Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2020.03.02. 08:36:24

Nem érdemeltünk vereséget.A játékot gólra játsszák, és ebben a Real volt szerencsés. Korai volt az enervált Alba játszatása, a pontosság hiánya miatt nyertek a blancók.
Lesz jobb is!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.03.02. 08:14:52

Az a baj hogy lassúak vagyunk.Ha letámadnak körülményes a labdakihozatalunk.Ha ránkszaladnak megfővünk ha eljutunk a 16-oshoz oldalpassz vagy visszapassz második vonalba.1v1 et a második félidőben senki nem csinált.Ebből igy Milán lesz rövid időn belül...
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.03.02. 08:03:59

Sajnos ugy látom eléggé középszerü, és öregedő az állományunk. Elfáradtunk-minden erre utal. Csakhogy ennyi játékost /min 6-8/ fő nem tudunk hozni, pénz sincs rá,de
jó kpéességüeket sem látok akik -egyáltalán jönni akarnak. Elfáradtnuk, lelassultunk és pontatlanok voltunk Ezen nem lehet vlltoztatni rövid távon. Messit bántanám utoljára -lehet, hogy kissé sérült volt - de volt néhány szitu amikor lefutották, pedig ilyesmi nem volt régebben.. Szerencse? Mi kihagytunk több lehetőséget az első félidőben. Végül is jobbak voltak a másodikban, de szerencsés gólt rugtak. Hajtani kell...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.02. 07:02:06

Nincs gond a tegnapi meccsel szerintem. Az eredménnyel azért sincs, mert
1: A nagy számok törvénye alapján jönnie kellett már egy olyan meccsnek a bernabeuban, ahol nem nekünk jön ki a lépés, és nem minket segít a szerencsefaktor.
2: A játékkal sem volt gond. Az első félidőben jók voltunk, a másodikban visszaestünk. Suarez nélkül, testidegen kolonc túlfújt gríezmanokkal nincs bennünk két jó félidő egy ilyen derbin. Más kérdés, hogy döntő volt tegnap, ki szerzi az elsőt. Mi nem éltünk a lehetőségekkel, náluk a jóképű gyerek lövésébe besegített Piqué, ennyi döntött, amúgy az összkép alapján ikszes meccsen.
3: Még így is csak egy pont a hátrány, és figyelembe véve, hogy a madrid is harmat, teljesen nyitott minden továbbra is. Persze ez adhat nekik boostot, a szurkolóik számára is egyből világlegjobbja mindenki a posztján, a hangulatnak is jól jött, de ettől még tény, hogy náluk is benne van a pontvesztés bármikor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.03.02. 01:59:22

csababarca írta:
2020.03.01. 23:24:07
Jó hogy pont a clásico-ra halt meg a fórum.

Megérdemeltük a vereséget, elmentünk az X-ért, végig látszott ez a mentalitás, meg is fizettünk érte.
az első félidő vállalható volt, ott kontrolláltuk a meccset valamelyest, a másodikban aztán sanszunk nem volt, idő kérdése volt a gól.

Piquét fejbe vághatná valaki, hogy ennyire ostoba nem lehet, megint nem támadta az embert, majd még sután bele is csúszik egy bedobásra menő lövésbe...

Ha nincs TS, akkor hamarabb eldőlt volna, vagy ha mondjuk Arthur és Messi belövik a százas ziccereket az elsőben.

Érdemes a csapatnak magába néznie, hogy 2 meccsen kerek 0 gólt sikerült elérni a real ellen, és hogy ma is egy nem túl erős real ellen lényegében simán kikaptak.
Ez a csapat hiába néz magába....Piquét a teniszlabda vághatná fejbe a Davis kupán.....
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.03.02. 00:37:58

Kevés az erőnlét, nincs elég gyorsaság ehhez a taktikához. Más fog kelleni. Be lehet húzni az ilyen meccseket okosan, kevesebb rohangálással. Ahhoz az kéne, hogy legyenek elől olyan játékosaink, akik anélkül is képesek gólt lőni, hogy a kapusunk is feljöjjön az ellenfél 16-osára passzolgatni :D
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.03.02. 00:34:31

Az első félidőben tök jó volt kb minden. Megvoltak a rossz dolgok is, azéletemmúlikrajtaezértMessinekpasszolok, Messiséták, Busiforgolódikkávészünet, de volt taktika és több váratlan passz is, gólhelyzetek. Aztán másodikra csak öregurak jöttek ki, a Real meg küzdött. Megint a szokásos, Messi középpályán sétálgat,az igazi középpályások meg nem érnek fel támadni (ha igen, nem törnek gólra) és cserébe nem érnek vissza védekezni. Összességében nem tudom mit csinálnak. Szerintem az bontja meg a rendszert, hogy elfárad Busi és Messi. Nem tudom meddig romlik a szintjük, hiába oszt fantasztikus passzokat Busi és hiába gólkirály Messi, nem bírnak egész meccseket. Busi csodás lenne labdatartásra vezetésnél, Messi pedig egy fáradtabb védelmet kiherélne. De így.. amúgy jó meccs volt 45 percig és megnyerhető a bajnokság, de nagyon sok embert kéne lecserélni, hogy jövőre legyen verseny.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.03.02. 00:05:30

Sajnos teljesen megérdemelten jött szembe velünk a Real(itás)....ez a csapat ezzel a kerettel jelenleg ennyit tud...elfogytunk fejben, testben, lélekben...jelenleg nem egy világverő Real percről percre felőrölt bennünket és bedarált....ebben a meccsben benne volt minden ami jellemzi ezt a csapatot....túlkoros, lassú, körülményes, motiválatlan, ötlettelen, pontatlan, erőtlen.... :cry:
bakonyibetyar
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.08.25. 22:53:02

2020.03.01. 23:55:45

Ha a védők hibáját megemlítjük (Piqué, Umtiti) emeljük ki a teljesen matt támadókat is (Griezmann, Messi) és a 60 perc után láthatatlan középpályásokat is (Arthur, De Jong). Ennyire gyengén még egy középcsapat ellen sem lehet előrefele játszani. Megérdemelt a vereség.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.03.01. 23:54:43

Zidane jól taktikázott.
Jól osztotta be a csapat erejét.
Engem az ilyenekért krogat az ideg:
De Johng megindul, felviszi a tizig. Ott hárman állnak vele szembe, és végül visszapasszol hátra 20 métert, mert sehol senki. Grízessel ugyanez volt, sehol senki, csak Vidal bent három védő között. Még Messi se volt sehol.
Ha már Messi: végigsétálta a meccset, volt két helyzete, ennyi. Még arra sem vette a fáradtságot, hogy a két lépésre álló madridistát megtámadja. Én őt hoztam volna le, nem Grízest.
Busi is egy nettó ballaszt, csak lassítja a játékot. Bár ma nem emlékszem komoly labdaeladására, de ez a lassú forgolódása idegesít.
Grízes baloson meghal, miért nem veszi észre, edző bá???? Volt egy kihagyott helyzete, más nem.
A cserecsatár jól szállt be, szép lett volna első labdaérintésből egy gól. Aztán védekezni állt be ő is.
Én Messit hoztam volna le, és kontrázni próbáltam volna. Fati Grízes elől erre jó lett volna. Csak vagdalni előre nekik a labdát.
A kp nagyon lassú Busival. De Johngban benne lenne a megindulás, de ha nem tud...
Ráadásul sokszor az volt az érzésem, hogy a csapatrészek sem mozogtak együtt.
Sajnos ez a csapat annyira elkényelmesedett, fizikálisan is és fejben is, hogy ezen már csak egy nagytakarítás tudna segíteni. Piké már csak cserének jó, ahogy Busi is. Messit is pihentetni kellene már- lásd CR7-et, mikor majd fél szezont padozott végig, aztán tavasszal beindult. Rakéta már amúgy is pad.
Szép lenne, de hát elküldtek mindenkit, még cserejátékosok sincsenek. Kiherélte a drága vezetőség a keretet.

A csapat megérzi Lajos hiányát, hogy nincs elől egy darálós játékos, aki kibrusztolja magának a helyet.

Az utóbbi meccseken sokszor TS a kezdőkörbe passzolta ki a labdát, amivel egészen jól sikerült megindulni. Most talán egyszer próbáltuk ki, és jó is volt.
Én úgy érzem, hogy jó irányba indult el a csapat. Csak nem a megfelelő kerettel, sajnos. Ezek a kényelmes jóllakott játékosok már kerékkötői a csapatnak.
Jöhet ide bármilyen csodaedző, ha nem tud megválni tőlük, nem lesz változás itt. És sajnos QS szerelmes Busiba, a védelemben nincs más választása, Messit meg nem szabad leültetni, mert még ezzel a lustaságával is ő a gólkirály a ligában.
Bár lehet, hogy egy tökös edző felhozná a B csapatot, és ők kezdenének. Én meglépném.

Ez a Vinicius is... egyszer nem volt képes megverni Semedot, a gól előtt meg pont ő hibázott, mikor kilépett előre, és a bohóc meg üresbe tudott futni.
Várható volt a vereség, sajnos. A Real jobban akarja a bajnokságot. Talán ez a pofon kijózanítja őket.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.03.01. 23:53:53

Nem szeretem az ilyen meccseket. Első félidőben tök jók voltunk, lőhettünk volna konkrétan 3 gólt, de nyilván minden kimaradt. Második félidőre hogy mi történt, arról fogalmam sincs, de totál szétesett minden. Az első góljuk mondjuk makkos volt kicsit, Stegen védte volna, de előtte már csak a csodán múlt kb, hogy nem kaptunk gólokat. Összességében egy X talán valamivel jogosabb lett volna a teljes képet nézve, de nem lehet mondani, hogy nem érdemelték meg.

Messivel amúgy nem tudom mi van, de nem tűnik túl fittnek, pihenhetne kicsit szerintem. Remélem nem sérülten játszik hetek óta, de nem lepne meg. Valami nem kóser.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.03.01. 23:50:16

Furcsa meccs volt. Valahol megérdrmelt a Madrid siker, mert legalább ők akartak. A Madrid drukkerek által is agyon cikizett Vini lőtt gólt ellenünk...
Az első félidő ok volt, de a másodikra ki sem jöttünk vagy éppen igen, de mire pályára értünk az öltözőből.elfáradtunk. Érdekes volt, hogy pl Vidal is mennyire szétesett a második félidőre. Slba katasztrófa volt, Arthur 50 perces játékos, Messinek meg ma nem volt kedve. TS mellett Ssmedo jó volt szerintem, Busi is jól tolta ma, Arthur kb 50 percig.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.03.01. 23:43:28

Nem volt rossz az összjáték, hajtottunk megint, kivéve az utolsó 10 percet, akkor kb feladtuk. Mindkét gól pech volt, megpattanó lövés, ez van. Az nem jó, hogy ennyi helyzetet kihagytunk, és a labdafelhozatal sem megy. Igaz, szerintem azért jobban megy, mint pár meccsel ezelőtt. Vidalra rá lehet lőni, Artur le tud forogni. Csak azt sajnálom, hogy felhoztuk a Madridot, mikor ők is harmatosak voltak, általában 2-3 emberrel kontráztak maximum, második hullám meg nem is volt, csak legyintgettem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.03.01. 23:24:07

Jó hogy pont a clásico-ra halt meg a fórum.

Megérdemeltük a vereséget, elmentünk az X-ért, végig látszott ez a mentalitás, meg is fizettünk érte.
az első félidő vállalható volt, ott kontrolláltuk a meccset valamelyest, a másodikban aztán sanszunk nem volt, idő kérdése volt a gól.

Piquét fejbe vághatná valaki, hogy ennyire ostoba nem lehet, megint nem támadta az embert, majd még sután bele is csúszik egy bedobásra menő lövésbe...

Ha nincs TS, akkor hamarabb eldőlt volna, vagy ha mondjuk Arthur és Messi belövik a százas ziccereket az elsőben.

Érdemes a csapatnak magába néznie, hogy 2 meccsen kerek 0 gólt sikerült elérni a real ellen, és hogy ma is egy nem túl erős real ellen lényegében simán kikaptak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.03.01. 23:22:39

Szép vót! :lol:
Griezmannak is külön gratula, hogy kapuval szemben 8 méterről kilövi a stadionból.Ilyen szinten ezek nem férnek bele.

Kár érte, 15-20 percet leszámítva jobbak voltunk(mezőnyben jobbak is mint gondoltam), ha az első félidő 0-2, akkor se lehetett volna a Madridnak egy szava sem.

A legszebb az, hogy most mentálisan felhozzuk őket a BL-re is, és a bajnoki versenyfutáshoz is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2020.03.01. 20:26:40

Egy ikszre számítok s meg is elegednek vele. De Griziben bízok, érezheti mikor oda kerül, berugja. Hajrá
Kép
Kép
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.03.01. 19:47:41

Ter Stegen - Semedo, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Arthur, De Jong - Vidal, Griezmann, Messi
vamos! :D
Kép
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.03.01. 16:23:41

Benn van egy vereség ma. Madridnak szüksége van már egy jó eredményre, biztosan felszívják magukat a maira.
Az előző 4 meccset behúztuk náluk, így már jönnie kell lassan egy vereségnek is, mégis csak ők játszanak otthon =P~

Az elmúlt pár meccs alapján mondhatnánk, hogy mi vagyunk jobb formába, de a védelmünk idén valami katasztrófa, 1 kapott gól szinte fix minden meccsen (elég csak megnézni, hogy idegenben hogy nyeljük a gólokat, de otthon sem rózsásabb a helyzet). A másik a középpálya, hiába variálgatunk állandóan nem működik az valamiért sehogy sem, szomszédnál a Kroos, Casemiro, Valverde elég jól mozog, igaz az utóbbi 1-2 meccsen kicsit megvariálta ezt ZZ.

Mindenesetre QS megmutathatja mekkora taktikus, az első 30 percet kell valahogy kibekkelni, majd utána figyelni a kontrákra.
Az én megérzésem egy 2-1, vagy egy taktikus 0-0/1-1.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.22. 19:22:02

5-0, 4 Messi góllal, kellett már egy ilyen meccs.

Nincs is kedvem kritizálni most, mondjuk mivel nem is twitterezek, így jogom sincs hozzá.

Várom a klasszikust, hogy muzsikálunk majd Madridban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.22. 18:08:47

valószínű bennem van a hiba. egyszerűen át kell állítanom magam, hogy ezt a hátra játékot értékelni tudjam.
ebben a meccsben ugyanis semmi kivetni való nincs, ha az eredményt nézzük, cca. így kellene verni a Liga hátsó felét és ez meg is történt.
persze kritika nélkül semmit nem ér a dolog...ma pl. a két szélső hátvédünk teljesítményét nézve csoda hogy nem kaptunk gólt...sajna ez a Junior gyerek elől hátul fogalmatan.
annak külön örülök, hogy nem tűnt elnök buktatónak a pályán, végezzék csak el a lelátókon.
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2020.02.22. 18:07:53

hau30 írta:Nekem kicsit Henke Larsson fílingem van. Skandináv, gyors, agilis, nem is fiatal. Kopasz is.
még a szine is :)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.22. 18:04:40

Az új gyerek feje nagyon Mascheranos
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.22. 18:01:52

Örülünk? Örülünk. Pedig talán nem is ez volt a legjobb meccsünk, még talán Setien alatt se.
De:
1. Messi gólcsendje megtört
2. Kapott gól nélkül hoztuk le a meccset!
3. Arthur végignyomott 90 percet, ez ha jól láttam az idei szezonban még csak 1x fordult elő.
4. Az új srác ment, mint a gép. Nem lehet ez alapján megítélni, de nem tűnik elveszettnek egyáltalán.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.22. 17:59:26

Vidal nagy ment ma, kár hogy nem jött neki össze a gól. Összességében nem volt rossz, jöhetnek a komolyabb meccsek és reménykedjünk a legjobbakban :D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.02.22. 17:56:05

Grizest kiszoritotta a kezdőből?
Válasz küldése