Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2020.11.02. 13:33:31

Igen, csak a védelemben nagyjából ennyi a potenciál. Nyilván lehetne egy kicsit stabilizálni és nem kéne meccsenként lőni 1 "öngólt", de mindannyian tudjuk, hogy nem tolnánk rájuk a kaszinóban a családi házat.
Ellenben, a támadósorban elég nagy a lehetőség, ezért látom én is nagyobb problémának, hogy itt nem működnek a dolgok. De abban egyetértek Chinoval pl, hogy bőven érezhető javulás a sebességben/kreativitásban/mentalitásban elöl. És ha túllépünk a meccsenkénti 1 ajándékgólon, akkor bőven benne van a meccsekben - és elvárható is lenne -, hogy eltegyünk elöl 2-3-4 gólokat is. Ez a bajnokságban bőven elég is lenne, nem idekeverve a BL-t, ahol nyilvánvalóan semmi sanszunk nincsen jelenleg.
Tehát jogos a védelem kritikája, csak, ahogy a Barca általunk ismert történelmében szinte sosem a védelem nyerte meg a meccseket (leszámítva kb. Valverde első évét, ami most beugrik), ha most iskijönne a támadósorból végre a tudás, akkor senkit nem érdekelne, a hátsó bohózat, ahogy évtizedekig kb. nem is érdekelt. És igen, ha Messi önmagának legalább 60%-át hozná, akkor nem erről beszélgetnénk most. De persze mást is említhetnénk, csak Messitől ezt szoktuk meg és jogosan el is várható tőle, mint GOAT-tól.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.02. 13:17:36

Igen, a védelem katasztrófa, arra értettem, hogy ott minőségben nagyon nem vagyunk meg. Talán Araujo ha berobban, a gyorsasága jelenthet valami pluszt azon a poszton esetleg.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.02. 13:16:02

csababarca írta:
2020.11.02. 13:06:49
A védelmet viszont nem szabad mosdatni, katasztrófa az egész alakzat, persze most lehet mondani hogy 1 gólt kaptunk, miért nem rúgtunk többet. De azért az a gól az nevetséges volt, 3 őrült hibával fűszerezve.
Pontosan, ráadásul a "csak 1 gólt kaptunk"-féle mosdatás csak a kis csapatok ellen "működik". Ha nagy nyomás alá kerülnek, simán megszórják őket. Ter Stegenben bízhatunk, aki tavaly is rengeteg meccsen mentett meg minket, meg abban, hogy képesek leszünk olyan szinten dominálni a meccseket, hogy a "védelmünkre" minél kisebb nyomás nehezedjen. Bár ők még egy teljesen ártalmatlan szituációból is képesek egy bohózatba illő gólt összehozni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.02. 13:06:49

Rivaldo11 írta:
2020.11.02. 12:53:47
Nem tudom, én azt gondolom, hogy sokkal több van a játékunkban, mint amennyit pontban hoztak az eddigi meccsek. Azzal együtt, hogy még mindig van legalább 3 olyan poszt, ahol minőségben nem vagyunk meg, továbbá nincs igazi 9es a csapatban, jobbnak látom játékban ezt a Barcát, mint a korábbiakat. Messi sem lesz mindig ennyire gólképtelen, úgyhogy a ligát meg mindig simán elérhetőnek érzem.
bőven több van, annyi helyzetet herdáltunk el az utóbbi két meccsen (juve, alaves), amennyivel más csapatok 5-6 meccset lehoznak. de iszonyat gond van a fejekben elől, hogy nem képesek minimális jobb helyzetkihasználásra.
Messi is minden meccsen kihagy 2-3 olyat, amiből 1-2t simán bevert a korábbi időszakokban, Fatinak, Griezmannak is van meccsenként 1-2 százas ziccere, illene betenni őket.
Más mondjuk ritkán kerül oda, Pedri nem lő kapura, Dembelé se kerül oda, csak ha magának valahogy kibrusztolja véletlen módon, Braithwait labdába sem ér, még Coutinhoban lenne gól lehetősége.

szóval jah, ez az érem egyik oldala, kevés a gól, főleg Messi ilyenkorra 7-8 góllal áll a bajnokságban alsóhangon, meg Lajos is egy 4-5 gólt már betermelt rosszabb periódusaiban is ilyenkorra.
Ez baromira hiányzik most.
Messi szerintem észhez tér majd, előbb utóbb befelé fognak menni ezek a lövések, kérdés mennyire utóbb.


A védelmet viszont nem szabad mosdatni, katasztrófa az egész alakzat, persze most lehet mondani hogy 1 gólt kaptunk, miért nem rúgtunk többet. De azért az a gól az nevetséges volt, 3 őrült hibával fűszerezve.

Én azt mondom, hogy a védelem jobb nem lesz, TS-el talán picit, itt a kulcs az lesz, hogy tudnak e elől gólokat rúgni, jobb helyzetkihasználással. Ha igen, akkor helyre billenhetünk, ha nem akkor szenvedés lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.02. 12:53:47

Nem tudom, én azt gondolom, hogy sokkal több van a játékunkban, mint amennyit pontban hoztak az eddigi meccsek. Azzal együtt, hogy még mindig van legalább 3 olyan poszt, ahol minőségben nem vagyunk meg, továbbá nincs igazi 9es a csapatban, jobbnak látom játékban ezt a Barcát, mint a korábbiakat. Messi sem lesz mindig ennyire gólképtelen, úgyhogy a ligát meg mindig simán elérhetőnek érzem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.02. 11:59:51

Chino írta:
2020.11.02. 11:04:23
Őszintén szólva, annyi tartást és méltóságot megelőlegeztem neked, hogy miután a katasztrofális "védelmünket" próbáltad meddő módon mentegetni, ami megint világszerte nevetség tárgyává vált, legalább addig nem próbálsz a valóság ellen kardoskodni, amíg ez a csapatrész össze nem szedi magát. De hogy egy kabaréba illő gól után képes vagy előjönni a kifogáshalmazokkal, az tényleg szédület. Ez tényleg elképesztő. Pont azok után, hogy a nem létező védelmünket próbáltad értelmetlenül a védelmedbe venni, és pár órára rá kapunk megint egy ilyen gólt... Ha létezik valami természetfeletti dolog az égben, már csak szórakozásból is szórja nekünk az ilyen bohózatokba illő jeleneteket, hogy még véletlenül se legyen még egyszer sem igazad, és rittig az ellenkezője igazolódjon be annak, amit éppen mondasz. Gondoltam is magamban, amilyen fordítva ülsz a lovon, 100%, hogy megint összehoznak egy elképesztő kabaréjelenetet. Lehet választani, hogy ezt egy tréfás kedvű istenség vagy a béna "védelmünk" törvényszerűen összehozott szerencsétlenkedése okozta. Én utóbbira tippelek.

Ekkora kifogáshegyet meg mondom őszintén, életemben nem láttam még semmilyen témában. Nem csak sportban, hanem úgy általában. Ennyi kifogással egy kieső csapat is bajnok lehetne.

"az Alavesnek kb. 1 olyan helyzete volt, mint amilyen nekünk alsó hangon 10" - és szerinted a véletlen műve, hogy abból a 10-ből egy ment be...? Szerintem nem. Katasztrofális a helyzetkihasználásunk.

"Sőt még a gólt se igazi helyzetből hozták össze, egy balszerencsés szituációból szereztek vezetést." - nem balszerencsés szituációból, hanem egy menetrendszerű, elementáris hibából, ami törvényszerűen bekövetkezett. Hozzáteszem, Neto-nak nem ez volt az egyetlen szarvas hibája a meccsen. Egy középre érkező lövést sem tudott megfogni, csak ütni, mázli volt, hogy nem egy Alavés-játékos ölébe paskolta. A Real Madridnak is adott egy második szándékból kiosztott gólpasszt. Hokiban ezért pontot adnak a játékosnak. :mrgreen: Nem a véletlenül műve volt, hogy megint szerencsétlenekedett, ez menetrendszerűen és szükségszerűen jött.

"Ez egy sima 4:1-es győzelem volt közepesnél valamivel jobb helyzetkihasználással." - de nem jó a helyzetkihasználásunk, éppen ez (is) a gond. Ennyi erővel egy kieső csapat is bajnok lehetne, ha nem 30 gólt lőne egy szezonban, hanem 130-at. Megint mi értelme az ilyesfajta kifogásoknak? Nyernénk, ha jobb lenne a helyzetkihasználásunk. De rossz a helyzetkihasználásunk, ezért tartunk ott, ahol. Nyernénk, ha nem lenne ennyire szörnyű a "védelmünk". De ilyen a védelmünk. Ez már nem is kifogás, ez már fantazmagória. Kifogás lenne egy konkrét játékszituációba belekapaszkodni ("ha az bement volna"). De itt alapvető problémákról van szó, és pont azért tartunk ott, ahol, mert ezek a problémák léteznek.

"amíg 25 lövésből, amiből 10 eltalálja a kaput, összesen 1 gólt tudunk összekaparni nincs miről beszélni." - ki mondta, hogy a helyzetkihasználásunk jó? Egyetlen ilyen állítást nem láttam itt egyetlen embertől sem. Magamtól meg főleg nem.

"sokkal több reményt látok mint az utóbbi években eredményességtől függetlenül" - ezen jókat röhögne egy tulaj, ha te lennél a GM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Csak akkor Messi egy-egy villanással kihúzta a sz...ból a csapatot, most pedig nemhogy hiányoznak ezek a villanások, hanem a legegyértelműbb sanszokat is elrontja." - magyarán még te is elismered, hogy a problémák nem ma kezdődtek, csak éppen nincs egy bajnokságban 50 gólt szerző Messink, aki minden problémát elfed.

"nem azt mondom, hogy jó volt" - na, némi objektivitást vélek felfedezni. Ez már haladás, így tovább! =D>

"Amíg a ziccereinket ilyen "hatékonysággal" tesszük el, addig felesleges Busquetset, Oiquét, Lenget-et szidni." - ki mondta, hogy a helyzetkihasználással nincs gond? A kis csapatok ellen, akik örülnek, ha egy ilyen gólt szereznek ellenünk, a rossz helyzetkihasználásunk miatt úsznak el a pontok. A nagy meccseken, például tavasszal a BL-ben viszont ennek pont az ellenkezője igaz. Egy igazán erős csapat, ami ezt a katasztrofális védelmet folyamatosan nyomás alatt tudja tartani, nyolc-tíz gólt szór ezeknek a szerencsétleneknek. Nincs az a támadójáték, nincs az a helyzetkihasználás, ami ezt ellensúlyozni tudja. Különben már tavaly is ter Stegen mentett meg minket számtalan alkalommal. Vicc, hogy ne szidjuk Busquets-et meg Lenglet-t, amikor hibát hibára halmoznak.

Látok rengeteg pozitívumot. Fati óriási, Dest nagy vétel volt - még ha alap kezdő is lenne... -, Araújo titkos kedvencem. A pozitívum viszont nem egyenlő a problémák értelmetlen tagadásával.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.02. 11:04:23

gránit írta:
2020.11.01. 12:01:04
NovaProspekt írta:
2020.11.01. 11:48:59

nem csak puffogtatjuk a frázisokat utólag
Utólag...? :shock: :?: :shock: :?: Ugyanazokon a jelenségeken bosszankodunk/fetrengünk a földön a röhögéstől/átkozódunk hónapok óta.
Igazából nem hiszem, hogy a hozzászólásaidra érdemes-e érdemben reagálni, mert a szezon kezdete óta nem telt el úgy meccs, hogy egy minimális pozitívumot idebiggyesztettél volna. Nyilván van helye a kritikának bőven, de te már berögződésből is csak a negatívumokat tudod hajtogatni. Ráadásul most nem a védelmen múlt, hogy pontokat buktunk. Még azt se mondhatnánk, hogy szerencsések voltunk, hogy egy kapott góllal úsztuk meg, mert az Alavesnek kb. 1 olyan helyzete volt, mint amilyen nekünk alsó hangon 10. Sőt még a gólt se igazi helyzetből hozták össze, egy balszerencsés szituációból szereztek vezetést.
Ez egy sima 4:1-es győzelem volt közepesnél valamivel jobb helyzetkihasználással. Amíg a ziccereinket ilyen "hatékonysággal" tesszük el, addig felesleges Busquetset, Oiquét, Lenget-et szidni. A vilaglebjobbvédőivel, meg betonvkp-val felálló Real ugyanennyi gólt nyalt be, őssz vissz 3 mérkőzést úsztak meg kapott gól nélkül Valldolidok meg Levanték ellen és ott is vagy egy kiszenvedett győzelem vagy pontvesztés lett a vége. A Clásicón kapott 3 gól is csalóka, a végén már minden-mindegy alapon támadtunk és a 90+ percben lőtt Modric gólt, meg egy kabaréba illő tizenegyessel vezettek.

Hajtogathatod, hogy mennyire [auto_cenzúra] a védelem, de amíg 25 lövésből, amiből 10 eltalálja a kaput, összesen 1 gólt tudunk összekaparni nincs miről beszélni. Ezért voltak ilyen 5:0-ák korábban. Most is lehetett volna ennyi közte, de amíg Messi korábban egy ilyen meccset 2-3 góllal zárt, most pedig sorra hagyja ki a helyzeteit ezt eredményezi. Griezmnannt valamennyire menti a gólja, de neki is lett volna lehetősége Piquéig bezárólag.
Koemant most nem venném annyira elő, mert ezeket nem ő hagyta ki és látta a gondot, félidőben reagált is, cserélt hármat, ami meg is látszott. Sokkal jobb, pörgősebb, veszélyesebb is lett egyből a csapat.

Röhöghetsz meg fetrenghetsz, de jelenleg sokkal jobb játékot és sokkal több reményt látok mint az utóbbi években eredményességtől függetlenül. Csak akkor Messi egy-egy villanással kihúzta a sz...ból a csapatot, most pedig nemhogy hiányoznak ezek a villanások, hanem a legegyértelműbb sanszokat is elrontja.
Azt nem lehet Koemanra kenni, hogy Messi, aki folyamatosan, aranycipős volt, meg házi/Bl/bajnokság gólkirálya 9 meccsen egyetlen akciógólra sem képes.
Nem lett rosszabb játékos, valami nincs rendben nála fejben (amihez hozzájárul sztem a nyári kalvária), ami a csapatra is kihat. Az egyetlen szerencse, hogy már nem keresi mindenki kényszeresen a labdával őt, mint amennyire korábban.

Nem lett volna ezzel a meccsel gond, nem azt mondom, hogy jó volt, mert nagyon távol állt ettől, de ez normális esetben egy sima 3-4 gólos győzelem, ahogy a Juvenál se álltunk volna meg 1-2 gólnál.
Plusz a bíró is szépen asszisztált ehhez, elég De Jong szitujára gondolni vagy hogy az Alaves gólját is egy játékvezetői hiba előzte meg.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.01. 17:18:33

Forróvérű, nem pedagógus alkatú (türelmetlen, ha nem érted "fiam", egyes, hülye vagy, menj a helyedre) szurkoló vagyok....mégis látok fényt az alagút végén !

Amennyiben racionális, valóban szakmai, hozzáértő vezetőség lesz, rá fognak kényszerülni, hogy a Piqué-Lenglet-Busi triót még a télen lecseréljék. Araujo adott már, egy középső védőt pedig csak sikerül találni. Busi poszt lesz a legnehezebb dió. (sokakkal ellentétben azt gondolom, hogy a védekező tudást tekintve sem Puig, sem Pjanic nem megoldás. Puig, Pjanic, de Jong kombinációju középpálya mögé - ők előre okék - viszont két masszív, gyors és határozott belső védő szükséges).
Albában még lehet valami, nem teljesen reménytelen. SR állandó kispad nyárig majd viszlát.

Dest, Araujo, Puig (előbb utóbb játszani fog), de Jong, Pjanic, Pedri, Cou, Trincao, Dembi, Messi, Gríz, Fati nem rossz névsor. Az a góllövő cipő is majd előkerül, idővel ki fog nőni közölük egy "vezér".
Az sem lenne ördögtől való, ha Messi és Gríz felváltva lennének a pályán, persze ehhez tökös edzői döntés kell.

Tegnap sok lehetőségünk volt, de van olyan, hogy nem befelé pattan a labda. Hátul viszont ennyire töketlennek nem lehet lenni, ott nincs helye finomkodásnak. Serdülőben is alap, hogy haza a kapu felülete irányába vagy csínbe nem adunk, ott a lelátó, oldalvonal vagy bármi egyéb. Lenglet-SR-Piqué-Neto mind hibáztak, eldőltek mint a domino.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.01. 16:46:29

Joke írta:
2020.11.01. 13:32:27

A szünet után Koemann? Tehetségtelen. Ennyi. Az edzői találékonyság és ötlet plafonja: gólt kell rúgnunk, vagyis minden támadót bele a csapatba. Ennyi. Ez egy 6 éves FIFÁZÓ szintje...
A Real Madrid ellen is pontosan ezt csinálta. Minden támadót beküldött, miközben nem volt, aki felépíti a támadásokat és eljuttatja hozzájuk a labdát. De ő akkor is ezt a primitív módszert alkalmazta: be az összes csatárt. Négy támadót küldött be, irányítót meg egyet se. Helyzetünk így ennek megfelelően nem lett több, a fellazult "védelmünkből" viszont könnyedén bohócot csináltak. Ennél még annak is több értelme lett volna, ha normál üzemmódban megpróbálunk 1-2-nél egyenlíteni, mint rúgatni egy gólt a Madriddal.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.11.01. 16:45:18

Kovbal88 írta:
2020.11.01. 12:01:55
MessiNeymarSuarez írta:
2020.11.01. 09:49:19
6 meccsen 2 győzelem, az már teljesítmény :mrgreen:

Nem baj, nagy átalakulás van....beépítjük a Piqué-Lenglet-Busquets-Robi ördögi 4-est a csapatba [-X

Egyetlen aminek örülhetünk hogy a RM is nagyon visszaesett, különben olyan butításokat kapnánk a Clasicokon mint ők a Guardiola-érában.
Már ha az nem számít égőnek hogy ez a hullagyenge Real ellen is 2 volt közte otthon, és nem a mi javunkra.
A tegnapi játék mégha nem is nyertünk sokkal jobb volt, mint a korábbi években látottak.
Volt gyors labdajáratást. Nem a saját térfelünkön a kapu előtt passzolgattunk. Fatinak még távoli lövése is volt, a szintén nem volt korábban Barca elem.
Annyi itt a gond, hogy Messi nem tud hozzátenni a játékhoz, nem jönnek a szabadrúgásai meg a góljai.
Vannak itt még hibák, pl a szögletekből se ártana gólt szerezni, kontrázni megtanulni, viszont van sebesség korábban az se volt...
Fiatalok is vannak, alakul ez, a bajnokságból még bármi lehet, azért a Real se verhetetlen idén.
Arthur és Rakitic egyáltalán nem hiányzik a csapatból.

Ja a pontozások meg egy vicc. Messi a második félidőben igencsak feljavult. Legalább három helyzete volt, ami most sajnos nem ment be.
Hasonlóan látom. Sajnos semmire sem volt ez elég, mégis másabbnak látszik a helyzet mint az elmúlt éveekben!
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2020.11.01. 13:32:27

Már egyszer megfogalmaztam a véleményem, de menet közben elszállt a rendszer, úgyhogy elnézést, ha véletlenül majd kétszer szerepel.
Lassan kezdek hasonlítani Koemanra, már ami a makacsságomat illeti.
A játékunk hetek óta úgy kiállt Puig után, hogy azt már a süketek is ordítozásnak hallják. Sajna pont a legsüketebb az illetékes....
Tegnap. Vakon összerakott kezdő után - végre -időben történő hármas csere. Bár kettővel nem értettem egyet.
Nálam Pique jobban sáros volt a gólban és nullább volt Langlet -nél is, és Robi inkább volt láthatatlan előre játékban, mint Alba, én Őt hoztam volna le, és helyére jött volna Dest.
Mint írtam, kezdek hasonlítani Koemanra, de én belátom, ha tévedek. Szívesebben láttam volna korábban (is) Puigot, Pedri helyén.
Ez hiba lett volna. Mindkettőjüknek játszaniuk kellene, talán akkor lenne fazonszabásza a csapatnak. És lendülete is.

A szünet után Koemann? Tehetségtelen. Ennyi. Az edzői találékonyság és ötlet plafonja: gólt kell rúgnunk, vagyis minden támadót bele a csapatba. Ennyi. Ez egy 6 éves FIFÁZÓ szintje...
Tegnap 8 támadó szaladgált föl-alá, össze-vissza, de egy valaki se volt, aki összefogta volna Őket. És ha nyolc ló, nyolc felé húz egy szekeret, sanszos, hogy a szekér nem halad, de az is, hogy összetörik..
Puig. Annyira egyértelmű megoldás erre. De Ő a kerteben sem volt, el sem utazhatott. Annyira kilóg ebből keretből. FELFELÉ!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.11.01. 12:39:46

Hiába dolgozunk ki 20 000 helyzetet ha csak 1 megy be, mert az az egy sokszor nem lesz elég.
Lengelet, Roberto, Busquets, Messi gyengék (nyilván utóbbi kettő volt ennél mérföldekkel jobb is). Griezmann pedig a taktikai felállásba sem illik és pocsék formában is van, neki egyszerűen más csapatban, más edzőnél menne, itt esélytelen.
Amíg ezek a játékosok ott vannak a kezdőben nem lesz eredményes játék. Kellene egy jó középcsatár és a Fati, Dembele, Pedri, Trincao négyest nyomni a széleken. Én a Griezmann-Messi kettőst simán cserélném a PSGvel Mbappere.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.01. 12:33:42

Nyilván, csak nem értettem ezt az "utólag"-dolgot. Hetek óta ugyanazok a problémák. Itt most már nem csak egy Bayern München ellen megy a bakiparádé, hanem olyan csapatok ellen is, akiket tavaly oda-vissza vertünk. A Getafét is vertük tavaly oda-vissza, az Alavés ellen két meccsen kilenc (!!!!) gólt szereztünk. A helyzetkihasználás katasztrofális, a védelemre meg egyszerűen nincsenek szavak. Újraírják a komédia fogalmát, szégyen, hogy ilyen játékosok egyáltalán a klub közelében lehetnek.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.11.01. 12:24:35

gránit írta:
2020.11.01. 12:01:04
NovaProspekt írta:
2020.11.01. 11:48:59

nem csak puffogtatjuk a frázisokat utólag
Utólag...? :shock: :?: :shock: :?: Ugyanazokon a jelenségeken bosszankodunk/fetrengünk a földön a röhögéstől/átkozódunk hónapok óta.
azt látom.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.01. 12:05:45

Azt is érdemes még hozzátenni, hogy ezt az Alavés-t július 19-én 5-0-ra vertük meg... Pedig már akkor is szidva volt szinte az egész csapat... A 12. helyen állunk a bajnokságban, ami még úgy is döbbenet, hogy van még hátra 32 meccs.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.11.01. 12:01:55

MessiNeymarSuarez írta:
2020.11.01. 09:49:19
6 meccsen 2 győzelem, az már teljesítmény :mrgreen:

Nem baj, nagy átalakulás van....beépítjük a Piqué-Lenglet-Busquets-Robi ördögi 4-est a csapatba [-X

Egyetlen aminek örülhetünk hogy a RM is nagyon visszaesett, különben olyan butításokat kapnánk a Clasicokon mint ők a Guardiola-érában.
Már ha az nem számít égőnek hogy ez a hullagyenge Real ellen is 2 volt közte otthon, és nem a mi javunkra.
A tegnapi játék mégha nem is nyertünk sokkal jobb volt, mint a korábbi években látottak.
Volt gyors labdajáratást. Nem a saját térfelünkön a kapu előtt passzolgattunk. Fatinak még távoli lövése is volt, a szintén nem volt korábban Barca elem.
Annyi itt a gond, hogy Messi nem tud hozzátenni a játékhoz, nem jönnek a szabadrúgásai meg a góljai.
Vannak itt még hibák, pl a szögletekből se ártana gólt szerezni, kontrázni megtanulni, viszont van sebesség korábban az se volt...
Fiatalok is vannak, alakul ez, a bajnokságból még bármi lehet, azért a Real se verhetetlen idén.
Arthur és Rakitic egyáltalán nem hiányzik a csapatból.

Ja a pontozások meg egy vicc. Messi a második félidőben igencsak feljavult. Legalább három helyzete volt, ami most sajnos nem ment be.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.01. 12:01:04

NovaProspekt írta:
2020.11.01. 11:48:59

nem csak puffogtatjuk a frázisokat utólag
Utólag...? :shock: :?: :shock: :?: Ugyanazokon a jelenségeken bosszankodunk/fetrengünk a földön a röhögéstől/átkozódunk hónapok óta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.01. 12:02:06-kor.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.11.01. 11:48:59

Arthur8 írta:
2020.11.01. 11:29:17
...
Egyetértek teljesen. Végre egy olyan vélemény, ahol nem csak puffogtatjuk a frázisokat utólag okoskodva. Ha ez a fiatal tengely összeáll, nagyon komoly lehet majd ez a csapat. Ami sajnálatos egyedül, hogy a leszerepelt amigok továbbra is erőltetve vannak Koeman által, amikor már semmi nem indokolja ezt. Sem a pályán mutatott teljesítményük, sem a mostani eredményeink, sem a jövő. Azt mondom, hogyha kieső hely kell, hogy az öregnek leessen a tantusz, és kitegye a kezdőből a múltat, akkor legyünk kiesőhelyen.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.01. 11:46:44

Taknyom-nyálam összefolyt a röhögéstől tegnap is. Döbbenet, hogy még egy kis csapat ellen sem tudnak lehozni egy meccset bakiparádé nélkül. Lassan összejön már egy egész estés mozi a hátsó alakzat szerencsétlenkedéseinek válogatásából. Ha nem lenne youtube és nem nézte volna már meg mindenki vagy hatvanszor Neto kreténkedését tegnap óta, elképesztő összegeket kaszálna a klub egy ilyen bohózatválogatás kiadásából. Kasszasiker lett volna a VHS-korszakban. Több pénz jönne belőle, mint a mezeladásokból.

A "védelemnek" lehetne már egy külön indulója. Minden bohóckodás alkalmával be lehetne nyomni valami zenét, például:

https://www.youtube.com/watch?v=oPSyLPC ... rt_radio=1

vagy

https://www.youtube.com/watch?v=Gpc5_3B5xdk

Az előző szezonban is voltak már olyan józan vélemények, melyek szerint inkább ki kéne esni a Napoli ellen, mintsem szénné égetni magunkat a Bayern ellen. Nekik lett igazuk. Lehet, hogy most is szerencsésebb lenne kipottyanni korábban, mint tíz góllal szétaláztatni magunkat. Rengeteget árt a klub megítélésének, ha az egész világ előtt nevetség tárgyává válik a csapat, egyre kevésbé lesz vonzó klub a Barcelona, ha Benny Hill FC-vé degradálja magát. Inkább egy csendes kiesés egy körrel korábban, akkor legalább lehet bírózni meg az időjárásra fogni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.11.01. 11:49:10-kor.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.11.01. 11:29:17

Szerintem nagyon el van túlozva , hogy mekkora katasztrófa volt ez a meccs, mert ha a játékosok elöl csak egy picit jobban koncentrálnak vagy nagyobb szerencséjük van, akkor 4-5 gólt minimum lövünk , de inkább még többet és akkor most mindenki mondaná, hogy mennyire jól játszottunk és lemostuk őket. (Pedig a játék ugyanaz lett volna , csak elől belőttük volna a helyzeteket) Szerintem nem kéne ennyire csak eredmény alapján megítélni egy meccset. Azt én mindenképp látom , hogy sokkal több helyzetet teremtünk , mint az elmúlt években csak még elöl a játékosok nagyon alulteljesítenek és kapu elött elgörcsölik a dolgokat , de úgy gondolom , hogy hosszútávon pl Messi (de akár Griezmann is) ennél sokkal jobban fogja kihasználni a helyzeteket. Szerintem elöl át kell szakadni egy gátnak , hogy megjöjjön az önbizalom és utána nagy arányú győzelmeket fogunk aratni. A baromi sok elpuskázott helyzethez hozzájön , hogy a védelmünkben minden meccsen benne van 1-2 kapott gól így az eredmény nem is lehet nagyon más. Én a védelemben sokkal több potenciált nem látok a jövőben sem , tehát ez az 1-2 kapott gól mindig meglesz , viszont a támadósorban sokkal több gólt látok , mint amit most lőnek. Szerintem, ami nagyon fontos, hogy a helyzetek ott vannak és ott voltak a Juve és a Real ellen is. Tavaly , amikor bemákoltunk 1-2gólt és nyertünk nézhetetlen, undorító játékkal , akkor azt mondtam magamnak, hogy ezerszer inkább néznék olyan meccset , ahol x-elünk de tudunk nyomni és helyzetet teremteni , de mondjuk kihagyunk mindent, mert akkor márcsak a góloknak kell megjönni szemben a tavalyi - tavalyelőtti játékkal, ahol semmi játék nem volt és kínzás volt megnèzni a meccsek 90%át. Igaz meccs közben tegnap is ideges voltam, hogy ennyi helyzetet kihagyunk, de aztán lenyugodva rájöttem, hogy ez így akkor is sokkal jobb, mint eddig mert végre nem kínzás megnézni a meccseket, mert láttam , hogy akarnak, ott vannak a helyzetek csak nincs meg a kapu előtt a kellő higgadtság/szerencse.
Abban egyetértek a többséggel, hogy Busquets helyett Pjanicnak kéne játszani, illetve , hogy Destnek kéne Roberto helyett és nekem Lenglet is 3. számú kh normális körülmények között. Emellet Puigot nagyon sajnálom, hogy ennyire mellőzve van , viszont nagyon örülök Pedrinek. Szerintem ő zseniális játékos lesz, ha 17 évesen így tud játszani. De úgy általánosságban ezekben a fiatalokban hatalmas potenciál van. (Dest, Fati, Pedri, Puig)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.11.01. 11:26:11

A kapott gól a szilveszteri kabaréban is fel fog tűnni. De ha így megy tovább akkor az egész őszi szezonból is lehet majd csinálni egy jó kis vígjátékot.
A bajnokság totál esélytelen és még BL indulásban sem vagyok biztos.
Én is abban bízok ha ott tovább megyünk, hogy nem egy Pool vagy Bayern ejt ki mert egy laza tizessel gyaláznának ki.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2020.11.01. 11:05:09

NovaProspekt írta:
2020.11.01. 10:50:53
Zsolti írta:
2020.11.01. 10:15:38
Ez a tegnapi tragedia volt szinten!
Lehet jonni a birokkal, de Alaves, Getafe szintu csapatok ellen nem ezen kellene mulnia.
Minden szezonban vannak szenvedős meccsek, amiket csak nagyon kicentizve tudsz megnyerni, még akkor is, ha a világ legjobb csapatáról van szó egyébként. Ha ezeken a meccseken - pláne a faragós kiscsapatok ellen - nem fúj normálisan a bíró, cseszhetjük. Baromi unalmas már ez a retorika, hogy ne beszéljünk a bíróról, úgy sem érdemeltünk semmit. Ha az Alavés ellen neadjisten megszerezzük a vezetést, mert mondjuk befújnak nekünk egy büntetőt is, akkor a kinyíló ellenfelet onnantól már lehet, hogy kitömjük egy 6-1-re, és most teljesen másról szólna a fáma.

Egyébként szinte törvényszerű, hogyha egy csapatról előre tudjuk, hogy semmi mást nem akar egy meccsen, csak 11 emberrel védeni akár a döntetlent is, akkor nekik ajándékozunk hamar egy gólt, hogy tényleg nyugodtan művelhessék majd ezt az egész meccsen. :D
Szerintem b*szhatjuk mindaddig az egeszet, amig minden meccset ugy kezdunk, hogy jobb esetben csak egy golt adomanyozunk az ellenfelnek, a tamadoink meg impotensek. Nem feltetlenul alaptalan birozni, csak nem hiszem, hogy ezen mulik, hogy 4 meccsen 2 pontot szereztunk.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.11.01. 10:50:53

Zsolti írta:
2020.11.01. 10:15:38
Ez a tegnapi tragedia volt szinten!
Lehet jonni a birokkal, de Alaves, Getafe szintu csapatok ellen nem ezen kellene mulnia.
Minden szezonban vannak szenvedős meccsek, amiket csak nagyon kicentizve tudsz megnyerni, még akkor is, ha a világ legjobb csapatáról van szó egyébként. Ha ezeken a meccseken - pláne a faragós kiscsapatok ellen - nem fúj normálisan a bíró, cseszhetjük. Baromi unalmas már ez a retorika, hogy ne beszéljünk a bíróról, úgy sem érdemeltünk semmit. Ha az Alavés ellen neadjisten megszerezzük a vezetést, mert mondjuk befújnak nekünk egy büntetőt is, akkor a kinyíló ellenfelet onnantól már lehet, hogy kitömjük egy 6-1-re, és most teljesen másról szólna a fáma.

Egyébként szinte törvényszerű, hogyha egy csapatról előre tudjuk, hogy semmi mást nem akar egy meccsen, csak 11 emberrel védeni akár a döntetlent is, akkor nekik ajándékozunk hamar egy gólt, hogy tényleg nyugodtan művelhessék majd ezt az egész meccsen. :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.01. 10:21:19

Subinho írta:
2020.11.01. 09:57:50

Bizony, bizony. Ha a Real jó formában lenne, akkor nagy pofára esés lehetett volna a classico. Így is 3-1, egy jó formában lévő Reállal lett volna 5 a vége...
Lehet, hozzászokhatunk pár évig,.. Pont fordítva mint a Guardiola érában...
Egy tíz évvel ezelőtti Real Madrid, amely 102 gólt lőtt a Ligában, ma simán nyomna nyolcat ellenünk, ha nem többet. A védelmet most még rosszabb állapotban látom, mint az előző szezonban. Amíg ilyen a "védelmünk", addig nincs miben reménykedni, ha nem szedik össze magukat, megint irgalmatlanul ki lesznek tömve tavasszal. Sajnos egy ilyen meccsen az sem számítana, ha Messi a megfelelő pozícióban játszana, az sem, hogy Puig vagy Dest a pályán vannak vagy sem, még ha Messi 2-3 gólt lőne meccsenként, az sem tudná ellensúlyozni ennek a bohóc védelemnek a paródiába illő szerencsétlenkedését.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2020.11.01. 10:16:07

Ami számomra pozitív változás az ev elejéhez képest vagy a Getafe elleni meccs óta :

- a mester törekszik arra hogy ne csak egy(bal) oldalasak legyünk támadásban ...és ez látszik is már az utobbi meccsenken
- bőven megvannak a nem is kicsi helyzeteink a Fradi a Real a Juve és tegnap az Alaves ellen is
- Dembele ismét feltűnt ( csak nem szabad magára hagyni mert hajlamos elhinni hogy 2 csel után még vagy 3 belefér)
- Coutinho is megmutatta hogy a megfelelő szerepkörben remekül is tud jatszani
- Középpályától felfele nagyon sok opciónk van ( bár ez mintha egyben hátrány is lenne Kouman nem látja a fától az erdőt a (túl)sok váriációs lehetőség miatt nehezen találja best opciót lásd Real ellen ott nagyon nem érezte a kezdőt és korrigálni sem tudott)
- Pedri ( bár neki mintha 4-3-3 lenne az ideális Iniesta szerepben)

Ami negatív:

- Busquets: két szűrős rendszerben nem jó viszont inkább rossz vagyis haszontalan a rengeteg eladott labdáról nem is beszélve...a De Jong - Pjanic kettős sokkal jobban illeszkedik ebbe a formába kár h ritkán látni.
- Nem tudunk igazán dominálni komolyabb erő ellen (Sevilla, Real évek óta már)... ennek szerintem két oka van
- Messi: mivel(hamár) minden meccsen játszik minden meccsen kulcspozícióban nem lehet megkerülni a teljesítményét ami valljuk be gyenge: egy két klasszis megoldást leszámítva, alapvetően a kaput nem találja már hosszú ideje, görcsösen sokat cselez, sok rossz egyszerű passza van, és kontrákat is kaptunk belőle.... nincs mit szépíteni ha Ő (ha már még mindig ilyen fontos játkosa a csapatnak és főleg h nincs 9 esünk)nem fog javulni hatékonyságban összességében a csapat sem fog. Ez minél később jön el annál inkább búcsuzhatunk a Ligától.
Nálam jelenleg:
-----------------------T Stegen----------------------
X-----Pique -(Araujo)- Lenglet-------Alba
---------Pjanic-------------De Jong--------------
Messi--------- Coutinho ---------- Pedri ---
-------------------Ansu Fati-------------------------

~Dembele
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baas11 2020.11.01. 10:22:06-kor.
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése