Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.31. 21:20:34

Grizi.... komolyan nem hiszem el :lol: :lol:
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.31. 21:18:21

2.75 az 1Xre élőben
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.10.31. 21:14:30

Sok az eladott labda

Annyira rusnya ez a mez, hogy Grizesről le is tépték volna

SR Busi...
Simán átszaladtak rajtuk... megint
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.31. 21:13:59

Fati fiam... :oops:
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.31. 21:13:44

Ezt hogy hagytad ki öcskös
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.31. 21:04:31

Stalkyard írta:
2020.10.31. 20:54:29
Azt meselje már el valaki hogy miért kell mindig ebben a b.zi rózsaszín mezben jatszani. Ott a gyönyörű fekete idegenbeli, és ez az ocsmány, amúgy eredetileg is csak harmadik számú f.s van nyomatva. Értem én hogy megy a meleg lobbi, de ennyire?
nem tudom, nekem bejön, ha vennék mezt, ilyet vennék.

valószínűleg ez fogy a legkevésbé egyelőre, azért nyomatják most.

valahogy engem jobban zavar a pályán Busi és Roberto nonstop jelenléte, mint hogy milyen mezben vagyunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.10.31. 20:54:29

Azt meselje már el valaki hogy miért kell mindig ebben a b.zi rózsaszín mezben jatszani. Ott a gyönyörű fekete idegenbeli, és ez az ocsmány, amúgy eredetileg is csak harmadik számú f.s van nyomatva. Értem én hogy megy a meleg lobbi, de ennyire?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.10.31. 20:43:29

Ez is akkora madar mint az elődei. Busi meg Roberto még mindig te jó ég. Ezek a kezdőből fognak visszavonulni is.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.31. 20:36:31

visca el barca írta:
2020.10.31. 20:32:42
Dest még nem érzi a ligát meg a játékrendszert :lol:
“Még nem tanult meg spanyolul” :oops: :lol:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.31. 20:35:07

Minden tiszteletem Koemané, de mi ez a kezdő megint???

SR?? Grizi?? Busquets??????????????????????

Dest miért nem???
Az agyam eldobom! Remélem SR és Busquets is lesérül egy jó fel évre!!! A gyomorideg kerülget, komolyan lassan ott tartok, hogy inkább valami filmet keresek a Netflixen...
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.31. 20:32:42

Dest még nem érzi a ligát meg a játékrendszert :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.31. 20:04:52

Nero. írta:
2020.10.31. 19:57:23

Griezmantol is kötelező most már egy jó meccs.
Be kellene tennie a helyzeteit, akkor kevesebb fikát kapna.

Dest meg akkor ennyi volt, majd játszik a kupában, nevetséges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.10.31. 20:04:13

Már megint Barca öregfiúk meccs lesz?
U21et szívesebben néztem volna.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.10.31. 19:57:23

Ezt én se értem. Alves óta a legígéretesebb jobbhátvédnek tűnik.

3 pont, különben már most nagy problémák lesznek a Ligát illetően.

Griezmantol is kötelező most már egy jó meccs.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.31. 19:46:55

visca el barca írta:
2020.10.31. 19:43:25
official

neto sr pique lenglet alba buszkecc de jong dembele messi fati griezmann.

hihetelten h ez az ember nem bir leszakadni erről a 3 világi lúzerről.
Destet berakja a klasszikuson kezdőbe, jól teljesít, azóta füst.
Pjanic se fog sose formába lendülni így.

De hogy mi vesz rá bárkit hogy Robertot kezdesse egy Dest kárára az rejtély.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.31. 19:43:25

official

neto sr pique lenglet alba buszkecc de jong dembele messi fati griezmann.

hihetelten h ez az ember nem bir leszakadni erről a 3 világi lúzerről.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.31. 17:52:38

Ma feltétlenül kellene a 3 pont ahhoz, hogy az egész szezon ne kerüljön a kukába.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.27. 20:39:43

Atlantis írta:
2020.10.27. 16:32:17
Tartalmilag mindennel egyetértek, amit írtál, ezek az értékek viszont sokkal inkább megvalósulnának egy ilyen szuperligában. Írtad a nemzetek összekötését, ennek pont a helyi szövetségek, a helyi gittegyletek a legnagyobb gátjai. Még egy top csapat is csak 8-13 BL-meccset játszik egy évben. Ez nevetségesen kevés. Miközben egy csúcsligában kb. csak nemzetközi meccsek lennének, és a legjobbak mérnék össze a tudásukat a legjobbakkal, minden nap. Most meg a szezon nagy részében bohócmeccseket, érdektelen meccseket játszunk. A mostani rendszerben meg semmilyen egyenlőséget nem látok, pont az a gond, hogy jelenleg erre nem is törekednek. Az amerikai ligákban több csapatnak van sikerélménye, mint a BL-ben vagy az Európa-ligában, mert egységes szabályozással kiegyenlítettebb erőviszonyokat lehet létrehozni. Az amerikai ligákban pont a kicsiket segítik (lásd fordított draft), az UEFA meg ennek pont az ellenkezőjét csinálja, az erősebb csapatoknak oszt több pénzt, a gyengébbeknek kevesebbet, utóbbiak felzárkózását meg semmilyen eszközzel nem segíti, a szakadékok kódolva vannak a rendszerbe.

Jelenleg egy Bayern meg tudja csinálni, hogy minden valamirevaló játékost felvásárol az országban, még akkor is, ha azok nem lesznek náluk alap kezdők, de ezzel is gyengítik a többieket (a Dortmundot annak idején így törték meg, és azóta teljesen egysíkú, érdektelen a Bundesliga). Egy fizetési sapkával ezt nem tudnák megtenni, és a tehetségek szépen szoródnának a ligában, nem egy csapatban koncentrálódnának. Pont a jelenlegi keretek között nem tudnak odaérni a kicsik, nincs semmiféle szabályozás, akinek több pénze van, az mindent visz. Egy csúcsbajnokságban meg sokkal kiegyenlítettebbek lennének az erőviszonyok.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2020.10.27. 16:55:46

csababarca írta:
2020.10.27. 14:53:41
Bob_Marley írta:
2020.10.27. 14:30:25
Fú én nagyon elleneznem ezt az ötletet. Pont amit irtak, ki dönti el? Meg ezzel óriási szakadék lenne, pont már a rohadt eltorlest hogy csak 3 nem saját nemzeti lehet a csapatnál alakította ki hogy nem fér oda a Marseille, crvena zvezda, steaua bucharest stb. Igen az meg presztízs volt, nem ez a mostani, hogy harmadikon indulnak meg hasonlók. S akkor még tovább? Nem. Igenis óriási élmény meg tvben is egy betis ellen játszani, elutazni mallorcara stb. Ez a spanyol bajnokság dava borsa. Leicester nem lett volna angol bajnok, Lipcse négy között lehetne sorolni. Rohadtul n értek ezzel egyet, pont így jó ahogy van. S igen egy Kijev nincs benne? Picit többet tett le az asztalra mint jó sok csapat. FRADI? VVK, 30 szoros bajnok. Ne vicceljunk már, vagy akkor ne a múlt? Ők, jogos. De mint írtam, pont hogy bovulne az olló, ami így is irreális.
Bocs, de én most nagyon nem értem ezt az írásodat.

Marseille, Zvezda, Steaua? Ki tiltotta meg nekik, hogy bajnokok legyenek, vagy másodikak?
Leicester miért nem lett volna angol bajnok?
Fradit se predesztinálja semmi a bl-re, ennyi erővel a nottingham is ott lehetne.

Értem amit mondasz, hogy akkor nem érnének oda, de mostani bl meg nagyon híg.
mint a 24 csapatos EB, az a legalja.

btw, zavaros az írásod, lehet ezért nem jött át.Egyébként én sem vagyok ez a szuperliga vagy mi mellett.
Igen, kusza volt. Elnézést. Arra akartam célozni, hogy lenne egy szuperliga, közepes vagy gyengébb csapatok még inkább gyengulnenek. Kevesebb bevétel.

Nem tiltotta meg a fent említett csapatoknak senki, arra céloztam, hogy a kevesebb bevétel rontja az esélyeket is (a több viszont nem predesztinal sikerre). Amíg megvolt szabva hogy csak 3 "idegen" lehet egy csapatban, addig egyenlobbek voltak a lehetőségek. Most mindenkit lerabolnak.
Kép
Kép
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.27. 16:32:17

Gazdasági szempontból vitathatatlan ennek az Európai Szuperligának a létjogosultsága. Egyértelműen sokkal, de sokkal több pénzt is ki lehetne hozni az egészből, ahogy az USA-ban látható franchise rendszer is mutatja.

A másik nézőpont viszont tényleg az, hogy ez szembemegy kicsit a futball által képviselt értékrendekkel. Amiből hozzáteszem amúgy is egyre kevesebb marad, és egyre kevésbé fontosak. Mint például a nemzetek összekötése, egyenlőség, stb.
Így tényleg lehetetlenné válna egy Leicester (, vagy a jelenlegi Fradi) szintű csoda, vagy akár az Ajax, Monaco féle meglepetés menetelések.
Az osztálykülönbségek be lennének betonozva, a fiataloknak sokkal nehezebb lenne előre törni, hiszen könnyebben fedeznek fel Téged akár egy Dinamo Kijevből, ha a Barcával meg a Juventussal játszol, mint ha csak "szinten" lévőekkel.

Én sosem értettem ezt a nagy pénzhajhászást. Mármint tudom, hogy ilyen világban élünk, ahol minden a pénz körül forog, és minden klub arra törekszik (meg mindenki más is), hogy minél nagyobb bevétele legyen, hogy aztán még többet fizethessen a játékosoknak, mint mások, és egy ördögi körben találjuk magunkat ahol sosem lesz elég a pénz, de cserébe sikeresen létrehoztunk egy valóságtól elrugaszkodott minivilágot, ahol az a normális ha valaki percenként keres annyit, mint egy átlag ember egy hónap alatt.

Nem örülök neki, de csak idő kérdése, hogy megtörténjen ez az átállás itt Európában is.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.27. 14:56:12

A spanyol bajnokság "sava borsa" (?), teljesen érdektelen meccsek helyett azért szívesebben néznék csúcsmeccset kb. minden nap. Óriási dolog lenne szinte minden nap rangadókat látni Alavés-ek helyett. Ezt persze a klubok is tudják, ezért merül fel az ötlet időről időre, és ezért fog egy nap megvalósulni. Sok sportág esetében ezek a csúcsligák már nagyon régen megvalósultak, mert egy országban (USA) könnyebb volt egységes szabályozást létrehozni, mint Európában, ahol a sok különböző szövetség miatt ez még nem jött létre. Ki akarja LeBront évi 45 alkalommal bohóccsapatok ellen nézni? Francokat, játsszanak a legjobbak egymás ellen minden nap. A legjobbak a legjobbak ellen, ezt nem lehet megunni. Sőt, egy idő után már el sem lehet képzelni az ellenkezőjét.

A BL sajnos nem csúcsbajnokság. Tele van bohóccsapatokkal, és még a döntősök is csak 13 meccset játszanak egy szezonban, ami nagyon kevés. Ez csak egy röpke kupa, nem bajnokság. Volt pár év az ezredforduló környékén, amikor két csoportkör volt, így +4 meccsel többet játszottak, de még az is elég kevés volt. És ennek a jelenlegi 13 meccsnek is egy része bohócmeccs a csoportkörben. Ehelyett a bohóckodás helyett egységes szabályozással egy nagyon szoros és nagyon kiegyenlített bajnokságot lehetne létrehozni. Ezt persze mindenki tudja, a kérdés az, hogy a megszokást mikor fogja felváltani a ráció.

Hozzáteszem, bohóccsapatok és bohócligák ezután is léteznének, ahogy létezik ABA, CBA, ECBL, UBL, TBL meg mindenféle ligák, ehhez viszont hozzájön egy csúcsliga, ahol minden nap a legjobbak játszanának egymás ellen. Ez az igazi.

Az meg egy elég nagy hiba volt a cikkben, hogy most érvényesül a szolidaritás, a jelenlegi rendszerben. Pont hogy nem. Ami kevés pénzt szétoszt az UEFA (ami egy Barcelona költségvetéséhez képest semmi), azt is úgy osztja szét, hogy az erősebbeknek ad többet, a gyengébbeknek kevesebbet. Pont emiatt nagyok a csapatok közötti különbségek. A különbségeket pont egy egységes bajnoksággal lehet kiegyenlíteni (fordított draft, fizetési sapka, szolidáris pénzelosztás stb.). A jelenlegi keretek között semmilyen szolidaritás nincs, az erősebbek kapnak többet, a gyengébbek kevesebbet, aminek, ha izgalmas versenyzést akarunk látni, semmi értelme.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.27. 14:53:41

Bob_Marley írta:
2020.10.27. 14:30:25
Fú én nagyon elleneznem ezt az ötletet. Pont amit irtak, ki dönti el? Meg ezzel óriási szakadék lenne, pont már a rohadt eltorlest hogy csak 3 nem saját nemzeti lehet a csapatnál alakította ki hogy nem fér oda a Marseille, crvena zvezda, steaua bucharest stb. Igen az meg presztízs volt, nem ez a mostani, hogy harmadikon indulnak meg hasonlók. S akkor még tovább? Nem. Igenis óriási élmény meg tvben is egy betis ellen játszani, elutazni mallorcara stb. Ez a spanyol bajnokság dava borsa. Leicester nem lett volna angol bajnok, Lipcse négy között lehetne sorolni. Rohadtul n értek ezzel egyet, pont így jó ahogy van. S igen egy Kijev nincs benne? Picit többet tett le az asztalra mint jó sok csapat. FRADI? VVK, 30 szoros bajnok. Ne vicceljunk már, vagy akkor ne a múlt? Ők, jogos. De mint írtam, pont hogy bovulne az olló, ami így is irreális.
Bocs, de én most nagyon nem értem ezt az írásodat.

Marseille, Zvezda, Steaua? Ki tiltotta meg nekik, hogy bajnokok legyenek, vagy másodikak?
Leicester miért nem lett volna angol bajnok?
Fradit se predesztinálja semmi a bl-re, ennyi erővel a nottingham is ott lehetne.

Értem amit mondasz, hogy akkor nem érnének oda, de mostani bl meg nagyon híg.
mint a 24 csapatos EB, az a legalja.

btw, zavaros az írásod, lehet ezért nem jött át.Egyébként én sem vagyok ez a szuperliga vagy mi mellett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2020.10.27. 15:32:00-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.10.27. 14:37:44

Én abszolút nem támogatom semmilyen szuperliga létrehozását, már van egy úgy hívják BL. Így is oriási a szakadék a top csapatok és közép, nem hogy a kis csapatok között, Ez a szuperliga semmi másról nem szól, mint az UEFA szabályai alól való kibuvás jegyében realizált nagyobb pénzek megszerzéséről.
Szerintem így is túl vannak fizetve a focisták, számomra semmilyen motivációt nem jelenthogy XY újabb és drágább és több aranyozott Gucci bohócnak öltzve produkálja magát instán, ettől biztos jobb lesz a foci... Sztm kis csapatoknak ez a mindenük, hogy lássák érkezni a Barcelonát, játszani Messit, ezt és az ezzel járó pénzt elvenni tőlök...
Persze izgi lenne minden héten háboró, de meddig is? olyan ez mint nyaralni, nekünk nagy szám a tengerpart, de lehet,aki ott él nem kezd el tapsikolni a hullámok láttán, ahogy én se fogok majd minden csúcs ragandó elérkeztével, hiszen mindegyik az lesz, semmi különleges, vagy kimelt dolog már.

Mindig is a modern futbal ellen voltam, egyre nagyobb örömmel tekintek vissza a 2000es évek elejére,sajnos 90-es években még túl fiatal voltam, hogy értsem is mi történik, de az se volt semmi időszak.
Kicsit olyan ez mint a filmek, manapság a mainstream vacak megy, abba se vagyok biztos a legjobb színészek és rendezők, ahogyan játékosok és edzők vannak reflektor fényben, az számít mi eladható és kinek ki a menedzsere. Ehhez képest a régi filmek sokkal eredetibbek voltak, és ahogy a nagyon régi meccsek sem túl nézhetők, úgy a nagyon régi filmek is elég lassúak a mai szemléletnek, de valami mégis hiányzik onnan, ami napaság már nincs meg.
Esetleg lehetne az a következő lépés Remasterelik a játékosokat, :lol: PL. Beckham, vagy Ronaldo féle robotot a pályára, aki HD-be rúgja a labdát, vagy nem tudom még, hogy tudnák jobban kiforgatni a focira már csak nyomokba emlékeztető játékot, még 10% plussz profitért..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2020.10.27. 14:30:25

Fú én nagyon elleneznem ezt az ötletet. Pont amit irtak, ki dönti el? Meg ezzel óriási szakadék lenne, pont már a rohadt eltorlest hogy csak 3 nem saját nemzeti lehet a csapatnál alakította ki hogy nem fér oda a Marseille, crvena zvezda, steaua bucharest stb. Igen az meg presztízs volt, nem ez a mostani, hogy harmadikon indulnak meg hasonlók. S akkor még tovább? Nem. Igenis óriási élmény meg tvben is egy betis ellen játszani, elutazni mallorcara stb. Ez a spanyol bajnokság dava borsa. Leicester nem lett volna angol bajnok, Lipcse négy között lehetne sorolni. Rohadtul n értek ezzel egyet, pont így jó ahogy van. S igen egy Kijev nincs benne? Picit többet tett le az asztalra mint jó sok csapat. FRADI? VVK, 30 szoros bajnok. Ne vicceljunk már, vagy akkor ne a múlt? Ők, jogos. De mint írtam, pont hogy bovulne az olló, ami így is irreális.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.27. 05:19:27

davi10 írta:
2020.10.26. 22:20:16
Megvan az amikor 2011 körül minden héten Clásico volt?

Én nem támogatom ezt a szuperligát, teljesen elveszítené az "ünnepi" jelentőségét, ha folyamatosan játszanának egymással a topcsapatok.
Plusz így nem tudom hogy lenne esélye mondjuk egy Atalanta-nak vagy egy Lipcsének top4-be kerülni, de mi a nulla focinkkal alanyi jogon ott lennénk (és kapnánk hétről-hétre a pofonokat).
Arról nem is beszélve, hogy 99%-ban soha a büdös életbe nem lenne lehetőség megnézni a Barcelona-t Budapesten egy magyar csapat ellen.

Én nem variálnám a dolgokat, max ha ennyire besűrűsödik a versenynaptár, akkor a topbajnokságokban csökkenteném a létszámot, 18 csapat is bőven elég lenne a La Ligában is.
Nem alanyi jogon indulnanak a csapatok, hanem az elozo evben elert bajnoki helyezesek alapjan igy egy atalanta vagy egy lipcse is bejuthatna neha neha, de 90%ban top klubok vennenek rajta reszt.

3 angol
3 spanyol
3 nemet
3 olasz
2 francia
1 holland
1 portugal

Ez pont 16 csapat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése