ha 3-4 játékos egyénlieg fel tudna javulni, akkor hatalmas javulás jöhetne. Kérdés formába lendülnek-e a kulcsjátékosok és ha igen akkor még időben.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.09. 23:30:22

engem meglepett, hogy Messi lett a mezőny legjobbja még akkor is ha a három gólpassz bizonyára sokat jelent. (lehet hogy túl szigorú vagyok vele szemben)
az idegenbeli három pont mindenképpen jó jel, az meg hogy minden kis (?) csapat ellen teljes gőzzel kell hajtanunk már nem újság.
ami nekem tetszett ma, hogy volt iram még klasszikus kontrák nélkül is és ezáltal gyorsult is a játékunk. a kirívóan sok hátra játékot nem csak hogy nem értem, de idegesítő is. ez a vérszegény szélsőjáték nagyon kevés lesz, mert középen Messi Körül mindig tömeg van . egyénileg Lenglet és Grizman ma (is) nagyon gyenge volt, az ő fent hagyása nekem edzői hiba.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.09. 23:23:12

Ha valaki jobb teljesítményt nyújt a másiknál akkor az számít , hogy mennyi idős ??
Akkor Messi sem tartana ott ahol...
Vicc , h inkább SR a jobb szélső mint Fati ...sőt Grízesnek is egy jó megmozdulása volt egész meccsen , másodikban a nevét nem lehetett hallani, de akkor játszanak ők , igazad van..
Busi is a világ legjobb vkp-ja még mindig.
Ezek szerint nem ment át az üzenet. Emberünknek nyáron még B-s meccs sem volt a lábában, a Juvenil A-nál kicsit más a játék gyorsasága, mint az első osztályban. Ehhez képest Lajos sérülése után kevesebb, mint két hét alatt játszott több, mint 300 percet.

Busi most hogy jött ide? Másrészt nem tudom, mikor írtam le azt, hogy még mindig ő a legjobb... :roll: #-o
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.09. 23:21:23

Ha valaki jobb teljesítményt nyújt a másiknál akkor az számít , hogy mennyi idős ??
Akkor Messi sem tartana ott ahol...
Messi eleinte sokat is volt sérült. Azért számít a kor, mert 17 évesen a legtöbb embernek még nincs olyan fizikuma, hogy kibírjon évi 50 meccset a felnőttek között. Érthető, hogy óvatosak vagyunk vele, ha még ő is lesérül, akkor még nagyobb kakiban leszünk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.09. 23:21:08

Baromi nagy mákunk volt hogy ezt behúztuk, egy forintot nem adtam volna rá.
Egy pozitívum, hogy valamennyire teperünk, de kb ennyi.
Kp rettenet gyenge, én többedszer írom de egy Vidal, DeJong, Arthur kpt kellene nyomatni ezerrel, ennél már csak jobb lehetne. Busi, Robert öngyilkosság, pláne hogy Griezman is pályán van aki Zlatannal is idegenebb test a csapatban.

Teljesen kusza az egész csapat, semmi elképzelés, többször úgy érzem, hogy még az sem tiszta kinek hova kell bizonyos szitukban helyezkednie.

Egyébként Messi meg eléggé dekoncentrált mostanában, vagy ha szebben kéne fogalmazni, akkor peches a gólszerzésben most.
Benne is több van ennél.

Amúgy tuti berakja jövőhéten Busit hátvédnel, nem lesz töke Bs gyereket betenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2020.02.09. 23:18:25

herlius írta:
Zsono írta:... ez a keret bizony (a fizetéseket kivéve) nem világszínvonal, de még csak nem is Euro top 20.
Azért a BL 16-os mezőnyében mégiscsak ott vagyunk, tehát eleve kicsit ferdítés ez a "nem Euro top 20". Ennyire azért nem vagyunk rosszak. Ma sem játszottunk rosszul, érzésem szerint 1-1-nél kicsit szerencsétlenek voltunk a helyzeteknél, a Betis pedig erőre kapott a második gól után. Azt se felejtsük el, hogy a február még Pep idejében is többnyire katasztrófa volt, a Betis pedig otthon bárkinek a dolgát meg tudja nehezíteni.
Amit írsz, igaz, bár hozzá teszem, nem azt írtam, hogy rosszak vagyunk. Csak a realitások szintjén igyekeztem maradni.

Ha valahol meghúzható egy Barcelona szint a keretben az életkor, fizikai és mentális állapot, játék intelligencia, a "barcaság", a taktikai érettség, emberi és sportemberi tulajdonságok összességével, akkor ezen a képzeletbeli szinten felül ebben a keretben 6 embernél nincs több.

Ez nem jelenti azt, hogy nincsenek top játékosaink, de egy-egy tulajdonság már többjüknél hiányzik. Amire még utaltam, és ezt láthatóan már a vezetés is belátta, a játékos politikánk, igazolásaink és elengedéseink következtében tartunk leginkább ott, ahol a kerettel tartunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsono 2020.02.09. 23:23:20-kor.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.09. 23:17:19

pep71 írta: Ha valaki jobb teljesítményt nyújt a másiknál akkor az számít , hogy mennyi idős ??
Akkor Messi sem tartana ott ahol...
Vicc , h inkább SR a jobb szélső mint Fati ...sőt Grízesnek is egy jó megmozdulása volt egész meccsen , másodikban a nevét nem lehetett hallani, de akkor játszanak ők , igazad van..
Busi is a világ legjobb vkp-ja még mindig.
Fati még nem bírja ezt a hajtást, azért nem játszott. Szerintem jött volna a másodikban, csak hát jött a kiállítás.
Busi ma szerencsére nem volt olyan szerencsétlen, mint szokott lenni. Helyette Vidal adott ma egy gólpasszt, meg SR csetlett-botlott.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.02.09. 23:11:40

MatyiG írta:
pep71 írta:Fati miért nem játszott ??
Múltkori meccseken ő volt a csapat legjobbja , erre lehozta a mester a 60.perc körül az előző meccsen , most meg 0 perc..így kell önbizalmat adni egy fiatalnak ..inkább játszon SR meg Gríz ...akik dupla nullák
Mondjuk talán azért, mert a Juvenil A-ból jött 16 évesen, és már most stabil kezdő a sérülések miatt - cseréje se nagyon van -, a szezonból meg még van három hónap.
Ha valaki jobb teljesítményt nyújt a másiknál akkor az számít , hogy mennyi idős ??
Akkor Messi sem tartana ott ahol...
Vicc , h inkább SR a jobb szélső mint Fati ...sőt Grízesnek is egy jó megmozdulása volt egész meccsen , másodikban a nevét nem lehetett hallani, de akkor játszanak ők , igazad van..
Busi is a világ legjobb vkp-ja még mindig.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.09. 23:11:12

Setiennek nem jött be az elképzelése - viszont a végén higgadt volt. Valverdenél ez vereség.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.09. 23:09:03

Behúztuk, még ha nehéz is volt. Tetszett, ahogy kijöttünk a 2.félidőre, gólra törően, gyorsabb labdajáratással, több mozgással. Azt pedig valaki elmagyarázhatná, hogy miként vezethet egy ilyen idióta kretén egy la ligás meccset.
Amúgy kész csoda, hogy még versenyben vagyunk, rendszeresen emberelőnyt adunk az ellenfélnek, ha dártányán a pályán van, hatalmas nulla az ember.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.09. 23:08:30

pep71 írta:Fati miért nem játszott ??
Múltkori meccseken ő volt a csapat legjobbja , erre lehozta a mester a 60.perc körül az előző meccsen , most meg 0 perc..így kell önbizalmat adni egy fiatalnak ..inkább játszon SR meg Gríz ...akik dupla nullák
Mondjuk talán azért, mert a Juvenil A-ból jött 16 évesen, és már most stabil kezdő a sérülések miatt - cseréje se nagyon van -, a szezonból meg még van három hónap.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.09. 23:05:34

KEgyetlen meccs volt.
Hajtás volt rendesen, a bíró -fogalmazzunk úgy- iszonyat lúzer volt, hagyta a patkánykodást rendesen. A színészkedéseket szerencsére nem ette meg. Pirosak jogosak voltak. De azért nekünk elmaradt legalább egy tizi.

Persze, Messire volt kijátszva minden, de miért? Hát hol volt Grízes? Hányszor volt úgy, hogy kaphatta volna kapu előtt a labdát?
Kegyetlen hajtás volt, akarat volt, mentek előre, nem adták fel.
Sajnos a végére elfogytak erőben ők is.

Nekem összességében tetszik az irány, de sajnos néhány játékos tényleg kevés ehhez a szinthez.
A védelem borzalmas, ahány kapuralövés, annyi gólt kapunk.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2020.02.09. 23:05:05

Zsono írta:... ez a keret bizony (a fizetéseket kivéve) nem világszínvonal, de még csak nem is Euro top 20.
Azért a BL 16-os mezőnyében mégiscsak ott vagyunk, tehát eleve kicsit ferdítés ez a "nem Euro top 20". Ennyire azért nem vagyunk rosszak. Ma sem játszottunk rosszul, érzésem szerint 1-1-nél kicsit szerencsétlenek voltunk a helyzeteknél, a Betis pedig erőre kapott a második gól után. Azt se felejtsük el, hogy a február még Pep idejében is többnyire katasztrófa volt, a Betis pedig otthon bárkinek a dolgát meg tudja nehezíteni.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2020.02.09. 23:04:33

Olvasom, hogy sokan nem vagytok megelégedve, de basszus én nem tudom mikor élveztem utoljára ennyire meccset, mint az utolsó párat.
Valverde-vel az volt a baj, hogy Ő maga is elaludt a meccseken, na a maira mondhatunk bármit, de nem unatkozunk.


Ahogy mondod, igazad is van. Én rég izgultam a csapatért ennyire, mert látható előre lépés az utóbbi időszakhoz képest. Ezzel együtt ilyen terhelésnél jönnek ki a játékosok értékei, és hiányosságai is.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.02.09. 23:03:31

Fati miért nem játszott ??
Múltkori meccseken ő volt a csapat legjobbja , erre lehozta a mester a 60.perc körül az előző meccsen , most meg 0 perc..így kell önbizalmat adni egy fiatalnak ..inkább játszon SR meg Gríz ...akik dupla nullák
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.09. 23:03:09

Egy tetves kontrát nem tudunk végig vinni, ez vicc! Remélem sorsfordító lesz ez a meccs, kétszer hátrányból visszajönni, erőt kell(ene) adnia! Jövőhéten ad hoc védelemmel a Getafe ellen, kemény lesz!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2020.02.09. 23:02:07

Zsono írta:Setien belátta, hogy ha nem rendeli hátrébb De Jongot, kikapunk.
Nyilvánvalóvá vált számára, hogy a két belső védőnk induló és fordulási gyorsasága La Liga középmezőny. Fel kellett adni a magasan letámadást, így meg nopláne.

Lenglet fejben sosem lesz Barca szint, fizikailag meg eleve nem volt az.

A spanyol bírók pedig Európa leggyengébbjei, és személyiségükben majd mindegyik orvosi eset.

Jelen pillanatban egy lelkes, de alattomos és színészkedő spanyol középcsapattal játszunk. Díjazom a lelkesedést, a törekvést, és amennyi volt is, az előre játékot, a középpálya gyors átjátszását. De nem várok el idén semmilyen elsőséget, hiszen látható, ez a keret bizony (a fizetéseket kivéve) nem világszínvonal, de még csak nem is Euro top 20. Jelenlegi edzőnk ebből nem tud elsőségeket kihozni.
Abszolut egyetértek,hozzátéva azt ,hogy a bírók nem csak a leggyengébbek ,de számomra egyértelmű ,hogy a legkorruptabbak is lehetnek.Ilyen rosszul véletlen nem lehet meccseket vezetni
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.02.09. 22:59:19

Ki ne próbáljuk a hátvéd gyereket, minek is, ha van egy bukfenc.
Lehet, h Fati éretlen, de legalább van benne élet. Ezzel szemben Gríz? Helyzetbe sem kerül.
A védelem a franciákkal és Firpoval siralom, fogalmatlan bénák.
Vidal meg SR meg ki sem jöhetett volna a 2. Félidőre.
De vegyük meg min. 30ért a Betises csatárcsókát, egy nagy nulla ő is.
Sajnos tényleg újra kiderül, h nagy edző kaliber kell egy Barca kispadra. Setien sem az.
Ez vmi szörnyű volt. De kb. Ezentúl ez vár ránk. :(
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.02.09. 22:57:53

Rakitic te jó ég.
més que un club
Kocka2013
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.08.04. 17:16:33

2020.02.09. 22:56:45

el kell esni... még neki is
Válasz küldése