Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.07.02. 23:51:28

MatyiG írta:
2020.07.02. 23:46:03
Mert ő jól alkalmazkodik a kerethez.

:mrgreen:

[/quote]

Meg nem ül bele a tutiba, hisz azt követően jött madrid rondabbik felére, hogy a Mezőkövesddel BL-t nyert. :mrgreen:

Full középszer edző, jó motivator, és mellesleg a legmákosabb. Ennyi kb.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.07.02. 23:46:03

Stalkyard írta:
2020.07.02. 23:44:11
Amúgy ez az okádék módon megnyert bajnoki cím pont illik ehhez a Zidane-fele madridhoz. :D De komolyan, én ezeket meg nem láttam értékelhető módon focizni. És akkor a kopasz a top edző a modern korban a vakok szerint. Ja.. :D
Mert ő jól alkalmazkodik a kerethez.

:mrgreen:

Amúgy így a Tico szokott meccseket nyerni, mint a RM mostanában. :D Ez van, megérdemeljük amúgy.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.02. 23:44:25

Ez van, pedig már reménykedtem hogy hátha 0-0 marad.
De hát ebben jók, darálnak, aztán valahogy összejön a gól.
Mellesleg Zidane jól cserélt, bajban voltak a cseréig, 3at cserélt egyszerre, egyből kijöttek a szorításból.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.07.02. 23:44:11

Amúgy ez az okádék módon megnyert bajnoki cím pont illik ehhez a Zidane-fele madridhoz. :D De komolyan, én ezeket meg nem láttam értékelhető módon focizni. És akkor a kopasz a top edző a modern korban a vakok szerint. Ja.. :D

Az erős bírói hátszelet meg sem említem, az már 17-ben is kellett nekik, úgy látszik, néha tényleg meg kell nyeretni velük, hogy béke lényeg otthon spayolhonban.
Mondom ezt úgy, hogy mi is hulladékok vagyunk és nem érdemlünk ürüléket sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2020.07.02. 23:47:56-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2020.07.02. 23:41:12

Szegény Danika majdnem belehalt,aztán ahogy észrevette, hogy befújták egyből felpattant :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.07.02. 23:39:49

Megint tizivel nyerik. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.02. 23:19:06

MatyiG írta:
2020.07.02. 23:13:10
Egészen nevetséges, hogy ez a gyenge RM előttünk végez és megnyeri a bajnokságot... Mondjuk fordított helyzetben szintén mondhatnák ezt ők is. Nem tudom, mikor volt utoljára ilyen gyenge a pontvadászat.
Mi se vagyunk jobbak egy fokkal se, ahogy írtad is.
Most annyi a különbség, hogy ők berúgnak 1-2 helyzetüket meccsenként, mellé gólt keveset kapnak. (14el kaptak kevesebbet mint mi, ami nem tűnik nagy különbségnek, de főleg a covidszünet óta nyúlt ekkorára) Nálunk meg Messi nem rakja el, amiket tavaly, meg tavalyelőtt elrakott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.02. 23:18:20

MatyiG írta:
2020.07.02. 23:13:10
Egészen nevetséges, hogy ez a gyenge RM előttünk végez és megnyeri a bajnokságot... Mondjuk fordított helyzetben szintén mondhatnák ezt ők is. Nem tudom, mikor volt utoljára ilyen gyenge a pontvadászat.
Nem beszélve a többi riválisról, akiknek a két nagy gyengélkedése ellenére sincs közük a bajnoki címhez. Az Atleticonak is komoly esély lehetett volna ez az év, ehhez képest sokkal inkább hátrafelé kell figyelniük. :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.07.02. 23:13:10

Egészen nevetséges, hogy ez a gyenge RM előttünk végez és megnyeri a bajnokságot... Mondjuk fordított helyzetben szintén mondhatnák ezt ők is. Nem tudom, mikor volt utoljára ilyen gyenge a pontvadászat.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.02. 17:15:59

gránit írta:
2020.07.02. 01:34:06
Léfe írta:
2020.07.01. 16:48:06
A régi sikeres Barcsába szinte senki nem férne be
Pont ezért nincs értelme olyan taktikát erőltetni, amit csak csúcsjátékosokkal lehet eredményesen játszani, labdabiztos, kreatív játékosokkal. De még mindig azt hisszük, hogy be tudjuk szorítani az ellenfelet a saját kapujának a torkába, úgy, hogy a háló kisebzi a hátukat. Ja, nem... A középhátvédeink fent lófrálnak a félpályánál, a szélső védőink meg még fentebb, és csodálkozunk, hogy szétkontráznak minket. Nem lehet olyan taktikával igazán eredményesen játszani, amire az adott keret nem alkalmas. A keret képességeinek figyelembe vétele nélkül kergetjük a régi sikerek játékrendszerét, ebből a félreértésből pedig igen sok probléma fakad.
Szerintem a fél keret egyszerűen nem olyan friss már, hogy bírjon bármilyen taktikával tartósan a legmagasabb szinten focizni, a keret másik fele meg sosem volt alkalmas rá. Szóval lehet az van, hogy azért tartogatjuk a labdát 60 percig, hogy annyival kevesebbet kelljen fociznia a két csapatnak, így nem fáradnak ki.

De ez nem AZ a stílus amihez úgymond ragaszkodunk. Ahhoz ennek semmi köze, talán csak annyi, hogy mindkettőhöz kell focilabda. Az fegyelmezettségről szól, folyamatos nyomásgyakorlásról, teljes letámadással, gyors passzok, folyamatos előretörés stbstb. Ebből semmit nem tartott meg a csapat, csak annyit, hogy nálunk van sokat a labda.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.07.02. 01:34:06

Léfe írta:
2020.07.01. 16:48:06
A régi sikeres Barcsába szinte senki nem férne be
Pont ezért nincs értelme olyan taktikát erőltetni, amit csak csúcsjátékosokkal lehet eredményesen játszani, labdabiztos, kreatív játékosokkal. De még mindig azt hisszük, hogy be tudjuk szorítani az ellenfelet a saját kapujának a torkába, úgy, hogy a háló kisebzi a hátukat. Ja, nem... A középhátvédeink fent lófrálnak a félpályánál, a szélső védőink meg még fentebb, és csodálkozunk, hogy szétkontráznak minket. Nem lehet olyan taktikával igazán eredményesen játszani, amire az adott keret nem alkalmas. A keret képességeinek figyelembe vétele nélkül kergetjük a régi sikerek játékrendszerét, ebből a félreértésből pedig igen sok probléma fakad.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.07.02. 00:08:12

Léfe írta:
2020.07.01. 07:01:23
Gránitnak nincsen igaza, ez nem edzőkérdés.
Nem csak edzőkérdés, de edzőkérdés is. A jelenlegi állapotok nagyban visszavezethetők arra (is), hogy mind Valverde, mind Sétien egy olyan hagyományt próbáltak erőltetni, amit ez a keret nem tud játszani. Ez a tiki-takának már egy felismerhetetlenül lebutított, értelmetlenül és indokolatlanul erőltetett, mélységesen lefojtott változata. A jelenlegi gondok nagyban köszönhetőek annak, hogy egy egykor sikert hozó koncepciót hajkurásznak már évek óta, amit ez a keret nem tud már játszani. Gyakori labdavesztések után ott tátong a felezővonalon lévő védelem mögött a teljes félpálya, a Celta is szétkontrázott minket, a végén még örülhettünk a 2-2-nek, szerencsére a hülyegyerek a kontra végén belelőtte a labdát ter Stegenbe. Egy ilyen csapat esetében, amely már közel sem annyira labdabiztos, mint korábban, már nem szabadna, hogy a védelem ennyire előre húzódjon. De még próbálják a tiki-taka illúzióját kergetni, aminek semmi értelme. Saját magunkat csapjuk be ezzel, miközben egyébként egy jóval szerényebb célfocival simán lehozható volt az a Celta Vigo elleni meccs is.

Kíváncsi vagyok, mikor vallják be végre, hogy ez már nem a Rijkaard-éra vagy a Guardiola-éra csúcsa, és jön egy olyan edző, aki ennek a csapatnak a képességeire és korlátaira alapozva próbál eredményt elérni. Nem kell ezt szégyellni. Rengeteg csapat nyert már BL-t keretre hangolt koncepcióval.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.07.01. 22:01:10

Szerintem nem volt rossz meccs. A szünet után már jobban látszik Setien akarata is. Értem, hogy nagy a keserűség, de amúgy kifejezetten nézhető volt az elmúlt 3-4 meccs.
Az idény többi része egy nulla volt. Oké, gyakrabban volt mázli, Ter Stegen, gyakorlatilag nem hibázott, hosszú hónapokon át húztuk be kínkeservesen, ötlet nélkül, Messiék lötyögésével a meccseket. Baromira meglátszódott, hogy elkényelmesedett a társaság.
Az utóbbi meccsekből az a szerencse hiányzott, ami ősszel sokszor megvolt, de ezen kár keseregni, a szerencse lényeg pont ez, ha szerencséből szereztél 20 pontot, akkor vsz legközelebb ugyanennyit el is vesztesz. Nem mondom, hogy nem cserél néha szerencsétlenül az edző, de az látszik, hogy eléggé meg van kötve a keze. Végre elkezdi keveset játszatni Grizest, ez már jó pont.

Messiék szerintem puhán, de szabotálják a fejlődést és az edzőt. Ott vannak és azért fociznak, de az öregek közül egyik sem úgy játszott, mintha tétmeccsen lennének. Ha kapom a labdát csinálok vele valamit, ha kapok tizenegyest, azért berúgom, de megszakadni nem fogok.

Messi szerepét nagyon át kéne gondolni, bár már késő. Elhitették vele, hogy Ő a vezér és a pályán csak az van, amit ő mond.
Setient kapta ezt a helyzetet, de a fél szurkolótábor és a Barcelona vezetése a fejét venné azonnal, ha a padon kezdené Messi a meccseket.
Puig az egyetlen szinte aki értelmesen tud előre játszani és érdekes módon gyakran talál embert. A többiek ráálltak az alibivonatra, aztán szidjuk Arthurt, De Jongot és mindenkit, hogy hogy beleszürkülnek...
Ezzel együtt is fejlődött a csapat, ezzel az öreguras csapattal én nem várom, hogy nyerjenek bármit, csak legyen nézhető a meccs. Azt már teljesítik.

El lehet üldözni Setient, de akkor két lehetőség van. Az egyik, hogy hoznak egy Valverde-féle bólogatójancsit, aki majd visszavesz az edzésekből és újra megnyithat az öregfiúk szanatóriuma. Mi meg végignézzük, hogy Messi hogyan dönti le a szobrát. Amikor beakadnak a lövései, akkor kevesebben látják a hibákat, de mikor kimaradnak, akkor jobban látszik, hogy mennyi támadás hal el rajta és hogy milyen értelmetlenül ad el labdákat, hogy mennyire nem segíti a védelmet(letámadással) akkor se, ha épp hátul van.

A másik lehetőség, hogy tökös edzőt hoznak, nagy hatalommal. A baj, hogy bármilyen előremutató rendszerben egyszerűen nem használhatóak azok, akikre most épül a csapat. Busi nyilatkozataiból látszik, hogy a kemény mag mennyire nem látják magukat. Ettől nem lesznek rossz emberek, de ez egy komoly helyzet. Aki nem fogadja el, hogy ez most nem jó, az nem fogja elfogadni a drasztikus változtatásokat sem. Messi hiába az egyik legjobb játékos ma is, ha a 90 perc alatt termel annyi kellemetlenséget, mint jót. Busira is igaz ez. Csak Businál egyértelműbb, rá akkor lenne szükség, amikor egy erős ellenfél ellen szűken vezetünk, na akkor, az utolsó fél órára tegye oda magát, segítse meg a védelmet, a labdatartást. Messit többet kéne azért játszatni, de nem teljes meccsekre és a csapatnak nem szabadna köré épülnie. Kell egy csk, egy vezér, aki szervezi a támadásokat, Messinek meg kell maradnia a zseninek, akiben már nicsenek benne a 90 percek, de 45-60-ak igen. A Messire építés már nem fog működni, az nem a jövő.
De az öregeink nem ilyenek, senki sem fogadná el az ilyen felállást és a klub annyit akarja pályán tudni Messit, amennyire csak lehet, akkor is, ha már bottal jár, mert hozza a pénzt (nézőket).

A két lehetőség közül szerintem Setien még mindig jobb megoldás, nem megy szembe az öregekkel, de legalább jobb a játék.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.01. 18:46:25

Léfe írta:
2020.07.01. 16:48:06
Miért nem lehet megérteni, hogy ebben az elöregedett csapatban nincsen több. Ter Stegen, Messi, Fati Puig , DeJong kivételével mindenki
mehet amerre lát. Pique-Busi estleg, de csak cserének. Azok a fő bünösök akik elöregitették a csapatot. Lassu, elképzelés nélküli oldalt és hátraadogatás.
A probléma ezzel ott van, amit már lejjebb írtak: nagyon úgy tűnik, hogy Messi tarja bent a többi öreget a csapatban, szóval amíg itt, maradnak a többiek is. Ha pedig itt vannak, játszani is fognak.
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.07.01. 18:27:29

A tegnapi meccs margóján:
Nem volt ez rossz, ha 6 VS 6-ban toltuk volna. KB ennyi emberünk volt méltó arra hogy tegnap Barca mezt kapjon.
Semedo nagyon jó volt, nem szabad elengedni.
Lenglet hozta magát.
TS megint amit tudott fogott.
Puig, szuper jelzőt neki, még pisilni sem tenném ki a kezdőből. Még van sok hiba, de az akarata, dinamikája példaértékű.
Messi, játékban még mindig pótolhatatlan.
És végül az MVP Saul, jól állna neki a gránátvörös-kék.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.07.01. 16:48:06

Miért nem lehet megérteni, hogy ebben az elöregedett csapatban nincsen több. Ter Stegen, Messi, Fati Puig , DeJong kivételével mindenki
mehet amerre lát. Pique-Busi estleg, de csak cserének. Azok a fő bünösök akik elöregitették a csapatot. Lassu, elképzelés nélküli oldalt és hátraadogatás.
A régi sikeres Barcsába szinte senki nem férne be. Rádásul Vidal, Rakitics , stb nem is kreativ. Ezzel a csapattal bárki lehetne edző. Setien viszi most
el az összes balhét. Miért nem játszott Griezmann, mert rémitő amit szokott csinálni, de azért hasonlóval Suarez mégis kezdő. Messi sem a régi, de igazi társa sincsen.
Gyakorlatilag 70 %-ban uj emberek kellenének. De kik? Ide klasszisok kellenének akikből alig vannak, a suskáról nem is beszélve. Több éves gödörre lehet számolni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.01. 16:10:54

aynas írta:
2020.07.01. 09:26:33
Suarez Messi barátja, ezért érinthetetlen. Amíg Messi és a haveri kör irányít,addig valamire való edző nem jön ide. Ilyen is persze csak nálunk van. Ezt a fajta játékosuralmat és az elmúlt években hanyatló igazoláspolitikát kész csoda,hogy idáig kihúztuk.

El kell adni: Griezmann, Suarez, Vidal, Rakitic, Braithwaite, Junior Firpo, Umtiti, Coutinho
Rafinha, Alena, Puig, De Jong, Busi, Pjanic, Roberto középpályával mennék neki a következő idénynek.
Előre jön Trincao, Fati, Dembele, Messi és egy új középcsatár, plusz Rafinha előre is tud játszani.
Hátulra Todibo, Lenglet, Araujo, Pique, középső védők. szélre Semedo, Roberto, Alba plussz egy balhátvéd (Cucurella lett volna nálam. )
Éppen ezért, mert Messi és a haveri kör irányít, Suárez nem megy sehova, amíg Messi sem megy. :D

Sztem az amigok csak együtt fognak majd menni, vagy sehogy. Ebbe Messit is beleértve. Nyilván Messit kritizálni no go-nak számít, de akarva-akaratlanul benne van a jelenlegi helyzetben ő is. Én pl. Griezmann távozását attól tenném függővé, hogy Messi mit akar a Barcától még, vagy a klub mit akar tőle. A szerződése ugyebár lejáróban, és ha úgy adódik, hogy nem folytatná már, akkor Griezmannak meg is lenne a posztja 4-4-2-ben vagy 4-2-3-1-ben. Ha Messi hosszabbít még 4-5 évre, akkor Grízlit felesleges itt tartani.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.01. 15:25:16

Ronal.10 írta:
2020.07.01. 14:57:50
Jó pár éve motiválatlan a csapat, most komolyan ekkora pihenés, világjárvány után nyár közepén amikor már az EB-nek meg a Copanak kellene mennie majd ezek a srácok rápörögnek erre a 3 naponta bajnokikra üres stadionokba úgy hogy más bajnokságokba már rég nyaralnak a focisták.
Ez egy hatalmas púp a hátán mindenkinek, és szerintem nekünk szurkolóknak is, mert ez egy rakásszr... és már látom ha mi lennénk a bajnokok jönnének a fikázó mondatok hogy ez a bajnoki arany nem az igazi volt.
Talán a BL-re felpörgünk de az sem lesz az igazi. Real meg érthetően megszakad hogy megnyerjék ezt a bajnokságot, végre esélyük van rá.
Legyünk túl ezen az idényen mostmár, nincs itt semmi tűz, megnyernénk még egy jót ünnepeli se lehet majd.... (Barcelona busz végig a városon 100-ezres tömeg, aztán a stadionba tűzijáték buli.)
Még sztem aranylabda se lesz, nincs is mire adni.
Megnézzük mit csinál a real az espanyol ellen, kikapnak akkor még megtolhatjuk hátha, de ha nyernek akkor adjuk fel, Bl-t is és pihenjünk rá pár új igazolással a köv idényre.
Vagy csak engem nem érint meg ez az idei szezon már?
Teljesen demotiváló lehet ott a kispadnál maszkba ülni, üres stadionba játszani 3 naponta, főleg ennek a kedvtelen csapatnak
Megpróbálhatjuk ráfogni a járvány következményére, azt, amit hétről-hétre látunk, a baj csak azzal van, hogy már előtte is szinte ugyanez volt.

A másik a Real: ja, az előző két bajnokságot nem ők nyerték, viszont a BL-ben meg hülyére nyerték magukat az elmúlt években, történelmet írtak. Ennek ellenére bennük maradt több tartás, motiváció. És nálunk már CR, nálunk még itt van Messi. Ha a Real lesz a bajnok, akkor így bizony lesz miért szégyenkezni!

Legyünk túl az idényen, de nem reménykedek benne, hogy a követezőben lényegesen javulnánk. Ez a csapat már évek óta épül lefelé, nem most kezdődtek a problémák. Az új igazolásaink is általában besülnek, legalábbis azok, akiktől a leginkább várhatnánk javulást.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.07.01. 14:57:50

Jó pár éve motiválatlan a csapat, most komolyan ekkora pihenés, világjárvány után nyár közepén amikor már az EB-nek meg a Copanak kellene mennie majd ezek a srácok rápörögnek erre a 3 naponta bajnokikra üres stadionokba úgy hogy más bajnokságokba már rég nyaralnak a focisták.
Ez egy hatalmas púp a hátán mindenkinek, és szerintem nekünk szurkolóknak is, mert ez egy rakásszr... és már látom ha mi lennénk a bajnokok jönnének a fikázó mondatok hogy ez a bajnoki arany nem az igazi volt.
Talán a BL-re felpörgünk de az sem lesz az igazi. Real meg érthetően megszakad hogy megnyerjék ezt a bajnokságot, végre esélyük van rá.
Legyünk túl ezen az idényen mostmár, nincs itt semmi tűz, megnyernénk még egy jót ünnepeli se lehet majd.... (Barcelona busz végig a városon 100-ezres tömeg, aztán a stadionba tűzijáték buli.)
Még sztem aranylabda se lesz, nincs is mire adni.
Megnézzük mit csinál a real az espanyol ellen, kikapnak akkor még megtolhatjuk hátha, de ha nyernek akkor adjuk fel, Bl-t is és pihenjünk rá pár új igazolással a köv idényre.
Vagy csak engem nem érint meg ez az idei szezon már?
Teljesen demotiváló lehet ott a kispadnál maszkba ülni, üres stadionba játszani 3 naponta, főleg ennek a kedvtelen csapatnak
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.07.01. 14:36:45

Barcaforever írta:
2020.07.01. 09:40:40
Én elég sok dolgot nem értek, de ez a mostani helyzet már az én agyamat is kinyírja.



3. Dembele, Griezmann, Coutinho, De Jong.... nekem nehogy elkezdje vki megmagyarázni, hogy ezek a játékosok nem jók, nem világklasszisok, nem lehet őket beépíteni. De igenis, be lehet őket megfelelő szakmai hozzáértéssel, milyen érdekes, hogy a Cityben nem 4 hanem 9 ilyen játékos van, akivel működik, bár sztem nálunk még Sterling és De Bruyne túlértékelt játékossá válna. Van/volt egy modell, ami tökéletesen működött, a megfelelő szakmai háttér miatt, játékosok kora, motiváltsága miatt, de kész ez fel kell fogni, hogy ahhoz a rendszerhez megvolt a tökéletes időzítés, felkészültség, de tovább kell lépni. De Jong-ot az Ajaxban szájtátva nézte a világ, hogy hozza ki a labdát, milyen gólpasszokat ad, erre mi le vagyunk még ragadva 2009-ben és mindenáron egy Xavit vagy Iniestát akarunk belőle faragni, még ha ez a játékos totális játékkép átalakulásával is jár. El kellett volna dönteni, hogy mit akarunk, csapatot építeni és venni ilyen játékosokat vagy megpróbáljuk Messi tehetségét a maxon kihasználni és hozni köré, ha már a régi modelltől az istenért se tudunk továbblépni, Pedrokat, Villakat, igy teszem fel Willianeket, Dougles Costakat, Manekat, aki le fel fut, de tudja, hogy ki az úr a háznál, itt miről szól a játék. Coutinho a hátán vitte sztem az elmúlt 10 év legerősebb bajnoki idényeiben a Poolt, Griezmann egymaga magasan az Atleticot, Dembele már kicsit más tészta, de ezek a játékosok olyan csapatból jöttek, ahol ők voltak a vezéregyéniségek, itt pedig 2-3 rossz megmozdulás után, már jön a nyomás, hogy miért nem passzolták le inkább Messinek, arról nem is beszélve, hogy magasan egyik se azt játsza amiben jó.
vissza az adott év felnőtt csapatában újonnan bemutatkozó ifisták játékperceinek száma.

Egyszerűen el kéne dönteni, hogy mit akarunk, mert ez az egész egyszerűen egy katyvasz, aminek még csak egy 1-2 éves jövőképe sincs... :(
Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Ini távozásával jött Coutunho, akit nem hiszem hogy hasonlóan ne tudtak volna játszatni. Nem kellett volna egy az egyben Ini posztján játszatni, de egy ilyen klasszisnak, mint a brazil meg lehetett volna találni a posztját. Írja itt mindenki De Bruyne-t, hogy ő megváltaná itt a világot. Van bennem bőven kétely, hogy nem ugyanaz a sors várna rá. Dembélé miatt nem igazán lehet okolni a vezetőséget, senki sem tudhatta hogy többet leasz az orvosi szobában, mint a pályán, se a Lyonban, se a Dortmundban nem volt sérült. Én speciel még bízom benne, hogy összeszedi magát.
De Jonggal ugyanaz a szitu mint Coutinhoval. A brazilt Iniesta helyére akarták, bár néhány meccs után ment szélre, a hollanddal meg Xavit akarnak játszatni.
Griezmann mondjuk az lett volna a csoda, ha beválik.

Ez a szezonkezdet nagyon nem jött be. Látszik, hogy melyik csapatok tudtak felpörögni és kik nem. A Sevilla ellen idegenben le lehet X-elni, de a hazai meccseket kíméletlenül hozni kell, a szezon közben az ilyen középcsapatokat mint a Celta legalább erőből bedaráltuk.
Összeségében nem volt rossz meccs a tegnapi, de megint felütötte a fejét a szokásos trend, teljesen ketté lehetett osztani a csapatot. Voltak nagyon jó teljesítmények, a többi meg értékelhetetlen. Csapatként képtelen vagyunk jól játszani. A Real talán ebben van előrébb. Igazán nincsenek kiemelkedő telesítmények, szürke az egész csapat, de ez elég arra, hogy hozzák a meccseket. Mondjjuk aki el van ájulva tőlük, nézzen meg (szenvedjen) egy-két mérkőzést, ha a mi focink nézhetetlen, az övéké kiégeti a szemünket. Az utóbbi három meccsükön mind könnyen pontokat hullajthattak volna, szóval arra hogy nem hibáznak nem vennék mérget.

Sajnos tegnap is előjött, hogy mindent Messire akarunk játszani, és pont Puig volt az, aki inkább a jobb pozícióban lévő embereket játszotta meg vagy épp meghúzott egy cselt.
Albat én annyira nem húznám le, gyakorlatilag egyedül kellett vinnie az egész oldalt egy Correaval a nyakán, mert elől nem volt senki aki utat nyisson, nem is nagyon mert feljeb lépni. Semedonak is euzért volt könnyebb dolga, mert volt egy Messi vagy Vidal előtte aki képes volt embert elvinni. Az viszont elég szomorú, hogy Messi után ő volt talán a legaktívabb támadó. Meghúzta a szélt, nem félt cselezni, sztem magasan a legjobb volt tegnap. Egy kicsit beárnyékolta az a tizenegyes, de nem nagyon róható fel neki.
A másik nagy talány az Messi. Az indulás óta a (számára) ziccereket nem tudja elrakni. Minden meccsen van vagy két olyan szituáció, amit korábban 10-ből - 9-szer eltett, szinte bent látom a labdát a hálóban, most viszont valamiért mindig ront. Lehet hogy fejben nincs a topon, de ez nagyon rányomja a bélyegét az egész csapat játékára és az eredményekre is. Azért az elég érdekes, hogy a forddulás óta, 6 meccsen össz-vissz 1 akciógólt lőtt. Ezek a találatok hiányoznak ahhoz, hogy ne X-et játszunk, hanem akár csak egy góllal is, de nyerjünk.
Forca Barca!!!!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2020.07.01. 14:28:25

Én azokat nem értem akik Piquét (meg Lenglet) bántják, hogy mégis mit vártok tőlük? Egyrészt ők is emberek és néha ők is hibáznak (pl. Celta ellen Rafi buktatása, ami persze egy rohadt nagy kamu volt, de mindegy), de könyörgöm a két szélső védőnk egyszerre!!!! fent van kb. az ellenfél 16-os vonalánál mögöttük akkora hely van mindkét szélen, hogy egy repülő is simán leszállna ott és azt várjátok hogy a két szerencsétlen középső védőnk az ide berohanó villámléptű szélsőket lesprinteljék és szereljenek??? Pep érába, meg Titonál se, sőt még talán Enriquénél sem volt olyan hogy egyszerre mindkét szélső fent van, ott az volt, hogy ha az egyik szélső fent volt akkor a másik visszazárt és a szűrő meg a fent lévő védőnek a helyét próbálta lefedezni. Ehelyett most az van, hogy mindenki fent tili-tolizik és elvesztik a labdát, jön a kontra és a két szerencsétlen középhátvédünk meg rohanhat, hogy valahogy mentsen és ez idő alatt a mi nagyszerű szűrőnk Busi (meg a igen nagy arcú alibiző Alba is) meg kocogva jön vissza, holott az lenne a dolga hogy lefedezze az üres területeket..... Így nem lehet meccseket nyerni, ez volt tegnap is, de leginkább a Celta ellen, ahol kb. 3-4 ilyen elfutása volt a Celtának csak mázlink volt hogy balf....ok voltak és nem rúgták be. Teljes csőd a csapat játéka, és ez főleg a középpálya iszonyú lassúsága miatt van. Suárezt se bántanám, mert jöhet ide akármilyen csatár helyette középre, ha egyszer, nincs rendes széljátéka a csapatnak ami széthúzná egy kicsit az ellenfél védelmét, hogy több helye legyen mozogni, addig cseszheti akár ki van középen, ha egyszer egyszerre van két középhátvéd meg két szűrő a nyakán 3 méteren belül akkor úgy elég nehéz jól teljesíteni. Jövőre át kéne állni a 4231-re és Messit berakni Lajos mögé két szélre meg gyors szélsőket rakni(Fati, Trianco, Dembelé?), mert Messi se olyan gyors már és a szélsők által széthúzott védelmen Lajos és Messi azért megtalálná a réseket ebben biztos vagyok.
mvik
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.01. 12:55:15

Barcaforever írta:
2020.07.01. 09:40:40
...
Egyszerűen el kéne dönteni, hogy mit akarunk, mert ez az egész egyszerűen egy katyvasz, aminek még csak egy 1-2 éves jövőképe sincs... :(
Teljesen egyetértek a leírtakkal.
Szerintem itt nem lehet egy-egy játékos vagy edző nyakába varrni a dolgokat. Igazából már szomorúan hangzik, de egy multinacionális vállalatról beszélünk szinte. Több száz dolgozóval, akiknek a közös munkájának a szezon végén lesz egy eredménye. Egész egyszerűen hiányzik a klub szintű koncepció, ami nélkül nem lehet eredményesnek lenni. Ilyen anyagi, történelmi és szakmai (La Masia) háttérrel plusz ilyen játékosállományból ezt kihozni művészet ami most van.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.07.01. 11:44:55

Utolsó megjegzésem a tegnapi művelettel kapcsoaltban... 2 perce azon röhögök, hogy Carrasco-t hozták ki MVP-nek ..... Vissza néztem, volt 3 elfutása a szélen, ebből két homorítás=> tizi... Bumm, meg van az MVP.. :D :D :D Szerintem Puig volt az... Vagy ha már Atletist kellett megadni, akkor inkább Saul...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.07.01. 10:51:35

Camp Nou99 írta:
2020.07.01. 10:50:36
https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... tm_content Hát ,akkor ezt is bőven visszalehetett volna fújni.Csak hogy az egyenlő bánásmód érvényesüljön.
Engedjük már el a bírózást, mindkét oldalra hülyén fújt, nem ezen múlt.
més que un club
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.07.01. 10:50:36

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... tm_content Hát ,akkor ezt is bőven visszalehetett volna fújni.Csak hogy az egyenlő bánásmód érvényesüljön. Nem ezen múlt ez tény,de múlhatott volna ha megismételtetik is kimarad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Camp Nou99 2020.07.01. 12:31:58-kor.
Válasz küldése