Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.06. 11:03:50

Két hét szünet után nehéz megtippelni, hogy mi lesz. A hangulat szerintem jó lehet a csapatnál. Az új játékosoknak ugyan még kellene néhány meccs, hogy felvegyék a ritmust, de lélektanilag már a jelenlétük is dobhat a csapaton, és valószínűleg nagyon fognak hajtani ők is, hogy jól mutatkozzanak be.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.06. 09:14:41

elfogadhatónak tűnik a remény, hogy egy gyengébb Atléti és a Real elleni felszívott mentalitás elég lehet egy - döntetlenre. az Alves vs. Dest polémiában én Destre szavazok mert nála inkább akkor van baj, ha mindkét poszton (elől és hátul) próbálkozik, míg Alves hátul már nem tényező elől még be be jön neki valami.
az újak lutri, Dembélé ha a mostanában-legjobbját hozza akkor is kevés.
amúgy egyetértek, nehéz meccs lesz (melyik nem az?) remélem jóra is sikeredik.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.06. 08:40:44

Titinho írta:
2022.02.06. 07:09:28
Pár érdekes dolog még a mai meccsel kapcsolatban.

- Lenglet sérülését követően, a Piqué-Araujo duón kívül nincs középső védő a mai keretben. Lenglet (5 hét), Umtiti (3 hónap) sérülése után Eric Garcia már 2 hete edzésben van, viszont csak a jövő heti Espanyol elleni meccsen lehet újra a keretben. A B csapatból pedig azért nem volt lehetséges felhozni középső védőt, mivel tegnap este játszottak a kicsik is bajnokit és Mika Marmol és Ramos Mingo is kezdőként szerepelt. Arnau Comas pedig Covid miatt karanténban van.
Mingueza ott van a keretben :D

Én is nagyon várom a meccset, örülnék már egy győzelemnek a Tico ellen. A szünet előtt megfordították 2 gólos hátrányból a Valenciai meccset, de egyébként mocskosul rossz formában voltak. Ma ez semmit se fog számítani, nehéz meccs lesz.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.02.06. 07:09:28

Pár érdekes dolog még a mai meccsel kapcsolatban.

- Simeone Atletico edzőként már a 8.!!! Barca edzővel találkozik a mai napon, a Camp Nouban az előző 7-et nem sikerült legyőznie, 7 döntetlen mellett, 7 vereséggel áll.

- Az utolsó 5 Atletico elleni meccsen egyébként mi nem tudtunk nyerni, az utolsó 3 meccsen (mindhárom Koeman) még csak gólt sem rúgtunk nekik. Az őszi meccsen elért 2-0-ás meccsen már csak a végelszámolásnàl is számító egymás elleni mérleg miatt is jó lenne győzni, arra viszont nincs nagy esély, hogy a mi oldalunkra billentsük a mérleg nyelvét. Ehhez ma 3 gólos győzelem kellene. 3-0, 4-1, 5-2, stb.

- D. Alves 2016. május 8. után most először léphet pályára a Camp Nouban, akkor 5-0-ra nyert a csapat. 300 hét telt el azóta. Ferran Torres is január eleje óta a Barca játékosa, most debütálhat ő is. 50 napig volt távol a csapat a szentélytől.

- Az elmúlt napok edzésein Xavi az Adama-Auba-Ferran(jobb-közép-bal) hármast próbálgatta a támadó harmadban, tegnap egy ideig Adama-Ferran-Dembelé volt a sor. Mégsem biztos egyébként a 2 újonc kezdőként való debütálása, Adama és Auba is a padról kezdheti a meccset.

- Lenglet sérülését követően, a Piqué-Araujo duón kívül nincs középső védő a mai keretben. Lenglet (5 hét), Umtiti (3 hónap) sérülése után Eric Garcia már 2 hete edzésben van, viszont csak a jövő heti Espanyol elleni meccsen lehet újra a keretben. A B csapatból pedig azért nem volt lehetséges felhozni középső védőt, mivel tegnap este játszottak a kicsik is bajnokit és Mika Marmol és Ramos Mingo is kezdőként szerepelt. Arnau Comas pedig Covid miatt karanténban van.

- A tegnapi edzés előtt egyébként, Dembelét találták meg a szurkolók, a Ciutatba érkezésekor, a szurkolók a "Zsoldos Dembelé" rigmussal köszöntötték. A klubnál úgy hiszik, hogy a Camp Nouban sem fog meleg fogadtatásban részesülni, ha pályára lép.

Nagyon fontos lenne nyerni ma, nagyon kemény, küzdelmes meccsre számítok. Mivel Manzano lesz a bíró, így 12 emberrel kell megküzdeni. Érdekes volt egyébként Xavi és Simeone szócsatája is a sajtótàjékoztatón, emiatt is parázs meccs lesz szerintem. De bízok a srácokban, és Xaviban, egy 2-1-es győzelem jöhetne is. :wink:
jövőre adnék egy De Jong - Kessié - Pedri középpályát, a padon Busquets, Nico, Gavi cseresorral.
Egyetértek, nekem is ez az álom kp jövőre. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.06. 00:38:11

én is várom a holnapi meccset az új arcokkal, pofásabb a keret, az tény.

a főoldali cikkben vázolt kezdő realizálódása esetén viszont két dolog miatt csalódott lennék. az egyik Dest kezdőtagsága, a másik a már ötvenkilencedjére felsült busquets-de jong-pedri középpálya. az amerikai előrefelé sztem nullát tesz hozzá, cserébe hátul is felfűzik, Alves legalább támadásban még mindig tud adni ezt-azt.

ez a középpálya meg különösen Xavi személye miatt fájó, hogy egy ennyire impotens hármasra futja még mindig. nagyon remélem, hogy legkésőbb jövőre több ötlet lesz ezen a téren is, és hogy De Jong hamarosan ki lesz próbálva Busquets helyén. nagyon para, hogy megvettük az egyik legígéretesebb mélységi irányítót 3 éve, és akár csak rövidebb időre sem képes odaférni a valódi posztjára, mert itt van a 33 éves Busqo...jövőre adnék egy De Jong - Kessié - Pedri középpályát, a padon Busquets, Nico, Gavi cseresorral.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.05. 23:17:17

bence0330 írta:
2022.02.05. 23:04:05
Én nem hiszem
Legyen igazad....!

Szerk.: tartom a korábbi - hosszú évek óta tartó - véleményemet, hogy gyökeres, teljes megújulás kell.
Piké, Busi, Alba, Alves (Robi).....(lerágtuk már itt néhányszor, én a gyökeres változás párti vagyok)
Az, hogy nem lógnak ki, sajnos nem elég. Ide új motor kell!
Éhes, friss mentalitás kell. Nem azt értem ezalatt, hogy "mindent megteszünk" a Barcáért, nem a verbális elkötelezettség, hanem a játékfelfogás, a mentális és fizikai felkészültség, élesség, harapás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.05. 23:04:05

Peter írta:
2022.02.05. 22:51:46
Csak ezt egy hasonló jellegű és hozzáállású, tehát fejben és fizikálisan is ehhez alkalmazkodni képes csapat is kell, amelyik megfelelőlen táplálja a támadó triót..... :^o
A jelenlegi háttér a szent tehenekkel erre részben mentálisan, részben fizikálisan alkalmatlan.
Én nem hiszem, hogy mögöttük alkalmatlanak lennének a játékosok a kiugratásokra. Nem kontrára gondoltam én sem. Egyébként ha mégis alkalmatlanok lennének valamiért, Traoré és Dembélé 1v1-ben is tudják érvényesíteni a sebességüket, szóval ez önmagában is érdekes lehet, de Gavitól, Pedritől várhatóak szép labdák, és ha feljebb tud kóvályogni, akkor a "szent tehén" Busquets is brutál ütempasszokra képes. Utóbbinak mondjuk a posztja miatt ez csak akkor megy, ha odaszögezzük az ellent, és tényleg feljebb léphet. Ezzel mostanság azért volt bajunk. De a képessége neki is megvan hozzá, sőt, kb ez az erőssége.
Ha Alba kicsit belelendülne tőle is várható lenne néha ilyesmi. Most talán nem nagyon.

A sajtókonferenciája alapján amúgy Xavi is olyan izgatotan várja a meccset az új játékosokkal, mint én. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.05. 22:51:46

bence0330 írta:
2022.02.05. 21:35:26
Így, hogy Dembélé maradt, összeállhat jó eséllyel az általam nagyon várt Adama-Ferran-Dembélé hármas, ami tuti, hogy minden idők leggyorsabb átlagsebességű Barca-támadósora lesz. :) És a jelenlegi leggyorsabb Európában, az is fix. .
Csak ezt egy hasonló jellegű és hozzáállású, tehát fejben és fizikálisan is ehhez alkalmazkodni képes csapat is kell, amelyik megfelelőlen táplálja a támadó triót..... :^o
A jelenlegi háttér a szent tehenekkel erre részben mentálisan, részben fizikálisan alkalmatlan.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.05. 21:35:26

Így, hogy Dembélé maradt, összeállhat jó eséllyel az általam nagyon várt Adama-Ferran-Dembélé hármas, ami tuti, hogy minden idők leggyorsabb átlagsebességű Barca-támadósora lesz. :) És a jelenlegi leggyorsabb Európában, az is fix. Ráadásul egy esetlegesen beálló Auba sem lassaítana nagyon a dolgon. Én legalábbis nagyon erre számítok a kezdőben. Ferran középen, mert ő a legkevésbé cselező profil, meg ő az aki gólérzékeny. Dembélé meg Traoré meg felosztják a két oldalt, akár váltva is, szerintem Traoré játéka attól fog függeni, hogy inkább befejező szélsőként számít rá Xavi, vagy támogatóként. Előbbinél ő lenne a baloson, utóbbinál a jobboson. Dembélének kb úgyis mindegy.
Nyilván nem a tömörülő Madrid ellen fog ez legjobban bejönni, de azért szerintem lesz lehetőségük megmutatni legalább 1-2 villanásra a kengyelfutó módit. LDJ meg Depay után ez nagyon érdekes lehet.

A Napoli pl hajlamos lyukakat hagyni hátul, ott sokkal érdekesebb lenne egy ilyen sor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.27. 10:50:34

Én hagynám a lesszabályt a fenébe! Szerintem az emberek többsége a gólért nézi a meccseket. A bedobás is elvileg a támadó csapatot hívatott szolgálni,miközben egy embert kivesznek a csapatból,addig amíg elvégzi a bedobást.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.27. 10:27:39

csababarca írta:
2022.01.26. 17:25:12
LG írta:
2022.01.26. 16:36:18

És szerintem pont a szigorúbb lesszabály segíti a támadóbb, kreatívabb futballt, hiszen úgy tényleg meg kell találni a megfelelő időzítést a kiugratáshoz, vagy meg kell verni a védőt.

Szerintem korrektebb lenne meghatározni a lábak pozícióját (még ilyenkor is az általam leírtak miatt a védők vannak hatalmas előnyben), az lehetne egy járható út.
Ezzel nem feltétlenül értek egyet. A legtöbb ilyen lesnél, amikor mondjuk a váll lóg be a védő kifelé mozdul, a támadó befelé, így hiába lennének a lábak egyvonalban, a támadónak sokkal nagyobb a helyzeti előnye.
Persze van ennek az ellentéte is, úgyhogy ezek nagyon játékhelyzet függőek, nem lehet objektív szabályt hozni rá. Én is sokszor mérgelődöm, amikor a válla 1 mm-el beljebb van és lest fújnak.
Ugyanakkor én valamennyire annak is a pártján vagyok, hogy nem kellene visszanézegetni, hogy gólok előtt volt-e szabálytalanság vagy hasonló. A játékosoknak is iszonyatosan kiábrándító lehet, hogy nem tudják, hogy elmehetnek-e ünnepelni vagy sem, ahogy a szurkolók sem tudnak olyan önfeledten örülni.
Nem teljesen pontos a hasonlat, de az NFL-ben is csak azt nézik vissza, amit objektíven meg lehet állapítani. Az, hogy most holding szabálytalanság volt vagy a védő zavarta-e a támadót az elkapásban stb. nem nézegetik, nem lehet challenge-elni, ezek szubjektív ítéletek és kész. Ez szerintem egy teljesen jó megoldás lenne.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.27. 10:14:48

Most már csak az számít , hogy itt a 3 pont. Viszont nagy butaság volna elmenni amellett, ahogy ezt megszereztük. A csapat és a stáb is remelem tanul belőle . Nem akarok belemenni , kitárgyaltuk a meccs közben és utána is, milyen volt ez a produkció .
Egy dolgot Fati sérülésének ismeretében , de nélküle is, hülyeség nem játszatni Dembelet és kivenni a keretből . Ez hasznára a csapatnak biztosan nincs .
Amíg itt van csak akkor tud segíteni , ha játszik , rendelkezésre áll .
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.26. 17:25:12

LG írta:
2022.01.26. 16:36:18

És szerintem pont a szigorúbb lesszabály segíti a támadóbb, kreatívabb futballt, hiszen úgy tényleg meg kell találni a megfelelő időzítést a kiugratáshoz, vagy meg kell verni a védőt.
ebben az esetben nem segíti a jó szó, hanem mondjuk fejleszti a skilleket.

kosárlabdában se fog attól több kosár születni, hogy 5 centivel szűkebbre veszik a gyűrűt, vagy fociban a kaput (lézerrel váltják ki :lol: :lol: ) szűkebbre veszik.
pont az ellentétét okozná.
de az biztos, hogy precízebb dobások, lövések kellenének.

Szerintem ez egy unfair lesszabály ami most van.
Pláne azért mert a váll előrébb van továbbengedik, de ha valaki vállal szerez labdával előnyt, akkor meg fújják a bírók, hogy kéz. (Messinek volt egy ilyen esete pár éve, örökre belém égett)

Szerintem korrektebb lenne meghatározni a lábak pozícióját (még ilyenkor is az általam leírtak miatt a védők vannak hatalmas előnyben), az lehetne egy járható út.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 16:36:18

Andris írta:
2022.01.26. 12:03:44
Deluigi írta:
2022.01.26. 11:55:02
amikor kapta a labdat, lesen volt?
Nem. Amikor Torres kapta a labdát, akkor volt lesen, de akkor sem azért, mert valamit elrontott, és lesre futott.

Ami a lesszabályon finomítást illeti, én is a támaódfocit preferálnám, szóval nem szeirntem még a mostani lesszabály is túl szigorú. Most, hogy van var, szerintem már akárhogy lehetne csavarni a dolgot. Legyen minél több gól, legyen minél kevesebb eszköze a bunkerfocinak meg a védelemre építő csapatoknak.
Nem biztos, hogy a lesszabály enyhítése pont a védekező focit büntetné. Nekem most pl. Pippo Inzaghi ugrott be, aki állandóan a leshatáron kolbászolt, és várta, hogy előrevágják neki a labdát. És nála aztán sokszor tényleg centiken múlott a dolog, illetve azon, hogy mit látott a patrjelző, hiszen még nem var. De az ilyen típusú játékosok és csapatok enyhébb lesszabállyal kevesebb gólt kapnának.

Nekem ebből a szempontból a régi szabály tetszett jobban. Ha elkezdenék szerintem kihasználni a csapatok a hasonló helyzeteket, akkor szerintem vissza is állítanák, mert rájönnének, hogy ez nem okés.

És szerintem pont a szigorúbb lesszabály segíti a támadóbb, kreatívabb futballt, hiszen úgy tényleg meg kell találni a megfelelő időzítést a kiugratáshoz, vagy meg kell verni a védőt.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 12:48:38

Az Atletico ellen már 100%-os kihasználtsággal működhet a stadion. Mondjuk szerintem így is maximum 80-85.000 ember lesz, teltház biztosan nem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 12:03:44

Deluigi írta:
2022.01.26. 11:55:02
amikor kapta a labdat, lesen volt?
Nem. Amikor Torres kapta a labdát, akkor volt lesen, de akkor sem azért, mert valamit elrontott, és lesre futott.

Ami a lesszabályon finomítást illeti, én is a támaódfocit preferálnám, szóval nem szeirntem még a mostani lesszabály is túl szigorú. Most, hogy van var, szerintem már akárhogy lehetne csavarni a dolgot. Legyen minél több gól, legyen minél kevesebb eszköze a bunkerfocinak meg a védelemre építő csapatoknak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.26. 11:59:56

drobika írta:
2022.01.26. 11:51:17


Ugyanakkor meg az gól, ha egy passzal később talál be más játékostól kapott labdával eleve les poziciós indulás, és ebből adódó előny miatt. Azért legyünk önkritikusak is egy kicsit. Volna mit még finomítani ezen a lesszabályon.
pár éve még les lett volna, nem egy ilyen gólt fújtak vissza.
jogos a felvetés amúgy, de a bírók szabályszerűen jártak el, mégha rossz is a szabály.

Bár én azt mondom, a támadófocit kellene támogatni, és én csak lábat néznék. ha az előrébb van oké les.
De az nem fair, egy lapos passznál azzal indokolunk olyan szitut, amikor a fej előrébb van, hogy azzal is gólt lehet szerezni....életszerű:D
Meg eleve, egy kiugrásnál a védő kifelé mozdul (ergo teste kaputól elfelé dől) támadó meg a futás fizikája miatt előre fog dőlni. Lehet a lába hátrébb van a csatárnak, de a teste előbbre, és akkor les.
Én ezen változtatnék a leginkább, mert helyzeti előnybe hozza a védőket, szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.26. 11:55:02

amikor kapta a labdat, lesen volt?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 11:51:17

Még annyit a ,, lesgólhoz ,,
Van azért annak valami diszkrét bája, hogy a VAR segítságével ( ami szerintem jó használat mellett hasznos volt a foci számára), hogy egy szép csatármegmozdulást, fejest, lövést, amit saját maga a védővel szemben teremtett meg, gólt nem adnak meg, mert a hangya méretével előrébb volt a digitális vonal szerint.

Ugyanakkor meg az gól, ha egy passzal később talál be más játékostól kapott labdával eleve les poziciós indulás, és ebből adódó előny miatt. Azért legyünk önkritikusak is egy kicsit. Volna mit még finomítani ezen a lesszabályon.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.25. 20:53:50

De könyörgöm, értsétek már meg, hogy Frenkie nem azért volt lesen, mert ott lébecolt meg ennyire fegyelmezetlen. A támadás előző üteménél mutatott be egy szerintem szenzációs beindulást, csak épp hiába, ezért került oda, ahol volt. Lesen, igen, de nem azért, mert ilyen kis béna kacsa szerencsétlen, hanem mert a társak nem tudtak lépést tartani vele ebben az esetben. És esélye se volt visszajönni sem.
Nem értem, miért beszélünk egyáltalán arról, hogy lesen volt, abszolút nincs jelentőssége, és ráadásul nagyon jól tette amit tett, aminek végül ez lett a mellékhatása.
A csapat a szerencsének köszönheti, hogy ott volt, és gólt lőtt. De ő maga nem a szerencsének köszönheti, ő egy remek megmozdulás következtében került oda. Nem csak remek, hanem olyan, ami baromira hiányzik a mindennapokban is a csapatunk támadójátékából.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.25. 18:59:58

FDJ szerintem bele tud tanulni ebbe is, de egyelőre nem megy neki, ez világos.
Még mindig ügyes, és még mindig gyors, és stabil is, de nem mindig hoz jó döntést és sokszor helyezkedik rosszul, ennyi baj van vele.

Szerencsére ezeken könnyebb javítani mint azon hogy valakinek [auto_cenzúra] az egyensúlya vagy lassú, vagy nincs labdaérzéke.. :D

Jó lesz ő, de egyelőre őt én is feláldozhatónak tartom, KIVÉVE ha végre lekerül Busi és megkapja az ő helyét vagy FDJ vagy Nico.

Utána lehetne látni hogy mi merre hány méter, mert FDJ nagy előnye hogy a kp bármelyik pontján és a védelemben is bevethető. Ezt tesztelni kéne és ki is kéne használni.

A gólja hát jó lesen volt de Torres nem szóval ennyit erről, belőhette volna ő is.
Meg amúgy még volt 1000 helyzetünk, igaz nagyon picik de nem a semmiből jött a gól. Előtte volt lesgólunk is nem? Torres lőtte azt is, vagy az még a Bilbao ellen volt? Nem tiszta már.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.25. 12:34:15

Andris írta:
2022.01.24. 13:47:48

Nagyon ajánlom, hogy minimum az egész akciót nézd vissza, de sokkal inkább a meccset is, kicsit jobban figyelve, mit játszik a holland srác. Nem volt extra, de szerintem egyáltalán nem volt rossz.
Nekem nagyon nem jött át az ő jó focija.
A második félidőben szörnyűek voltak a beívelései.
De, hogy mondjak pozitívumot is. Legalább hajtott a mérkőzés végén is. Nem adta fel annak ellenére sem, bármennyire is nem ment a játéka.
Ebből a harcosságból lett a gól is (mert próbálta megjátszatni magát).
A gond az, egy erősebb csapat ellen ez nagyon kevés lesz.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.01.25. 10:26:53

F.d.Jong véletlen góljához - az orbitális lesre futáson és az ott trallallázásán kívül - F.Torres játékintelligenciája is kellett.
Az a részben saját, de ugyanannyira Guardiola edzősége alól is hozott mentalitás, hogy mindig a legjobb helyzetben lévő játékos rúgja kapura a labdát az adott helyzetben, amikor még passzjátékra van lehetőség.
Más elbombázta volna kapu felé. (lásd L.d.jong bikázása)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.25. 09:30:37

Andris írta:
2022.01.24. 13:47:48
drobika írta:
2022.01.24. 13:33:17
De Jong ha nincs eszméletlen nagy lesen az indításkor, amiből aztán a helyzeti előnye is lett, akkor ez nem gól...Szerencsére másfelé volt az indítás, de ha ő kapja.. méterekkel elkalandozott lesen a fiú. Furcsa fintora a sorsnak, hogy épp ő lett a nyerő ember, mert konkrétan ha osztályozni kellene a 10-es skálán, akkor nem lehet tőöb 3-masnál. Jóindulattal.
Na akkor kénytelen vagyok ezt is pontról pontra venni:
1. Ha De Jongnak nincs helyzeti előnye, akkor is jó eséllyel gól, mert Alba kiváló passza Ferran T beindulására jött, amivel már ő maga is tökéletesen tiszta helyzetben volt. Ha nincs ott Frenkie, befejezi saját maga.
2. Nem méterekkel kalandozott lesen a fiú, hanem egy egészen kiváló beindulást mutatott be, épp csak nem jött a passz még az Alba előtt labdát birtokló embertől.
3. Szerintem kifejezetten jól játszott az elmúlt hónapokban mutatott játékához, és sok csapattársához képest is. Kevés labdavesztés, sok túlerővel szembeni labdamegtartás, és kifejezetten örömteli módon sok megindulás felfelé, akár labdával, akár anélkül.

Nagyon ajánlom, hogy minimum az egész akciót nézd vissza, de sokkal inkább a meccset is, kicsit jobban figyelve, mit játszik a holland srác. Nem volt extra, de szerintem egyáltalán nem volt rossz.
Tisztelem a véleményed, de nem értek veled egyet .
FDJ szerintem nagyon nem játszott jól . A gól pedig egyértelműen a helyezeti előnyéből akadt , amit a lesrefutás eredményezett. Más kérdés hogy szabályos volt a gól hiszen nem ő kapta a labdát szerencsére, pedig arra számított mert ez volt a kézenfekvő megoldás , hála istennek nem így lett .
Rengetegszer adta el a labdát és nem az a vezéregyénisége a csapatnak , mint amiért jött .
Ha más játékosokkal szemben kritikusak vagyunk , vele is annak kell lennünk .
De sokkal inkább zavar az, hogy a támadójáték konkrétan nulla. Előre senki sem megy, mindenki hátra teszi a labdát ezer passz stb.
Ezzel nem fogunk semmire sem menni, akárki lesz az edző ez tuti
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.24. 20:18:24

Tavaly, mikor az Atletico abban a nagy menetelésében volt, sorra nyertek 90+ percekben ehhez hasonló nyomi játékkal egymás után. Pedig sokkal komolyabb keretük van. Senki nem kérte számon tőlük. Kell hozzá egy kis szerencse, meg valaki, aki képes a villanásra, és ez jelenleg nálunk Ferran Torresben szerintem megvan, ő érzi a kaput, ő Dembélével ellentétben nem kreálja a helyzeteket, de szintén Dembélével ellentétben képes, és képes is lesz szerintem továbbra is meccsek eldöntésére is. Egy ilyen játékos nagyon kellett.

A következő két héttel kapcsolatban van egy olyan félelmem, hogy a pihenés nem lesz elég. Ez a fizikai állapotot sajna csak nyáron lehet majd helyretenni szerintem. Az elmúlt pár meccsen nem nyiffantunk ki a végére, de szerintem főleg azért, mert nem is mentünk úgy, mint a mérgezett egerek. Nem bírjuk a tempót, és ezen nemigen lehet szerintem változtatni már év közben. Talán kicsit javulni lehetséges.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése