Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2020.10.24. 23:01:37

Tisztelt Gaillard! Nagyon korrekt hozzászólás, örülök, hogy ilyen is akad, nemcsak a csapat folyamatos szidalmazása!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.24. 22:41:24

Koeman a címoldalon!
Beolvas rendesen.teljesen igaza van.
Nyilván elfogultság is van benne,de érdekes lenne ha a kérdéseit megválaszolnák...
Lehet viszont hogy helyette megbüntetik.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 22:36:32

csababarca írta:
2020.10.24. 22:26:09
értem amit mondasz, de itt most egy olyan szitu volt, ahol Messinek jó volt, a másik három szenvedett, ahelyett lehetett volna egy Messi szenved (úgy is hozza az átlag szintet), és Coutinho-Fati-Dembelé/Trianco mind a posztjukon játszanak, ahol eddig is viszonylag jól teljesítettek.

most nem biztos, hogy egy klasszikuson kellett volna Coutinhot kitenni balra, ahol bebukott már egy szezont, meg Fatit középre, ahol ritkán játszik, meg Pedrit jobbra, holott eddig inkább balon játszott.
szerintem klasszikusan abba a hibába esett, amibe már sok barca edző, hogy "na majd most jól megmutatom mekkora taktikai zseni vagyok" és öngólt rúgott.

reméljük tanult ebből, mert az világos, hogy Fatinak a balszélről való játék fekszik, Coutinho középen hátrébb, Pedri ugyanitt, Messi jobbra helyezkedve de középen, tehát itt ezek hárman ütik egymást főleg. opció lehet Messit kirakni szélre, hátha elvan Dest-el, de ott van Dembelé és Trincao akik szintén jók lehetnek oda.

Bonyolult, mert tényleg fura a keret összetétele, és az hogy nincs középcsatárunk, az megnehezíti a helyzetet igencsak.

Tehát konklúzió nálam, hogy meg akarta mutatni ki a nagyon jó gyerek, majd ahogy látszott a meccs képén, hogy nem jó, akkor se változtatott.
szerintem (persze ez már csak mi lett volna ha esete), félidőben leszedi Busit meg Pedrit, behozza Pjanicot meg Dembelét/Trincaot, és Messi marad középen, Dembelé jobbon, Fati ki balra, Coutinho visszahúzódva középre, talán lőhettünk volna még gólt.
Ezekben igazad van. Nálam - a már említettekhez visszakanyarodva - azért pozitív az összkép, mert betette ezeket az embereket egy ilyen para meccsen. Amiért kritika érheti egyrészt, az a már felvázolt probléma, amin már elvérzett a két elődje is, és amit neki sem áll módjában megoldani*. Ehhez kellene az a bizonyos sportszakmai projekt sajnos, amit Leonk is hiányol már. Ez van. Amit abszolút benézett, hogy csak a végén cserélt egy nagyot a 80. percen. De az a maradék 10 perc már csak kapkodós-sietős bohóckodásra elég mindig a behozott embereknek, érdemben nem tudnak már akkor hozzátenni.

*Suárez kirakásával strukturálisan még sz.arabb lett a helyzet, de attól még időszerű volt már, hogy őt elengedjük.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.24. 22:32:20

Ha félidőben meglépi azt a váltást, amit Csababarca említett, akkor lett volna sanszunk arra hogy eredményesebben játszunk elől.
Remélem hogy a továbbiakban ezt nyomja majd Koeman.
Persze önmagában nem lesz ez elég volt ott vana Busi, Pique, Lenglet probléma.Amit láthatóan nem tud megoldani.
Olyan emblematikus emberek,akik echte Barcások Busi és Pique kirakása
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 22:26:09

NovaProspekt írta:
2020.10.24. 22:17:19
Ez egy ilyen kísérlet lehetett, ez van. Messinek sztem jobban ízlett, Coutinhoéknak kevésbé. Eddig meg Coutinho lehetett középen, Messi meg jobb szélen vagy elöl, az meg neki nem ízlett annyira. Sztem erre a problémára nem lesz megoldás amúgy, és ez a hibánk is ki lesz folyamat használva a BL-ben. De a bajnokságban talán még megússzuk ezt is.
értem amit mondasz, de itt most egy olyan szitu volt, ahol Messinek jó volt, a másik három szenvedett, ahelyett lehetett volna egy Messi szenved (úgy is hozza az átlag szintet), és Coutinho-Fati-Dembelé/Trianco mind a posztjukon játszanak, ahol eddig is viszonylag jól teljesítettek.

most nem biztos, hogy egy klasszikuson kellett volna Coutinhot kitenni balra, ahol bebukott már egy szezont, meg Fatit középre, ahol ritkán játszik, meg Pedrit jobbra, holott eddig inkább balon játszott.
szerintem klasszikusan abba a hibába esett, amibe már sok barca edző, hogy "na majd most jól megmutatom mekkora taktikai zseni vagyok" és öngólt rúgott.

reméljük tanult ebből, mert az világos, hogy Fatinak a balszélről való játék fekszik, Coutinho középen hátrébb, Pedri ugyanitt, Messi jobbra helyezkedve de középen, tehát itt ezek hárman ütik egymást főleg. opció lehet Messit kirakni szélre, hátha elvan Dest-el, de ott van Dembelé és Trincao akik szintén jók lehetnek oda.

Bonyolult, mert tényleg fura a keret összetétele, és az hogy nincs középcsatárunk, az megnehezíti a helyzetet igencsak.

Tehát konklúzió nálam, hogy meg akarta mutatni ki a [auto_cenzúra] gyerek, majd ahogy látszott a meccs képén, hogy nem jó, akkor se változtatott.
szerintem (persze ez már csak mi lett volna ha esete), félidőben leszedi Busit meg Pedrit, behozza Pjanicot meg Dembelét/Trincaot, és Messi marad középen, Dembelé jobbon, Fati ki balra, Coutinho visszahúzódva középre, talán lőhettünk volna még gólt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.24. 22:20:06

csababarca írta:
2020.10.24. 22:11:18
NovaProspekt írta:
2020.10.24. 22:07:57
Én dicsérem Koemant továbbra is, mert be mert tenni egy Fatit, Pedrit, Destet, utóbbi kettőt kb. full nullkilométeresen egy Clásicon.
ez rendben van, és respect, de Dest játszott csak a posztján, másik kettőt meg beerőltette egy olyan szerepre, amire nem jók egyelőre, ez hiba volt, főleg mert ezzel nem csak ők ketten szívták meg, hanem Coutinho játékát is elvette.
Egyetértek.
Kellettek a fiatalok és ezt nyilvánvalóan tudta jól Koeman.Na de miért így??? Elindult egy úton,ami jónak indult.
Most számomra kudarcot hozott ez a húzása.Megint oda jutunk hogy az EV fajta Cout, Dembelet látjuk, amikor van végre egy normális balszélsőnk? Játszon már ott légyszi! Egy Classico-n ilyent csinálni... Értetlenül állok a kérdés előtt.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 22:17:19

csababarca írta:
2020.10.24. 22:11:18
NovaProspekt írta:
2020.10.24. 22:07:57
Én dicsérem Koemant továbbra is, mert be mert tenni egy Fatit, Pedrit, Destet, utóbbi kettőt kb. full nullkilométeresen egy Clásicon.
ez rendben van, és respect, de Dest játszott csak a posztján, másik kettőt meg beerőltette egy olyan szerepre, amire nem jók egyelőre, ez hiba volt, főleg mert ezzel nem csak ők ketten szívták meg, hanem Coutinho játékát is elvette.
Pedrit meg Coutinhot megszívatta valóban, de sztem ez a kísérletezgetés még mindig abból ered, hogy sz.arul van összerakva a keret támadószekciója, és Coutinhoból, Griziből, Messiből gyakorlatilag ugyanazon a poszton lehetne a legtöbbet kihozni, így a legjobb az lenne, ha egyszerre nem is lennének a pályán. Így aztán kompromisszumok kellenek, és vakarhatja a fejét az edző, h melyik az a szisztéma, ahol a legtöbb nagyágyú együtt játszhat, de még senki nem túl sz.ar amiatt, hogy nem a posztján játszik. Ez egy ilyen kísérlet lehetett, ez van. Messinek sztem jobban ízlett, Coutinhoéknak kevésbé. Eddig meg Coutinho lehetett középen, Messi meg jobb szélen vagy elöl, az meg neki nem ízlett annyira. Sztem erre a problémára nem lesz megoldás amúgy, és ez a hibánk is ki lesz folyamat használva a BL-ben. De a bajnokságban talán még megússzuk ezt is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 22:11:18

NovaProspekt írta:
2020.10.24. 22:07:57
Én dicsérem Koemant továbbra is, mert be mert tenni egy Fatit, Pedrit, Destet, utóbbi kettőt kb. full nullkilométeresen egy Clásicon.
ez rendben van, és respect, de Dest játszott csak a posztján, másik kettőt meg beerőltette egy olyan szerepre, amire nem jók egyelőre, ez hiba volt, főleg mert ezzel nem csak ők ketten szívták meg, hanem Coutinho játékát is elvette.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 22:07:57

Én dicsérem Koemant továbbra is, mert be mert tenni egy Fatit, Pedrit, Destet, utóbbi kettőt kb. full nullkilométeresen egy Clásicon. Ilyet az előző két edzőnk, és Zidane sem lép meg, úgyhogy ez király húzás volt. Ha ténylegesen építkezős évet akarunk, akkor ez is kell, berakni az embereket bátran, meg kísérletezni. A következő ugrás az lesz, ha kiveszi Lenglet-t, Busit is. Aztán megyünk tovább.

Arról nem tehet a f.aszi, hogy kiélezett meccsen jött egy olyan büntető, amit lefogadom, hogy a következő 10 esetben nem fognak befújni senkinek sem. Persze mondhatjuk, hogy jogos volt, mert mezhúzás, meg hülye Lenglet, de akkor is olyan előnyhöz juttatta így a Realt, amire a tizi nélkül nem tesznek szert, mert nem valószínű, hogy egyébként Ramos abban a szituban gólra tört volna. Ajándék volt így vagy úgy. Onnan nyilván a Real beállhatott türelmesen játszani és fegyelmezetten védekezni, mondván idegenben jó az iksz, ha meg még előnyben is vagyunk, akkor meg aztán tényleg kumma jó minden.

Amit elcseszett az öreg, hogy elég későn cserélt. De remélem, mindez tanulópénz neki most. A bajnokságot amúgy még így is hozhatjuk szerintem.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.24. 22:02:24

NovaProspekt írta:
2020.10.24. 21:39:39
4-4-2 volt Messivel és Fatival elöl. Messinek ez sztem jobban is feküdt, Fati is el volt, sztem belőle még csatár is lehetne később. Coutinho besz.opta, mert kikerült a bal oldalra. Meg Pedri is, mert ő meg jobbra. Sztem Messiből akarta ezzel kihozni a maxot. Csak az a baj, h ez már kitaposott ösvény, nem nagyon működött már ez sem mostanság. Ugyanakkor nagyjából semmi sem működik, olyan balfsz módon van összerakva ez a keret.
Nem most kellett volna ezt a kísérletet megtennie Koemannak!
Cou nagyon jó volt az előző meccseken.
Fati Nacho párosítás is nekünk kedvezett volna.
Nagyon elszúrta ezt a holland. Jobb oldalon Dest Dembele kellett volna,vagy Trincao.
Pedri játéka is nulla volt a mai pozícióba.
Ha Cou megint kimegy jobbra és Dembele-vel együtt rontják ott a levegőt mint korábban, akkor befejeztem a meccsnézést,mert ez abnormális!
Ennyire nem lehetnek hülyék!
A középső két jomadar már megkapta itt a magáét, kíváncsi leszek hogy mikor húznak el végre!
Busi... Komolyan kérdezem, hogy mi tartja őt a kezdőben?
A bíró olyan amilyen ettől nekünk nem kell hülyének lenni. Sem közepén sem hátul.
Ilyen szituációkat összehozni minden meccsen...
Mi lesz Torinoban?
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.10.24. 21:50:21

Busit a gyengébb ellenfelek ellen még bőven jól lehet használni, de kellene egy hosszú távú megoldás a helyére, amire a 30 körüli Pjanic eleve ostobaságnak tűnt.
Dest látszik, hogy a mai kor gyermeke, vele szerintem nem lesz gond.
Pedri ma gyengébben játszott, mint korábban, de szerintem nagy erőssége lehet hosszabb távon ennek az egyesületnek, sokkal érettebb a játéka a koránál, ami Fatinál is elmondható, de hogy egy ilyen mérkőzésen először betenni centerbe, nem tűnt valami nagy okosságnak.
de Jong védekező középpályásnak elegendő lehet, de nem Ő tőle kell várni a kreativitást, az átütő erőt az előre játékban.
Bal oldalra kell egy hasonló spíler, mint Dest, illetve egy világklasszis(sá váló) középhátvéd (Piqué lassan kiszáll), illetve egy igazi 9-es, s akkor lehet talán majd újra igazán komoly célokat kitűzni, bár kérdés, hogy ez összejön-e egy időszakon belül, megtartva a mostani fiatal értékeket.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 21:39:39

4-4-2 volt Messivel és Fatival elöl. Messinek ez sztem jobban is feküdt, Fati is el volt, sztem belőle még csatár is lehetne később. Coutinho besz.opta, mert kikerült a bal oldalra. Meg Pedri is, mert ő meg jobbra. Sztem Messiből akarta ezzel kihozni a maxot. Csak az a baj, h ez már kitaposott ösvény, nem nagyon működött már ez sem mostanság. Ugyanakkor nagyjából semmi sem működik, olyan balfsz módon van összerakva ez a keret.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.10.24. 21:39:16

Nem, ez a Real szerintem még gyengébb volt és egy pontot sem érdemeltek volna, ha nem nyúlnak bele a mérkőzésbe.

A mérkőzésen döntő szempont a játékvezetői ítéletek voltak, mert a 11-esig a Barca aránylag jól játszott, a Realnak komoly momentuma sem volt.
Rögtön ott kezdődött az eset, hogy Dest felkarjára 2 méterről belebikázták a labdát (nem is volt ideje reagálni, egy rosszul eltalált beadást minősítettek kezezésnek) és ezt követően veszélyes helyről szabadrúgást ítéltek.
Aztán a beadásnál Lenglet mozog el először és Ramos löki előre, mire beijedve a francia megfogja hátra felé a mezét, melyből rutinosan Ramos eljátssza a nagy halált.
Az esetet, ahol jól látszik a francia mozgása és a lökés, később már egyszer sem játsszák vissza és a bírónak sem mutatják, csak a végkifejletet, a mezhúzást.
Egyértelmű csalás volt ez az eseménysorozat, ebből nem érdemeltek ilyen helyzetet az ellenfél, csak hát tudjuk, hogy kik játszottak a Barcelona ellen. Milyen felfogás, hogy végig sem nézik az egész szituációt, máskor pedig vissza a múltba játszanak egy helyzetnél.

Az első félidőben Casemiro a nagy igyekezetében a labdán kb. átesve, azt egy picit elrúgva Messit is elkaszálja egyben, pedig Ő haladt volna tovább és még a labda sem ment el távolba tőle. Vissza sem nézték, igaz Messi is a szokásos korrekt figuráját hozza (csak ha már többedszer szabálytalankodnak vele egy akción belül, akkor esik), nem színészkedik, ellentétben Ramosszal.

Erőnlétben sem volt probléma, sőt..., a probléma azzal volt, amikor már futni kellett az eredmény után és a felállított csapat szerkezet, főleg a cseréket követően, benne hordozták bármely ellentámadásban a veszélyt, mert olyan felállásban, összetételben játszottunk.
Koeman rosszul nyúlt bele a mérkőzésbe sok szempontból is.

Lenglet hibáztatják sokan (11-es szitunál nem jól döntött, de nem lett volna ez, ha nem lökik előre, bepánikolt), pedig azért bőven voltak jó megmozdulása is a mérkőzésen és ha a középpályán nincs kellő ütköző erő, akkor tényleg csak a legjobb formában lévő világklasszis védők tudják jobban lehozni a mérkőzéseket, amelyek közé jelenleg nem tartozik a francia.
Az eddig látottak alapján Araujó jobb védő lehet majd nála, de lehet, hogy Ő a nemzetisége miatt (nem EU-s) nehezebben tud folyamatosan bekerülni a kezdőbe, bár nem tudom, hogy éppen ki minősül ebben a csapatban nem EU-snak (ilyen-olyan mentségek, útlevelek útvesztőjében), ebben talán most nem is állunk olyan rosszul.

Sajnos ez már nem a világverő egylet és aki abból maradt, azok is már nagyon a pályafutásuk vége felé haladnak, igaz Messi filléres labdája a Barca gólja előtt, illetve az, hogy egy az egyben még szinte bárkit megver (2-3 embert már nagyon nehezen) és úgy lát, passzol a pályán, amire nagyon kevesen képesek (mondjuk ilyen szinten senki) a keretből, még mindig pótolhatatlanná teszi a játékát. Ellenben már nem tud annyit letámadni és olyan hatékony sprinteket levágni, mint korábban, ezért fontos, hogy mögötte olyan középpálya legyen, ami pótolja a védekezésbeli hátrányát, mert viszont nélküle nagyon megfogyatkozott a kreativitás, a kulcspasszok száma az előre játékot illetően.

A mai mérkőzésből látszott, hogy évekkel ezelőtt milyen erősségű csapat volt itt, amely egy ilyen agyon támogatott Realt is szinte mindig maga mögé tudott utasítani.
Ilyen erősségű csapatok több évtizedenként jönnek össze egy egyesületnél és aki azon nőtt fel, nem is érheti, hogy a fociban az egy tényleg kivételes, szinte megismételhetetlen időszak volt, így mindig kritikusabban nézi a jelent, pedig a helyzet szerintem lehetne még rosszabb is, ahogy itt a gazdálkodás, menedzselés folyt az elmúlt években.

Zozzy 5 írta:
2020.10.24. 18:16:41
Gaillard írta:
2020.10.24. 18:04:05
Ramos lökésével kezdődött, amit egyetlen (első) lassítás erejéig mutattak, utána már a bírónak sem játszottak azt a szöget és a teljes akciót, aminek a vége volt a mezhúzás.
Érdes a Barcelonának az egyértelmű esetet sem adják meg, itt pedig szelektíven videóznak.
Zozzy 5 írta:
2020.10.24. 17:54:34
Hát, necces szitu volt a tizi, de amikor lattam a lassítást, akkor én inkább tizinek gondoltam mint nem. Húzta a mezét, ennyi.

Egyébként semmi meglepő nincs az eredményben, beteg az egész klub Bartomeuéktól, félkész a keret, nincs center, 17 évesek a kezdőben, nyeretlen edző a padon, erősen közepes tengely a védelemben, impotens kozeppalya, fejben máshol járó Messi, cserekapus a kapuban. Ennek az egyenletnek csak ez lehet az eredménye. Max azért lehetett volna reménykedni mert a Madrid is egy nulla, de ma sikerült alulmulni őket is.
Hát jó mondjuk azt a lökést én is néztem, hogy azt be lehetett e volna fújni és szabi kifelé... Talán igen. Mind1, sztem azért nem volt a full kamu tizi kategória, Lenglet videobiro mellett mezet tépked, gratula. Varane kezezese sztem nem volt tizi, test mellett volt a keze, konkrétan a hasa előtt, ezt nagyon ritkán fújják meg.

Ettől függetlenül én is olvastam az egyik bíró nyilatkozatát h a Madridnak fúj a többség és lehet most is ez történt, nem tudom, de sztem azért kaptunk ki mert ez a mostani Barca a legocskább az utóbbi 15 évben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 21:36:17

drobika írta:
2020.10.24. 21:33:39
Csak azt nem értem hogy miért nem azt nyomtuk amit idáig,amire rá lehetett fogni, hogy működhet.
Cou miért ment vissza oda,ahol teljes volt a kudarca korábban?
Fati miért nem balszélső volt?
Dembele miért nincs a jobb oldalon?
Miért miért miért?
Pique és Lenglet miért van még ott?
Miért?
Busi, istenem, már nem is tudok rá szavakat...
ezek a 100milliós kérdések, érthetetlen.
oké Lenglet-Piqué ott max egyet tudna kivenni Araujo helyett, de Busira van 2 opció is a csapatban.
elől meg Coutinho eddig a pozíciójában jó meccseket hozott, Fati is butított balon, Dembelé mehetett volna jobbra, és megvagyunk.
Fatit vétek volt ma középen tartani kb végig, tudom onnan lőtte a gólt, de egyébként nem éreztem, hogy fekszik az neki, baloson meg a Nacho gyereket megette volna.

de hát ez van, majd Torinóban ugyanez, jöhet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.24. 21:33:39

Csak azt nem értem hogy miért nem azt nyomtuk amit idáig,amire rá lehetett fogni, hogy működhet.
Cou miért ment vissza oda,ahol teljes volt a kudarca korábban?
Fati miért nem balszélső volt?
Dembele miért nincs a jobb oldalon?
Miért miért miért?
Pique és Lenglet miért van még ott?
Miért?
Busi, istenem, már nem is tudok rá szavakat...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 21:17:57

Betis twitteren azért máris hozott egy esetet ami valahogy nem lett tizi a real ellen.
De persze minden ilyet lefújna a varral :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 20:42:26

vidra írta:
2020.10.24. 20:34:52


Rendben, adjunk neki. De szólni fog végre valaki az osztogatóknak, hogy passzolják neki is, vagy térden állva kell könyörögnie a többi játékosnál, hogy észrevegyék?
franc tudja, Messi inkább balra felé játszik tizenéve, Coutinho meg jobbra, tehát nála van a kulcs.

ez nem a 4-3-3 miatt fog egyensúlyba kerülni, hanem attól ha ténylegesen kerül Dest elé is egy szélső, aki mer előre menni.
pl Dembelé a Fradi ellen többször meghúzta a szélét, ezekből kellene több.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 20:35:07

vidra írta:
2020.10.24. 20:27:24
Tőlem maradhat így is. de nem ártana, ha szűkítenénk a támadásokat, mert a széleken elhal az akcióink nagy része. Tehát: most sem működik. Rohadtul nem működik. Az, hogy látok dolgokat, amiket az emberek 98%-a nem, még nem FIFA fixáció, hanem inkább pozitív képesség. De neked nem kell látnod, nézd meg egyszerűen a statisztikát! Mégegyszer mondom: nyilván a nagy hozzáértő Koeman edzősége alatt rendben van az, hogy 48%-25% a két oldal támadásainak aránya.
Az emberek 98%-a valami formáción pörög állandóan. Ha kikapunk 4-4-2-ben, akkor 4-3-3-at kellett volna játszanunk. Ha kikapunk utána 4-3-3-ban, akkor meg miért nem 4-2-3-1-ben voltunk. Látnoki képességeidet kihasználandó akkor javaslom áttekintésre 2016/2017-es Lucho-féle meccseket, amikor az MSN-nel elöl 4-3-3-at játszottunk, és mégis halott volt a jobb oldal továbbra is.

Amiről írsz, létező probléma, de a felvázolt megoldásod nem feltétlenül valós megoldás rá attól még.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.24. 20:34:52

csababarca írta:
2020.10.24. 20:30:36
vidra írta:
2020.10.24. 20:27:24
nyilván a nagy hozzáértő Koeman edzősége alatt rendben van az, hogy 48%-25% a két oldal támadásainak aránya.
mennyi volt ez EV meg Setien alatt?
Mert szerintem ott még durvább volt.

Dest még tanulja a játékot, Alba meg ösztönből megfutja amiket meg kell.


de igazad van, a veszély az szinte mindig balról jön, vagy középről, de adjunk pár meccset Destnek, meg remélhetőleg egy normális jobbszélsőnek.
Rendben, adjunk neki. De szólni fog végre valaki az osztogatóknak, hogy passzolják neki is, vagy térden állva kell könyörögnie a többi játékosnál, hogy észrevegyék?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.24. 20:30:36

vidra írta:
2020.10.24. 20:27:24
nyilván a nagy hozzáértő Koeman edzősége alatt rendben van az, hogy 48%-25% a két oldal támadásainak aránya.
mennyi volt ez EV meg Setien alatt?
Mert szerintem ott még durvább volt.

Dest még tanulja a játékot, Alba meg ösztönből megfutja amiket meg kell.


de igazad van, a veszély az szinte mindig balról jön, vagy középről, de adjunk pár meccset Destnek, meg remélhetőleg egy normális jobbszélsőnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.24. 20:27:24

Match report:

Barcelona attacks:
Left side: 48%
Middle: 27%
Right side: 25%

Nyilván ez így teljesen jó :D.

Real Madrid attacks:
Left side: 37%
Middle: 26%
Right side: 37%

Tőlem maradhat így is. de nem ártana, ha szűkítenénk a támadásokat, mert a széleken elhal az akcióink nagy része. Tehát: most sem működik. Rohadtul nem működik. Az, hogy látok dolgokat, amiket az emberek 98%-a nem, még nem FIFA fixáció, hanem inkább pozitív képesség. De neked nem kell látnod, nézd meg egyszerűen a statisztikát! Mégegyszer mondom: nyilván a nagy hozzáértő Koeman edzősége alatt rendben van az, hogy 48%-25% a két oldal támadásainak aránya.

Kikerestem neked egy meccset 2011/2012-ből
Barcelona attacks:
Left side: 32%
Middle: 34%
Right side: 34%

Miről is beszélünk?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.24. 20:22:47

vidra írta:
2020.10.24. 20:18:37
Ha hozunk védőket, meg még 5 embert, ahogy mondjátok, akkor fogunk végre vezetni legalább 3 db szájbatekert támadást a jobb oldalon?
Játszottunk 4-3-3-at sokáig az elmúlt években, ugyanúgy nulla támadás ment a jobb oldalon. Sőt, most még aktívabb is volt az az oldal, Destnek hála, tehát még akár lehetünk optimisták is ebben a tekintetben. Nem értem, mit akarsz ezzel az egésszel. Attól még, hogy a mágnestáblán felpakolod ugyanazokat a játékosokat máshogy, még nem lesz Messiből jobb szélső, meg Coutinhoból belső középpályás Iniesta. Ezért tartom feleslegesnek a formációkon való pörgést, ez tuti valami FIFÁ-s fixáció a legtöbbeknél. Úgy még elfogadnám, ha más játékosokkal akarnál összerakni egy 4-3-3-at, de jelen helyzetben - kezdjük is mindjárt a legfontosabbal - hova rakod pl. Messit? Csak azt ne írdd, hogy legyen hamis kilences, mert a jelenlegi Messi tényleg baromi hamis kilencesként. :D
csababarca írta:
2020.10.24. 20:10:15
többivel egyet értek.
viszont eljutottunk oda ezzel az 5 meccsen 7 ponttal, hogy akkor legalább akik vannak (Pjanic, Puig, Araujo) használjuk.
nincs mire várni, volt 5 meccsük (meg mondjuk 3-4 évük rá), hogy észhez térjenek, megmutassák van még bennük, nem éltek vele, viszlát. (legalábbis a padra)
el fog menni még pár meccs, és a fiataloknak is elmegy majd a kedve, aztán azzal együtt a szezon is, megint.

mondom, Koemannak most már el kellene döntenie mit akar. hiába vagyunk jók a széleken, meg lendületesek, ha hála a gyenge kp-s védekezésnek meg a két vicc khv-nek, minden csapat átszalad rajtunk.
Itt a kövi nagy lépcső az lehet, ha Araújo bejátssza magát a kezdőbe a Juventus ellen a jövő héten így, hogy Piqué nem lesz. Mondjuk szerencsésebb lett volna, ha Lenglet-t tiltják onnan is el. Utána Pjanicsnak kellene virítania. De azt olvastam, sz.ar az erőnléte neki is jelenleg.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.24. 20:22:34

vidra írta:
2020.10.24. 20:18:37
Ha hozunk védőket, meg még 5 embert, ahogy mondjátok, akkor fogunk végre vezetni legalább 3 db szájbatekert támadást a jobb oldalon?
Ember megvan hozzá, ezért mondtam, hogy egy edző is kell aki a kirakóst a helyére rakja.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.10.24. 20:18:37

Ha hozunk védőket, meg még 5 embert, ahogy mondjátok, akkor fogunk végre vezetni legalább 3 db szájbatekert támadást a jobb oldalon?
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.10.24. 20:15:30

Nyilatkozatok alapján nem most fog kikerülni Lenglet, mindenki a bíróval van elfoglalkozva, pedig ha nincs amatőr hiba nincs tizi sem.

Amúgy meg ezek a EL helyekért fogunk menni dumák elég unalmasak, mondjátok meg azt a 4 csapatot a ligában amelyiknek jobb a keretük. Olyan csapatot viszont nem tudtok mondani, aki saját magát lövi tökön meccsről meccsre olyan emberek játszatásával akiknek már az araboknál vagy amerikában kéne játszaniuk. Edző is kell aki a kirakóst össze tudja rakni, mert a keretünk a ligában továbbra is TOP 3.

Kell hozni 2 védőt meg legalább egy középpályást minél hamarabb. Mondjuk ha Gríz 120 milláját védőkre költjük akkor már csak az edző hiányozna a képletből, mert egyelőre Koeman csak saját maga alatt vágja a fát.
Válasz küldése