Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.23. 13:49:53

Xavi sir h nincs alternativaja az oregeknek, ezert kell jatszatni oket. Alba-balde, pique-de jong, alves-dest, busi-nico. Problem solved. Sokkal gyengebbek nem lennenk mint a millioszor leszerepelt nyuggerekkel, dehat ugy latszik o is halveru ahhoz h kitegye a haverjait.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.01.23. 12:46:28

A ma esti meccsen egy ter Stegen - Alves, Piqué, Araujo, Balde - Busquets, Nico, Gavi - Ferran Torres, Luuk de Jong, Abde kezdőt látnék legszívesebben. Ha a meccs menete kívánja, be lehet majd dobni Frenkiet és Pedrit, ha még jól alakulnak a dolgok, akkor pihenjék csak ki teljesen a sérüléseket.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.23. 12:32:51

depay-jal mi van? még mindig sérült?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.23. 12:13:22

Andris írta:
2022.01.23. 12:09:10
Stegen
Alves, Piqué, Araujo, Baldé
Busquets, Frenkie, Pedri (Nico)
Abde, LdJ, Braithwait

Én ezt tenném fel ma. Alba pihenjen egyet, amúgy is elvileg fáj neki valami. Baldénak meg kéne a játék. És ki ellen, ha nem egy Alaves ellen (19. helyezett)?
Pedrinél most nemtom, mennyire kell pihentetni, Nico ott van tartalékba bárki helyett, de Frenkienek mindenképp kéne a játék és az önbizalom.
Az elülső hármas meg szerintem a leginkább gólerős hármas lehet a keretből, ha mögöttük azt csinálja a csapat, amit kell.
Nem rossz de Brait szerintem nem bír 90et, nálam Torres kezdene plusz megpróbálkoznék Frenkievel Pique helyén.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 12:09:10

Stegen
Alves, Piqué, Araujo, Baldé
Busquets, Frenkie, Pedri (Nico)
Abde, LdJ, Braithwait

Én ezt tenném fel ma. Alba pihenjen egyet, amúgy is elvileg fáj neki valami. Baldénak meg kéne a játék. És ki ellen, ha nem egy Alaves ellen (19. helyezett)?
Pedrinél most nemtom, mennyire kell pihentetni, Nico ott van tartalékba bárki helyett, de Frenkienek mindenképp kéne a játék és az önbizalom.
Az elülső hármas meg szerintem a leginkább gólerős hármas lehet a keretből, ha mögöttük azt csinálja a csapat, amit kell.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.01.23. 09:47:53

Peter írta:
2022.01.22. 23:05:15
Csak a 60.perctől néztem, de nagyon komoly félórát tolt az Atleti a Valencia ellen.
2-0 volt a Valenciának amikor elkezdtem nézni, és szinte csak Atleti úthenger volt és be is húzták 3-2.
Volt vagy tíz sárga is, mozgalmas meccs volt.
Nekik nagyobb tartalékaik lesznek majd a 3-4. helyért való küzdelemben. Sajnos.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.22. 23:05:15

Csak a 60.perctől néztem, de nagyon komoly félórát tolt az Atleti a Valencia ellen.
2-0 volt a Valenciának amikor elkezdtem nézni, és szinte csak Atleti úthenger volt és be is húzták 3-2.
Volt vagy tíz sárga is, mozgalmas meccs volt.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.10. 14:50:11

IscoDisco írta:
2022.01.10. 14:20:31
Kalapos írta:
2022.01.10. 13:55:18
Erről tudnál valami forrást/statisztikát mutatni?
Hirtelen ezt találtam:
https://www.marca.com/en/football/real- ... b4598.html

Ne haragudjatok, nem.tudom hogy.kell linket másolni.
davi10 írta:
2022.01.10. 14:01:43
Plusz a Real-nál azért a Benzema-Vini-CKM vonalra nem jellemző, hogy hónapokra kidőlnek, pláne nem egyszerre.
Lehetne jogos, de... =D> Ha széthajtod az alapból nem fiatal kezdő játékosaid, mert minden meccsen játszaniuk kell, akkor ugyanott vagy, ahol a part szakad.
Köszi, ja látszik hogy 8-9 játékos is hiányzott egyszerre valamikor és 60-at írnak a tavalyi szezonra.
Nekünk most hétvégén is 9 játékos hiányzott.
Ahogy davi10 is írta, azért nem mindegy hogy kik és mikor és milyen gyakran, és mennyi időre dőlnek ki.
Coutinho meg Umtiti bajaira mi se kapjuk fel a fejünket (hasonló mint Hazard és Bale).. de Araujo, Pedri, Fati, Aguero, az 4 kezdő aki vagy teljesen off, vagy gyakran off. 4-ből 1 öreg akire ráhúzhatod amit davinak válaszoltál ​:D Ez tényleg balszerencse, nem is Busiék sérültek a "nem fiatal kezdők"..

És a korábbi listámból akkor nem vesszük azokat akiket a vezetőség ilyen-olyan okokból elküldött, vagy nem vót pínz vagy Koemannak nem kellett ugye..

Jobban megjártuk mint a Real, ez nem is lehet vitás. És ebbe a pechen kívül a vezetőség is bőven benne volt, nem is lehet vitás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.10. 14:43:48

IscoDisco írta:
2022.01.10. 13:51:31
NovaProspekt írta:
2022.01.10. 13:46:28
Hoztak is tehát egy nullkupás szezont, persze lehet köré lírát költeni, ha úgy tetszik.
Nem is azt írtam, hogy mindent nyertek. Csak Chino-ra reagáltam, mert már nem először hozza fel, hogy a Real hol lenne ennyi sérülttel? Ott az előző szezon példának, hogy jóval előrébb. Ettől még nem nézett ki jól a csapat, nem ezt írtam.
Csak nem mindegy, hogy ki mennyi időre, és mikor?
Azért a CKM/ támadósorból, ami a legfontosabb, mindannyian le tudtak hozni legalább 40 meccset a szezonban. Nálunk ez úgy néz ki, hogy a kezdőből 5 játékos gyakorlatilag standard hiányzik.
Az, hogy valaki kiesik egy hétre vagy 2 hónapra az nem mindegy. Ugyanúgy egy sérülés.
Értem mit akarsz mondani, de ez a szezon ebből a szempontból olyan, amilyet nem is tudom mikor láttam nálunk, de másoknál sem sűrűn. És most nyilván a Reallal hasonlítom össze, mert, rendszerint mi harcolunk az első helyért, mi találkozunk a legtöbbet. (az Atma olykor bele szokott még szólni, de elhanyagolható)
Én örülnék a legjobban ha annyian lennének a hiányzóink, hogy csak kifogás keresésként lehetne beszélni róla, de sajnos ez már túllépett ezen a határon.
Forca Barca!!!!
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2022.01.10. 14:20:31

Kalapos írta:
2022.01.10. 13:55:18
Erről tudnál valami forrást/statisztikát mutatni?
Hirtelen ezt találtam:
https://www.marca.com/en/football/real- ... b4598.html

Ne haragudjatok, nem.tudom hogy.kell linket másolni.
davi10 írta:
2022.01.10. 14:01:43
Plusz a Real-nál azért a Benzema-Vini-CKM vonalra nem jellemző, hogy hónapokra kidőlnek, pláne nem egyszerre.
Lehetne jogos, de... =D> Ha széthajtod az alapból nem fiatal kezdő játékosaid, mert minden meccsen játszaniuk kell, akkor ugyanott vagy, ahol a part szakad.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.10. 14:01:43

IscoDisco írta:
2022.01.10. 13:51:31
Nem is azt írtam, hogy mindent nyertek. Csak Chino-ra reagáltam, mert már nem először hozza fel, hogy a Real hol lenne ennyi sérülttel? Ott az előző szezon példának, hogy jóval előrébb. Ettől még nem nézett ki jól a csapat, nem ezt írtam.
Amennyire követem, tényleg ott is sok a sérült, meg ugye mi is sírunk évek óta, de ez az idei szezon valami brutál.
Plusz a Real-nál azért a Benzema-Vini-CKM vonalra nem jellemző, hogy hónapokra kidőlnek, pláne nem egyszerre. Az, hogy Hazard meg Bale kidől, szerintem nem érzi meg a csapat.

A sérülések száma is csalóka. Fati és Coutinho papíron 1-1 db sérüléssel offolták majdnem az egész szezont.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.10. 13:55:18

IscoDisco írta:
2022.01.10. 12:36:00
Előző szezont 60+ sérüléssel zárták. Majdnem bajnokságot nyertek és össze hoztak egy BL elődöntőt, ahol a későbbi győztes Chelsea verte ki őket.
Erről tudnál valami forrást/statisztikát mutatni? Nem az eredményekről, az megvan :D
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2022.01.10. 13:51:31

NovaProspekt írta:
2022.01.10. 13:46:28
Hoztak is tehát egy nullkupás szezont, persze lehet köré lírát költeni, ha úgy tetszik.
Nem is azt írtam, hogy mindent nyertek. Csak Chino-ra reagáltam, mert már nem először hozza fel, hogy a Real hol lenne ennyi sérülttel? Ott az előző szezon példának, hogy jóval előrébb. Ettől még nem nézett ki jól a csapat, nem ezt írtam.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.10. 13:46:28

IscoDisco írta:
2022.01.10. 12:36:00
Chino írta:
2022.01.10. 11:02:24
A Real ott lenne ahol ha a szezon eleje óta rendszeresen 10-17 hiányzóval küszködne, akikből 4-5 a kezdőcsapatból esett ki és a meccsekre 6-7 játékost kellene folyamatosan a Castillából felhozni!? Vagy ha egy Vinicius+Benzema duó folyton hiányozna? Kb. ott tartanának mint mi jelenleg.
Előző szezont 60+ sérüléssel zárták. Majdnem bajnokságot nyertek és össze hoztak egy BL elődöntőt, ahol a későbbi győztes Chelsea verte ki őket.
Hoztak is tehát egy nullkupás szezont, persze lehet köré lírát költeni, ha úgy tetszik.
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2022.01.10. 12:36:00

Chino írta:
2022.01.10. 11:02:24
A Real ott lenne ahol ha a szezon eleje óta rendszeresen 10-17 hiányzóval küszködne, akikből 4-5 a kezdőcsapatból esett ki és a meccsekre 6-7 játékost kellene folyamatosan a Castillából felhozni!? Vagy ha egy Vinicius+Benzema duó folyton hiányozna? Kb. ott tartanának mint mi jelenleg.
Előző szezont 60+ sérüléssel zárták. Majdnem bajnokságot nyertek és össze hoztak egy BL elődöntőt, ahol a későbbi győztes Chelsea verte ki őket.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.10. 12:04:31

Természetesen nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy nem lehet átmenet nélkül ráállni a harmadosztályú futball után Niconak, Gavinak, Abdénak, Jutglának, stb arra az intenzitása, amit egy La liga meccs megkövetel, de nem csak a fiatalokról van szó, ráadásul a rengeteg sérülés-izomsérülés-egyik oka is lehet a nem megfelelő fizikai állapot. Azokkal értek egyet akik azt mondják, nézzük meg a csapatot a következő szezonban, mikor már Xavi csinálja velük végig a nyarat is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.10. 11:54:51

Fiatalok állóképességén lehetne szezon közben is javítgatni megfelelő rotáció mellett, de itt ez a mondat véget is ért.....
Ezt meg lehet még fejelni azzal, hogy a Piké - Busi - Alba - Alves vonal fizikai állóképességén már a jóisten sem tudna javítani.
Lehet bármelyikről bármennyit áradozni, illetve rutinjukban bízni, de az élet szelével szemben nagyon nehéz mit tenni....amennyit hozna a rutin, annyit el is fog vinni sajnos a fizika.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.10. 11:02:24

Rivaldo11 írta:
2022.01.10. 10:11:18
Amúgy azokkal értek egyet, akik szerint nagyon komoly fizikális gondjaink vannak. Látványosan elfogyunk a 60. perc után kb. Nem tudom mi történt a nyáron, de nem úgy néz ki a csapat, mint akik normálisan felkészültek a szezonra. A rengeteg sérülés mellett a most már rendszeres rövidzárlatok, a kihagyó koncentráció a meccsek utolsó szakaszaiban is arra utalnak, hogy jelenleg 1, de max másfél félidős a csapat. Nem emlékszem arra, hogy lett volna olyan sorozat valaha is, hogy ennyiszer blokkoljon le a brigád a meccsek záró szakaszaiban. Celta, Osasuna, Granada ki is hozta xre, az Elche is feljött - 2ről, az Espanyolnak és a Mallorcának pedig óriási sansza volt arra, hogy egalizáljon a végén. Ez nem lehet már pech, vagy véletlen. Szintén erre utal, hogy ezeket a meccseket képtelenek vagyunk lezárni. De nem is úgy, hogy kimaradnak a ziccerek, hanem az van, hogy nem is vagyunk tényezők támadásban. Nagyjából a 70.-75.perc után csak lézengünk, egyszerűen a labdatartás sem megy, mert nincs mozgás, egyre jobban magunkra húzva az ellenfeleket, akiknek zsinórban jönnek a szögletek, beívelések, érzik a vérszagot, és sajnos sikerrel is járnak.
Ez persze csak feltételezés, de Xavi nyilván nem fogja lenyilatkozni ha így is van. Mindenesetre ez annyiból "jó hir", hogy normális felkészüléssel még ez a keret is jóval többre képes. A rossz hír, hogy ezt a fizikális hátrányt szezon közben lefaragni nem egyszerű, és végig vért fogunk izzadni a 4.helyért.
Azért ehhez, hozzájárul, hogy a csapat kétharmada 17-20 éves játékosokból áll, akik idén kezdtek el legmagasabb szinten játszani vagy éppen 32 év felettiek. Nem lehet összehasonlítani a huszonéves, legjobb korban lévő játékosokkal. Amellett rendszeresen sérülésből térnek vissza a játékosok, akiknek szintén kell idő hogy újra felvegyék a ritmust. És akkor ott vannak olyanok, mint De Jong akik csapágyasra vannak hajtva. Közel 7000 percet tolt le tavaly, nyilván ő is rengeteget visszaesik a 70-80. percre, és itt újra visszakanyarodhatunk a sérülésekre, amik a rotációt is nagyban gátolják.
A Real ott lenne ahol ha a szezon eleje óta rendszeresen 10-17 hiányzóval küszködne, akikből 4-5 a kezdőcsapatból esett ki és a meccsekre 6-7 játékost kellene folyamatosan a Castillából felhozni!? Vagy ha egy Vinicius+Benzema duó folyton hiányozna? Kb. ott tartanának mint mi jelenleg.
Nem akarok itt kifogásokat keresni, de jelenleg még azt se látjuk kristálytisztán, hogy Xavi elképzelései milyenek és mekkora fejlődést jelenthetnek.
Ez a tegnapi meccs azért igazán fájdalmas, mert ha behúzzuk már a 3. helyen csücsülnénk. Kicsit megtévesztő ez a 6. hely. A harmadik helyezett, mindössze 2 pontra a negyedik és ötödik pedig egy pontra van tőlünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.10. 10:47:44

A fizikai gondjaink azért nem ebben a szezonban kezdődtek, Koeman első szezonjában, de még korábbi években is látszott már, hogy 1-1 félidőre vagyunk jók, ha meg bl-t kellett játszani egy velünk egy szintű (vagy inkább magasabb) csapattal, akkor nagyon alul maradtunk fizikálisan is. Itt most nem arra gondolok, hogy nem ütköztük szét a kp-n az ellenfelet, hanem hogy láthatóan nem volt erő bennünk a meccs nagy részében.

Erre a szezonra ez azért is lehet látványos, mert nagyon sok az új, fiatal srác akik hirtelen az első csapatban, és a kezdőben találták magukat. Gavi és Nico is hirtelen lett alap ember, de most Abdee, Jutglá, Ilias és mondjulk Alvaro is szerepet kap, pedig egy teljes keret esetén, ahol van egyszerre Pedri, Fati, Brait, Ferran és mondhatnám a közben már távozó Agüero, Coutinho duót is ezek a fiúk max a kupában kaptak volna 20 percet. Szóval ők nem nagyon készek még arra, hogy folyamatosan heti 2 meccset is toljanak az első osztályban. Plusz ehhez jön még az hogy sem Busi, sem Piqué nem fiatal, normális esetben szerintem egyik sem játszana már ennyit. De nincs alternatíva sem, így tolják amikor egészségesek. Szóval az esetleges rossz felkészültségen kívül az sem segít, hogy karrierjük csúcsán túl lévő játékosok és 2/3. osztályból hirtelen feljött gyerekek alkotják a kezdőt :D

Azért mondom, hogy én várnék a következő szezonig mielőtt ítéletet hozunk Xavi munkája felett, mert ilyen körülményekkel szerintem csoda lesz a bl hely. A kupa meg az El engem teljesen hidegen is hagy.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.01.10. 10:21:34

Rivaldo11 írta:
2022.01.10. 10:11:18
Amúgy azokkal értek egyet, akik szerint nagyon komoly fizikális gondjaink vannak. Látványosan elfogyunk a 60. perc után kb. Nem tudom mi történt a nyáron, de nem úgy néz ki a csapat, mint akik normálisan felkészültek a szezonra. A rengeteg sérülés mellett a most már rendszeres rövidzárlatok, a kihagyó koncentráció a meccsek utolsó szakaszaiban is arra utalnak, hogy jelenleg 1, de max másfél félidős a csapat. Nem emlékszem arra, hogy lett volna olyan sorozat valaha is, hogy ennyiszer blokkoljon le a brigád a meccsek záró szakaszaiban. Celta, Osasuna, Granada ki is hozta xre, az Elche is feljött - 2ről, az Espanyolnak és a Mallorcának pedig óriási sansza volt arra, hogy egalizáljon a végén. Ez nem lehet már pech, vagy véletlen. Szintén erre utal, hogy ezeket a meccseket képtelenek vagyunk lezárni. De nem is úgy, hogy kimaradnak a ziccerek, hanem az van, hogy nem is vagyunk tényezők támadásban. Nagyjából a 70.-75.perc után csak lézengünk, egyszerűen a labdatartás sem megy, mert nincs mozgás, egyre jobban magunkra húzva az ellenfeleket, akiknek zsinórban jönnek a szögletek, beívelések, érzik a vérszagot, és sajnos sikerrel is járnak.
Ez persze csak feltételezés, de Xavi nyilván nem fogja lenyilatkozni ha így is van. Mindenesetre ez annyiból "jó hir", hogy normális felkészüléssel még ez a keret is jóval többre képes. A rossz hír, hogy ezt a fizikális hátrányt szezon közben lefaragni nem egyszerű, és végig vért fogunk izzadni a 4.helyért.
Az nem lehet,hogy ezek a játékosok ennyit tudnak? Ennyire bírják a nyomást,ennyit visel el a szervezetük? Hogy lehet egy 1-1,5 hónapos nyár alatt úgy leépülni,hogy utána fél évig nem képesek magukra találni?
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.10. 10:11:18

Amúgy azokkal értek egyet, akik szerint nagyon komoly fizikális gondjaink vannak. Látványosan elfogyunk a 60. perc után kb. Nem tudom mi történt a nyáron, de nem úgy néz ki a csapat, mint akik normálisan felkészültek a szezonra. A rengeteg sérülés mellett a most már rendszeres rövidzárlatok, a kihagyó koncentráció a meccsek utolsó szakaszaiban is arra utalnak, hogy jelenleg 1, de max másfél félidős a csapat. Nem emlékszem arra, hogy lett volna olyan sorozat valaha is, hogy ennyiszer blokkoljon le a brigád a meccsek záró szakaszaiban. Celta, Osasuna, Granada ki is hozta xre, az Elche is feljött - 2ről, az Espanyolnak és a Mallorcának pedig óriási sansza volt arra, hogy egalizáljon a végén. Ez nem lehet már pech, vagy véletlen. Szintén erre utal, hogy ezeket a meccseket képtelenek vagyunk lezárni. De nem is úgy, hogy kimaradnak a ziccerek, hanem az van, hogy nem is vagyunk tényezők támadásban. Nagyjából a 70.-75.perc után csak lézengünk, egyszerűen a labdatartás sem megy, mert nincs mozgás, egyre jobban magunkra húzva az ellenfeleket, akiknek zsinórban jönnek a szögletek, beívelések, érzik a vérszagot, és sajnos sikerrel is járnak.
Ez persze csak feltételezés, de Xavi nyilván nem fogja lenyilatkozni ha így is van. Mindenesetre ez annyiból "jó hir", hogy normális felkészüléssel még ez a keret is jóval többre képes. A rossz hír, hogy ezt a fizikális hátrányt szezon közben lefaragni nem egyszerű, és végig vért fogunk izzadni a 4.helyért.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.01.10. 08:30:34

Azért az komoly, hogy több sérülésünk van idén mint bajnoki pontunk. :?

Garcia sérülése idén a 33., kb 5 hétig lesz ő is oda, 32 pontunk van. Januárban.

Ezt hogy lehetne jellemezni? Pech?

(Sport)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.09. 22:56:04

Kalapos írta:
2022.01.09. 15:41:13
Basszus most látom hogy EG is off.



FDJ/Pedri sérült, hátul sérült Araujo és Eric, a most tért vissza Alba egy 0, Dest sérült, Emerson eladva, Mingueza sérült, Lenglet se javult fel de legalább nem rosszabb mint eddig, Umtiti nem épült fel elfogadható fizikai szintre, BW sérült, Fati sérült, Demir sérült/nem játszhat, Collado kölcsönben, Coutinho sérült is volt el is ment, Aguero kidőlt, Griezmann és Messi lépett, Trinaco is eltüntetve, Pjanic eltüntetve, még SR is sérült, Dembelé novig sérült volt aztán megint sérült aztán covid most játszik de gyenge, Baldé sérült, EG sérült.

Jól összeszedted. Az egészhez még hozzátartozik az, hogy kb semmilyen normális alapozás nem volt, nem véletlen hogy csak 20 perces periódusaink vannak, és a meccsek utolsó harmadára védekezünk már csak, mert máshoz nincs szufla. A fizikai gondok mellett pedig elég sok játékos a béka segge alatt van mentálisan, nem akarom tudni mi lett volna ha Koeman ezt a szezont is végig csinálja.

Én Xavira biztos nem mondok ítéletet, amíg egy teljes szezont(kezdve a nyári felkészüléstől, az esetleges igazolásokon át) nem ő és a saját emberei vezényli. Egyelőre csak úszunk egy bazi nagy árral és próbálunk kapaszkodni, ahogy lehet. Egyelőre valljuk meg sok szerencsénk sincs, legalább ez a lyukas keret lenne együtt, de mire most visszatér Fati és Pedri, addigra kidől Garcia meg még isten tudja ki.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.01.09. 20:35:28

Ezt már nehéz lesz kompenzálni, szerintem mindenki összeteheti a két kezét, ha így is meglesz a BL indulás.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.09. 15:41:13

Basszus most látom hogy EG is off.

Azért ezt tényleg bármelyik klubot megfogná.

Nyáron így álltunk neki, akkor azt mondtam bajnok esélyes lehet a keret egy jó edzővel:

Messi, Griezmann, Aguero, Fati, Depay, Dembelé, Trincao, BW, Coutinho
FDJ, Busi, Pedri, Pjanic, Puig, (SR)
Alba, Pique, Eric, Araujo, Lenglet, Umtiti, Dest, Mingueza, Emerson, (SR)

Akkor is úgy voltam vele, hogy ha egy harmada a fiúknak bejön az már jó, és lehet egy érdekes évünk.

Erre akik játszanak:
Ferran Jutgla, Abde, LDJ, Nico, Gavi, Sanz!? Illiás? (nevére emlékszem de azt se tudom ki az, keretbe nem látom tökmind1), 40 éves Alvés.

FDJ/Pedri sérült, hátul sérült Araujo és Eric, a most tért vissza Alba egy 0, Dest sérült, Emerson eladva, Mingueza sérült, Lenglet se javult fel de legalább nem rosszabb mint eddig, Umtiti nem épült fel elfogadható fizikai szintre, BW sérült, Fati sérült, Demir sérült/nem játszhat, Collado kölcsönben, Coutinho sérült is volt el is ment, Aguero kidőlt, Griezmann és Messi lépett, Trinaco is eltüntetve, Pjanic eltüntetve, még SR is sérült, Dembelé novig sérült volt aztán megint sérült aztán covid most játszik de gyenge, Baldé sérült, EG sérült.

Azért ennél rosszabbul nem is alakulhatott volna, konkrétan a legrosszabbnál is rosszabb forhatókönyv alakult ki.
Voltak itt nagy nevek, és voltak még jó cseréik is. A jó cserékből kezdők lettek, de még ők is kidőltek, és a cserék cseréi játszanak hétről hétre. Tartalékok.
Ez brutál tényleg, ehhez képest az ilyen Granada elleni meccs hogy: vezetünk de les, aztán vezetünk rendesen is, de piros és X, az tényleg nem rossz idegenben.

Most hogy felsoroltam magamnak hogy mi is történt, eléggé megütött a dolog.

A legerősebb kezdőnk ha egyszer összejönne idén az is csodaszámba menne valami ilyesmi:
Fati-Depay-Torres
Pedri-Busi-FDJ (Nico-Gavi bármelyik helyett jöhet és azt is legerősebb kezdőnek mondanám)
Alba-Pique-Araujo-Dest (Alvés, SR igazából mind1)
Mats
Egyszer szeretném látni...

Amúgy ez így nézett ki augban, válogatni lehetett !tudva hogy ez nem végleges!:
Fati-Aguero-Messi (Depay-Griezmann Fati-Aguero 4esből bármelyik kettő jó lett volna )
Pedri-Busi-FDJ
Alba-Pique-Araujo-Dest(Emerson)
Mats

Erre most kb játszik Granada/ majd a Real elleni aktuális helyzet
Ferran Juglá-LDJ-Dembelé(Abde)
Nico-Busi-Gavi (Sanz-Puig ha valaki sérült vagy covid vagy eltiltott)
Alba-Pique-Mingueza-Alvés
Mats

Hehehaha :D
Válasz küldése