Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.11.01. 13:58:27

ne aggódj. Fog rúgni gólt. A tendencia szerint ha Roncika rúg egy gólt, Messi kettőt. Ha hármat, ő négyet.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.01. 13:35:44

azért én várom messi gólt, nem lenne jó, ha a világ legjobbja formán kívül kerülne, esetleg góltalansági szériába keveredne.

persze tudom én, a milan ellen gólt rúgott, azóta csak két meccs telt el, ahol mind a két meccsen voltak lehetőségei, ez még koránt sem krízis, de azért ha egy messi 3-4 meccsen át nem rúg gólt, arra felkapja a fejét a világ.
nem beszélve arról, hogy azért nem kellene ronaldonak ekkora esélyt teremteni arra, hogy elhúzzon a góllövőlistán.

máskülönben nekem is a csapat az első, ha valdes rúgja a győztes gólt, az is ugyanolyan jó.
csak nem szeretném, hogy egy percig is kiessen a pixisből.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.11.01. 13:29:59

Én nem várom Messitől a gólokat. Ellenben elvárnám azt, hogy ha lehet, akkor inkább passzoljon, és ne önzőzzön. Mondjuk az elmúlt meccsen belefért, viszont azért nem ártott volna, ha Pedronak néha lehetőséget ad a góllövésre. Főleg, mikor ő tiszta ziccerben várta a labdát nem egyszer.
Messi elvitte az elmúlt évben a csapatot a hátán, most jó dolog, hogy nincs rajta ez a teher.

Látszik, hogy jót tett a csapatnak, hogy végre van egy vezetője, egy igazi edzője, aki mindig velük van, és nem csak a neten figyeli őket. Aki próbál hozzátenni valamit a játékhoz, és nem csak a sablonokat húzza be.
Én örülök, hogy Tata itt van. Látszik a haladás. Mentálisan rendben vannak, odafigyelnek a játékra, és ha apránként is, de látszik az, hogy haladnak.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.01. 10:45:24

Tényleg jó lenne, ha egy nagy arányú győzelmet tudnánk aratni. Tudnám értékelni, ha Bartra és Song is kezdene. Sergiora ráférne már a pihi, Bartrat sztem nem kell magyarázni. A Piqué-Mascherano duó jó lesz a Milan ellen. Elől természetesen Alexis-Messi-Neymar sor. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.31. 21:44:07

S.Agüero írta:Csak én érzem úgy, hogy holnap gálázni fog a csapat? Levante elleni meccshez hasonló verés lesz, szerintem. 5-0 a tippem. 8)
Ideje volna..pl Messi durranthatna minimum kettőt, Alexis tuti betalál ha játszik, Neymarra is ráférne a gól!!

Jó lesz ez,nagyon várom 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.10.31. 21:31:28

Csak én érzem úgy, hogy holnap gálázni fog a csapat? Levante elleni meccshez hasonló verés lesz, szerintem. 5-0 a tippem. 8)
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.10.31. 16:12:36

Holnap városi rangadó! Az Espanyol amúgy sem a szívem csücske, 2007 óta pedig minden szezonban kívánom nekik, hogy essenek ki, eddig sajnos "nem jött össze".
A meccs elég becsapós, mert habár rangadóról van szó - ahol elviekben minden megtörténhet-, a hazai mérlegünk minden tétmeccset figyelembe véve 82 meccsből 64 győzelem 9 döntetlen és 9 vereség mellett, 198-72-es gólkülönbség mellett, ami a bajnokságra lebontva 79 meccsből 61 győzelmet, 9 döntetlen és 9 vereséget mutat, 191-70-es gólkülönbséggel. Ez alapján rangadó ide vagy oda, az előző évekhez hasonló eredmény lenne a reális, nem is beszélve az espanyol idei játékerejéről, ami nem épp a legacélosabb. De nézzük ezt számokban. Mi eddig hazai pályán 100%-os mérleggel állunk 5 győzelemmel, 20-5-ös gólkülönbséggel, az Espanyol idegenben viszont elég gyenge formát mutat, 1 győzelme mellett 3 veresége van és egy döntetlent sikerült kiharcolnia, 5-9-es, -4-es gólkülönbség mellett. Ha pedig a közelmúltat nézzük, legutóbb 2008/09-ben tudtak pontot rabolni a Camp Nou-ból, igaz akkor győztek 2-1-re. Az azóta megvívott 4 meccsen viszont gólt sem tudtak szerezni, minden alkalommal vereséget szenvedtek, a gólkülönbség pedig 11-0 a Barca javára, tavaly és az előtt is 4-0 volt a végeredmény.
Ha a játékosállomány nézzük, sok közös pont van a két csapat között: 5 olyan játékos szerepel az Espanyol-ban, akik korábban a Barcelona alkalmazottai voltak, közülük Victor Sánchez, Abraham, Sergio Garcia és Manuel Lanza is Barca-nevelés, míg a Sportingtól igazolt Simao 2 szezont töltött az első csapatban.
A tavalyi meccshez hasonló sima meccset szeretnék és várok.
http://www.youtube.com/watch?v=KU4TbwvAm3g" target="_blank
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.10.30. 14:34:13

Azért a tegnapi meccsből hiba lenne messzemenő következtetéseket levonni...Eléggé fel volt forgatva a csapat,pláne a középpáya...A lényeg itt az volt,hogy pihenjenek emberek,és megtehetjük hogy összevissza csapatot állítunk ki,mert sokkal erősebbek vagyunk...Taktikailag meg igen nekem is fura hogy sokszor visszaállunk,engedjük az ellenfelet hagy jöjjön,viszont egyre jobban érzi a csapat a védekezésben a tömörödést...Igen voltak hibák,és voltak helyzetei az ellenfélnek,viszont látom a konstrukciót hátul,nem csak össze vissza futkosnak az emberek mint eddig...Az megint más hogy sok ki nem kényszerített hibát követett el a csapat tegnap,ez azért volt mert kb 50%on játszottunk,nem volt megfelelő a koncentráció...Láttam buta ok nélküli labdaeladásokat Alexistől,Alvestől,Cesctől, de pláne Busi volt botrány...Ezért is nem tudunk középpályán úgy dominálni...Időnként megvillantunk és azzal hoztuk amit kellett,a második félidőre meg megöltük a Celtát,elfáradtak onnan laza volt...

Visszatérve azt látom szép lassan Tata megtanítja védekezni a Barcát...Ami a legjobban hiányzott...Ugyanis a tiki-taka örök játék,ha jól játszunk mindíg nyerünk...Csakhogy az antifoci amit Mou talált ki leginkább megfoghatja,ha van mellé egy kis pechünk...Namost Tata elképzelés kb az,hogy időnként váltunk,pláne ha megvan a jó eredmény,hagyjuk hagy jöjjön az ellnefél,szervezetten védekezünk és gyors lefordulásokkal kontrázunk,ami elől a világ kb 3 leggyorsabb emberével alig veszélyes...Pláne hogyha Messi meg Neymar területet kap akkor vége...Plusz Alexis is kezdi érezni,képességeben meg ott sincs baj...Vegyíteni akarja a tiki-takát a szervezett védekezés kontra játékkal...Abszolút nem hülyeség,mert pl egy nagy csapat ellen,pont erre az újításra lehet szükség...És ha belegondolunk hogy kombinatív játékban legjobbak vagyunk,emellé ha védekezésben is közel tökéletes szinten fogunk játszani,plusz a kontráink is feljavulnak...Ezzel a kerettel...Esélye nem lesz senkinek...Nyílván még formálódik ez a dolog,és pláne a kicsit ellen próbálgatjuk gyakoroljuk ezt helyesen...Jó lesz ez...Rotálás,taktikai megújulás,tiki taka,néha váltás dirketebb focira,hosszú indítások,szervezett védekezés...Vmi nagy van itt készülőben úgy érzem...

No persze ha sikerül megvalósítani...A tiki-taka nagyon jó ha gólt kell, akarunk rúgni,alapvetően a dominanciát megadja,és elől ha megvannak a bemozgások kreatív játék akkor biztos gól a vége...Csakhogy nem lehet már egész meccsen játszani...Az ellenfél egyetlen dolga ellen hogy arra figyeljen elrontsa a játékunkat,és hogy kirobbanjon labdaszerzésnél...Ugyanakkkor ha megtámadják a labdás embereinket,erőszakosan fizikálisan elnyomják őket,sokszor szabálytalanul,akkor hibára lehet kényszeríteni őket...Persze a láma bírók hagyják mert "erőszakos" játék...Nem nem az,szabálytalan...Leginkább kb azért hagyják mert Mou addig hisztizett az utóbbi években míg nem mernek álandóan fújni...Pedig kellene...(Továbbra is a labdarúgás lépfenéjének tartom ezt az "embert",indokolt az idézőjel...) Viszont eldobni a tiki-takat is nagy hiba lenne...Megoldás egy meccsen belül 30-40perc tiki-takaval focizzuk szét az ellenfelet...aztán játszunk úgy mint egy modern európai élcsapat,visszálunk ha megvan az eredmény,kontrázunk,ami alig fekszik nekünk,3 villám atom technikás csatárral,meg a világ legjobban indító középpályásaival...MEglátjuk mi lesz,de sztem ha összeáll működhet,nagyon is...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.30. 13:50:24

Barcaman1993 írta:Rajtam kívül más is figyelte a kis Alcántara játékát? Nagyon jól tolta a kicsi. A stílusa és az eleganciája ugyanolyan, mint a tesóé. Érdemes lesz rajtatartania a vezetőségnek a szemét, ha ilyen tempóban fejlődik, akkor 1-2 szezonon belül lazán vissza lehetne hozni.
Igen, direkt rajta tartottam a szemem, tetszett a játéka, a mozgása pedig szintén hasonlít Thiagóéra. :D

Remélem, hosszabb lesz a pályafutása nálunk, mint a bátyjáé. :(
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.30. 13:39:33

azért Fabregassal csak óvatosan....! egyelőre a szokásos(ötből -egy)néha jött be, különösen ne hasonlítsátok Iniestához, ő még a gyengébb formája ellenére is klasszissal jobb, Messi és Neymar mellett az egyetlen aki képes magára vonni 2-3 védőt és főként képes egy az egyben áttörni védelmeket. én úgy láttam ez a szellősebb védekezés jobban feküdt neki, bár így is sokszor lemaradt egy gyorsabb lasztiról, vagy egy keményebb test test elleni szitut veszített el.
mondom ezt úgy, hogy ha kb. ilyen játékot hozna meccsenként az lenne a normális az ő pozíciójában.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.30. 12:26:37

Rajtam kívül más is figyelte a kis Alcántara játékát? Nagyon jól tolta a kicsi. A stílusa és az eleganciája ugyanolyan, mint a tesóé. Érdemes lesz rajtatartania a vezetőségnek a szemét, ha ilyen tempóban fejlődik, akkor 1-2 szezonon belül lazán vissza lehetne hozni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.10.30. 12:26:29

Jó foci volt. Egyre inkább Iniesta és Xavi nélkül kell majd megoldani a dolgokat. Cesc irányít, Messivel érzik egymást, és még beszáll Neymar. Magasabb is lett a csapat, ez jól jött a pontrúgásoknál. Voltak gyors megindulások, hosszú ívelések, kapuralövések. Hát ez már tényleg nem a régi tili-toli.
A kulcs ez az új középpálya, ahol hagyják a többiek Fabregast játszani, úgy hogy közben segítik őt. Az ilyen gyengébb ellenfelek ellen kell tökélyre fejleszteni ezt az új játékot. Persze azért a régit sem szabad eldobni, ezt Tata is biztos tudja.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.10.30. 12:12:43

Szerintem jó kis meccs volt, nem tipikus Barca meccs, mert sokkal többet volt a labda az ellenfélnél mint általában, de ilyen meccsek is kellenek néha. Fabregas nagyon jól tolta, a góljai mellett, voltak félelmetes passzai, az egyik pont Messinek ment amikor visszafújták lesnek, pedig nem volt az. Messi is jól tolta, csak a gól nem jött öszze, pedig nagyon akarta.
Nagyon durva, hogy milyen rövid időnként játszanak ebben az évben a csapatok, ezért örülök, hogy Tata rotál és tud is rotálni, mert vannak elegen hozzá. Sokat fog még ez számítani a tavasszal remélem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.30. 11:57:05

Tata cseréit meg nem is értem. 3-0nál a meccs végén beküldi Iniestát
szerintem a jubilálás miatt jött be, tudtommal pont 11 éve debütált a barcában.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.10.30. 11:23:11

barlacy írta:Tartok attól, hogy az eredmények egyelőre jönnek. Igaz nyögvenyelősen,s ez sok mindent eltakar.
Kifejtenéd pontosan, hogy mit is takarnak el a jó eredmények? Tény, hogy eddig nem úgy brillírozik a csapat, mint 3-4 éve, de talán nem is várható el, hogy olyan magas szintre érjenek fel minden évben, ami egy klub esetében 100 évente jó ha 2-3 alkalommal összejön. Ez egyszerűen képtelenség, mert borzasztóan sok apró dolognak kell egyszerre jól működnie. A csapat játéka változott Pep óta, ez szembetűnő, de egyelőre nem olyan mértékben, hogy ez az eredményesség rovására menjen. Ráadásul a tavalyi szervezetlenség, rengeteg védelmi eltolódás az idén csak nagyon ritkán tapasztalható. A tiki-taka nagyon jól működött 2011-ben, mert minden körülmény adott volt ahhoz, hogy halálos fegyver legyen a csapat kezében. Ma ez a játék önmagában már kevés, mert az ellenfelek tökélyre fejlesztették az ellenszert. Muszáj a Barca-nak is alkalmazkodnia a változó körülményekhez, különben nagyon könnyen eltűnhetnek a süllyesztőben.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.10.30. 10:31:06

Érdekes mérkőzés volt. A hagyományos tiki taka már csak nyomokban volt felfedezhető. átadtuk a labdát sokszor a Vigónak azzal, hogy hosszú indításokkal akartunk operálni a pontos passzok helyett.
A jobb oldali védelmünk a sérülékenyebb!( szépen fogalmazva...)Alves szertelensége nagyon sok veszélyt jelent csapatunknak!
Lassan elfelejtik a fiúk, hogy a Barca több mint egy csapat? Sok volt az önző megoldás,emiatt is maradtak el a gólok!Nem értem, ha nincs a pályán Ini, Xavi,Neymar, miért nem játszik Sergi Roberto?Pihenhetett volna Sanchez is inkább...Tartok attól, hogy az eredmények egyelőre jönnek. Igaz nyögvenyelősen,s ez sok mindent eltakar.Bartra nálam stabil kezdő , Puyival v. Piquet-vel jó belső párost alkotnak. Montoya is többször játszhatna a jobb h.poszton.Xavi pótlása fontos: Fabregas sosem fogja.(nem labdabiztos, a passz százalék is közepes,lassú.)
Szerintem Tellot elfogják adni,elől jön vissza Doloufeu, középpályára talán Rafinha is beérik.
Majd meglátjuk.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.30. 09:03:25

valóban érdekes meccs volt!
ami tetszett: Fabre most megérdemli a dícséretet! Pedro végre!!!!! nem hátrafelé játszott, Sanchez alakul!! jó iram voplt végig, a Barca lényegében felvette a kesztyút a bátran éls ügyesen focizó ellenfelétől, a fontos három pont idegenben.
ami kevésbé tetszett: Messi játéka és magatartása. a játékából hiányzik a pontosság, egyébként pedig valóban önző volt(ez csak!!!azért neg. nálam, mert eredménytelen séggel párosult)
a Busi-Song párost bizony jó néhányszor faképnél hagyta a lendületes támadások során az ellenfél közepe, a védelem bizonytalanságai(és nem csak Pulyol, de Bartra is!), Alves bődületes botlába ami a beadásokat illeti amugy pedig ót is megverte néhányszor a szélsóje.
összkép: nekem nem hiányzott a tiki-taka, és behozhatta volna Tata még a két fiatal középpályást is.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.30. 09:02:24

Ezt a meccset se tesszük ki a polcra. Jó, hogy nyertünk, jó, hogy rúgtunk 3-at, jó, hogy Alexis betalált, jó hogy Cesc úgy játszott, hogy öröm volt nézni. Nagyon csapkodó játék volt egész meccsen, én szinte szétuntam magam emiatt, pedig rengeteg gólhelyzet volt. Ezt a Celtát csak a helyzetek alapján 7-8 góllal lazán verni kellett volna. Valdesnek idén már nem tudom hányadjára jár a pacsi... A védelem is egész tűrhető volt, lehoztuk kapott gól nélkül (ez inkább Valdes érdeme). A középpálya úgy volt katasztrófa, ahogy. Cesc tanár volt, Sergio is rengeteg labdát szerzett és Song is jó volt. De összességében mégis gyengék voltak. A védekezést nem oldották meg rendesen, dominálni egyáltalán nem tudtunk, pedig a Celta akkora területeket engedett át, hogy az mesébe illő volt. A csatársor meg... Alexis gólt lőtt, de a mezőnyben eltűnt. Pedro a mezőnyben még egész tűrhetően mozgott, de elképesztő, hogy mennyire veszélytelen a kapura. Gólt nem lő, Messinek meg képtelen volt egyszer odatenni pontosan a labdát a ziccerekben. Tello nem játszott sokat, de ugyanez. 2 tiszta ilyen helyzete is volt 10 perc alatt. Messi meg. Látszott rajta, hogy nagyon akar, nagyon jól játszott, de a kapu előtt nem jött össze neki semmi. A többiek képtelenek voltak egy használható labdát adni neki, ráadásul a kapus vmiért úgy döntött, hogy csak az ő lövéseit fogja meg. Pedig az olyan meccs volt, ahol nagyon megszórhatta volna magát.

Rafinha játéka viszont nagyon tetszett. Érdemes lesz rá odafigyelni. Tata cseréit meg nem is értem. 3-0nál a meccs végén beküldi Iniestát, pedig egész szezonban ott ül a padon Sergi Roberto. Szerencsétlen legalább egy kevés játékpercet kaphatna.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.30. 08:38:27

Jó kis meccs volt, egész biztos, hogy a Madrid elleni győzelem spannolta így fel a fiúkat.
Remélem ez ki fog tartani még egy ideig, főleg a Milan ellen, hogy bedöngöljük őket.

Az egyetlen negatívum az Messi volt számomra. Hihetetlen, hogy mennyire önző volt.
Én elhiszem, hogy nagyon gólt akar rúgni, de ezt tegnap túlzásba vitte. Többször is passzolhatott volna, főleg Pedronak, aki ott állt ziccerben, üres kapuval szemben, de nem, ő inkább ellőtte.
Én úgy érzem odafentről büntették ezzel, hogy nem talált be. Biztos vagyok benne, ha önzetlen,
és passzol, akkor a vége 5-6 gól lett volna, és szerintem még ő is lőtt volna gólt/gólokat.
BertaB
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012.12.26. 10:35:13

2013.10.30. 08:37:38

Zozzy 5 írta:Nem láttam a meccset, a Puyol - Bartra páros milyen volt ?

Puyol összehozott 2-3 elég meredek hibát, és volt pár érthetetlen módon előrevágott labdája, de egyébként korrekt, csak azokat a hibákat amiket csinált nem fér bele

Bartra meg lehozta hiba nélkül, magabiztosan...
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.30. 07:54:08

Nem láttam a meccset, a Puyol - Bartra páros milyen volt ?
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.10.30. 07:40:32

Se tiki-taka, se letámadás.Pedig Tata ezeket felujitva igérte. Teljesen hagyományos csapat voltunk tegnap. Persze, ha müködik? Persze egy erős csapat ellen nem tudni mi lesz.
Fecó
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.30. 02:35:06

a celta vigo ott rontotta el, hogy megpróbáltak focizni (ami egyébként egész jól ment nekik, kulturált játékot játszat velük támadásépítésben enrique) és ez által a védekezésük szellős volt, főleg a második játékrészben.

csak a taktikához egy-két gondolat.

ez a song-busquets páros nem volt túl jó, nem hozott védekezésben annyit (sőt), mint amennyit támadásban veszítettünk vele.
de szerintem ebben ott volt a hiba, hogy kettejük közül song játszott feljebb, inkább talán fordítva kellett volna.

cesc érezhetően jobban érzi magát az eredeti posztján, míg pedro is különösen agilis volt ma, azt hiszem, ez a tata féle rotáció egyébként tényleg jót tesz a csapatnak.

sok mindent egyébiránt most ezeken kívül nem lehet elmondani, az első félidőben rezgett néhány szituációban a léc, ha ott gólt kapunk, nem lett volna ilyen laza a végjáték, de a meccs összképét tekintve megérdemelt a sima győzelem is.

máskülönben még zárójelben annyit, hogy szerintem nagy hülyeség úgy kölcsönadni valakit egy ligabéli ellenfélnek, hogy nem rögzítik a szerződésben azt, hogy nem játszhat a kölcsönadó csapat ellen.
most konkrétan a mi tulajdonunkban lévő rafinha volt kénytelen a saját csapata ellen küzdeni.
szélsőséges esetben előfordulhatott volna az is, hogy az ő góljával vagy teszem azt gólpasszával rabol tőlünk pontot a celta, ergo annak a klubnak a bajnoki címe ellenében cselekedett, amelynek a tulajdonában áll.
nyilván annak a csapatnak a sikeréért tesz meg mindent, amelynek a mezét viseli, de ez akkor is marhaság, nem véletlen, hogy bevett szokás ezt beletenni a kölcsönszerződésekbe.

jöhet a katalán derbi, egy kipihent xavi-iniesta-neymar hármassal a fedélzeten. :wink:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.10.29. 21:52:34

Nagyon bírom a formát!! :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19543
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.29. 21:32:00

Busira én is nagyon kíváncsi vagyok, ha Xavi utódokról van szó, róla elszoktak feledkezni az emberek, pedig szerintem egyértelműen ő veheti majd át évek múlva a karmesteri pálcát.

Nehéz meccsre számítok, a Vigo egy mumus csapat, nagyon oda kell figyelni, s biztos hogy sokat kiivett mentálisa és fizikálisan is a Real elleni meccs a fiúkból, de be kell húzni ezt a mait, hajrá.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése