Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.12. 10:51:32

Ránézve a City eredményeire, pontvesztések idegenben a Swansea, Cardiff, Stoke, Aston Villa (és lehetne folytatni) ellen... az nem lesz vajon kevés? Talán ezek a csapatok erősebbek az Atletinél? Vagy most kiesik mind a két csapat, esetleg kisorsolják a továbbjutót? :(

A Realnak miért nem jöttek be a távoli lövések ellenük? Pedig ők biztosan jobbak ebben. Tatának és Ancelottinak sincs ennyi esze?

Guardiolával sosem vesztettünk pontot és/vagy szenvedtünk, fizikálisan erős, szervezett csapat ellen?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.12. 10:04:22

Sok mindent nehéz mondani a meccsről. Az erőviszonyok teljesen kiegyenlítettek volt, mindkét csapat megérdemelte az x-et. Az egyetlen dolog, ami mellett nehezen tudok elmenni, az a játékvezetés. Komolyan mondom, hogy szinte az összes szituációt jól ítélte meg a bíró. Annál nagyobb probléma volt viszont, hogy rengeteg kemény belépőt nem jutalmazott egyáltalán nem lapokkal. Godínt a 2. félidő elején, míg Mascheranot a végén kellett volna kiállítani, rengetegen megúszták a sárgát, csak talány, hogy Diego Costa hogyan úszta meg lap nélkül és sorolhatnám. Az egyetlen dolog ami zavar, hogy a Real most 3 pontra följön ránk, ami féltávnál annyit tesz, hogy a Klasszikussal voltunk csak jobbak... Na ilyenkor vagyok kiakadva a folyamatos szerencsefaktorukra... Legalább 10 pontnak kéne lennie a 2 csapat között...

Az viszont mindenképpen pozitívum a csapattal kapcsolatban, hogy ritkán látni tőlünk ilyen jó védekezést.

Szerk. Gyerekek, szégyen hogy egyesek mekkora baromságokat írnak ebbe a Topicba. =D>

Mindenkit emlékeztetnék arra, hogy ez az Atletico idegenben verte a Realt, ráadásul a blancók örülhettek az eredménynek. Mi ugye otthon ütöttük őket, miközben az Atletinál sem voltunk egy centivel sem gyengébbek. Csak megsúgom, hogy a 6 kupás Barca az ennél jóval gyengébb Atleticotól égett, ahogy az 1 évvel későbbi csapat is... A Cityhez meg ne hasonlítsuk őket, mert "ők egy csapatként" sokkal többre képesek, mint a City. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.12. 09:41:50

mess2009 írta: természetesen tudom, hogy a Messi, Neymar duó világsztár, de azt is láttam, hogy tegnap ebből semmit a világon nem mutattak! azért ha én fizetnék súlyos milliárdokat ennek a két csávónak, lehet hogy kissé türelmetlenebb lennék az ellenszolgáltatások miatt. az a libikóka ugyanis, hogy sérült vagyok (gyomorrontott?!) aztán lábadozok, aztán aggódom, nehogy lerúgjanak, aztán meccshiányom van,......?! csak remélni tudom, hogy nem ez jön a VB.-ig.
azt, hogy az Espanyol meszorítja a Realt ..? hiú ábránd.
ennél szomorúbb dolgot rég olvastam. hülye szemét világsztárjaink, hogy nem játszanak betegség, két hónapos kihagyás után egyből jól a világ egyik legjobb formájában lévő csapata ellen :(

egyébként "ti" akartátok, hogy játszanak, meg még kezdjenek is ilyen körülmények között, de ha nem tudnak csúcsformát nyomni egyből, akkor meg súlyos milliárdokat vesznek fel, és csak lábadoznak. szerintem kimondhatom, hogy elég hálátlan hozzáállás ez.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.12. 09:26:27

Még mindig nem értem, mért kell Alexist bántani emiatt a meccs miatt. Alvés alig-alig volt elől, Filipe Luis oldalán ment szinte minden támadás, sőt ha észrevettétek, Arda Turan is átvándorolt az ő oldalukra, nem véletlenül jött onnan szinte minden Atma támadás (D.Costa-t kivéve persze). Azért nem mindegy, h 2 emberre jut 3 védő, v Pedro előtt azért akadtak 1v1es szituációk, és ez nem az ő érdeme, egyszerűen így alakult a taktika. Én inkább Fabregas játékát látom kevésnek azon a poszton, ennyi védő között egyszerűen terület nélkül nem tud mit csinálni, ahogy Messi sem nagyon tudott, amíg nem indult lendületből. Ezért erőltették anno Ibra megvételét is, de ez már off.
Szóval nézzük már a meccset komplex, egészként, lehet mindenkit egyénileg értékelni, de csak a lehetőségeihez mérten kérjünk számon rajta bármit is, mert labda nélkül Messi sem lő gólt.
Én inkább az Atma letámadását dicsérném, és h megtalálták Busit. A labdatartásunk és labdakihozatalunk kulcsa, és ez most egyértelmű válhatott mindenki előtt, ott lehet Xavi, Ini, de abban a mélységben ők súlytalanok, az ő játékuk előrébb kamatoztatható, és ezt nagyon jól látta meg Simeone, ezért is voltak problémák az meccs elején, de szerencsére Martino is jól reagálta le a dolgot, sőt Busi is intelligensen oldotta meg az ezt követő szitukat, helyezkedésével a passzsávokat nyitott a Piquéék és Xaviék között, és ha Simeone reagál erre igen gyorsan egy teljes visszazárással, problémáik adódhattak volna, ráadásul igen kellemetlenek.
Én nem csalódtam a meccsben, egy pacsis x, senki sem vállalta túl magát, nem kockáztatott senki sem, egy rendkívül jó kis taktikai csata folyt a pályán, Simeone jól mondta, egy sakkjátszma, profik között, ahol a remi a legvalószínűbb. Majd a Bl-ben meglátjátok, h mennyire erős is ez az AtMa, no nem a MIlan ellen, majd után;)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.12. 09:22:20

Számomra nem volt csalódás ez a meccs. Remek taktikai csatát hozott a két edző között.
Az világosan látszik, hogy a nagyobb kaliberű csapatok ellen (Milan, Real, Atletico) Tata rendkívül jól összerakja taktikailag a csapatot. Nagyon fegyelmezett védekezés, ami nem volt jellemző ránk az utóbbi időben. Arda Turan egyéni megmozdulást leszámítva, nagyobb baklövést nem követett el a védelem.
Én azt látom, hogy erősek vagyunk, kézben tartjuk az ilyen meccseket. Ezt most nem sikerült megnyerni, de, ha a két világsztár teljesen jó formában lesz, akkor képesek lesznek egy-egy egyéni villanással eldönteni ezeket a meccseket a későbbiekben. A döntetlen reális eredmény, én előzetesen ezt vártam (tippmixen is). Xavit érzem kicsit súlytalanak a középpályán talán.

A gálázos, "picsi-pacsi" korszaknak vége van már régen, becsülni kell az ilyen meccseket is.
A City védelme ettől sokkal gyengébb csapatszinten, hiába jobbak a játékosok egyéni képességei.

A Real ma biztosan behúzza ezt a meccset, az Espanol mindig készségesen igyekszik odaadni a 3 pontot.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.12. 08:27:33

csak azért mert sokat polemizáltunk - többnyire negatív kicsengéssel - a VÉDELMÜNKRŐL: a legjobb csapatrészünk volt!!
még Busquets ordító ökörségeit is elviselték, sőt ott voltak a támadásokban is! nem állandóan(!?) de éppen amennyit lehetett.
valaki alább jól fogalmazott: Sanchez kvalitása sajnos itt mérettetett meg igazán, az viszont kellemes tény : Pedro jó formában van.
Fabregas: hasonló a csíleihez: egyszerűen gyenge egy ilyen közegben.(masszív, jól mozgó védelem)
Sergi R. egy szürke átlagos adottságú rutintalan tucat ember, amint lehet (én is) kicserélném a kis Thiagóra.
természetesen tudom, hogy a Messi, Neymar duó világsztár, de azt is láttam, hogy tegnap ebből semmit a világon nem mutattak! azért ha én fizetnék súlyos milliárdokat ennek a két csávónak, lehet hogy kissé türelmetlenebb lennék az ellenszolgáltatások miatt. az a libikóka ugyanis, hogy sérült vagyok (gyomorrontott?!) aztán lábadozok, aztán aggódom, nehogy lerúgjanak, aztán meccshiányom van,......?! csak remélni tudom, hogy nem ez jön a VB.-ig.
azt, hogy az Espanyol meszorítja a Realt ..? hiú ábránd.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.01.12. 08:03:42

Sokakkal szemben én azt kaptam, amit vártam. Hajtós, harcos meccset és nem gondolnám, hogy a döntetlen egy rossz eredmény lenne az Atletico otthonában. Annak fényében meg de pláne, ahogy abszolválja meccseit a madridi csapat. Szervezetten futballoztak, gyorsan ötletesen passzoltak és labdavesztéskor azonnal visszazártak.
Bevallom én előre elfogadtam volna az x-et, mert féltettem a csapatot. Hála az égnek most a hátsó alakzatunk - végre - azt a szintet hozta, amit már régen vártunk tőlük. Középen Ini jól szervezett, amit a madrid észre is vett és mindent megtett, hogy pályán kívülre tegye, ez végül is sikerült nekik. :x
Persze tudom én, hogy itt sokan a nagy Barcát szeretnék látni minden meccsen, de ez már nem ugyan az, még akkor sem, ha a többsége a játékosoknak nem változott. Azért nem ugyan az, mert az ellenfelek nem ugyan azok, pontosabban nem ugyan úgy játszanak. Tanul a futballvilág és - erre legyünk büszkék - a Barcától tanulta a legtöbbet, mert a modern játékot hozta be a futballba. Ötvözve a kreativitást a gyorsasággal, a technikát a taktikával tökéletes összhangba hozva. =D> =D>
Szóval, csak nézzük és persze érezzük azt a csodát, amit most már nem csak a Spanyol bajnokság ad nekünk nap mint nap abból a földöntúli játékból, amit focinak neveznek.
A következő szint megtalálása, amit a Barca meg kell, hogy célozzon, Tata segítségével talán elérhető. de ahhoz idő kell és nem feltétlenül minden jelenlegi játékossal lehet ezt elérni. [-X
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.12. 06:31:36

Szerintem gyengék vagyunk. Egy jó csapat a sok közül. De nem emelkedünk semmivel sem a többi felé. Semmi előny. Ki-ki meccsek.

Nem is lenne ezzel baj, csak akkor luxus az ilyen keret...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.01.12. 01:31:56

Számítottam rá, hogy nem lesz egy sétagalopp, hát így is lett. Azért azt illik megjegyezni ezt az atleticot szépen össze rakták, madrid ellen is hajtsanak csak így.
Messiben érezni, hogy jó pár meccs kell neki, bár így is eldönthette volna a találkozót, esélye meg volt, de keveset vállalt, nem kerestük labdával. Utolsó percekben Neymarral fickándoztak, miért nem erőltettük a betörést? Esetleg egy átlövést..? Ugyan azt játszotta az atletico, támadtak, majd vissza zártak komplett csapattal, mi tehetetlenül tologattuk a lasztit.. semmi ötlet, aztán végén meg támadtunk, ment a labda, betörések.. későn eszméltünk fel a lehetőségre.. sok éves betegség ez már.. védelem szépen tette a dolgát, Piqué tanárian focizott. Neymar-Messi párost pedig játszatni, játszatni és játszatni.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.12. 01:06:45

bojankrkic27 írta:kiemelnék egy nagyon fontos dolgot, a csalódott hozzászólások miatt:
Messi jóformán most tért vissza és így is a betörésével és a lövésével majdnem eldöntötte a meccset. (mekkora király is lett volna ha még ez is összejön neki?!)
Arra akarok rávilágítani, hogy egy tökéletes formában lévő, abszolút a legerősebb kezdő11-ét felvonultató atleticoval játszottunk 0-0át, úgy hogy a mi két legnagyobb sztárunk formán kívül a második félidőben szállt be!! Ez egy jó eredmény!

+1

Egy tökéletesen szervezett, jó formában lévő és nem mellesleg a legjobb csapatát kiállító Atleticoval X-eltünk.
Az egy dolog hogy a világ legjobb játékosa úgy jött fel egy félidőre, hogy két hónapja pályán sem volt. (ja bocs, a a kupában játszott fél órát) Neymar aki szintén nem 100%-os kevesebb mint fél órát volt fent, az az Iniesta, aki az első játékrészben talán a mezőny legjobbja volt, ki se tudott jönni a második félidőre.

A City teljesen más lesz, más csapat, más sorozat másfajta tét. Lehet, hogy ők egyénileg jobbak, de a stílusuk talán jobban is fekszik. Akkor pedig lesz egy minden valószínűség szerint jó formában levő Messi, Ini és Neymar. Az amúgy is két meccsen dől majd el.

A hozzáállással szerintem nem volt gond, nem voltak lelketlenek a srácok, odatették magukat. Nem lehetünk tökéletesen elégedettek, de azt gondolom elégedetlenek sem. Megeshet, hogy még növeltük is az előnyünket a Reallal szemben.... [-o<
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.12. 00:21:59

visca el barca írta:sitty ellen ez nagyon kevés lesz.
én pont arra gondoltam, hogy ha ugyanígy védekezünk ellenük idegenben, akkor marha jó helyzetben vagyunk. nekik a védelmük nem ennyire jó, mint az atleticonak, ott még be is találhatunk, és ha egy 0-1et vagy 1-1et hozunk kint akkor [auto_cenzúra] van.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2014.01.12. 00:11:10

kiemelnék egy nagyon fontos dolgot, a csalódott hozzászólások miatt:
Messi jóformán most tért vissza és így is a betörésével és a lövésével majdnem eldöntötte a meccset. (mekkora király is lett volna ha még ez is összejön neki?!)
Arra akarok rávilágítani, hogy egy tökéletes formában lévő, abszolút a legerősebb kezdő11-ét felvonultató atleticoval játszottunk 0-0át, úgy hogy a mi két legnagyobb sztárunk formán kívül a második félidőben szállt be!! Ez egy jó eredmény!

Egyébként én nagyon megijedtem messi első betörésénél mikot a lábát kezdte fogdosni és bicegett. kb 49. percben... én már ennek nagyon örülök, hogy ott nem sérült meg!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.01.12. 00:02:47

Kiábrándító volt a támadójáték, de erős volt az ellenfél. Láthattuk Alexis mennyit ér valójában, ha igazán kéne valami komoly produkció. De a többiek is enerváltak voltak, Pedro is Ini próbálkoztak eredmény nélkül, Cesc és Xavi nem szerette a gyors és kemény ellenfelet.
Az, hogy nem kaptunk ki, csak a sokat szidott hátsó alakzatnak volt köszönhető, élén Piqué tanár úrral. De rúgott gól nélkül nagyon nehéz győzni, ez már a Bilbao ellen is bebizonyosodott. A BL-ben Messi és Neymar órási forma javulása kell, mert nagyon erős a City, és ott nem lehet null nullal kihúzni. A bajnokságban egyelőre nincs több botlási lehetőség, vagy marad a kupa.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.11. 23:51:02

Igen a city ellen én sem látom hogy ezzel a játékkal továbbmennénk...Ez max xre jó ellenük...De várjunk még ezzel,emlékezzünk vissza mekkora hatással volt évekig Messi játéka a csapatra...Most tért vissza,nyílván még nem önmaga...Ahogy Neymar sem...Ha ők elkapják a fonalat elől sokkal veszélyesebbek leszünk,több terület lesz...akkor megütjük őket...Ha ők ketten nem tudnak extrát vinni a játékunkba úgy semmi esélyünk,sosem volt, nem is lesz...A Barca Messivel Barca...És Neymarral még több lehet...Nélkülük csak egy erős csapat,ők jelentik a pluszt,főképp Messi...mire mentünk volna néküle az utóbbi években...Pep sem nyert volna semmit nélküle az is fix...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.11. 23:37:31

a city ellen ez valóban kevés lesz, viszont ha azon a két meccsen sem leszünk ennél jobbak, akkor meg is érdemeljük, hogy kiesünk, és jobb is, hogy már most megtörténik.
rá lehet állni a kupára és a bajnokságra.
ha meg feljavulunk, és tovább megyünk, akkor abból erőt merítve bárkit meg lehet verni.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.01.11. 23:35:34

visca el barca írta:sitty ellen ez nagyon kevés lesz.
Úgy ám, ettől félek én is. Benga erősek fizikálisan, ha nem lövünk kapura, őket az életben nem fogjuk átjátszani. Húznak 2 szép falat 2 szép oszloppal -Yaya és Kompany- , Alves meg majd nyomatja be Messinek fejre, vagy 10 ember közé lábra.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.01.11. 23:18:44

Beigazolódott, amit mondtam a meccs előtt. Ugyanolyan volt, mint a szuperkupai. Mindkét csapat tapogatózott, nem kockáztattak, jött is a 0-0.
Elégedetlen nem vagyok, viszont elégedett sem.
Remélem, holnap a Real is ikszel, könnyen elképzelhető, az Espanyol veszélyes otthon. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.11. 23:09:32

EZ is egy vélemény,én máshogy látom.
Miért így kell hozzáállni az elejétől a meccshez?
Pepben az volt szerintem zseniális,hogy az iilyen rangadókon kimentünk,és 10-15 percig nyomoztunk,figyeltünk, majd reagáltunk az ellenfél taktikájára,és föléjük nőttünk.
Most meg eleve félve mentünk ki, ami érthető,de látszott a madridon,hogy ők sem fogják erőltetni.
Nem fejjel kell menni a falnak, nem ezt mondtam,nem kell hazugságot adni a számba, de kicsit lehetett volna bátrabban focizni,mondjuk 3-4 félidőnkénti periódusban.
Pl az utolsó 5-6 percben a hosszabbítással együtt benyomtuk őket,akkor,amikor a legrosszabb,ha lekontráznak...szóval ésszerű kereteken belül lehetett volna kicsit bátrabban focizni,aztán ha úgysem megy,akkor ebben ennyi volt. De így nekem hiányérzetem van, mert nem tettünk kicsit többet a győzelemért.

Távoli lövésekre meg lett volna mód, nem is egy, mikor még 4-5 méterre volt a fal,onnan lehet lőni, érdekes,más csapatok lövései nem akadnak el az első szembejövőben,akkor szerintem néha a mienk is utat találna a kapuig.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.11. 23:01:50

csababarca írta:Gyáva csapat lettünk.
Őriztük a semmit,mert a 0-0 az semmi,nem eredmény.
Hogy lehet ilyen mentalitással kimenni,én ezt nem értem.
20 perc után látszott,hogy az AtMa sem akarja erőltetni,akkor miért nem váltottunk? Ezzel az ikszel szépen jót tettünk a realnak,bravó.
Rúgni kellett volna 1 gólt,és azt már lehet védeni,de 0 gólt védtünk, ez egy vicc. A chelsea szokása ez,meg a Mou féle csapatoknak.
Nah mindegy, de ez nem volt barca-hoz méltó.
Iniesta hiánya meglátszott a másodikra, csapkodóbb lett a játék,középpálya is visszaesett.

Lőni nem lövünk továbbra sem,17 méterre is toszogatjuk a labdát a 6-7 védő közé, ostobák.
Már csak azért is lőni kéne néha,hogy a védő fejében megforduljon ez mint opció,és automatikusan lépkedne ki a labdásra 20 méteren, mögötte meg terület megnyílik,és oda lehetne a bogyókat betenni,azokba a lyukakba. De nem,még véletlenül se, ezek inkább a sortűz általi halált választanák, mint sem egyet lőjenek kapura 20 méterről. Feldolgozhatatlan.

Amúgy előzetesen elfogadtam volna az X-et,de nem ilyen gyáva játékkal, farok behúzva, ez így gáz volt.
Miért gyávaság? Mert nem rohantunk fejjel a falnak? Egyszerűen csak nem kockáztattunk, ami teljesen érthető, és a kettő nem ugyanaz.
Egy tipikus egy gólos meccsen, egy ilyen ellenféllel szemben, aki úgy be tud tömörülni, mint a kisebb csapatok, de azt nem favágó módjára teszi, természetes hogy nem akartak nagy kockázatot vállalni. Még így is majd' annyi helyzete volt a madridnak mint nekünk. Ha ez a meccs úgy zajlott volna, hogy az Atma a negyedik helyen kóboról, mi meg 6 ponttal vezetjük a bajnokságot, meg részben egyet is értenék. Azért nézzünk már a tabellára. Pontegyenlőséggel állunk velük együtt az élen, mögöttünk a Madrid öt ponttal, akik minden valószínűség szerint behúzzák a holnapi meccset. Ha kapunk egy gólt jó eséllyel elvesztjük a mérkőzést, visszacsúszunk a második helyre, a Real pedig már 3 ponton belülre kerülne. Plusz van egy félig egészséges meccshiánnyal küszködő Messink, egy szintén nem 100%-os Neymarunk. Így azért más a leányzó fekvése

Nem akarom Tata-t védeni, de miért szánalmas? Kíváncsi vagyok akkor mit mondtál volna, ha Messi kezd és újra rásérül. Akkor meg az folyna, hogy mekkora s..ggfej, miért játszatja, ha nem egészséges. Akkor meg küldjük el azért.

Én személy szerint, ha nem is teljesen, de meg vagyok elégedve a csapattal. Az első negyedóra necces volt, amire számítani lehetett, de sikerült megúszni, utána pedig kontrolláltuk a meccset. Masch és Piqué felüdülés volt. Rég nem láttam őket ilyen jól játszani, hála Istennek, pont akkor amikor legjobban kellett. Volt egy-egy hibájuk, de rengeteg fontos és szép szerelésük volt, amire Busi játéka miatt is nagy szükség volt.
A középpálya kicsit ingatag volt Xavival most, egyedül Ini volt aki valamelyest mozgatta a csapatot és igyekezett helyzeteket teremteni. Remélem nem súlyos a sérülése, nagyon nem hiányozna, hogy akkor essen ki, mikor végre kezd belelendülni. lehet, hogy csak én láttam rosszul, de mintha mindhárom nagyobb csomagot ugyanarra a helyre kapta volna. Persze biztos csak véletlen :roll:

A távoli lövések sem igazán jelentettek volna megoldást. 17-18 méterről nem lehetett ellőni, mert akkorra már kiléptek, ráadásul olyan fal volt, hogy elakad benne a labda.
Messi helyzeteiért kár, jó lett volna ha egyet berak, de hát ez van...

Most inkább szurkoljunk, hogy a Real veszítsen pontokat Barcelonában!
Forca Barca!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.11. 22:50:49

Bőven szalonremi volt ez. Jó volt az Atletico is, az elején nyomtak egy kicsit, aztán meg beállt a csapatbusz, de egyelőre úgy néz ki, Tata meglehetősen óvatosan közelíti meg a rangadókat. Bár idáig a Milan és a Real meccsek is őt igazolták, ez a két pont pedig májusig biztosan nem fog hiányozni. Mindenesetre legkésőbb a Shopping City ellen eljön az a pillanat, hogy már nem lesz jó a 0-0, kíváncsi vagyok, akkor mihez kezd majd.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.11. 22:42:39

csababarca írta:
Bestbarca írta:
Áhhh ez az Atletico túl fegyelmezett ahhoz hogy ki lehesen mozgatni őket...Tiszta lövő helyzetet nem engednek,egész egyszerűen 10állnak a 16 előtt úgy nem is alakulhat ki...

Még mindig él amit írtam, amúgy meg megpróbálni meg lehetne,hátha.

De mostmár mindegy,viszont a jövőben alkalmaznám.
Amúgy nyílván megpróbálni meg lehetne a jövőben,hátha...Meg benne lenne hogy lövünk egy Real-os vagy Chelsea-s gólt :D Ami csak akkor ér ha 5 emberen pattan meg... :D
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.11. 22:38:19

Bestbarca írta:
Áhhh ez az Atletico túl fegyelmezett ahhoz hogy ki lehesen mozgatni őket...Tiszta lövő helyzetet nem engednek,egész egyszerűen 10állnak a 16 előtt úgy nem is alakulhat ki...

Még mindig él amit írtam, amúgy meg megpróbálni meg lehetne,hátha.

De mostmár mindegy,viszont a jövőben alkalmaznám.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.11. 22:35:49

csababarca írta:
Bestbarca írta:
Továbbá sok értelme lett volna lőni 16ról,csak 3-4játékos volt rendre a labdát birtokló előtt...

Itt jön be a képbe,amit lentebb megfogalmaztam,hogy nem feltétlen az eredményesség miatt kell lőni,hanem hogy kilépjenek néha mert számíthat rá a védő. Kilép,mögötte ott marad a terület,oda mehetne a bemozgás.
Áhhh ez az Atletico túl fegyelmezett ahhoz hogy ki lehesen mozgatni őket...Tiszta lövő helyzetet nem engednek,egész egyszerűen 10állnak a 16 előtt úgy nem is alakulhat ki...Ha meg vmi kitekert szögből vagy marha távolról rászúrjuk arra nem fognak kimozdulni,nem hülyék...Amivel megverhetőek lettek volna az az egyéni játék,ha vki elment volna 1-2ember mellett,akkor megnyílnak a területek...De ma ezt nem tudtuk,de egy pár hét és ezzel se lesz baj,vissza kell szoknia Neymarnak meg Messinek,ennyi...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.01.11. 22:32:39

Az a tény, hogy 3 meccsen mindössze 1 gólt kaptunk ettől a Madridtól az rendkívül jó dolog. Az Atletico jelenleg - számomra - TOP3-mas csapat világviszonylatban. Tanárian védekeztünk, nem értem, hogy ha hiba nélkül tud játszani Piqué és Masch együtt, miért nem teszik ezt sűrűbben. De ki lehet emelni Alvest is. Meccs előtt talán tőle féltem a legjobban, mert ha nem játszik hétről-hétre akkor egészen hajmeresztő dolgokat képes produkálni. Alba hozta a szokásos önmagát. Nálam Piqué volt a MOM. =D>
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.11. 22:31:44

Bestbarca írta:
Továbbá sok értelme lett volna lőni 16ról,csak 3-4játékos volt rendre a labdát birtokló előtt...

Itt jön be a képbe,amit lentebb megfogalmaztam,hogy nem feltétlen az eredményesség miatt kell lőni,hanem hogy kilépjenek néha mert számíthat rá a védő. Kilép,mögötte ott marad a terület,oda mehetne a bemozgás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése