Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.30. 11:21:03

Bravo - Alves Mascherano Mathieu Alba - Busquets Xavi Rakitic - Neymar Messi Suárez
Szerintem ez lesz a kezdő, nincs itt nagyon kérdéses poszt. Remélem Rafinha kap majd néhány percet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.30. 11:13:17

palesz77 írta:
Erxy írta:keret: Bravo, Ter Stegen, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Mathieu, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Messi, Suarez, Neymar
kimaradt: Masip, Douglas, Montoya, Sergi Roberto és Iniesta.
Most Lucho vagy annyira nem bízik SR-ben, hogy inkább nevezett +1 kh-et a helyére - ergo így kevesebb a középpályás a keretben -, vagy Maschra ma vkp-ként fog számítani..

Várom már nagyon a meccset, remélem marad olyan a játék, mint a Sevilla és az Apoel ellen, akkor nagy baj nem lehet. Az MSN kezdjen, más kérésem nincs mára.. :D
Minek kéne SR a keretbe?
Ott van Busi,Xavi, Rakitic, ami a kezdőnk lesz, padról meg majd jön Rafinha.
Úgyis a standrad cseréink általában Rafinha, Adriano, és Pedro. Jobb ez így, legalább nem kell azon izgulni,hogy berakja Robit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.30. 10:45:52

Erxy írta:keret: Bravo, Ter Stegen, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Mathieu, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Messi, Suarez, Neymar
kimaradt: Masip, Douglas, Montoya, Sergi Roberto és Iniesta.
Most Lucho vagy annyira nem bízik SR-ben, hogy inkább nevezett +1 kh-et a helyére - ergo így kevesebb a középpályás a keretben -, vagy Maschra ma vkp-ként fog számítani..

Várom már nagyon a meccset, remélem marad olyan a játék, mint a Sevilla és az Apoel ellen, akkor nagy baj nem lehet. Az MSN kezdjen, más kérésem nincs mára.. :D
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.30. 10:11:38

keret: Bravo, Ter Stegen, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Mathieu, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Messi, Suarez, Neymar
kimaradt: Masip, Douglas, Montoya, Sergi Roberto és Iniesta. utóbbi már megkapta az orvosi engedélyt, de nem utazik a csapattal.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.30. 08:59:05

MessiCesc írta:A vasárnapi kezdőcsapatban csupán annyi kérdés van számomra, hogy a középpályán a Rakitic-Rafinha-Xavi hármasból ki marad ki, illetve hogy Alves helyére berak-e valakit Enrique, vagy valaki a lelátóról esik majd be a PSG ellen.

Egyértelmű, hogy Rafinhat hagynám ki a kezdőből és Maschet raknám középre. Ők hárman tudnák legjobban kiszolgálni a Suarez - Messi - Neymar ttriót. Hátul Matheut biztos játszatnám, mellé mindegy, hogy Piqué vagy Bartra kerül.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.30. 08:21:40

egyetértek a megállapítással: ez a meccs arról szól, hogy a Barca - legalább a Ligában - képes e stabil, a nyerésre is esélyes formát felmutatni.!egy Celtától kikapni otthon, lehet rövidzárlat, balszerencse, egyszeri botlás....stb, de egy Valenciát egyszerűen meg kell verni, ha adunk magunkra.
a többit majd meccs után.....
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.30. 03:33:42

gránit írta:A végén elég lazán játszott azért a Real. Egy téttel bíró utolsó 20 percben kaptuk volna az atomkontrákat, szerencsénk is volt, hogy nem játszott Bale. Matyi ott valóban nem középhátvéd volt, de úgy megforgatták párszor, hogy szegény nem nagyon tudta, merre hány méter. Szerintem is pozitív jelenség, hogy a kisebb csapatok ellen sorra hozzuk a meccseket kapott gól nélkül, de majd az igazán fontos, élet-halál meccseken, gondolok itt a BL egyeneses kieséses szakaszára, nem biztos, hogy ezt a képet fogjuk látni. Ne így legyen, én azt mondom. Egyszerűen csak óvatosabb lennék a védelem kérdésében. Jó pár hete egyébként én is ugyanezt gondoltam, hogy bár a védelmet érte szó akkor is, inkább elől nem éreztem az átütő erőt, de Suarez belelendülésével, ha erősödik a kémia ott elől, az sokat fog lendíteni az esélyeinken. Komolyabb meccseken meg szerintem nem kéne erőltetni Mathieu-t. Kisebb csapatok ellen OK, én szívesen nézném a Mascherano-Bartra-duót állandó jelleggel.
Egyetértek veled.
Mindenesetre jó lenne minnél jobban összekovácsolni a csapatot, és jó lenne egy stabil állandó kezdő. ( amiből természetesen kisebb meccseknél 1-2-3 embert rotálni, de nem folyamatosan meccsenként 9 embert változtatni)
Én is egy Masche-Bartra párost megnéznék,vagy egy Bartra- Matyi párost.
Szerintem a legjobb az úgy lenne, hogy Mascherano VKP, így kevesebb teher hárul a hátvédsorra, meg sokszor visszajön segíteni, és KH-ként egy Bartra- Piqué/Matyi párost.
Piquét csak akkor, ha így halad tovább, mert az utolsó 2 meccsen szerintem egész jól tette a dolgát, jó lenne ha visszalendülne ő is a formába.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.11.30. 03:10:32

A végén elég lazán játszott azért a Real. Egy téttel bíró utolsó 20 percben kaptuk volna az atomkontrákat, szerencsénk is volt, hogy nem játszott Bale. Matyi ott valóban nem középhátvéd volt, de úgy megforgatták párszor, hogy szegény nem nagyon tudta, merre hány méter. Szerintem is pozitív jelenség, hogy a kisebb csapatok ellen sorra hozzuk a meccseket kapott gól nélkül, de majd az igazán fontos, élet-halál meccseken, gondolok itt a BL egyeneses kieséses szakaszára, nem biztos, hogy ezt a képet fogjuk látni. Ne így legyen, én azt mondom. Egyszerűen csak óvatosabb lennék a védelem kérdésében. Jó pár hete egyébként én is ugyanezt gondoltam, hogy bár a védelmet érte szó akkor is, inkább elől nem éreztem az átütő erőt, de Suarez belelendülésével, ha erősödik a kémia ott elől, az sokat fog lendíteni az esélyeinken. Komolyabb meccseken meg szerintem nem kéne erőltetni Mathieu-t. Kisebb csapatok ellen OK, én szívesen nézném a Mascherano-Bartra-duót állandó jelleggel.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.30. 02:28:27

gránit írta:A nagy védekezésünkről meg annyit, hogy Bravo százezer perces rekordja után láthattuk, mennyit ért ez a Real ellen.
Igen. Kaptunk egyet egy nem kikényszerített büntetőből, egyet egy szögletből, meg Ini elnézte és odaajándékozott egy labdát a támadóknak.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mennyire király a védelmünk, de akkora katasztrófa sincs, mint azt sokan állítják. Mintha meccsenként kapnánk 2 gólt a védelem hibájából.
Matyi nem egy Maldini ez tény, de eddig szerintem akkora panasz nem lehet rá. Mellesleg a Real ellen nem is kh-t játszott, Mascherano klasszis szintet hoz, Bartra is egyre magabiztosabb és Piqué is kezd magára találni. (bár ezt nem kiabálnám el.)

De összességében a csapatvédekezés ami működik. Ezért sincs annyi lehetősége az ellenfeleknek, mint mondjuk tavaly. Én inkább elől érzek gondot, mint hátul.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.11.30. 00:39:26

Ha Mascherano VKP lenne, ki lenne középhátvéd? Piqué meg Matyi sem életbiztosítás a komolyabb meccseken. Mascherano-Bartra-kombó-párti vagyok a jelen körülmények között. A nagy védekezésünkről meg annyit, hogy Bravo százezer perces rekordja után láthattuk, mennyit ért ez a Real ellen. Az utóbbi meccseken összeszedetten játszottak, remek dolgokat láthattunk, de azért csak óvatosan...

(egyébként egyetértek, ha biztosabb lenne a hátsó alakzat, Mascherano lenne az ideális vkp, nem is jókedvéből játszik ott, ahol nem neki kéne)
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.29. 10:32:34

Mit nem adnék azért ha Mascherano valamennyire stabil kezdő lenne VP-ként, legalább 50-50%-ban Busival... :roll: Szerintem erősebb ellenfelek ellen is nagy segítség lenne
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.29. 10:19:56

MessiCesc írta:A vasárnapi kezdőcsapatban csupán annyi kérdés van számomra, hogy a középpályán a Rakitic-Rafinha-Xavi hármasból ki marad ki, illetve hogy Alves helyére berak-e valakit Enrique, vagy valaki a lelátóról esik majd be a PSG ellen.
PSG ellen még 3 meccsünk lesz - Valencia, Huesca, Espanyol -, szóval van még ideje variálni Luchonak, nem a Valencia ellen kéne bedobni egy 0 km-es jobbhátvédet szerintem. Majd jöhet a kupában Douglas, aztán bejátssza magát a kezdőbe! :mrgreen:

A középpálya viszont engem is érdekel, remélem Rafinha kezdeni fog.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.11.28. 22:15:57

A vasárnapi kezdőcsapatban csupán annyi kérdés van számomra, hogy a középpályán a Rakitic-Rafinha-Xavi hármasból ki marad ki, illetve hogy Alves helyére berak-e valakit Enrique, vagy valaki a lelátóról esik majd be a PSG ellen.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.28. 21:49:51

A Madridnál és a PSG-nél is volt egy fordulat a meccsen, ami befolyásolta a végeredményt és a meccs kimenetelét. A Madridi találkozòn 1:0 nál Leo kihagyta a meccslabdát, majd Ini és Masch összehozott egy olyan gólt, ami a blasz 4-ben is közröhej tárgya lenne. A párizsi meccsen meg egyszerűen nem tudtuk Stegen lepkéit kompenzálni a mellett, hogy a PSG élete meccsét játszotta. Ilyen meccse bármelyik európaszintü csapatnak lehet, hozzátéve, hogy azért a fenti csapatok európa csúcsát jelentik. Ezek ellen azért nem akkora blama vereséget szenvedni idegenben. Abban sem vagyok biztos, hogy ezen a kèt meccsen kellett volna toppon lennünk. A bajnokság és a BL is hosszú még és talán tavasszal többre megyünk a jobb formával. Eddig mindig a tavasz volt a gyengébb, remélem most az lesz az erősebb. A védelmünk meg nem rosszabb mint másoké, ha a csapatvédekezésümk olyan lesz, mint az Ajax, Sevilla, vagy Apoel ellen és a helyzetkihasználásunk is hasonlò lesz, nem lehet probléma.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Normandia 2014.11.29. 08:27:04-kor.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.11.28. 17:31:01

Chino írta:
defender3 írta: Addig amíg a csapatból 5-en védekeznek addig örüljönk a bajnoki 2. helyezésnek a BL-ben meg a legjobb 8-nak. És nem a védelemmel van a legnagyobb gond hanem a csapat szintű védekezéssel.
Idén pont ez működik. Nem a legjobb a védelmünk, két támadó szellemű szélső bekkünk van, a kh-k nem mutatnak hatalmas szereléseket, igazán magabiztos játékot (talán masch-ot kivéve), Bravo sem védi ki az ellenfél szemét mégis magasan a legkevesebb gólt kaptuk a ligában. És lehet mondani, hogy kiscsapatok így meg úgy, de a csodavédőkből álló Real, a betonvédekezésű Atletico, mind dupla annyi gólt kaptak ugyanezektől a csapatoktól. De említhetnénk a Valenciat, Sevillat, ha az élmezőnynél tartunk.
Szóval akkor hogy is van ez? Sz@rok a védőink, sz@r a csapatvédekezés, mégis megússzuk gólok nélkül. Ez így valahogy nem kerek.

Az utóbbi két meccsen kis túlzással össz-vissz 1 komolyabb helyzete volt az ellenfeleknek és gólt is csak saját magunknak lőttünk. Lehet, hogy velem van a baj de valaminek csak működnie kell. Bár lehet, hogy csak k...va nagy szerencsénk van. :D
A végén ki lesz hozva, hogy nekünk van a világon a legjobb védelmünk. :D Csak amit írtál az ott sántít, hogy az elmegy egy kiscsapat ellen csak egy Madrid, PSG és hasonló kaliberű csapatok ellen garantált a több kapott gól meccsenként. Ez abból is látszik, hogy az idei 2 európai szintű csapat ellen sikerült 6 gólt kapni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.28. 02:30:13

defender3 írta: Addig amíg a csapatból 5-en védekeznek addig örüljönk a bajnoki 2. helyezésnek a BL-ben meg a legjobb 8-nak. És nem a védelemmel van a legnagyobb gond hanem a csapat szintű védekezéssel.
Idén pont ez működik. Nem a legjobb a védelmünk, két támadó szellemű szélső bekkünk van, a kh-k nem mutatnak hatalmas szereléseket, igazán magabiztos játékot (talán masch-ot kivéve), Bravo sem védi ki az ellenfél szemét mégis magasan a legkevesebb gólt kaptuk a ligában. És lehet mondani, hogy kiscsapatok így meg úgy, de a csodavédőkből álló Real, a betonvédekezésű Atletico, mind dupla annyi gólt kaptak ugyanezektől a csapatoktól. De említhetnénk a Valenciat, Sevillat, ha az élmezőnynél tartunk.
Szóval akkor hogy is van ez? Sz@rok a védőink, sz@r a csapatvédekezés, mégis megússzuk gólok nélkül. Ez így valahogy nem kerek.

Az utóbbi két meccsen kis túlzással össz-vissz 1 komolyabb helyzete volt az ellenfeleknek és gólt is csak saját magunknak lőttünk. Lehet, hogy velem van a baj de valaminek csak működnie kell. Bár lehet, hogy csak k...va nagy szerencsénk van. :D
Forca Barca!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.27. 23:16:32

Jó az okfejtésed Palesz, antipatikusak nekem ezek a heatmapok, de attól még sokatmondóak!

Iére meg marad a "csúcsnigger" szó, de az is csak akkor, ha jól fog játszani, miután felkerült. Ha nem, ő itt csak egy feka lehet... :D

(Most megelőlegezek magamnak egy bant)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.27. 22:54:51

Most szigorúan Lucho szemével mondom, de stílusa alapján tényleg nem Montoya az ő embere, és inkább Adriano és Douglas - vagy akár Adama - játsszon, ha LE elképzelései alapján akarjuk játszatni a csapatot - mondom ezt úgy, hogy én komálom kb a legjobban az egész fórumról szerintem Martint.

Most jövök a szokásos Heat Mapekkel.. :D Alvessel és Albaval így néz ki a csapat, Adrianoval - a jobboson - és Albaval így, a Douglas-Alba kettőssel így - hozzá kell itt tenni, hogy a szezon legrosszabb játékát nyújtottuk kb aznap, és nem Douglas miatt -, Montoyaval és Albaval pedig ilyen a szélsők aktivitása. Ránézésre egyedül Montoyanal volt olyan, hogy egy védő többet volt a saját térfelén, mint az ellenfélén, és nem kapcsolódott be annyira a támadásokba. Lehet azzal vitatkozni, hogy melyik a hasznosabb, de Lucho így tervezte el a játékot, ebbe meg Montoya nem passzol bele, sajnos vagy nem sajnos, de ezt el kell ezt fogadni..

Az más kérdés, hogy megmondhatták volna ezt neki előbb is, meg hogy a lehetőséget igazán megkaphatta volna hosszabb távon is egyszer szerintem - csalódást biztos nem okozott volna, sőt -, de igazából így pár hét alatt lehiggadva, és tiszta fejjel átgondolva a dolgot, részben megértem Lucho döntését. Bár mondjuk akkor szép lassan elkezdenék Douglasnak is lehetőséget adni, hogy lássuk mire képes, ha beleszokik a liga ritmusába - a kupában is őt játszatnám, és nem Montoyat -, van egy tippem, hogy nem akkora szerencsétlen gyerek azért, mint amilyennek az első meccse után itt a legtöbben kikiáltották.

u.i.: Bónusz Heat Map egy Sao Paulos meccséről Douglasnek, inkább "Lucho profil" ez alapján, mint Montoya.
zola8787 írta:Majd feljönnek a B-ből a niggerek :D Én támogatom (Főleg Ié-t).
Hát, még ha nem is ezekkel a szavakkal mondanám, de valóban fel lehetne hozni pár srácot az ifiből.. :D
defender3 írta:Addig amíg a csapatból 5-en védekeznek addig örüljönk a bajnoki 2. helyezésnek a BL-ben meg a legjobb 8-nak. És nem a védelemmel van a legnagyobb gond hanem a csapat szintű védekezéssel.
Mondjuk a csapatszintű védekezésre az utóbbi 2 meccsen - mióta Lucho újított kicsit - egy rossz szót nem lehet szólni..
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.11.27. 22:28:16

barlacy írta:Nem tudom, ki hogy van vele, de ha Montoya megy, márpedig úgy tűnik igen, akkor Vermalen
harcképtelensége ill.Alves távozása ismét előállítja a régi nótát: mi lesz a védelemmel?
Addig amíg a csapatból 5-en védekeznek addig örüljönk a bajnoki 2. helyezésnek a BL-ben meg a legjobb 8-nak. És nem a védelemmel van a legnagyobb gond hanem a csapat szintű védekezéssel.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.11.27. 20:56:15

visca el barca írta:
barlacy írta:Nem tudom, ki hogy van vele, de ha Montoya megy, márpedig úgy tűnik igen, akkor Vermalen
harcképtelensége ill.Alves távozása ismét előállítja a régi nótát: mi lesz a védelemmel?
mi lenne? verma meg montoya eddig se játzott egy percet, sem, egyik sem egy nagy érvágás.
persze, lehet így is nézni. De könyörgöm: ha Alves elmegy a retkesbe, akkor ki fog játszani helyette? Ki lenne jobb opció? Douglas, akiről még egy rohadt fotót sem közöltek sehol? Adriano, aki balhátvéd? Vagy Montoya, aki ha lehetőséget kapott, akkor bizonyított.
Én tökéletesen megértem, hogy el akar menni. És abból, hogy kölcsön akarják adni, mig LE az edző, világossá vált: LE valamiért rühelli őt.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.11.27. 20:05:34

visca el barca írta:
barlacy írta:Nem tudom, ki hogy van vele, de ha Montoya megy, márpedig úgy tűnik igen, akkor Vermalen
harcképtelensége ill.Alves távozása ismét előállítja a régi nótát: mi lesz a védelemmel?
mi lenne? verma meg montoya eddig se játzott egy percet, sem, egyik sem egy nagy érvágás.
Majd feljönnek a B-ből a niggerek :D Én támogatom (Főleg Ié-t).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.27. 19:19:46

barlacy írta:Nem tudom, ki hogy van vele, de ha Montoya megy, márpedig úgy tűnik igen, akkor Vermalen
harcképtelensége ill.Alves távozása ismét előállítja a régi nótát: mi lesz a védelemmel?
mi lenne? verma meg montoya eddig se játzott egy percet, sem, egyik sem egy nagy érvágás.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.27. 18:52:46

ami a védelmünket illeti.: nehéz ügy....! ha nem lövünk öngólt, ha nem kapunk fejes gólt, akkor egy klasszis csatárokat nélkülöző csapattal szemben , minden rendben lévőnek tűnik.
a bajok a sebességgel és a jól cselező gyors csatárokkal kezdődnek! a szélekről túl sok beadást engednek el, középen pedig hajlamosak eltolódni, vagy egyszerűen lemaradni, párharcot veszíteni.
egyet azonban jó ha tisztán látunk. : bármilyen védelemnek (nagyjából) ugyanezek a gyengéi!!
láthattunk (máshol már utaltam rá) a heti BL fordulóban a nagy neveket, beton védelmeket elvérezni...
amit én nehezen tolerálok, azok az ordító taktikai hibák , amikor mondjuk pontosan lehet tudni hogy egy Madrid mit, hogyan fog játszani de mi ..." a saját játékunkat játszuk....." igencsak ostobán (mondom én) mert igenis lehet hatásos taktika a kontrák ellen is csak ész (edző) kell hozzá.
még egy szó az un. letámadásról: ok. jó lehet és jó is. csak az a baj, hogy ezt sem lehet minden csapattal megcsinálni! legutóbb éppen a PSG. nél fürödtünk be vele. arról nem is beszélve, hogy az milyen káoszt okoz ha minket támadnak le...(legutóbb Madridban)
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2014.11.27. 16:47:08

Nem tudom, ki hogy van vele, de ha Montoya megy, márpedig úgy tűnik igen, akkor Vermalen
harcképtelensége ill.Alves távozása ismét előállítja a régi nótát: mi lesz a védelemmel?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.24. 16:33:03

Szerintem pusztán a "látvány". Szintén nem vitagerjesztésből, de míg mi úgymond tötymörgünk még a 16-oson belül is, addig a Real gyors támadásokat vezet, így látványosabb, ha valaki fennakad a védőn, vagy átesik. Nálunk egy "álló" támadót könnyebb szerelni.
És, amit már ezzel kapcsolatban egyszer leírtam, hogy régen, míg pörgősebb akciókat vezettünk, ugyan így sok passzal, csak mégtöbb mélységi beindulással, akkor amiatt a gyönyörű játék miatt több mindent befújtak. (ebből jött az uefalonázás). Most, hogy az utóbbi időben már hozzá sem lehetett érni a játékosainkhoz, elestek, s ehhez még szemkápráztató játék sem párosult, a bírók is "elpártoltak". Valahol a kettőben lehet a megoldás szerintem. Én mondjuk nem is bánom, ha nem fújnak be tizit, kezd idegesíteni maga a szabály is, mert rengetegen erre játszanak. :mrgreen:
Kép
Válasz küldése