Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.01. 20:27:48

Mindkét madridi csapatnál és nálunk is a bajnoki cím csak a szőnyeg alá söpörné a problémákat, miközben a háromból az egyik felettébb büszke lenne önmagára.... :mrgreen:
A spanyol foci érdekében jó lenne egy ébresztő pofon mindháromnak, ezért a Sevilla befutása lenne a jövőre nézve a leghasznosabb.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.01. 18:13:58

Hát ez egy nagy dráma volt az Elche-Atletico végén. Lehet, hogy így igazságos?
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.01. 15:58:50

corol írta:
2021.05.01. 15:34:41
Nekem leginkább a lelkesedés, a küzdés, az akarat, a mindenáron való győzni akarás hiányzott. Tegnap néztem véletlenül a Bréma Leipzig német kupa meccset. A 105. percben kapcsolódtam be 1:1 volt, de mindkét csapat valamennyi játékosa ment mint a mérgezett egér. Komolyan úgy hajtottak mintha az életükért küzdöttek volna. Aztán az utolsó percekben a Lipcse rúgott egy gólt és nyert. Ebben a helyzetben hasonló elvárható lett volna a Barcàtól is.
Már írtam máshol is, hogy itt valami nem egyenes. Régebben a fiúk is mentek, hajtottak. Az utolsó pillanatokban fordítottak.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.05.01. 15:34:41

Nekem leginkább a lelkesedés, a küzdés, az akarat, a mindenáron való győzni akarás hiányzott. Tegnap néztem véletlenül a Bréma Leipzig német kupa meccset. A 105. percben kapcsolódtam be 1:1 volt, de mindkét csapat valamennyi játékosa ment mint a mérgezett egér. Komolyan úgy hajtottak mintha az életükért küzdöttek volna. Aztán az utolsó percekben a Lipcse rúgott egy gólt és nyert. Ebben a helyzetben hasonló elvárható lett volna a Barcàtól is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.01. 00:47:40

Semmi gáz nem lenne egy becsúszott vereséggel, mert sok meccset nyertünk egymás után, indokolatlanul sokat. Megesik, hogy kihagyunk 8 helyzetet, kapunk kettőt a semmiből és nem a mi napunk van. Elfogadnám, és pusztán ezért nem kritizálnám Koemant mert benne van a pakliban. De amit ma lemeccselt, az kb a két Reál és az első PSG-hez hasonlítható csak. Busi élete meccsét hozza és kiosztott 6-7 olyan passzt, hogy Messi is irigykedhet miatta? Cseréljük le kb először vagy fél éve! Nem tudunk gólt lőni? Jöjjön még 3 támadó, a középpályát tüntessük el! 1-1 van és felállt védelem ellen nyomjuk? Ó, bárcsak ülne egy kreatív középpályásunk a padon aki sokszor bebizonyította, milyen hatással van tempóban és mentalitásban is még csereként is a csapatra - igen, megvan, P....edri. Mindenképp őt kell behozni Moriba helyére, aki ha nem is volt csúcson, benne volt a gól lehetősége. Piqué menjen fel 9-esnek 5 támadó elöl elvéve a helyet, SR nyomja végig a szélen, hisz már 5 éve is eldöntött egy meccset, úgyhogy bármikor benne van a gól. A biztonság kedvéért ki is állíttatom magam, hátha összezavarom vele a srácokat.

WTF? Miért vak és makacs? Miért nem lát semmit, amit itt is mindenki lát, de az összes szakértő is a világon?
- SR 0, NB2 szint. Csúcsán sem Barcába való, hát még most. Ráadásul ott van Dest vagy Mingu is, mindketten százszor jobbak.
- Piqué nem tragikusan gyenge, de azért gyenge
- Puig??? Legalább ha utálja is, mikor ég a ház, 1-2-nél 70. percben? Most már ez sincs?
- Pedri? Hónapok óta 2-3/10-es meccseket hoz, ha elvonatkoztatunk a korától, és a jelenhez képest vizsgáljuk
- Rotálás? DJ/Pedri kiherélődtek, mint ahogy Alba is.
- Cserék? Miért csak támadókat hoz le kp helyett? Egyetlen alkalommal sem jött még be, miért nem tanul?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.05.01. 00:39:19

Rivaldo11 írta:
2021.04.30. 09:25:13
Óriási blama a tegnapi vereség, egyértelműen nem erdemlünk bajnoki címet. Ilyen helyzetben ilyen ellenfél ellen hibázni, ráadásul otthon, végzetes.
Amilyen váratlanul csillant fel az esély, olyan gyorsan el is szállt.
-
Attól tartok ennél rosszabb a helyzet , nem egy Granada elleni baki miatt nem érdemeljuk meg a bajnoki címet hanem egyszerűn netto gyengébbek vagyunk a közvetlen rivalisoknal, es ez Valencia Atletico elleni meccseken majd újfent bebizonyosodik ... sajnos.
(Pedig a madridiak is fognak meg botlani ez szinte tuti)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.30. 20:27:40

vidra írta:
2021.04.30. 00:37:52
MIÉRT JÓ EZ A TAKTIKA?
Edzői feladat felismerni, hogy mire képesek, miben jók a játékosai és erre kellene építeni az egész játékrendszert, szerkezetet, stílust majd a taktikát.
Volt a szezonban időnként jó játék és potyogtak is a gólok. Ekkor viszont nem teszetosza oldalpasszos focit nyomtunk, hanem lendületből, mélységből építkeztünk. Gála pillanatokban - melyből mutatóban kaptunk ízelítőt a csapattól - , a harmadik vagy negyedik gól már csikicsukival is bejön, de akkor már padlón az ellenfél, akkor minden sikerül.
Áttörést szinte mindíg a lendület, mélység, terület hozott.
Hogy ennek ellenére az impotens teszetoszát erőltetjük?
Pontosan ezért alkalmatlan Koeman a folytatásra.
Aki nem kap le egy olyan Sergi Robit, aki kis túlzással csípőre tett kézzel, állva várja a labdát majd azonnal visszapaszol, attól nem várható semmi olyan, ami focira hasonlít. Nem Robira hegyezem a cerkát, csak mint jelenség ugrott be.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.30. 20:00:23

Subinho írta:
2021.04.30. 19:15:20
Ha legyőzzük az Atletit, akkor a Real malmára hajtjuk a vizet. Ha kikapunk, akkor utolérhet a Sevilla. Ilyen szoros rég volt a bajnokság. Lehetünk 1. és 4. is. Kíváncsi leszek a végére.
Sajnos Perez kedvébe kell járni. Ő húz ki bennünket a gödörből
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.30. 19:15:20

Ha legyőzzük az Atletit, akkor a Real malmára hajtjuk a vizet. Ha kikapunk, akkor utolérhet a Sevilla. Ilyen szoros rég volt a bajnokság. Lehetünk 1. és 4. is. Kíváncsi leszek a végére.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2021.04.30. 14:27:12

Én most is ugyanazt tudom csak szajkózni: 20 éve nem volt ilyen gyenge keretünk, ezt tudomásul kell venni. Nem állítom, hogy Koeman hatalmas edzőtehetség lenne, de mindig mindent a nyakába varrni, amolyan magyaros huszárvágással leegyszerűsített megoldás... Gyenge a keret, sok a "középszerű" játékos, nincsenek minőségi cserék, ezért is vannak egyesek csapágyara járatva. Ez a helyzet a közeljövőben csak egy drasztikus játékoskeret megújítással javítható, edzőváltással nem. Mivel a klubnak nincs pénze, jöjjenek a kiforratlan fiatal tehetségek minden kockázatukkal együtt. Nem sztárjátékost kell igazolni, hanem a jövő sztárjait még időben ide hozni.
Atthis
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:22:33

2021.04.30. 13:55:17

aynas írta:
2021.04.30. 13:20:01
Legnagyobb hiba a kulcsjátékosok folyamatos játszatása. Miért van 25 fős keret, ha a fele nem játszik?
De Jong az elmúlt 16 meccsen folyamatosan játszott, kétszer cserélték le!
Messi 34 évesen folyamatosan a pályán, őt ügye még le se cseréli !
Pedri az egész szezonban folyamatosan a pályán csak egy meccset hagyott ki!
Jordi Alba 15. meccse volt a tegnapi egyhuzamban. ebből egyszer cserélte le.
Busquets 16. meccse volt a tegnapi zsinorban. Őt azért többször lecserélte,de 33 évesen folyamatosan a pályán.
Lenglet folyamatosan a pályán 15 meccs óta. Nah őt pont tegnap nem játszatta.
Mingueza folyamatosan a pályán 16. meccs óta. Egyszer volt csere, meg párszor lecserélte.
Ergo látszik, hogy keveset rotál Koeman. Nem lehet folyamatosan jó teljesítményt lehozni minden meccse. Tegnap látszott, hogy lassan játszunk, ez a frissesség hiánya volt. A középpálya, Messi és Alba széjjel van hajtva és ez Koeman sara.
Az utolsó mondatodra reagálnék. Szerintem Messi és Alba "széthajtása" nem Koeman hibája. Alba jó legtöbbször, Firpo nem tudja őt szerintem minőségileg helyettesíteni. Messi meg... őt nem lehet lecserélni, az előző meccsünkön, ahol szerintem konkrétan gyenge volt sem őt hozta le, hanem inkább a 2 gólt szerző Griezmannt. Az argentint nagyon nyomják felülről, jajj csak be ne sértődjön, és sajnos ez sokszor a csapat fejlődésének a halála. Mindenki tőle várja a megoldást, de még mindig ő a legjobb játékosunk azért. Szerintem a lecserélése Koemantól független sajnos. Amit viszont a tegnapi meccsen művelt a holland, az kritikán aluli. Egy ilyen meccsen nem állíttathatja ki magát, nem is értem ezeket a dumálásokat a játékvezetőknek, nem ezen kéne múljon egy granada elleni meccs.
Ami pedig a csapatot illeti, ugyanazt látjuk, mint az utóbbi meccseken sajnos. Elkezdünk egy jó meccset, küzdünk, hajtunk, de nem tudjuk befejezni a támadásainkat, és a második félidőre leengedünk. Én úgy láttam, hogy ez a tegnapi meccs nem a védelmünk eredménye, a hiba bennük van bármikor, de szerintem sem Umtiti, sem Piqué vagy Mingueza nem volt rossz, még egyet lőttünk volna az elején, úgy gondolom nem álltak volna fel...Óriási csalódtam most a csapatunkban, hisz elég lehetőséget kaptunk a realtól és az atletitől is, szégyen és fájó ezt így is elbukni...
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.30. 13:25:43

Az a gond, hogy előbb-utóbb minden edző saját maga munkásságának a fogja lesz, és nem újjul meg. Én fiatal, radikális edzőt hoznék,nagy golyókkal. Koeman, és a többi rutinos edző, változó eredménysorral, nem fog változni, és változtatni, jöhet ide Wijnaldum, Depay, vagy akárki, bárki.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2021.04.30. 13:20:01

Legnagyobb hiba a kulcsjátékosok folyamatos játszatása. Miért van 25 fős keret, ha a fele nem játszik?
De Jong az elmúlt 16 meccsen folyamatosan játszott, kétszer cserélték le!
Messi 34 évesen folyamatosan a pályán, őt ügye még le se cseréli !
Pedri az egész szezonban folyamatosan a pályán csak egy meccset hagyott ki!
Jordi Alba 15. meccse volt a tegnapi egyhuzamban. ebből egyszer cserélte le.
Busquets 16. meccse volt a tegnapi zsinorban. Őt azért többször lecserélte,de 33 évesen folyamatosan a pályán.
Lenglet folyamatosan a pályán 15 meccs óta. Nah őt pont tegnap nem játszatta.
Mingueza folyamatosan a pályán 16. meccs óta. Egyszer volt csere, meg párszor lecserélte.
Ergo látszik, hogy keveset rotál Koeman. Nem lehet folyamatosan jó teljesítményt lehozni minden meccse. Tegnap látszott, hogy lassan játszunk, ez a frissesség hiánya volt. A középpálya, Messi és Alba széjjel van hajtva és ez Koeman sara.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.04.30. 12:32:00

Hála az égnek nem láttam tegnap a meccset, így csak az eredményt és az összefoglalót látva és olvasva lettem ideges.
Kezdeném Koemannal...úgy látszik azoknak volt igaza, akik úgy gondolták, hogy csak a kényszer szüli a fiatalok játszatását. Mert ahogy felépült Piqué és SR egyből kezdők lettek Araujo és Dest kárára...no meg a csapat és a mi kárunkra. A sokat kritizált Busi hoz egy parádés szezont, de ritkán is játssza végig a meccseket. Kb így sokat tud adni a csapatnak, amúgy inkább már ártana. Piquénél még meg is érteném, hogy itt maradjon, és 3. vagy 4. számú védőként játszogasson, de SR...a JollyJoker...basszus a srác sosem volt egy penge, de amit a sérülése után produkál az vicc. Az 5. percben már hulla fáradt, lassú, rosszul helyezkedik és passzol...Dest sem egy nagy eresztés mostanában, de legalább értékelhetőt tud nyújtani. Gáz ezt leírni, de a csapat legnagyobb szerencséje ennek a 2 embernek a sérülése volt....
Nem értem, hogy tudunk meccsek óta ennyire ellentétes félidőket produkálni. Az első félidő általában oké, de a második katasztrófa. És nem csak mert kikaptunk ,hanem mikor nyertünk akkor is az volt. Ezzel nem hiszem el, hogy nem tudunk kezdeni valamit.
Ami a hátralévő meccseinket illeti. Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy a Valencia ellen is tolunk majd egy jó X-et, és abban pedig biztos vagyok, hogy az Atleticot sem fogjuk tudni megverni. Csak lehetőleg a Sevillából csináljunk bajnokot, ne a Reálból...
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.30. 11:32:55

Barcaforever írta:
2021.04.30. 11:07:00
Persze, hogy nem érdemeljük meg, úgy, hogy szinte biztos, hogy Piqué kezdeni fog az ATM ellen. Még csak bele se éljük magunkat, hogy mi megverjük otthon őket, nincs realitása.
Az elmúlt két meccs után, abban sem vagyok biztos, hogy a Valenciát verjük idegenben. Ha csak Messi nem fog ki egy parádés napot, másban nem nagyon bízhatunk. Nagyon készülnek ellenünk, ősszel se tudtuk megverni őket, asszem 2-2 lett otthon, de javítsatok ki ha nem így van.

Egyébként történelmi meccs volt a tegnapi is. Eddig így nézett ki a Granada elleni mérlegünk: 24 meccs, 24 győzelem. Ma így állunk: 25 meccs, 24 győzelem, 1 vereség. Története során először nyertek, mikor ha nem a szezon döntő szakaszában.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.30. 11:07:00

Rivaldo11 írta:
2021.04.30. 09:25:13
Óriási blama a tegnapi vereség, egyértelműen nem erdemlünk bajnoki címet. Ilyen helyzetben ilyen ellenfél ellen hibázni, ráadásul otthon, végzetes.
Amilyen váratlanul csillant fel az esély, olyan gyorsan el is szállt.
Persze, hogy nem érdemeljük meg, úgy, hogy szinte biztos, hogy Piqué kezdeni fog az ATM ellen. Még csak bele se éljük magunkat, hogy mi megverjük otthon őket, nincs realitása.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.04.30. 10:00:29

Nagyon régen írtan hozzászólást, de a tegnapi meccs szerintem megint az utóbbi évek összes betegségét példázza:

Az a baj, hogy ez a meccs megint az volt amit hosszú évek óta szívunk.

Amikor az Presidentét idehoztuk, úgy nézett ki a védelmünk, hogy Puyol, Marques, Militó és Hoztunk egy Cesarest, meg egy Piquét hátha beválnak.

Puyol még a csúcson volt, Milito igaz már kifelé ment, de Marques stabil volt. A két fiatal közül az egyik beverekedte magát a kezdőbe és hopp megint megvoltunk hátul.

Most mi van? Van egy használhatatlan Umtiti, egy kifelé futó Pique egyikkel se vagyunk kisegítve, és van egy nagyon zöld Araújo, aki hibázgat, meg van egy Mingueza, aki megint csak hibázgat. Meg van egy Lenglet, aki egy ilyen halvérű semmi extra játékos.

Évekig ilyen félmegoldásaink voltak a posztra, szegény Vermaelen, akivel egyébként nem volt képesség beli gond, csak annyira sérülékeny volt egy kontakt poszton, hogy lehetetlen volt neki befutni azt a karriert amire predesztinálva volt, Mathieu, aki nem volt rossz játékos de őt se időbe vettük meg, és szegény Mascherano, aki vkp ként évekig lejátszotta a posztot.

Emelett Messin kívül évekig olyan játékosok voltak elől, mint Eto, Henry,Ibra, Villa, Neymar, Suarez, nem Braithwaite meg egy full heptikus Griezmann, úgyhogy nem volt gond ha esetleg gólt kaptunk mert tudtunk válaszolni kettővel. Ezt a támadósort is leépítettük.

A fiatalokban jelenleg nincs meg a rutin és a magabiztosság, hogy akár egy Granada ellen elbírják a nyomást és hiba nélkül lehozzák a meccset, Piquenek lecsengett, ameddig ezt nem látjuk (mármint a csapatban) be ez van. SR nem tudom minek kezd. Neki max annyi szerepe lehetne, hogy 12 csere az utolsó 20 percre kb. (annyi ideig tud úgy koncentrálni, hogy ne legyen belőle gáz)bármelyik posztra. Egyébként tegnap írta valaki, hogy 29 éves létére úgy játszik mintha most jött volna a Massiaról. Igaz.

Mindemellett McKoeman edzői képességeiről se vagyok meggyőzve. Ez a vereség egyébként, szerintem bármelyik meccsünkbe benne van jelenleg. Nagyon kéne egy igazi gyilkos támadó és egy erős jó védő, mert ez két baromi nagy lyuk, főleg úgy hogy ha a léhűtőket is játszatjuk.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.30. 09:25:13

Óriási blama a tegnapi vereség, egyértelműen nem erdemlünk bajnoki címet. Ilyen helyzetben ilyen ellenfél ellen hibázni, ráadásul otthon, végzetes.
Amilyen váratlanul csillant fel az esély, olyan gyorsan el is szállt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.04.30. 08:27:57

Vakmacska írta:
2021.04.30. 08:14:39
látom.

Szapultuk EV-t, de ő ezt a meccset minimum x-re hozta volna.
Mikor engeditek el ezt a hasonlítgatást?Azóta kiöregedett mindenki,nincs Suarez. Semmivel nem volt ő sem jobb edző, volt egy jobb Messije meg egy Suareze,aztán mikor nem a Granada ellen kellett meccselni helyre rakták őt is.

Koeman nem rossz(nem is a legjobb) de amíg MR Üzletembernek játszania kell,addig lesznek ilyen meccsek minden szezonban.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.04.30. 08:14:39

Egyszerűen nem tudom sajnálni őket, csak magunkat.
Mert még a legtöbb játékoson az akarást sem látom.

Szapultuk EV-t, de ő ezt a meccset minimum x-re hozta volna.

Jó pár éve mondtuk azt a realra, mikor 3. lett, hogy az a csapat, amelyik a 12-ből csak 1-et szerez meg, nem érdemel bajnoki címet. Hát ezek sem érdemlik meg.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.04.30. 08:07:36

Peter írta:
2021.04.30. 00:09:22
Az a szomorú, hogy gyakorlatilag már csak és kizárólag Laporta józanságában bízhatunk.
Kíváncsi lennék a rövidtávú elképzeléseire és arra is, hogy elnökké választásával ki és mikortól az ő jelöltje az edzői posztra. Belecsap a lecsóba nyáron vagy ad még egy szezont annak, hogy az anyagi dolgok is a kiút tábla irányába forduljanak és csak akkor húzza elő jelöltjét? Remélem inkább belecsap a lecsóba !

Szerintem Koeman bajnoki arany estén sem méltó a folytatásra, mert ha úgy is alakulna, azt max tippmixen nyernénk és nem a munkája alapján. Elefánt a porcelán boltban a mester, semmi elképzelését nem ismerhettük meg. Szerződése ide vagy oda, már most kukázhatjuk a jövő évet, ha marad.
Meg voltam róla győződve, hogy a tegnapi meccse megnyerjük. Mert egyszerűen meg kellett volna nyerni.
Koemannal is csak azért lett jobb a csapat, mint előző években, mert annyira lent voltunk, hogy bármilyen fejlődés látványos. De remélem, hogy megy és csak a taktika része, hogy megkapta a bizalmat. Nem ide való ő. Hogy ki lenne a megfelelő edző nem tudom, de biztos van aki ebből a keretből egy ilyen Zidane-féle szintet ki tudna hozni. Az hogy passzolunk vagy ezret oldalra egy meccsen, az már rég nem Barca-stílus. Nagyon nagy utat kellene megtenni őszig, nem Koeman rá az alkalmas ember.

Ami pozitív, hogy van pár jó játékos a csapatban akire lehet építeni, pl ez a Griezzman se olyan béna, mint itt mutatja, a tegnapi lefordulás nagyon szép volt. Dembelében is bőven lenne, Dest, De Jong, Ansu Fati csak összekellene valahogy rakni egy csapatot, és kivenni a Pique, Roberto, Busquets stb nem ide való elemeket. Ezek ilyen apró dolgok, de látványos lenne az eredmény. Busquets lehet dicsérni a labdái miatt a tegnapi meccsen, egy sprintet előre vagy hátra nem látni tőle, egy ütközést egy becsúszást, semmit egy ilyen fontos meccsen.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.30. 07:59:09

vidra írta:
2021.04.30. 00:37:52
Valaki azt magyarázza el nekem, hogy a kontráknál mi a tosz problémánk van a középen történő mélységi indításokkal? Milyen veszély van azokban (a mi szempontunkból), ha az indítást indító játékos középen marad? Miért jobb arra várni, hogy mindenki felérjen, kiszélesedjen a támadás, de legalább a védők is felérjenek? Miért jobb azt csinálni, hogy feltoljuk magunkat az ellenfél szájába tövig és legalább még rohadt szélesen is és azzal játszunk, hogy középre fele visszapasszolgatunk, hátha labdát szereznek tőlünk és futhatnak rá a 3 védőre? MIÉRT JÓ EZ A TAKTIKA?
Lehet, hogy ez taktika, csak sokadmagammal nem látunk benne logikát. Nem hiába nem mi vagyunk a Barca edzője.
Egyébként valamelyik újságíró tollából származik, hogy ez a Mekk Elek azt mondta Laportának, hogy akkor adjanak neki fizetést, ha a klub egyenesbe jön. Vagyis ingyen rombol.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.04.30. 00:37:52

Valaki azt magyarázza el nekem, hogy a kontráknál mi a tosz problémánk van a középen történő mélységi indításokkal? Milyen veszély van azokban (a mi szempontunkból), ha az indítást indító játékos középen marad? Miért jobb arra várni, hogy mindenki felérjen, kiszélesedjen a támadás, de legalább a védők is felérjenek? Miért jobb azt csinálni, hogy feltoljuk magunkat az ellenfél szájába tövig és legalább még rohadt szélesen is és azzal játszunk, hogy középre fele visszapasszolgatunk, hátha labdát szereznek tőlünk és futhatnak rá a 3 védőre? MIÉRT JÓ EZ A TAKTIKA?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.30. 00:09:22

Az a szomorú, hogy gyakorlatilag már csak és kizárólag Laporta józanságában bízhatunk.
Kíváncsi lennék a rövidtávú elképzeléseire és arra is, hogy elnökké választásával ki és mikortól az ő jelöltje az edzői posztra. Belecsap a lecsóba nyáron vagy ad még egy szezont annak, hogy az anyagi dolgok is a kiút tábla irányába forduljanak és csak akkor húzza elő jelöltjét? Remélem inkább belecsap a lecsóba !

Szerintem Koeman bajnoki arany estén sem méltó a folytatásra, mert ha úgy is alakulna, azt max tippmixen nyernénk és nem a munkája alapján. Elefánt a porcelán boltban a mester, semmi elképzelését nem ismerhettük meg. Szerződése ide vagy oda, már most kukázhatjuk a jövő évet, ha marad.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.04.30. 00:08:33

grgly50 írta:
2021.04.29. 23:01:31

Amiben tévedsz: A Valencia ellen is ő fog dirigálni - sajnos - csak a lelátóról, telefonon. Ezt lehet?
Nem hiszem(elvileg), de nem olyan nehez meccs elotti ebednel megdumalni a taktikat:

Segito: "He Ronald, mi legyen a kezdo?"
Koeman: "Tedd fel a Granada elleni 11 luzert, most nagyon fognak hajtani a zako utan,."
Segito: "Oke, mi legyen ha vezetest szerzunk?"
Koeman: "A 60. perc kornyeken csinalj ket ertelmetlen cseret. hogy megbontsd az egyseget."
Segito: "Mi legyen, ha veletlen egnenk?"
Koeman: "70. perc elott nem cserelhetsz, foleg nem hozhatod be Dembelet vagy mast aki lenduletet adhatna."
Segito: "Meg valami fonok?"
Koeman: " Igen. Puig-ot egy percre se hozhatod be, akarmi van. Ez a legfontosabb."
Segito: "Meg lesz."
Válasz küldése