Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.24. 16:20:54

Nekem leginkább a védekezésünk tetszett.
Direkt figyeltem, hogy nagyon fegyelmezetten hajtották végre. 1-2 ember mindig letámadott, a többiek meg szabályosan felhúzták a 2 védelmi vonalat, azzal pedig nem tudott mit kezdeni a Sevilla. Egy épkézláb támadást sem tudtak végigvinni.
Azért nem egy gyenge csapatról beszélünk, mindössze 2 pont választott el minket tőlünk, és mégis sikerült 0(!) kapuralövésen tartani őket. Ez számomra pl. többet ér az 5 gólnál.

Rakitic is nagyon élt ebben a szerepkörben, nem egy szép megindulása volt és szépen osztogatott is. Nem mellesleg volt két távoli lövése, ami sajnos elkerülte a kaput. De a lényeg nem ez volt.

A kulcs pedig a jobb helyzetkihasználás volt. Tudom, hogy ezen szoktam lovagolni, de ha ilyen számban értékesítenénk a lehetőségeinket, nem lenne nagy gond. Persze voltak így is kihagyott helyzetek szép számmal, de távolról sem annyi, mint az előző meccseinken.

Kicsit OFF. Amúgy miért van az, hogy csak a bajnokságban 12 forduló alatt össz-vissz 1(!) büntetőt kaptunk, míg mondjuk a Real (csak példa, nem vitagerjesztés vagy hasonló) hetet! Ilyen szerencsétlenek hogy lehetünk!
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.24. 12:46:55

szétoffolnám a topicot:
kezdhettek bizakodhatni
WAT? :?: :twisted:
Kép
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2014.11.24. 12:35:05

Decima írta: Örülök, hogy örültök. De az utóbbi időben az egyetlen jobb meccsetek volt, és ha a meccs előtt fogadni kellene megint akkor megint inkább arra tennék, mint erre az 5 - 1-re. Nem ez volt a valószínű. A jövőhét már többet mond majd, ha ott is sima lesz kezdhettek bizakodhatni. Az összes keményebb ellenféllel szemben szenvedtek, szóval óvatosan!
Jah, gondolom mennyire őszintén örülsz :-) Játszottunk egy jó meccset, Messi történelmi rekordjával fűszerezve, nem nagyon tudod eltrollkodni az örömünket :-)
A hasonló felsülésekkel kapcsolatban meg marad az egyszerű szabály, nem kell előre mondani az okosságot, aztán nem kell magyarázkodni sem utána :-)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.11.24. 10:54:31

Chino írta:
Vakmacska írta:
Mondjuk Neymar rúgott 11 akció gólt (csak pontosítás kedvéért) Cr 14-et (csendesen megjegyezve kevesebb idő allatt). Lehet mondni, hogy a tizenegyes is ugyanolyan gól és elvitatni sem akarom, de azért így már nem is mutat olyan hatalmas különbséget. Legalábbis nem kell annyira verni a mellett, hogy Cr mennyit rúgott.

És lehet, hogy orrnehéz a Barca, de nem egyénközpontú. Mindhárom támadóban benne van a folyamatos gólveszély és egyre inkább érzik egymást. Neymar meg Messi oda-vissza adogatják egymásnak a gólpasszokat.

Suareznek persze, hogy nem ízlik a szélső poszt, mert nem ott játszik. Ha Messi beindul középre nyilván helyet cserélnek, de alapvetően a helyén van az uruguayi. Mellesleg a Poolban sem igazi középcsatárt játszott, mint mondjuk Ibra.

A Real és a Barca nehéz ellenfeleiről pedig annyit, hogy a Madrid összesen kettőt játszott. Egyiket nyerte, másikat vesztette. Szóval arra sem kell verni a mellett. Ez nyilván nem az ő hibájuk, mielőtt bárki ezzel jönne. Ha a Poolt mondjuk a nehezekhez számoljuk, akkor az Ajaxot legalább annyira oda lehet venni, akiken mi is gond nélkül átléptünk.
Őszintén szólva én nem számoltam, hogy CR hány tizit rúgott be. Csak egyről tudok.
Ez a nehéz meg könnyű ellenfél dolog is elég csalóka. Azért a Real elég nehezen darálta be a Poolt, egy sovány 1-0 lett a vége.
Én csak arra akartam rávilágítani, hogy hiába ez a támadósor, ha ilyen kevés gólt rúgnak.
Annak viszont örülök, hogy Megosztják egymás között a gólokat. Most már tényleg csak Suarez hiányzik, jót tenne neki is egy gól.
Jó lenne, ha ez a hármas olyanná válna, mint régen volt Henryvel meg Etoval a játék.
Ami tetszett még, hogy többször próbálkoztak távoli lövésekkel is. Igaz, jó pár inkább elakadt, de jó volt látni, hogy nem minden áron a gólvonalig akartak passzolgatni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.24. 05:46:56

Feast4 írta:Amúgy nem tudom figyeltétek e tegnap Denis Suarezt a meccsen. Az a gyerek nem ügyetlen. Még jó lehet!
Ha ezzel azt mondod, hogy sokkal jobb focista, mint SR, akkor igazad van.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.24. 00:31:47

Amúgy nem tudom figyeltétek e tegnap Denis Suarezt a meccsen. Az a gyerek nem ügyetlen. Még jó lehet!
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.23. 18:00:57

Dr.Dre írta:Sajnos nem bírtam nézni tegnap a meccset.
Kiváncsi lennék , hogy hátul a Piqué-Matyi duó hogy játszott? nem volt gond hátul hogy egyszerre mindkét égimeszelőnk fent volt?
Nemigazán volt gond, de ez inkább annak volt köszönhető, hogy a Sevilla egy érdemi támadást se vezetett kb.. Youtubeon fent van amúgy a teljes meccs, ha esetleg érdekel. :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.23. 17:52:14

Vakmacska írta:Na, most már jöhet Suarez, lehet vele is gólokat rugatni végre.
A meccs jó volt, végre hajtottak a fiúk. Remélem nem csak Messi miatt, és tartós marad ez a forma, hozzáállás.
Amúgy az sokmindent elmond a támadósorunkról, hogy Messi és Neymar együtt rúgtak 20 kólt, míg CR egymaga rúgott ennyit már.
Tudom, Suarez még csak nemrég tolja, de látszik is rajta, hogy nem nagyon ízlik neki a szélső poszt. Félek, hogy belőle is Pedrót faragnak.
Mondjuk Neymar rúgott 11 akció gólt (csak pontosítás kedvéért) Cr 14-et (csendesen megjegyezve kevesebb idő allatt). Lehet mondni, hogy a tizenegyes is ugyanolyan gól és elvitatni sem akarom, de azért így már nem is mutat olyan hatalmas különbséget. Legalábbis nem kell annyira verni a mellett, hogy Cr mennyit rúgott.

És lehet, hogy orrnehéz a Barca, de nem egyénközpontú. Mindhárom támadóban benne van a folyamatos gólveszély és egyre inkább érzik egymást. Neymar meg Messi oda-vissza adogatják egymásnak a gólpasszokat.

Suareznek persze, hogy nem ízlik a szélső poszt, mert nem ott játszik. Ha Messi beindul középre nyilván helyet cserélnek, de alapvetően a helyén van az uruguayi. Mellesleg a Poolban sem igazi középcsatárt játszott, mint mondjuk Ibra.

A Real és a Barca nehéz ellenfeleiről pedig annyit, hogy a Madrid összesen kettőt játszott. Egyiket nyerte, másikat vesztette. Szóval arra sem kell verni a mellett. Ez nyilván nem az ő hibájuk, mielőtt bárki ezzel jönne. Ha a Poolt mondjuk a nehezekhez számoljuk, akkor az Ajaxot legalább annyira oda lehet venni, akiken mi is gond nélkül átléptünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2014.11.23. 17:41:25

Sajnos nem bírtam nézni tegnap a meccset.
Kiváncsi lennék , hogy hátul a Piqué-Matyi duó hogy játszott? nem volt gond hátul hogy egyszerre mindkét égimeszelőnk fent volt?
Kép

Titi - The Legend!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.23. 14:48:08

Decima írta: Örülök, hogy örültök. De az utóbbi időben az egyetlen jobb meccsetek volt, és ha a meccs előtt fogadni kellene megint akkor megint inkább arra tennék, mint erre az 5 - 1-re. Nem ez volt a valószínű. A jövőhét már többet mond majd, ha ott is sima lesz kezdhettek bizakodhatni. Az összes keményebb ellenféllel szemben szenvedtek, szóval óvatosan!
Nincs arról szó, hogy fú de jók lennénk, de ha veszed a fáradtságot és madridosként átjössz eurobarcára egy nekünk kedvezőtlen eredményt jövendölni, ami nagyon nem jön be, akkor fogadd el, hogy odaszúrnak :wink:
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.11.23. 14:30:07

Decima írta:
Motaro írta:
Decima írta:Nagyon X gyanús.
Köszönjük Emese! :-)
Örülök, hogy örültök. De az utóbbi időben az egyetlen jobb meccsetek volt, és ha a meccs előtt fogadni kellene megint akkor megint inkább arra tennék, mint erre az 5 - 1-re. Nem ez volt a valószínű. A jövőhét már többet mond majd, ha ott is sima lesz kezdhettek bizakodhatni. Az összes keményebb ellenféllel szemben szenvedtek, szóval óvatosan!
A Real idén a Barcán kívül hány erős ellenfelet vert meg?Kaptatok egy 4est a Sociedadtól meg otthon is kikaptatok az Atleticótol! :lol:

Tegnap az utóbbi meccsekhez képest meglepően jók voltunk. Messi úgy tolta mint az 50gólos szezonjában és Neymar is hozta a "kötelező" gólját. Suareznek sajnos úgy néz ki nem nagyon ízlik a jobb szél és egy gól is jót tenne már neki! [-o<
Remélem jövő héten a Valencia ellen is tol egy mesterhármast Messi mint tavaly ősszel tette és elhozzuk a 3 pontot!
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.11.23. 14:09:24

Decima írta:
Motaro írta:
Decima írta:Nagyon X gyanús.
Köszönjük Emese! :-)
Örülök, hogy örültök. De az utóbbi időben az egyetlen jobb meccsetek volt, és ha a meccs előtt fogadni kellene megint akkor megint inkább arra tennék, mint erre az 5 - 1-re. Nem ez volt a valószínű. A jövőhét már többet mond majd, ha ott is sima lesz kezdhettek bizakodhatni. Az összes keményebb ellenféllel szemben szenvedtek, szóval óvatosan!
Majd ha a Realnak rugunk otot akkor bizakodunk! :D
Barca Barca Baaarca
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.11.23. 13:57:26

Motaro írta:
Decima írta:Nagyon X gyanús.
Köszönjük Emese! :-)
Örülök, hogy örültök. De az utóbbi időben az egyetlen jobb meccsetek volt, és ha a meccs előtt fogadni kellene megint akkor megint inkább arra tennék, mint erre az 5 - 1-re. Nem ez volt a valószínű. A jövőhét már többet mond majd, ha ott is sima lesz kezdhettek bizakodhatni. Az összes keményebb ellenféllel szemben szenvedtek, szóval óvatosan!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.23. 11:27:46

ez a sevilla mint vmi másodosztályú csapat, ugy tolta. vagyők voltak ennyire gyengék, vagy nekünk jött össze minden.. kit érdekel, 3 pont meg van.

jövő vasárnap valencia idegenben, ott is hozni kell magunkat, különben semmit nem ér a tegnapi 3 pont
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.23. 11:02:31

Végre egyszer minden összeállt! Rakitic, a pisztján játszott, Messi kötetlen kreatív volt Suarez és Neymar játéka valami hihetetlen kreativitást vitt a dologba, volt benne erő. Nem gondoltam, hogy ilyen sima lesz, nagyon remélem LE. most már megtalálta a kezdőjét, és a működő felállását, mert ez így az!
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.23. 10:14:21

Hát ilyen boldogan is rég keltem Barcameccs után, élvezet volt nézni a srácokat tegnap, pl ez a támadás.. Áh, igen tetszett, tökéletesen megkomponált, gyors, kár, hogy blokkolták Neymar lövését a végén, baromi nagy gól lehetett volna.. :D

Amúgy a tegnapi meccsben, egyedül annyi kivetnivalót találtam, hogy a támadótriónk nem osztotta le egymás közt a lehetőségeket, hanem szinte csak Messire ment minden - de ez gondolom csak a rekord miatt volt. Ha olyan lenne a az első hármas folyamatosan, mint a Celta ellen volt - Messi 6 lövés, Suárez 4, Neymar 4 -, és olyan a csapat többi része, mint tegnap, akkor mondanám azt, hogy Lucho végre összerakta a játékot.. :D De gondolom LE célja is ez, remélem sikerülni fog neki idővel! 8) Mindenesetre a tegnapi meccs bizakodásra ad okot, úgy tűnik elkezdődött a finomhangolás - remélem tényleg, és nem csak egy véletlen fellángolásnak örültem meg ennyire.. :D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.11.23. 09:17:44

Na, most már jöhet Suarez, lehet vele is gólokat rugatni végre.
A meccs jó volt, végre hajtottak a fiúk. Remélem nem csak Messi miatt, és tartós marad ez a forma, hozzáállás.
Amúgy az sokmindent elmond a támadósorunkról, hogy Messi és Neymar együtt rúgtak 20 kólt, míg CR egymaga rúgott ennyit már.
Tudom, Suarez még csak nemrég tolja, de látszik is rajta, hogy nem nagyon ízlik neki a szélső poszt. Félek, hogy belőle is Pedrót faragnak.

Jönnek a hírek, hogy ALves még télen eligazol. De a nyár tuti.
Akkor miért nem játszatja a LE a másik két jobbhátvédünket?
Van Monty, akit úgy néz ki, hogy elüldöznek így, és akkor marad Douglas, akiről még csak egy fotót sem közöltek. Hát normálisak ezek?
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2014.11.22. 23:34:35

Decima írta:Nagyon X gyanús.
Köszönjük Emese! :-)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.11.22. 22:23:19

Mindamellett, hogy kifejezetten tetszetős és jó focit játszottunk, ráadásul nem is egy hurka csapat ellen, nekem az is nagyon tetszett, hogy 5-1es vezetésnél a hosszabbításban is még úgy támadtak le a fiúk mintha minimum döntetlenre állnánk. Grat a mai produkcióért, még sok ilyet!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.11.22. 22:11:20

Nagyon ott voltak a srácok. Érdekes, nem pont Piqué tűnt a gyenge pontnak, Xavi mellett. Most Alves és Matyi is egész tűrhető volt, Busi nagyon tetszett, Rakitic és Rafinha bátor volt az MSN pedig a legnagyobb király.
Egyedül Pedro utolsó 20 percre becserélését felejtsük már el, szörnyen idegesítő, hogy nézné az ember az MSN-t erre ez a csávó kerül az egyik helyére. :evil:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.22. 22:10:19

így utólag azt mondom: az első félidő volt az edzés, a második a MECCS!
nézzük hátúlról: Piquenek volt egy vesztése, gól is lett (az most lényegtelen, hogy öngól, az eset rajta dőlt el) egyébként jól nyomta, Mathieu ok. volt néhány rossz passza, Alves ok. bár a gól előtt ő is a hintában volt... és ugye a beadások!? :mrgreen:
azt azért hozzá kell tenni, hogy a hatalmas mezőnyfölény miatt a Sevilla alig támadott. középen ezuttal megvolt a minőségi fölényünk ez hozta a mezőnyfölényt. a támadósor az első félidőben mindent elbénázott, aztán a másodikban szenzációs (csodálatos) élményszámba menő támadásokat és gólokat produkált. mindhárom klasszis megmutatta mi az ami a TÖBBLET, Messi újra Messi magasságokban járt, szóval ilyen félidőket szeretnék (duplázva!) állandóan és akkor nem kell játékrendszerekkkel, stílussal, LE.-vel kínlódnunk....
szép volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.22. 21:56:47

Nagyon jól játszottunk, Messi mellett a brazil labdaművész, Lajos, és (végre) Busquets és Piqué játéka tetszett legjobban. De a többiek is mind ott voltak a szeren!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.22. 21:55:07

Az eddigi talán legjobb meccsünk volt. Ebben nem akármilyen szerepet játszott, hogy Messi tudásához mérten teljesített, nem pedig a rekordra görcsölt rá. Illetve a középpálya is végre megkapta azt a kreatív szabadságot, amit nagyjából mindenki hiányolt LE-n kívül. Érdekes módon jöttek is helyzetek, gólok.

Remek mérkőzés volt, egy ilyen rekordhoz méltó teljesítménnyel. Szép volt! =D>
Decima írta:Nagyon X gyanús.
Majdnem. :wink:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.11.22. 21:52:27

Gyakran egészen tiki-takás módon járattuk a labdát megint. Klassz volt a kontra a negyedik gól előtt. Vicces volt az is, amikor Suarez ívelte be a labdát középre, éreztem, hogy ez gól lesz. Majd hat perccel később ugyanott Dani Alves tűnt fel, már az ívelés előtt fogtam a fejem :D De legalább Suareztől láthatunk majd ehhez hasonlókat.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.22. 21:02:43

Na, nem tudom ki hogy van vele, de egészen tetszett a játékunk ma. A középpálya végre tényleg középpálya, Rakitic ismét bátor, nincs sok ívelgetés a szélről.. Egész jó. Egyedül Suárez halovány, kicsit idegen néha, de majd belejön ő is. Viszont én látok pozitív változásokra utaló jeleket, eddig jó a meccs.. :D
Válasz küldése