Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.05. 08:13:14

Hát én úgy láttam, hogy ha Cou nem kapja azt a szép labdát, akkor tegnap simán kikapunk.
Nyilván ez egy jól összerakott Sevilla. A Bayern is nagyon megszenvedett velük. Tegnap, ha őszinték akarunk lenni, akkor a játékban jobbak voltak, mint mi. Letámadás után nem tudtuk kihozni megint a labdát. Sokkal magabiztosabbak voltak. De Jong meccsek óta alulteljesít róla kaphattunk volna gólokat simán. Busival együtt én nem látom, hogy egy erős csapat ellen ők mit tudnak ketten tenni. Nem tudom, hogy Pjanic nem volna e szerencsésebb középpályán.Jobb oldalunk SR és Griez párosával megye II. szint. .Ezt be kell látni, hogy ez nem megy. Grieznek nem is passzolnak mondjuk mások sem...Függetlenül ettől a jobb oldal nulla. Mivel tegnap Busi és DeJong sem remekelt előrefelé a jobboldal teljesen impotens, ezért Messiéknek nem voltak nagy lehetőségeik. Counak örülök ,nagyon remélem, hogy vele sokan tévedtek és most ebben a szerepkörben végre kijön, hogy nem felejtett el ő játszani.Nem értettem a cseréjét, koeman biztosan...
Pedri és Troncao a fél óra alatt nem tudott hozzátenni sokat, bár Trincao lőhetett volna gólt, sajnos a kapus a helyén volt.
Az eredmény rendben van a látottak alapján, ez bizony nem Villareal és nem Vigo volt. Sokat kell még dolgozni...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.05. 06:37:51

A pillanatnyilag legjobb formában lévő Sevilla ellen döntetlen úgy, hogy mi álltunk közelebb a győzelemhez - jó eredmény. Más a foci, mint ami volt és ha ma véglegessé válik a keret, mergkezdődhet a finomhangolás.Jelenleg egy irányító van a csapatban, Cou, nélküle nincs elég átütőerő. Lesz ez még jobb is. Araujo és Dest nem "kispados". Akinek nincs keresnivalója, az egyedül Griz.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.05. 01:49:15

Xavier Hernandez írta:
2020.10.04. 23:31:36
Erre a gyors támadásépítés a válasz, ez még szemlátomást nem megy egy ilyen ellenféllel szemben, emiatt a korábbi kézilabdás, ötlettelen körbeadogatások megint megjelentek.
Megint szeretném megvillogtatni a futból menedzseres tudásomat :D. Két fő taktika van a labdaszerzés utáni mozgásra és a Barcelona sosem volt igazán jó az egyikben, szerintem. Az egyik, amikor a csapatnak olyan, gyors és egyedül ügyesen boldoguló csatárai vannak, hogy a formációból történő kiszakadással, a csapattársak felfejlődése nélkül, azonnali kontrát tudnak indítani. A másik, amikor labdaszerzés után az egész csapat, az összes csapatrész átáll az aktuális formáció támadó állapotára. Ez 4-2-3-1-nél mittomén, valami, de pl. 4-4-2-nek 4-3-3-nak is létezik támadó formációja.
A "kiszakadós" megoldás előnye, hogy gyors és az ellenfelet váratlanul érheti, hátránya viszont, hogy a labdát kapura vezető csatár/csatárok gyakran emberhátrányba kerülnek és gyorsan körülzárják őket.
A szervezett felfejlődés előnye értelemszerűen pont a másik ellenkezője, vagyis hogy sok emberünk lesz elől is, sok passz lehetőség adódik, körbe tudjuk járatni a labdát, hátránya, hogy lassú, mint a tetű, az ellenfél meguzsonnázik, mire odaérünk, de legalább a passzolgatással még az uzsonna megemésztését is kivárjuk az esetükben. Még hátrány, hogy néha védekező állásba lassan mozog vissza támadó állásból a csapat, amit az ellenfél gyors csatárokkal és ügyes direkt passzokkal jól ki tud használni.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.10.04. 23:40:16

Sajnos ebben a csapatban kulcspasszra, a támadást lényegesen segítő átadásra egyelőre Messi és Busquets képes többször is egy mérkőzésen, így pedig nehéz lesz hosszú távon. Nagyon hiányzott egy igazi bejező is.
Araújo nagyon tetszett, de Jong viszont kevés volt.
Pedri a korát meghazúdtoló érettséggel száll be, szóval tőle összességében rendben van az eddig látottak, Trincaot viszont egyelőre elég sok pontatlanság jellemzi, ám megvan benne a többlet, hogy jó legyen. Fati ma halvány volt, de nála ez bőven belefér, biztos lesznek még ebben a szezonban kiemelkedő mérkőzései is.
Roberto nem lóg kifelé a csapatból, s a többiek is átlagos szinten mozogtak.
Az látszik, hogy Messi már a fizikális korlátok miatt nem tud olyan hatékony lenni, viszont dolgozott elég sokat labda nélkül is, de ne várják tőle, hogy ezt 90 percig tegye. Sajnos az a kvalitás, ami őt jellemzi, nem tudom, hogy lesz-e a következő évtizedekben tetten érhető a pályán, ám még mindig olyan megoldásokra képes, ami kiemeli a mezőnyből (passzok, két ember pillanatok alatt történő átjátszása, stb.), viszont hiányoznak már azok a százalékok a teljesítményéből, amivel korábban hihetetlen hatékony tudott lenni. Megjegyzem nélküle szerintem - főleg, hogy nincs vérbeli csatár - nem sok esély lenne mondjuk egy spanyol bajnoki címre, de most már Ő sem feltétlenül elegendő ennek begyűjtésére.

Ettől függetlenül nem volt igazán rossz mérkőzés és ha nem a szokásos spanyol bírói felfogás van, akkor az ellenfélnél jó pár többlet sárgával (akár piros Jordánnál annyit szabálytalankodott) végzett volna, illetve két egyértelmű 11-es maradt el a Barca javára, ami bőven elegendő lett volna a győzelemhez egy ilyen kiélezett mérkőzésen.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.10.04. 23:31:36

Nem olyan rossz eredmény ez egy alakuló csapattól, és Lopetegui bozony jól összerakta ezt a Sevillát. És volt egy (kettő?) meg nem adott büntetőnk is. A meccs szórakoztató és izgalmas volt, sokkal nagyobb a tempó, mint korábban. Ez az új Sevilla remek ellenfél, játékstílusuk közelebb áll a BL topcsapataihoz (korai letámadás, labdakihozatalok megnehezítése) mint amit a La Ligában a többi ellenfelünknél eddig megtapasztaltunk. Erre a gyors támadásépítés a válasz, ez még szemlátomást nem megy egy ilyen ellenféllel szemben, emiatt a korábbi kézilabdás, ötlettelen körbeadogatások megint megjelentek. Több ilyen stílusú, keményen presszingelő ellenfél kéne, ezek ellen még akadozik a játék.
Lesz ez még jobb, ne temessük a csapatot, szerintem sokkal jobb az összkép, mint a [auto_cenzúra] Setién idején. Előbb-utóbb Griezmann is megtalálja a helyét, ha máshol nem, a kispadon, az új igazolások is lassan beépülnek a csapatba, jó lesz ez!

Zárójelben, itt megint többen Busit fikázzák, pedig ma sokkal jobb volt, mint az agyonhájpolt De Jong, aki miatt majdnem gólt kaptunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xavier Hernandez 2020.10.04. 23:43:11-kor.
Btamas8309
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019.04.13. 19:51:37

2020.10.04. 23:20:17

Nem vagyok hozzaerto csak lelkes szirkolo, igy elsosorban a tapasztalatabb hozzaertokhoz lenne egy kerdesem
Samper
Visca
Csababarca
Nero
Bob
Mess2009
A regi Ini-Xavi-fiatal Messi-D Alves fele Barcat azert nem lehetett igy letamadni, mert egyerintos haromszogezesbol 20mp/10 passz alatt a kitamadt ellenfel 16osanal voltak?
Amennyiben igen a valasz.
A jelenleg 10millio eurokat kereso Barca jatekosok nem tudnak egyerintos haromszogezest?

Mas:
80perc kornyeken volt, hogy De Jong probalt letamadni, de Messi setalagatott igy szegeny Frankie 80perc futas utan meg sprintelgetett tok feleslegesen. Messi konkretan ilyenkor megalazza a tarsakat. Gyomorforgato. Pedig a legnagyobb fanjai koze tartoztam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Btamas8309 2020.10.05. 00:01:09-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.10.04. 23:17:05

Sinya22 írta:
2020.10.04. 21:51:27
A sétálgatás újdonság?Mikor volt ő egy 90 percen át rohangáló ember,mert nekem nem rémlik. Annyira a leggyengébb hogy az egyenlítő gól és fati helyzete is tőle jött. A szögletnél meg nem ment hátra kifejelni a labdát gondolom.

Griezmann a pályán sincs nem tudom hány fordulóig kell még erőltetni,vagy most akkor egész szezonban pályán lesz 60-70 percet hátha történik valami?
valóban, a sétálgatás nem újdonság, csak az, hogy semmit nem mutat a klasszisából. az viszont elég nagy újság.
a gól előtti passza Albának -amúgy - elérhetetlen volt csak Navas tudott bele piszkálni , szerencsénkre.
nekem fogalmam sincs mi van vele de ez ha nem akar többet azért rossz, ha nem tud az meg azért.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2020.10.04. 23:15:42

A második félidő megint nézhetetlen volt, mint a régi Valverde/ Setien szép időkben.
Busquets megint szinte végig a pályán volt, nagy stabilitást adva a csapatnak... ja nem. Inkább néztem volna a kullancs stílusú kreatív kis Puig-ot, többet őt sem fűzték volna át mint mint a tetű lassú Busquet-et. :evil:
Dembele, jöhetett volna Fati helyett, mert teljesen eltűnt a baloldali támadójátékunk Pedrivel. Pedri előrébb tart mint Dembele..., vagy mégsem?!
Araujo-nak a kezdőben a helye, mert semmivel sem gyengébb mint Lenglet. Todibót sem hiszem, hogy annyival gyengébb lenne mint ez a mindenképp megszerezni kívánt Garcia gyerek, csak hát a pénz és a Barto féle játékos üzletpolitika.
Koeman, pedig ugyan úgy Barto csicskája, mint az előző két nagynevű edzőkollégája. Szánalmas!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2020.10.04. 23:15:33

Azért az bebizonyosodott, hogy Ronaldnak is vannak hülye cseréi, ma Pedrit felesleges volt becserélni alig-alig ért labdához ráadásul ide-oda tologatták a pályán, úgy elég nehéz felvenni a meccs ritmusát, inkább hozta volna be Dembelét vagy Konradot, mert balszélsőként elég gyenge volt. Arra is kíváncsi vagyok, hogy mikor teszi már ki Grizest a kezdőből, mert bűn rosszul játszik ezt mindenki látja csak ezek szerint ő nem. Szegény Dembelét meg jegeli (bár ez lehet bünti a múltkori késése miatt), holott még egyszer sem próbálta ki az igazi posztján (RW), minden meccsén amikor kiemelkedően játszott akkor jobb szélső volt, erre erőltetik rendszeresen a baloson ahol nem tud olyan jól játszani. Trincao nem rossz bár még rengeteg labdát elszór a rossz cseleivel, és sebessége se olyan kiemelkedő. De Jong ma is nagyon sok labdát elszórt, Araujo viszont kiemelkedően jól és labdabiztosan játszott, csak így tovább. Dest pedig elég ügyesnek tűnik, csak-csak kiszorítja végre Robertot a kezdőből :lol:
mvik
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2020.10.04. 23:12:36

Nem leszek népszerű, de nálam nem csak a csapat, de a mezőny leggyengébbje De Jong volt ma. Mintha két Busquets lett volna ma a pályán. Ezt a mai modern fociban egy csapat sem tudja elbírni egy ilyen kiélezett rangadón.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.10.04. 23:08:33

Rengeteg labdát adtunk el, DE(!): Volt végre fantázia a játékban és megint volt egy kis sebesség is. Nem szeretném elkiabálni, de egyelőre úgy tűnik, hogy alakul valami.

A bíró úrról én inkább nem írnék semmit.. a végén felröhögtem mikor meg sem nézte azt az esetet melynél rászóltak a fülére. Nem hazabeszélés végett, de azért kapott Messi bokája egy jó ízűt..

Trincaonak most nem jött össze annyi csel, viszont próbálkozott és megelevenedett egy picit a jobb oldal is (azért az csúnya volt, hogy 0%-ban haladtak a jobbosunkon támadások a 40. perc környéki statisztika alapján).

Pjanic és Pedri is jók voltak szvsz.

Dest pedig.. Szerintem rövid időn belül kezdő lesz.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.04. 23:07:16

Szerintem sem tragédia, mert szezon kezdés nem annyira szokott sikerülni. Most pedig új edzői stáb, csomó új játékos, új taktika, és 3 elég jó rivális ellen a 7 pontot bőven alairtam volna. A sorsolasunkat elnezve, most megyünk a getafehez, aztán real, majd alaves, betis atletico... Elég durva kezdés, ha ezeken ilyen sikerrel tulesunk, akkor utána a papíron alsohazi ellenfelek jönnek. Ilyenkor azért minden egyes edzés sokat számít, szokni kell egymást, az edzőt, taktikát.

És nyilván nincs mi van ha, de ez a tizi....

Illetve firpora látszik mennyire nem számít az edző ha egy pár napja igazolt bal hátvéd is előtte van a sorban.

Dembelevel mi van, már idén most kiesett a kosárból? Ne már.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.04. 23:05:12

Samper írta:
2020.10.04. 23:04:26
Szerintem ez ígéretes. Persze, hogy a Sevilla most előrébb tart. Egyébként az a bhv, aki leszedte Fatit, a csapata legjobbja volt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.04. 23:04:40

Néhány pozitívum, ez a Dest gyerek ügyesnek tűnik.....Pedri labdaszerzései.....Araujó rendben van!
Negatívumok : erőben elfogytunk, SR és Busi feltűnően visszahúzzák a csapatot....
A meccs végén látszott, hogy Messit keressük....elfogyott az erő, ötlet és kreativitás.....
Trincaót könnyebb meccsekre kell tartogatni, neki sem fog jót tenni, ha nem megy.....
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.04. 23:04:26

Szerintem ez ígéretes. Persze, hogy a Sevikka most előrébb tart. Egyébként az a bhv, aki leszedte Fatit, a csapata legjobbja volt.
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2020.10.04. 23:02:08

Nem tudom kinek mi a véleménye, de nem értem, hogy az utóbbi 3 meccs alapján miért van előbb a sorban Pedri, Trincao pakk, mint mondjuk Puig vagy Dembi... Szerintem nem rossz ez a foci, amit Koeman próbál összerakni, de valahogy meccs közben belenyúlhatna bátrabban, főleg, ha nem megy. Én Messit félidőben levettem volna, nagyon nem ment ma neki, de ugyanez igaz De Jongra is. Pozitívum viszont Araujo, bízom benne, hogy a srác kap lehetőséget hosszabb távon, valamint ez a Dest gyerek elsőre ígéretes!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.04. 23:01:11

Az 1-1 nem rossz,a játék nem volt túl biztató. Nagyon nem tudnék kiemelni senkit,talán Coutinho megint,jót tett neki a kölcsön. Amit hosszú távon problémának látok,az a 9e-s hiánya,mert számomra elég egyértelmű,hogy Griezmann nem sokáig lesz kezdő ezzel a semmivel,most itt a végén meg De Jong húzódott középre,az nagyon fura volt. A végén viszont az tiszta tizenegyes volt..

Igazából 3 meccs alatt 7 pont nem tragédia,főleg hogy én kb 2 pontra számítottam a szezon előtt. Van még hova fejlődni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sinya22 2020.10.04. 23:03:35-kor.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2020.10.04. 22:58:45

Az egyik szemem sír, míg a másik nevet...mert nyerhettünk volna, de és innen nincs tovább.
Ha ezen a meccsen olyan következetesek a bírók, mint a Celta ellen, akkor ma 2-0-ra nyerünk, úgy, hogy kapunk egy szabályos 11-est és a Sevilla gólját nem adják meg...
Másrészt végre valaki bátran belenyúl a csapatba és jönnek a fiatalok: Hallelúúúúúja! Bakker hány év kellet mire ilyet is láthatunk?

A szezon hosszú, meglátjuk...bizakodó vagyok.
D
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.04. 22:57:18

Nézzétek meg a kapott gólunkat is! Szerintem az is nagyon necces.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.04. 22:56:29

Végül is nem rossz eredmény egy 17 meccse veretlen Sevilla ellen, akik a minket kitömő Bayern ellen is helyt álltak. Szervezetten védekeztek a rohadékok.

De senkinek egy rossz szava nem lehetett volna, ha a végén befújják a tizit, de az a barom vissza se nézte. Nehéz ilyenkor, hogy ne bújjod beléd a kisördög, hogy vajon a Real-nak befújják-e?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.04. 22:34:56

Teljesen veszélytelenek vagyunk a Sevilla kapujára. Az agyonsztárolt Fati egy közepesnél jobb csapat ellen súlytalan, Griezman emberhátrány, Messi pedig nem több a pályán lévő futballistáknál, szürke.
Elbohóckodhatunk egy-két hurka csapat ellen, de a Sevilla és a nagyobb csapatok ellen csak a szerencsében bizhatunk. Én igy látom, lehet mocskolódni...
Láttad a Sevilla - Bayern meccset? Jó reggelt! Pedig a Bayern 8-2-re vert bennünket.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2020.10.04. 22:26:15

Teljesen veszélytelenek vagyunk a Sevilla kapujára. Az agyonsztárolt Fati egy közepesnél jobb csapat ellen súlytalan, Griezman emberhátrány, Messi pedig nem több a pályán lévő futballistáknál, szürke.
Elbohóckodhatunk egy-két hurka csapat ellen, de a Sevilla és a nagyobb csapatok ellen csak a szerencsében bizhatunk. Én igy látom, lehet mocskolódni...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.10.04. 22:05:48

Nem szeret Koeman cserélni a szünetben.....csak amikor cserélni akar. ne legyen már késő
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.04. 21:51:27

A sétálgatás újdonság?Mikor volt ő egy 90 percen át rohangáló ember,mert nekem nem rémlik. Annyira a leggyengébb hogy az egyenlítő gól és fati helyzete is tőle jött. A szögletnél meg nem ment hátra kifejelni a labdát gondolom.

Griezmann a pályán sincs nem tudom hány fordulóig kell még erőltetni,vagy most akkor egész szezonban pályán lesz 60-70 percet hátha történik valami?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.04. 21:50:40

sojal írta:
2020.10.04. 21:34:30
Egy évre el kell küldeni Griezmann-t is kölcsönbe München-be, és remélhetőleg jövőre ő is úgy tér vissza mint Coutinho.
Reménytelen, mert buta.
Válasz küldése