Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.05. 14:12:09

drobika írta:
2021.12.05. 08:46:42
A nagy probléma hogy nem mérjük fel a lehetőségeinket és olyan célokat fogalmazunk meg, amik a múltból maradtak ránk .
Ezzel nagyon egyetértek. Ráadásul mi gyors zuhanással kezdtük, majd szinte ugrottunk mégegyet a mélybe.
Kiscsapat vagyunk már. Szép múlttal, de a jelen attól a múlttól nagyon távol áll.
A Ligában szereplésünkre ott a kiduma, hogy sok van még hátra.
BL-ben már bizonyítunk néhány éve .....
EL most jön majd. Tavasz valóban messze van, de ma azt gondolom, ez a mi súlycsoportunk, de azért is meg kell küzdeni!
Tegnapi meccs teljesen reális volt, a Betis be is árazott minket.

Sonoma írta:
2021.12.05. 10:42:55
Rossz volt nézni, ahogy Depay és Coutinho megbújt a védők között.
Mintha kerülnék a labdát, igen.
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2021.12.05. 12:23:12

Kapu elé 4x adták be élesen Depaynak! Csak ő állandóan a védő mögé helyezkedett! Egyetlen egyszer ritmust váltana a rövidre, garantálom többször kerülne gólhelyzetbe!
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.05. 11:11:45

vidra írta:
2021.12.05. 09:33:26
Hát ja, mert a Betis tömörült. Ez a modern foci. Ilyenkor lehet mélységben indítani ilyen Mbappe féle támadókat, vagy a széleken elfutni és centerezni. Egyik se megy.
De legalább még a középpályán sem használjuk eléggé az ilyen ugra-bugra cselgép Puig féléket úgy, ahogy kéne, vagy ha használjuk, akkor a lendületből szerzett előnyünket feladjuk egy oldalpasszal.
Nem tömörültek be egész meccsen. Az első félidőben pl. egész jól kitámadtak és a második félidőben is voltak olyan pillanatok, mikor nem álltak vissza védekezni mindannyian.
Ekkor jutottunk el a kapuhoz néhányszor, csak befejezni nem sikerült. Megint volt 1-2 olyan helyzet, mikor 16 környékéről lehetett volna lőni (amit Coutinhon és Demélén kívül senki nem mert..), de inkább még a dzsumbujba bepasszolgatták.
Amikor rendesen visszaálltak, ott semmi esélyünk nem volt. Csak középen és hátrafelé passzolgattunk, mert elől mindenki földbe gyökerezett lábban várta a labdát, az őt fogó ember mellett/mögött. Az üresen álló széleket pedig 10-ből 8x nem játszottuk meg.
Ezekkel az egyhelyben passzolgatásokkal meg úgy eltunyulnak, hogy egy ilyen kontrára, mint amit a Betis is csinált, nem tudunk időben kapcsolni. És nem csak az a 2-3 játékosunk van, akik vissza tudnak érni egy kontránál, akik tegnap visszaértek vagy épp hátul maradtak.
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.05. 10:42:55

Peter írta:
2021.12.05. 00:44:02
Koeman meccsekhez való hasonlításnak semmi értelme. Az egy teljesen szétcsúszott csapat volt, 11-en 13 felé rohangáztunk ész nélkül. Rossz belegondolni, hogy vele milyenek lennénk és hogyan játszanánk.
Ilyen gödörből nem lehet csak úgy kiugrani.
Ahhoz, hogy a játék gyorsasága, átütő ereje megváltozzon, hogy jobbak legyünk mozgásban és fejben labdával és labda nélkül, olyan alapok hiányoznak, amihez sajnos nem hetek szükségesek.
Nem lesz ebből aranycsapat megfelelő igazolások nélkül, de a megfelelő igazolások is csak akkor tudnak hozzáadni ehhez, ha az alapok a helyére kerülnek.
Annyiban igen, hogy most fejben szétesett a csapat kb. 20 perc alatt, utána meg mindenki ösztönszerűleg focizott.
Nagyon látszott, hogy nincsenek meg az alapok. Rossz volt nézni, ahogy Depay és Coutinho megbújt a védők között. Egyedül Dembelé próbált meg a védők elé helyezkedni. Sokszor a kapuralövést választotta, mert nem volt kit megjátszania.
A labdajáratás is körülményes volt. Sokszor megállították a labdát (toppolással!), Két-három labdahúztogatás, majd csak utána passzolta tovább.

A gólnál látszott teljesen elfáradt a csapat. Senki nem akart hátrafutni a középpályások közül védekezni. Nálam ez a gól Busi számlájár írandó. Ott fut előtte a betis játékos, ő meg lassú futásban követi 5 méterről.
Őt miért nem lehet lecserélni, ha láthatóan nem bír már visszazárni?
Araujo meg sajnos elől ragadt.
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2021.12.05. 09:42:44

Nem tudom, hogy kezdjem a tegnapi meccsel kapcsolatban. Sokan írták miért játszik ez meg az… Sajnos valaha pénzt akarunk látni Lenglet, Coutinhoból, játszaniuk kell! Sose fogja senki se elvinni őket, ha nem játszanak! Én ezt az évet fele fele arányban végig nyomnám a töltelékkel, talán elviszi valaki őket! Itt nem csak a taktikáról, morálról, egy két egyéniségről van szó…. Sokkal súlyosabb gondjaink vannak! Szívem szerint felbontanám a szerződéseket, de az sajnos nagyon rossz fényt vetne a következő időszakokra a Barcára nézve. Senki se jönne, illetve senki se igazolna pénzért tőlünk! Nálam fix távozók sora: Lenglet, Umitit, SR, Dest, Coutinho, Luuk de Jong, Demir ( Abde sokkal veszélyesebb), Neto. Ha pénzt is akarunk látni, nálam Frenkie de Jong is mehetne! Tegnap amikor futott vissza a gól előtt, nem bántásból, de nincs sebessége, lassú! Én inkább nézek egy csikó csapatot, majd igazolnék melléjük pár klasszist, mint ahogy jelenleg kinéz ez az egész! Viszont én előkeresgettem a gazdasági oldalt, ha eladnánk valakit 100m-ért, akkor is csak 25m ért igazolhatnánk (Spanyol szabály), továbbá, ha Dembele elmegy ingyen, elvileg nem tehermentesíti a kasszát (nem keletkezik többlet), hanem nullszaltós amortizációról beszélhetünk! Ha nem kapunk érte pénzt, jövőre a távozása nem generál profitot, ha a Bossmann szabállyal lép le…. Én nem tudom, hogy van e még egy klub, ami ekkora sz*rban lenne…
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.05. 09:40:17

mess2009 írta:
2021.12.05. 09:31:19
egy kérdés:
hogyan választhatok a fórumban egy új témát? (topikot?) pl. a Xavi nyilatkozatra szerettem volna a "barca a bajnokok ligájában" témát előhozni - gondolva, hogy oda tartozik a mondandóm, de nem sikerül. ez admin. jog lenne?
https://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=746

fórum kezdőlap-> A pálya-Barca meccsek-> Barca a bajnokok ligájában.

De lehet nem értem a kérdést.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.05. 09:33:26

Hát ja, mert a Betis tömörült. Ez a modern foci. Ilyenkor lehet mélységben indítani ilyen Mbappe féle támadókat, vagy a széleken elfutni és centerezni. Egyik se megy.
De legalább még a középpályán sem használjuk eléggé az ilyen ugra-bugra cselgép Puig féléket úgy, ahogy kéne, vagy ha használjuk, akkor a lendületből szerzett előnyünket feladjuk egy oldalpasszal.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.12.05. 09:31:19

egy kérdés:
hogyan választhatok a fórumban egy új témát? (topikot?) pl. a Xavi nyilatkozatra szerettem volna a "barca a bajnokok ligájában" témát előhozni - gondolva, hogy oda tartozik a mondandóm, de nem sikerül. ez admin. jog lenne?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.12.05. 09:03:00

Nektek nem tűnt fel, hogy csak akkor volt lendület a játékunkban, mikor a védők közvetlenül a támadóknak passzoltak?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.05. 08:46:42

A nagy probléma hogy nem mérjük fel a lehetőségeinket és olyan célokat fogalmazunk meg, amik a múltból maradtak ránk .
Fogjuk fel , nem a BL. most a legfontosabb mert az elment. Ezért kár volt így felállni .
A bajnokság a sokkal fontosabb , ott kell a 4- be kerülni , legalábbis kellene. Minden ilyen meccsel csak távolabb jutunk ettől .
Nem tudom mi alapján fogalmazzák meg és kik az elvárásokat , de nem a valóság alapján az biztos.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.05. 02:43:58

Amíg kontrákra nem építünk, a középpályát nem tudjuk bejátszani gyors kényszerítőkkel és egyéb kombinációkkal, szélekről meg fogalmatlanok vagyunk, addig ez lesz. Egyetlen játékelemben sem dominálunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.05. 00:44:02

Koeman meccsekhez való hasonlításnak semmi értelme. Az egy teljesen szétcsúszott csapat volt, 11-en 13 felé rohangáztunk ész nélkül. Rossz belegondolni, hogy vele milyenek lennénk és hogyan játszanánk.
Ilyen gödörből nem lehet csak úgy kiugrani.
Ahhoz, hogy a játék gyorsasága, átütő ereje megváltozzon, hogy jobbak legyünk mozgásban és fejben labdával és labda nélkül, olyan alapok hiányoznak, amihez sajnos nem hetek szükségesek.
Nem lesz ebből aranycsapat megfelelő igazolások nélkül, de a megfelelő igazolások is csak akkor tudnak hozzáadni ehhez, ha az alapok a helyére kerülnek.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.04. 23:20:11

Kovbal88 írta:
2021.12.04. 21:49:59


Az első félidők nem rosszak, ott akadnak helyzetek. Én azt mondom a másodikra elfáradunk, fejben is, olyan passzok voltak, amit előre le lehetett olvasni, persze, hogy beleléptek.
Könyörgöm,hagyjuk ezt az elfárad dolgot. Xavi első meccsén sokan mondtátok,mert a csapat a második félidőre visszaesett,mert elfáradt. De azóta pl. a Betis előtti bajnokin, kb 10 percet voltunk csak a pályán. Ez nem fáradtság. Ma sem elfáradtunk, sőt. Én nem szívesen szidom Xavit,egyrészt a keret miatt,másrészt a kevés ideje miatt. De egyelőre látványos,hogy mennyire nem tudjuk lekövetni az ellenfél játékát. Ezek az "elfáradások" valójában inkább csak az ellenfél váltásai, picit előrébb mennek, támadnak egy kicsit,majd visszaállnak. Hiába az agresszív letámadásunk, a ritmust az ellenfeleink diktálják.

A keret összességében gyenge. Szerintem Koeman alatt több helyzetünk volt, Xavival meg jobban,agresszívebben működik a letámadás. De összességében ugyanazokat a katonákat lehet csak tologatni. Nem visszasírom Messit és Grizest, de az ő góljaik három csapatnak is elég lenne. Na őket engedtük el bármiféle építkezés nélkül. Ez az alap helyzet.
Xavi nyilatkozza,hogy Dembele aranylabda alapanyag. Akkor miért lehet csak lassan passzolgatni felé?
Nico ma nagy emberhátrány volt, de eddig a jobb meccsén is inkább csak közepes volt. Sokak szerelme Gavi (aki nagyon remélem,hogy nem sérült meg, nagyon durva volt szegénynek az a fejes) mérgezett egérként szaladgál, és ezret passzol tíz centi távolságokra. Nem támadja a kaput, a fontos helyeken nincs se csel, se jó labda. És pont ez a bajom a Ferran Torres vonaltól is, nem tudom a klubjában hogyan játszik, de a válogatottban ugyanez az impotens, ügyes futkosós gyerek benyomását kelti.
Lenglet és Araujo nagyon jók voltak, ma ők voltak a Barca szint. Esetleg még Busi. Így nehéz nyerni. Pedig mostanában még szerencsénk is van.
Egyszerűen nincs váratlan a csapatban. Hajtás van, de ötlet az nincs, se váratlan megoldások. Egyszerűen nem értem,hogy ha Abde vagy ki a tök, olyan lazán le tudja cselezni a védőjét kétszer, miért nem azt látjuk,hogy folyamatosan labdákkal tömjük,akár messzebbről is.
Miért csak kétszer kerül hozzá úgy a labda? Dembele is totálisan ez. Ha egy az egyben ők megverik a védőket,akkor a meccs nagy részén miért az van,hogy biztonsági zónában Busi-Gavi-Nico passzolgat egymás közt? Én nem tudom,hogy meddig lehet még lejáratni azt a kifejezést,hogy Barca DNS...Ez inkább egy betegség már (lehet ebbe pusztult meg az a szerencsétlen galamb a pályán).
Depayról előre megmondtam,hogy lutri lesz, hullámzó teljesítménnyel,de ennyire nem rossz játékos,mint nálunk, lásd holland válogatott.
Az,hogy a többi góllövőnk sérült,vagy eladtuk,egy dolog. De a középpályát is nagyon át kéne alakítani,mert rajtuk múlik jobban,hogy vannak-e helyzeteink.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.04. 22:47:00

hau30 írta:
2021.12.04. 22:40:18
Igen, de akkor már 2 hete itt volt. De mindegy is…4 hét, vagy 2 hét. Ennyi idő alatt nem lehet csodát várni, mert ez a keret több oldalról is nagyon vérzik.
pontosan, de a jatekosok 3 nappal azelott tertek vissza, addig 4-5 jatekost edzett
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.04. 22:40:18

Deluigi írta:
2021.12.04. 21:57:24
geridoss írta:
2021.12.04. 21:40:23
Xavi itt van hány hete is? 4-5?
"Szerencsés végjátékkal, de a meccs nagy részében dominálva győzött a Barcelona a városi rangadón az Espanyol ellen – Xavi Hernández debütáló meccsén edzőként."

november 20 -> december 4 (pontosan 2 het)
Igen, de akkor már 2 hete itt volt. De mindegy is…4 hét, vagy 2 hét. Ennyi idő alatt nem lehet csodát várni, mert ez a keret több oldalról is nagyon vérzik.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.04. 21:57:24

geridoss írta:
2021.12.04. 21:40:23
Xavi itt van hány hete is? 4-5?
"Szerencsés végjátékkal, de a meccs nagy részében dominálva győzött a Barcelona a városi rangadón az Espanyol ellen – Xavi Hernández debütáló meccsén edzőként."

november 20 -> december 4 (pontosan 2 het)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.12.04. 21:49:59

Fernando írta:
2021.12.04. 21:15:55
Depay kegyetlen gyenge volt ma is. Emlékeztek mikor az egész fórum egyemberként küldte volna el Suarezt? Annak a teljesítménynek a felét nem nyújtja a holland. Rajta elhalt támadások, gyenge lövések (ha lehet annak nevezni ezt), egy sikeres egyéni megmozdulása nincs az embernek. Kezdem úgy érezni, ha Fati visszatér, előbb látnám Pique-t centerben, mint őt.

Nincs egy értelmes visszamozgása, állva várt labdák, borzasztó, hogy egyszer nem abba az irányba néz amerre tudna is lendíteni bármit az akción. Nyáron párban mehet Coutinho-val.

Nem érzem tragikusnak ezt a meccset, kell előre egy olyan ember aki képes mozgatni a támadószekciót. Busquets jól osztogat, de ha van elől 3 statikus támadónk cseszhetjük, hogy Alba néha beindul.
Az első félidők nem rosszak, ott akadnak helyzetek. Én azt mondom a másodikra elfáradunk, fejben is, olyan passzok voltak, amit előre le lehetett olvasni, persze, hogy beleléptek. Depay nagyon egyedül van elől, és lehet ez a center pozíció se fekszik neki. Én Couthinotól várom a csodát, benne meg kell lennie.
A keret meg nem hiszem, hogy gyengébb lenne a Betisénél például, mivel ők teli voltak, volt Barca játékosokkal, olyanokkal akik ide nem kellettek.
Nem jó, hogy végigtámadjuk a meccset, aztán a végén lazán lekontráznak minket, mert eddig az összes Xavi meccsen ez történt.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.12.04. 21:40:23

visca el barca írta:
2021.12.04. 21:35:05


Jol gyanitom h pont uo. gyengen jatszottunk mint barmelyik koeman meccsen?

Pontosan olyan volt.

Xavi itt van hány hete is? 4-5? Nyilván csodát senki se várt. Az eddigi meccseken voltak bíztató jelek, de ez az anyag ennyire elég, ahogy írtad is veb. Coutinho teljesen használhatatlan, mindegy milyen poszton van. Depaynak értékelhető megmozdulása nincs, egy 6 évvel ezelőtti csapatban max időhúzó csere lehetne. Széljáték semmi, de nincs is hozzá ember. Egy db Alba van, aki képes jó teljesítményre a szélen. Dest most tért vissza sérülésből, Abde tinédzser, Coutinhot hagyjuk.

Ahogy Dembelé beállt, volt pár lövése meg épkézláb megmozdulása, de nagyon látszik, hogy nincs játékban. Mindig mondjuk a Koeman féle mantrát, hogy majd ha Fati és Dembelé belejön és együtt pályán lesznek... Tény, hogy szükség van rájuk, és valamivel jobb lesz a támadójáték, mert most konkrétan 0.

Araujo pedig jelenleg a legjobb játékosunk. Ma is nagyot játszott.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.04. 21:35:05

Kivetelesen nem lattam a meccset, ha holnap lesz erom lehet bepotolom.

Latatlanba is tartom h a legnagyobb problemank, a borzalmasan gyenge keretunk. A kezdo 90%a max csereembernek jo. Lehet h lelkesedessel meg egy jo taktikaval egy picit erosebbek leszunk, de ha nem igazolunk gyorsan valahonnan 3-4 már kesz klasszist, akkor marad ez a semmi.

Jol gyanitom h pont uo. gyengen jatszottunk mint barmelyik koeman meccsen?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2021.12.04. 21:15:55

Depay kegyetlen gyenge volt ma is. Emlékeztek mikor az egész fórum egyemberként küldte volna el Suarezt? Annak a teljesítménynek a felét nem nyújtja a holland. Rajta elhalt támadások, gyenge lövések (ha lehet annak nevezni ezt), egy sikeres egyéni megmozdulása nincs az embernek. Kezdem úgy érezni, ha Fati visszatér, előbb látnám Pique-t centerben, mint őt.

Nincs egy értelmes visszamozgása, állva várt labdák, borzasztó, hogy egyszer nem abba az irányba néz amerre tudna is lendíteni bármit az akción. Nyáron párban mehet Coutinho-val.

Nem érzem tragikusnak ezt a meccset, kell előre egy olyan ember aki képes mozgatni a támadószekciót. Busquets jól osztogat, de ha van elől 3 statikus támadónk cseszhetjük, hogy Alba néha beindul.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.04. 21:06:59

Nekem a helyezkedés hiányzik. A legtöbb emberünk állva várja, hogy majd hozzákerüljön a labda. Így viszont szinte senki sincsen üresen és kénytelenek a védők maguk közt passzolgatni a legtöbb esetben, meg hátra a kapusnak. Amitől engem a világból ki lehetne kergetni.
Depay ma nálam egy 0 volt. Nem látom benne azt, hogy annyira labdát akarna szerezni. Ha megkapja, elpasszolja, alig csinál cselt. Mondjuk egyéni megoldásokat senkitől se nagyon láttam elől.
Dest nagyon keveset kapott labdát. Szegény mindig ott kérte, mert senki sem volt rajta.
A passszok lassúak. Ahelyett, hogy az üres embernek átívelnék, végigmegy a labda minden arrajáró játékoson, és már is oldalt váltott az ellenfél is.
Ez nem csak a mai meccsre volt igaz, hanem általánosságban. Mintha nem mernének nagy passzokat, cseleket bemutatni. Pedig inkább nézném azt, hogy nem sikerül, minthogy meg se próbálják.
Dembélé remélem többet tud mostmár játszani. Ő az egyetlen jelenleg, akivel lehet ritmust váltani. Aki próbálkozik távolabbról is. Előbb-utóbb be fog menni az a labda.
A fiatalokban én még mindig bízok. Abde is jó kis gyors játékos. Remélem Gavival nem lesz semmi komoly. Puig rengeteg labdát szerzett. Nem csinált nagyon feltűnő dolgokat, de szerintem jobb volt, mint Nico.
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.12.04. 20:45:16

Azért az szerintem túlzás, hogy közünk nem volt a meccshez...
Inkább mondanám azt, hogy a középpályán olyan 55-45%-ban javunkra eldőlő fölényt (a meccs nagy részében) képtelenek voltunk kreatív támadásokká formálni. Ez régóta fennálló hiba. Aki azt gondolta, hogy Xavi idejön és másnap már Bayernverő gárda leszünk, az nem tudom, mit gondolt eleve. Nem annyi volt a gond a csapattal, hogy nem tudták, melyik a kapu.

A csapat mentálisan és fizikálisan is olyan mélységbe jutott az elmúlt években, hogy onnan nem egy hónap melója lesz kirángatni őket. Éppen ezért teljesen "rendben" van, hogy kikapunk itt-ott. Vagy mondhatom úgy is, hogy inkább így kapjunk ki mint ma, mint úgy, ahogy az előző években számtalanszor. Most volt kaparás, volt akarás, futás stb. Nem azért kaptunk ki, mert elnyomtak minket és nem tudtuk játszani amit akartunk. Azért kaptunk ki, mert a befejezések terén gödörben vagyunk sérülések és mentális gondok miatt. Ezeket viszont lehet orvosolni megfelelő felkészüléssel, az viszont idő és qva sok munka. Az meg, hogy kontrából kaptunk gólt... az is azért van, mert támadt a csapat, ez meg benne van.

Nekem az tűnt fel, hogy a meccs vége felé mutatták a két csapat futásmennyiségét. Ez amióta az eszemet tudom, mindig úgy állt, hogy az ellenfél 2-3 kilométerrel mindig többet futott. Régen azért, mert olyan gyorsak voltunk, hogy futkoshattak fel-alá a labda után. Mostanáig meg azért, mert volt egy Messi, aki épp azzal a 2-3-4-5 kilométerrel sétafikált kevesebbet mint bárki más. Más kérdés, hogy most nagyon úgy tűnik, pont azok a gólok hiányoznak, amiket egyébként a PSG-ben sem rúgdos kosárszám... Viszont most a futásmennyiség szinte pöccre ugyanaz volt. Nem tudom, ennek van-e komolyabb jelentősége, de rossz dolognak azért nem mondanám.

Szóval szerintem ne temessük se a gárdád, se Xavit azért, mert ma kikaptunk, sem azért, mert az eddigi meccseken nem ment a sziporkázó játék. Ha tavasszal is ugyanez a tendencia lesz, ugyanígy nem jönnek majd a gólok (akár a felépült sérültekkel, akár új igazolásokkal, akár tök mindegy, milyen újításokkal sem), akkor már lehet joggal kérdezni, hogy mi is az irány és az jó-e. Most még annyi ideje sincs itt Xavi, hogy az összes kartonból kipakolhatott volna otthon...

Ha a játékosállomány gyenge, mert valóban vannak posztok, ahol az, azon is csak úgy lehet javítani, ha keresünk jobb játékosokat akár házon kívül, akár házon belül. Ez sem megy holnapra. De adjuk meg szerintem Xavinak és a csapatnak az időt a fejlődésre. Ha már Koeman kapott másfél évet az aberráltkodására, akkor Xavinak is minimum ennyi idő jár... és neki is két-három játékos, akit ő kér, hátha nem de Jongok lesznek azok...
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5166
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.12.04. 20:19:59

na de legalább a Tico is kikap otthon. Real felkészül :mrgreen:
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.04. 20:09:54

corol írta:
2021.12.04. 19:57:51
Jó kis középcsapat leszünk egy darabig, ezt tudomásul kell venni. Csak azt nem értem, hogy hol vannak a Messi által elnyomott szuper tehetséges fiatalok, amit itt annó többen is kitartóan nyomattak.
Légyszi ne :lol:


Depay nagyon beleszürkült, Fati nincs, Dembelé meccshiányos, de legalább most játszott pár meccset sérülés nélkül.
Kp továbbra is tinglitangli, nem tudom hogy tudja kizökkenteni Xavi ebből az egész csapatot.
Fel van adva a lecke az biztos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.04. 20:08:17

Lesz még pár ilyen meccsünk, úgyhogy nem lepett meg, hogy így alakult a mai. Gavi, Nico, Abde tavaly még messze volt ettől a szinttől, nem lesznek egycsapásra klasszisok, hiába jó "alapanyagok", idő kell. Ami látszik, hogy előre kellene legalább 2 emberke, egy Ferran Torres, Adeyemi pakkal más lenne nyílván. Dembelét is jó lenne megtartani vhogyan, hátha Pruna rendbeteszi. Mert ha egészséges maradna hosszabb távon, Xavi keze alatt kiteljesedhetne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése