Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.15. 16:29:06

Én még sárgát is adtam volna ennek a majomnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.15. 16:27:33

Ilyenkor hol a VAR?
Mert ez egy full szabálytalan gól volt.

Nah azèrt.
Mondjuk elsőre is látni kellett volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.15. 16:25:52

Érdekelne mi van megbeszélve a labdakihozataloknál, mert láthatóan meccsek óta nem megy megfelelően. Előbb-utóbb kapunk ebből egy gólt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.15. 16:20:31

Ha már sokat kritizáltam Busquetset, akkor most megdicsérem, már két nagyon szép hosszú labdája volt, a másodikkal lényegében ziccerbe hozta Messit.

Egyébként ma meglepően szervezetten védekezünk eddig, szinte rögtön elvesszük az ellenféltől a a labdát.

Alba is off...

Na, most Busi az ellenfélnek is adott egy gólpassz értékű labdát. Amiből aztán szöglet lett és gól. :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2020.02.15. 16:25:55-kor.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.15. 16:17:19

Ez a labda kihozatal életveszélyes. Elképesztően idegesítő.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.15. 16:08:07

Szóval Robinak kellene megfognia Cucut. Ettől azért kicsit félek. :oops:
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2020.02.15. 15:54:01

Alcantara írta:
MatyiG írta:Jó meccset várok ezzel a kezdővel, hajrá!
Nyerünk 2:0-ra Matykó! :wink:
Profèta szóljon beloled. 0-1 rol vettem , 2 szeres pènz egy huszast megèrt :)
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2020.02.15. 15:49:22

LG írta:Kár, hogy Semedo sérüléssel bajlódik, nyugodtabb lettem volna, ha ő kezd SR helyett.
Màr kezdtem aggódni , hogy Setien is elkezdte rotàlni őket , de valoban kisebb sèrülès miatt padozik.
Nyerni kell ma nincs mese, nyomàst kell gyakorolni a Madridra.
Forca!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.02.15. 15:48:37

MatyiG írta:Jó meccset várok ezzel a kezdővel, hajrá!
Nyerünk 2:0-ra Matykó! :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.15. 15:46:32

Kár, hogy Semedo sérüléssel bajlódik, nyugodtabb lettem volna, ha ő kezd SR helyett.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.15. 15:01:33

Jó meccset várok ezzel a kezdővel, hajrá!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.02.15. 15:00:28

ts - sr, piké, umtiti, alba - fdj, busq, arthur - messi, griezmann, fati
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.02.11. 13:08:35

Sajnos a sportág fizikális csúcsra járatással az ügyességi faktor döntő szerepét kiölik a játékból, lassan olyan lesz ez a csapatsport is, mint a vízilabda, folyamatos szabálytalanságok és elég sok színészkedés, amihez a bírók asszisztálnak. Betis játékosok olyan arcátlan csalásokat végeztek (pld-ul súlyos szabálytalanságok imitálása), amit a videók alapján nem lett volna szabad figyelmen kívül hagyni.

Persze, a hab a tornán - a sok "gyepes" szerinti a bírók által védett játékosunk - a legnagyobb világsztárok egyikeként másfél évtized folyamatos faragás után is képes egy kiélezett szituációban nem színészkedni, erre a videóbíró "félre néz".

Azon emberek, akik már ezen nőttek fel, a lökést, leütközést, rángatást is természetesnek veszik olyan szituációkban, amikor egyértelműen a szabálytalanság a cél és a vétkesnek semmilyen szándéka nincs például a játék tárgyát képező labdával.

Ellenben a kezezés kapcsán pedig ultra szenzitívvé válik a játékvezetői felfogás, holott sok esetben nem szándékos esetről van szó (ideje nincs reagálnia a védőnek), gólt, gólhelyzetet meg sem akadályoznak vele, mégis percekig nézik a monitort. Emiatt sokszor a védők mint valami fogyatékosak teljesen testidegen mozgással (hátra kulcsolt) közlekednek a 16-os környékén, mert lassan az élelmes támadók nem is a kaput keresik, hanem mondjuk a 16-os oldalánál egy arra tartózkodó védő szabadon kószáló kezét a 11-es érdekében, mert azt könnyebb eltalálni ott, mint a kapura veszélyt kialakítani.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.11. 08:14:57

grgly50 írta:
drobika írta:[
Miért kell elesni? Ha a mezőnyben szabi, akkor ott 11-es basszus! Vagy ilyenek volnának a szabályok?
Alapvetően nem kéne elesni természetesen, de úgy látványosabb. Ha jó szeme a bírónak vagy a partjelzőnek, akkor észrevesznek egy sima visszahúzást is, de nem mindig. Ha viszont esés van, akkor nagy valószínűséggel, ha elsőre nem is fújja be a bíró, a VAR-al visszanézik.

Hát ezt a látványos visszahúzást, átölelést a vakok és gyengénlátók is látták, már elnézést a példáért. Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy a partjelző teljesen oldalról rálátott, a bíró a közelben volt, ezt a tizit csak elcsalni lehetett.
................................................................................
A TV képernyőjén keresztül nem jön át a stadion, a játékosok, a közönség hangulata. Szemben a lelátóról, ha akaják sem látják jól, hogy mi történik. Hát még a hátsó traktusban.
Ilyen milliőben nagyon tokösnek kell lenni a bírónak hogy befújjon egy tizit a vendégeknek, ha csak mezhúzás, "test test elleni harc" látszik, semmi brutális szabálytalanság.[/quote]

Ezt értem, de a partjelző, aki vonalban volt miért nem látott is? Ez nem egy 1 mp-es szabálytalanság volt! Hosszú ideig húzta vonta, átölelte! Lehetetlenség volt nem észrevenni! A VAR esetében meg aztán pláne! Szimpla csalás volt. Eggyel mentünk, gyakorlatilag vége volt a meccsnek és nem merték bevállalni a tizit, mert akkor elszabadultak volna a leláton is az indulatok! Csakhogy ami tizeneggyes az 5. percben az tizeneggyes a 94.-ben is!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.02.10. 20:23:48

drobika írta:[
Miért kell elesni? Ha a mezőnyben szabi, akkor ott 11-es basszus! Vagy ilyenek volnának a szabályok?
Alapvetően nem kéne elesni természetesen, de úgy látványosabb. Ha jó szeme a bírónak vagy a partjelzőnek, akkor észrevesznek egy sima visszahúzást is, de nem mindig. Ha viszont esés van, akkor nagy valószínűséggel, ha elsőre nem is fújja be a bíró, a VAR-al visszanézik.

Hát ezt a látványos visszahúzást, átölelést a vakok és gyengénlátók is látták, már elnézést a példáért. Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy a partjelző teljesen oldalról rálátott, a bíró a közelben volt, ezt a tizit csak elcsalni lehetett.[/quote]
................................................................................
A TV képernyőjén keresztül nem jön át a stadion, a játékosok, a közönség hangulata. Szemben a lelátóról, ha akaják sem látják jól, hogy mi történik. Hát még a hátsó traktusban.
Ilyen milliőben nagyon tokösnek kell lenni a bírónak hogy befújjon egy tizit a vendégeknek, ha csak mezhúzás, "test test elleni harc" látszik, semmi brutális szabálytalanság.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.02.10. 17:07:13

Szerintem jó meccs volt és nyert is a csapat, hiába utálják az edzőt és jönnek sokan a nembarcaszint-tel, évek óta most, néhány meccs után látunk elképzelést. És az edzőnek menet közben kell kialakítania. A csapat viszont ennyit tud. Harapnak, küzdenek, támadnak és a legjobb formájukban simán partiban vannak a kiöregedő nagyokkal. Messi volt megint a meccs embere, de pont akkora gond a csapatban, mint Busi vagy a védők. Nem a tudásukkal van a gond, Busi és P. is minden meccsen bemutat pár extrát, csak míg a védőnél legyintünk,hogy milyen szépen megoldotta, Messi extrája egy gól, vagy gólpassz. Persze, mivel kényszeresen mindenki neki passzol. De rengeteg kontrát indítanak róla, a középpályán csak elvesz mert meg se próbál futni. Messi esetében megoldás lenne ha csak egy-egy félidőt játszana, de azt motiváltan tenné. Busiékkal más a helyzet, szerintem ez nem az a poszt, ahol félidőben beszállva lehet hasznos, akkor se ha meccsenként van pár brilliáns passza/szerelése
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.10. 12:54:43

[
Miért kell elesni? Ha a mezőnyben szabi, akkor ott 11-es basszus! Vagy ilyenek volnának a szabályok?[/quote]Alapvetően nem kéne elesni természetesen, de úgy látványosabb. Ha jó szeme a bírónak vagy a partjelzőnek, akkor észrevesznek egy sima visszahúzást is, de nem mindig. Ha viszont esés van, akkor nagy valószínűséggel, ha elsőre nem is fújja be a bíró, a VAR-al visszanézik.

Hát ezt a látványos visszahúzást, átölelést a vakok és gyengénlátók is látták, már elnézést a példáért. Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy a partjelző teljesen oldalról rálátott, a bíró a közelben volt, ezt a tizit csak elcsalni lehetett.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.10. 11:00:24

Valaki világosítson már fel,ha a mezőnyben lefognak, visszahúznak nem muszáj ahhoz elesni, hogy sazbálytalanság legyen,mindíg befújják! Akkor a tizenhatoson belül, miért nem szabálytalanság ez?
Miért kell elesni? Ha a mezőnyben szabi, akkor ott 11-es basszus! Vagy ilyenek volnának a szabályok?
Alapvetően nem kéne elesni természetesen, de úgy látványosabb. Ha jó szeme a bírónak vagy a partjelzőnek, akkor észrevesznek egy sima visszahúzást is, de nem mindig. Ha viszont esés van, akkor nagy valószínűséggel, ha elsőre nem is fújja be a bíró, a VAR-al visszanézik.

Bartra egyébként nagyon gyenge volt tegnap, már-már Oleguer-i magasságokban játszott. Sajnálom a srácot, azért anno biztatóbb volt, még a Dortmundban sem kezdett rosszul, de aztán borzasztóan visszaesett. Úgy látszik, ez az ő szintje hosszútávon. :(
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.10. 10:10:26

davi10 írta:
Lehet, hogy csak belemagyarázom, de én bőven látok előrelépést. A játékosok pörögnek, sokkal több az egyérintő, szerintem többet is mozgunk. Pl. az első gól eléggé tudatos figurának tűnt.

Én valahogy éreztem, hogy behúzzuk, eléggé hajtottak a srácok, de a helyzetkihasználás megint elég ramaty volt.
van előrelépés, ezt nem tagadom.
de az előrelépést nagyban korlátozza, hogy alkalmatlan játékosok vannak a csapatban. most nem nevesítem őket, mindenki tudja pár ember kivételével, hogy kik azok, akik erre a szintre kevesek.

még van ebben a csapatban bőven tartalék, de ha a kp-t nem rendezi Setien, és a szerelmeit játszatja, akkor mit sem ér az egész, mert továbbra is nyeljük majd a gólokat.
védősorunk akkor tudna hatékony lenni (mint ahogy tudott régebben is), ha lenne normális kp-s védekezés. most az szalad át rajtunk 2-3 passzal, aki akar.
ezt kellene helyretenni, megszabadulni a kezdőben a koloncoktól, és akkor én is pozitívabban állnék hozzá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.10. 09:42:24

A lehetőségekhez képest nem rossz, de sajnos a játékosbeli állomány erősen korlátozza a lehetőségeket. Robi mint szélső te jó ég, a középpálya 0 és a védelem is trágya. Nyáron sok munka lesz, remélhetőleg Barto nem egy új 120+-as igazolást hoz, hanem több okos transzfert húz meg.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.02.10. 09:38:19

Messze van ez a minőségi játéktól, de legalább van pörgés, futás, néhány gyors kényszerítő. Normál esetben ezt nem lenne fontos kiemelni, de az elmúlt évek lassú, nyugdíjas focijához képest jelentős előrelépés. Ezt már lehet nézni, még ha élvezni nem is
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2020.02.10. 09:35:32

Egyetértek néhány előttem szólóval, kifejezetten izgalmas meccs volt. Setien-el a támadó szekció Lajos hiánya ellenére is élénkebben, hatékonyabban mozog, mint Valverde alatt, ezt jegyezzük fel pozitívumként. Sokszor látjuk, hogy nem jó helyre indítunk, vagy nem érti meg egymást két játékosunk. Nem lehet három hét alatt egy új taktikát tökéletesen elsajátítani, begyakorolni. Ennek ellenére látszott néha az akarás, amit Valverde-nél már ritkaság számba ment. Ami aggasztó, az a kapott gólok száma. Átpasszolják a középpályánk, a védelmünk sokszor kaotikus. Szerintem Setien legnagyobb feladata a védelem rendbe tétele lesz. Ha átvészeljük ezt az átmeneti időszakot, szerintem elindulhat pozitív irányba ez a dolog, főleg hogyha a játékosaink egyénileg is jobb formába lendülnek. Hosszútávon pedig sportszakmai fejlődésre van szüksége a klubnak, hogy újra mi legyünk minden meccsen a favorit. Csak sajnos jelenleg a vezetésnek a választások megnyerésén és demagóg politikán kívül ez nem fontos. De ez már offtopik :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.10. 09:21:53

csababarca írta:Baromi nagy mákunk volt hogy ezt behúztuk, egy forintot nem adtam volna rá.

Teljesen kusza az egész csapat, semmi elképzelés, többször úgy érzem, hogy még az sem tiszta kinek hova kell bizonyos szitukban helyezkednie.
Lehet, hogy csak belemagyarázom, de én bőven látok előrelépést. A játékosok pörögnek, sokkal több az egyérintő, szerintem többet is mozgunk. Pl. az első gól eléggé tudatos figurának tűnt.

Én valahogy éreztem, hogy behúzzuk, eléggé hajtottak a srácok, de a helyzetkihasználás megint elég ramaty volt.

Nyilván nem lehet BL-győzelmet várni a csapattól, de 1 hónapja dolgoznak az új edzővel, és én annyival már mindenképp többet látok bele, hogy ez a csapat nem esik ki 0-3 meg 0-4 ekkel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.02.10. 07:06:57

Valaki világosítson már fel,ha a mezőnyben lefognak, visszahúznak nem muszáj ahhoz elesni, hogy sazbálytalanság legyen,mindíg befújják! Akkor a tizenhatoson belül, miért nem szabálytalanság ez?
Miért kell elesni? Ha a mezőnyben szabi, akkor ott 11-es basszus! Vagy ilyenek volnának a szabályok?
Ha kezeezl akár véletlenül,az tizi, meg sárga, de ha szándékosan szabálytalankodsz, azt lehet, az nem büntető. Egy nagy G volt ez a bíró!
A meccs izgalmas volt, inkább nézek ilyen meccset, mint egy csak passzolgatós anti-focit. Voltak beindulásaink, ívelések, néha még gyorsaság is.
Persze továbbra is rengeteg a gond a védelemben, és egy az egyben el kell felejteni a kapu előtti ide oda passzolgatást, mert életveszélyes! Mindenki erre megy már rá!
Messi tegnap megint azt hozta véleményem szerint, amit max lehetett, akaratban, lelkesedésben, és bizony nélküle sehol sem volnánk.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.02.10. 00:18:06

Továbbra is , amit Setiennel akar a csapat szerintem hosszú távon élvezetesebb és jobb lesz, mint ami volt Valverdével. Ami szerintem jelenleg probléma és azért ilyen nyögvenyelősek a meccsek , mert nagyon sok játékos egyénileg formán kívül van. Pique,Umtiti, Alba, Arthur, Rakitic, Messi , Griezmann is rosszabb teljesítményt nyújt , mint ami bennük van.
Az elmúlt 3 meccsen 5-6 góllal kellett volna többet lőni. Illetve valahogy most ez egy olyan időszak , amikor az ellenfél minden lövése tökéletes és minden hibát kihasználnak. Ennek ellenére szerintem dícséretes, hogy ezt a meccset visszahozták. Én nem érzem , hogy az akarással Setien alatt baj lenne a játékosoknál , inkább a formán kívüliség a probléma, illetve még kell idő, hogy összeálljon amit akar az edző. Mert néha kifejezetten jól néz ki, néha meg teljesen szétesik az egész. Szerintem, ha 3-4 játékos egyénlieg fel tudna javulni, akkor hatalmas javulás jöhetne. Kérdés formába lendülnek-e a kulcsjátékosok és ha igen akkor még időben.
Válasz küldése