Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.12.02. 20:45:02

Alfa írta:
barca0000 írta:Minden vicc nélkül kérdezem abba mi a logika hogy Rakitic rúgja a szögleteket? Tudom hogy borzasztó jó a pontrúgásokba ezen nincs is mit vitatni, de könyörgöm ne hófehérke ívelje be a szögletet a 7 törpének. Jó lehet mondani hogy ott van Piqué, Maty ,Busquets vagy akár Suárez akik magasak,de azért szerintem csak logikusabb lenne ha pl: Messi v Xavi végeznék el a pontrúgásokat mint a 184 centis Rakitic, csak kell az a +1 magas ember. :roll:
LE és a szabadrúgásfelelősök (leo,xavi) jobban tudják szerintem , és nem hiszem , hogy Rakitic olyan hihetetlenül jól fejelne ( igaz , hogy eddig szerzett 2 fejes gólt is :D ) . Nyilván nem véletlenül adták oda neki a pontrúgások elvégzésének egy részét és ugye azt csak úgy nem szokták odaadni gondolok itt neyre és suárezre :)
Ok valahol igazad van! Az nem volt kérdés hogy LE jobban tudja hogy kinek kell lőnie csak akkor is furcsa hogy egy pontrúgásokba gyenge csapat mint a barca, nem próbál ezen változtatni és az egyértelmű hogy azért vagyunk gyengék a pontrúgásokba mert a csapat nagy részét törpék (de kiváló játékosok) alkotják, és szerintem magától értetődik hogy ha vannak magas játékosok velük kell ez orvosolni.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.12.02. 17:30:04

barca0000 írta:Minden vicc nélkül kérdezem abba mi a logika hogy Rakitic rúgja a szögleteket? Tudom hogy borzasztó jó a pontrúgásokba ezen nincs is mit vitatni, de könyörgöm ne hófehérke ívelje be a szögletet a 7 törpének. Jó lehet mondani hogy ott van Piqué, Maty ,Busquets vagy akár Suárez akik magasak,de azért szerintem csak logikusabb lenne ha pl: Messi v Xavi végeznék el a pontrúgásokat mint a 184 centis Rakitic, csak kell az a +1 magas ember. :roll:
LE és a szabadrúgásfelelősök (leo,xavi) jobban tudják szerintem , és nem hiszem , hogy Rakitic olyan hihetetlenül jól fejelne ( igaz , hogy eddig szerzett 2 fejes gólt is :D ) . Nyilván nem véletlenül adták oda neki a pontrúgások elvégzésének egy részét és ugye azt csak úgy nem szokták odaadni gondolok itt neyre és suárezre :)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.12.02. 16:34:15

Minden vicc nélkül kérdezem abba mi a logika hogy Rakitic rúgja a szögleteket? Tudom hogy borzasztó jó a pontrúgásokba ezen nincs is mit vitatni, de könyörgöm ne hófehérke ívelje be a szögletet a 7 törpének. Jó lehet mondani hogy ott van Piqué, Maty ,Busquets vagy akár Suárez akik magasak,de azért szerintem csak logikusabb lenne ha pl: Messi v Xavi végeznék el a pontrúgásokat mint a 184 centis Rakitic, csak kell az a +1 magas ember. :roll:
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.01. 22:14:25

gg86 írta:Ezen taktikai elemek edzéseken nem kerülnek elő? Vagy úgy működik, hogy Luis Enrique 2 órával a meccs előtt az öltözőben benyögi, hogy Busquets fiam te ma Xavival és Mascheranóval leszel középen akik meglepődöttségükben még a cipőjüket is eldobják? Nem hiszem.
Mathieu a Clásico után azt mondta, hogy nagyon meglepte, hogy megint balhátvédként kell játszania. szóval vagy tényleg másfél órával a meccs előtt tudta meg, hogy nem középen játszik, vagy nem tűnt fel neki, hogy egész héten az összes edzésen balhátvédként szerepel. vagy tényleg az van, amit mess mondott és csak passzolgatnak egész edzésen :mrgreen:
persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy Masch-Busi kp nem került az edzéseken, csak eszembe jutott ez a sztori.
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.12.01. 21:03:24

roby122 írta: Az meg hogy minden meccsen más taktikával megyünk ki , azt meg Lucho kijelentette , hogy így lesz. Mivel nem akarnak kiszámíthatóak lenni. Ez oké is , de ezt előtte gyakorolni kéne , és nem a meccsen kéne kipróbálni először.
Ezen taktikai elemek edzéseken nem kerülnek elő? Vagy úgy működik, hogy Luis Enrique 2 órával a meccs előtt az öltözőben benyögi, hogy Busquets fiam te ma Xavival és Mascheranóval leszel középen akik meglepődöttségükben még a cipőjüket is eldobják? Nem hiszem. Én úgy látom, hogy LE az utóbbi évek edzői közül a leginkább próbál alkalmazkodni az ellenfél játékához. Ezt láthattuk tegnap is.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.12.01. 19:13:38

macgabi írta:Kábé mind igaz, amiket itt lejjebb írtok, de ezek miatt nem aggódom. Ezek mind olyan hibák és problémák, amiket lehet orvosolni, javítani.

Ami engem nagyon zavar, hogy nem látok koncepciót. Semmit. Minden meccsünkön más taktikával megyünk ki, sőt, meccseken belül sem látok következetességet.
Talán a sevilla és az Apoel elleni meccs a kivétel, de amúgy nem látom, mit akar LE.

És persze Messi. Nem tudom mire vélni ezt a hektikus, ingadozó hozzáállást.

Igen ezek , olyan hibák amiket orvosolni lehetne , de sajnos nincsenek. LE is mindig azt nyilatkozza meccsek végén , hogy " van még hova fejlődnünk , de a 3 pont a lényeg stb. "
De épp ez az , hogy nem látjuk a hibák kijavítását , és a fejlődést.
PSg vereség óta mondja , hogy tanultunk a hibáinkból ... hát azóta is tanulnak.

Az meg hogy minden meccsen más taktikával megyünk ki , azt meg Lucho kijelentette , hogy így lesz. Mivel nem akarnak kiszámíthatóak lenni. Ez oké is , de ezt előtte gyakorolni kéne , és nem a meccsen kéne kipróbálni először. Kapott gólok terén ez a kiszámíthatatlanság nagyon is bevált , de szerintem LE túlságosan a Seria A-ban éri magát , és a védekezésre fektet mindent , eközben nincs középpályánk , a támadókkal meg nem ártana egy külön edzésmunkát végeztetni , mert képtelenek gólt lőni , ajtó-ablak ziccerből!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.01. 18:00:25

Samper írta:A tegnapi meccs után nem az egyes játékosok, még csak nem is az egyes sorok teljesítményét kellene mérlegre tenni, hanem az edzőét. De nem nekünk, hanem az Elnökségnek.
Szerintem meg LE az egyetlen jó megoldást választotta a jelenlegi kerettel az adott ellenfél tudatában, amit tehetett. Masche és Busi - én Rakitic-et játszattam volna - a kp-n, Xavi meg szervez. Igen, ez a felállás a támadások hatékonyságát gátolta, de jóval biztosabban védekeztünk, még akkor is, ha volt helyzete a Valenciának. Nekünk is volt és ha az a fogalmatlan bíró meg aszisztense nem fújja ilyen felfogásban ezt a párharcot, akkor bizony simább lehetett volna. Suarezt az ág is meg a bíró is húzza, mert 3 százas helyzetéből egyet lőtt be, azt meg nem adták meg. LE erről nem tehet.
Messi és Ney szenvedett, de hát sok segítséget sem kaptak a kp-ról. Messi pályántartásának helyességét a végjáték is bizonyítja, hiszen kihagyhatatlan labdát varázsolt Ney fejére és ez által kulcspasszt adott megint.
Összességében a várt harcos játékot vártam és kaptam, a helyzetkihasználásunk valami eszméletlenül pocsék és már nem az első meccsünkön, ha ebben tudunk egy kicsit előrelépni, sokkal simábbak lennének, lesznek a meccseink. Összességében gratulálok a csapatnak, mert nem adták fel és az utolsó percig űzték az ellenfelet, illetve a gólt. A győzelem megérdemelt, mert többet tettünk érte.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.01. 16:36:12

Samper írta:A tegnapi meccs után nem az egyes játékosok, még csak nem is az egyes sorok teljesítményét kellene mérlegre tenni, hanem az edzőét. De nem nekünk, hanem az Elnökségnek.
Hát igen. Rohadt nagy hiba, hogy a világ egyik legjobb csatára üres kapura is képes mellélőni vagy 5 méterről a kapusba vágni.
Egy brusztolós, hajtós meccs volt, egy nagyon jó csapattal szemben ráadásul egy igazi oroszlánbarlangban. A védelem rendben volt, Alvest leszámítva, újra megúsztuk kapott gól nélkül, Busquets továbbra sem (elég régóta) találja magát, de a stabilitás megvolt, nem tudott a Vaalencia úgy támadni, mint az eddigi meccsein. Az, hogy ennek az volt az ára, hogy körülményes volt az előrejáték más kérdés. Utólag, mi jöttünk ki jobban belőle. Elöl pedig ismét a helyzetkihasználás amiről aztán tényleg az edző tehet.

Amúgy neked miért ilyen ellenszenves kezdettől fogva Luis Enrique. Csúnyát mondott rád? Ha kell, ha nem folyton őt osztod. Szerintem azért is ő lehetett a hibás, hogy Messit fejbehajították. Tuti ő bérelte fel a szurkolót.
Forca Barca!!!!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.01. 16:32:47

Tegnap miután láttam, h Juve 93. percben nyert elgondolkoztatott, h nálunk mikor esett meg utoljára, h az utsó percben döntünk. Erre tessék. :lol:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.01. 16:25:27

Nagyjából elégedett vagyok a tegnapi meccsel. A Mestallában nagyon nem egyszerű nyerni, mi azonban elhoztuk a 3 pontot. Igaz, hogy a játék hagyott maga után kívánnivalót bőven, a középpálya lassú volt és ötlettelen, a trióból ketten is igen gyenge napot fogtak ki, de nyertek már mások is hasonlóan rossz játékkal rangadót-egyszer hadd szabadjon nekünk is.
Bravo csúcsformában védett, Piqué pedig szenzációs volt ezúttal is-már zsinórban harmadszor, reméljük állandósul a formája.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.12.01. 16:24:55

Samper írta:A tegnapi meccs után nem az egyes játékosok, még csak nem is az egyes sorok teljesítményét kellene mérlegre tenni, hanem az edzőét. De nem nekünk, hanem az Elnökségnek.
Így van! Én amúgy most azonnal kirúgnám. Parádés játékot és 4-5 gólos győzelmet vártam, úgy gondolom jogosan. Kloppot hoznám, ő jó edző.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.01. 16:16:27

A tegnapi meccs után nem az egyes játékosok, még csak nem is az egyes sorok teljesítményét kellene mérlegre tenni, hanem az edzőét. De nem nekünk, hanem az Elnökségnek.
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2014.12.01. 16:13:26

Megérne itt is egy cikket (csak nincs értelme), hogy milyen ámokfutásban volt tegnap a biró.

Egész spanyol média azon botránkozik, hogy Messit fejbe dobták és még ő kapott sárga lapot.

Megint más kérdés, hogy szabályos gólt vettek el, illetve hogy amig a Barcelona játékosai azonnal sárgát kaptak, több esetben a valenciaiak semmit.

Én sem szeretek a biróval foglalkozni, de ilyen ellenszélben nehéz.

Az is külön dolog, hogy Fernandez Borbalán egy borzasztó gyenge képességü játékvezető.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.01. 15:59:15

Pampalini írta:
mess2009 írta: ahogy korábban írtam én Masc. mellé Rafinhát és Rakiticet tettem volna eleve. az persze tudom szubjektív, hogy Rafinha játéka eleve jobban tetszik mint Busquetsé.
Végre valaki :D Én is így állítottam volna fel a középpályát, nehogy már a Valencia ellen 6 védekező típusú játékossal álljunk fel!
Én nagyon kedvelem Rafinhat, sokat is követtem az eddigi pályafutását és ha kihozzua ami benne van felérhet a tesóhoz. Persze mikor már nincs itt Thiago, akkor ő a legjobb és minden megmozdulása maga a gyönyör volt. ( #-o ) Na mindegy, nem az a lényeg, de egy ilyen bivalyerős Valencia ellen (mert idén azok, ezt szerintem nem lehet vitatni) a Mestallaban elég bátor lett volna a brazilt berakni. A fáradtabb védelem ellen viszont jobban tudott érvényesülni, ez jól kijött tegnap.
Amitől féltem az sajnos beigazolódott. Busquets és Xavi nagyon nem fér meg együtt, pláne ha Masch a szűrő. Mindketten nagyon lassítják a támadásokat. Persze most Ini hiányában túl sok lehetőség nem volt, de Busi vagy Xavi helyett Rakitic ideálisabb lett volna. Védekezésben is komoly erőt képvisel, viszont benne van elég kreativitás. Itt Ini kiesése okozott gondot. Nem hiszem, hogy őt jegelte volna LE, ha egészséges.

Kicsit furcsa volt a meccs, mert végeredményben megérdemeltnek érzem a győzelmet, de annak érezném az X-et is. Elég felemás, de valami ilyesmi kavarog bennem. Suarez szerencsétlen be van oltva gól ellen két 100%-os helyzetet is képes volt kihagyni, plusz ugye ott volt a gólja amit elvettek. Még a bírók sem akarják, hogy szegény betaláljon. Azt hittem megharapja a partjelzőt amikor beintette a lest, úgy nekiszaladt. (mondjuk meg tudom érteni)

De továbbra is azt mondom, hogy szidhatja mindenki a védelmet (többnyire ez is sztereotípia + nem áll nagy nevekből), de a helyzetkihasználásunk ami miatt folyamatosan izgulni kell. Már egy 50%-os hatékonyságnál is szinte gála lenne minden meccsünk. (kis túlzással)
És lehet szidni Luchot mindenért, de erről ő nem tehet. mit tud csinálni? Álljon be és mutassa meg, hogyan kell gólt rúgni?! Először ebben kell fejlődni. És mi lenne akkor, ha a védelmünk tényleg olyan sz@r lenne, mint ahogy arról folyamatosan szó van!
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.01. 15:56:59

Végre valaki Én is így állítottam volna fel a középpályát, nehogy már a Valencia ellen 6 védekező típusú játékossal álljunk fel!
Úgy mondod, mintha a Valencia egy Cordoba szintű csapat lenne. Nem lebecsülve ezzel a Cordobát.
Kép
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.12.01. 15:14:31

mess2009 írta:
Erxy írta:szerintem semmiben, de ha Mascheranonak kellene irányítót játszania ő sem tündökölne.
(megjegyzem Businak így is több szerelése és megnyert fejpárbaja volt, mint az argentinnak)
szerintem sem. direkt kiváncsi voltam egy szaklap értékelésére, nos a Marca 6.5 adott Businak és 6-ot Masc nak. ez (gondolom) annyiban csalóka, hogy a gólja lökhette meg az értéket.
nem tudok már újat írni Busquetsról ,szerintem tegnap is bebizonyosodott a kettőssége: néha jól pozicionálja magát és el el kap egy lasztit, de az esetek többségében csak leköveti messziről a gyors középpályás támadásokat, mert rém lassú. oldalra és (néha) előre jól passzol az nem vitás, de az sem , hogy nem szeret kockáztatni és szabadul a labdáktól.( kivéve néhány hajmeresztő kínlódást amikor magára húz valakit)
ahogy korábban írtam én Masc. mellé Rafinhát és Rakiticet tettem volna eleve. az persze tudom szubjektív, hogy Rafinha játéka eleve jobban tetszik mint Busquetsé.
Végre valaki :D Én is így állítottam volna fel a középpályát, nehogy már a Valencia ellen 6 védekező típusú játékossal álljunk fel!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.01. 15:10:03

basketking írta:Elemzésem a tegnapi mérkőzésről és a két védekező középpályásról.
Dupla pivot: Valencia - Barcelona elemzés

http://barniola.blog.nepsport.hu/archiv ... a_elemzes/
kissé csalóka a cím, mert nem volt double pivot, hanem ahogy te is írod, megvolt a szokásos 1-2 a kp-n, dupla pivot esetén ez ugye 2-1.
szóval nincs nagyon elemezni való, csupán Lucho belekényszerítette Busit Rakitic szerepkörébe.
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.12.01. 14:53:22

Az utolsó három percben tudtak olyan nyomást gyakorolni a Valenciára, amilyen legalább a meccs utolsó harmadában elvárható lett volna. Hihetetlen, hogy ilyen kvalitású játékosokból nem lehet hatékonyabb pressziós játékot kihozni.
Rosszasági sorrend nálam a tegnapi meccsen: Messi, Alves, Busquets, Suarez, Neymar, Pedro.
Avatar
basketking
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.11.26. 14:18:48
Kapcsolat:

2014.12.01. 13:41:49

Elemzésem a tegnapi mérkőzésről és a két védekező középpályásról.
Dupla pivot: Valencia - Barcelona elemzés

http://barniola.blog.nepsport.hu/archiv ... a_elemzes/
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.12.01. 11:18:29

Ugyanaz volt tegnap este mint februárban hazai pályán Valencia ellen. Még a 93. percben kihagyott 99%-os ziccer is stimmelt, akkor Messi gurított mellé 5 méterről. Idegenben nagyon necces lesz minden terep ha nem tudunk gólt lőni 25 perc alatt. Sajnos érzem magamon hogy még mindig az aranykorban élek, mert úgy ülök az ilyen meccsek előtt is hogy "úgyis meglesz". Csak mostanában egyre többször koppanok. És nem az zavar hogy nehezen nyerünk meccseket. Az zavar hogy komolyabb ellenfél ellen semmit nem mutatunk kreativitásból. Oké, felállt védelem van szemben, nincs tér kreativitásra. Már nem tudom hányadik éve nincs B tervünk erre. Tegnap is minden ívelésünk egy szívszúrással kísért idegroham volt. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy ezen a mutatványon simán átgyalogol egy komolyabb erőkből álló csapat. Nem azt mondom hogy 0% esélye van a BL győzelemnek, de közel annyi. Bajnoki cím is nagyon necces. Főleg úgy hogy az idényben a ziccereink baromi nagy százalékát ki tudjuk hagyni. Minden túlzás nélkül a tegnapi Suarez és Neymar ziccert is beleszámítva ezek olyan helyzetek, amit tényleg nehezebb kihagyni mint belőni. A legfájóbb még mindig Casillas eltalálása Messitől, de hozhatnék millió példát. És ez nem arról szól hogy nem képes belőni, hiszen a 300 millió eurós csatársorunk ontotta a gólokat mindenhol. Na jólvan össze-vissza írok mindent, Visca el Barca! :)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.12.01. 11:04:54

Erxy írta:szerintem semmiben, de ha Mascheranonak kellene irányítót játszania ő sem tündökölne.
(megjegyzem Businak így is több szerelése és megnyert fejpárbaja volt, mint az argentinnak)
szerintem sem. direkt kiváncsi voltam egy szaklap értékelésére, nos a Marca 6.5 adott Businak és 6-ot Masc nak. ez (gondolom) annyiban csalóka, hogy a gólja lökhette meg az értéket.
nem tudok már újat írni Busquetsról ,szerintem tegnap is bebizonyosodott a kettőssége: néha jól pozicionálja magát és el el kap egy lasztit, de az esetek többségében csak leköveti messziről a gyors középpályás támadásokat, mert rém lassú. oldalra és (néha) előre jól passzol az nem vitás, de az sem , hogy nem szeret kockáztatni és szabadul a labdáktól.( kivéve néhány hajmeresztő kínlódást amikor magára húz valakit)
ahogy korábban írtam én Masc. mellé Rafinhát és Rakiticet tettem volna eleve. az persze tudom szubjektív, hogy Rafinha játéka eleve jobban tetszik mint Busquetsé.
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.12.01. 10:24:14

A tegnapi meccsről és általában a csapatról alkotott véleményemet 2 pontban foglalnám össze:
1. Úgy látom - ahogy már hetekkel korábban is írtam -, hogy a védőink és kapusaink teljesítménye (még ha egyenként posztjaikon nem is a világ legjobbjai, és együtt sem alkotják a világ legerősebb védősorát) elég lehet bármely cím elhódítására! Ehhez elég jók, ha a sérülések és a komolyabb formahanyatlás elkerüli ezt a csapatrészt!
Az elmúlt évek középpályáján változtatni kellet, ezt a munkát LE és csapata el is kezdték, próbálgatják a különböző formációkat és taktikákat: mostanában már egyre többször jó megoldást húznak, tegnap - talán így utólag - nem ezt kellett volna, de mint hosszútávú alternatíva: nem árt egy ilyen középpályát is kicsit összeszoktatni, ill. a csatárokat hozzászoktatni! Jelenleg szerintem az Ini-Rakitic-Masch(Busi) középpálya a legjobb, a legsokoldalúbb is, a jövőt tekintve pedig nagy hitem van a Raffinha-Rakitic(Xavi)-Masch(Busi) középpályában is - láttunk már biztató jeleket, igen dinamikusak, ha összeszoknak, nagyon erős lesz ez a csapatrész! Lehet, hogy furcsa, amit leírok, de én a középpálya miatt sem aggódom túlzottan! Szerintem LE is kezdi már látni a különböző opcióit, és kezdi az opciókat a különböző célokhoz rendelni, néha még hibásan dönt... ennyi, de legalább mer dönteni, változtatni!
2. A támadóink teljesítménye viszont - enyhe jóindulattal megítélve - sem kiegyensúlyozott. E téren Messi a leghektikusabb. Az ok: ?..., szerintem a szezon végéig mindenkinek nyilvánvalóvá válik majd...! Suarez: még a beilleszkedés folyamatában van, annyira nem aggódom érte, játékban és góllövésben is hamarosan elkapja a fonalat. Egyébként megszerezte az első bajnoki gólját is (csak elvették tőle), ebből kell, hogy lelkességet merítsen: betalált már mindkét fontos sorozatban, pedig alig 1 hónapja lépett újra pályára 4 hónap kényszerpihenő után, ráadásul egy számára teljesen új csapatban és környezetben! Neymar: tegnap nem ment neki, a következő meccsen, majd újra menni fog... nem tulajdonítok nagy jelentőséget a tegnapi gyenge teljesítményének!
Még mindig úgy látom, mint egy hónapja: ha a támadóink majd - törés nélkül - huzamosabb ideig a tőlük elvárt szinten fognak teljesíteni (játék és góllövés), akkor nem fogunk sokat írni itt, a fórumon a csapat és a más csapatrészek hiányosságairól. Ők (támadók) nyújtják összességében a leginkább gyenge teljesítményt ahhoz képest, amit szán nekik az edző és a csapat, és ahhoz képest is, amire egyébként képességeik alapján hivatottak! Az okokat feljebb és korábbi írásomban (hosszabban is) taglaltam! Ugyanis a csapat továbbra is 4-3-3-at játszik, mely formációban nem csak a (kitűnő középpályás játékot és gólpasszokat követő) góllövés a csatárok feladata, - hisz 3-an vannak a pályán -, hanem az egymás közti játék és gólpasszok is! A középpálya feladata ebben a formációban a játék szervezése, átfordítása ill. stabilizálása, nem elsősorban a gólpasszok! Ha tegnap a trió (ill. minden tagja) jól és motiváltan játszott volna, akkor szó sem esne a középpálya (vélt vagy valós) hiányosságairól! Ez a középpálya (többé-kevésbé) tegnap is megtette azt, ami 3 ilyen csatár mögött a dolga, a csatárok viszont nem tették meg azt, ami a dolguk... De a Messi-Neymar duó már általában igen jól muzsikál, én bizakodó vagyok!
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.12.01. 09:08:57

Nem értek egyet azzal, hogy nem érdemeltünk győzelmet.

Minden győzelmet ki kell érdemelni, minden egyes gólért meg kell küzdeni. A győzelmet pedig nem kell magyarázni.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy most már hurráoptimizmusba csapok át, mert a játékbeli gyengeségeket nem lehet nem látni. De azért a tegnapi meccsen véleményem szerint a jobb csapat a miénk volt. Miért?

- mert a Valencia kizárólag szinte kontrában gondolkodott, és a támadásaikban maximum 4-en vettek részt egyszerre
- mert a Valencia a 90 percből 80-at a védekezéssel töltött
- mert enyhén szólva lejtett a hazai pálya
...

Belátom, hogy az igazi topcsapatok ellen még kevés, amit mutatunk. De a tegnapi meccsen dolgoztak a fiúk úgy, ahogy az most tőlük tellett. El kell fogadnunk, hogy a 11-ből 6-7 poszton bizony most nem nálunk játszanak a világ legjobbjai. + Egyelőre az edzőnk sem világklasszis.

De a tegnapi meccsen azért hajtottak a srácok. Nem véletlenül nyertünk.
Szuszimester
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.12.01. 09:08:30

Kicsit sajnáltam a végén a Valenciát, mert tényleg jól tolták, de azért jobb ez így! :-) Amúgy nem kéne elfelejteni azt sem, hogy az elmúlt kb. 5 évet leszámítva nem volt jellemző, hogy a rangadókat simán hozzuk. Ezzel azt akarom mondani, hogy emlékszem én olyan időkre, amikor a pontszerzés is bravúr lett volna a Valencia ellen idegenben. Az elmúlt években viszont elszoktunk a szoros meccsektől a spanyol bajnokságban - néhány meccset leszámítva. Idén több ilyen meccsünk van, mert lehet mi is gyengültünk, de sok csapat megerősödött, viszont legalább szokjuk a kiélezett meccseket. Amugy tegnap Piqué nagyon jol tolta szerintem. És ilyen gólörömöt rég láttam a csapattól
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2014.12.01. 08:40:11

Amikor megláttam az összeállítást, megörültem, hogy végre 2 szűrővel toljuk, évek óta vártam már ezt. Aztán pár perc után kiderült, hogy ez így nem megy, a játékosok nem mozogtak otthonosan benne, míg hátúl nagyjából kontroláltuk a játékot, addig elől teljesen impotensek voltunk. Gondolom idő kell hozzá, hogy egy ilyen új játékelem működjön, talán nem egy ilyen fontos idegenbeli rangadón kéne vele először próbálkozni. Persze így mondhatni váratlant húzott LE, de kicsit visszafelé sült el.
A másik gond szerintem Xavi szerepeltetése lehetett. Értem én, hogy a rutinja miatt tette be játékszervezőnek, de ezzel már a Madrid ellen is befürdött. Akkor úgy állt be, hogy nem volt előtte játékban, így formában sem, meg is lett az eredménye. Az elmúlt hetekben rendszeresebben játszott, de így is gyenge volt tegnap (beadásai, szögletei, mintha Alves csinálta volna).

Ott a horvát, aki fiatal, energikus, hatalmas munkabírással. A kisebb meccseken szerepet kap, a rangadókon padozik. Túl azon, hogy ez az önbizalmának nem tesz jót, szerintem a csapatnak sem. Tele van a kezdőnk olyanokkal akik lassítják a játékot: Pique, Alves, Alba, Sergio..
Rakitic, Rafina, Mash azok akik fel tudják pörgetni és hiszem, hogy ez kéne, ha valamit akarunk kezdeni a szezonnal.
Válasz küldése
cron