Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.17. 11:42:19

ab1daL írta:
2023.12.17. 11:27:55
Saviola írta:
2023.12.17. 01:32:49
Gyerekek. 0 kupa. Ez a realitás jelenleg.
Decemberben még nem nyertek egy trófeát sem, szégyen, Xavi out! :lol: =D>
És ha nyertek volna, az is csak azért lett volna, mert a Real nem akarta annyira.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2023.12.17. 11:27:55

Saviola írta:
2023.12.17. 01:32:49
Gyerekek. 0 kupa. Ez a realitás jelenleg.
Decemberben még nem nyertek egy trófeát sem, szégyen, Xavi out! :lol: =D>
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.17. 11:16:12

Saviola írta:
2023.12.17. 01:32:49
Gyerekek. 0 kupa. Ez a realitás jelenleg.
Ez az első dolog amivel egy másodpercig se tudok vitatkozni. :D
Ugyanakkor szezon elején is szerintem ez volt a realitás, meg tavaly szezon elején is. Az Október-Novemberünket tekintve meg csoda az is, hogy még megmaradt az esély, és akár fordulhat is a kocka tavasszal, akármi történhet. Még mindig nem értük el a féltávot.
Szerintem nem baj, hogy ez így van. Nyilván nem jó, de tök komolyan úgy gondolom, hogy ezen felesleges aggodalmaskodni, miközben a csőd szélén billegünk, és pár hete még ott tartottunk, hogy 11 akármilyen játékost is még az utánpótlással együtt is alig tudtunk kiállítani.
Ez az egész klub a csapattal egyetemben újraépülőben van. Aki belefáradt ennek a hallgatásába vagy nézésébe, az inkább ne tegye, mert ez lesz még évekig. Tudom, hogy nem jó ezt hallani, de attól még így van. 1-1,5 milliárdos adósság, gigantikus jogi botrányok, és egy teljes sikergeneráció lecserélése nem 1-2 éves helyreállítás, hanem reálisan évtizedes munka. Optimisták mondhatnak 5öt, de erősen kétlem, ez bőven eltúlzott optimizmus lenne.
Szerintem nekünk most szép, reális tempójú, csak egyéves távlatokban vizsgált fejlődést kell és lehet elvárni, minden más csak bónusz lehet (mint pl a tavalyi bajnoki cím).

Egy klub sem lett a semmiből nagy klub, hosszú évtizedek voltak, mire ez kialakult bárkinél, és amúgy se könnyű megtartani a státuszt. Ha arra gondolok, hogy nagyjából egyszerre vesztettük el a [vagyonunkat] és anyagi stabilitásunkat, meg egy legendás játékosgenerációt, és mindezekkel együtt a tekintélyünket is, az hátborzongató. Külön külön is bármelyikkel megküzdenek a klubok, és nem járnak sikerrel az újraépülésben, hosszú hosszú nagyon hosszú évek óta. Nekünk meg egyszerre volt minden.

Még az elmúlt 20 évben, amikor a klub a talán minden idők legsikeresebb klub-periódusát hozta (nem csak házon belül), még ezalatt az idő alatt sem volt evidens és állandó az, hogy kupát nyerünk, vagy hogy címeket védünk. Akkor mit mondjunk most?

Olyan fura nekem, hogy hétről hétre, hónapról hónapra reménykedünk ugyanazokról a kiindulási alapokról ugyanabban, és ennek megfelelően minden héten és minden hónapban jönnek a keserű megnyilvánulások is. Pedig mindig ugyanaz van, és nem fog pikk-pakk változni. Ha Laportáék 2021ben kezdték a helyreállító munkát, akkor beszéljünk róla mondjuk 2028ban, hogy hogy állunk, mikor lehet újra maradéktalanul mindenhol és mindig versenyképes csapatunk, miközben jól is játszunk. Addig meg értékeljük a pozitív és a negatív eredményeinket annak megfelelően, hogy milyenek is a lehetőségeink.
Annyi példát lehetne hozni, hogy nagy klubbok eltűntek a süllyesztőben, pedig kevesebb gonddal küzdöttek-küzdenek, mint mi.

Bár még két éve sincs, hogy a jelenlegi potenciálisan 9 pontos hátrányunknál többet ledolgoztunk egy tavaszi szezon során, de mégis lehet azt mondani, hogy nem reális a címvédés. Na és aztán? Végre itt vannak a sérültjeink, egészségesek, és le tudtunk játszani zsinórban 4 meccset összességében az eddigiekhez képest nagyon jó, kifejezetten élvezhető játékkal. Egyértelmű, hogy ott a potenciál a keretben és igenis ott a potenciál az edzőben is arra, hogy tovább fejlődjünk. Egyik esetében se egyértelmű (számomra sem), hogy meddig nyúlik ez a potenciál, de az egyértelmű, hogy még a kanyarban se vagyunk, hogy kiderüljön.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.17. 10:06:21

Tetszett a játék, tetszett, hogy Kounde és Baldé összekapta magát, de Jong és Pedri pedig egyre jobb.
Nem tetszett Gündogan mulyasága, ha számszerűen nem is, de a helyzetei veszélyessége miatt szerintem legalább annyira az ő lábában is benne maradt a gól, mint a Lewandowskiéban és a Raphinháéban.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.17. 08:29:32

Nem értem a "helyzetek" örökös számolását. Más tényezők is vannak. A játékunk tempója és a meccs egyes szakaszaiban a két csapat lélektani helyzete. Tegnap a gólunk után az ellenfél némileg meg volt zavarodva, a mieink meg túlzottan megnyugodtak és komótosan játszottunk. Talán ha akkor felpörgünk, az a támadókat segítette volna, nem pedig a védőket. Alighanem akkor lehetett volna megnyerni a meccset.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.17. 04:10:14

Egy jó védekező középpályás hiányzott megint a kapott gól előtt. Csúnyán húzogatták ott a labdát az orrunk előtt. Alig volt helyzete a Valenciának, és ezt sem tudtuk kapott gól nélkül lehozni.

Elől meg a szokásos, meg sem lepődök már. Roque-ban bízok. Ha ő sem válik be, akkor nyáron hozni kell egy csatárt. De lehet, hogy még Roque-val együtt is, mert Lewandowski hanyatlása egyre aggasztóbb. De hát 36 lesz jövőre, mit várunk.

Guiu mellőzését pedig továbbra sem értem.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4955
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.17. 01:32:49

Gyerekek. 0 kupa. Ez a realitás jelenleg.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.17. 00:45:30

Én most semmi esetre nem gondolkodnék el Laportáék helyében, mert a játék hetek óta nagyon jó, erre lehet építeni. Ilyenkor nehéz lenne ezt megszakítani, ebből bármilyen jó dolog kisülhet még.

Persze csak akkor, ha meg tudja oldani a fejbeli gondokat, és végre a lengyellel kapcsolatban is észbe kap, mielőtt nem késő.

A rizikó is kisebb, mert ha valami nagyon félresiklana, és túl későn lenne edzőváltás, akkor sem lenne nagy gáz így, hogy az 5. spanyol csapat nagyon jó eséllyel BL induló lesz. Szóval én most nem látom annyira a rizikóját annak, ha hagyjuk, és megnézzük, hová vezet ez a mostanában mutatott jó játék.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.17. 00:02:20

Okes, nem baj hogy nem fogadod el, csak kerdezted en pedig valaszoltam. Sztem elkepzelhetetlen, hogy egy csapat 1-2 ev alatt ujra folyamatosan jol es eredmenyesen jatsszon, ha olyan melyrol indul, mint mi. Ennyi, osszegezve. Teljesen eselytelennek, puszta almodozasnak gondolom, meg csak nem is vitathatonak.

A keretet pedig nem tartom jobbnak, mint a tavalyit. Osszessegeben maximum ugyanolyan erosnek, de errol is mar tobbszor szerepeltek gigantikus okfejteseim, nem ismetlem. Es azt is leirtam, hogy akarmilyen is egy keret, ennel meg sokkal jobb is lehetne, akkor is ido kell, hogy osszealljon. Sztem pontosan annak megfelelo tendenciakat latunk az utobbi hetekben, amit ezzel kapcsolatban leirtam oktoberben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:52:56

Én nem mosnám ennyire egybe a pályán és a pályán kívüli melót. Xavi-ék és a játékosok amennyire én tudom megkapják a fizujukat. Nem gondolom, hogy az idei keret gyengébb lenne a tavalyinál. Eredménykényszer mindig is lesz, egyrészt mert ez az FC Barcelona, másrészt meg egy többszázmilliót érő keret.
A Messi utáni pufferéveket, mint érvet szintén nem tudom elfogadni, a jelenlegi keretből csak TS meg SR játszott vele huzamosabb ideig együtt. Ebből az egyikük kapus, a másikuk meg nem is játszik. Xavi-nak meg nem kellett újra feltalálni a rendszert az argentin távozása után, mivel Ő nem is edzette.
Laporta-ék erőn felül teljesítve összehoztak egy teljesen rendben lévő keretet, amivel nemhogy előre, de mintha hátrébb léptünk volna tavalyhoz képest.
ElBartimaeus írta:
2023.12.16. 23:28:58
Az egyik, hogy Xaviról beszélt, nem a játékosokról. Hacsak nem tömi a játékosok fejét annyi instrukcióval, hogy ne tudjanak a lepattanóra koncentrálni, nem hiszem, hogy ez neki róható fel.
Én is Xavi-ról beszéltem, ha a csapat nagyobbik fele nincs ott fejben, ott nálam az edző a közös nevező.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.16. 23:48:52

Az elmult 4 meccsunkbol 2 db ellenfelre lehet azt mondani,h eros(ebb).Atm,Girona. Ez a hullagyenge Valencia tavaly majdnem kiesett,a tulaj le sem sza..ja a csapatat.A belgak szora sem erdemes,meg ugye ott pihentunk erre a meccsre.Azert ne csinaljunk mar ugy,mintha a City vagy Munchen ellen jatszottunk volna.Real szort nekik otot,pedig sokak szerint a realnal is jobbak vagyunk.(csak valahogy soha nem jon ki)Legalabb helyzeteink voltak,csak ugye itt jon ki amit mar korabban is irtam,ezekbol a tamadokbol soha nem fog atszakadni semmi mert ennyit tudnak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rdinho10 2023.12.16. 23:55:17-kor.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.12.16. 23:48:26

Bár a Valencia nem tartozik az élmezőny csapataihoz, ma elég jó meccset játszottunk. Nagy iramban, végig támadó felfogásban, de úgy néz ki ez kevés lesz a bajnoki címhez.
Ment előre a csapat, de végig valami ámokfutás jellege volt, sokszor veszélyes, de ugynakkor egysíkú előre ívelésekkel.
Gyenge volt a két szélső hátvédünk, a középpályán Pedrinek volt csak egy lövése, a csatárok elég jól kapartak.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.16. 23:47:24

Andris írta:
2023.12.16. 23:14:58


Laportának azon kell gondolkodnia maximum, hogy 10es vagy 9es osztályzatot adjon Xavinak. Szerintem az egyik legjobb játékunk volt a Mestallaban, amit valaha láttam. Pedig voltunk itt már nagyon rossz és nagyon jó Valenciák ellen is, de mindig baromi nehéz.
Azèrt ne essünk már túlzásokba. 4 alap kezdője hiányzott a Valenciának, ès nem is voltak túl jók, sokat gyengültek, erőn felül teljesítenek Duro miatt.

Ahogy írtam, ha így játszunk, nem fogják a negyede mennyisègben sem kritizálni.
Ezzel pontosan azt èred el, hogy kiemeljük a hibáit, ahogy Bence, ès David is teszi.
Azzal sem èrtettem egyet, mikor az 532-jèt, vagy Cancelo bal szèlen játszatását kritizálták, meg is vèdtem, de legyünk már objektívek. Jobb cserèkkel több esèlyünk lett volna.

A lènyeg, hogy vègre jó meccset játszottunk, ès remènykedjünk, hogy jönnek az eredmènyek. Legyen meg. BL indulás, javuljon a játèkunk, ès ha könnyebb ellenfeleket kapunk, menjünk mèg 1-2 kört a BL-ben. Akkor Xavi jövője is biztosabb lehet a klubnál, ès kaphat erősítèseket.
Különben nyáron el fognak gondolkodni a vezetők a folytatásról.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:35:07

davi10 írta:
2023.12.16. 23:24:05
Andris írta:
2023.12.16. 23:06:32
Most jól játszunk, és kevesebb pont jön. Ez van, nem lehet egyszerre minden a helyén, mert egyáltalán nem tartunk ott, és nem is tarthatunk.
Szerinted egy bajnoki címvédő csapatnál mikor lehet elvárás az eredményes és jó játék?
Szerintem ezen a szinten akkor lehet elvárás a folyamatos és eredményes játék, amikor a miénknél sokkal jobb a játékoskeret átlagos minősége és hossza, amikor nem sérült hónapokig a kezdőcsapat nagyobbik fele, és amikor sokkal nyugodtabb és biztosabb a csapat körül az általános klíma. Pl nem fenyeget kizárás, nem fenyeget fizetéshalasztás és anyagi csőd, nem fenyeget 0 eurós igazolási ablak, nem fenyeget állandó óriási eredménykényszer egy 5-7 éve dögrováson lévő csapat miatt, nem épp minden idők legjobb játékosának távozása utáni pufferéveket töltjük, és még sorolhatnám a végtelenségig.

Alapvetően azt gondolom, hogy aki spanyolországban bajnok akar lenni, és még esetleg címet is védeni, magyarul két nagyon jó és nagyon stabil évet lehozni, és minimum a másodikban emellé még igazán jól is játszani... na annak egész más állapotban kell lenni csapat és klubszinten is, mint ahogy most áll a Barca. Szerintem ezt csak a tartósan elit klubok tudják megtenni a top5 bajnokság bármelyikében, még akkor is, ha nekik is vannak hullámvölgyeik.

Bartomeuék után még a romeltakarításnak se járunk a felénél se, sajnálom, de leírtam már sokszor... szerintem józan paraszti ésszel belátható, hogy arról a pontról, ahol Laportáék átvették, akár egy évtized is eltelhet, mire újra teljes értékű elit klub leszünk.
Ami az edzőt és a játékot illeti, ott meg szerintem kell 2 nyugodt év egy stabilizált kerettel. Legjobb esetben is csak a 4. hónapban járunk szerintem, de ki tudja mit hoz még a jövő. Remélem azt, hogy csak kiegészítjük, foltozgatjuk a keretet, főleg a cserepadot, és nem cseréljük le nyáron zsinórban harmadszor a felét. Akkor ugyanis lehet tovább pörgetni joggal a számlálót.

De hát leírtam már ezeket mind ezerszer.
Sztem ilyen nagy tétekkel, ilyen változatos és relatíve erős ellenfelek ellen még nem volt 4 ilyen jó játékunk zsinórban Xavi alatt, de lehet hogy Luis Enriquéig kéne visszamenni. Kár, hogy a pontszerzés ilyen rosszul alakult mindeközben, de nem mondanám, hogy nem vagyok bizakodó.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:28:58

davi10 írta:
2023.12.16. 23:24:05
Andris írta:
2023.12.16. 23:14:58
Laportának azon kell gondolkodnia maximum, hogy 10es vagy 9es osztályzatot adjon Xavinak. Szerintem az egyik legjobb játékunk volt a Mestallaban, amit valaha láttam. Pedig voltunk itt már nagyon rossz és nagyon jó Valenciák ellen is, de mindig baromi nehéz.
Sokadik meccs, ahol mintha nem lenne ott fejben senki. Ha ma is kapunk egy gólt a 2. percben, egy szót nem szólhattunk volna. A bekapott gólnál összevissza pattogott a labda, mindenki a másikra vár. A kapu előtt is megvolt a már szokásossá vált szerencsétlenkedés. Ezekre hogy lehetne már 9-10-es osztályzatot adni?
Az egyik, hogy Xaviról beszélt, nem a játékosokról. Hacsak nem tömi a játékosok fejét annyi instrukcióval, hogy ne tudjanak a lepattanóra koncentrálni, nem hiszem, hogy ez neki róható fel.

Ez a 16 előtt nem támadjuk a labdás játékost meg, amennyire szomorú, többnyire Araujo ordító hibája. Girona ellen is ordítottam, hogy miért az elmozgó játékossal megy és miért nem lép ki az aktuálisan veszélyesre. Itt is a másik csatár nyakában lógott, de neki kellett volna kilépnie rá első sorban. Nyilván, ha nem kerülünk ilyen helyzetbe, hogy 18 méteren van egy lecsorgó 2 támadó előtt, akkor ez nem bukik ki.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:24:05

Andris írta:
2023.12.16. 23:14:58
Laportának azon kell gondolkodnia maximum, hogy 10es vagy 9es osztályzatot adjon Xavinak. Szerintem az egyik legjobb játékunk volt a Mestallaban, amit valaha láttam. Pedig voltunk itt már nagyon rossz és nagyon jó Valenciák ellen is, de mindig baromi nehéz.
Sokadik meccs, ahol mintha nem lenne ott fejben senki. Ha ma is kapunk egy gólt a 2. percben, egy szót nem szólhattunk volna. A bekapott gólnál összevissza pattogott a labda, mindenki a másikra vár. A kapu előtt is megvolt a már szokásossá vált szerencsétlenkedés. Ezekre hogy lehetne már 9-10-es osztályzatot adni?
Andris írta:
2023.12.16. 23:06:32
Most jól játszunk, és kevesebb pont jön. Ez van, nem lehet egyszerre minden a helyén, mert egyáltalán nem tartunk ott, és nem is tarthatunk.
Szerinted egy bajnoki címvédő csapatnál mikor lehet elvárás az eredményes és jó játék?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.16. 23:18:41

Amúgy arról lehet valamit tudni, hogy a csapatkohèzió érdekében meg mentális felkészítés címszó alatt történik e valami? Pep alatt emlékszem jöttek ki erről infók, hogy közös vacsorák vannak, meg későbbi időkben is lehetett tudni, hogy X meg Y között szoros baráti kapcsolat van. Erről most kb semmit sem hallok. Valami közös mindfulness meditációs tréning vagy mittomèn hasonló dolog tuti hasznos lenne.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:14:58

ALEXDP írta:
2023.12.16. 23:10:58
davi10 írta:
2023.12.16. 23:06:14
Laporta-nak lassan érdemes lenne elgondolkodnia, ebből a hullámvölgyből már nem biztos, hogy van kiút. Továbbra se értem, hogy a 16 éves, teljesen súlytalan Yamalt miért lehet nyomatni, Guiu-t, akinek talán már több gólja is van, illetve olyan posztra jönne, ahol csak küszködünk, őt meg nem lehet becserélni.

Meg az is vicces, hogy a csilli-villi, Microsoft technológiás, lassított felvételt 360 fokban beforgatós spanyol tv-se azért a gólnál csak nem mutattak egy rajzot azokról a vonalakról, nekem eléggé lesnek tűnt.
Igen, ez lesnek tűnt.. majd megkaptuk a szerkesztett képet...
Laportának azon kell gondolkodnia maximum, hogy 10es vagy 9es osztályzatot adjon Xavinak. Szerintem az egyik legjobb játékunk volt a Mestallaban, amit valaha láttam. Pedig voltunk itt már nagyon rossz és nagyon jó Valenciák ellen is, de mindig baromi nehéz.

Sztem a lest kár firtatni, bár nekem is annak tűnt, és sose tudjuk meg, hogy valójában kinek mutat néhány milimétert a dolog.
Sokkal nagyobb bírói hiba volt az elmaradó piroslap a törlesztős odacsúszásnál, és még csak fel se merült, hogy megnézzék, pedig textbook piroslap.

A pontok miatt tényleg feleslegesnek érzem a vészharangok kongatását ezen a ponton. Nem jó, és nem valószínű, hogy címet védünk, de tényleg bárminek lehet még realitása. Xavi első tavaszán ennél nagyobb potnmennyiséget dolgoztunk le. És amúgy se a címvédés az elsőszámú cél, hanem hogy játékban összerántsuk magunkat stabilra, meg persze muszáj a végsőkig harcolni és BL helyen végezni. Klubot építünk első sorban, aztán csapatot, és csak aztán kupagyűjtős szezont, legalábbis szerintem. A fiúk persze leht nem így gondolják, de nekem ez lenne az ésszerű.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:13:23

davi10 írta:
2023.12.16. 23:06:14
Laporta-nak lassan érdemes lenne elgondolkodnia, ebből a hullámvölgyből már nem biztos, hogy van kiút. Továbbra se értem, hogy a 16 éves, teljesen súlytalan Yamalt miért lehet nyomatni, Guiu-t, akinek talán már több gólja is van, illetve olyan posztra jönne, ahol csak küszködünk, őt meg nem lehet becserélni.

Meg az is vicces, hogy a csilli-villi, Microsoft technológiás, lassított felvételt 360 fokban beforgatós spanyol tv-se azért a gólnál csak nem mutattak egy rajzot azokról a vonalakról, nekem eléggé lesnek tűnt.
Kaptunk egy képet, az egyel bentebbi védő térde lógott be, igaz, nem volt szépen beforgatva, csak 2 random csík behúzva.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.16. 23:13:18

davi10 írta:
2023.12.16. 23:06:14
Meg az is vicces, hogy a csilli-villi, Microsoft technológiás, lassított felvételt 360 fokban beforgatós spanyol tv-se azért a gólnál csak nem mutattak egy rajzot azokról a vonalakról, nekem eléggé lesnek tűnt.
Mutattak, de olyan milliméterekről van szó, hogy a vonal maga vastagabb...
Nem az egy kapott góllal van a gond, egy gólt egy 4. osztályú csapat is rúghat bárkinek, bármikor.
Még csak nem is volt igazán senki hibáztatható érte.
Berúgott a gyerek egy olyan helyzetet, aminél Torresé nagyobb volt.
Egy gólra rászolgáltak, már csak az első perces extra helyzetükért, azt egy kicsit is jobb csatár simán berúgja, az volt a meccs legnagyobb helyzete, az bravúr védés volt Penatól.

A gond ugyanaz, mint eddig, az nem fér bele, hogy ennyi helyzetből legalább ne legyen két rúgott gól.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2023.12.16. 23:10:58

davi10 írta:
2023.12.16. 23:06:14
Laporta-nak lassan érdemes lenne elgondolkodnia, ebből a hullámvölgyből már nem biztos, hogy van kiút. Továbbra se értem, hogy a 16 éves, teljesen súlytalan Yamalt miért lehet nyomatni, Guiu-t, akinek talán már több gólja is van, illetve olyan posztra jönne, ahol csak küszködünk, őt meg nem lehet becserélni.

Meg az is vicces, hogy a csilli-villi, Microsoft technológiás, lassított felvételt 360 fokban beforgatós spanyol tv-se azért a gólnál csak nem mutattak egy rajzot azokról a vonalakról, nekem eléggé lesnek tűnt.
Igen, ez lesnek tűnt.. majd megkaptuk a szerkesztett képet...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.16. 23:09:44

Na vègre egy jó meccs, az Atleti meccs mellett. Nem is az itteni pontvesztéssel van a gond, hanem a sok kis csapat ellen. Második félidőben jól játszottunk. Lewa visszaesett. Persze megint a gólszerző Felixet kellett lehozni. Ferran sajnos kihagyta a meccs helyzetèt. Raphinha jó volt. De Jong nagyon feljavult, a kulcspassza klasszis megoldás volt a gól előtt, ès ugye Ferrannak is ő adta a passzt. Most tènyleg győzelmet èrdemeltünk. Sajnos a cserèkkel kinyírtuk a meccset, Raphinha elkerült a bal szèlről, Felix nèlkül megszűnt a bal szèl, ès Gündogan kulcspasszai is hiányoztak. Igazából Lewat kellett volna lehozni.
Pedrinek hatalmas dícsèret jár.
Nálam Frenkie a meccs embere, mögötte Raphinha ès Pedri volt kiemelkedő. Talán Balde lógott ki csak lefelé, ès Lewa a második félidőben.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.16. 23:08:31

A rossz helyzetkihasználás mellett sajnos a védekezésünk is bizonytalan, konkrétan a Valenciának nem is volt más lehetősége a gólon kívül a teljes második félidőben, ezt a meccset tényleg egy 0-3-al le kellett volna hozni, de nem sikerült. Azt nem értem továbbra sem, ha valakinek van mostmár 8 gyenge meccse, vagy ki tudja mennyi, miért tolja végig kezdőként a 90 percet 9. alkalommal is, de ez a klub kész rejtély néha :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:06:32

Most jól játszunk, és kevesebb pont jön. Ez van, nem lehet egyszerre minden a helyén, mert egyáltalán nem tartunk ott, és nem is tarthatunk.

Az mindenesetre nagyon bíztató, hogy a hosszú Novemberi fejtegetéseimnek megfelelően a stabilizálódó kezdőcsapat, és a minőségi sérültek egy részének visszatérése valóban jó játékkal kecsegtet. Amint adottak az alapfeltételek, kifejezetten jónak tűnik az irány.

Nem jó a pontszámokat illetően a helyzet, de több mint a fele hátravan a bajnokságnak. Ha nyer a Girona és a madrid, akkor is igaz lesz, hogy ennél jóval nagyobb hátrányokat dolgoztak már le teljesen.

Bíróval se volt ma szerencsénk, bizonyos meccshelyzetekkel se, de azért még mindig borzalom a helyzetkihasználás. Mostmár Gündogan is kihagy egy-egy ordító helyzetet meccsenként, de Raphi, Ferran és Lewa továbbra is ugyanaz, egyszerűen képtelenk gólt lőni a támadóink. Így semmit nem fogunk tudni elérni, akármilyen jól is játszunk.

A védelemben is volt bohózat, de azért most csak 1-1. Ha csak ennyi lenne a jövőben, az teljesen átlagosnak mondható.

Frenkie nem véletlen MOM, Xavinak pedig max azt tudom felróni, hogy Laminet hozta, pedig Guiu talán kézenfekvőbb lett volna. Maga a csapatjáték meg szerintem hetek óta látható javulásban van, és ez most a héten se torpant meg.
Felix lecserélése szerintem oké, betömörülőbb védekezés ellen ő kevésbé jó szerintem, és hiába lövi ő mostanában az 1-1 gólunkat, egyáltalán nem annyira pörgős és erőszakos, amikor arra lenne szükség.

Ahogy a Girona ellen is mondta Xavi, most is: ezen az úton kell tovább menni. Aztán lesz ami lesz. Van, amin nem lehet javítani, ha meggebedünk is.

Azért nagyon sajnálok mindenkit, és magunkat is, megérdemelte volna mindenki a 3 pontot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:06:14

Laporta-nak lassan érdemes lenne elgondolkodnia, ebből a hullámvölgyből már nem biztos, hogy van kiút. Továbbra se értem, hogy a 16 éves, teljesen súlytalan Yamalt miért lehet nyomatni, Guiu-t, akinek talán már több gólja is van, illetve olyan posztra jönne, ahol csak küszködünk, őt meg nem lehet becserélni.

Meg az is vicces, hogy a csilli-villi, Microsoft technológiás, lassított felvételt 360 fokban beforgatós spanyol tv-se azért a gólnál csak nem mutattak egy rajzot azokról a vonalakról, nekem eléggé lesnek tűnt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése