Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2012.03.20. 12:41:59

Forcabarca8 írta:engem csak azért nem,mert nincs TV az albérletünkben..TV nélküli lakás,én így szeretlek.. így marad a netes meccsnézés valami hülye arab/kínai csatornán..
Én csak és kizárólag azért vettem rá a lakótársaimat, hogy vezessük be a kábelt, hogy tudjam nézni a meccseket, meg néha a Family Guyt. :D

Amúgy, ha ITT regisztrálsz, akkor elég jó minőségben, akadás mentesen, magyarul (sport1-2-n) tudod nézni a meccset. Itt szoktam nézni a BL-t is, nagyon jó kis oldal.

Ami a meccset illeti, szerintem nagyon sokan fogják este nézni, főleg Messi és a lehetséges rekordja miatt. Nagyon szurkolok neki, hogy már ma, hazai pályán meg tudja dönteni. :)
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.03.20. 12:26:55

levproff írta:Csak engem tölt el hatalmas örömmel, hogy ma este újra láthatom kedvenceimet a TV-be? :)
engem csak azért nem,mert nincs TV az albérletünkben..TV nélküli lakás,én így szeretlek.. :evil: :lol: :lol: így marad a netes meccsnézés valami hülye arab/kínai csatornán.. :roll:
Kép
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2012.03.20. 11:30:48

Csak engem tölt el hatalmas örömmel, hogy ma este újra láthatom kedvenceimet a TV-be? :)
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.03.19. 18:42:34

Én azt gondolom, hogy a hátvédsorunkat kell megfelelően pihentetni, mert oda összesen 5 "kész" játékosunk van. Ugye Alves, Masc, Pique, Adriano, és a mindenhol bevethető Puyol! Igaz Sergi is tud védőt játszani, de inkább ő maradjon középen szűrni. Ez lesz szerintem a kulcs! Ha nem sérül meg senki, nem lesz eltiltás, akkor a Bl jöhet! A bajnoksággal kapcsolatban én bizakodó vagyok, mert azért a Madridnak komoly meccsei lesznek még hátra! Hátha jönne még egy botlás, és akkor bepánikolnának! :-)
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2012.03.19. 18:38:22

Gareth Tello írta: Valdés
Dani Alves, Puyol, Mascherano
Busquets
Thiago, Fabregas, Iniesta
Cuenca, Messi, Tello
Ez nem lenne rossz, bár én kezdetném Alexist, hogy visszalendüljön a sérülése után; leginkább Tello helyett, aki viszont bejöhetne a második félidő elején valamikor, friss emberként mindig sok veszélyt tud teremteni - ráadásul a chileinek sem adnék egy teljes meccset még, ezért ez ideális megoldás lenne szerintem. A védelem meg e névsornál talán inkább Puyol-Busquets-Mascherano lenne, Dani Alves meg feljebb, de persze a posztok lazasága miatt ez nem lényeges. A szerkezet szerintem tökéletes.
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.03.19. 18:35:16

ab1daL írta:Engem nem is lepne meg holnap egy 3-4-3.
Felesleges szerintem ennél a csapatnál kötött felállásokról beszélni. Kisebb csapatok ellen úgyis kevesebb valódi védővel, bővebb és támadóbb középpályával nyomjuk ( de hívhatjuk ezt persze 3-4-3-nak is). Igazából meccs közben is folyamatosan változtatjuk a felállást, úgyhogy nálunk ez már nem is meccs, hanem inkább szituációfüggő. Holnapi meccsen én egyértelműen egy támadóbb csapatot várok.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.19. 17:54:09

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én mostanában boldogabb vagyok, ha nem látom a pályán Piquét...
Xavi kaphatna egy pihenőt, ha Thiago teljesen felépült már.
Adriano úgyszintén, rá a jövőben sok szükség lesz. (Abidal...)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.03.19. 17:14:40

Engem nem is lepne meg holnap egy 3-4-3.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.03.19. 17:12:15

Egy Granada ellen csukott szemmel is nyerni kell hazai pályán.
Szerintem Xavit le lehet ültetni a padra, de Iniestát majd csak akkor ha vezetünk 2-3 góllal, mert szükség van rá de nagyon. Puyolt is kezdetném Mascherano helyett, mert Puyi pihent mostanában eleget, formában kell tartani és szerintem nem lesz egy acélos ellenfél a Granada.
Bár tény hogy 8 pontra állnak 9. helytől és idegenben is csak 1 góllal nyertünk, de úgy gondolom meg lehet engedni magunknak hogy Xavit a padra ültetjük és a legstabilabb védőnk helyett (aki eredetileg nem is védő) a kapitányt rakjuk be aki űzi, hajtsa a csapatot.
Holnap mindenre fény derül. Én győzelmet várok főleg a hazai pálya miatt.
Vamos!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.19. 15:48:33

kristop írta:most van az utolsó lehetőség pihentetni. granada a nou campban, utána egy nehéz mallorca idegenben és a milan. busquets, xavi, fabregas, mascherano leülhetne az előző kezdőhöz képest, megy be keita, thiago, alexis, puyol helyettük.
Holnap ismét meccs :D Már alig várom. :D Igazából minél gyakrabban játszunk, annál nagyobb az esély a botlásra, de vmiért én örülök a 3 naponkénti meccseknek, mert öröm nézni ezt a csapatot. Ahogy előttem is írta vki, ez a meccs az, amikor pihentetni kell! Fabregast, Xavit én is letenném, de Ini is elég sokat tolt mostanában. Ez még valószínűleg könnyebb meccs lesz (bár az ellen elég jól kontrázik), de utána tényleg kezdődik egy hosszú menetelés. A Mallorca piszkosul kemény lesz idegenben, míg a Milan ellen tényleg tovább kéne jutni, ami nem lesz olyan egyszerű.
Holnapra egy ilyet el tudnék képzelni: Valdes-Montoya, Puyol, Piqué, Adriano-Thiago, Sergio, Keita-Alexis, Messi, Cuenca
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.03.19. 14:57:27

most van az utolsó lehetőség pihentetni. granada a nou campban, utána egy nehéz mallorca idegenben és a milan. busquets, xavi, fabregas, mascherano leülhetne az előző kezdőhöz képest, megy be keita, thiago, alexis, puyol helyettük.
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2012.03.19. 08:41:07

8) 8-8-8 márcsak NYOLC!! :D
VISCA EL BARCA
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.18. 13:03:59

Nekem kicsit olyan érzésem volt, hogy a második félidőben lötyögnek a fiúk, de ha kapnánk egy gólt simán válaszolnánk rá.
Az első félidőben már le kellett volna zárni a meccset, ha 5 gólos előnnyel megyünk az öltözőbe akkor sem szólhatott volna semmit a Sevilla.
Második félidőben mondjuk teljesen kihalt a kp-s védekezés, ami azért rendesen kijött a labdabirtoklásban is. lehet szídni Piquét, de nem csak az ő sara egy-két sevillai helyzet. Navas (?) kapufájánál például Valdes mit keresett ott vagy szólhatott volna neki. Mondjuk az biztos, hogy masch 10X biztosabb pont volt.
Nagyobb gondot éreztem elől. Azért amikor már csak a kapus van szemben illik berúgni három-négybőll legalább egyszer. És nem akárkik, hanem Iniesta, Cesc Alexis... Máskor egy egész meccsen van 2 olyan helyzetünk amiből itt legalább 8-9 volt.
Mindent összevetve nem játszottak rosszul a srácok, egy kicsit nagyobb koncentrációval csúnya verést kaphatott volna a Sevilla. Valahogy az az érzésem, hogy ha jobb lett volna az ellenfél képesek lettünk volna magasabb fordulatszámon pörögni, aminek, ha igazam van, nagyon örülök.

Palopról pedig ne is beszéljük, ellenünk jöhet Varas, Palop, teljesen mindegy életük meccsét játszák.
Forca Barca!!!!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.03.18. 11:14:52

Úgy látszik, a Sevilla kapusai szeretnek a Barça ellen védeni. :) Az őszi meccsen Javi Varas parádézott, most Palop. Most azonban megvolt az a szerencsénk, hogy lőttünk két gólt, mielőtt elkezdte volna a bravúrokat hozni. Biztosan megszórtuk volna a Sevillát, ha nincs Palop, de mivel nyertünk így is 2-0-ra, panasz nem lehet, csak annyi, hogy nem voltak élesebbek a játékosok a befejezéseknél.

Messi, csoda.
Kép
Kép
Kép
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2012.03.18. 10:07:49

nem úgy volt, hogy ma játszik a Barca ? :O
WTF ? Nem is tudtam, hogy átteték a meccset tegnapra :cry:
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.18. 08:54:28

bzozo írta:osztom a gyenge védelmi kritikát de szerencsére nem jött be nekik a helyzetkihasználás.. :P ha ezen nem változtatunk akkor elég nehézkes lesz a milánói meccs!! remélem azt komolyabban veszik :twisted:
Hát Piqué eszméletlen amit mostanság művel.
Korzózik Kanuté mellett, hagyja, hogy zavartalanul fejeljenek mellőle....
Shakira az agyára megy úgy tűnik.
Menjen tényleg inkább raftingolni, meg vadvízi evezésre a csajjal.
Állítólag ez a baj vele, hogy ilyeneket csinál, és múltkor is majdnem lesérült egy ilyenbe.
Felelőtlen lett.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.18. 08:51:08

TrogAir írta:Szerintem egy jó meccs volt. Bár több gólnak jobban örültem volna, mondjuk egyet Pedro is lőhetett volna (:
Ezzel én is így vagyok.
Lett volna inkább 4-0 Pedro és Cesc góljaival.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.17. 23:29:44

Szerintem egy jó meccs volt. Bár több gólnak jobban örültem volna, mondjuk egyet Pedro is lőhetett volna (:
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.03.17. 22:30:08

Barcaman14 írta:
herlius írta: Azért ez az utóbbi évek leggyengébb Sevilla-ja is 4-5 igen komoly ziccert mutatott be ellenünk.
A védelemnek ahogy írtam is finoman szólva javulnia kell. Voltak ziccereik, de a leggyengébb jelző szerintem indokolt. Egy korábbi Sevilla kapott volna az alkalmon, és képes lett volna megszorongatni minket. Ez a Sevilla viszont ennyire volt jó, nem véletlenül tanyáznak a tabella második felében.
Én összességében nem is a közvetlen védelmünket ostoroznám, hiszen a második félidőben gyakorlatilag zavartalanul jöttek át a középpályánkon az ellenfél játékosai. Sokszor volt az az érzésem, hogy teljesen kettészakadt a csapat, megszűnt az összeköttetés a védelem és a támadósor között. Talán nem véletlen volt ennyire szokatlanul alacsony a labdabirtoklásunk, illetve több kontrát vezettünk egy félidő alatt, mint máskor 3-4 teljes meccsen. Csapkodó, kaotikus és ezáltal sokkal sebezhetőbb lett a játékunk, de úgy érzem, hogy itt ma csapat szinten lett eltolva valami. Abban viszont igazad van, hogy a mostani Sevilla erejét minősíti, hogy még ezzel együtt sem igazán tudtak mit kezdeni velünk.
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2012.03.17. 22:26:40

osztom a gyenge védelmi kritikát de szerencsére nem jött be nekik a helyzetkihasználás.. :P ha ezen nem változtatunk akkor elég nehézkes lesz a milánói meccs!! remélem azt komolyabban veszik :twisted:
VISCA EL BARCA
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.17. 22:26:34

A first half vmi elképesztően jó volt. Rég nem láttam ilyen izgalmas meccset, gólok, sok helyzet mindkét oldalon. A Fabregas-Xavi-Iniesta-Messi 4-es nagyon élt 45 perc során, majd fokozatosan eltűntek. Sajnálom a 2. félidőben történteket, mert fél percenként vkit ápolni kellett, folyamatosan állt a játék. Pedro pedig egyre jobban mozog, de fejben még mindig nagyon messze van önmagától. Rendre rosszul választ, itt a végén is Messivel 2-en vitték a védőre, erre a mellette 2 méterre állónak passzolt. De az első félidő közepén is volt egy olyan, hogy 16-ról a kapus kezébe gurította a labdát, ahelyett hogy betette volna Messinek, aztán üres kapu és gól. Vissza kell nyernie a régi formáját, mert elnézve Cesc és Alexis játékát, így nem sűrűn lesz a fontos meccseken kezdő. De reménykedjünk a formajavulásában. Nagyon kiemelkedőek ma nem voltak csak az első félidőben, de azért megemlíteném Adrianot. Nagyon jól tolta, egyedül ez a fatális hiba nem kellett volna a végén. A többi viszont nagyon jó volt. Ma ennyi kellett, pár nap múlva ismét meccs.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.17. 22:26:32

A második félidő elég felejtősre sikeredett.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.17. 22:22:57

herlius írta: Azért ez az utóbbi évek leggyengébb Sevilla-ja is 4-5 igen komoly ziccert mutatott be ellenünk.
A védelemnek ahogy írtam is finoman szólva javulnia kell. Voltak ziccereik, de a leggyengébb jelző szerintem indokolt. Egy korábbi Sevilla kapott volna az alkalmon, és képes lett volna megszorongatni minket. Ez a Sevilla viszont ennyire volt jó, nem véletlenül tanyáznak a tabella második felében.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
N7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:14:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.17. 22:13:52

Én úgy gondolom,hogy a fiúk ma megrúgták a 2gólt,aztán kicsit visszább vettek,de nem annyira,mint amikor kiegyenlít az ellenfél! Meg vagyok elégedve,mert ennyi is pont elég volt! 3nap múlva újra meccs,hazai pályán:)) Pique meg akármennyire [auto_cenzúra] volt,sajnáltam,mert ez a hülye Horváth Feri egész meccsen őt szidta...
"For anyone that loves football, coming to the Camp Nou and watching this current Barça side is a pleasure."-Fernando Alonso, a Forma 1 kétszeres világbajnok pilótája:)

"A Barcelonával szemben az egyetlen esély a sikerre mindössze az, ha rossz napot fognak ki."-Robin Dutt a Bayer Leverkusen vezetőedzője
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.03.17. 22:12:46

Barcaman14 írta:Azért hozzá kell tenni hogy szerencsénk hogy az utóbbi évek leggyengébb Sevillája volt az ellenfél ma este, így belefért a kényelmesebb játék. Ugyanakkor az a kb. 20 perces periódus amikor játszottunk, erőteljesen közelített a legjobb forma felé, úgyhogy jó úton vagyunk!
A védelem miatt viszont továbbra sem lehetünk nyugodtak, és sajnos ismét Piquét kell "kiemelni" mert sokszor az az érzésem hogy a bizonytalansága az egész védelemre kihat. Mindenesetre a Milan ellen ez nem fog beleférni, javulni kell!

Magabiztos győzelem volt, különösebb erőlködés nélkül! Azért Messi gólját megint ki kell emelni, hihetetlen hogy megint mit művelt! :shock:

Visca el Barca :!:
Azért ez az utóbbi évek leggyengébb Sevilla-ja is 4-5 igen komoly ziccert mutatott be ellenünk. Szerintem Guardiola sem véletlenül dobálta a vizesflakont, érezte ő is, hogy túlzottan leült a csapat, főleg a csapatvédekezésünk volt helyenként teljesen kaotikus.
Válasz küldése