Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.07. 00:06:58

Peter írta:
2020.12.06. 20:19:42
gránit írta:
2020.12.06. 14:10:30
Ilyen bohóc védelemmel nagyon nehéz. Bekapunk két ilyen, Benny Hill Show-ba illő gólt, ez még egy sokkal erősebb keret számára is komoly ballaszt lenne. Ez egyszerűen tényleg egy vicc, hogy úgy kapunk ki csapatoktól, hogy azoknak szinte közük nincs a meccshez, de mi a semmiből is össze tudunk nekik hozni egy gólt.
Mingueza - pech, rossz mozdulat, előtte földre vitték (talán ezt nem lett volna szabad hagynia), de nem ő volt az első és utolsó öngólos belső védő....lecserélése pedagógiai csőd
Az tényleg nagyon érdekes, hogy Minguezát lecserélte, de Piqué-t sosem cserélte le a hülyeségei után.

Peter írta:
2020.12.06. 20:19:42

Lenglet - nincs hitelesebb hasonlat, mint bármelyikünk nagymamája (elnézést a nagyiktól:))
A védelem előtti felállás kb olyan volt, mint amikor 6 kavicsot kigurítunk a markunkból és ahogy esik, úgy puffan....
Remek hasonlat(ok), a kreatív középpálya hiánya kiütközött. Gyakorlatilag két részre esett szét a csapat, voltak, akik hátul adogattak, és próbáltak rést találni a védelmi pajzson, és voltak, akik a támadófalban várták a labdát. Kreatív középpálya nélkül az adogatás túlságosan hátul zajlott, és nem volt egy közvetlen kapocs a támadók felé, akik kiugrathatták volna, közvetlenül megjátszhatták volna őket. Ez a csapatrész kimaradt, ez a csapatrész jelenleg hiányzik. A mélységi középpályásaink, akik sem szűrni nem tudnak, sem előre játszani, teljesen funkciótlanok, ez is mínusz két embert jelent, ez is óriási ballaszt. Ehhez még vegyük hozzá a bohócvédelem totális csődjét; ez így már nagyon-nagyon sok mínusz ember, ez egy sokkal erősebb támadósor számára is brutális ballasztot jelentene. Irányító(k) nélkül meg az előrejáték is nehezebb, így olyan nagyon nem csodálkozhatunk azon, hogy gyakran teljesen ötlettelenül játszunk, és a papíron erős támadósorunk sem termel úgy, ahogy szeretnénk.

A 4-2-3-1, ami igazából nem is 4-2-3-1, hanem 4 védő, és utána egy nagy összevisszaság - hol 4-2-4, hol 5-0-5 -, véleményem szerint azért nem működik jelen állapotok között, mert a 3 támadó középpályás valójában nem támadó középpályás, nem szervező és nem kreatív középpályás, hanem csatár. Most kreatív középpályások nélkül csatároknak kellene ellátniuk azt a feladatot, amit támadó középpályásoknak kellene, ami nem működik. Nem ezeknek a játékosoknak kellene szervezőknek lenniük, mert ezt a funkciót láthatóan nem tudják betölteni. Éppen ellenkezőleg, mögéjük kéne legalább egy, de inkább két szervező, kreatív, támadó középpályás.

A 4-2-3-1-et a francia iskola vitte a csúcsra, és ott az a három szervező tényleg szervező volt, Djorkaeff, Zidane, Pires. De nálunk csatárok képezik ezt a három embert, és ez nem működik. Nem nekik kéne ezt a szerepet betölteniük, hanem mögéjük kellenének szervezők. Ez így jelenleg csak egy összefolyt összevisszaság a hátvédsor fölött. A két mélységi középpályásnak sincs semmi értelme jelenleg, akik sem a védelmet nem tudják támogatni, sem az előrejátékhoz nem tudnak mit hozzátenni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.06. 20:19:42

gránit írta:
2020.12.06. 14:10:30
Ilyen bohóc védelemmel nagyon nehéz. Bekapunk két ilyen, Benny Hill Show-ba illő gólt, ez még egy sokkal erősebb keret számára is komoly ballaszt lenne. Ez egyszerűen tényleg egy vicc, hogy úgy kapunk ki csapatoktól, hogy azoknak szinte közük nincs a meccshez, de mi a semmiből is össze tudunk nekik hozni egy gólt.
Ezek után kíváncsi leszek a Juve elleni kezdőre.....nemcsak a belső védőkre, hanem a teljes csapatra.
Egy edzőtől elvárható legkevesebb minimum - amennyiben egyéb kényszer nincs -, hogy a megfelelő játékos a képességei szerinti legmegfelelőbb helyen szerepeljen. Próbálkozhat variálásokkal, de ha ez többször csődöt hoz, felejtse el.
Mingueza - pech, rossz mozdulat, előtte földre vitték (talán ezt nem lett volna szabad hagynia), de nem ő volt az első és utolsó öngólos belső védő....lecserélése pedagógiai csőd, ahogy ezt előttem is írták....(kétlem, hogy a srác maga kérte volna a cserét!)....alkatából adódóan egy szöglet utáni fejessel képes lehet kiegyenlíteni egy hibáját...!
Lenglet - nincs hitelesebb hasonlat, mint bármelyikünk nagymamája (elnézést a nagyiktól:))
A védelem előtti felállás kb olyan volt, mint amikor 6 kavicsot kigurítunk a markunkból és ahogy esik, úgy puffan....itt azonban azt is fontos megjegyezni, ez olyan 6 játékos volt, akiktől az is elvárható lenne egy lelkes újonc - nem az ellenfél lenézése, hanem a hatos egyéni képességei, státusza, fizetési rangsorban elfoglalt helyük miatt - ellen is, hogy másnaposan, edzői instrukciók hiányában is bevarrjanak minimum egy négyest.... :mrgreen:
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.12.06. 17:57:37

Az ilyen meccsekrol nagyon hianyzik Suarez, szerintem 4-5 ponttal tobb lenne a csapatnak, ha Koeman elfelejti kirakni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.06. 16:56:17

A gondokat ezzel a kerettel kell megoldani,mert más lehetőség nincs. Nem úgy néz ki hogy gazdaságilag hamar lehet javulásra számítani a klubnál.
Az új vezetés sem lesz könnyű helyzetben.
Csak meg kellene találni azt az embert, aki tud kezdeni valamit ezekkel a játékokkal.
Koeman nem ilyen. Amíg Cou a baloldalon játszik és Dembele is baloldalt nyomja addig nemigen lesz eredmény.Busi,De Jong sem muzsikál együtt jól.Messi keresi önmagát,Griezzel szerintem kijelenthetjük hogy nem tud játszani mivel ugyanaz a helyük a pályán.

Középen és elől is volna kit játszatni csak a megfelelőt helyen a megfelelő embert.
Ami a katasztrófa az a védelem.
Itt Lenglet teljes tévút.Muszàj akár a B-ből is felhozni embert, és őt Cserepadra tenni.
Mingu cseréje pedagógia csőd. Nem is értem.
Hol a helye ezek alapján Albának,Lengletnek, Piquenak, SR-nek?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.06. 14:10:30

Ilyen bohóc védelemmel nagyon nehéz. Bekapunk két ilyen, Benny Hill Show-ba illő gólt, ez még egy sokkal erősebb keret számára is komoly ballaszt lenne. Ez egyszerűen tényleg egy vicc, hogy úgy kapunk ki csapatoktól, hogy azoknak szinte közük nincs a meccshez, de mi a semmiből is össze tudunk nekik hozni egy gólt.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.12.06. 14:02:49

geridoss írta:
2020.12.06. 13:11:47

Alba oké, helyére kell valaki, de a másik 3 szerintem remek játékos lehet. Ez az év már mindegy, érdemes lenne kipróbálni ezt a hármast. A mostaninál rosszabb nem lehet. Én szezon előtt kiegyeztem volna azzal, hogy 0 kupa, de a fiatalok beépülnek és folyamatosan fejlődnek.

Weben meg rajtam kívül mindenki azzal van megáldva hogy remek játékos lehet. A lehet itt kevés. Kiestünk az európai topból és nincs kivel visszamenni és nem is tudunk venni senkit, hogy visszatérjünk.

A megoldás az lenne ha az edző kitalálná azt, milyen taktikával lehet legalább tűz közelbe menni. Ne ehhez nem Ronald McKoeman bohóc taktikái kellenek.

Minden alkalommal azt mondjuk az új Puyol, az új Xavi az Iniesta, de könyörgöm, nem lesz meg az igazat megvallva nem is érdekel már senkit, akkor volt jó volt, elmúlt. Most más kell. Valami új és működő.

Ha Európa Top 5-ben akarunk lenni, nekünk nem olyan játékos kell aki majd jó lesz 6 év múlva, mert bemész a levesbe a 6 év alatt és oda jutsz, hogy a Cadizhoz is kevesek vagyunk.

Most szerintem két dolgot szenvedünk. Az ész nélküli idióta igazolásokat, brutális pénzért, ami hála az égnek coviddal karöltve elvitte csőd közelbe a klubbot. A másik pedig a koncepciótlan hülye edzőket és vezetőséget. (Egyébként a Real baja is ez.)

Nem az volt itt a baj, hogy nem foglalkoztunk az utánpótlással, mert nem garancia az, hogy valakit mi neveltünk és jó lesz. A baj az volt, hogy fogalmatlan kiegészítő emberekért adtunk sorba 30-50 milliókat, akiket miután eladtunk tök jó cserék lettek egy középcsapatban, és vettünk kb. 400-450 milláért olyan játékost akik bent ülnek a kezdőben és nem tudjuk használni egyiket sem.

Most könyörgöm laikusként, minek igazolunk az Atleticoból akit teljesen más stilusban játszanak mint mi?

Az ilyen és ehhez hasonló hibák miatt jutottunk ide.És itt ameddig elsősorban anyagilag nem állunk helyre esélytelen a visszaút.
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.06. 13:26:35

LG írta:
2020.12.06. 11:01:38
Léfe írta:
2020.12.06. 10:54:40
Jó, de Ők feljövőben vannak, mi meg lefelé tartunk. Bár erre ugy sem számitok, de 2-3 év mulva jó lenne, ha eszedbe jutna amit irtam.
Egy jó edzővel láthattunk már kiöregedő játékosokat is megújulni. Nem gondolom, hogy van olyan edző, akivel BL-esélyes csapat lennénk, de ennél azért még mindig több van ebben a csapatban.
Csak azt tudnám, hogy Diego Simeone hogyan tud évek óta stabil csapatot építeni beton védelemmel?
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.06. 13:11:47

Nero. írta:
2020.12.06. 13:06:25
Pont ez a baj, hogy itt sokan azt gondolják hogy a Dest-Araujo-Mingueza-kiöregedő Alba védelem az jó lesz. Hát attól függ mire...

Ha trófeákat akarsz nyerni akkor olyan védők kellenek mint Van Dijk, Ramos vagy a 2011es Piqué stb.
Alba oké, helyére kell valaki, de a másik 3 szerintem remek játékos lehet. Ez az év már mindegy, érdemes lenne kipróbálni ezt a hármast. A mostaninál rosszabb nem lehet. Én szezon előtt kiegyeztem volna azzal, hogy 0 kupa, de a fiatalok beépülnek és folyamatosan fejlődnek.

Fatinak nagyon rosszul jött ez a sérülés, Araujo is kiesett pár hétre, de amint helyrejönnek nyomatni kell őket. Puignak viszont nem sok babér fog teremni Koeman alatt.

De amúgy most ki az, aki az általad felsorolt kategóriába tartozik, mozdítható és van rá pénzünk? Na ugye. Senki. Jó lenne előre egy Mbappe, Haaland, Joao Felix támadó trió, mögöttük de Bruyne. Csak ugye a realitások talaján mozogva jelenleg ez még viccnek is rossz.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.06. 13:06:25

Pont ez a baj, hogy itt sokan azt gondolják hogy a Dest-Araujo-Mingueza-kiöregedő Alba védelem az jó lesz. Hát attól függ mire...

Ha trófeákat akarsz nyerni akkor olyan védők kellenek mint Van Dijk, Ramos vagy a 2011es Piqué stb.

Jelentős műtét kellene ennek a csapatnak, főleg a kezdő 11nek, de nem engedhetjük meg magunknak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.12.06. 13:13:20-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.06. 11:06:22

Kovbal88 írta:
2020.12.06. 10:27:02

Szerintem a csapat jobb mint az elmúlt években volt, annyi hogy, Messi lett gyengébb. Nem Mennek be a labdái, nem jönnek össze a szabadrúgásgólok. De a játék jobb, mint az elmúlt években volt. Igaz ezzel a játékosállománnyal illik is.
A védelmünk szezonról szezonra rosszabb,a De Jong-Busi középpálya meg semmivel sem jobb,mint a Busi-VIdal-Rakitic volt :D De örülök,hogy valaki szerint Messi formája az egyetlen döntő tényező.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.12.06. 11:01:38

Léfe írta:
2020.12.06. 10:54:40
Jó, de Ők feljövőben vannak, mi meg lefelé tartunk. Bár erre ugy sem számitok, de 2-3 év mulva jó lenne, ha eszedbe jutna amit irtam.
Egy jó edzővel láthattunk már kiöregedő játékosokat is megújulni. Nem gondolom, hogy van olyan edző, akivel BL-esélyes csapat lennénk, de ennél azért még mindig több van ebben a csapatban.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.12.06. 10:54:40

Jó, de Ők feljövőben vannak, mi meg lefelé tartunk. Bár erre ugy sem számitok, de 2-3 év mulva jó lenne, ha eszedbe jutna amit irtam.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.06. 10:45:18

Léfe írta:
2020.12.06. 09:08:32
Itt már nem egyénekben kell gondolkodni, hanem egyben látni. Nekem az a gond, hogy szinte mindenki egy-egy játékosban látja a hibát. Nem, itt a csapat nullázodott le, és hozzá
kell szokni, hogy középcsapattá váltunk. Azt sem hittem volna, hogy Valvardét is visszasirjuk. De nem hinném másokkal ellentétban, hogy az edzönkel van a gond. Itt nincsen
jó edző, mert nincsenek jó /klasszis / játékosok. Messit is kár emlegetni. Se jó cselek, se gólok rengeteg elszort labda. Egyébbként ez mindekire vonatkozik. Lassu, végtelen sablonos, eredményttelen játék. Nincsenek meghatározó játékosok, csak a középszer. És most pénz sincsen. De ha jól belegondolunk, ha lenne kit is vennénk meg? Egész Európában 2-4 jobb spiler van, és annyi. Nemcsak mi fürdünk be, hogyan járt a Reál Joviccsal, és Hazard játékával. A sok fiatal tehetéges, de inkább reménység, és bármi lehet
belőlük. Vezér nélkül, aki vagy akik huzzák a csapatot nem lehet sokat remélni. Messi is csak a mult, szép mult, de már nem a régi, még csak a közepes szintet sem üti meg. Máskülönben várható is volt, hogy a világ dicsősége is elmulik. Igy is lett.
Azért ne essünk túlzásokba.
Egy RB Leipzig képes felvenni a harcot a Bayern-el, ami a barcat simán megalázta.
Nem hiszem, hogy a Lipcsének jobb a kerete mint a barca-nak. Van egy fiatal , tökös edző, neki egy jó elképzelése , szisztémája.
Biztos vagyok benne, ha egy Nagelsmann vagy Pochettino jönne a barcaba, akkor de Jong, griezmann , coutinho , dembele erőssége ki lenne aknázva egy sokkal gyorsabb, gólratörőbb játékkal.
Amúgy nagyon megnéznék egy Lipcse vs barca meccset , sztem sajnos simán kikapna a barca , olyan sebesség különbség van a két csapat közt.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.12.06. 10:27:02

aynas írta:
2020.12.06. 09:35:35
azért az kemény, hogy egy 50 millió euróból vagy még annyiból sem gazdálkodó klub lemeccsel minket. az edzőjük összerakta a cadiz védekező játékát. de koeman is hibás ,mert nem magyarázta nekik eleget, hogy ott a kapu előtt nincs idő tologatni, lőjenek kapura miden helyzetből.
mingueza lehet ezzel a mozdulattal elintézte magát. ilyen gólokat ,amiket ma és atma, alaves, betis első gól kaptunk még magyar szinten se nagyon látunk.
KOEMAN NEM FOGJA MEGÉRNI A TAVASZT!
Szerintem a csapat jobb mint az elmúlt években volt, annyi hogy, Messi lett gyengébb. Nem Mennek be a labdái, nem jönnek össze a szabadrúgásgólok. De a játék jobb, mint az elmúlt években volt. Igaz ezzel a játékosállománnyal illik is.
Azért azt látni kell, hogy a Cadiz pl jóval jobb csapat a Fradinál. És nem kicsi szerencséjük volt a tegnapi meccsen. Nekünk, a beállt védelem ellen jó lenne már valamit kitalálni, évek óta ezzel van itt gond.
De, nekem már az is tetszik, hogy nem hátul passzolgatunk, hanem az ellenfél tizenhatosának környékén.
Persze a három pont hiányozni fog
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2020.12.06. 09:35:35

azért az kemény, hogy egy 50 millió euróból vagy még annyiból sem gazdálkodó klub lemeccsel minket. az edzőjük összerakta a cadiz védekező játékát. de koeman is hibás ,mert nem magyarázta nekik eleget, hogy ott a kapu előtt nincs idő tologatni, lőjenek kapura miden helyzetből.
mingueza lehet ezzel a mozdulattal elintézte magát. ilyen gólokat ,amiket ma és atma, alaves, betis első gól kaptunk még magyar szinten se nagyon látunk.
KOEMAN NEM FOGJA MEGÉRNI A TAVASZT!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.12.06. 09:25:14

Ha most leírhatnám amit gondolok örökre kitiltanának a fórumról.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.12.06. 09:08:32

Itt már nem egyénekben kell gondolkodni, hanem egyben látni. Nekem az a gond, hogy szinte mindenki egy-egy játékosban látja a hibát. Nem, itt a csapat nullázodott le, és hozzá
kell szokni, hogy középcsapattá váltunk. Azt sem hittem volna, hogy Valvardét is visszasirjuk. De nem hinném másokkal ellentétban, hogy az edzönkel van a gond. Itt nincsen
jó edző, mert nincsenek jó /klasszis / játékosok. Messit is kár emlegetni. Se jó cselek, se gólok rengeteg elszort labda. Egyébbként ez mindekire vonatkozik. Lassu, végtelen sablonos, eredményttelen játék. Nincsenek meghatározó játékosok, csak a középszer. És most pénz sincsen. De ha jól belegondolunk, ha lenne kit is vennénk meg? Egész Európában 2-4 jobb spiler van, és annyi. Nemcsak mi fürdünk be, hogyan járt a Reál Joviccsal, és Hazard játékával. A sok fiatal tehetéges, de inkább reménység, és bármi lehet
belőlük. Vezér nélkül, aki vagy akik huzzák a csapatot nem lehet sokat remélni. Messi is csak a mult, szép mult, de már nem a régi, még csak a közepes szintet sem üti meg. Máskülönben várható is volt, hogy a világ dicsősége is elmulik. Igy is lett.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.06. 08:48:50

geridoss írta:
2020.12.06. 01:58:05

Szélsőhátvédek is nagyjából okésak szerintem, SR jól helyettesíti Destet, de nagyobb meccseken nem kezdetném. Firpo helyett lehetne igazolni.
Kb mindennel egyetértek,ezt kivéve. Nem csak a tegnapi meccs alapján,de szerintem Alba helyének sem kellene beton biztosnak lennie,egyáltalán nem nyújt olyan teljesítményt,hogy mögé kellene igazolni megint. Én inkább néznék valakit,aki nem egy Firpo és a következő edző majd tudja játszatni,mert a spanyol is el van kényelmesedve rendesen,bármilyen meccset hoz,szinte fix hogy kezd legközelebb is. Tegnap nagyon rosszul játszott szerintem,rengeteg feleslegesen elpasszolt labda, de nincs más lehetőség,ezért a Juve ellen is játszik.

Persze ez elmélet,honnan lesz annyi pénzünk hogy rendbe tegyük a védelmet a kp-t meg még egy 9-es is elférne.. :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.06. 01:58:05

Mingueza a mai hibáját leszámítva szerintem hosszútávú megoldás lehet középre, Araujoval ketten meg tudnák oldani a posztot. Nyáron ingyen jöhet Eric Garcia és egy bal lábas védő kell, ami akár lehetne Umtiti is (HA). Lengletet pedig szélnek ereszteni, szép volt jó volt elég volt címszó alatt.

Ingyen rendbe is lehetne rakni a középső védelmet. És talán még pluszosan is kijöhetnénk. Todibo is még a mi játékosunk, ha nem számolnak vele, őt is lehet értékesíteni. De akár maradhatna felőlem Garcia helyett is.

Kapus poszt az ugye fix, azon nem nagyon lehet javítani.

Szélsőhátvédek is nagyjából okésak szerintem, SR jól helyettesíti Destet, de nagyobb meccseken nem kezdetném. Firpo helyett lehetne igazolni.

Kp ami problémás, Busquetsnek vannak idén jó meccsei, a tavalyi meg azelőttihez képest viszonylag jól játszik, de nem hosszútávú megoldás. Nem tudom meddig marad ez a 4-2-3-1 felállás, gyanítom amíg Koemann irányít, max addig. Ha ebben gondolkodunk, akkor szűrőt mindenképp kell igazolni, mert de Jong sem hozza a szintet, nagy csalódás eddig, ritkán hoz az átlag felettit, ami mondjuk egy 15 milliós játékostól szép teljesítmény lenne, tőle nem az. Alena is kaphatna több lehetőséget, pedig amúgy én nem vagyok nagy rajongója, max egy csereember lehet nálunk, de annak tökéletes lehet. Ilyen Seydou Keita benyomása van nekem, kezdőbe kevés, de tökéletes kiegészítő lehet belőle. Pjanic, ha már elhoztuk, akkor kezdhetne akár de Jong kárára is többször, mert a hollandnál valami nagyon nem okés. Ennél ő azért sokkal sokkal többet tud.

Előttük úgy látszik Coutinho újra életrekelt, ma nem is értem mit keresett a bal oldalon, nem is játszott jól egyáltalán. Ott lehetne rotálni Riquivel, az a poszt is meglenne. Csatárnak Messi - Braithwaite váltogatva, nem muszáj Messinek se végigjátszani a meccseket, hiába köszönhetünk neki nagyon sok mindent, el kell ismerni, amíg nincs fejben a toppon, hátráltatja a játékot.

Bal szélre Fati és Pedri, jobbra pedig Dembelé vagy Messi (+Trincao). Griezmann nem illik ide, jobban járna ő is ha elmenne, meg mi is. Trincao nagy kérdőjel számomra, nagyon vártam, de eddig olyan semmilyen. Első idénye, ráadásul nem is épp a legideálisabb körülmények között, legalább a szezon végéig adjunk neki időt.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.06. 01:39:42

Leon írta:
2020.12.06. 01:10:28
Talán egy EL selejtező hely meglesz a szezon végén...
Elszoktunk már ettől de a közeljövőben sajnos ez a realitás.
Reset aztán majd 2021 őszétől újjáépítés.
Remélem a BL-ben majd kapunk egy olyan ellenfelet aki csak 1-2 nullára ver oda és nem lesz egy újabb 8as szégyen. #-o
Újjáépítés, de miből? Elvileg januárban már fizetést sem tudunk adni.

Kellene venni 2 hátvédet, 2 középpályást és egy befejező csatárt. És nem 20 éves 10 millió eurós zsákbamacskákat, hanem olyanokat akik megütik egy Barcelona kezdőjének a szintjét.
A mai piacon ez mennyi? 3-400?

Amikor ilyen nagy csapatok lezüllenek (Milan, Man United, Inter stb.) akkor súlyos évek kellenek hogy újra ott legyenek az elitben. A következő szezonokban biztos hogy nem fogjuk hülyére nyerni magunkat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.06. 01:10:28

Talán egy EL selejtező hely meglesz a szezon végén...
Elszoktunk már ettől de a közeljövőben sajnos ez a realitás.
Reset aztán majd 2021 őszétől újjáépítés.
Remélem a BL-ben majd kapunk egy olyan ellenfelet aki csak 1-2 nullára ver oda és nem lesz egy újabb 8as szégyen. #-o
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.06. 00:36:15

Tomix354 írta:
2020.12.06. 00:31:12



Mi számít neked nem olyan katasztrófának? Nem állítottak ki senkit, nem fújtak be ellenünk büntetőt?
Én azt látom, hogy volt egy 83%-os labdabirtoklásunk, ennek köszönhetően olyan túl gyakran nem volt próbára téve a védelmünk, ennek ellenére 2 gólt sikerült bekapni. Minden meccsen van 1-2 gólba kerülő hiba. De majd ha kapunk egy Cadiz(!)-nál jobb ellenfelet, akkor nem kell csodálkozni ha kapunk egy nyolcast.
Pontosan. Egy Bayern ellen ez egy laza nyolcas, ha nem több. Emellett elképesztő, mennyi kontralehetőséget adtunk az ellenfélnek, és úgy szereztek két gólt, hogy maguktól kb. egy normális támadást nem tudtak felépíteni. De mi ajándékoztunk nekik két gólt, úgy tudtak nyerni, hogy közük alig volt a meccshez. Engem ez dühít leginkább, hogy az ellenfeleink helyzetek nélkül is pontokat szereznek ellenünk.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.12.06. 00:31:12

gránit írta:
2020.12.06. 00:13:38
sansz írta:
2020.12.06. 00:11:01
Nem volt olyan katasztrófa a védelem,persze két szánalmas gólt kaptunk
LOL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mi számít neked nem olyan katasztrófának? Nem állítottak ki senkit, nem fújtak be ellenünk büntetőt?
Én azt látom, hogy volt egy 83%-os labdabirtoklásunk, ennek köszönhetően olyan túl gyakran nem volt próbára téve a védelmünk, mégis 2 gólt sikerült bekapni. Minden meccsen van 1-2 gólba kerülő hiba. Valóban ezen a meccsen “csak” 1-2 esetben jött ki ez a gyengeség, de ennyi is a meccsbe került. De majd ha kapunk egy Cadiz(!)-nál jobb ellenfelet, akkor nem kell csodálkozni ha kapunk egy nyolcast.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.06. 00:13:38

sansz írta:
2020.12.06. 00:11:01
Nem volt olyan katasztrófa a védelem,persze két szánalmas gólt kaptunk
LOL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.12.06. 00:11:01

Hiába a sírás rívás,nem ezzel a meccsel volt a gond,hanem úgy összességében a sok pontvesztéssel. Szidjátok az edzőt meg jóhogynem veszik elő egyesek Piquét is.
Nekem a "b" csapatunk szimpibb,mert hajtósabb,ötletesebb. Persze nehéz összehasonlítani,mert nem ugyanazok ellen játszanak.
Aki nem oviba jár már és a memóriája megüti egy lepke szintjét az pontosan tudja, hogy ezek a meccsek a legnehezebbek. Mikor vbt nyert a spanyol válogatott, a svájciak ellen "beégtek" és a sok okos egyből szidta az edzőt. Ez egyszerűen nem így működik. Ha ilyen egyszerű lenne,akkor nem kéne meccseket lejátszani, az eredményről is szavazhatna pár idióta és kész. Klopp talán soha nem kap ki béna játékkal gyenge csapattól?
Nem volt olyan katasztrófa a védelem,persze két szánalmas gólt kaptunk, Géza nem tudta melyik a mi kapunk, Ter Stegen meg csak a legfontosabb pillanatokban felejt el focizni. Messiről továbbra is azt gondolom,hogy többet árt,mint segít, de mondjuk ez viszont tényleg az edző hibája,hogy nem cseréli le. De leginkább Messit kezdetni nem kéne, inkább szállna be frissen a második félidőben. Egyszer volt ilyen,évek óta nem láttam olyan hajtós Messit.
Szerintem maga a nyomás,amit a csapat csinál veszélyesebb,mint tavaly, de még mindig sokszor sablonos a játék. Az esetek nagy részében pontosan tudjuk mi lesz a folytatás,ha Messinél a labda. Akkor az ellenfél nem tudja? És ez sem feltétlen Messi hibája, ha nagyobb a nyomás egyszerűen a társak is visszanyúlnak ösztönösen ahhoz a szerencsétlen valverdei rendszerhez,ami már nála is csak szerencsével és eggyel fiatalabb régiekkel működött. Nem csupán ezen ment el a meccs, de nem segített, az biztos. Összességében annyira nem volt szörnyű meccs,inkább szenvedős. Géza bárhogy máshogy teszi bele a fejét nem gólt Stegen meg ezerből egyszer oldja meg így. Ez van,összejött.
Válasz küldése