Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.28. 04:04:02

bence0330 írta:
2023.08.27. 21:57:36
Xavi most legaább meccsen belül eszmélt, az piros pont.
Bízzunk abban, hogy eszmélt és tudatosság is volt mögötte. Ez most működött.
Ilyesmi felismeréseinek, illetve az egyéb megoldásainak, húzásainak a megfelelő minősítéséhez hosszabb távon majd az idő fogja megadni a megfelelő választ, mert néhány "jól sikerült" meccselést azért tavaly is láttunk tőle, aztán hosszú szünet, majd ismét jött valami ami jól sült el. A Villareal jó csapat, ki is lehet tőlük kapni, ugyanakkor jelenleg EL induló, az 5.helyen zárt tavaly, miközben mi címvédésre készülünk.
Cseri írta:
2023.08.27. 23:30:43
az fel sem merülhet,hogy Ferrant "szupercsereként" használja, tudatosan?
De, felmerülhet sokminden, ahogy eddig is felmerült sokminden.
Apropó, volt a Xavi topicban a bajnokság előtt egy elég konkrét hozzászólásom, ami éppen az ilyesmi felmerülhető dolgok eddigi hiányáról és a mostani idényre vonatkoztatva ezeknek a szükségességéről szólt.
Változtatás, bátorság, merészség, tökösség, ilyesmi és amennyiben ezek nem szökőévente, hanem nagyobb arányban beválnak, akkor várhatóan megfelelően jönni fog mind az eredményesség, mind a megfelelő játék.
Majd az idő nyilván eldönti, hogy mi merülhet fel véletlenszerűen vagy esetleg "tudatosan", mert több ilyen "tudatosan" esetén, ami ráadásul még jól is sül el, na akkor majd már tudatosságról is lehet bátran beszélni.
Természetesen szerintem, mert ez csak egy vélemény.
A tudatos edzői húzások idővel be szoktak bizonyosodni. Bízzunk benne, hogy így lesz Xavi esetében is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.27. 23:47:57

Andris írta:
2023.08.27. 20:02:18
Alcantara írta:
2023.08.27. 19:59:57
Szerintem meg az ő hibája a két szerencsétlen. Nem kell hosszabbítani minden évben, látható, hogy nem üti meg a minimális szintet sem. Ehhez képest kapitányi karszalagot kap. Bármilyen tucat védő jobb lenne SR-nél.
Neharagudj, de szerintem ez nem így működik. Ha egyszer még az ingyen hozott játékosokat se tudjuk regisztrálni, akkor hogy bontsuk fel mindenki szerződését? Így is elküldtük Busit és Albát, akik ebbe a keretbe még simán elférnének. Ha nem hosszabbítjuk pl SRt, akkor se tudtunk volna még egy "bármilyen tucat védőt" se hozni.

Tényleg nem értem... csak én látom úgy, hogy ezek kikerülhetetlen kényszerek? Egyébként ugye Alonso elküldéséről szó van a héten, csak közben lesérült Baldé, és rájöttünk, hogy nincs cserénk, mert Albát már el kellett küldenünk.
Szerintem szó sincs se arról, hogy Xavi jókedvében használja őket, se arról, hogy azért hosszabbítják meg a szerződéseiket. Csababarca szavaival élve szerintem Xavi és Alemany (Deco) torkához igenis kést tart a szituáció, szó szerint minden gyenge embernek nem lehet felbontani vagy hagyni kifutni a szerződését.

PS: a kapitányi karszalagot tudtommal a játékoskeret szavazza meg, titkos szavazás keretei közt.
SR-el nem kellett volna szerződést bontani, mi hosszabbítottunk vele! Már másodszor! Te jó ég, leírni is ciki. Másfél éve nem kéne itt lennie a szerződésétől, erre PL szintű fizetése van, és használhatatlan, max kb 7. középpályásnak elfogadható, ha rettenetesen akarom. De az a szint megvan a B-ben is, vagy keressen 1 misit. Alonsot Xavi akarta rettenetesen hozni, és vele is hosszabbítottunk, nem kellett volna semmit felbontani. És lehet jönni az erkölccsel, hogy csak az ffp miatt hoztuk 1 évre, vagy muttudomén - nem emlékszem pontosan, valami ilyesmi volt - de akkor hol volt ez az erkölcs, mikor kiebrutaltuk Aubát és Depayt, mikor első szezonra fillérekért jöttek focizni, második évre meg emelkedett a bérük, vagy amikor elhoztuk szerencsétlen Araujot, elcsesztük a regit, nem játszhatott szegény fél évig, aztán próba nélkül elküldtük kölcsönbe.

Most akkor vagy kőkemények vagyunk, semmi szentimentalitás, vagy az erkölcs lovagjai, de ha egyik játékosnál így, másiknál úgy tesszük, akkor az úgy fura. Főleg, hogy a lassan holland gólrekorder Depayt és a gólkirály Aubát elküldtük így, a liga egyik leglassabb, abszolút nem szint játékosát meg nem.

Teljesen egyetértek Alcantarával. Nem kell nevet írnom, nincs jelentősége. BÁRKI jöhet helyette, nem esünk vissza, és legalább a potenciál megvan abban, hogy berobban egy fiatal, de rossz esetben csak ő is ugyanolyan gyenge lenne, csak 100.000 eurós fizetéssel a 3-5 misi helyett. Hamarabb raknám oda Raphinhát a csapatból, vagy Fermint, bárkit, aki képes futni legalább. Abdét aztán pláne. Ez igaz SR-re és Alonsora is. És Garciára is sajna, az ő helyéről elkótyavetyéltünk 1-2 év alatt pár remek cserét.

Ezek nem kikerülhetetlen kényszerek. A 4 kp-s rendszer sem, Lewy, Pedri agyonjátszatása sem, és sorolhatnám, de SR-Alonso esetén már eleve mi magunk kötöttük a szerződéseket, Xavi akarta őket ennyire, így nem beszélhetünk kényszerről. Garciánál sem, ha elküldjük Minguezát és Riadot, akik ötödannyi lóvéért jobbak, mint ő.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.27. 23:30:43

Sinya22 írta:
2023.08.27. 19:43:23

Ha Péterre rá lett szólva, hogy folyton sír, akkor rád is lehetne. Értettük a hatalmas iróniát, Xavi semmiben nem hibás.
Így van,a moderátorok meg is teszik,ha úgy látják jónak,én meg elfogadom!
Nem hiszem,hogy írtam volna,hogy Xavi hibátlan. Meccsek előtt sok kritikai észrevételt lehet olvasni,meccsek után, pláne győztes meccs után relatíve ritkán,hogy tévedtem(nem neked szól, általánosságban), Xavinak igaza volt,vagy ilyesmi. Pl.az fel sem merülhet,hogy Ferrant "szupercsereként" használja, tudatosan? Yamalt tudatosan teszi a csapatba mások kárára,aki végül a meccs legjobbja lesz? Yamal megsérülhet? Meg,de ez egy sportoló esetén bármelyik meccsen,sőt edzésen is előfordulhat,meg úgy is,hogy a padról jön be. Elfogadom,hogy a csapatnak rá volt szüksége ma is meg múlt héten is,annak ellenére,hogy még csak 16 éves.
Így van ahogy írod, a lényeg a 3 pont!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.27. 23:09:05

bence0330 írta:
2023.08.27. 21:57:36

Yamal szenzációs volt, viszont - és ez nem az ő kritikája, mert alig 16 éves, hanem amiért nem szabadna ilyen korban egy ilyen meccsen kezdőként tolni - átjáróház volt jórészt miatta a jobboldal.
Én pont azon lepődtem meg, mennyire sokszor ért vissza és védekezett SR helyén. Sokszor teljes alázattal szállt be a középpályás letámadásba és szereztünk amiatt labdát, mert lepöckölte a másik lábáról.
bence0330 írta:
2023.08.27. 21:57:36

Nálam a lecseréléséig a meccs egyik legjobbja TS és DJ (plusz Yamal villanásai) mellett Romeu volt. Egyszer 3-an leszerelték, azon kívül viszont néha szenzációs, amit művel, különösen a pontatlan passzoknál a necces helyzetekbe olyan természetességgel érkezik meg, ami párját ritkítja. És előre is veszélyes. Bagóért, ár-érték arányban óriási igazolás volt. De még ezt nem tekintve sem rossz.
Úgy érzem, mi más meccset néztünk. Romeu néha pazar, de ma kifejezetten rosszul meccselt, rengeteg hibával, lassú megoldással játszott. A villareal volt az első olyan csapat, ami éles meccsen letámadott minket és meg is gyűlt vele a bajunk úgy is, hogy Alonson pl meglepődtem, milyen jó volt egyérintős passzokban. A középpályánk addig nem volt stabil, amíg Romeu pályán volt, utána visszajött a kontroll. A másik rendszeres lassú és körülményes, veszélyes helyen labdára csavarodó pont De Jong volt, kezd néha az agyamra menni, amikor cipeli a labdát egyszerű passz helyett. Egy villareal már tudott büntetni, és bár erős csapat, nem európai elit.


Az viszont nagyon tetszett, ahogyan labdaszerzésből fordultunk. Általában 3 játékos csapdázta a labdát és gyönyörű, olajozott gépezetként indult meg valaki, forgott be a másik a helyére és nyitott a harmadik, amint megvolt a labda. Több játékoskombinációban, teljesen másik oldalon is ugyanez a figura került elő, látszik, hogy tudatos volt, elég sok helyzetünk is született belőle.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.27. 22:01:54

A lestaktikát teljesen el kéne felejteni mióta VAR van, ez független az emberállománytól.
Egyszerűen nem lehet begyakorolni annyira a védekezést, hogy 47 visszaismétlésben is kijöjjön, hogy a támadó 2cm-es lesen van. Mióta beveztették a videóbírót, azóta a lestaktika olyan, mint az oroszrulett. Egy védőnek akár 10-15-20 méter távolságból kellene eldöntenie, hogy a támadó bal lábfeje, jobb válla, stb közelebb van-e 1 centivel, mint ő a kapuhoz. Ezt korábban meg lehetett tanulni, mert az edző, mint partjelző az edzésen elmagyarázta hogyan kell beállni, hogy lesnek tűnjön a partjelző szemszögéből, de már nincs ilyen.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.27. 21:57:36

Szerintem kb a legjobb dolog történt meg, ami csak megtörténhetett. Megint elvesztettünk egy meccset a kezdővel, aztán megint megnyertük a mellőzött játékosokkal. Úgy lett tanulópénz, hogy közben nem vesztettünk. Lassan remélem Xavi is észreveszi, hogy Ferrán jelenleg bőven a legjobb támadónk, annyira viszont még ő sem jó, hogy minden egyes meccset 10-15 perc alatt eldöntsön, hosszútávon nem fog működni. Valamint azt is, hogy 4 kp-ssal megint elbuktuk volna a meccset. Gavi ma sokkal jobb volt, kezdi megint a múlt tél előtti önmagát idézni talán, de azért mindig idegen lesz neki ez a poszt. Xavi most legaább meccsen belül eszmélt, az piros pont.

Yamal szenzációs volt, viszont - és ez nem az ő kritikája, mert alig 16 éves, hanem amiért nem szabadna ilyen korban egy ilyen meccsen kezdőként tolni - átjáróház volt jórészt miatta a jobboldal. Nyilván ha ott egy klasszis védő van mögötte, ez nem akkora gáz, és fickándozhat elöl, de SR-nél az. Ferrán-Raphinha esetén felennyi lendületes támadást vitt volna ott végig a Villarreál, vagy még kevesebbet. Ez jelenleg elég fontos dolog szerintem. Neki a 60. perc körül kéne inkább bejönnie, és villognia, ha vezetünk, azért, ha nem, akkor meg kockáztatásképp. Vagy ha Koundé/Ara van kint a szélen. Plusz félek, hogy bennragad a kezdőben (a teljesítménye miatt nem jogtalanul, de na...), és tolunk vele egy Pedrit.
Yamal őszinte öröme amúgy, mikor a 2. kapufáját lőtte, és Lewy gólt lőtt belőle, külön élményszámba ment. Mindenki más szitkozódott volna a pech miatt. :D

Nálam a lecseréléséig a meccs egyik legjobbja TS és DJ (plusz Yamal villanásai) mellett Romeu volt. Egyszer 3-an leszerelték, azon kívül viszont néha szenzációs, amit művel, különösen a pontatlan passzoknál a necces helyzetekbe olyan természetességgel érkezik meg, ami párját ritkítja. És előre is veszélyes. Bagóért, ár-érték arányban óriási igazolás volt. De még ezt nem tekintve sem rossz.

Én tavaly TS-t 2. helyre tettem a csapatunkon belül, de ha így folytatja, idén simán első lesz az én könyvemben is, brutál amit művel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.27. 21:34:08

Alcantara, ebben teljesen igazad van. Nem is mondtam, hogy ugyanolyan szintű játékosok lennének. Azt viszont fontosnak tartottam megjegyezni, hogy néha próbálunk úgy tenni, mintha minden bajnak néhány peremember lenne az okozója. Szoktam én is szidni főleg Garciát, de ezek a játékosok szerencsére nem játszanak túl gyakran. Nem minden kapott gól szárad az ő lelkükön, és bizony vannak játékosok, akiknek a neve sosem kerül megemlítésre, amikor kellemetlen helyzetbe hozzák a csapatot, csak mert nem Alonso, Garcia vagy Roberto a nevük.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.08.27. 21:16:59

Gránit! Az, hogy valaki beragad utolsó emberként vagy az, hogy valaki minden támadásnál 3-4 méterre lemarad ne legyen már ugyanaz a kategória. Itt senki nem hallgat szemérmesen, de a kettő között óriási különbségek vannak.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.27. 21:12:19

Troym írta:
2023.08.27. 20:35:28
Fontos győzelem, fontos 3 pont, második félidőben még egész jól is játszottunk. Gratula Yamalnak, plusz azoknak akik jól játszottak ma.

Védelemben a lehetőségek, ha már többen feszegetik:

Frenkie!!
Faye - nem győzték dícsérni az előőszezon alatt, keretben sincs.
És akármennyien megkövezhetnek, de mivel regisztrálva van SR helyett még Lenglet is játszhatott volna. Nem hiszem, hogy alulmúlná akár Robertot, akár Alonsot.
Faye spec otthon van Afrikában , vmi hivatalos dolgokat intéz...
Frenkie lehetett volna hátvéd, csak akkor nehezen mehetett volna ennyit előre, egy intenzíven támadó csapat ellen játszottunk! És akkor a gólja sincs, jó eséllyel... 😉
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.27. 20:41:16

Nagybarcelona írta:
2023.08.27. 20:33:07
"tehènpásztornak".
Játékból oktatott minket, de a focit gólra játszák és mi nyertünk.
Minden jó, ha a vége jó (jelentsen ez bármit is).
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.27. 20:39:40

Tanulságos meccs volt.

Az egyik tanulság, amit Nagybarcelonával korábban is hangsúlyoztunk, hogy nem szélsőzni kell. A klub gyengülését az utóbbi években többet között a szélsők erőltetése okozta. Nem szélen kell erőltetnünk, a Barcelona játéka sosem a szélekről szólt. A Barcelona játéka a belső csiki-csukikról szól, ha ezt kisodorjuk a szélre, kicsináljuk a játékunkat.

Lewandowski mellé nyugodtan be lehet tenni Ferrant, simán kezdhetnének párban elől. Ferran ma is jól szállt be, ami nem lep meg, már az előszezonban is remek formát mutatott, 4 meccsen 3 gól.

De Jong gólja is ezt mutatja. Lewandowskin csüngött a fél Villarreal. De volt egy társ mellette, teljesen üresen, akinek le tudta tenni. Máris ott a gól. Az, hogy Lewandowskit mindig ennyien fogják, nem csak átok, de lehetőség is. Ha többen fogják, le tudja készíteni egy társnak, ha van. Belül kell mellé egy társ, így mindjárt oszlik az ellenfél figyelme. Ha pedig Lewandowskit fogják többen, az üresen levő társnak máris le tudja passzolni.

A harmadik gólnál ugyanez. Gavi birkózik bent a sűrűben. Ha nem lett volna egy társ, elhal az akció, ahogy rengeteg akciónk elhal, amikor Lewandowski egyedül birkózik két-három emberrel. De ott volt Ferran, aki le tudott csapni a labdára. Bent kell osztanunk a figyelmet, és máris közvetlen gólhelyzetbe kerülünk.

Hátul nagyon nem érezzük a lestaktikát. Ezt akkor is hangoztattam, amikor a Piqué-Lenglet-kettős kapta sorozatban az ilyen gólokat. Most is rendre bajba kerültünk azért, mert nem ismerjük a lestaktikát. Már 0-0-nál megúsztunk egy kapott gólt, amikor Alonso ragadt be kishíján. Nem rajta múlott, ő ácsorgott egy helyben. Az ellenfelen múlott, hogy tökéletes ütemben ugratják ki a támadót. Nagy mákunk volt, nem Alonsón múlott.

De nem fogok sem Alonsót, sem Robertót hosszasan szidni, mert a következő kapott gólnál Koundé ragadt be. Nagyon kényelmesen rákenünk mindig mindent pár emberre, akik kb 3 meccsenként játszanak. De ha Koundé bénázik, akkor behúnyjuk a szemünket. Próbálunk minden hibát perememberekre fogni, de ha alapemberek hibáznak, akkor szemérmesen hallgatunk.

Ferran nagyot lendített a csapaton, többször jól helyezkedett középen. Oldalt is meg tudja húzni, de elsősorban Lewandowski csatártársaként lehet nagyon hasznos.

A végén nem tetszettek az önzőzések. Többször lezárhattuk volna a végén, de elszórakoztuk őket, mert önzőzni kezdtek. Ez a Barcelonára korábban egyáltalán nem volt jellemző, éppen ellenkezőleg. Mindig szerettük a végletekig, sakk-mattra kijátszani a helyzeteket, és nem csináltunk presztizskérdést abból, hogy a végén ki passzolja be. Fati csúnyán elönzőzött egy nagy helyzetet, aztán Lewanwoski volt a következő, aki úgy volt vele, hogy jól van, te sem passzoltad le az előbb nekem, én sem adom le neked. Ahelyett, hogy azt mondta volna, lásd, én különb vagyok nálad, nem süllyedek le a te szintedre, én nem vagyok olyan önző, mint te, én felülemelkedek ezen, és én passzolok neked, mert a csapat érdekei fontosabbak, mint a kettőnk közötti adok-kapok. És nem, elönzőzte ő is, pedig azt a mattot még talán Fati is behúzta volna.

A lényeg, hogy győztünk, Ferran szerintem nyugodtan kezdthet Lewy mellett. A hátsó alakzat meg sajnos katasztrófa, ha nem a legerősebb verzióban áll fel. Törékeny egy helyzet, vagy Araújo vagy Christensen mindig sérült, és ilyenkor máris jönnek a bajok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.08.27. 20:41:32-kor.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.08.27. 20:38:00

Peter írta:
2023.08.27. 20:25:51
Szórakoztató meccs volt, szurkolói szempontból tele érzelmi hullámvasúttal.
Az élőben számtalan kérdőjel felmerült, de ezek eddig sem voltak senki számára sem ismeretlenek.
Ezek a kérdőjelek - jelenlegi ismereteink alapján - ugyanakkor továbbra is velünk maradnak, aztán majd hol így, hol úgy kapunk rá válaszokat a következő meccseken.
Lesz olyan is, amikor sírni fogunk.

Robi, Alonso és EG szerintem is védhetetlenek, de Xavi a Mester.
A lényeg, hogy sikerült nyerni. Robit megtartanám, mert cserének középpályán hasznát lehet venni. de hogy Alonso és Garcia mit szeretne itt azt nem tudom.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.27. 20:35:28

Fontos győzelem, fontos 3 pont, második félidőben még egész jól is játszottunk. Gratula Yamalnak, plusz azoknak akik jól játszottak ma.

Védelemben a lehetőségek, ha már többen feszegetik:

Frenkie!!
Faye - nem győzték dícsérni az előőszezon alatt, keretben sincs.
És akármennyien megkövezhetnek, de mivel regisztrálva van SR helyett még Lenglet is játszhatott volna. Nem hiszem, hogy alulmúlná akár Robertot, akár Alonsot.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.27. 20:33:07

Csodagólokat lőttünk. Mindet felèpített támdásból. Nem is tudom melyik volt a legszebb. Az öngólpassz, a vèdőről visszapattanó, vagy a kapufáról. Kár, hogy a Villareal belebotlott háromszor, ès láttak egy èrintèst a lesgól előtt odaát. Végre 10 èv után egy kontrát is vègig tudtunk vinni. A 4 kp-s rendszer volt a legmasszívabb. Csak 4 gólt kaptunk. Kár, hogy Robertok, Alonsok ès Garciak nehezítik az edző munkásságát, mert Laporta ragaszkodik hozzájuk Chadi Riad, Mika Marmol, Mingueza vagy Dest helyett. Araujo sem játszott sèrülten ès Christensent sem kell lecserèlni minden meccsen. Csak így tovább, mèg 2-3 èv, ès lesz egy felèpített támadásunk, mint a 2 kezdő támadóját eladó "tehènpásztornak". Cuencanak jár a pacsi a gólpasszèrt, az tènyleg Barca DNS-es volt, nálunk kevesen tudnak ilyet, lehet nagy lesz a kabát Pau Torres után, de hát a tehetsèges játèkosok mind visszatalálnak hozzánk, vagy el sem mennek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.27. 20:25:51

Szórakoztató meccs volt, szurkolói szempontból tele érzelmi hullámvasúttal.
Az élőben számtalan kérdőjel felmerült, de ezek eddig sem voltak senki számára sem ismeretlenek.
Ezek a kérdőjelek - jelenlegi ismereteink alapján - ugyanakkor továbbra is velünk maradnak, aztán majd hol így, hol úgy kapunk rá válaszokat a következő meccseken.
Lesz olyan is, amikor sírni fogunk.

Robi, Alonso és EG szerintem is védhetetlenek, de Xavi a Mester.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.27. 20:24:10

FcbSteve, nagyon egyszerűen meg lehetett volna oldani.

Koundé jobbon, Frenkiet hátratolod, és akkor csak balbunkóban kell használni az egyik alkalmatlant.
Máris 2 helyett csak egy van a pályán.

Csak ehhez mondjuk pályára kellett volna tenni 3. támadónak pl Ferrant, vagy Abdét, mindkettő tud valamennyire védekezni.

Xavi rögeszmés a 4-4-2be, így tényleg nincs lehetősége ilyen helyzetekben csak egy bénát használni.

És Alcantara is leírta, Roberto annyira kellemetlenül gyenge, hogy bárhova rakod, akkor a csapat megsínyli, 1esre játszik minden meccsen.

Minimalizálni kell a. egyet szabad pályára engedni, és a másikat meg rá cserélni.
Nincs más út.

Mert ne képzeljük, hogy minden ilyen meccset meg fogunk tudni nyerni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.27. 20:20:46

Alcantara írta:
2023.08.27. 20:16:18
Felőlem védheti bárki SR-t, az ifiből lehetne gyors, fiatalt hozni. Bárkit hangsúlyozom, mert annyira gyenge, hogy bárki hozza ezt a szintet. Ugyanis ez nem szint. Nettó életveszély az ember.
Azért ez eléggé csak a vakvilágba belekiáltott dolog, nem? Mondj egy nevet, mutass valakit a Bből, az tényleg ingyen van, regisztráció se kell. Xaviék biztos elfelejtettek ott körülnézni. Itt van Lamine, Fermin, Baldé, Gavi, ott ül a padon még egy rakás tini, de a bárkihozza szintű jobbhátvédet pont átugrotta a szemük, mikor leugrottak az ifistákat meglesni. :D
Viccet félretéve, én nem védem SRt, csak a döntést, hogy marad, és ha rákényszerülünk, még játszik is. Sőt ezt a döntést sem "védem", csak korrekt módon megmagyarázhatónak tartom.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.08.27. 20:16:18

Felőlem védheti bárki SR-t, az ifiből lehetne gyors, fiatalt hozni. Bárkit hangsúlyozom, mert annyira gyenge, hogy bárki hozza ezt a szintet. Ugyanis ez nem szint. Nettó életveszély az ember.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.27. 20:14:17

Saviola írta:
2023.08.27. 20:10:20
FCBsteve írta:
2023.08.27. 19:41:21
Így van ez, ha vesztünk, mert a támadók kihagyják a helyzeteket, Xavi a híbás!
Ha nyerünk, akkor meg a focistáé az érdem... 🤣
Hát, ha szerinted ma Yamal zsenialitása nélkül ma itt nyertünk volna, akkor nem egy meccset néztünk. ;)
Hogy nyertünk-e volna, az egy nagy kérdőjel. De mondjuk messze nem csak az ő megmozdulásai teremtettek ma veszélyhelyzeteket, egészen sok jó volt nélküle is, meg még azután is, hogy lejött.. legalábbis támadásban szerintem egész meccsen jól teljesítettünk.

Szerintem is óriási a kettős mérce azoknál, akiknek meggyőződése, hogy Xavi nem alkalmas a jelenlegi csapat edzőjének.

Más: egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a Villareal kifulladt volna. Egyszerűen csak a végére felülkerekedtünk egy ki-ki meccsben. Majd pont mi darálunk be erőből bármilyen csapatot... :D Ez is olyan dolog, ami totális kettős mérce, mint Xavinál, meg a liga színvonalánál, meg még néhány témánál. Ha kikapunk egy hajtós meccsen, akkor nevetséges az erőnlétünk, de ha megverünk egy amúgy elég jó Villarealt, akkor az csak azért lehetett, mert elfáradtak 60 perc alatt, mint a grundon a gyerekek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.08.27. 20:10:20

FCBsteve írta:
2023.08.27. 19:41:21
Így van ez, ha vesztünk, mert a támadók kihagyják a helyzeteket, Xavi a híbás!
Ha nyerünk, akkor meg a focistáé az érdem... 🤣
Hát, ha szerinted ma Yamal zsenialitása nélkül itt nyertünk volna, akkor nem egy meccset néztünk. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Saviola 2023.08.27. 20:33:30-kor.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.08.27. 20:05:02

vegre egy meccs amin nem aludtam el. az volt a nagy szerencsenk h a villarreal 60 perc utan teljesen kifongott, igy izombol lenyomtuk oket. kivancsi vagyok yamalt mennyi ido alatt epiti le a "mester".
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.27. 20:04:57

csababarca írta:
2023.08.27. 19:55:44
Sajnos a második félidőt már nem tudtam nézni, így érdemben nem is szólnék hozzá.
Gratulálok a srácoknak, mert idegenben nehéz pályán nyertünk.

Pár megjegyzés:
- elég láma dolog 2-0-ról leadni a meccset.
- legalább ennyire dicséretés viszont, hogy vissza tudtuk fordítani. Máskor inkább ne reszkírozzuk ezt meg, hanem ésszel focizzunk.
- az, hogy Roberto a csapatban van az alapvetően nem Xavi hibája. De hogy pályára teszi, azért már csak és kizárólag ő a felelős. Mert egy kártékony elem, aki helyett tényleg bárkit odarakhatna.
- főleg azért probléma ez, mert Alonso is vérgyenge, a kettőből (plusz EG-t ideveszem még, azaz 3ból) sose szabad egyszerre kettőt a pályára tenni, még 4-0-s vezetésnél sem. Ezért Xavi felelős, persze csűrhetjük-csavarhatjuk, de senki nem tart kést a mester torkához, hogy tegye őket pályára.


Szóval a lényeg, hogy gratula, kellett egy ilyen győzelem, ahol történt is valami a meccsen, és nem hányta le az ember a képernyőt a botrányos játéktól.
Mondjuk azt nem tudom, ilyen helyzetben kiket rakhatott volna még pályára hátvédként???
Max Koundé mehetett volna jhv-nek (biztos jobb lett volna mint "mindenről lemaradok" Roberto), de akkor Christensen és EG kezd, félidő után még ugyanezt a sort láttuk volna...
Ugyanitt lennénk...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.27. 20:02:18

csababarca írta:
2023.08.27. 19:55:44
- az, hogy Roberto a csapatban van az alapvetően nem Xavi hibája. De hogy pályára teszi, azért már csak és kizárólag ő a felelős. Mert egy kártékony elem, aki helyett tényleg bárkit odarakhatna.
- főleg azért probléma ez, mert Alonso is vérgyenge, a kettőből (plusz EG-t ideveszem még, azaz 3ból) sose szabad egyszerre kettőt a pályára tenni, még 4-0-s vezetésnél sem. Ezért Xavi felelős, persze csűrhetjük-csavarhatjuk, de senki nem tart kést a mester torkához, hogy tegye őket pályára.

Szóval a lényeg, hogy gratula, kellett egy ilyen győzelem, ahol történt is valami a meccsen, és nem hányta le az ember a képernyőt a botrányos játéktól.
Alapvetően egyetértenékk, csak sajnos nem tudom, hogy kiket lehetett volna használni helyettük. Talán Frenkiet 3. khv-ként, de láttuk, hogy azért az sem sebezhetetlen, plusz nem volt Baldé sem. Na meg akkor vagy egyel kevesebb középpályással jövünk ki (ami szintén gyengíti a csapatvédekezést), vagy Ferminnel, akkor meg nem marad egyetlen cserénk se középpályára.
Jobbhátvédünk meg egyáltalán nincs. Ha EG játszott volna bármelyikük helyett, akkor se lettünk volna beljebb, más meg már szó szerint nincs a keretben. A Villareal ellen idegenbe csak úgy felhozni egy eddig sose látott, csapattal nem edzett B-st pedig szerintem vállalhatatlan felelőtlenség és kockázat.
Araujo és Baldé sérült, Alba már nincs itt, Inigo szintén sérült. Nem tudom, hogy lehetett volna jól csinálni a mai védelmet, akkor sem, ha már nem tartanak kést a torkunkhoz. :(
Alcantara írta:
2023.08.27. 19:59:57
Szerintem meg az ő hibája a két szerencsétlen. Nem kell hosszabbítani minden évben, látható, hogy nem üti meg a minimális szintet sem. Ehhez képest kapitányi karszalagot kap. Bármilyen tucat védő jobb lenne SR-nél.
Neharagudj, de szerintem ez nem így működik. Ha egyszer még az ingyen hozott játékosokat se tudjuk regisztrálni, akkor hogy bontsuk fel mindenki szerződését? Így is elküldtük Busit és Albát, akik ebbe a keretbe még simán elférnének. Ha nem hosszabbítjuk pl SRt, akkor se tudtunk volna még egy "bármilyen tucat védőt" se hozni.

Tényleg nem értem... csak én látom úgy, hogy ezek kikerülhetetlen kényszerek? Egyébként ugye Alonso elküldéséről szó van a héten, csak közben lesérült Baldé, és rájöttünk, hogy nincs cserénk, mert Albát már el kellett küldenünk.
Szerintem szó sincs se arról, hogy Xavi jókedvében használja őket, se arról, hogy azért hosszabbítják meg a szerződéseiket. Csababarca szavaival élve szerintem Xavi és Alemany (Deco) torkához igenis kést tart a szituáció, szó szerint minden gyenge embernek nem lehet felbontani vagy hagyni kifutni a szerződését.

PS: a kapitányi karszalagot tudtommal a játékoskeret szavazza meg, titkos szavazás keretei közt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.08.27. 19:59:57

Szerintem meg az ő hibája a két szerencsétlen. Nem kell hosszabbítani minden évben, látható, hogy nem üti meg a minimális szintet sem. Ehhez képest kapitányi karszalagot kap. Bármilyen tucat védő jobb lenne SR-nél.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.27. 19:55:44

Sajnos a második félidőt már nem tudtam nézni, így érdemben nem is szólnék hozzá.
Gratulálok a srácoknak, mert idegenben nehéz pályán nyertünk.

Pár megjegyzés:
- elég láma dolog 2-0-ról leadni a meccset.
- legalább ennyire dicséretés viszont, hogy vissza tudtuk fordítani. Máskor inkább ne reszkírozzuk ezt meg, hanem ésszel focizzunk.
- az, hogy Roberto a csapatban van az alapvetően nem Xavi hibája. De hogy pályára teszi, azért már csak és kizárólag ő a felelős. Mert egy kártékony elem, aki helyett tényleg bárkit odarakhatna.
- főleg azért probléma ez, mert Alonso is vérgyenge, a kettőből (plusz EG-t ideveszem még, azaz 3ból) sose szabad egyszerre kettőt a pályára tenni, még 4-0-s vezetésnél sem. Ezért Xavi felelős, persze csűrhetjük-csavarhatjuk, de senki nem tart kést a mester torkához, hogy tegye őket pályára.


Szóval a lényeg, hogy gratula, kellett egy ilyen győzelem, ahol történt is valami a meccsen, és nem hányta le az ember a képernyőt a botrányos játéktól.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése