Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.01. 12:42:37

Mezner2 írta:
Bob_Marley írta:Én sem éreztem ezt egyáltalán vészesnek. Kontrolláltuk végig a meccset, nem adtunk teret az ellenfélnek, jött egy gól, s nyertünk, ennél több nem is kell főleg idegenben.

Neked lehet nem kell több, de én nem ezért szerettem bele immár lassan 10 éve a csapatba..Úgyhogy nekem ennél jóval több kell, és egy ilyen kerettől ez el is várható !
Sokkal jobban értékelek, egy szép játékkal elért X-et mint egy ilyen győzelmet, ez így leírva hülyén hangzik (még számomra is, pedig én írom) , de én elsősorban szórakozni szeretnék a meccseinken, és nem elaludni... Aztán kinek a pap, kinek a papné...
Akkor lehet nem ugyanazt láttuk. Nem volt sziporkázó egy meccs, de végig a mi játékunk dominált, sok okos dolgot láttam, betaláltunk, a végén a Malaga egyenlíthetett volna, szó se róla, de szerencsére maradt az 1:0. A játékon van mit csiszolni, de kifejezetten jó, hogy még ha van is 1-2 olyan szitu mikor totálisan elcsúszunk védekezésben, de összességében csak Villa talált be egy bravúr góllal. S ezt jóval fontosabbnak érzem mintsem rúgunk-e hatot vagy sem. Tavaly sem a gólokkal volt gond, vagyis igen, mert hátul is nagyon termeltünk.
S igen az ilyen "kiizzadt" meccsekkel lehet bajnokságot nyerni, tavaly is ezek segítettek minket, hogy fordítottunk, behúztuk stb. Nem a Real elleni meccseken dől el a bajnokság, évek óta mondom, hanem azon, hogy a 38 meccsen ki koncentrál jobban. S igen egy idegenbeli meccsnek mindig is nagy értéke van, 1:0nál több nem kell, főleg, hogy játékban sem láttam katasztrófát. A meccs nagy részében domináltunk, ellenfélnek nem nagyon volt helyzete, jól működöt a csapatjáték, s a Malaga is jól lezárta a területeket, kifejezetten sokat lehet tanulni a meccsből. Nyertünk, ezek az apró sikerek segítenek minket, hogy meglegyen a Liga, s ez a legfontosabb.

Ma még húzósabb meccs várható, 1:0al most is maximálisan kiegyeznék.
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.01. 12:39:23

Na, eljött a nap!
Itt az ideje megszereznie Neymarnak az első bajnoki gólját! 8)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.01. 12:24:54

A Malaga ellen is arra alapoztam hogy jelentősen meggyengültek aztán mégis elég rendesen megszenvedtünk ellenük. Erre a Valenciára sem lehet rásütni, hogy erősödtek volna, de ha az utóbbi 2-3 meccshez hasonló intenzitást mutatunk, akkor ma is nagyon nyögvenyelős lesz a dolog.

A főoldalon írt kezdő szinte borítékolható, Pedroval a támadósorban. Sajnos a kulcsembereink nincsenek topformában, főleg igaz ez Iniestára és Messire, de általánosságban az egész csapatnak nagyot kell javulnia, úgyhogy nem lesz ez ma könnyű menet.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.08.31. 16:56:05

Bob_Marley írta:Én sem éreztem ezt egyáltalán vészesnek. Kontrolláltuk végig a meccset, nem adtunk teret az ellenfélnek, jött egy gól, s nyertünk, ennél több nem is kell főleg idegenben.

Neked lehet nem kell több, de én nem ezért szerettem bele immár lassan 10 éve a csapatba..Úgyhogy nekem ennél jóval több kell, és egy ilyen kerettől ez el is várható !
Sokkal jobban értékelek, egy szép játékkal elért X-et mint egy ilyen győzelmet, ez így leírva hülyén hangzik (még számomra is, pedig én írom) , de én elsősorban szórakozni szeretnék a meccseinken, és nem elaludni... Aztán kinek a pap, kinek a papné...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.08.31. 14:39:52

visca el barca írta:hoppá :shock:

chavi meg alexis még a keretben sincs, ez ám a meglepi.

messi remélem tényleg rendbe jött, nem kellene szórakozni vele. hu de örülnék ha valami váratlan folytán tello fiúszka kezdene pedro helyett :lol: bár tavaly tul sokat nem játszott jobb oldalon...
Tata nem beszélt a levegőbe a rotálással kapcsolatba. Reméljük szezon második felében meglesz az eredménye.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.08.31. 13:58:43

mess2009 írta:néhány észrevétel a hsz.-eket olvasva:
az nem új hogy néhányan éppen ellentétes véleményt hoznak, vagy látnak egy-egy meccsből mint én, de azért engem elgondokodtat, pl:
-Messi: előttem továbbra is hordoz némi "ködöt"az ő sérüléses időszaka és főleg ahogy kezelik, mert a konklúzió, a száraz tény nagyon is világos: Messi KEVESEBBET JÁTSZIK!
- Fabregas: van aki szerint a legjobb volt én állítom, hogy legalább 3-4 ziccerben lassan,körülményesen -tehát eredménytelenül- oldotta (vagy éppen nem oldotta )meg a helyzeteét de: kétségtelen, hogy AKAR és HAJT és ez valóban erény, sőt azt is látom, hogy az ő gyakoribb hasznossága a gólpasszokból és nem a góllövésből áll.
Iniesta:nála látszik legtisztábban hogy NINCS CSÚCSFORMÁBAN, de most már voltak bíztató áttörései és azt is (látni vélem), hogy próbálja javítani a gólerejét, többet próbálkozik a lövésekkel, vagy az akció befejezésével.
-Song: előttem teljesen világos néhány adottságbéli hiányossága, úgymint a nehezen fordulás, lassú kezdősebesség, és ami ebből adódik a kevésbé hatékony szűrőképesség(mondjuk Busihoz viszonyítva pl.)most a gólveszélyes helyzetünknél pl. Valdés mellett aki mellé feküdt ő mellé csúszott! ettől függetlenül ha van területe és nem egy (vagy több) technikás-gyors áll vele szemben vannak jó meccsei.
-a Liga mezőnye: bevallom máris meglepett a Levante döntetlenje - emelve egyúttal a mi győzelmünk értékét, és világossá teszi azt a tényt, hogy van egy stabil jól mérhető erő sorrend de nincsenek eleve lefutott meccsek, és nincs standard csúcsra járatás, a szezont a csapat erőforrásaihoz igazodva jó átlaggal lehet megnyerni és ebbe belefér az is hogy tudni kell eltalálni a csúcsrajáratás időzítéseit.
Korrekt összefoglaló, egyetértek a meglátásaiddal. Ráadásul azóta a Levante még idegenben is begyűjtött 3 pontot, tehát annyira talán mégsem kutyaütők.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.31. 12:55:36

hoppá :shock:

chavi meg alexis még a keretben sincs, ez ám a meglepi.

messi remélem tényleg rendbe jött, nem kellene szórakozni vele. hu de örülnék ha valami váratlan folytán tello fiúszka kezdene pedro helyett :lol: bár tavaly tul sokat nem játszott jobb oldalon...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.27. 08:41:57

néhány észrevétel a hsz.-eket olvasva:
az nem új hogy néhányan éppen ellentétes véleményt hoznak, vagy látnak egy-egy meccsből mint én, de azért engem elgondokodtat, pl:
-Messi: előttem továbbra is hordoz némi "ködöt"az ő sérüléses időszaka és főleg ahogy kezelik, mert a konklúzió, a száraz tény nagyon is világos: Messi KEVESEBBET JÁTSZIK!
- Fabregas: van aki szerint a legjobb volt én állítom, hogy legalább 3-4 ziccerben lassan,körülményesen -tehát eredménytelenül- oldotta (vagy éppen nem oldotta )meg a helyzeteét de: kétségtelen, hogy AKAR és HAJT és ez valóban erény, sőt azt is látom, hogy az ő gyakoribb hasznossága a gólpasszokból és nem a góllövésből áll.
Iniesta:nála látszik legtisztábban hogy NINCS CSÚCSFORMÁBAN, de most már voltak bíztató áttörései és azt is (látni vélem), hogy próbálja javítani a gólerejét, többet próbálkozik a lövésekkel, vagy az akció befejezésével.
-Song: előttem teljesen világos néhány adottságbéli hiányossága, úgymint a nehezen fordulás, lassú kezdősebesség, és ami ebből adódik a kevésbé hatékony szűrőképesség(mondjuk Busihoz viszonyítva pl.)most a gólveszélyes helyzetünknél pl. Valdés mellett aki mellé feküdt ő mellé csúszott! ettől függetlenül ha van területe és nem egy (vagy több) technikás-gyors áll vele szemben vannak jó meccsei.
-a Liga mezőnye: bevallom máris meglepett a Levante döntetlenje - emelve egyúttal a mi győzelmünk értékét, és világossá teszi azt a tényt, hogy van egy stabil jól mérhető erő sorrend de nincsenek eleve lefutott meccsek, és nincs standard csúcsra járatás, a szezont a csapat erőforrásaihoz igazodva jó átlaggal lehet megnyerni és ebbe belefér az is hogy tudni kell eltalálni a csúcsrajáratás időzítéseit.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.08.27. 07:16:31

Csak nekem tűnt úgy, hogy ez a meccs a tavalyi év folytatása volt? Ha a Malaga a BM lett volna, vagy a RM, Kikaptunk volna Ez a taktika már réges régen kevés.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.27. 02:10:33

Én sem éreztem ezt egyáltalán vészesnek. Kontrolláltuk végig a meccset, nem adtunk teret az ellenfélnek, jött egy gól, s nyertünk, ennél több nem is kell főleg idegenben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.26. 15:53:42

Gyengusz meccs volt a Málaga elleni is, sajnos sokszor erőltettük (szerintem) indokolatlanul a támadásokat középen. Szinte a legtöbb akciót ott akartuk befejezni, de Angeleriék rendre odaértek még mielőtt előtte volna valamelyik Barça-játékos a labdát. Sokkal előbb le kellett volna zárni a meccset, majdnem ráfizettünk, de nagy adag szerencsével elvittük a három pontot, Adrianónak hála.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2013.08.26. 15:15:40

Létezik olyan statisztika, hogy rangsorolva ki milyen gyorsan fut az első csapatból?
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.08.26. 12:05:25

Barcaman14 írta:A letámadásunk ismét jól működött, de sem az sem pedig a játékunk úgy egészében véve nem közelítette meg a Levante elleni intenzitást és ez nem feltétlenül Messi hiányának tudható be. A Malaga ugyan keményen játszott, de nulla fantáziával és ahogy tippeltem örülhetnek, ha stabilan ott lesznek a középmezőnyben. Ezeket figyelembe véve, nem lehetünk éppen elégedettek a tegnap játékkal, de nagyon értékes 3 pontot szereztünk köszönhetően Adrianonak, Valdésnek és a kapufának. Szerencsénk volt, hogy Fabrice nem lőtte be, mert nem éreztem annyit tegnap a csapatban, hogy utána meg tudnánk nyerni ezt a meccset.

Az, hogy kapott gól nélkül állunk a Ligában, nagyban köszönhető annak, hogy komolyabb támadópotenciállal még nem igazán szembesültünk.

Ha nem is lehet minden meccsen úgy pörögni, mint a Levante ellen, de a tegnapinál jóval több kell hosszútávon!
Nos már csak 36 meccset kell megnyerni. De igazából véve, azért vannak itt komoly gondok. Olyan érzés, hogy Xavi és Iniesta elfelejtettek focizni Pedroval együtt, akik tegnap jók voltak szerintem, az Fabregas, Alexis, Valdes a végén nagyott fogott. Középmezőny dologhoz annyit, hogy a Real, Barca, Atletico hármas kiemelkedik utánuk bármi lehet, ahogy tavaly is volt...
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.26. 11:59:28

A letámadásunk ismét jól működött, de sem az sem pedig a játékunk úgy egészében véve nem közelítette meg a Levante elleni intenzitást és ez nem feltétlenül Messi hiányának tudható be. A Malaga ugyan keményen játszott, de nulla fantáziával és ahogy tippeltem örülhetnek, ha stabilan ott lesznek a középmezőnyben. Ezeket figyelembe véve, nem lehetünk éppen elégedettek a tegnap játékkal, de nagyon értékes 3 pontot szereztünk köszönhetően Adrianonak, Valdésnek és a kapufának. Szerencsénk volt, hogy Fabrice nem lőtte be, mert nem éreztem annyit tegnap a csapatban, hogy utána meg tudnánk nyerni ezt a meccset.

Az, hogy kapott gól nélkül állunk a Ligában, nagyban köszönhető annak, hogy komolyabb támadópotenciállal még nem igazán szembesültünk.

Ha nem is lehet minden meccsen úgy pörögni, mint a Levante ellen, de a tegnapinál jóval több kell hosszútávon!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.08.26. 11:43:17

A tegnapi meccsen csak a gólok hiányoztak-számomra.Jól nyomtunk, óriási fölényben játszottunk.A csapatban -önmagához képest-Xavi halványabb volt, Ini is néha.Fabregas jól tolta,elől Pedro kevés labdát kapott, Alexis pedig amit kapott -elbénázta...Hátul jó volt Masch,Song is megfelelt. Adriano a gólján kívül is hibátlanul játszott.Az öszbenyomás : nyomjuk de ki fog itt gólt lőni??
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2013.08.26. 08:25:56

Azért Songot szerintem simán ki lehet emelni tegnapról. Óriásit melózott.
Alapvetően nem lett volna különösebb probléma a tegnapi játékunkal, csak rengeteg volt a rossz egyéni teljesítmény. Lassúak és pontatlanok voltunk. Főleg azok, akik meghatározták volna a támadójátékot. Viszont megint nem kaptunk gólt, még ha szerencsénk is volt a végén, de a letámadás jól működött.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.08.26. 07:26:00

Egyénileg nem nagyon kell kiemelni senkit, de Alexis évek ota esik-kel, a kapura nem veszélyes.
Pedró sem sok, talán érdemes lenne középpályán kiprobálni, sokat melozik, jol cselez és gyors is.
Sajnos Xavi nagyon leült, tiszta alibi, csak arrább tolja a bört. Nem sok ujdonságot látok Tatánál-
egyenlőre. Messin kikül -talán Neymár - nincsen aki ugy isten igazából bindulna.
Fecó
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.26. 02:47:29

Amúgy igen ugyan azt az ötlettelen focit lehetett látni mint tavaly,vagy 2007ben...És elgondolkodtam hogy miért is lehet ez...A tiki-taka jobb csapatok ellen csak is kizárólag akkor működik,ha van elől 1,inkább 2 ember aki hátulról lendületből beindul,vagy húz vmi váratlant,és ezzel megbontja a területet,úgymondd kizökkenti a a passzolgatást,és az így megnyíló területeket azonnal bejátszák Xaviék...Ehhez egy extra technikás,elképesztően gyors,jól cselező ember kell...Nagyobb csapatok ellen 2 is,mert egyet le tudnak venni...Amint ez nincs meg,nincsenek meg az üres területek és jobb híján jönnek az oldalpasszok járatják míg nem lesz...Csakhogy ha vki nem csinál akkor jön a passzív játék...A többit tudjuk...

Röviden...És itt jött képbe anno R10,Eto...amint az ő teljesítményük visszaesett pláne R10 ugye kifúj,maradt az egyszem Eto akit kizártak megfolytottak,ráadásul mint csatár előrébb is helyezkedett ő nem tudott szervezni egyedül...2007es szezon olyan is volt amilyen...Ugye okés még lett volna Deco de addigra ő is visszasüllyedt egy jó középszerű szintre...Namost ekkor jött ugye egy bizonyos argentin csodagyerek...Ez mind szép és jó is,de ha egymaga van megölik a pályán,egyik Mou-s madrid meccsen egy félidő alatt több mint 40szer faltolták...Kell vki mellé aki még képes a védelem megbontására...Eto-Henry nyílván pazar volt...Ibra azért volt bukó,mert ő nem a futkosós játékos,esélytelen volt hogy működjön...Aztán Villa amíg el nem kezdett bajlódni sérülésekkel,meg később ugye a lábtörés,addig ő is a tipikus futkosós embert elvivős csatár volt...Amikor a Mu ellen 2011ben Messi belőtte kb 20ról,no itt látszott hogy mit jelent az hogy elviszik az embert...Pedro és Villa szinte tökéletesen egyszerre elkezdtek kifelé futni,elment velük pár ember,megnyílt e terület...És itt Messi belőtte de a lényeg,hogy rögtön volt hely lőni,de let volna passzolni is...

Ezért vagyunk ennyire marhára gyámoltalanok Messi nélkül...Mert Xavi és Ini a világ legjobb szervező középpályásai ha van terület ahova be lehet játszani...Deha nincs csak tökömlöködnek...Nem Lampard tipusú játékosok hogy 25-30ról lazán ráverik...Ők azt keresik gépiesen miközben körbe jár a labda,hogy hol van egy bemozgás,kit lehet megjászani...De ha nincs ki bemozogjon,elmozgassa a védelmet akkor semmire nem mennek...persze hangsúlyozom jobb csaptaok ellen,szal most nyílván egy Levante annyira más szint hogy becsukott szemmel is megoldják...De ahol van egy nagyon masszív szervezett csapat védekezés,és van olyan minőség hogy nem hibáznak,ott meg vagyunk lőve Messi nélkül...És Cesc nem megoldás mert nem csatár és nem is a rohangálós fajta...Alexis rohangál de mindíg elszúrja,ha van vele szemben egy védő vége...Pedro meg egy szezon erejéig ráérzett,megtalálta az összhangot leginkább talán Villaval...De neki sem megy mióta Villanak sem,nem érzi ő igazán,ő is sokkal inkább középpályás erényekkel bír...És innentől ha nincs Messi vége, akin meg most lehet vitatkozni hogy csatár nem...Mind1,félisten és megoldja... :D

És akkor megy a műsor,hogy csak középpályásokkal elől elmozgások nélkül akarunk gólt rugatni...A zsuga megvan a 16osig,persze a világ 6 legjobban passzoló játékosa áll ott,feldől a pálya,80%os labdabirtoklás,de amikor kéne vmit kezdeni akkor van az hogy mindenki keresné azt az egy embert aki kiugrik akinek kezden vmit,csak senki sem az a pályán lévők közül...Fabregast ha megfigyeljük,ha 15méterre kb üresen áll a kapu előtt akkor is 4szer szétnéz kit játszon meg...Azt általában mire ráébred hogy "hát én marha hát akárhogy ellövöm bemegy innen" már odaér vki...

Egész egyszerűen nincsenek elől a területet megnyitó "futkosós" csatáraink,akik felválalnak egy az egyet,de nem úgy mint Ini,vagy Cesc hogy aztán azt nézi hova adja,hanem kapura törnek ténylegesen veszélyesek a kapura...De van megoldásunk erre abszolút jelenleg...És először Tegyük félre Messit,meg Neymart...Nyílván ha ők ketten játszani fognak ez nem kérdés meg lesz oldva...De ott van még Tello is...Aki igen megtolom utolérem lövök típus...De ő rászúrja,ő a kaput keresi,és pokolian gyors és közel nem ügyetlen...Okés nem egy Messi...Technikaliag meg amúgy is sokkal "butább" labdarúgó,de nem véletlen hogy amikor ő játszott azért egyből volt élet elől...És Neymar is ahogy beáll már látszik hogy más a zsuga...Okés még csak kis hatása van,de most jött ha beilleszkedik rendesen komoly lesz...De mi erölködünk a középpályások mindenhol jók elvvel,töketlen Pedrot játszatjuk teszem azt akár az előbb említett Tello helyett,akivel hozzá képest azért beljebb lennénk...És várjuk hogy Pedro 2011es formáját hozza,meg hogy Sanchez,aki sosem volt nagy gólvágó szórja a gólokat...A végen meg mindíg az van hogy majd jön Leo bever 3mat azt mind1...No igen ám de mivan ha nem jön Leo,ha őt épp Pepe tapossa meg könyökli szájba egyszerre,vagy teszem azt borogatással a lábán ücsörög búskomoran...És oda jutottunk hogy a Psg ellen sérülten is beküldtük kb alig bírt labdába érni,ki is vonta magát a jétékból,de azért ígyis alapvetően tőle indult ő kezdte azt a támadást amivel továbbjutottunk...És lett a szép 7-0,no mind1... :D

És ezt a gondolatom továbbvéve...Mindíg mondják,főleg a nem Barca fanek, hogy Messiből Xavi meg Iniesta csinál ekkora labdarúgót...Mi lenne nélkülük Messivel...Részben jogos...De kérdés mi lenne Xavi Iniestaval Messi nélkül...Oldalpasszolók? Azért ez erősen oda vissza játék...
(A spanyol válogatott is akkor volt toppon mikor Torres-Villa futkároztak elől csúcsformában)

És okés ez most kissé sarkított de,nem véletlen hogy mindíg mondjuk Messire építjük a játékunkat,anno R10re...Igen ez szó szerint így van lényegében...A tiki-taka titka egy villámgyors kapura törő klasszis aki megbontja a védelemet...Ha ez kevés,mert megölik akkor 2...Vagy 3, mindegy,mert mögötte a 2 középpályás zseni úgyis megoldja...Hmm 3, "véletlen" pont akkor volt a 6kupa...Hmmm...

De jók vagyunk,illetve jók lehetünk ha minden jól megy,mert Neymar Messi bőven megoldják...Onnatól meg akkora baj nem lehet...Ha elől jó a zsuga,nem megy hátra a labda csak szökőévente,mind1 ki áll ott...Valdes lepkézhet,Pique küldözheti a puszikat védekezés közben Shakiranak,Dani meg nyugodtan indíthatja az ellenfél kontráit a tökéletes beadásaival... :D Eddig is ez volt,azt mégis jöttek a sikerek... :D Könnyen lehet Neymar lesz a legnagyobb "védő" igazolásunk,mert amíg elől elzsugáznak Messivel addig nehezen védi be Valdes a kapunkba,bár tőle láttunk már furábbat is...(Bocs VV :) :D :D :D Persze megint sarkított nyílván... :wink:

Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.26. 02:33:38

Körülbelül lemásoltuk a tavalyi Valencia elleni meccsünket. Ott is hullagyengék voltunk, és ott is Adriano bombája döntött.
Remélem azért szerdán már gálázunk. :D
Kezdenie kell az Atma ellen Messinek és Neymarnak!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.26. 01:58:27

szerintem nem volt ez olyan vészes, habár én sem tapsikoltam a képernyő előtt.

ugyan nem volt sok helyzetünk, de azért messi az messi, tudjuk, hogy nagyban függ tőle a támadójátékunk, vele biztosan más lett volna ez a mai meccs.

pozitív, hogy ma sem kaptunk gólt, és a letámadásunk is jobb, mint tavaly volt, látszik tata munkája.
a jolly joker (messi és neymar egyszerre a pályán) pedig továbbra is a tarsolyban marad, abban mindig lehet majd bízni.

a győzelmünk harmatos játékkal IS megérdemelt.
igazából a meccs utolsó szakaszán kívül kezünkben volt a gyeplő.
a végén visszaálltunk, megbüntethettek volna, de igazságos az a 0-1. :wink:
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.08.26. 01:27:00

Capon írta:A lényeg, hogy megvan a 3 pont és nem kaptunk gólt, egyébként meg egy rém gyenge meccs volt.
Nem akarok senkit sem kiemelni, mert úgy volt rossz az egész ahogy volt, de Fabregas gyorsaságát nem is tudom mihez tudnám hasonlítani, szerintem már oviban is a hintaló volt a jele.
Tényleg nagyon lassú, de amikor az Arsenalban játszott, szerintem sokkal gyorsabb volt, de lassúnak nem neveztem volna akkoriban.

http://www.youtube.com/watch?v=o0Gopxz2bf4 kb 1 percnél van az ő gólja.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.08.26. 00:26:16

Azért az sem semmi,hogy csak mi nem kaptunk még gólt 2 forduló után :D:D:D pont mi...jó,nem nagy wasistdas, hiszen sok múlik a sorsolástól is,de akkor is jót derültem amikor megláttam :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.08.25. 23:52:45

A lényeg, hogy megvan a 3 pont és nem kaptunk gólt, egyébként meg egy rém gyenge meccs volt.
Nem akarok senkit sem kiemelni, mert úgy volt rossz az egész ahogy volt, de Fabregas gyorsaságát nem is tudom mihez tudnám hasonlítani, szerintem már oviban is a hintaló volt a jele.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.08.25. 23:38:29

mess2009 írta:a szezon elején idegenben megvan a három pont, ez fontos és örüljünk. ami a játékot illeti sajnos semmi újdonság, Pedró úgytűnik ellőtte a puskaporát, Alexis elvan magával esik-kel de a kapura nem volt veszélyes, Fabregas lassú és körülményes, Iniesta talán bele lendül, ma már voltak jó megmozdulásai is Xavinak nem sikerült a 90 perc alatt egyetlen (sic!) penge indítást sem összehozni. hátul Song elég "lyukas" volt ma és Piquet is megetették néhányszor Masc és Alba rendben volt Alves "alakított "rendesen. a kapufa és Valdés sokat tett a három pontért az viszont szomorú hogy ez a "névtelenekből" összerakott csapat is néhány gyors kontrával kifektette a védelmünket. amúgy elég durva társaság, különösen Neymart rugdosták módszeresen aki egyébként nekem ma is tetszett még ha nem is mutatott sokat. Messi sajna nagyon hiányzik, és ami még ennél is jobban: a gyorsaság és a lendület.

Fabre az első félidőben adott két assistot, egyet Pedronak, egyet meg AS-nak, csakhát a két remek gólvágónk nem éltek a lehetőséggel. Amúgy meg látszik, hogy ez nem az ő posztja, Neymar-t kéne bedobni ilyenkor Messi helyére szerintem. De még így is jobb volt mint Ini és Xavi(sajnos).
Válasz küldése