Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.14. 02:56:17

baas11 írta:
2023.03.13. 15:22:28
Hogy erted hogy hány éve ? Es mit ?

Ebben semmi magyarázat nincs ezt en igy látom mint tény !
( az edzoket szándékosan kihagynam)
Az elmúlt 6-8 év eseményeire gondoltam. Szinte mindenről, az évről évre történtekről - edzők, játékospolitika, gazdasági helyzet - csak és kizárólag a klub saját maga tehet. A klub hozta meg, vagy éppen nem hozta meg, azokat a döntéseket, amiknek az eredményeit tényként éljük meg évről évre.
Leírtál olyan tényeket - az eredeti posztodban is -, amiket én is így látok.
Majd azzal zártad, hogy ütős kombó lehet, jövőre. (ez szarkasztikus gondolatokat ébresztett bennem)
Na erre reagáltam azt - ezek szerint félreérthetően -, hogy hosszú évek óta várunk állandóan arra a bizonyos jövőre, mert a jelen sosem akar összeállni.
Évről évre pedig egy kicsit már unalmas ez egy Barcelonától.
(sok részletet én is szándékosan kihagynék)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 19:34:39

Én a Rayotól tartok azért. Tudnak szép és kemény focit is tolni. Pedri nagyon fog kelleni. Innen igazából az Elche és a Valladolid az csak, akik ellen sétagaloppnak kellene lenni az ügyből. 1-1 botlás biztos lesz, majd hétvégén kiderül, mennyi fér bele.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.03.13. 19:05:36

Chino írta:
2023.03.13. 17:16:38
Ezzel letudtuk az utolsó necces idegenbeli meccset. Én bevallom ezt a meccset előzetesen egy jó esetben X-nek számoltam. Baromi nehéz pálya volt, főleg most.

Most már idegenben csak: Elche, Getafe, Rayo, Espanol, Valladolid, Celta, mind nagy eséllyel húzható.
A Realnak még: mi, Cadíz, Girona, Soci, Valencia, Sevilla.
Getafe, Espanyol és Celta azért húzós lesz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.13. 17:16:38

Ezzel letudtuk az utolsó necces idegenbeli meccset. Én bevallom ezt a meccset előzetesen egy jó esetben X-nek számoltam. Baromi nehéz pálya volt, főleg most.

Most már idegenben csak: Elche, Getafe, Rayo, Espanol, Valladolid, Celta, mind nagy eséllyel húzható.
A Realnak még: mi, Cadíz, Girona, Soci, Valencia, Sevilla.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.03.13. 15:22:28

Peter írta:
2023.03.13. 11:50:38
baas11 írta:
2023.03.13. 11:33:20
Akkor ez egy ütős kombo lehet , jövőre !
Hány éve is gondoljuk és mondogatjuk, hogy "ha ez, ha az....", miközben a lehetőségek és alternatívák is a rendelkezésünkre álltak?
Folyamatosan volt, van és lesz olyan hivatkozás, ami megmagyarázza az éppen aktuális jelent.
Hogy erted hogy hány éve ? Es mit ?

Utóbbi évek
Védelem: Atlag
Abidal Puyol Mascherano óta egy átlagos vagy meg egy kicsivel alatta volt mindig is
Középpálya: Atlag alatti
Iniesta Busquets Rakitic óta szerintem a leggyengébb csapat rész az elmúlt években
Támadó sor: kiemelkedő
Itt azert mindig is volt legalabb 2-2,5 extra vagy kozel klasszis jatekos Messi Suarez Griezman Túran Dembele stb…
-
Jelenleg:

Védelem : kiemelkedő
Középpálya : átmeneti kialakítás alatt
Támadó sor: összeségében gyenge atlag alatti

Ebben semmi magyarázat nincs ezt en igy látom mint tény !
( az edzoket szándékosan kihagynam)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 13:18:11

Andris írta:
2023.03.13. 12:52:09
drobika, lentebb leírtam neked, de úgy látom, hogy elsiklottál felette:

1. A jelenlegi szabályozásnál nem számít a szándék, nem számít hogy rárúgják vagy ráesik, az számít, hogy hozzáért. Ennyi, minden mást csak nehezen, és teljesen szubjektív módon lehet megítélni.

2. Ha változtatást akarsz, akkor azzal visszaadod a mérlegelés lehetőségét a játékvezetőnek. Nem fogsz tudni 100 lassításból fél óra VAR után se semmit tudni eldönteni, mert egy személy a felelős, és olyan dolgot kell mérlegelgetnie, hogy vajon kinek milyen szándéka volt vagy nem volt a kalimpáló kezével.

Igen, szívás, hogy véletlen esetek, szándéktalan kezek is lefújódnak így, de így lehet konzekvensen, a szubjektivitást kizárva/minimálisra csökkentve ítélkezni. Kicsit olyan ez mint a demokrácia meg a kapitalizmus: megvannak a maga hátrányai és hibái, de még nem találtak ki jobbat.
Ha a szándékot kéne nézni, minden egyes játékvezetői döntés onnantól kezdve vita tárgya lenne. Jelenleg csak azok vitatkoznak utólag ilyen ítéleten, akik esetleg nem tudták, hogy szól pontosan a jelenlegi szabály.

Ennyi erővel ha a védő és a támadó lába összeakad, akkor se kéne lefújni soha, hanem mérlegelgetni, hogy fel akarta-e rúgni, vagy csak futottak egymás mellett és pont szerencsétlenül egy ütemben mozdultak a lábaik ugyanabban a köbcentiméternyi térben. Máskülönben a védő teljesen szándékán kívül okozna olyasmit, amiért kapna sárga meg piros lapokat, büntetők, stb... teljesen ugyanaz.

Nem így működik, és ez így van jól. A labdát nem irányító, birtokló játékosnak vigyáznia kell a saját mozdulataira és testrészeire, és kész. Szerintem ez amúgy még támogatja is kicsit a támadó focit, mintegy mellékhatásként. A védőknek óvatoskodni kell, a támadóknak könnyebb. Ez meg nekünk, a sportágat kedvelőknek, nézőknek jobb, szvsz.
Sok dologban egyetértek veled. a szubjektív megítélés valóban vita tárgyát képezheti, és ez valóban nem lenne jó. Az a baj, hogy nincs egy alapvető eset, ami nem lehetne szubjektív, és mindenki elfogadná, hogy futás közben nem vigyázban futok, hogy a felugrást nem vigyázból indítom, hogy nem hátrakulcsolt kezekkel kell szembe álljak beadáskor. Hogy egy méterről akár simán szándékosan rámfejelik a kezemre a labdát stb, mert ha ezeket az alapvető anatomiai mozgásokat elfogadnánk, akkor itt nem játszana a szubjektív megítélés. Minden kezezés akkor legyen az.
Mennyivel más akkor a sorfal? Állsz bent leszorított kézzel, és eltalálják a kezed. Test mellett volt, de kéz az kéz! Érintette! Mégis elmegy. Sok bíró még most is azt nézi ( hála istennek ), hogy mi a természetes kézmozgás, és eszerint ítélkezik. Vétlen kezezés. Nem tudom, hogy a szabálykönyvből ezt törölték e, de az is tény, hogy ezeknek a kezezéseknek a megítélése minimum necces, és érdekes lesz majd látni, hogy hasonló, fordított esetben hogy ítéljük majd meg a ,,kezezést...,,
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 12:52:09

drobika, lentebb leírtam neked, de úgy látom, hogy elsiklottál felette:

1. A jelenlegi szabályozásnál nem számít a szándék, nem számít hogy rárúgják vagy ráesik, az számít, hogy hozzáért. Ennyi, minden mást csak nehezen, és teljesen szubjektív módon lehet megítélni.

2. Ha változtatást akarsz, akkor azzal visszaadod a mérlegelés lehetőségét a játékvezetőnek. Nem fogsz tudni 100 lassításból fél óra VAR után se semmit tudni eldönteni, mert egy személy a felelős, és olyan dolgot kell mérlegelgetnie, hogy vajon kinek milyen szándéka volt vagy nem volt a kalimpáló kezével.

Igen, szívás, hogy véletlen esetek, szándéktalan kezek is lefújódnak így, de így lehet konzekvensen, a szubjektivitást kizárva/minimálisra csökkentve ítélkezni. Kicsit olyan ez mint a demokrácia meg a kapitalizmus: megvannak a maga hátrányai és hibái, de még nem találtak ki jobbat.
Ha a szándékot kéne nézni, minden egyes játékvezetői döntés onnantól kezdve vita tárgya lenne. Jelenleg csak azok vitatkoznak utólag ilyen ítéleten, akik esetleg nem tudták, hogy szól pontosan a jelenlegi szabály.

Ennyi erővel ha a védő és a támadó lába összeakad, akkor se kéne lefújni soha, hanem mérlegelgetni, hogy fel akarta-e rúgni, vagy csak futottak egymás mellett és pont szerencsétlenül egy ütemben mozdultak a lábaik ugyanabban a köbcentiméternyi térben. Máskülönben a védő teljesen szándékán kívül okozna olyasmit, amiért kapna sárga meg piros lapokat, büntetők, stb... teljesen ugyanaz.

Nem így működik, és ez így van jól. A labdát nem irányító, birtokló játékosnak vigyáznia kell a saját mozdulataira és testrészeire, és kész. Szerintem ez amúgy még támogatja is kicsit a támadó focit, mintegy mellékhatásként. A védőknek óvatoskodni kell, a támadóknak könnyebb. Ez meg nekünk, a sportágat kedvelőknek, nézőknek jobb, szvsz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.13. 12:22:04

Deluigi írta:
2023.03.13. 12:04:47
a vitatott kezezesed, ami szerinted rarugas volt, valojaban fentrol esett es a bilbaoi jatekos azzal vitte el de Jong elol a labdat, egyertelmu kez volt
Ennyi a lényeg. A csávó a felemelt kezével vitte el a labdát DJ elöl. Szerintem még abszolút szándékos is volt, de ha történetesen véletlen, akkor is kézzel szerzett labdát, ebből indult a támadásuk.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 12:18:27

Deluigi írta:
2023.03.13. 12:04:47
drobika írta:
2023.03.13. 11:37:40
Én értem, hogy a keze volt...Ha ráfejelik a kezedre felugrás közben 0 méterről, akkor is a kezed! Hova teszed? Ha futsz valaki mellett beadja, és eltalálja szintén egy méterről a kezed, amit fel sem emelsz, az is a kezed. Úgy ahogy van ez a kézszabály egy nonszensz dolog. A kezezés az, ahogy régebben, helyesen értelmezték: Szándékosan a kezével a labda irányába nyúlt és megváltoztatta annak útját. És ismétlem, nem vitatom, hogy beleért kézzel, de az teljesen vétlen, mozgásból fakadó volt, semmi köze sem volt ahhoz, int amit írtak, hogy elütötte FDJ elől stb.
nagyon jol van szabalyozva a kezezes, csak sokszor nem jol alkalmazzak

peldaul tegnap egy szabadrugasnal talan ket barca kezet is erte a labda, de mivel test mellett volt, nem volt szabalytalan

ha a labda golba tart es eltavolitod a testedtol a kezed, mintegy megnovelve ezaltal a vedekezesi feluletet, akkor szandekos kezezes, meg ha hattal allsz is a lovesnek

a vitatott kezezesed, ami szerinted rarugas volt, valojaban fentrol esett es a bilbaoi jatekos azzal vitte el de Jong elol a labdat, egyertelmu kez volt
A rárugást, ráfejelést nem a mostani szituációra értettem. Általánosságban számtalan esetben ítéltek ilyen esetekben büntetőt, stb. Ellenünk is volt ráfejeléses bünti ítélve, amikor két ember ugrik fel, és a magasabb ráfejelte az alacsonyabb kezére. Egy felugráskor, magas labdáért menve kezezés, ugyan már... Az is érdekes, hogy szabadrúgásnál test melletti kézre rugás az franko, ha futsz a beadó mellett és úgy rúgja rád, akkor nem franko. Kérdezem, hogy tud valaki úgy futni, felugrani, hogy a keze anatomiailag nem mozog, hanem a teste mellett leszorítva van??? Nevetséges, hogy hátratett kézzel kell szemben állni valakivel, aki hozza rám a labdát, hogy még csak fel se merüljön, hogy kezezhetek és a bíró esetleg lefújja. SR.már mindíg igy tesz, meg a szélső védők is általában :)
A lényeg a szándék, amit meg kellene ítélni.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.13. 12:04:47

drobika írta:
2023.03.13. 11:37:40
Én értem, hogy a keze volt...Ha ráfejelik a kezedre felugrás közben 0 méterről, akkor is a kezed! Hova teszed? Ha futsz valaki mellett beadja, és eltalálja szintén egy méterről a kezed, amit fel sem emelsz, az is a kezed. Úgy ahogy van ez a kézszabály egy nonszensz dolog. A kezezés az, ahogy régebben, helyesen értelmezték: Szándékosan a kezével a labda irányába nyúlt és megváltoztatta annak útját. És ismétlem, nem vitatom, hogy beleért kézzel, de az teljesen vétlen, mozgásból fakadó volt, semmi köze sem volt ahhoz, int amit írtak, hogy elütötte FDJ elől stb.
nagyon jol van szabalyozva a kezezes, csak sokszor nem jol alkalmazzak

peldaul tegnap egy szabadrugasnal talan ket barca kezet is erte a labda, de mivel test mellett volt, nem volt szabalytalan

ha a labda golba tart es eltavolitod a testedtol a kezed, mintegy megnovelve ezaltal a vedekezesi feluletet, akkor szandekos kezezes, meg ha hattal allsz is a lovesnek

a vitatott kezezesed, ami szerinted rarugas volt, valojaban fentrol esett es a bilbaoi jatekos azzal vitte el de Jong elol a labdat, egyertelmu kez volt
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.13. 11:50:38

baas11 írta:
2023.03.13. 11:33:20
Akkor ez egy ütős kombo lehet , jövőre !
Hány éve is gondoljuk és mondogatjuk, hogy "ha ez, ha az....", miközben a lehetőségek és alternatívák is a rendelkezésünkre álltak?
Folyamatosan volt, van és lesz olyan hivatkozás, ami megmagyarázza az éppen aktuális jelent.
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2023.03.13. 11:49:26

drobika írta:
2023.03.13. 11:37:40
Én értem, hogy a keze volt...Ha ráfejelik a kezedre felugrás közben 0 méterről, akkor is a kezed! Hova teszed? Ha futsz valaki mellett beadja, és eltalálja szintén egy méterről a kezed, amit fel sem emelsz, az is a kezed. Úgy ahogy van ez a kézszabály egy nonszensz dolog. A kezezés az, ahogy régebben, helyesen értelmezték: Szándékosan a kezével a labda irányába nyúlt és megváltoztatta annak útját. És ismétlem, nem vitatom, hogy beleért kézzel, de az teljesen vétlen, mozgásból fakadó volt, semmi köze sem volt ahhoz, int amit írtak, hogy elütötte FDJ elől stb.
Hát én nem úgy emlékszem, hogy szegény Bilbao játékosra ráfejelték a labdát, hanem úgy,hogy ő ugrott oda és így szereztek labdát kézzel történő érintéssel.
Ez a kettő nagyon különbözik.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 11:37:40

bence0330 írta:
2023.03.13. 10:04:05
drobika írta:
2023.03.13. 09:29:40
Majd legközelebb, ha nálunk fújnak egy ilyent, akkor remélem, hogy senki nem lesz, aki a jogosságát az ítéletnek vitatni fogja, csakúgy, mint az elmaradt előző meccsen való full 11-est.
Egyébként azt írtam, hogy a jog, a legkevesebbszer van az igazsággal pariban. Lehetett fújni így is. Nem azon van a vita, hogy kézzel ért e hozzá, vagy nem. Bár erősen vállgyanús is volt.
Aki életében focizott már, az tudja, hogy ugrani általában hogy szoktak, egymáshoz hogyan közelednek a játékosok egy ki-ki labdáért. Messze nem ütötte el FDJ elől a labdát.
Azon kellen inkább elgondolkodni, hogy megint miért volt 30m-es simán bejátszható üres terület, amit persze Alonsó fantasztikus késéssel reagálva természetesen messze nem tudott befutni, és gól lett belőle.
Semmiképp sem volt váll, nézd vissza, teljesen tisztán a keze volt, ahonnan aztán valóban a vállára pattant, de hát az lényegtelen.
Itt nem arról szól a fáma, jogos-e ez a szabály, de egyszerűen ez a szabály most és kész, ennek megfelelően jó döntés született. Ebben csak az a meglepő, hogy megszületett jelen körülmények közt.
Megint? Alig emlékszem idénről ilyen gólra, ha volt egyáltalán. A védelmünk elég profin alkalmazza egész szezonban a lescsapdát, amikor meg nem, akkor is visszaaér rendre Chris vagy Ara. Szerintem ez szinte eltűnt a játéunkból, közel nullára redukáltuk. Tavaly még meccsenként kaptuk kb az ilyen elfutásos gólokat... Alonsoval mondjuk ez nyilván rosszabbul működik, a csapatunk leglassabb játékosa.

Nyíri: a mázlinak nem sok köze van ahhoz, hogy olyan csapatvédekezést rakott össze, amit egy Pep vagy Simeone megirigyelne. A játékunk meg Pedri kiesése óta lett szenvedős Atletis, pont mint tavaly. Ezért kellene nagyon még egy igazi irányító, támadó középpályás a csapatba, Wirtz, BS, bárki.
1-2 mázlis győzelem volt ezekben, sok esetben meg az ellenfél volt mázlis, hogy nem 7-0 lett a vége, illetve a két döntetlenünknél is százszor jobbak voltunk az ellenfelünknél.

Ja, az elmúlt 3-4 meccsünk, kb a MU odavágó óta tényleg borzalmas, ezt nem tagadom, de ne ez alapján ítéljük meg az edzői munkásságát, mikor 9 ponttal vezeti tök jogosan a ligát a Madrid előtt, van kupája, és lehet lesz még egy, tavaly meg megmentette a csapatot a 9. helyről 2.-ra behozva. Flopnak nevezni meg hát... max a szemedben nem elég a szintje egy Barcaához.
Én értem, hogy a keze volt...Ha ráfejelik a kezedre felugrás közben 0 méterről, akkor is a kezed! Hova teszed? Ha futsz valaki mellett beadja, és eltalálja szintén egy méterről a kezed, amit fel sem emelsz, az is a kezed. Úgy ahogy van ez a kézszabály egy nonszensz dolog. A kezezés az, ahogy régebben, helyesen értelmezték: Szándékosan a kezével a labda irányába nyúlt és megváltoztatta annak útját. És ismétlem, nem vitatom, hogy beleért kézzel, de az teljesen vétlen, mozgásból fakadó volt, semmi köze sem volt ahhoz, int amit írtak, hogy elütötte FDJ elől stb.
Annyiban igazat adok neked, hogy az utána kapott gól, valóban a tavalyi évre volt jellemző.
És a korrektség szerintem fontos, az utóbbi két meccsünkön igen igen vitatható plusz 4 pontot hoztunk.
illetve a hasonló esetekben ne at mondjuk majd, hogy nem kaptuk meg a nyilvánvaló tizenegyest, meg vállal hoztuk el a labdát és nem is volt az kezezés, vagy vétlen volt.
Egyszerűen van az a helyzet, amikor tárgyilagosnak kell lennünk akkor is, ha Barca szurkolók vagyunk is!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.03.13. 11:36:50

Most már vigye végig Xavi, ami elképzelt erre a szezonra. Ha kell legyen bruszt, legyen csípés, harapás, legyen 1-0, mindegy!
Kell a La Liga első hely, már csak azért is Tebas orrá alá lehessen fngni! Kell a kupa( Rey -is persze) a vitrinbe, mert régóta nem járt már ott.
Nem tudom, mert nem tudom hol kell utána nézni, de ha valaki tudja, légyszi írja le, hogy hogyan fest a 'sapka' ha bajnokok leszünk és hogyan fest a Madridnál a második helyért?
Mert ha mi csipogunk felfelé a fővárosba, akkor azt a Tebas banda letolja magasról, de ha Perez fog majd papolni, akkor kíváncsi leszek, hogy mi lesz majd itt...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.03.13. 11:33:20

Annyiban vitatkoznék Xavival es az összefoglaló cikkel higy nem a helyzet kihasznalasunkon kell javítani … erről akkor kene beszelni ha lenne egy 15-20 lovesi kiserletunk ….
Hanem hogy nagyon sovány a támadók nyomásgyakorlása gólszerzési kísérletei ( akar totál letámadás sál es labdabirtoklassal akar kontrából ) az ellenfél térfelén !
Nem véletlen h ennyire magas a várható kapott gólok száma …. rengeteget engedünk az ellenfeleknek!

Es igen a bilbaóiak szerencsére vakegerek de láthattuk h pl egy OT n ( vagy top csapat ellen)ez mar nem fér bele … azok beverik, es egy egy talált góllal kevesek vagyunka sajat szintunkhoz mérten !
-
Erősen hatso kerekes a csapat :-)
De ha idén Xavi osszerakja a védelmet es a hozza tartozó kp at- ami mar meg van - nyáron meg egy ilyen szintű csapatorrt a hozza tartozó kp val!

Akkor ez egy ütős kombo lehet , jövőre !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 11:14:09

Igenis nagyon fontos, hogy hogy játszunk, milyen játékkal leszünk bajnokok. A közönség nem ezt élvezi, a szurkolók nem ezt élvezik. Örülünk a bajnoki címnek, ha megvan, de nem ez a lényeg. Pont teszek rá, hogy hány serlegünk van a múzeumban, jól akarok szórakozni hétről hétre, és éppen ez a lényeg a stadionban is.

Teljesen más kérdés viszont, hogy jelen helyzetben mit várunk el, jelen helyzetben mivel lehetünk boldogok. Én boldog vagyok, mert épülő, ígéretes, stabilizálódó első csapatot látok. Megoldandó és megoldható problémákat, fejlődést. Ha benneragadunk, és 3 év múlva is ugyanígy játszunk, majd elkezdek aggódni, addig nem vagyok hajlandó ilyen végtelenül felszínesen megközelíteni, és csak egy etalonhoz mérve, csőlátással értékelni a játékot, de azt sem fogadom el, aki azt mondja, hogy mindegy hogyan, de nyerni kell és ez számít.
A játékunk a legutóbbi hónapokban jó, most jó, jövőre már egyel kevésbé lenne jó, utána pedig egyszerűen nem elég. Fejlődni kell, és ez nem zárja ki azt, hogy elégedettek, urambocsá boldogok legyünk a jelenlegi állapottal.

Aki szerint Xavinak az eddigiek alapján nincs helye a kispadon, az nem érdemel tőlem további kommentárt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4956
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.03.13. 11:01:50

A sok bedobált számla azért hatott itt az ítélőképességre, látom. 😅

Totál kéz volt, kár ezen pörögni.

A második félidei ocsmány, tili-toli, dögunalom, húzzukki 1 góllal hozzáálláson már inkább lehetne, de én el sem kezdem, mert jön a múlt rózsaszín köde és társai.

Lewa visszafejlődése meg annyira látványos, hogy sírni tudnék tőle. FT szokásos nulla, Raphina legalább rúgott egy gólt.

TS viszont hatalmas extra.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 10:37:11

Nagyon fontos 3 pontot szereztünk az egyik legkeményebb terepen. Innen 3 ponttal távozni csak szenvedve lehet, úgyhogy engem sem nagyon izgat a játék képe.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.13. 10:25:27

Változnak az idők.
Nem értem miért kell mindig azon aggódni, hogy milyen a játék ? Nekem pl teljesen mind1, hogy szenvedve vagy káprázatos játékkal leszünk bajnokok.
Célorientált lett a világ és ezzel együtt a foci is.
Nézzétek meg, hogy a Real milyen ócska focival nyerte a címeit !! Félve de megkérdem a fórum népét, ha nyertünk volna 4-5 BL-t ócska focival , akkor is menne itt a sirankozas ?

Annyit fociztunk amit engedtek, kaptunk érte 3 pontot.
Hogy ez mák vagy sem az mindenki döntse el, de az nem lehet mák, hogy 8 gólt kaptunk ! Ebben kőkemény munka van, igaz voltak szerencsés esetek is, de sokat tett/tesz azért a gárda, hogy így álljunk a bajnokságban.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 10:04:05

drobika írta:
2023.03.13. 09:29:40
Majd legközelebb, ha nálunk fújnak egy ilyent, akkor remélem, hogy senki nem lesz, aki a jogosságát az ítéletnek vitatni fogja, csakúgy, mint az elmaradt előző meccsen való full 11-est.
Egyébként azt írtam, hogy a jog, a legkevesebbszer van az igazsággal pariban. Lehetett fújni így is. Nem azon van a vita, hogy kézzel ért e hozzá, vagy nem. Bár erősen vállgyanús is volt.
Aki életében focizott már, az tudja, hogy ugrani általában hogy szoktak, egymáshoz hogyan közelednek a játékosok egy ki-ki labdáért. Messze nem ütötte el FDJ elől a labdát.
Azon kellen inkább elgondolkodni, hogy megint miért volt 30m-es simán bejátszható üres terület, amit persze Alonsó fantasztikus késéssel reagálva természetesen messze nem tudott befutni, és gól lett belőle.
Semmiképp sem volt váll, nézd vissza, teljesen tisztán a keze volt, ahonnan aztán valóban a vállára pattant, de hát az lényegtelen.
Itt nem arról szól a fáma, jogos-e ez a szabály, de egyszerűen ez a szabály most és kész, ennek megfelelően jó döntés született. Ebben csak az a meglepő, hogy megszületett jelen körülmények közt.
Megint? Alig emlékszem idénről ilyen gólra, ha volt egyáltalán. A védelmünk elég profin alkalmazza egész szezonban a lescsapdát, amikor meg nem, akkor is visszaaér rendre Chris vagy Ara. Szerintem ez szinte eltűnt a játéunkból, közel nullára redukáltuk. Tavaly még meccsenként kaptuk kb az ilyen elfutásos gólokat... Alonsoval mondjuk ez nyilván rosszabbul működik, a csapatunk leglassabb játékosa.

Nyíri: a mázlinak nem sok köze van ahhoz, hogy olyan csapatvédekezést rakott össze, amit egy Pep vagy Simeone megirigyelne. A játékunk meg Pedri kiesése óta lett szenvedős Atletis, pont mint tavaly. Ezért kellene nagyon még egy igazi irányító, támadó középpályás a csapatba, Wirtz, BS, bárki.
1-2 mázlis győzelem volt ezekben, sok esetben meg az ellenfél volt mázlis, hogy nem 7-0 lett a vége, illetve a két döntetlenünknél is százszor jobbak voltunk az ellenfelünknél.

Ja, az elmúlt 3-4 meccsünk, kb a MU odavágó óta tényleg borzalmas, ezt nem tagadom, de ne ez alapján ítéljük meg az edzői munkásságát, mikor 9 ponttal vezeti tök jogosan a ligát a Madrid előtt, van kupája, és lehet lesz még egy, tavaly meg megmentette a csapatot a 9. helyről 2.-ra behozva. Flopnak nevezni meg hát... max a szemedben nem elég a szintje egy Barcaához.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1462
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.03.13. 09:56:24

Megint egy szenvedős 1-0. Nagyon fárasztó már és nézni is. Főleg hogy több mint 2x több kapuratartó lövése volt a Bilbaonak mint nekünk. Pár éve szidtuk azokat akik ilyen mákos 1-0 akkal nyernek bajnoskágot, kupát, most meg ugyanazt csináljuk. Tudom negatív vagyok és nekem semmi nem jó de tényleg ez az a Barcelona ami kell nekünk? Ez az élvezetes játék? Szomorú. Ha nem lenne ordas nagy mákunk Xavi-t már rég elzavarták volna mert sehol nem lennénk a ligában se. Lewa is. Elég nagy flop lett. Szomorú vagyok. Aki a tavaszi szezon meccsei alapján még mindig pozitív és bizakodó annak az optimizmusát csodálom.
Csak is Puyol
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.13. 09:54:20

Andris írta:
2023.03.12. 23:09:09
Na, hát maradjunk annyiban, hogy ez inkább döntetlen szagú volt, hála újra a támadóinknak, leginkább. Simán 2-3 gólt el lehetne tenni még egy ilyen meccsen is, ahol kiegyensúlyozott a mezőny.

Amúgy meg talán ez a legnehezebb terepe az egész ligának, úgyhogy ne elégedetlenkedjünk az 1-0al most, ez a meccs olyan szezonokban is mindig kérdőjeles szokott lenni, mikor igazán jók vagyunk.

Fontos lélektanilag a clasico előtt, méghozzá nagyon. Ráadásul a madrid egy kaparós liverpooli meccs után jön majd.

Személy szerint most nem értékelnék, mert lusta vagyok, és senkit semmilyen irányba nem is tudnék igazán kiemelni, a jobbaknak is voltak hullámhegyeik és völgyeik meccs közben. (jó, oké, ez csak a mezőnyre igaz, amúgy MAtS!)

Inkább két dolog:
1. A csapat overall mentalitása szerintem parádés, LE óta semmi hasonlót nem láttunk szerintem, lehet még akkor se.
2. Nem tudom, mennyire tudatos, de a Kessie-FT cserével nem stabilizálás lett a dologból, hanem visszahúzódás. Mindegy, hogy a Bilbao ennyire ránk tudta kényszeríteni az akaratát, vagy hogy Xavi kérte ezt, a lényeg, hogy egyik se jó, mindkettőn javítani kell. Nem engedhetjük át 1-0nál ennyi időre, és ilyen körülmények közt a kezdeményezést.

Nagyon fontos 3 pont, megdolgoztak érte, csak hiányzik nagyon hiányzik már Pedri és Dembelé játéka, akkor támadásban is akad meccsenkénti 1-2nél több momentum, amiért érdemes leülni. Ez így csak egy nagy ideges szurkolás volt, néhány jó egyéni momentum, semmi élvezet.

Off:
Sokaktól olvasom ezt a "férfi munka" kifejezést, és nem lesznek álmatlan éjszakáim, de gondoltam mostmár a századik alkalom után egyszer megjegyzem: a hajam égnek áll ettől a kifejezéstől. Tudom, hogy többségetek igazából nem gondolja, hogy a nők ne tudnának bármilyen területen ugyanolyan keményen és kitartóan harcolni, dolgozni, teljesíteni, de mégis van egy áthallása a dolognak. Szóval no offense, de szerintem ez egy borzalmasan rossz hátterű, szerencsétlen kifejezés.
Azért megnézném, hogy melyik nő , főleg a mai fiatal csirkék közül húzna le egy 12 órát 25 méter magasban hóesésben egy állványon billegve 150-200 kilós csövet szerelve...
A szellemi munkában jobbak is a nők , de amihez fizikum is kell az meredek.

De hagyjuk is, mert erről oldalakat lehetne beszélni és off is lenne :D

Teljesen rossz példa, abszolút nem értetted a lényeget. :D A.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 09:52:45

drobika írta:
2023.03.13. 09:29:40
Majd legközelebb, ha nálunk fújnak egy ilyent, akkor remélem, hogy senki nem lesz, aki a jogosságát az ítéletnek vitatni fogja, csakúgy, mint az elmaradt előző meccsen való full 11-est.
Egyébként azt írtam, hogy a jog, a legkevesebbszer van az igazsággal pariban. Lehetett fújni így is. Nem azon van a vita, hogy kézzel ért e hozzá, vagy nem. Bár erősen vállgyanús is volt.
Aki életében focizott már, az tudja, hogy ugrani általában hogy szoktak, egymáshoz hogyan közelednek a játékosok egy ki-ki labdáért. Messze nem ütötte el FDJ elől a labdát.
Azon kellen inkább elgondolkodni, hogy megint miért volt 30m-es simán bejátszható üres terület, amit persze Alonsó fantasztikus késéssel reagálva természetesen messze nem tudott befutni, és gól lett belőle.
Szerintem nem szokott lenni. Bár vannak el-elmaradó esetek, főleg a BLben, de alapvetően ki lehet jelenteni, hogy konzekvensen alkalmazzák a kézszabályt. Ha nincs test mellett, és hozzáér a labda, akkor lefújják, és kész. Nem mérlegelgetik, hogy szándékos volt-e, változtatott-e és mennyire irányt a labda, és hasonlók: hozzáért, lefújják, konzekvensen. Mostmár figyelem ezt 1-2 éve asszem, és teljesen korrekt a dolog. Asszem egy kivétel szokott lenni, amikor már saját testéről pattan fel a kezére a blokkolónak.

Muniain keze teljesen egyértelműen érinti a labdát Frenki elől, és UTÁNA valóban a vállára is pattan a labda, azon vált komolyan irányt. Teljesen egyértelműnek látom a tegnapit, nem vélemény kérdése a dolog. Az lehet vélemény kérdése, hogy jó-e a mostani szabály, vagy legyen több mérlegelési lehetősége a bíróknak a szándékot és labda útjára gyakorolt hatást illetően, de ez a tegnapin semmit nem változtat, csak a jövőre vonatkozik.
(btw, szerintem ne legyen a bíróknak több mérlegelési lehetőésge, mert akkor újratöltődnek a bírózások, amiknek a VAR részben kivette az élét legalább.. ez a mostani kézszabály se ideális, de szerintem legalább konzekvensen alkalmazható... mikor a szurkolók úgy érzik, hogy nem jó ítélet született, az szerintem 95%ban azért van, mert nem ismerik jól az aktuális szabályozást)

Williams meg mindenkit lefut, még Baldé, a liga talán leggyorsabb játékosa is alig tudta tartani vele a versenyt. Alonso nem gyors, de nem mondanám, hogy ő felelős lenne azért, mert fordulásból nem ért utól egy kis hátrányból, de lendületből érkező Williamst. Ha valaki hibázott itt valamennyit ebben az egész szituban, az vagy Koundé az elhamarkodott bedobással, vagy Frenkie, a labdával való körülményeskedés miatt.
A védők mögötti üres területnek sincs semmi köze Alonsóhoz, az minden védőnk mögött, minden meccsen, minden percben ott van, mikor nálunk van a labda az ellfenél térfelén.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.03.13. 09:51:26

Andris írta:
2023.03.13. 09:42:23
recrea írta:
2023.03.13. 09:38:25
Pedri-Dembele duóról mit tudunk vasárnapra?
Araujo csak 1 meccset kapott, ha jól tudom.
Dembi biztos nem, Pedri szinte biztos igen, Araujo is biztos azt hiszem. Nekem ezek a legutóbbi, max pár napos infoim.
Köszi, Dembele is már elmúlt 6 hetes, pedig - emlékem szerint - 5 hetes jóslata volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 09:42:23

recrea írta:
2023.03.13. 09:38:25
Pedri-Dembele duóról mit tudunk vasárnapra?
Araujo csak 1 meccset kapott, ha jól tudom.
Dembi biztos nem, Pedri szinte biztos igen, Araujo is biztos azt hiszem. Nekem ezek a legutóbbi, max pár napos infoim.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése