Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.24. 19:34:48

Forcabarca73 írta:
2020.10.24. 19:29:04
Sajnos véget ért az aranykor, csak nagyon nehéz elfogadni!
Az mar 5 eve veget ert
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 19:31:42

Subinho írta:
2020.10.24. 19:27:06
gránit írta:
2020.10.24. 18:36:06
Na kérem, a 10. helyen állunk a bajnokságban. A Real Sociedad és a Villareal egy meccsel többet játszottak, de még egy győzelemmel se érnénk be őket. Ez azért kemény. Az utóbbi három bajnokin szereztünk egy pontot...
Anno Koemannal a Valencia top csapatból ( akkor első 4-ben ott volt rendre a ligában) kieső helyére került, mire kivágták félúton. Jó úton haladunk....
egy meccsel kevesebbet is játszottunk a többieknél. sztem tökmindegy ez jelenleg, csak a Reallal versenyzünk, a többi csapatot nem kell figyelni, kipotyognak majd előlünk, ahogy szoktak. A Real meg szintén nem egy para ellenfél a nullgólos "csatársorával".

arra jók lesznek ezek a meccsek, h kiderül, hogy Robit, Busit, Lenglet-t és még ki tudja kit ki kell rugdosni a kezdőből. remélem Koeman tökös lesz és meglépi ezeket, és akkor már rengeteget nyertünk. a baj az lesz, ha továbbra is játszani fognak ezek az emberek. de sztem a bajnoki cím is meg lehet ebben a gagyi La Ligában, az más kérdés, h a BL-ben eltesznek minket befőttnek idén is.
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2020.10.24. 19:29:04

Sajnos véget ért az aranykor, csak nagyon nehéz elfogadni!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.24. 19:27:06

gránit írta:
2020.10.24. 18:36:06
Na kérem, a 10. helyen állunk a bajnokságban. A Real Sociedad és a Villareal egy meccsel többet játszottak, de még egy győzelemmel se érnénk be őket. Ez azért kemény. Az utóbbi három bajnokin szereztünk egy pontot...
Anno Koemannal a Valencia top csapatból ( akkor első 4-ben ott volt rendre a ligában) kieső helyére került, mire kivágták félúton. Jó úton haladunk....
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.24. 19:11:26

miro. írta:
2020.10.24. 18:54:32
barka írta:
2020.10.24. 18:45:00
Azért ha már a lenglet-pique páros megy grizmannal és dembelével együtt, akkor remélem de jongot is viszik mert neki sincs semmi értelmes megoldása, középpályás létére hátrafelé tud csak passzolni. Szerintem még nem adott egy ziccer passzt sem. Forog mint a macska a farka körül! Ez egész gyerek egy nulla! Messi jár hátra berugdosni az üres területekre a labdát. Amíg ő és a teszetosza párja (Busi) a pályán vannak nem is lesz eredmény. Még szerencse, hogy Thiagot elengedtük egy zsák szotyiert kilógna a sorból.
Egyik csapattarsam beszelgettunk pont errol.
Van aki abbol az ajaxbol barhol is extra futballista lett?
Míg Busival együtt játszik nem mondanék le róla. Olaszok ellen például kifejezetten jól tolta, mezőny egyik legjobbja volt. Koeman is csak segget csinált a szájából azzal, hogy többször kijelentette de Jongnak Busi helyén van a helye, erre a jó madár minden meccsen kezdő.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 19:06:12

Ami szembetűnő volt még, az hogy ez a real is mennyivel felettünk van erőnlétben, simán vették le futásban a védőinket, meg a két kp-t, párharcokat is lehozták.
És akkor ők még nem is a top szint ebben a tekintetben.

Ne kezdjük el, hogy alakulóban vagyunk, stb, ez a real is ezer sebből vérzik, semmivel nincsenek beljebb csapatépítésileg mint mi, csak ott nincs olyan drasztikus formaesés pl Ramos-Piqué, Modric-Busquets viszonylatban, mint itt.

Utat kell találni, ez a hibrid nem lesz jó, ez így október végére el is dőlt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2020.10.24. 19:00:11

Újra és újra megnéztem a tizit!! Egy ritkán látható bírói tévedés áldozatai lettünk!! Ramos műesése vicc kategória!! Fogta a mezét a francia???? Száz ilyen van egy meccsen a beadásoknál, ez teljesen normális!!!!! Kiábrándító irányba ment el a kezezések és a tizenhatoson belüli szituk megítélése!!!! A gól lélektanilag nagyon megfogta a jobban játszó csapatunkat! Nem tudtunk megújulni! Persze, aki valaha is focizott tudja, hogy ilyen helyzetekben elképesztően nehéz újra nekilendülni! Az idősebbeknek( Messi, Pique, Alba) kellett volna feltüzelni a játékosokat! Az addig nagy kedvel és jól játszó Messi is visszaesett!! A VAR rendszertől pont az ellenkezőt vártuk: igazságosabb bíráskodást!! Semmivel nem lett jobb!!! Az okosok a Spileren pedig a nevüket adják ehhez a vicc tizihez!! Úgy látszik így jó, ne a jobbik győzzön, hanem az aki szerencsésebb a VARos helyzetekben! Abszolút nem érdemelt győzelmet a Real, éppen ezért nagyon nehéz elfogadni!!! Nem beszélve arról, hogy az első félidőben hol volt a VAR amikor Messit agyonrúgták!!!!!!
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.10.24. 18:59:22

A mai meccs kísértetiesen idézte a Setién-éra töketlenkedéseit. Egyedül Dest jó, benne van potenciál, Koeman meg egy lúzer, taktikailag nem volt semmi veszély a csapat játékában, a cseréiben sem volt semmi ráció, a harmadik gól szinte kötelezően jött a végén. Nevetséges volt, ahogy behozta Griezmannt és Braitwaite-t, vajon mit várt?? Ez az Ansu Fati is hiába jó, meg csodagyerek, de még egy tapasztalatlan tini. Volt egy óriási helyzet, mikor Messinek kellett volna adnia a labdát, ehelyett önző módon maga lőtte el - a kapu mellé... Ilyen meccseket nem lehet 17 éves gyerekekkel megnyerni, Messinek meg továbbra sem tud senki jó labdákat adni, csak a középpályán jut labdához, ha visszalép, Cou meg továbbra sem Neymar. Ez a mai Reál pedig nem erős, mégsem bírtunk velük hazai pályán, a BL-ben nyilvánvalóan semmi esélyünk egy Fradinál komolyabb csapat ellen.

Na de mit is vártunk, egy befejezetlen, szétzilált-felforgatott csapatunk van, edzőnk egy soha-sehol-semmit nem bizonyított középszerű figura, ez elmúlt években csak sz@rul igazoltunk, üres a kassza, a klub a csőd szélén, a fizetéseket épp most vették vissza 30%-kal...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.24. 18:59:13

Messi nekem tetszett ma. Sajnos hátra is kell jönnie labdáért hogy tudjon osztogatni,mert Busi előrefelé nem tud játszani.Ő már ezzel a csapattal nagy eredményt nem fog elérni. Sajnos.
Nem értettem a felállást sem.
Fati középen,Cou megint jobboson. Mire volt jó ez a keverés?
A Pique, Lenglet párost egyszerűen nem szabad többé játszatni.Akarki helyettük! Ez az év amúgy is arról szól hogy miként lehet a romokon újjá építeni. Nevetséges kettős.Ezzel a magyar bajnokságban sem lehetne játszani.
Szomorú eredmény, szomorú tabella,de szokjunk hozzá,mert ez most természetes.Egy ideig.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.24. 18:54:32

barka írta:
2020.10.24. 18:45:00
Azért ha már a lenglet-pique páros megy grizmannal és dembelével együtt, akkor remélem de jongot is viszik mert neki sincs semmi értelmes megoldása, középpályás létére hátrafelé tud csak passzolni. Szerintem még nem adott egy ziccer passzt sem. Forog mint a macska a farka körül! Ez egész gyerek egy nulla! Messi jár hátra berugdosni az üres területekre a labdát. Amíg ő és a teszetosza párja (Busi) a pályán vannak nem is lesz eredmény. Még szerencse, hogy Thiagot elengedtük egy zsák szotyiert kilógna a sorból.
Egyik csapattarsam beszelgettunk pont errol.
Van aki abbol az ajaxbol barhol is extra futballista lett?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 18:49:48

vidra írta:
2020.10.24. 18:47:55
Vissza a 4-3-3-at! Ez a felállás Barcelona idegen!
jajj istenem, remélem, csak ironizálsz. soha nem fogom megérteni, hogy tudnak itt az emberek ennyit lovagolni az idióta felállásokon.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.24. 18:47:55

Vissza a 4-3-3-at! Ez a felállás Barcelona idegen!
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2020.10.24. 18:45:00

Azért ha már a lenglet-pique páros megy grizmannal és dembelével együtt, akkor remélem de jongot is viszik mert neki sincs semmi értelmes megoldása, középpályás létére hátrafelé tud csak passzolni. Szerintem még nem adott egy ziccer passzt sem. Forog mint a macska a farka körül! Ez egész gyerek egy nulla! Messi jár hátra berugdosni az üres területekre a labdát. Amíg ő és a teszetosza párja (Busi) a pályán vannak nem is lesz eredmény. Még szerencse, hogy Thiagot elengedtük egy zsák szotyiert kilógna a sorból.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.10.24. 18:44:45

Ramos azert dobta magat ellentetesen el,mert azt mutatta hogy ugrana a labdaert fejelni,de nem tud mert huzzak.
Mas hogy a labdat sehogy nem erte volna el..


Viszont,azert az hogy VAR mellett igy huzod nyujtott karral a masik mezet,plusz pont egy 34 eves rutinos vedot,na szoval..agyatlansag. Tuti volt hogy Ramos ezt megfogja csinalni,elotte szerintem ketszer is elvagodott,szoval varta is. Amator volt nagyon. Ramos meg rutinos. Az hogy befujtak..mar a biro dontese volt.

Szerintem Lenglet megijedt hogy Ramos fog tudni fejelni,es azert kezdte el huzni.
Ha elengedi idoben,semmi nincs,csak nem tudta eldonteni,hogy ez jo lesz e Ramosnak vagy sem.

Viszont bocs sracok,de modric golja extra volt,regi ronie csinalta volna ezt kb. Tobbi csukott szemmel beleszabott volna egyet.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2020.10.24. 18:46:17-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.24. 18:36:06

Na kérem, a 10. helyen állunk a bajnokságban. A Real Sociedad és a Villareal egy meccsel többet játszottak, de még egy győzelemmel se érnénk be őket. Ez azért kemény. Az utóbbi három bajnokin szereztünk egy pontot...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.24. 18:35:13

Lenglet egy barom, remélem elvágta magát Koeman-nál és jön Araujo. Simán fújható (főleg a Real ellen), ráadásul már volt sárgája, simán benne volt, hogy kiküldik megint. Idióta.

Az edzőbának viszont nem is értem mi járt a fejébe. Volt egy támadószekció, ami a Fradi ellen úgy néz ki, hogy működik. Nyilatkozza, hogy megtalálja mindenkinek a helyét.
Coutinho "feltámad" középen, erre kirakja balra. Fati kb. a legjobb szélsőnk, berakja középre. Busquets nyomatását már nem is említem, szerintem csak azért játszik, hogy jófejségből vele is lehessen szerződést újítani és engedjen a fizuból.
Majd a mester hátrányban a 80. percig vár a cserével... Ilyen kétségbeesett cserélgetést amit ma meg a Getafe ellen leművelt szerintem Valverde-től láttam utoljára Rómában.
Szerintem ha hamarabb belenyúl a meccsbe egy X-re hozhattuk volna, nem volt olyan jó Madrid ez...

Azért 1-2 pozitívumot kiszenvedek magamból:
- De Jong egyik, ha nem a legjobb meccsét hozta eddig.
- Dest, Alba
- Végülis Neto.
- Nem volt unalmas a meccs
- Bennevolt a győzelem...

[auto_cenzúra] lenne eldönteni, hogy mit akarunk, nyomatjuk folyamatosan a fiatalokat (de akkor tényleg nyomassuk, Araujo, Puig, stb. ne csak az újoncokat), vagy rápróbálunk a bajnokságra.
Viszont akármelyik lehetőséget nézem, semmi nem indokolja Busquets játszatását.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára davi10 2020.10.24. 18:36:23-kor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.10.24. 18:33:56

Messi, Dest, Fati, Alba, De Jong nagyot ment ma! Hamarabb kellett volna a Dembelét behozni.. Araújónak (a csapatnak) pedig azért jót tenne egy picit több játékidő..
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.24. 18:33:40

hajnesz írta:
2020.10.24. 18:27:06
Szerintem most sokan túlzásba estek, nem volt olyan rossz ez a mai meccs. Ha berúgjuk a helyzeteinket (Messi,Fati, Coutinho khmm..), vezetünk 2-1-re, és a Madridnak kell jönnie. Nem az Eibar ellen játszottunk, ahol belefér ennyi könnyelműség.
De nem rúgtuk be a helyzeteinket, nem is nagyon voltak, ezért is érthető a zúgolódás. 1-2 után teljesen erőtlenül próbáltunk támadni, a szélről való beadások erőltetésének semmi értelme nem volt magasember nélkül, a madridi légelhárítás ezeket a próbálkozásokat könnyedén leszerelte. Harmatgyenge erőlködés volt, amit "támadás" címszó alatt műveltünk a második félidőben.

A védelem pedig katasztrofális.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.10.24. 18:33:58-kor.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.24. 18:32:17

hajnesz írta:
2020.10.24. 18:27:06
Pozitívum, hogy szerintem Dest bejátszotta magát a kezdőbe, így Robertonak új pozit kell keresni, mondjuk középcsatár még nem volt, próbáljuk ki, ott is szerintem lehozna egy átlagot. :lol:
Haljak meg, de középső védőnek kipróbálnám. Oldal passzok úgy is jól mennek neki, lehet feküdne a poszt :twisted: :mrgreen:
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.10.24. 18:27:06

Szerintem most sokan túlzásba estek, nem volt olyan rossz ez a mai meccs. Ha berúgjuk a helyzeteinket (Messi,Fati, Coutinho khmm..), vezetünk 2-1-re, és a Madridnak kell jönnie. Nem az Eibar ellen játszottunk, ahol belefér ennyi könnyelműség.
Koeman szerintem most rosszul nyúlt a meccsbe, az, hogy felküldte az összes lehetséges támadóját, nem fogja megoldani a problémát, főleg, hogy a végére nem maradt középpályánk. Ha én ülnék ott, az 55.-60perc körül jön Pjanic Busquets helyett, meg akár előre a teljes sorcsere, de így ez nem volt valami okos, hogy maradtak a védők és a támadók, tekintve, hogy mi nem tudunk kire ívelgetni.
Egyértelmű, hogy a középső védő poszttal kell kezdeni valamit, ez a Piqué-Lenglet páros katasztrofális fizikálisan.
Pozitívum, hogy szerintem Dest bejátszotta magát a kezdőbe, így Robertonak új pozit kell keresni, mondjuk középcsatár még nem volt, próbáljuk ki, ott is szerintem lehozna egy átlagot. :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 18:25:26

Zozzy 5 írta:
2020.10.24. 18:16:41
Varane kezezese sztem nem volt tizi, test mellett volt a keze, konkrétan a hasa előtt, ezt nagyon ritkán fújják meg.

Egyszer egy BL győzelmünk bánta a pont ilyen esetet.

Case eset meg tizi volt, lehet szépíteni hogy labdát talált, de könyörgöm, az Messinél maradt, utána meg szétrúgta.
Mindegy, minden ilyen vereség egy szög Barto koporsójába 5 hónap és tiplizik a csicska, reméljük az új vezetőség kivágja a kerékkötőket (mondjuk az a kamumaszlagos Font pont nem), aztán lehet reménykedni egy szebb jövőben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.24. 18:20:53

Subinho írta:
2020.10.24. 18:18:03
vagy a fiatal Araujo???
Igen
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 18:18:13

drobika írta:
2020.10.24. 18:15:05
Csak éppen ezen ment el a meccs!
Meg a másik barmon középen.
Szomorúan láthatjuk hogy a két középső védő miatt szívnak a fiatalok és az egész csapat.
Nem tudni hogy hol ennek a vége.
Mindenesetre lesznek még gondok.
Lenglet elég gyökér, de lefogadom, h a most következő Sevilla-Eibar meccsen találunk majd még 10 ugyanilyen szituációt szögleteknél, amikre befújhatnánk a tizit simán.

Arra remélem jó volt a meccs, h Lenglet kikerüljön a kezdőből. Kapjon Araújo 10 meccset most, nagyon úgy sincs védekezésben hova romlani. Úgyis építkezésről szól az év. :D
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.24. 18:18:03

Szidjuk Lenglet-t, de
1. Piqué sem sokkal jobb nála
2. Ki játszana helyette? Umtiti mankóval, vagy a fiatal Araujo???
Ami teljességgel elfogadhatatlan: Busquets játszatása! A padon sem lenne már helye, netto emberhátrány, forog jobbra-balra, 5 mp alatt, azt se tudja milyen rendezvényen van!!
Messi szemén látható volt, ez megint ugyanaz, .ínt a Bayern ellen... Pedig ő most jó volt.
Ez van sajnos. Meg kell szabadulni mielőbb az Umtiti, Busquets, Griezman hármastól és én Dembellt sem marasztalnám. Kell hozni egy normális védőt, aki legalább De Ligt!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.10.24. 18:16:41

Gaillard írta:
2020.10.24. 18:04:05
Ramos lökésével kezdődött, amit egyetlen (első) lassítás erejéig mutattak, utána már a bírónak sem játszottak azt a szöget és a teljes akciót, aminek a vége volt a mezhúzás.
Érdes a Barcelonának az egyértelmű esetet sem adják meg, itt pedig szelektíven videóznak.
Zozzy 5 írta:
2020.10.24. 17:54:34
Hát, necces szitu volt a tizi, de amikor lattam a lassítást, akkor én inkább tizinek gondoltam mint nem. Húzta a mezét, ennyi.

Egyébként semmi meglepő nincs az eredményben, beteg az egész klub Bartomeuéktól, félkész a keret, nincs center, 17 évesek a kezdőben, nyeretlen edző a padon, erősen közepes tengely a védelemben, impotens kozeppalya, fejben máshol járó Messi, cserekapus a kapuban. Ennek az egyenletnek csak ez lehet az eredménye. Max azért lehetett volna reménykedni mert a Madrid is egy nulla, de ma sikerült alulmulni őket is.
Hát jó mondjuk azt a lökést én is néztem, hogy azt be lehetett e volna fújni és szabi kifelé... Talán igen. Mind1, sztem azért nem volt a full kamu tizi kategória, Lenglet videobiro mellett mezet tépked, gratula. Varane kezezese sztem nem volt tizi, test mellett volt a keze, konkrétan a hasa előtt, ezt nagyon ritkán fújják meg.

Ettől függetlenül én is olvastam az egyik bíró nyilatkozatát h a Madridnak fúj a többség és lehet most is ez történt, nem tudom, de sztem azért kaptunk ki mert ez a mostani Barca a legocskább az utóbbi 15 évben.
Válasz küldése