Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.01. 13:01:10

MessiNeymarSuarez írta:
2020.10.01. 10:10:49
Na mibe hogy majd a Vigoi átkot Busi kezdetésével akarja majd Koeman megtörni? :lol: Hihetetlen továbbra is a 8-2 után
Hát ha nézte a Villareal elleni meccset,akkor ma Pjanic kezd. Ha meg nem,akkor Busi. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.01. 10:10:49

Na mibe hogy majd a Vigoi átkot Busi kezdetésével akarja majd Koeman megtörni? :lol: Hihetetlen továbbra is a 8-2 után
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.30. 17:33:23

Messidona10 írta:
2020.09.30. 16:48:43
Peter írta:
2020.09.30. 16:31:31
Nem akarok rosszmájú lenni, de szerintem Alba gólpassza (első gól) Messinek lett volna címezve, csak Fati nem pöcsölt.....Cou pedig még a Münchenből hozott ösztönök alapján passzolt..... :roll:
(Ezt most nem tudom, hogy irónia-e, ha igen, akkor nem jött át, ez esetben elnézést) Pedig sikerült rosszmájúnak lenned. Ha valami jó történik, akkor cáfoljuk meg, vagy fogjuk a Bayernre?! :D Azért esélyt adjunk már a dolgoknak...

Szerintem biztató volt az első meccs, volt lendület a játékban, nyíltak meg területek. Fati és Alba nekem nagyon pozitív volt (előbbit nem akarom magyarázni, utóbbinál meg végre látni lehetett az akarást), Coutinho is tetszett.
Irónia volt....nem is gondoltam másra....Cou esetében dettó.....!!!
Fati jókor volt jó helyen, ott kellett lennie, nem is pöcsölt....Cou jól látott a pályán....ez a lényeg!
Ami miatt valóban rosszmájú lehetett volna, hogy mindent Leora tolunk, ez most nem helytálló és remélem a jövőben sem lesz az.....!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.30. 16:49:42

Peter írta:
2020.09.30. 16:31:31

Nem akarok rosszmájú lenni, de szerintem Alba gólpassza (első gól) Messinek lett volna címezve, csak Fati nem pöcsölt.....Cou pedig még a Münchenből hozott ösztönök alapján passzolt..... :roll:
Pont ez is a jó Fatiban, nem Messit keresi állandóan és nem gondolja meg kètszer hogy lőjjön. Kellett már egy ilyen ember a csapatba.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2020.09.30. 16:48:43

Peter írta:
2020.09.30. 16:31:31
Nem akarok rosszmájú lenni, de szerintem Alba gólpassza (első gól) Messinek lett volna címezve, csak Fati nem pöcsölt.....Cou pedig még a Münchenből hozott ösztönök alapján passzolt..... :roll:
(Ezt most nem tudom, hogy irónia-e, ha igen, akkor nem jött át, ez esetben elnézést) Pedig sikerült rosszmájúnak lenned. Ha valami jó történik, akkor cáfoljuk meg, vagy fogjuk a Bayernre?! :D Azért esélyt adjunk már a dolgoknak...

Szerintem biztató volt az első meccs, volt lendület a játékban, nyíltak meg területek. Fati és Alba nekem nagyon pozitív volt (előbbit nem akarom magyarázni, utóbbinál meg végre látni lehetett az akarást), Coutinho is tetszett.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.30. 16:31:31

csababarca írta:
2020.09.28. 14:50:44
Bőven jó volt, főleg első félidő, engem meg is lepett.
Pl Fati második gólja klasszikusan olyan gól volt, amilyet az utóbbi 2 évben nem rúgtunk, mert ott Messi kapta volna, hiába volt rosszabb pozícióban. Cou meg kilőtte Fatit vele, és jött a gól.
Ezek kellenek, 3-4 passz, és helyzet, nem tötymörögni.
Dest remélem jön, Roberto jobbvédőben (meg bárhol) kínszenvedés, Busquets meg...no comment.
Nem akarok rosszmájú lenni, de szerintem Alba gólpassza (első gól) Messinek lett volna címezve, csak Fati nem pöcsölt.....Cou pedig még a Münchenből hozott ösztönök alapján passzolt..... :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.30. 13:22:46

Én a pozitívumokhoz egyértelműen hozzáadnám Pjanicot. Nem vártam tőle azt, amit visszaült gyenge második félidőben művelt, olyan agresszív kilépései és labdaszerzései voltak, hogy csak néztem, és még 1-2 ígéretes, de pár centit tévesztő kreatív indítása is volt. Szerintem ha nem áll be, akár kaphattunk is volna gólt ott az utolsó 10 perc környékén. Nagyon remélem, hogy kezdőként is tudja majd ezt hozni.

Messi nem volt gyenge, inkább talán szürke közepes.
Én még bízom Koemanban, és abban, hogy Fatit pont azért szedte le, mert a legjobb játékos most messze a Barcában. Sűrű a szezon, és tavaly is folyton lenyilatkozta a családja, hogy fizikailag nem elég erős még kezdőnek. És őt még le szabad szedni, szabad pihentetni, mikor felesleges már benn tartani (sajna Messivel ellentétben, akinek most jót tett volna fél óra padozás)

Szerintem Grieznek még van 5 meccse kb, vagy annyi sem. Remélem, nem talál addig valami meccset eldöntő gólt vagy duplát, mert az szuper abban a pillanatban, de hosszútávon kivégezné a jobb oldalt. Mikor kiadták a végén a statot hogy a támadások 11%-a ment jobboldalon, arra gondoltam, hogy ezt remélem Koeman is látni fogja...

Nekem a tavalyi szidott tengelyből Piqué és Alba nagyon tetszett. P. végig jól helyezkedett hátul, több helyzetet előzőtt meg kitűnő helyezkedéssel, és mikor egyszer visszasprintbe kellett belemennie egyedül, azt is simán megoldotta. Tavaly nem volt túl jó éve, de szerintem még 1-2 évig mindketten tudnak Barca-szinten játszani.

De Jong valami botrányosan gyenge, remélem hamar összekapja magát és nem kerül ő is a Barca sztártemetőjébe. Ha nem, akkor viszont látni kéne, hogy még Puig is jobb lenne ott, hiába nem a posztja.

És lehet szidni a Villarreált, de szerintem egyszerűen nem adtunk nekik sanszot a kibontakozásra. A spanyol liga 4.-5. legjobb csapata, és egyben egyik legfélelmetesebb támadói ellen (én konkrétan a 2. helyre tenném őket ebben a szekcióban, akár még Reál elé is) még a magához képest gyenge B-DJ duó is megszűrte a támadásokat, ha meg mégsem, Piqué remekül helytállt mindig. Egy elég erős csapatot vertünk meg eléggé egy félidő alatt, és szerintem egyáltalán nem voltak gyengék. Fekszik nekünk a stílusuk, mert nyíltak és támadásorientáltak, de ettől még nagyon jó ez a 4-0, főleg, hogy lehetett volna több is, ha akarjuk. De nagyon helyesen leálltunk a 2. félidőben. Inkább legyen 4-2 a vége, és maradjunk jó erőnlétben, mint 6-0 és elfáradjunk a 3. meccsen egy héten belül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2020.09.28. 15:56:28

Bevallom, én hideg fejjel ültem a készülék elé, mert már oly sokszor csalódtam, hogy most - önvédelemből - jóval kisebb volt az elvárásom.
Én a teljes fiatalítás mellett voltam eddig és ezután is, tehát a védelem összetétele - nálam bátortalan, továbbra is. De hát a keret ... mondhatják... bár Todibo és Araujo azért csak ott voltak.
A középpálya .. szerintem Puig nélkül nem Barcás és ezt az egész meccsre elmondható.
Elöl meg az egyetlen fiatal megoldotta.

A cserék után - és a biztos vezetés tudatában lehetett volna más a játék, de..
Az előre játszó cseréink Trincao és Dembele úgy mentek fel, ahogy a nyeretlen kétévesek, hogy "ha most nem lövök gólt, sose kerülök be újra" ezért Trincao cselezet és lőtt, Dembele csak cselezett , de mondjuk átadás egyik neve mellé sem került felírásra. Hogy ebből mennyi az edző és menny a játékos-ego hibája, nem tudom.
Pjanic beállt és otthonosan mozgott, míg Pedri elveszett a "nagyok" között.
Őszintén? Ennél Puig álomból ébresztve, bekötött szemmel is többet lehoz, de hát Ő nem Koemann felfedezettje.
Pedig szívesen megnéztem, volna a fiatalokat Trincaot és Fatit akkor, amikor az erejével kicsit elkészült Coutinho-t egy igazi energiabomba Puig mozgat.

Mindezzel együtt azért ez a meccs nézhető volt, a teljesítmény elfogadható - ha a tavalyi év a mérce és nem "A" Barcelona.
De nyilván lesz ez jobb is és nem csak 40 percig, mert az tavaly is ment.
És a cserék (Busi, Grizi le) - jó irány!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.28. 14:50:44

Bőven jó volt, főleg első félidő, engem meg is lepett.
Pl Fati második gólja klasszikusan olyan gól volt, amilyet az utóbbi 2 évben nem rúgtunk, mert ott Messi kapta volna, hiába volt rosszabb pozícióban. Cou meg kilőtte Fatit vele, és jött a gól.
Ezek kellenek, 3-4 passz, és helyzet, nem tötymörögni.

Szerintem a tegnapiból ki lehet indulni, kérdés az, hogy tudunk e normális hozzáállással focizni hosszútávon, vagy jön a szokásos pár forduló múlva elő a régi sablonokkal taktika, aztán a bukták.
EV is ígéretesen indult, Setien is variált, majd ahogy telt az idő, szépen elült a lelkesedés.
Ezt kell Koemannak máshogy csinálnia.

Dest remélem jön, Roberto jobbvédőben (meg bárhol) kínszenvedés, Busquets meg...no comment.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.28. 14:32:24

Hát igen. Ha nem 8 góllal verünk valakit, akkor már megy az elégedetlenség. Cou nekem nagyon kellemes meglepetés meglepetés volt, Fatival nagyon érezték egymást, ha az a 2 lövése nem pattan le a blokkról, lehet, hogy láttunk volna egy nagy gólt.

Nekem ami a legszeembetűnőbb volt, hogy végre voltak kontrák. 20 perc alatt több lendületes megindulás volt, mint tavaly két meccs alatt. Jöttek is a gólok belőle. Mindkétszer Lengletől indult az akció és néhány húzással már helyzetbe lehetett hozni a támadót és nem a folyamatosan alljunk meg és várjuk be Messit tötyörgés ment. Jó lenne, ha ez nem tűnne el a játékból. Persze az is kellett, hogy legyen terület, de megvannak hozzá a játékosok, hogy ez is egy fegyver legyen. Lucho alatt volt utoljára ilyen, és rendesen működött is.
A kezdőcsapatból én még nem indulnék ki. Pjanic nemrég érkezett és a korona miatt volt kb. 2-3 edzése, sanszos volt, hogy nem fog kezdeni, jobbhátvédünk meg jelenleg csak SR van. Ha még novemberben is ő lesz az első számó jh, akkor tényleg azt mondom, hogy nagy gond van, de egyelőre még a helyére sem igazoltunk senkit.

Busquets az Busquets, erről leírta mindenki a véleményét, nincs is mit hozzátenni, remélem Pjanic ki fogja szorítani. Az viszont "reménykeltő", hogy Koeman már az első meccsén lecseréli a 0 km-es Pjanicra.
De Jong elég körülményes volt, adott néhány mélységi labdát SR-nek, de olykor nagyon sokat tekergett, amiből labdaeladások lettek, erre oda kell figyelni.
Elől valamit kezdenie kell Koeman-nak, mert elég nagy a káosz, talán az új elnökség már nem fog ágálni Griezmann eladása ellen, az már nem az ők renoméját rombolná.
De ha ennyire center kellene ott van Braithwaite, aki minőségben nem a top, de ha igazi kilencesre lenne szükség, akkor inkább ő mint Griezmann.
Az egyik, ha nem a legnagyobb negatívum számomra az inkább a gyenge helyzetkihasználás, ami már az előszezonban is jellemző volt. Ennyi lehetőséget luxus elcseszni, mert máskor iszonyatosan visszaüthet.

Akik nagyon kárognak, vagy a 3-4. helyre várnak minket ajánlom megtekintésre a Real eddigi meccseit. Ha olyan eredmények, meg olyan játék lenne, szerintem be kéne zárni a fórumot, mégis az megy, hogy mennyivel előbbre tartanak.
Az a Bayern aki ezzel a játékkal rommá verne minket most kapott egy négyest a Hoffenheimtől, plusz a Sevillat is éppen hogy meg tudta verni a hosszabbításban, aki egy kiszenvedett győzelemmel indított a Cadíz ellen.
Nehogy azt higgyük már, hogy mindenhol kolbászból van a kerítés, ha majd novemberben sem látszik koncepció vagy gyenge egyéni teljesítmények lesznek és még az eredmények sem jönnek lehet kongatni a vészharangokat. Mellesleg
azt se felejtsük el, hogy nekünk ez volt még az első igazi meccsünk, ahhoz képest elég korrekt volt, és nem arról szólt hogy Messi villant kettőt-hármat.
Forca Barca!!!!
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.28. 13:05:22

Peter írta:
2020.09.28. 12:36:46
Ami nagyon feltünő volt tegnap.....számtalan remek lehetőség adódott 16-20 m-re a Villareal kaputól átlövésre....és senki nem vállalta el....labdaátvét majd visszapassz vagy oldalra....
Igen ez nekem is feltűnt. Volt néhány jó lehetőség az átlövésre, csak hát ez a Barca...meg a legtöbb szitu busquetsre jött ki, akibe meg kódolva van, hogy csak hátra, vagy oldalt nézzen.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.09.28. 13:01:56

Pedri-ben miért lát többet mint Puig-ben Koeman? Én eddig semmi különlegeset nem láttam tőle, Puig jobb spíler sztem, ráadásul Pedri sem egy izomkolosszus.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.28. 12:36:46

Ami nagyon feltünő volt tegnap.....számtalan remek lehetőség adódott 16-20 m-re a Villareal kaputól átlövésre....és senki nem vállalta el....labdaátvét majd visszapassz vagy oldalra....
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2020.09.28. 12:20:30

fanbarca írta:
2020.09.28. 11:07:37
tl írta:
2020.09.28. 10:49:51
Gyenge kezdésnek tartom, hogy egy 17 éves gyerek nélkül nem tudtunk egy épkézláb gólt összehozni (öngólt nem számítom annak, a 11-est is Fati harcolta ki), a támadásban mindenki álldogál, Griezmann jelentősége az összjátékban a partjelzőéhez mérhető. Mindezt egy harmatgyenge Villarreal ellen, akit tegnap Karakószörcsök is megvert volna.
Ne haragudj, de ez most egy jó nagy hülyeség volt.

1. Egyrészt nem azért volt Fati jó, mert a Villareal gyenge. Meg lehet nézni, hogy mostanában jellemzően felkészültebbek a fiatalok. Alphonso Davies, Haaland és Sancho a Bundesligában oktat, Greenwood, Mount és Trent ott van a PL-ben, Tonali és Kulusevski a Serie A-ban, a La Ligaban meg Fati, Rodrygo, Vinicius és tegnap is Kubo volt a legjobb a Villarealnál. Örüljünk, hogy van egy ekkora tehetségünk, aki ezzel a teljesítménnyel 24-25 évesen is bőven elégedett lehet, de addig még irtózatosan sokat fejlődhet.

2. Sok helyzetet dolgoztunk ki (18 kapura lövés, Asenjo 6 védést mutatott be, nem véletlenül lett magasan a Villareal legjobb játékosa), sok bemozgás volt, Messi osztogatta a passzokat, Alba sokszor nagyon szépen futott be, de Coutinho, Trincao és Pedri is jól mozgott. Egyedül Grizesre lehet komolyabb panasz, illetve talán picit Messire.

3. Mi az, hogy nélküle nem tudtunk gólt rúgni? Máskor ugyanezt mondjuk Messire. Nyilván nem rúg gólt Coutinho, ha rúg 3-at Fati. Fati meg nem rúg gólt, ha rúg 3-at Messi. És egyikük se rúg gólt, ha rúg 2-t Griezmann. És ennyi góllal bőven lehet meccset nyerni. Ha az öngól nem öngól, Busquets ajtó ablak helyzetben van és simán belőheti. Fejezzük már be ezt a hülyeséget, mit vártatok volna, 8 gólt? Ez nem a Barca-Bayern, a 4-0-val pedig akármelyik edző elégedett lett volna.

Nem, nem azt mondom, hogy világverőek vagyunk. De azért ami sok, az sok.
Úgy látom nem tanítottak meg kultúráltan megnyilvánulni. Attól még hogy valaki nem ért veled egyet, nem feltétlenül mond hülyeséget.

1. Nem hoztam összefüggésbe Fati jó formáját a Villarreal teljesítményével. Pont ellenkezőleg: azt mondtam hogy rajta kívül nem nagyon volt jó teljesítmény.

2. Igen Alba tényleg befutott párszor, de a foci nem statisztika. A játék képe gyenge volt, egy gyenge csapat ellen. És igen, támadásban legtöbbször álldogálás volt, kevés kivétellel. Lehet hogy nem ugyanazt a meccset néztük.

3. Mi az? Hát az, hogyha ő nincs a pályán, akkor valszeg nem rúgunk gólt. A mondandód többi részével nem értek egyet: attól még hogy Fati rúg 3-at, a többiek is rúghatnak gólt. Nem is olyan régen egy ilyen gyenge csapat 8-assal ment haza, 5-6 gólszerzővel, és a gólok egyike sem pontrúgás volt, szinte mindegyik szép összjátékból született. Annyi gólpassz volt, ahány gól. Igen, én egy ilyen játék képével lettem volna elégedett. Tudom, nem tartunk itt, de legalább a fejlődés látszana. Nem teszi.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.28. 11:55:20

Peter írta:
2020.09.28. 11:44:55
Ideális partner volt a Villareal....Fati önmagáért beszél, Messinek volt néhány ötletes passza....Alba igyekezett.....Cou detto....de Jong, Busi középpálya ilyen ellenfél ellen működött, Busi eladott lebdái ellenére is, de nem tudott kitűnni ez a középpálya ebben a mezőnyben, ami nem túl biztató....védelmünk nem igazán volt próbatételnek kitéve....cserék jöhettek volna előbb....közepes iramú, átlagos La liga meccs volt, az átlegnál több góllal.....hurráhangulatnak semmi alapja....később majd lesz mire hivatkozni, hogy bezzeg a Villareal ellen sikerült.....ahogy nyáron is volt....helyén kell kezelni az eredményt....
Nagyjából egyetértek, bár a Busi, De Jong páros hogy működött volna, az szerintem kicsit túlzó... Nem kaptunk gólt az eladott labdáikból, pedig simán kaphattunk volna kettőt hármat... Egy jobb csapattól.
Ami még itt is nagyon kirívó volt az a jobbhátvéd... Sajnos.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.28. 11:44:55

Ideális partner volt a Villareal....Fati önmagáért beszél, Messinek volt néhány ötletes passza....Alba igyekezett.....Cou detto....de Jong, Busi középpálya ilyen ellenfél ellen működött, Busi eladott lebdái ellenére is, de nem tudott kitűnni ez a középpálya ebben a mezőnyben, ami nem túl biztató....védelmünk nem igazán volt próbatételnek kitéve....cserék jöhettek volna előbb....közepes iramú, átlagos La liga meccs volt, az átlegnál több góllal.....hurráhangulatnak semmi alapja....később majd lesz mire hivatkozni, hogy bezzeg a Villareal ellen sikerült.....ahogy nyáron is volt....helyén kell kezelni az eredményt....
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.28. 11:23:34

Barca_10 írta:
2020.09.28. 11:14:58
Élmény nézni Fati góléhségét, nem gondolkodik kétszer ha lőni kell és nem állandóan Messit keresi, jó lesz. Busquets posztja sír Pjanicért vagy Puigért, az első félidőben több labdát adott el mint a Nike az előző negyedévben. Sr továbbra is nb2 színvonal, szóra sem érdemes.
Dembelenek nincs önbizalma sprintelni, újra kell építeni ha még lehetséges. Pozitívum hogy szépen ki van gyúrva.
Pedri, Trincao, mehet azonnal a kezdőbe, Cou, Gríz súlytalanok, középszer mindkettő. Messi elég kedvetlen volt, látszik rajta mennyire nem akar itt lenni már. Piquè, Alba jók voltak.
Szerintem Coutinho nem volt tegnap középszer. Kiváló labdákat adott, amikor nála volt a labda, azokból mindíg jól indított. néhány brazilos megoldást is látni lehetett. Nem felejtett el ő focizni,és bízzunk már benne egy kicsit! Nem szabad elfelejteni, hogy hogyan volt ő itt kezelve korábban. Most mást játszhat, kapjon már lehetőséget. Szerintem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.09.28. 11:18:07

Szerintem amit a tegnapi meccsel kapcsolatban kritikaként lehet írni az Busi és Griezmann. Előbbi nagyon kevés,nem tudom hány eladott labdája volt,de nagy meccseken ez nem fér bele,láttuk a Bayern ellen,ők rögtön kihasználták ezt,és a bajnokságban is lesznek csapatok,akik ki fogják. Remélem ezt Koeman látni fogja,és nem -1 emberrel akar indulni mindig.

Griezmann tavaly se volt jó,idén se láttam semmi olyat tőle a felkészülés alatt,vagy tegnap,amire azt mondanám,idővel jó lesz ez. És ennek szerintem megint nem Messi az oka csak mert nagyon divat lett az argentinra ráhúzni valaki rossz teljesítményét. Fati Roberto ha jól rémlik több alkalommal se jatszotta meg,nem hiszem hogy ez véletlen lenne. Szerintem semmi szükségünk a franciára. Szélekre ott vannak a kicsik,előre ha már nincs csatárunk akkor Messi,aki még motiválatlanul is hasznosabb,és szerintem megjön majd a kedve a focihoz,szóval nem temetném még.
Az biztos,hogy Griezmann marad,és játszatnia kell Koemannak,ezt sajnos el kell fogadni. Viszont Busi kikerülhet idővel,ahogy talán Dest is kiszorítja majd Robertot. Más változást nem várok a kezdőben.

Szerintem is menni fogunk a bajnokságért,lesznek pontvesztések. Az hogy mennyit ér a letámadásunk meg a védekezésünk nem egy ilyen össze vissza szaladgáló Villareal ellen fog kiderülni.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.28. 11:14:58

Élmény nézni Fati góléhségét, nem gondolkodik kétszer ha lőni kell és nem állandóan Messit keresi, jó lesz. Busquets posztja sír Pjanicért vagy Puigért, az első félidőben több labdát adott el mint a Nike az előző negyedévben. Sr továbbra is nb2 színvonal, szóra sem érdemes.
Dembelenek nincs önbizalma sprintelni, újra kell építeni ha még lehetséges. Pozitívum hogy szépen ki van gyúrva.
Pedri, Trincao, mehet azonnal a kezdőbe, Cou, Gríz súlytalanok, középszer mindkettő. Messi elég kedvetlen volt, látszik rajta mennyire nem akar itt lenni már. Piquè, Alba jók voltak.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.09.28. 11:07:37

tl írta:
2020.09.28. 10:49:51
Gyenge kezdésnek tartom, hogy egy 17 éves gyerek nélkül nem tudtunk egy épkézláb gólt összehozni (öngólt nem számítom annak, a 11-est is Fati harcolta ki), a támadásban mindenki álldogál, Griezmann jelentősége az összjátékban a partjelzőéhez mérhető. Mindezt egy harmatgyenge Villarreal ellen, akit tegnap Karakószörcsök is megvert volna.
Ne haragudj, de ez most egy jó nagy hülyeség volt.

1. Egyrészt nem azért volt Fati jó, mert a Villareal gyenge. Meg lehet nézni, hogy mostanában jellemzően felkészültebbek a fiatalok. Alphonso Davies, Haaland és Sancho a Bundesligában oktat, Greenwood, Mount és Trent ott van a PL-ben, Tonali és Kulusevski a Serie A-ban, a La Ligaban meg Fati, Rodrygo, Vinicius és tegnap is Kubo volt a legjobb a Villarealnál. Örüljünk, hogy van egy ekkora tehetségünk, aki ezzel a teljesítménnyel 24-25 évesen is bőven elégedett lehet, de addig még irtózatosan sokat fejlődhet.

2. Sok helyzetet dolgoztunk ki (18 kapura lövés, Asenjo 6 védést mutatott be, nem véletlenül lett magasan a Villareal legjobb játékosa), sok bemozgás volt, Messi osztogatta a passzokat, Alba sokszor nagyon szépen futott be, de Coutinho, Trincao és Pedri is jól mozgott. Egyedül Grizesre lehet komolyabb panasz, illetve talán picit Messire.

3. Mi az, hogy nélküle nem tudtunk gólt rúgni? Máskor ugyanezt mondjuk Messire. Nyilván nem rúg gólt Coutinho, ha rúg 3-at Fati. Fati meg nem rúg gólt, ha rúg 3-at Messi. És egyikük se rúg gólt, ha rúg 2-t Griezmann. És ennyi góllal bőven lehet meccset nyerni. Ha az öngól nem öngól, Busquets ajtó ablak helyzetben van és simán belőheti. Fejezzük már be ezt a hülyeséget, mit vártatok volna, 8 gólt? Ez nem a Barca-Bayern, a 4-0-val pedig akármelyik edző elégedett lett volna.

Nem, nem azt mondom, hogy világverőek vagyunk. De azért ami sok, az sok.
més que un club
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2020.09.28. 10:49:51

miro. írta:
2020.09.28. 09:08:26
tl írta:
2020.09.27. 23:14:51
Gyenge kezdés, Fatit lehet dícsérni, kicsit Albát. A többiek gyengék voltak, lehet itt bármilyen taktika meg felállás, ha támadásban csak az mozog akinél a labda van. Sajnos ebben nem sok előrelépés van tavalyhoz képest. Pjanicnak volt egy ígéretes passza, talán Messi társra talál benne a kombinatív játékban, meglátjuk.
Ha most kellene jósolni, talán 3.- 4. hely meglehet, de lehet hogy csak EL lesz ebből jövőre.
45 perc utan 4:0,gyenge kezdes. :D
Meghalok.
Gyenge kezdésnek tartom, hogy egy 17 éves gyerek nélkül nem tudtunk egy épkézláb gólt összehozni (öngólt nem számítom annak, a 11-est is Fati harcolta ki), a támadásban mindenki álldogál, Griezmann jelentősége az összjátékban a partjelzőéhez mérhető. Mindezt egy harmatgyenge Villarreal ellen, akit tegnap Karakószörcsök is megvert volna.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.28. 10:45:26

Feast4 írta:
2020.09.28. 10:14:47
Gyerekek térjünk már vissza a bolygóra.

A spanyol bajnokság azon a szinten van, hogy egy formában játszó 17 éves megette a Villarrealt. A Tico és a Real lehet gond, jobb napján a Sevilla.

Nagyon szépen fogunk menni a bajnoki címért, a többi meg kiderül.

A gond ott lesz, ha nemzetközi meccsen beleakadunk, megint egy gyors zúzós csapatba, akik ránk futnak és az amúgy is akadozós összjátékunk berottyan tőle.

A tegnapi meccsnek szerintem öt tanúságát lehet levonni:

Egy kb. Ugyanazt az erőt képviseljük, majd a bajnokságban mint eddig.

Griezmann harmat gyenge lesz csatárnak, egyszerűen nem fogjuk tudni beépíteni. Ha Messi a pályán van akkor neki nincs helye sem 4-3-3-ban sem 4-2-3-1-ben. Vesszek meg jobban járnánk ha Braithwaite lenne a helyén. Erősebb, meg legalább van benne akarat. Griezmannból már ez is kezd kiveszni, csak futkos össze vissza, mint pók a falon, nem találja a helyét, a többiek se keresik, labdával.

Dembele olyan meccshiányos, hogy hihetetlen. Meg szerintem továbbra is vakon van. Ha Trincao nem szorítja ki és nem hozza le azt az oldalt akkor, megint full egyoldalasak leszünk. Nagy baj, hogy a jobb szélső mögött nincs egy épkézláb jobb hátvéd.

Busquets... Nem változott semmi. Olyan, mint volt. Lassú körülményes, nem hiszem el, hogy Pjanic, vagy Puig, nem jobb megoldás a helyén. Remélem, hogy csak azért kezdett, mert Pjanic beteg volt, de félek ez hiú ábránd. Továbbra is tartom nagyon kéne egy hat tüdejű labdaszerző, mert ez így komolyabb szinten megint 8-2-re lesz elég.

A védelem lassú mint a tetű. Minimum egy középhátvéd kéne és baromira kellene, egy épkézláb jobb hátvéd, mert ha SR-t kell nézni sírok.

Összeségébben a nagy változás az, hogy kb. semmi nem változott.

Jó meglátások.plusz,ha tehetném azonnal hoznám cserébe Griezért Lajost vissza. Nem azért mert Griez nem volna jó játékos, de egyszerűen nem látom a helyét Koemannál sem. védekezik ugyan hátul, de hát ezért vettük? Lajos meg lehetett volna egy jó kis csere. De hát ez elment és Griezzel valamit kellene kezdeni...
A bajnokságban ott leszünk az első 5 között, akárkivel is állunk ki. Nem is ez a probléma. a nemzetközi versengést, ami a kupák végső megnyerésére vonatkozik azt el is felejteném, csak legalább partiban volnánk azzal szemben, akivel szemben esetleg kiesünk.
Pedri, Puig, Trincao,Dembele,Coutinho a nagy kérdések, hogy őket hogyan és hová fejleszti a ,,mester,, Messi elég kedcetlennek tűnt, számomra ez nem csoda. De Jong nem volt tegnap jó, Busi... A védelem pedig nem volt vizsgáztatva. SR jobbhátvéd. hát remélem ma bejelentik ezt a Desk gyereket, és nem úgy jár, mint Semedo.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.28. 10:14:47

Gyerekek térjünk már vissza a bolygóra.

A spanyol bajnokság azon a szinten van, hogy egy formában játszó 17 éves megette a Villarrealt. A Tico és a Real lehet gond, jobb napján a Sevilla.

Nagyon szépen fogunk menni a bajnoki címért, a többi meg kiderül.

A gond ott lesz, ha nemzetközi meccsen beleakadunk, megint egy gyors zúzós csapatba, akik ránk futnak és az amúgy is akadozós összjátékunk berottyan tőle.

A tegnapi meccsnek szerintem öt tanúságát lehet levonni:

Egy kb. Ugyanazt az erőt képviseljük, majd a bajnokságban mint eddig.

Griezmann harmat gyenge lesz csatárnak, egyszerűen nem fogjuk tudni beépíteni. Ha Messi a pályán van akkor neki nincs helye sem 4-3-3-ban sem 4-2-3-1-ben. Vesszek meg jobban járnánk ha Braithwaite lenne a helyén. Erősebb, meg legalább van benne akarat. Griezmannból már ez is kezd kiveszni, csak futkos össze vissza, mint pók a falon, nem találja a helyét, a többiek se keresik, labdával.

Dembele olyan meccshiányos, hogy hihetetlen. Meg szerintem továbbra is vakon van. Ha Trincao nem szorítja ki és nem hozza le azt az oldalt akkor, megint full egyoldalasak leszünk. Nagy baj, hogy a jobb szélső mögött nincs egy épkézláb jobb hátvéd.

Busquets... Nem változott semmi. Olyan, mint volt. Lassú körülményes, nem hiszem el, hogy Pjanic, vagy Puig, nem jobb megoldás a helyén. Remélem, hogy csak azért kezdett, mert Pjanic beteg volt, de félek ez hiú ábránd. Továbbra is tartom nagyon kéne egy hat tüdejű labdaszerző, mert ez így komolyabb szinten megint 8-2-re lesz elég.

A védelem lassú mint a tetű. Minimum egy középhátvéd kéne és baromira kellene, egy épkézláb jobb hátvéd, mert ha SR-t kell nézni sírok.

Összeségébben a nagy változás az, hogy kb. semmi nem változott.
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.09.28. 10:11:57

fanbarca írta:
2020.09.28. 07:20:14

Pont ez az, VEB, én sem értem mi ez a letargia. Tipikus magyar (sajnos), hozzáállás, hogy negatívan állunk hozzá, hogy ne kelljen csalódnunk. Gáz és szomorú, hisz bár voltak negatívumok, azért bőven lehet pozitívumokat kiemelni, amit én meg is teszek.

- Ansu Fati: nem is kell ecsetelni
- Ígéretes teljesítmény: Alba (rajta az előszezonban is látszott, hogy jó lehet), Piqué, Pjanic, Coutinho, Trincao
- Nem Messit keresték minden labdával és ez egyáltalán nem is volt baj
- Viszonylag sok percet kaptak fiatal játékosok, ami Dest és Eric Garcia érkezésével még inkább igaz lesz.
- Dinamikus volt a csapat, a letámadásokban is (a második félidőben visszavettek, de felejtsétek el, hogy mindez 4-0-s vezetésnél történt)
- Aki a statisztikákat megnézi, láthatja, mennyi lövésünk volt és milyen sokszor kellett Asenjo védjen.
Kihagytad a pozitívumokból, hogy Dembele nem sérült le :mrgreen:

Amúgy bemelegítésnek jó volt ez.
Az, hogy visszaáltunk, Pepnél is ez volt.
Most egyáltalán nem aggódtam emiatt. Nem éreztem, hogy gólt kaphatunk. Nem úgy, mint tavasszal.
Grízest kellett volna inkább eladni. Így megint ott tartunk, hogy egy gólerős támadónk van. Azt azért az ellen is látja, h Grizes nulla. Mikor ötösön kapta a labdát, eszébe sem jutott, hogy a kaput támqdja, a visszapasszt kereste
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.09.28. 09:10:56

Megnéztem most reggel az első félidőt, elkezdtem számolni hogy Busquets hányszor nem indította be mélységből a beinduló embert, aki kb a kapuig gyalogolt volna egy jó passz után. Úgy 6-7 után feladtam. Katasztrófa. Ezért kene majd a kezdobe Pjanic, akinek az egyetlen értékelhető skillje pont ez. De van egy olya érzésem, hogy ő csak de Jongot fogja rotálni. :D :D

Ja, SR... inkább nem írok semmit.

Messi meg nagyon halvány és kedvetlen, szerintem nem várhatunk tőle erős szezont, az meg problémás lesz. Max akkor, ha megérzi a sanszot a BL-ben.

Fati zseni, neki megkérdőjelezhetetlen helye kell legyen a kezdőben. Előre kell csatárt venni, vagy ha nem, inkább Messit elore tolni, Griezmann helyett meg mehet Trincao a kezdobe, nagyon ígéretes volt a srác az előszezonban. Dembele ugyis megy a gyengélkedőre 2 héten belül, meg a portugálnak amúgyis úgy 8-szor több sütnivalója van.

Amúgy nem volt rossz, de én már nem bizakodok semmiben sem Roma, Liverpool és a 2-8 után.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése