Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.11.27. 23:24:25

Vakmacska írta:
2021.11.27. 23:03:52
Depay meccs embere hogy lett?
Láttunk azért már ilyet, múltkor pl. a Levante elleni meccsen odaadták Fatinak, aki egy már megnyert meccsen játszott 15 percet, de lőtt egy hatalmas gólt egy év pihi után.
Gondolom inkább szól ez arról, hogy kinek volt a meccsen döntő momentuma vagy érzelmileg nagy hatása, ilyen szempontból jogos is hogy ma Memphis kapta.

Nálam, ha teljesítményalapon nézzük, akkor Frenkie a MOTM, nagyot melózott, és a meccs elején osztott egy két jó lasztit.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.27. 23:20:59

bunga írta:
2021.11.27. 23:17:57
Géza és Garcia katasztrófa. De ma Dembele is 0 volt.
Dembélé alig jutott szóhoz. Viszont védekezett, szerintem indokolatlan nullázni.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.27. 23:18:38

Tetszett, ahogy 1:2 után összeált a csapat és Pique leüvöltötte a hajukat. Gondolom azt mondta, hogy innen már le kell hozni a meccset. Azért ez mutat valamit a hangulatról.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.11.27. 23:17:57

Géza és Garcia katasztrófa. De ma Dembele is 0 volt.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.11.27. 23:15:51

Ezt nagyon összemákoltuk. Voltak periódusok, amikor közünk nem volt a meccshez. Nem tudom mi volt ezzel a Villarreallal, de ők is oltva vannak gól ellen. Jó lehet nekik szurkolni, a héten 2x verték meg magukat úgy, hogy amúgy jó focit toltak, mégis összehozták a buktát.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.11.27. 23:13:07

Ezt lesimáztuk:D
Villarealnak is köszi, joggal érezték a vérszagot 1-1nél, de ráfáztak.

Vannak nyugtalanító dolgok, de két hét alatt nem lehet csodát tenni.
Araujot viszont öröm nézni, végre van egy top alapanyag védőnk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.11.27. 23:11:55

Kocka2013 írta:
2021.11.27. 23:04:19
Gaillard írta:
2021.11.27. 23:01:23
Hullámzó játék, de bizonyos időszakokban nagyobb bizakodásra okot adó momentumok.
A szerencséért tenni is kell és ezen a mérkőzésen a Barca tette meg az első lépéseket érte.
Nálam ter Stegen mérkőzése volt, Depay gólja előtt is nagyon jól ismerte fel a helyzetet.
Én nem tudom mi volt ebben a hullámzó :D őszintén az első 15 perc után momentumunk nem volt csak szerencsénk... szét fociztak minket, nekik nem volt szerencséjük nekünk igen. Nem tudom mi történt az eleje után de, hogy ilyen simán ledomináljanak nem tudom mikor láttam ilyet még a Koeman érában sem nagyon szerintem.....
Egyetértek. Persze értem, hogy örülnek az emberek Xavinak, kell az optimizmus, de ne ezt a meccset tegyük ki a kirakatba.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.27. 23:10:53

Sok kozunk nem volt ma a meccshez, xavi 3 merkozese kozul messze ez volt a leggyengebb. Rengeteg toltelek jatekosunk van az ma is kiderult, ezektol szabadulni kell mielobb. Ez a vsapat legalabb 4-5 poszton erositesre szorul.

A szerencse ma velunk volt, lehet tovabb menni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.27. 23:10:44

nekem, Depay miatt önkéntes bünti :mrgreen: hogy jövök én ehhez? a meccs emberét ?! Xavit is meg követem, idegenben három pont, jó(szerencsés?) cserék, Nico ma valóban nem boldogult ott középen, Cou..ha meglátom, hogy készülődik ideges leszek, erre tessék!
mit mondhatnék még? becsüljük meg mert sok ilyen mákostészta nem lesz.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.27. 23:07:59

Vakmacska írta:
2021.11.27. 23:03:52

A Villareal örülhet, h nem 10 emberrel játszotta végig a meccset.
Mondjuk mi meg annak,hogy nem 9 emberrel. A bíró vakságát rendesen kihasználták a csapatok. Nem panasz, de elképesztő,hogy tavaly Lenglet csak ránézett valakire,kaptuk a pirosat és a büntetőt, most egyértelmű kézzel védés és fellökés is belefér.
Szóval nem minket utál a bírói gárda,csak ennyire rosszak.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.11.27. 23:06:09

Azért hatalmas mákunk volt, hogy az 5. percben nem videózták meg Piqué esetét mert annál egyértelműbb tizi kevés van. Nem is értem, hogy nem vehették észre. Persze nem bánom, hogy így alakult, de egy legközelebbi alkalommal mi is bekaphatunk egy ilyet, ha ezen a szinten marad a videobírói teljesítmény.
Kocka2013
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.08.04. 17:16:33

2021.11.27. 23:04:19

Gaillard írta:
2021.11.27. 23:01:23
Hullámzó játék, de bizonyos időszakokban nagyobb bizakodásra okot adó momentumok.
A szerencséért tenni is kell és ezen a mérkőzésen a Barca tette meg az első lépéseket érte.
Nálam ter Stegen mérkőzése volt, Depay gólja előtt is nagyon jól ismerte fel a helyzetet.
Én nem tudom mi volt ebben a hullámzó :D őszintén az első 15 perc után momentumunk nem volt csak szerencsénk... szét fociztak minket, nekik nem volt szerencséjük nekünk igen. Nem tudom mi történt az eleje után de, hogy ilyen simán ledomináljanak nem tudom mikor láttam ilyet még a Koeman érában sem nagyon szerintem.....
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.11.27. 23:03:52

Depay meccs embere hogy lett?

Megérdemli Xavi.
A Villareal örülhet, h nem 10 emberrel játszotta végig a meccset.
Végre vannak helyzeteink, lehet izgulni a meccseken.
Szeriintem tavaszra össze fog azért állni ez a csapat
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.27. 23:02:10

Azért ne kenjük már az egyenlítő gólt szerencsétlen Minguezára….ha már bűnbakot keresnek, akkor legyen Garcia az idétlen bedobásaival meg Depay, aki elvesztette a párharcot…
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.11.27. 23:01:23

Hullámzó játék, de bizonyos időszakokban nagyobb bizakodásra okot adó momentumok.
A szerencséért tenni is kell és ezen a mérkőzésen a Barca tette meg az első lépéseket érte.
Nálam ter Stegen mérkőzése volt, Depay gólja előtt is nagyon jól ismerte fel a helyzetet.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.27. 23:01:17

Győztes meccs után nem kell magyarázkodni, főleg, hogy idén ez az első győzelmünk idegenben!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2021.11.27. 22:49:44

Én kellő mértéktartással a csapat - most még csak rövid időszakokban megmutatkozó - jó játékának drukkolok.
Semmilyen eredmény-, vagy helyezés elvárásom sincs, az utóbbi három évben történtek, illetve a keret összetétele (sérülésekkel) ezt irreálissá tenné.

Pusztán néhány vélemény gondolat:

A Barcának újra edzője van, aki - pusztán ötödik félidejében - meccsel. Tudja, és látszik is, mit akar. Az ellenfélnél is van egy jó edző, aki a 70. percben már a harmadik játék felfogásban játszatja a csapatát, és - nem szoktuk meg - Xavi ezt lereagálja. Csak ezt a keret jó része sem taktikai fegyelmével, sem erőnlétével nem tudja tartósan, biztonsággal kivitelezni. Kiderül valójában, hogy milyen a játékosok állapota, és a csapat értéke. Xavinak nincs más lehetősége, mint mégis gyakoroltatja őket, és ezt csak meccsen teheti.

Egy fogalmatlan, kompenzáló, és a játékosok egészségét is veszélyeztetni engedő bíráskodás mellett játszanak.
Épp most egyenlítenek ki, megszokott egyéni hibák okán.

De mégis jó látni azt, hogy De Jongot végre a helyén, fentebb játszatja, még ha hiányzik is hátul. A második félidő elején a Villa 5 alkalommal a kapus hosszú indításával játszotta át a középpályánkat, mert tudta, hogy negyed órára ismét képes a csapatunk fent letámadni őket. Aztán persze elfáradunk, és jön is a gól. Fejben a csapat fele szanaszét, erőnlétben legfeljebb NB1-es szint. De ne feledjük, ezt a keretet Xavi kapta. És még két évig alig-alig fog változni. Teszi, amit tehet, játszatja a csapatát, konzekvensen, taktikai és sportemberi elvárásokkal.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.27. 20:16:54

visca el barca írta:
2021.11.27. 19:52:13
bence0330 írta:
2021.11.27. 19:47:39
Kb a szokásosnak mondható kezdője fut fel megint.

Ter Stegen - Araujo, Piqué, Garcia, Alba - Nico, Busi, DJ - Abde, Depay, Gavi
343 lesz ez.
Nem tudom, lehet. Bár szerintem a Benfica meccs is egy speckó féloldalas 4-3-3 volt, ahol Alba több szabadságot kapott, Araujo meg hátramaradt, és szükség esetén 3 védő volt a gyakorlatban tényleg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.27. 19:52:13

bence0330 írta:
2021.11.27. 19:47:39
Kb a szokásosnak mondható kezdője fut fel megint.

Ter Stegen - Araujo, Piqué, Garcia, Alba - Nico, Busi, DJ - Abde, Depay, Gavi
343 lesz ez.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.27. 19:47:39

Kb a szokásosnak mondható kezdője fut fel megint.

Ter Stegen - Araujo, Piqué, Garcia, Alba - Nico, Busi, DJ - Abde, Depay, Gavi
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.11.27. 18:10:18

Szerintetek milyen kezdővel fut ki majd a csapat? :-k
"And my heart will leave you never."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.11.22. 23:18:48

bence0330 írta:
2021.11.22. 16:13:42
Azért szerintem beszédes, hogy jobbhátvéd posztra előbb jött be Araujo, középre meg 1-0-s védeni való vezetésnél az elmúlt hónapokban már totál duplanulla Puig is. Ilyen Koemannál sosem történt volna meg. Az látszik szerintem, hogy ok nékül ő már nem fog beállni, ha 3. számú cserének sem vette figyelembe most. Szerintem vésztartalék lesz nála, ha marad... arra a jelenlegi keretben még talán pont elég...
Igen, látványosan nem játszatja a többi legendához képest. SR-el az a baj, hogy hiába több poszton bevethető, ha egyiken sem jó. Amolyan "hét nyelven beszél, de egyiken se perfekt" esete.
Piké nálam még mindig kérdéses.
Chino írta:
2021.11.22. 20:41:00

Bőven lehetett látni azért változásokat. A letámadás talán egész szezonban nem volt ilyen intenzív és hatékony, látszottak tudatos mozgások, újra voltak alapvonal felől visszatett labdák, mint anno az Alba-Messi klasszikusok.Sokszor nagyon kevésen múlt, hogy a második hullámban nem voltak pontosak a labdák.
Ami még szembeötlő volt, hogy nem a Koeman-féle "lődd fel a labdát a 3 támadónak majd megoldják" taktika ment, hanem a középpálya is felment a 16-os vonaláig, azaz egyszerre 6-7 ember is támadott. Rég láttam ilyet a Barcától. A befejezések hagynak még kívánnivalót maguk után, de ne legyünk telhetetlenek. Jó volt látni, hogy nem szakadtak szét a csapatrészek. A "mesternél" volt olyan, hogy a 3 támadó próbált kontrázni (vagy hat védekező ellenféllel a nyakán), míg a középpálya meg a védelem épp hogy átlépte a felezőt. Mert ugye fontos volt neki ne kapjunk gólt, ezért az volt a biztos, ha minél kevesebben támadunk, nehogy visszakontrázzanak (?!?).
Ilyen megye 2 szintű taktika...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.22. 20:41:00

Peter írta:
2021.11.22. 17:59:07
sansz írta:
2021.11.21. 23:50:37
Aha, minden gyalázatos szerencsés győzelem után szoktak ilyeneket mondani.

Én úgy érzem,hogy amiből Xavi többet tud adni a csapatnak, az most nem olyan sok ebben a helyzetben.
Ezért is szép sport a labdarúgás, mert ahány néző, annyiféle vélemény.
A csapatokra jellemző játékstílus, játékfelfogás (védekező, kontrázó, támadó, labdabirtokló) valamint egy mérkőzés aktuális képe, eredményének alakulása nyújtanak bizonyos támpontokat ahhoz, hogy éppen önmagától húzodik vissza vagy beszorítják. Annak is vannak jelei, ha valaki őrzi az eredményt vagy éppen elfárad. Eredmény őrzésére persze rá is lehet fázni, hiába lenne erőnlét....Igazából teljesen mindegy mi volt a Real meccsen, mert nekünk minden problémánk sajnos nagyobb annál.

Xavi mit adhat hozzá a csapathoz?
Csúnya hasonlattal élve, egy súlyos beteg számára bármi ami nem súlyosbítja tovább az állapotát, már hozzáadott többletnek számít.
Személy szerint nekem nem volt edző tekintetében kifejezett kívánságlistám, csak annyi, hogy hozzáértő legyen szakmailag és tudjon valamit kezdeni a jelenlegi kerettel. Abban biztosan egyertértünk, hogy ez nem BL címre predesztinált keret. Abban már valószinű nem értünk egyet, hogy mit lehet kihozni ebből a keretből. Nem címekre és nem eredményekre gondolok. Szerintem ez a keret jobb és szebb, tetszetősebb, látványosabb focira alkalmas, mint amit eddig produkált. Amennyiben ezt sikerül kihoznia Xavinak a csapatból, akkor ezzel előbb vagy utóbb jönni fognak az eredmények. Hogy ez mire lehet elég? Passz, de majd meglátjuk.
Nekem is hiányoznak a gólok, a gólérzékeny középpályások. A gólszerzés nem feltétlen csak tehetség kérdése, hanem sokminden tanulható gyakorlással, tapasztalattal is. Nem a született góllövők zsigeri mozdulatainak másolására kell gondolni, hanem az egyszerű kidolgozott támadások befejezéseire, átlövésekre.
Szakmailag üres volt az öltöző.
Szóval szerintem bármi, amit Xavi mond, kér, követel, tesz, ajánl, csinál, fejleszt, mutat stb stb azzal mind mind csak adhat a csapatnak.

Bőven lehetett látni azért változásokat. A letámadás talán egész szezonban nem volt ilyen intenzív és hatékony, látszottak tudatos mozgások, újra voltak alapvonal felől visszatett labdák, mint anno az Alba-Messi klasszikusok.Sokszor nagyon kevésen múlt, hogy a második hullámban nem voltak pontosak a labdák.

Azért vegyük azt is figyelembe, hogy még bőven nem dolgozhat egy rendes kerettel.Hiányoljuk a gólokat. Van egy darab támadónk 17 éves középpályásoknak kell szélsőt játszani. Lehet Fatira sok mindent mondani, de úgy tett el 5 meccsen 3 gólt és adott egy gólpasszt, hogy be/lecserélték (71 perc/gól mutató) a támadójáték minősége is enyhén másképp nézett ki. És ha visszaemlékszünk a Dinamo ellen milyen lendületet hozott Dembélé. Arról ne is beszéljünk, hogy Xavi rendszeresen kiemeli, hogy mennyire fontos lenne a széljáték, de ha nincs kivel dolgozni építeni úgy nehéz. Ha egy egészségesebb kerettel tud majd dolgozni, akkor derül ki igazán mit/mennyit tud Xavi kihozni a csapatból. Jelenleg is 4 kezdőjátékosunk sérült, de talán még most állunk ilyen szempontból a legjobban az idényben. Azért megnézném mondjuk mire menne a Real, ha kiesne Benzema és mondjuk Vinicius.
Finoman szólva sem temetném a csapatot. Végre sikerült leváltanunk azt az edzőt, aki gyakorlitlag ide juttatta, a sérültek is lassan visszatérnek, messze nem olyan gyenge ez a keret mint amennyire sokan itt lesajnálják.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.11.22. 20:19:19

Nem igazán lehet panaszunk a Pique Busquets ( nagyon jol játszott most is főleg akkor látszott amikor lement, szétesett a csapat gerince ) Alba idősebb trióra… … ennyi rutinnak ott KELL lennie a pályán , pláne komolyabb ellenfelek ellen….
Azt meg el kell fogadni higy akarmilyen fiatalok meg túl nagy nyomás meg szegények bla bla ide vsgy oda a különbséget már nekik kell hozni ! Ez van … nincs több idő ha akarunk valamit ( es nincs világklasszisunk)
Fati, Pedri Coutinho Dembele De Jong, Depay…
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.22. 17:59:07

sansz írta:
2021.11.21. 23:50:37
Aha, minden gyalázatos szerencsés győzelem után szoktak ilyeneket mondani.

Én úgy érzem,hogy amiből Xavi többet tud adni a csapatnak, az most nem olyan sok ebben a helyzetben.
Ezért is szép sport a labdarúgás, mert ahány néző, annyiféle vélemény.
A csapatokra jellemző játékstílus, játékfelfogás (védekező, kontrázó, támadó, labdabirtokló) valamint egy mérkőzés aktuális képe, eredményének alakulása nyújtanak bizonyos támpontokat ahhoz, hogy éppen önmagától húzodik vissza vagy beszorítják. Annak is vannak jelei, ha valaki őrzi az eredményt vagy éppen elfárad. Eredmény őrzésére persze rá is lehet fázni, hiába lenne erőnlét....Igazából teljesen mindegy mi volt a Real meccsen, mert nekünk minden problémánk sajnos nagyobb annál.

Xavi mit adhat hozzá a csapathoz?
Csúnya hasonlattal élve, egy súlyos beteg számára bármi ami nem súlyosbítja tovább az állapotát, már hozzáadott többletnek számít.
Személy szerint nekem nem volt edző tekintetében kifejezett kívánságlistám, csak annyi, hogy hozzáértő legyen szakmailag és tudjon valamit kezdeni a jelenlegi kerettel. Abban biztosan egyertértünk, hogy ez nem BL címre predesztinált keret. Abban már valószinű nem értünk egyet, hogy mit lehet kihozni ebből a keretből. Nem címekre és nem eredményekre gondolok. Szerintem ez a keret jobb és szebb, tetszetősebb, látványosabb focira alkalmas, mint amit eddig produkált. Amennyiben ezt sikerül kihoznia Xavinak a csapatból, akkor ezzel előbb vagy utóbb jönni fognak az eredmények. Hogy ez mire lehet elég? Passz, de majd meglátjuk.
Nekem is hiányoznak a gólok, a gólérzékeny középpályások. A gólszerzés nem feltétlen csak tehetség kérdése, hanem sokminden tanulható gyakorlással, tapasztalattal is. Nem a született góllövők zsigeri mozdulatainak másolására kell gondolni, hanem az egyszerű kidolgozott támadások befejezéseire, átlövésekre.
Szakmailag üres volt az öltöző.
Szóval szerintem bármi, amit Xavi mond, kér, követel, tesz, ajánl, csinál, fejleszt, mutat stb stb azzal mind mind csak adhat a csapatnak.
Válasz küldése