Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.09.29. 20:13:24

Hát ha emiatt a korrupcios tortenet miatt ilyen ellenallast mutat a Sevilla akkor ennyi erovel ne engedjek a jatekosaikat a spanyol valogatottba se el nemzetkozi meccsekre es meg boven lehetne sorolni, hogy mennyire atszovi a focit a mutyi Spanyolhonban (is).
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.29. 19:59:01

Sevilla:
-We reject the behavior of FC Barcelona during the periods in which these alleged crimes took place
-For this reason, we have suspended the normal protocol corresponding to the LaLiga match scheduled for Friday, September 29, between FC Barcelona and Sevilla FC, and will have no representation in the Montjuic stadium's VIP box.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 19:50:08

Ez alighanem a leginkább támadó felállásunk, ahol még a két pivot is inkább támadó szellemű, nemhogy a 4 támadó. :) Raphinha is tényleg végre a helyére került, osztogathat kedvére, meg lövöldözhet is. Yamalnak valahogy több labdát kéne kapnia. Ők ketten akár cserélhetnek is néha, Yamal is tündökölt már azon a poszton.
Gaviéknak is jól fog állni ez a poszt. Jelenleg ez a 4-2-3-1 messze a legjobb formációnk az emberanyagunkra.

Nem tudom, mi lesz az eredmény, de hogy ezt élmény lesz nézni, az tuti. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 19:45:28

soadroli írta:
2023.09.29. 19:40:00
mai kezdő: Ter Stegen; Joao Cancelo, Kounde, Christensen, Balde; Gundogan, Gavi; Raphinha, Lamine Yamal, Joao Félix; Lewandowski
Huu erre nagyon kíváncsi leszek! Végre Raphinhat kezdi kiemelni a vonal mellől!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.29. 19:40:00

mai kezdő: Ter Stegen; Joao Cancelo, Kounde, Christensen, Balde; Gundogan, Gavi; Raphinha, Lamine Yamal, Joao Félix; Lewandowski
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.29. 18:41:00

Sevilla kezd feljönni,de otthon ezt kötelező hozni. Néha ki is jön a lépés ellenük otthon,én egy nyugodt 1-2:0 eredménnyel maximálisan kiegyeznek. Remélem behuzzuk
Kép
Kép
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 16:26:24

:)

Lehet valamit tudni az esti kezdőről?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.28. 15:14:00

Sonoma írta:
2023.09.28. 14:13:29

Ez nem így működik, hogy eldöntjük,hogy akkor mi kontrázni fogunk. Ez ellenünk azért működik jobban, mert főleg támadásban nagyon felhúzódunk, gyakran szinte kiürül a térfelünk, de védekezésben is sokkal feljebb presszingelünk, az ellenfél pedig 4-5 emberrel kb. mindig biztosít a saját térfelén. Ilyen helyzetben képtelenség kontrázni, ahogy az sem úgy működik, hogy mi átadjuk a területet aztán majd jobban kinyílnak és egyszerűbb a helyzet. Visszább állhatunk, de akkor is felhúznak egy dupla falat, max. 1-2 ember lép fel zavarni. Elpasszolgathatunk a kezdőkörben, de nem fog 4-5 ember feljebb lépni és területet hagyni. Tudják hogy ezzel megkönnyítik a támadók dolgát, ami hatékony, hogy felhúznak 30 méteren két falat 9-10 emberrel. Nem véletlenül szenvednek a nagyobb csapatok rendre ezzel. És a minőségbeli különbséget is komolyan le tudják redukálni.
Ott volt egy Villarreal vagy Betis, akik felvállalták a nyíltabb játékot, bele is futottak a késbe, pedig játékerőben bőven verik a Getafét vagy Mallorcát.

Mellesleg kedden azzal pont nem volt baj, hogy nem dolgoztunk ki helyzeteket vagy az ellenfél kontrái olyan veszélyesek lettek volna. A gólokon kívül is voltak még bőven lehetőségeink, azok között is több ziccer, kapufa, elmaradt tizi, szóval lett volna miből főzni, a Mallorcának pedig azon a 97-98. perces helyzetén kívül nem igazán emlékszem másra. Talán arra a kiszorított szögre, a "Koundés versenyfutás" után lehet még ráfogni ha jószívűek vagyunk. 2 szerencsés/talált góljuk volt. De még ezek is belefértek volna, ha kicsit pontosabbak vagyunk elől.
Ha az ember nem látja a meccset és megnéz egy highlight videot, nem hiszem hogy az jönne le, hogy ez egy X-es meccs volt.

Ami Lewyt illeti szerintem ha tényleg "csatárt a góljai minősítik" szerint ítéljük meg, pont nem lehet rá panasz. Eddig a meccsig, ahol csak fél órát kapott 5 meccsen zsinórban betalált (4 gól gyakorlatilag meccset hozott), mellé 3 assist. Ráadásul 1,2 gólátlaggal (de az az összesített 0,75 sem rossz) Újra vezeti a góllövőlistát, nem tudom mi a probléma vele.
1. Nem írtam ilyet, hogy kontrára kell berendezkednünk. Azt a presszing ellen írtam, hogy annak a gyors labdakihozatalra lenne az ellenszere.
A gyors labdakihozatal feltétele, hogy az ellenfél támadott.
Érdekes, ezt tudja pl. egy Real, City is, csak a mi védekezésünkből nem lehet gyorsan kihozni a labdát. Lehet ők nem ezer passzal szeretik ezt megoldani?

2. Ilyet sem írtam ( gránit se), ezért nem is kommentálnám az ebből eredő következtetéseket.

3. Én ezt se írtam. Arra reagáltam, kiegészítettem amit gránit is írt ( hullámzó teljesítményére), ha őt nem befejező csatárnak használjuk, akkor ne is várjunk tőle gólokat. Nem alkalmas hátravonva, védőket kicselezve gólokat lőjön. Nem egy Messi.
[/quote]

Azt írtad, hogy pl. a Mallorca képes a gyors labdakihozatalra, pedig kvalitásokban sokkal jobb a csapatunk. Erre írtam, hogy ezzel a taktikával élni olyan csapatok ellen akik teljesen visszazárnak és még támadásban is több ember marad biztosítani nagyon nehéz, mert egyszerűen nincs terület alkalom rá. Egy-egy labdaszerzés után is amikor több emberrel feljebb is merészkedtek azonnal sprinteltek vissza és játszották ugyanazt védekezésben. Emiatt is szereztek csupán ilyen "talált gólokat" és helyzeteket nem alakítottak ki. Ehhez még hozzáadódik, hogy folyamatosan tördelik a játékot.Ennek nyilván megvan az a hátránya, hogy ha gólt kapnak változtatni kell, amiben már komoly kockázat van, mert nekünk is nagyobb területünk lesz, könnyebben lehet helyzetet kialakítani. Ez nyilván nem törvényszerű, nem ez a forgatókönyv minden egyes esetben, de általában ez a helyzet. És a Realnak szintén nem megy, jobban szenvednek, mint mi az ilyen csapatok ellen. Nekik se véletlenül van 8 meccsen 14 lőtt góljuk.(1,2)

A Lewandowskis résszel egyrészt arra reagáltam, amit sokaktól az utóbbi időben kapott (idézőjel is volt), másrészt a hullámzó teljesítményre. Amióta Gavi helyett van Felix mellette, nem csak eredményes, hanem egyenletesebb teljesítményt is nyújt, amit a számai is alátámasztanak.
De ezt nem kenném feltétlenül a csapatjátékra, a helyén Torres kapott olyan labdákat, amiknél jó eséllyel (nyilván nem biztos) helyesebben döntött volna, és meg lett volna a lehetősége. De többek között ez a különbség közte és FT között. Bár egy fél assistot azért fel lehet neki írni.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.28. 14:13:29

Chino írta:
2023.09.28. 13:03:01

Ez nem így működik, hogy eldöntjük,hogy akkor mi kontrázni fogunk. Ez ellenünk azért működik jobban, mert főleg támadásban nagyon felhúzódunk, gyakran szinte kiürül a térfelünk, de védekezésben is sokkal feljebb presszingelünk, az ellenfél pedig 4-5 emberrel kb. mindig biztosít a saját térfelén. Ilyen helyzetben képtelenség kontrázni, ahogy az sem úgy működik, hogy mi átadjuk a területet aztán majd jobban kinyílnak és egyszerűbb a helyzet. Visszább állhatunk, de akkor is felhúznak egy dupla falat, max. 1-2 ember lép fel zavarni. Elpasszolgathatunk a kezdőkörben, de nem fog 4-5 ember feljebb lépni és területet hagyni. Tudják hogy ezzel megkönnyítik a támadók dolgát, ami hatékony, hogy felhúznak 30 méteren két falat 9-10 emberrel. Nem véletlenül szenvednek a nagyobb csapatok rendre ezzel. És a minőségbeli különbséget is komolyan le tudják redukálni.
Ott volt egy Villarreal vagy Betis, akik felvállalták a nyíltabb játékot, bele is futottak a késbe, pedig játékerőben bőven verik a Getafét vagy Mallorcát.

Mellesleg kedden azzal pont nem volt baj, hogy nem dolgoztunk ki helyzeteket vagy az ellenfél kontrái olyan veszélyesek lettek volna. A gólokon kívül is voltak még bőven lehetőségeink, azok között is több ziccer, kapufa, elmaradt tizi, szóval lett volna miből főzni, a Mallorcának pedig azon a 97-98. perces helyzetén kívül nem igazán emlékszem másra. Talán arra a kiszorított szögre, a "Koundés versenyfutás" után lehet még ráfogni ha jószívűek vagyunk. 2 szerencsés/talált góljuk volt. De még ezek is belefértek volna, ha kicsit pontosabbak vagyunk elől.
Ha az ember nem látja a meccset és megnéz egy highlight videot, nem hiszem hogy az jönne le, hogy ez egy X-es meccs volt.

Ami Lewyt illeti szerintem ha tényleg "csatárt a góljai minősítik" szerint ítéljük meg, pont nem lehet rá panasz. Eddig a meccsig, ahol csak fél órát kapott 5 meccsen zsinórban betalált (4 gól gyakorlatilag meccset hozott), mellé 3 assist. Ráadásul 1,2 gólátlaggal (de az az összesített 0,75 sem rossz) Újra vezeti a góllövőlistát, nem tudom mi a probléma vele.
1. Nem írtam ilyet, hogy kontrára kell berendezkednünk. Azt a presszing ellen írtam, hogy annak a gyors labdakihozatalra lenne az ellenszere.
A gyors labdakihozatal feltétele, hogy az ellenfél támadott.
Érdekes, ezt tudja pl. egy Real, City is, csak a mi védekezésünkből nem lehet gyorsan kihozni a labdát. Lehet ők nem ezer passzal szeretik ezt megoldani?

2. Ilyet sem írtam ( gránit se), ezért nem is kommentálnám az ebből eredő következtetéseket.

3. Én ezt se írtam. Arra reagáltam, kiegészítettem amit gránit is írt ( hullámzó teljesítményére), ha őt nem befejező csatárnak használjuk, akkor ne is várjunk tőle gólokat. Nem alkalmas hátravonva, védőket kicselezve gólokat lőjön. Nem egy Messi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.28. 13:03:01

Sonoma írta:
2023.09.28. 08:53:08
gránit írta:
2023.09.27. 19:52:47
Megvalósult sokak vágyálma, Lewandowski padozott egyet. És nem lettünk beljebb sőt. Lassan el kell gondolkodni azon, hogy nem mindenért is ő a hibás. Fél órát töltött a pályán, kb egy használató labdát kapott, nem fejelte be.

Továbbra is a középpálya kreativitásának hiányában látom a problémáinkat. Akkor is ugyanezt írnám, ha egy véletlenszerű szituációból találtunk volna még egy gólt. Nem is az x az igazi problémám, hanem ennek a problémának az állandósága, ami azt sugallja, hogy tavasszal lehetnek problámáink a sorsdöntő meccseken. A Mallorca olykor sokkal hatékonyabban és gyorsabban hozta ki a labdát, mint fordított helyzetben mi. A csatáraink nincsenek tömve labdákkal, nem igazán tudják megjátszani őket, az ellenfél védelmeit nem tudjuk a támadóharmadon belül igazán kijátszani, mattolni. A Celta ellen is ugyanez volt, jött két villanás és egy jó beívelés és védelem mögé futás, de az összjáték a középpályán akkor is dadogott. Ez a probléma még akkor is adott lenne, ha a Mallorca ellen is találtunk volna még valahogy egy gólt.
Ez nem feltétlen igaz. És ez összefügg a harmadik kiemeléssel. Hogy várunk el kreatív középpályát, ha 1000 passzal kell felhozni a labdát?
És igen ha a Mallorca és a Celta is képes a gyors labdakihozatalra, akkor mi miért nem? A mi keretünk ezeknél a csapatoknál biztos, hogy jobb egyéni kvalitásokban, azaz képesnek kellene erre is, de valamiért ezt Xavi nem erőlteti.
És ez lehet nekünk a legnagyobb gondunk idén. Az első gólnál a Mallorca elkezdett presszingelni minket, mi meg ezzel a lassú oldalpasszos játékkal próbáltuk kihozni, ami nem sikerült.
Félek ezt a többi csapat edzője is észreveszi és használja ellenünk, mi meg majd nyeljük a gólokat emiatt.
Ennek lehetne az ellenszere a gyors néhány passzos labdakihozatal (amit az ellenfelek is csinálják ellenünk), de ezt egyenlőre hírből sem látom.
Ez nem így működik, hogy eldöntjük,hogy akkor mi kontrázni fogunk. Ez ellenünk azért működik jobban, mert főleg támadásban nagyon felhúzódunk, gyakran szinte kiürül a térfelünk, de védekezésben is sokkal feljebb presszingelünk, az ellenfél pedig 4-5 emberrel kb. mindig biztosít a saját térfelén. Ilyen helyzetben képtelenség kontrázni, ahogy az sem úgy működik, hogy mi átadjuk a területet aztán majd jobban kinyílnak és egyszerűbb a helyzet. Visszább állhatunk, de akkor is felhúznak egy dupla falat, max. 1-2 ember lép fel zavarni. Elpasszolgathatunk a kezdőkörben, de nem fog 4-5 ember feljebb lépni és területet hagyni. Tudják hogy ezzel megkönnyítik a támadók dolgát, ami hatékony, hogy felhúznak 30 méteren két falat 9-10 emberrel. Nem véletlenül szenvednek a nagyobb csapatok rendre ezzel. És a minőségbeli különbséget is komolyan le tudják redukálni.
Ott volt egy Villarreal vagy Betis, akik felvállalták a nyíltabb játékot, bele is futottak a késbe, pedig játékerőben bőven verik a Getafét vagy Mallorcát.

Mellesleg kedden azzal pont nem volt baj, hogy nem dolgoztunk ki helyzeteket vagy az ellenfél kontrái olyan veszélyesek lettek volna. A gólokon kívül is voltak még bőven lehetőségeink, azok között is több ziccer, kapufa, elmaradt tizi, szóval lett volna miből főzni, a Mallorcának pedig azon a 97-98. perces helyzetén kívül nem igazán emlékszem másra. Talán arra a kiszorított szögre, a "Koundés versenyfutás" után lehet még ráfogni ha jószívűek vagyunk. 2 szerencsés/talált góljuk volt. De még ezek is belefértek volna, ha kicsit pontosabbak vagyunk elől.
Ha az ember nem látja a meccset és megnéz egy highlight videot, nem hiszem hogy az jönne le, hogy ez egy X-es meccs volt.

Ami Lewyt illeti szerintem ha tényleg "csatárt a góljai minősítik" szerint ítéljük meg, pont nem lehet rá panasz. Eddig a meccsig, ahol csak fél órát kapott 5 meccsen zsinórban betalált (4 gól gyakorlatilag meccset hozott), mellé 3 assist. Ráadásul 1,2 gólátlaggal (de az az összesített 0,75 sem rossz) Újra vezeti a góllövőlistát, nem tudom mi a probléma vele.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.28. 13:02:57

Sonoma írta:
2023.09.28. 08:53:08
gránit írta:
2023.09.27. 19:52:47
Megvalósult sokak vágyálma, Lewandowski padozott egyet. És nem lettünk beljebb sőt. Lassan el kell gondolkodni azon, hogy nem mindenért is ő a hibás. Fél órát töltött a pályán, kb egy használató labdát kapott, nem fejelte be.

Továbbra is a középpálya kreativitásának hiányában látom a problémáinkat. Akkor is ugyanezt írnám, ha egy véletlenszerű szituációból találtunk volna még egy gólt. Nem is az x az igazi problémám, hanem ennek a problémának az állandósága, ami azt sugallja, hogy tavasszal lehetnek problámáink a sorsdöntő meccseken. A Mallorca olykor sokkal hatékonyabban és gyorsabban hozta ki a labdát, mint fordított helyzetben mi. A csatáraink nincsenek tömve labdákkal, nem igazán tudják megjátszani őket, az ellenfél védelmeit nem tudjuk a támadóharmadon belül igazán kijátszani, mattolni. A Celta ellen is ugyanez volt, jött két villanás és egy jó beívelés és védelem mögé futás, de az összjáték a középpályán akkor is dadogott. Ez a probléma még akkor is adott lenne, ha a Mallorca ellen is találtunk volna még valahogy egy gólt.
Kiemeltem, amire igazából reagálnék.

Igen, Lewát sokszor bántják, ha nem rúg gólt az adott meccsen. Csak azt felejtik el, ő nem egy cselgép, aki átverekszi magát a védelmen és gólt lő (Ld. Messi, Neymar stb.), hanem egy klasszikus befejező csatár, aki üresbe mozogva berúgja a bepasszolt labdát. Ha magára hagyjuk 0 értéke van elől.

Ez nem feltétlen igaz. És ez összefügg a harmadik kiemeléssel. Hogy várunk el kreatív középpályát, ha 1000 passzal kell felhozni a labdát?
És igen ha a Mallorca és a Celta is képes a gyors labdakihozatalra, akkor mi miért nem? A mi keretünk ezeknél a csapatoknál biztos, hogy jobb egyéni kvalitásokban, azaz képesnek kellene erre is, de valamiért ezt Xavi nem erőlteti.
És ez lehet nekünk a legnagyobb gondunk idén. Az első gólnál a Mallorca elkezdett presszingelni minket, mi meg ezzel a lassú oldalpasszos játékkal próbáltuk kihozni, ami nem sikerült.
Félek ezt a többi csapat edzője is észreveszi és használja ellenünk, mi meg majd nyeljük a gólokat emiatt.
Ennek lehetne az ellenszere a gyors néhány passzos labdakihozatal (amit az ellenfelek is csinálják ellenünk), de ezt egyenlőre hírből sem látom.
Lwey-vel kapcsolatban a ,, szidás ,, számomra nem is értelmezhető. Egy csatárt a góljainak, gólpasszainak száma minősít, ha szigorúan a matek részét nézzük azért az sem mellékes, hogy mennyi védőt köt le, és így a többieknek mennyivel több lehetőség jut. Az első évében gólkirály lett. Ezt nem sokan mondhatják el magukról! Tulajdonképp nincs is miről beszélni a szidalmak jogosságát illetően. Az hogy nála is van/lehet formahanyatlás ez tény. De az más tészta.
Ami a labdakihozatalt és a direkt játékot illeti, ezt Xavitól hiába várjuk. Ez biztos, ő ezt tartja jónak, ez a Barca játéka. Az egyik legjobb volt játékostól ne is várjunk mást.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.28. 08:53:08

gránit írta:
2023.09.27. 19:52:47
Megvalósult sokak vágyálma, Lewandowski padozott egyet. És nem lettünk beljebb sőt. Lassan el kell gondolkodni azon, hogy nem mindenért is ő a hibás. Fél órát töltött a pályán, kb egy használató labdát kapott, nem fejelte be.

Továbbra is a középpálya kreativitásának hiányában látom a problémáinkat. Akkor is ugyanezt írnám, ha egy véletlenszerű szituációból találtunk volna még egy gólt. Nem is az x az igazi problémám, hanem ennek a problémának az állandósága, ami azt sugallja, hogy tavasszal lehetnek problámáink a sorsdöntő meccseken. A Mallorca olykor sokkal hatékonyabban és gyorsabban hozta ki a labdát, mint fordított helyzetben mi. A csatáraink nincsenek tömve labdákkal, nem igazán tudják megjátszani őket, az ellenfél védelmeit nem tudjuk a támadóharmadon belül igazán kijátszani, mattolni. A Celta ellen is ugyanez volt, jött két villanás és egy jó beívelés és védelem mögé futás, de az összjáték a középpályán akkor is dadogott. Ez a probléma még akkor is adott lenne, ha a Mallorca ellen is találtunk volna még valahogy egy gólt.
Kiemeltem, amire igazából reagálnék.

Igen, Lewát sokszor bántják, ha nem rúg gólt az adott meccsen. Csak azt felejtik el, ő nem egy cselgép, aki átverekszi magát a védelmen és gólt lő (Ld. Messi, Neymar stb.), hanem egy klasszikus befejező csatár, aki üresbe mozogva berúgja a bepasszolt labdát. Ha magára hagyjuk 0 értéke van elől.

Ez nem feltétlen igaz. És ez összefügg a harmadik kiemeléssel. Hogy várunk el kreatív középpályát, ha 1000 passzal kell felhozni a labdát?
És igen ha a Mallorca és a Celta is képes a gyors labdakihozatalra, akkor mi miért nem? A mi keretünk ezeknél a csapatoknál biztos, hogy jobb egyéni kvalitásokban, azaz képesnek kellene erre is, de valamiért ezt Xavi nem erőlteti.
És ez lehet nekünk a legnagyobb gondunk idén. Az első gólnál a Mallorca elkezdett presszingelni minket, mi meg ezzel a lassú oldalpasszos játékkal próbáltuk kihozni, ami nem sikerült.
Félek ezt a többi csapat edzője is észreveszi és használja ellenünk, mi meg majd nyeljük a gólokat emiatt.
Ennek lehetne az ellenszere a gyors néhány passzos labdakihozatal (amit az ellenfelek is csinálják ellenünk), de ezt egyenlőre hírből sem látom.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.27. 23:00:45

gránit írta:
2023.09.27. 22:32:45
bence0330 írta:
2023.09.27. 21:59:23

Én egyetlen ilyen véleménnyel sem találkoztam a fórumon, hogy Lewy bármiért is hibás lenne.

Ez elég furcsa, mert amikor pellengérre lett állítva, egy alkalommal te magad írtad, hogy "Én önmagában ezért nem ekézném annyira". De azért hozzátetted, hogy "Borzalmas, amit hónapok óta leművel".

Még mielőtt arra terelődne a szó, hogy ez ez állítás mennyire állja meg a helyét vagy sem, az én állításomhoz semmi köze. Én azt állítottam, hogy megvalósult végre sokak akarata, padozott, és nem lettünk ettől jobbak. Az megint más kérdés, hogy néha pihentetni kell majd. Ennek ellenkezőjét megintcsak nem állítottam. Amit állítottam, hogy felejtsük el, hogy nélküle jobbak vagyunk.
Igen, magához képest rettenetes hónapjai voltak, megkockáztatom, hogy kb Dortmundba kerülése óta nem volt hasonló. De pl. részemről ebben semmi ekézés nem volt felé, volt viszont bőven Xavi felé, aki hagyta így leépülni. Én pl. mindig azt mondtam róla, hogy a mai napig top2 center jól használva.

Jobbak persze hogy nem, minden idők egyik legjobb centeréről beszélünk. De ettől még padozni kellett volna. A VB után a talyi szezonban összesen 16 percet ült a padon. Ott sem azért könyörögtem(ünk) sokan, hogy padozzon végre, mert akkor hű de jobbak leszünk, hanem akkor ő lesz hű de jobb hosszabb távon.
Persze nem csak a fáradtság, hanem a 4-4-2 is vastagon benne volt ebben, de azért voltak olyan hetei, mikor már átvenni nem tudott egy labdát kb.

Persze, szerintem senki nem gondolta, hogy a világ egyik legjobb centerét leültetve jobbak leszünk, hanem ahogy írod, muszáj leültetni, hogy formában maradjon. Szerintem aonos a véleményünk. De hogy jobbak lennénk attól azon a meccsen, hát erre szerintem senki nem számít. Pláne most nem, hogy brutál formában van. Tavaly sajna volt olyan időszaka, mikor tényleg bejöhetett volna helyette kb bárki. De ismétlem, ezzel nem őt kritizálom, hanem az akkori Xavit.
De ezt a meccset nélküle is hozni kellett volna. Kár, hogy csak Gaviban és Raphinhában volt spiritusz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.27. 22:32:45

bence0330 írta:
2023.09.27. 21:59:23

Én egyetlen ilyen véleménnyel sem találkoztam a fórumon, hogy Lewy bármiért is hibás lenne.

Ez elég furcsa, mert amikor pellengérre lett állítva, egy alkalommal te magad írtad, hogy "Én önmagában ezért nem ekézném annyira". De azért hozzátetted, hogy "Borzalmas, amit hónapok óta leművel".

Még mielőtt arra terelődne a szó, hogy ez ez állítás mennyire állja meg a helyét vagy sem, az én állításomhoz semmi köze. Én azt állítottam, hogy megvalósult végre sokak akarata, padozott, és nem lettünk ettől jobbak. Az megint más kérdés, hogy néha pihentetni kell majd. Ennek ellenkezőjét megintcsak nem állítottam. Amit állítottam, hogy felejtsük el, hogy nélküle jobbak vagyunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.27. 21:59:23

gránit írta:
2023.09.27. 19:52:47
Megvalósult sokak vágyálma, Lewandowski padozott egyet. És nem lettünk beljebb sőt. Lassan el kell gondolkodni azon, hogy nem mindenért is ő a hibás. Fél órát töltött a pályán, kb egy használató labdát kapott, nem fejelte be.
Én egyetlen ilyen véleménnyel sem találkoztam a fórumon, hogy Lewy bármiért is hibás lenne. De tényleg egyetlen darabbal sem. Olyannal bőven (magam is ezek táborát erősítem), aki szerint nem játszhat egy 34-5 éves ember minden meccs minden percét végig, mert nem fogja bírni, tavaly is meghalt, idén ezt kell megelőzni, és Xavi is így látta. A góljainkat azért most is meglőttük (igen, a lengyellel talán 3 lett volna 2 helyett, sosem tudjuk meg...), de a két óriási egyéni bakinak sok köze nem volt Lewy távollétéhez szerintem. És eddig a mai meccs kivételével Ferrán úgy tűnt, hogy tudja pótolni Lewyt néha--néha. Most nem sikerült neki. De ettől még kötelező néha kirotálni a lengyelt. Még akkor is, ha biztos pontvesztés az ára, ami nyilván nem így van azért.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.27. 21:07:05

Peter írta:
2023.09.27. 20:51:09
off egy kicsit, de általában a pályán dőlnek el a meccsek, ami teljesen független attól, hogy kishitű vagy éppen nagyot álmodó az átlag Barca szurkoló
Ráadásul a "kishitűek?" pont azt mondják, hogy ez már nem az "MSN"-korszak (személy szerint az Henry-Eto'o-Messi-sort kedveltem a legjobban). Pont ez a baj. Ezt mondjuk mi is, hogy ez már nem az. Tehát a "kishitűek" és a "nagyhitűek" gyakorlatilag egyetértenek, csak a "nagyhitűeknek" magyarázat az, ami a "kishitűeknek" a kritika alapja.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.27. 20:51:09

menczel írta:
2023.09.27. 20:20:37
Egyébként is kishitű meg pesszimista az átlag Barcelona szurkoló, de ami itt megy az tényleg néha érthetetlen.
off egy kicsit, de általában a pályán dőlnek el a meccsek, ami teljesen független attól, hogy kishitű vagy éppen nagyot álmodó az átlag Barca szurkoló
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.09.27. 20:20:37

Persze h lehet hova javulni, de néhány ember itt olyan lázálomban él, mintha még mindig az MSN korszakot élnénk.

A világverő Man city meccseiből szemezgettem, ugyan ők mennyit lőnek buszozó csapatok ellen:

vs Notthingam Forrest 7 lövés (4kapura)
vs Fulham 7 (5kapura)
vs Burnley 17 (8)

Egyébként is kishitű meg pesszimista az átlag Barcelona szurkoló, de ami itt megy az tényleg néha érthetetlen.
Az irreális elvárások óhatatlan csalódáshoz vezetnek.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2023.09.27. 19:55:20

Persze, hogy pontatlanok meg gyengék vagyunk, amikor a játékosaink fele középszer. Torres, Raphinha, Romeu, Inigo Martinez. így persze, hogy küszködünk a góllövéssel és amint Christiansen illetve De Jong nem játszanak, nem megy a védekezés sem. Jobbat nem érdemes várni sem. Jó lenne ha Xavi nem a középhátvédeket rotálná, illetve az egyetlen golképes csatárunkat venné ki egy idegenbeli meccsen.

Meg kell nézni a Real-t, akiknek csak egy jó középcsatár hiányzik, minden más poszton klasszis játszik, a padon is klasszisok vannak. Idén övék lesz sajnos a bajnoki cím. Ha pedig Mbappe is meglesz nekik akkor 5-6 évre elfelejthetjük a bajnokságot is. A BL-re meg ilyen pocsék kerettel esélyünk sincs mar idén sem. :roll:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.27. 19:52:47

Megvalósult sokak vágyálma, Lewandowski padozott egyet. És nem lettünk beljebb sőt. Lassan el kell gondolkodni azon, hogy nem mindenért is ő a hibás. Fél órát töltött a pályán, kb egy használató labdát kapott, nem fejelte be.

Továbbra is a középpálya kreativitásának hiányában látom a problémáinkat. Akkor is ugyanezt írnám, ha egy véletlenszerű szituációból találtunk volna még egy gólt. Nem is az x az igazi problémám, hanem ennek a problémának az állandósága, ami azt sugallja, hogy tavasszal lehetnek problámáink a sorsdöntő meccseken. A Mallorca olykor sokkal hatékonyabban és gyorsabban hozta ki a labdát, mint fordított helyzetben mi. A csatáraink nincsenek tömve labdákkal, nem igazán tudják megjátszani őket, az ellenfél védelmeit nem tudjuk a támadóharmadon belül igazán kijátszani, mattolni. A Celta ellen is ugyanez volt, jött két villanás és egy jó beívelés és védelem mögé futás, de az összjáték a középpályán akkor is dadogott. Ez a probléma még akkor is adott lenne, ha a Mallorca ellen is találtunk volna még valahogy egy gólt.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.27. 19:44:36

Nálam TS-é az érdem, hogy ezt a meccset nem hoztuk 3 ponttal.
Ekkora hibákat nem engedhet meg magának egy kapus ilyen szinten.
Ettől függetlenül a védelmünk se olyan stabil, mint tavaly volt. Sokkal több hibával dolgoznak hátul.
Xavit nem hibáztatom, mert ezzel a kezdővel "kellett" kiállni a rotálás meg a 3-4 naponkénti mérkőzések miatt.
Az egész csapatra jellemző volt a pontatlan átadások sora, ami ennyire nem volt jellemző. Ha ez a kondíció hiánya miatt volt, az a következő másfél hétre előre nézve nem jó jel ( ha ennyit kivett egy Celta elleni fordítás).
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.27. 14:41:07

Egy bajnoki címre pályázó csapattól más játékot lehetne elvárni, ez kétségtelen.

Ugyanakkor nekem ez a meccs simán beleillik abba az őszi menetrendbe, amit tekinthetünk felkészülésnek, ha már a sors kegyes volt hozzánk.

Egy pozitívuma - szerintem - mindenképpen van a tegnapi meccsnek.
Xavi nem nyúlt sem Alonsóhoz, sem Robihoz. Bízzunk abban, hogy ez kivételes kényszerhelyzeten kívül nem is lesz másképp a jövőben sem.

Feltűnő negatívum számomra a koncentráció hiánya. Fejben és fizikai értelemben egyaránt.
Ezzel a probléma az, hogy visszatérő jelenség. Egy alsóházi "kiscsapat" egyszerűen nem szabadna, hogy felülkerekedjen a bajnoki címre törő gigászon frissességben, élességben, öszpontosításban, gyakorlatilag koncentrációban.

"Fogjuk meg és vigyétek" benyomást keltettünk és sajnos, ugye nem először. Bármilyen jó csapatnál az ilyesmi előfordulhat, de ezek nem lehetnének vissza és visszatérő, ismétlődő tünetek.
Mint "csapat", együtt mozgunk alkalomadtán jól is és kevésbé jól is. Ez nem "rossz" tünet, de amikor nehéz a csapat mozgása, kevésbé megy jól a játék, na akkor nem ártana valaki, aki képes lenne a pályán ébresztőt fújni, felrázni a pályán lévőket.

Pontokat lehet bukni, más is fog, csak nem mindegy, hogyan.
Mentális erő fejlesztése és stabilitása tűnik számomra az ősz legfontosabb feladatának.

Szóval van meló bőven, de lépésről lépésre ezeken javítani lehet és úgy tűnik jelenleg, hogy próbálkozunk is a megfelelő irányt célba venni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.27. 14:33:32

drobika írta:
2023.09.27. 08:33:35
davi10 írta:
2023.09.27. 08:16:24
Hát ezért kár, bőven hozható lett volna. Szomorú, de többnyire TS-en ment ez most el, de a többiek is baromi pontatlanok voltak. Romeu meg ha ezt tudja hozni Frenkie nélkül akkor lesz itt baj... Reméljük, hogy Ő is csak rosszabb napot fogott ki, de szerintem ideje lenne valaki mást is kipróbálni ott, akár Christensen, akár valami B-s arc. Gündogan jobban tolta a vége felé, amikor hátrébb lett hozva, de Ő szerintem (már) túl lassú lenne oda.

Raphinha szép gólt lőtt, de azzal a ziccerrel szerintem megnyerhettük volna, teljesen simán elguríthatta volna, nem értettem mi volt ott a terv. Ferran-nak meg megvoltak a helyzetei, ma nem mentek be, reméljük azért nem zuhan meg megint.

Inigo nekem amúgy bíztató volt, a fejetlenség hátul szerintem inkább az összeszokottság, mint a képességek hiánya miatt volt.

Gavi-t meg remélem soha többet nem kell tökig feltolva a baloson nézegetni, ég és föld, amikor a helyén játszik.
Nyerhettünk volna, igen, mint ahogy az utolsó percben ki is kaphattunk volna. A Vigo ellen is kikaphattunk volna. Ami zavaró számomra, az a megbízhatatlanság. a teljesítmények nem állandóak, még 2-3 meccsre sem! Ennek valami mentális oka van az tuti!
Sokat gondolkodtam meccs után, de ez nagyon sok összetevős "vereség" volt. A Mallorcát én egy szimpatikus kiscsapatnak tartottam, de amit tegnap csináltak arra még egy Getafe is "büszke" lehetne, a bíró pedig simán asszisztált ehhez. Borzasztóan faragtak, nem tudott folyni a játék, azt hiszem 20 szabálytalanságuk volt, amit egyáltalán befújtak és gyakorlatilag 3 sárgával megúszták. Mondhatjuk, hogy egy kiscsapatnak mindent be kell vetnie, de ez túlment minden határon. Gio Gonzaleznek például fél óra után zuhanyoznia kellett volna, ugyanazt csinálta, mint az első fordulóban Suarez.

Viszont a meccs képe és alakulása nem a Celta ellenit idézte. Ebből is nagyon könnyen lehetett volna egy 4:1 vagy 4-5:2 stb. Ráadásul szinte odaajándékoztunk nekik 2 gólt. Az első fél órát leszámítva nem egy lehetőségünk volt, hogy megfordítsuk, akár el is lépjünk tőlük, akkor pedig fel kellett volna adniuk az addigi taktikát. A 2 gólon kívül ott voltak még Felixnek, Raphinhának, Torresnek a ziccerei, a kapufánál is csak pár centi hiányzott és voltak még olyan lehetőségek, amik ugyan nem tiszta helyzetek, de egy picit bravúrosabb kivitelezéssel/jobb döntéssel beakadhattak volna. És akkor még ott volt a tizenegyes szituáció, ami minimum 50-50%-os, de inkább szabálytalan volt, mint tiszta szerelés. És ezt egy újabb betömörülő csapat ellen.
Ezzel azt akarom mondani, hogy nem játszottunk jól, sok gyenge teljesítmény volt. Nagyon sok volt a labdavesztés, pontatlan passz, viszont ha nem is egy gála, de egy magabiztos győzelem simán benne volt. A helyzetkihasználásunk problémája újra visszaköszönt, ha megközelítjük azt amit az utóbbi 4 meccsen nem lett volna gond. Remélem ilyen szemponttból csak egy botlás volt.

Aki nálam nagyon kilógott lefelé, az Gündogan és Torres, de Balde is megint picit szétszórt volt.. A németen én azt látom, hogy nem igazán érzi még a társakat, amikor eggyel hátrébb lép, akkor tud inkább érvényesülni. FT pedig ami a hullámzó teljesítményét illeti most völgyben van. Helyzetbe sem igazán tud kerülni, amikor igen akkor rosszul dönt.
Raphinhát is igazán a statjai mentik meg, rengeteg labdát elszórt, habár ebben az is közrejátszik, hogy nagyon sokat volt offenzíven játékban, jobban próbált kapura törni, ami magában hordozza a több labdavesztést/pontatlan passzt is. Ráadásul végre mutatott valamit abból, amit a PL-ben láttunk tőle. Nagy pacsi a gólért, a ziccerréért viszont nem fogják megdícsérni.
Gavi nálam egyértelműen MOM, talán újra neki adnám a címet. Már a meccs előtt, amikor láttam a kezdőt nagyon örültem, hogy megint ott játszhat, ezen a poszton szerintem tényleg közelíti a Golden Boy címet. Ráadásul őt is faragták, lökdösték, de nem vette fel, nem törlesztett, pedig féltem, hogy eldurran az agya és kiállítattja magát. Nagyon jót tett neki, hogy érkezett Felix, most már nem lesz olyan könnyű kitúrni őt a kezdőből.

Én ezt legkevésbé varrnám Xavi nyakába. Megfelelően rotált, az egész fórum ódákat zengett a kezdőről, az egyéni hibákon ment el a meccs. Mind támadásban, mind védekezésben. A cserék is rendben voltak, mind a játékosokat, mind az időpontokat tekintve. Az várható volt, hogy félidőben nem cserél, akkor indult be a csapat, nem lett volna értelme megbontani. Ami a rendelkezésére állt, abból főzött. Arra, hogy a védelem a kapussal együtt hátul mit csinált, arra nem lehet felkészülni, de azt se mondanám, hogy Inigo volt a hunyó. Hozott egy korrekt teljesítményt nem húznám rá a gólokat. Ahogy az sem kalkulálható, hogy az ordító helyzeteket rendre kihagyják. Nem taktikázta el magát, túl sok választása nem is volt, hogy mit tehet, max. a cserékkel variálhatott és rendezte át a csapatot amennyire tudta, amik ültek és kis híján be is jött. Ez a meccs egyéni és nem csapatszintű hibákon ment el. Sok pontatlanság és hibás döntés.

Bocs a hosszú hsz-ért.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.27. 13:22:57

Andris írta:
2023.09.27. 12:51:26
Mellesleg, a védelmünk tavalyi számai nem véletlen fordulnak elő egész európában 20-30-40 évente csak egyszer, egyetlen csapatnál. Ezt nem várhatjuk el soha, semmilyen körülmények között. Ha kétszer annyi gólt kapunk átlagosan, mint tavaly, az lesz a normális, az még mindig a felső szintet jelenti majd. Jelenleg kb pont ebbe az irányba haladunk, 7 meccsen 8 gól.

Lényeg a lényeg, ha Felixel és Canceloval fogunk játszani, vagy legalábbis két középső védővel, és 3 valódi támadóval is egyidejűleg, akkor nyugodtan barátkozzunk meg a gondolattal, hogy gólokat fogunk kapni. Talán nem minden meccsen kettőt, de lényegesen többet, mint tavaly. És ez természetes.
Alapvetően egyetértek kb mindennel, de annyit azért hozzátennék, hogy most nem azért kaptunk két gólt, mert támadóbb felállással toltuk, legalább is szerintem nem. Araujo még nem 100%-os, Inigo első rendes meccse, és mellé jött szegény TS most már csak nagyon ritkán becsúszó borzasztó napja. Egyéni hibák. Amúgy ezen kívül nem volt a Mallorcának helyzete, kivéve azt a 90+ percest, de akkor már minden emberrel támadtunk, érthető okokból. Az elmúlt egy évi TS+belsővédőpárossal ez sima kapott gól nélküli meccs, és fordítva is, a mai egyéni teljesítményekkel hátul 5 védővel meg 5 középpályással is bekaptuk volna ezt a kettőt.
Amúgy szerintem ez az egyetlen dolog, amiben Xavinak a tegnapi meccsen felelőssége van, két játékon kívüli belső védő egyszerre történő szerepeltetése, még akkor is, ha TS csak közepes formájában is elkerülhető lett volna mindkettő.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.27. 13:18:47

Andris írta:
2023.09.27. 12:51:26
drobika írta:
2023.09.27. 11:49:59
Azért a két meccsen kapott 4 gól is elgondolkodtató. Tavaly ez nem így ment. Ha pedig még számítom a tuti ziccereket ellenünk a két meccsen, akkor hirtelen megijedek azok számától...
TS most tényleg valahol máshol volt. De hát ilyen a kapussors ...A kapus hibázik, az majdnem tuti gól. Elöl meg megjegyezzük, hogy kihagyta a ziccert ennyi, holott legalább akkora hiba.
Nem akarom ismételni magam, de a stabilitás a gond. Ugyanakkor Raphinha az utóbbi két meccsén jó volt szerintem, ( a kihagyott ziccer ellenére ),mintha ő felfelé ívelő szakaszban volna.
"Stabilitás a gond", meg "tavaly ez nem így ment". Szerintem nem "elgondolkodtató". Hanem nyilvánvaló.
Igen, 3 középső védővel, 5 (Baldéval) középpályással sokkal stabilabbak vagyunk, és a védelem is sokkal jobb.
Megírtam ezt már több soron az elmúlt hetekben, a több és ötletesebb, variálhatóbb támadás és támadójáték érdekében lehet nyomatni 3 valódi támadóval, meg Canceloval, de ennek ára van, nincs ingyen ebéd.
Ezek nem közhelyek ebben a konkrét esetben, hanem alapvető igazságok, amiről sokan hajlamosak megfeletkezni.

Nem neked szól, hanem úgy általánosságban mondom, hogy szinte bántóan hiányzik a fórumozók sokaságánál a rendszerszemlélet, amivel az egész csapatot, annak a játékát, illetve az adott meccseket nézni és elemezni/értelmezni lehetne (kellene).

Mellesleg, a védelmünk tavalyi számai nem véletlen fordulnak elő egész európában 20-30-40 évente csak egyszer, egyetlen csapatnál. Ezt nem várhatjuk el soha, semmilyen körülmények között. Ha kétszer annyi gólt kapunk átlagosan, mint tavaly, az lesz a normális, az még mindig a felső szintet jelenti majd. Jelenleg kb pont ebbe az irányba haladunk, 7 meccsen 8 gól.

Lényeg a lényeg, ha Felixel és Canceloval fogunk játszani, vagy legalábbis két középső védővel, és 3 valódi támadóval is egyidejűleg, akkor nyugodtan barátkozzunk meg a gondolattal, hogy gólokat fogunk kapni. Talán nem minden meccsen kettőt, de lényegesen többet, mint tavaly. És ez természetes.
Igazad van , egyetértek veled sok dologban.
Nincs a kapott gólokkal semmi gond, ha egy góllal többet lövünk mindig :) Puskás is ezt mondta Grosicsnak, amikor beszedett egyet :) Ezt is beszedted?! Akkor rúgunk megint egyet. Grosics mesélte sokszor. Nekem szimpatikusabb a 3:2 ide, mint az 1:0. Csak tudjuk megrúgni azt a 3-mat a kapott 2-re...
A probléma ott van, hogy a rúgott gólok szerintem nem fogják követni a kapottakat. Azért még annyira nem vagyunk pengék elöl. Hátrányban mindenkit feltolunk és kockáztatunk. Ezt nem lehet mindig csinálni. 3 védős rendszerben egy jobb csapat, aki tud kontrára játszani, nagy területekkel lemos a pályáról szerintem.
Válasz küldése