Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.09. 18:33:24

Kumma sok a sérülés, nem csak nálunk már. És újabb sorozatok vannak folyamatosan belengetve... én ezért vagy lecsökkenteném a szövetség helyében a meccsek hosszát 60 percre, vagy a bajnokságokat vágnám meg 10-12 helyre a mostani 20 helyett. Nem csak mi szívunk, ott a Pool, Real, de a City ugyanebben a cipőben járt régebben. Sztem ezen el lehetne gondolkozniuk, mert előbb-utóbb kimaxoljuk azt, amit az átlag focista bír. És így csapatot sem fog tudni egy klub sem érdemben építeni, ha meccsről-meccsre folyamat hullanak ki az emberek... akkor meg ugye jó játék még annyira sem lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.08. 10:51:29

Folyamatos és ésszerű rotálás. Messire és a fiatalokra is ráfér a pihenés természetesen meccstől, téttől, formától, céltól függően. Ezt viszont - kivéve, ha nem sérülésekről van szó - ugyanúgy ésszel, tudatosan, valami koncepció alapján várná el a mezei szurkoló egy Barcelonánál működő edzőtől.
Az előzmények ismeretében de Jong - Pedri - Messi egyszerre a padon?
Cornellá ellen 120 perc lett belőle.
Azt sejteni lehetett, hogy full nem engedhetjük el a bajnokságot, így sajnos a koncepció hiánya marad a mester neve mellett, vagy a nagyon bevállalós (ő nem az a típus!).
Busi - Pjanic - Puig névsor nem hangzana önmagában rosszul, de Pjanicnak egy normális meccse nem volt még nálunk, Riqui olyan jelenleg amilyen, Busi mindíg rizikó.
Araujó cserénél már nem volt nagylegény, azonnal de Jonghoz nyúlt. (ami szintén nem kéne, hogy normális legyen, de sajna ez van)
Legalább a cserékkel visszahozta a meccset, ami adhat tartást a srácoknak.
Trincao végre valami sikerült.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.08. 09:08:46

Léfe írta:
2021.02.08. 08:21:24
Én kedvelem Koemant és jelenleg elégedett is vagyok. Nagyjából összállt a csapat. Ebből a gárdából sokkal többet nem lehet kihozni, mert nincs bennük több.
Nincsen edző a földön aki belőlük sokkal többet kihozna.Ámulva olvasom, jobb csapatot akarnak látni - Xaviékat potólni ???. Ennél jobb cspatunk, sajnos pár évig enm lesz.
Én szakmailag továbbra is nem edzőnek, hanem csak egy átlagos munkavállalónak tartom. Taktikai elképzelése, koncepciója továbbra sincs. Szinte ad-hoc alapon állítja össze a csapatot, határozza el a cseréket. Egyedül a játékosok mellett való kiállása elfogadható.
Amit az ő számlájára írok, hogy egy-egy játékos képzése, taktikai,technikai fejlesztése nála nulla.
Például a tegnapi meccsen: Szögletnél, szabadrúgásnál több védő a saját kapuja felé fordulva követte a labda útját. A lendükletből érkező támadók természetes, hogy lefejeték őket.
Ezt így kell?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.02.08. 08:57:15

Ha a küzdés meglesz a bl-ben is, akkor már sokat fejlődtünk az előző évekhez képest, eredménytől függetlenül. Azt meg jó látni,hogy 1 vagy 2 gól hátrány sem veszi el a kedvet a focitól,sőt inkább meghozza. Kár,hogy ebben a szezonban folyamatosan vagy 4-5 sérülés, ez is nagyban hozzájárul ahhoz szerintem,hogy vannak emberek akik fáradtak, és pihentetni sem túl könnyű. Egy 9-est viszont remélem szerzünk a nyáron valahogy,aki tényleg az.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2021.02.08. 08:33:16

Vegyük figyembe és gondoljunk arra is, hogy honnan indult el a csapat, és melyik top csapat tudná lehozni a meccseit, felmászni a második helyre saját bajnokságában lényegében csatár nélkül, mert mi most ezt tesszük. Félreértés ne essék nem hiányolom Suarezt, de csatárra mindig szökség van és az nekünk most nincs, a dánt ne vegyük ide.
Félek Piqué visszatérésétől, úy ahogy SR is szinte rögtön kezdő lett, pedig nem kellene egyiküknek sem. Azért most vannak a csapatban olyanok akiket bátran lehet a jövő alapembereinek nevezni. Bőven van még itt potenciál, de ehhez idő kell az ifiknek...
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2021.02.08. 08:21:24

Én kedvelem Koemant és jelenleg elégedett is vagyok. Nagyjából összállt a csapat. Ebből a gárdából sokkal többet nem lehet kihozni, mert nincs bennük több.
Nincsen edző a földön aki belőlük sokkal többet kihozna.Ámulva olvasom, jobb csapatot akarnak látni - Xaviékat potólni ???. Ennél jobb cspatunk, sajnos pár évig enm lesz.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.08. 08:20:07

A kezdőből azt gondoltam,hogy a bajnokságot az Atleti felől elengedtük és a Reaált sem most akarjuk befogni,miután győztek.
Pedri, Messi,DeJong egyszerre való pihetnetése azt jelenti,hogy a támadó szellemű játékosaink ki vannak vonva az egyenletből. A Betis nem annyira pocsék csapat. Támadásban nem is hoztunk semmit. Konkrét nulla első félidő nulla kapuralövés.
Vesztes állásnál a pihentetni való emberek bejöttek(tehát mégis akartunk valamit a meccstől), és minden megváltozott. A sokat szidott Messi nélkül lássuk be sehol sem vagyunk. A függőségünket most még kifejezettebbnek érzem, mint valaha. Ebben semmit sem léptünk előre. Egyszer majd nélküle nagyon keserű lesz minden.Hacsak még nem marad egy-két évet és sikerül kőré építeni valamit.
Nem lehet elmenni szó nélkül Busi mellett. Tragédia volt. Bárki csak ránéz,már dobja magát, helyezkedése gyorsasága már nem az rég, ami volt,és a kezdő állandó csapattagsága akkor sem bíztató, ha Pjanic sem hoz gyakorlatilag semmit a középpályán.
Megnyertük a meccset,pozitív,és azt hiszem ez a sorozat megerősíti a csapatot.
PSG? Nem tudom, akármi lehet.Ne adjuk azért fel.:)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.08. 08:17:55

Chino írta:
2021.02.07. 23:35:58
Nem, csak gondoltam megemlítek valami pozitívat is. Ami végülis nem vélemény, hanem tény, hogy nyerőszériában vagyunk.
Kb. az első "pozitív" dolog, amire emlékszem tőled. Te is csak panaszkodni meg nosztalgiázni jársz ide, mint az öregek a gyógyszertárba. :D
És úgy valóban nem nehéz prófétának lenni, hogy minden meccs előtt leírod, hogy mennyire szarok vagyunk, mennyivel jobbak voltunk régen és ma szerinted ki is kapunk. Aztán ha majd 15-20 meccs után tényleg becsúszik egy vereség, akkor jösz döngetni a melled, hogy te pedig megmondtad, és ez régen elképzelhetetlen volt.

Nem tudom a többség hogy van vele, de én pl. az utóbbi időszakban sokkal szívesebben ülök le meccset nézni, mint az előző kb. 3 szezonban bármikor. Vannak fiatalok, van hajtás, van tartása is a csapatnak és mostanában az eredmények is jönnek. És nem alszok be minden meccsen, mint mondjuk Valverde alatt.

Trincao góljának nagyon örülök, a Koeman-nal való beszélgetése után szembeötlően feljavult a teljesítménye, reméljük tudja így folytatni, 21 éves, így akár lehet belőle is valami.
Busquets meg hiába villantotta meg az irányítói képességeit és próbálta kiegészíteni Puig játékát, a gól(ok)ban vastagon benne volt...
Araujo sérüléséért nagy kár, magasan a legjobb védőnk, remélem semmi komoly. Elég szerencsétlen lenne pont a PSG meg a Sevilla ellen esne ki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.08. 07:26:59

Nem szeretem Koemant, nem de való, sokkal többet ki lehetne hozni ebből a csapatból, de az biztos, hogy most láthatóan elindultunk felfelé a völgyből. A Liga 2.-3. hely bőven meglehet, illetve a PSG se hinném, hogy nagy falat lenne, szerintem megfoghatók lesznek, de utána már nagyon komoly ellenfél is szembe jöhet és nem tudom melyik lenne a jobb, kiesni most szorosan, vagy tovább menni és beleszaladni megint a pofonba mint a BM ellen. Mindenesetre én most bízom a csapatban, úgy néz ki elkapták a fonalat. Többet nem várok, mert Koemannal sajnos úgy néz ki ez a max.
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2021.02.08. 00:07:13

Nem vagyunk egy világverő csapat és nagyon akadozik a gépezet, ez tény. Egy hónapja azt mondtam, hogy amióta itt van Koeman nincs semmi előrelépés, azóta eltelt egy hónap és mostmár nem látom olyan rossznak a helyzetet, a körülményekhez képest: csapat háza táján problémák, maratoni idegenbeli meccsek, sérüléshullám. Ahogy néztem a következő 3 bajnoki nem olyan vészes, februárban végre otthon is játszunk, lehet esély talán pontszámban közelíteni az Atletit.

Ami a Psg meccset illeti, szerintem megfoghatók bőven, Koemannak meg a csapatnak is egy komoly szintfelmérő lesz, hogy hányadán is áll a helyzet. Minden esetre tényleg vannak pozitívumolk, amik bizakodásra adhatnak okot, ha úgy fognak küzdeni hajtani mint az elmúlt meccseken, akkor bőven nem vagyunk esélytelenek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.02.07. 23:35:58

Nero. írta:
2021.02.07. 23:16:04
Ellopták az accod?
Nem, csak gondoltam megemlítek valami pozitívat is. Ami végülis nem vélemény, hanem tény, hogy nyerőszériában vagyunk.

Ettől függetlenül nem tetszik amit látok idén. 2004 óta vagyok Barcás, ennél magasabb színvonalhoz vagyok hozzá szokva. Sokkal jobban szeretem a sima, már 60. perc körül eldőlt meccseket mint ezeket a drámákat.

Továbbra is tartom hogy elfogadhatatlan ilyen korán kiszállni a Ligából. A PSG megreggeliz minket, a kupa talán meglehet bár a Sevilla rágósabb falat.
Nem értem, hogy miért reggelizne meg a PSG, aki jelenleg a bitangerős francia bajnokságban a harmadik helyen áll és a Bl-ben sem villantott nagyot. Lehet, hogy kiesünk, bőven benne van, de előre ilyeneket kijelenteni alaptalan.
Az pedig hogy kiszálltunk a bajnokságból nagyban az Atma-nak köszönhtő. Tavaly ilyenkor 4 vereséggel és 8 döntetlennel álltak, ahogy mi sem voltunk sokkal jobbak mint most. Ha jól emlékszem kikaptunk a Granadától, Levantetól Bilbaotól, Realtól és döntetlenek sem voltak kevesebbek.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.02.07. 23:33:33

Amúgy jó kis meccs volt,ha kikaptunk volna, akkor is így gondolnám. A kezdő csapat, ha nem is volt hatékony, de jól játszott (és most nem a dánra gondolok). Én elfogadom,ha valaki nem szereti ezt a csapatot, mert a régi Messit, Xavit,Init és a mindenkin átgázolást várják el és nekik az a Barca és semmi más. A múlton túl viszont van egy jól játszó szimpatikus, épülő csapatunk a romok után. Ősszel sem volt rossz a játékunk, csak orbitálisan sok balszerencse volt, ez most azért nem olyan szinten nyom minket. Bajnokság nem lesz ebből, de nem baj, a következő idényben Simeonét visszarángatjuk a valóság talajára. (Ez egyébként idén is lehetett volna, ha a Barca nem veszti a pontokat azoktól,akiket lefocizott és ha az Atma nem nyeri meg minden olyan meccsét is, amiben az ellenfél sokkal jobb - nem egy ilyen volt.)
De azért a sors eléggé vicces. Araujo egyike akik az "A" csapatból nem kaptak pihit, na persze,hogy ő sérül meg. Bármennyire is utálja mindenki Umtitit, a fejesgólnál azért ő lehet hasznosabb lett volna hátul.
Az viszont szomorú, hogy egyrészt az ellenfél üthet, faraghat, a bírót nem érdekli, most komolyan, olasz bajnokság lesz ebből? Másrészt, ha elengedtük a bajnokságot - lassan ez a realitás, akkor be kéne vállalni,hogy úgy pihentetjük Messit, De Jongot és Pedrit,hogy el sem viszik őket minden meccsre. Pihenten amúgy nem biztos, hogy a PSGnek olyan könnyű dolga lenne a Barca ellen,mint azt sokan gondolják.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2021.02.07. 23:28:10

Nero. írta:
2021.02.07. 23:16:04
Ellopták az accod?
Nem, csak gondoltam megemlítek valami pozitívat is. Ami végülis nem vélemény, hanem tény, hogy nyerőszériában vagyunk.

Ettől függetlenül nem tetszik amit látok idén. 2004 óta vagyok Barcás, ennél magasabb színvonalhoz vagyok hozzá szokva. Sokkal jobban szeretem a sima, már 60. perc körül eldőlt meccseket mint ezeket a drámákat.

Továbbra is tartom hogy elfogadhatatlan ilyen korán kiszállni a Ligából. A PSG megreggeliz minket, a kupa talán meglehet bár a Sevilla rágósabb falat.
A Psg amelyik harmadik a veretes francia bajnokságban.Ettől bőven benne van, hogy kiesünk, csak ha már minket fikázol, ezt ne felejtsd el észrevenni. Annyi negatív közhelyet puffogtatsz, hogy egynek muszáj bejönnie és akkor jöhet az én megmondtam duma.

Továbbra is tartom, mostanában szeretek leülni meccset nézni, helyén kell kezelni a csapatot, de bőven vannak pozitív dolgok, gondolok itt Pedrire, de Jongra, Araujora, Minguezara (igen rá is) és az utóbbi időben Griezmanra is (bár én sosem tudtam rá annyira haragudni mint itt sokan, mert a melót azt mindig bele rakta)
Szóval fel a fejjel Nero lesz ez még ennél sokkal rosszabb, próbálj meg örülni a pozitivumoknak, mert igen is van számtalan.
Forca Barca
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.07. 23:16:56

Rob888 írta:
2021.02.07. 22:56:09
Én szeretem Busi játékát, de sajnos ma ő hozta fel a Betist!
Valószínű ez az erőltetett menet már nem neki való. Pihennie kéne aztán játszhat újra.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.07. 23:16:04

Ellopták az accod?
Nem, csak gondoltam megemlítek valami pozitívat is. Ami végülis nem vélemény, hanem tény, hogy nyerőszériában vagyunk.

Ettől függetlenül nem tetszik amit látok idén. 2004 óta vagyok Barcás, ennél magasabb színvonalhoz vagyok hozzá szokva. Sokkal jobban szeretem a sima, már 60. perc körül eldőlt meccseket mint ezeket a drámákat.

Továbbra is tartom hogy elfogadhatatlan ilyen korán kiszállni a Ligából. A PSG megreggeliz minket, a kupa talán meglehet bár a Sevilla rágósabb falat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.07. 23:14:40

Maxi írta:
2021.02.07. 23:07:18



Ellopták az accod?
Döntsd már el hogy most szarok vagyunk, vagy ez már valami...kumma fárasztó már!

Attól függ éppen hogy áll a meccs:D

Amúgy jah, vagyunk akármilyenek, meg vannak defektesek a csapatban, de legalább kaparunk, hajtunk, megyünk előre.
Erősen képességlimites a csapat nagy része, de tudjuk mostanában hozni a meccseket, ez nagy szó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2021.02.07. 23:07:18

Nero. írta:
2021.02.07. 22:51:19
Kalandos meccsekből idén nincs hiány

Végülis zsinórban hatodik győzelem, azért az valami

Ellopták az accod?
Döntsd már el hogy most szarok vagyunk, vagy ez már valami...[auto_cenzúra] fárasztó már!

Egyébként...lehet, hogy akadozik a gépezet( bár elég rég kaptunk ki), meg [auto_cenzúra] mindenki (sokak szerint) azt nem lehet elvenni, hogy szerethető a csapat. Kúszunk, mászunk nem is tudom mikor volt ilyen utoljára. Nekem tetszik amit látok, még ha nincsenek is elvárásaim.
Forca Barca
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.02.07. 23:06:41

az elsőt el passzolgatták, aztán jött a főnök és gatyába rázta őket...úgy ahogy.
Trincaonak örülök én párszor bevédtem, remélem több időt kap ezután. Braithwait-et el kellene felejteni. a mai cseréknél egyet tévedett szerintem Koeman, Umtitit előbb kellett volna hozni és DeJong jöhetett volna előre.
amúgy ma a szerencse is velünk volt a két csúcs lövés is érte a kapufát és a Grizman féle bénaságot meg nem is kell minősíteni.
három pont ....gratula.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.07. 23:03:11

Ezek a második félidős győzelmek nekem azt bizonyítják, hogy Koeman jól módosít taktikailag és jók az eligazítások a szünetben.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.02.07. 23:02:39

Örülök Trincao góljának, hátha ad neki egy lökést. Biztos zavarta már őt is a gólcsend. Messi agilisan és jól szállt be. Szerintem kezdi élvezni újra az ittlétet.
Ami viszont nagyon szembetűnő, hogy mennyire örülnek egymás góljainak. Tényleg őszinte örömöt látni mostanában.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.07. 23:00:23

Gratulálok a csapatnak, megérdemelt győzelem, Kevesen fognak nyerni a Betis otthonában. :wink:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.07. 22:59:10

Legutóbbi 15 meccsünk 12 győzelem 2 X és 1 vereség.

Ez alapján nem olyan rossz amúgy. De a PSG ellen problémák lesznek, főleg Busquetsel, Umtitivel meg a többi haverral a kezdőben.

Pl. Dembele is botrányosan gyenge volt megint
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.07. 22:56:09

Én szeretem Busi játékát, de sajnos ma ő hozta fel a Betist!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.07. 22:55:27

Na hát én köszönöm nekem jött a 25x mix :D:D szép volt fiúk :lol: =D>
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2021.02.07. 22:53:12

hau30 írta:
2021.02.07. 22:49:09
jarvis írta:
2021.02.07. 22:18:14
Na, Trincao gólt rúg!
5 számot kérnék! :lol:
:D
Válasz küldése