Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.20. 13:33:17

visca el barca írta:
ettől tudok falmenni, h "mumus", meg "itt mindig megszenvedunk"

basszus, egy olyan csapatrol beszélünk aki kiesőhelyen áll, és otthon kikapott a lvantétól meg a granadától...
Pedig....

Ahogyan a kolléga is említette lejjebb nem lehet puszta véletlen ho minden évbe pont úgy jön ki a fáradtság hogy Paplonába akadozunk.

Létezik a mumus szerintem. Reálnak ott a Sociedad pl. Mindig megszorongatják a királyiak grabancát.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.20. 12:24:41

visca el barca írta:
ettől tudok falmenni, h "mumus", meg "itt mindig megszenvedunk"

basszus, egy olyan csapatrol beszélünk aki kiesőhelyen áll, és otthon kikapott a lvantétól meg a granadától...
Nos, sosem vtak a tabella első felében utóbbi években, de mindig megszenvedünk ott. Valamit azért csak jelent, nem mindig ott megy ki mindenki a formábaól teljesen véletlenül. Ugyanígy Real is mindig szív ott.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.20. 12:22:14

Hú, emberek, micsoda bölcsességek vannak itt. :D Zozzy5 fején találta a szöget, bármi is lett volna Messi kapcsán, az hülyeség. Azt meg nem tudom, hogy szelektív-e a memória sokaknál, vagy mi a probléma, de a "csereként beállva használhatatlan" Messi a tavalyi bajnoki hajrában nem egy meccset mentett meg - a cserepadról...
Azt már (enyhe képzavarral élve) halkan merem csak mondani, hogy az "előrefelé nem passzoló" Xavi a meccs 2-3 legnagyobb helyzetét alakította ki, mielőtt lehozták. Úgyhogy ha valamit lehet fikázni Messi becserélésében, az az, hogy (az egyébként Iniestával együtt nagyon jó formában játszó) Xavi helyére jött be, mert utána még veszélytelenebb volt a csapat.

Összességében egyébként azt kell, hogy mondjam, hogy nem volt rossz a támadójáték, csak az utolsó passzokkal volt mindig probléma. Ez most nem jött össze, előbb-utóbb törvényszerű volt, hogy megtörténik, nem lehet az idők végezetéig minden bajnokin gólt lőni. Úgyhogy ebből kiindulva itt se Messi, se Sanchez, se Piqué nem váltotta volna meg a világot, ez egyszerűen egy ilyen meccs volt.
Illetve Fabregast továbbra is el kéne felejteni ezen a poszton, de ez már közhely. (Azért így is rúghatott volna legalább 1 gólt a helyzetei alapján.)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.20. 12:09:01

olyanok vagyunk mint a madridisták, becsúszik egy gyengébb eredmény, aztán máris elküldenénk mindenkit :D
ami a rotációt illeti, kicsit mintha túlzásba vinné az öreg, elég lenne, minden meccsen egy embert lecserélni, nem hogy majdnem 3 kulcsjátékost.
a tegnapi meccs tényleg tata sara, beleesett abba a hibába, hogy a két legjobb formában lévő játékost kihagyta és későn cserélt. félidőben le kellett volna hozni fabregast meg pedrot.

nyáron durván sürgősen kell egy csatárt hozni, mert fabregas erőltetése senkinek nem tesz jót. sem neki, sem a csapatnak. Ő NEM CSATÁR, nem tud ott játszani, lassú, körülményes, nincs lövőereje, nem tud fejelni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.20. 11:59:57

Tegnapi meccsnek megnéztem az összefoglalóját, 2 észrevétel:
-ahogy láttam Bírók - Neymar megint 1-0ra a bírók győzelmével zárult a tizenhatoson belül :lol:
-fura vt látni, h többször lövünk kaoura 16on kívülről, nem szoktam hozzá :D
+1
-ez a vendégmez nagyon jól néz ki, ismét meg kellett állapítanom 8)

Amúgy nem lepődtem meg a pontvesztésen, ismerjük a pamplonai pályát.
Avatar
Tomsa
Capitá del Barça
Hozzászólások: 991
Csatlakozott: 2007.10.14. 12:31:53

2013.10.20. 11:59:15

Jézusom már megint mi megy itt a fórumon... Teljesen alulmotivált volt a csapat, már a kezdő is nevetséges volt (akármennyire is bírom az öreget, ez rajta ment el). Egyedül Neymarra lehet azt mondani, hogy hozta a szintet, de azt ne várja már senki, hogy ő hozza le a meccset... Xavi - Ini páros siralom volt, Xavi egy értelmeset nem rúgott a labdába, Iniesta meg azon kívül, hogy lekezelte a labdát és lepasszolta hátra, nem csinált semmit. Ami fájt, hogy Montoyának és Fabregasnak is 2-2 olyan helyzete volt, amikor csak bele kellett volna szni a labdába egy hatalmasat és az kapussal együtt megy a hálóba... Ennek ellenére láttuk mi történt, de ez sem új probléma. Átlövés egy lett volna jó, azt is saját játékos blokkolta...
Az Osasuna pedig hagyományosan felszívta magát ellenünk, azt játszották amit kell. Igaz, én hányok az ilyen időhúzós taktikáktól, minthogy a 65. perctől kezdve az összes játékos begörcsöl egyszer, egy bedobás fél perc, kirúgás 1. Na mindegy, én számítottam erre a pontvesztésre, időszerű volt már.
Ha a milan ellen is ez lesz, akkor lehet agyalni, addig fölösleges.
(Hiányzol Alba!)
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.20. 11:49:21

nem láttam a meccset, de csak nekem volt teljesen érdektelen ez a döntetlen? mondjuk ha látom lehet én is kanyázok egy néhányat. persze nyerni kellett volna, de ismerjük az osasunát, mindig szenvedünk velük. az sokszor nem mérvadó hogy a két csapat hol van a tabellán, nem akarok olyan szövegeket erőltetni hogy papíron a legkönnyebbnek tűnő meccsek a legnehezebbek.

az nyilván nevetséges hogy 90 percen keresztül nem tudunk gólt lőni, de van ilyen, minden csapattal. tovább kell menni, és szerdán agyonverni a milant.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Zolee23 2013.10.23. 10:33:59-kor.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.20. 11:40:03

Barcaman1993 írta: Nagyon remélem, hogy Tata nem úgy gondolkozik, ahogy ezek az újságok lehozták. Mindennek tudatában - amiket lejjebb is írtam - Messi kihagyásával elég nehezen tudom elképzelni a győzelmet. Emlékszünk, hogy tavaly a bombaformában lévő Barca Messivel is a hatalmas szerencséjének és Messi zsenialitásának köszönhetően fordította meg a meccset az utolsó előtti néhány percekben... Ez már több, mint játék lenne a tűzzel. Szükség van Messire :!:

Ettől nagyon tartok. Az Osasuna ellen egy meccstől eltekintve (0-3) minden évben megszenvedtünk, gyakran pontokat is hullajtottunk. Válogatott szünet volt, kevés volt a felkészülési idő, nekik azonban sok volt, a nézők pokoli hangulatot csinálnak és a pálya is kisebb, mint általában. Ezek tudatában nagyon kemény meccs lesz. És akkor egy ilyen tartalékos csapattal... Persze teljesen érthető hiszen a Milan, de még inkább a Real ellen nagy szükség lesz erre a maradék emberkénkre is. Ezért nagyon remélem, hogy akár ilyen csapattal is, de sikerül behúzni a 3 pontot. Azért ez egy nagyon tartalékos védelem (Montoya, Bartra) és a válogatott meccseken teljesen kifacsart középpálya. Talán Fabregas kezdetése ésszerűbb lenne mondjuk Xavi helyén. Neymart is pihentetni kéne, de akkor már tényleg alig lesz épkézláb játékosunk a pályán. Szóval ez nagyon nehéz lesz.
Hogy akkor saját magamat idézzem... Kicsit higgadtabban jobban átgondolva a tegnapi meccset, szinte minden úgy történt, ahogy vártam. Ez a meccs Tatan ment el. Félelmetesen nagy hibákat követtünk el. Tata rögtön a kezdővel. Nagyon tartalékos védelem (mondjuk ez majdnem 100%-osan adott volt), kicsavart középpálya, fáradt Neymar, éppen gólképtelen Fabregas, Pedrot inkább már nem is kommentálom. Továbbá köszönjük szépen del Bosque mesternek, aki agyon játszatta a Barcelona játékosait a tét nélküli meccse(ken) és Scolari urat, aki elutaztatta Neymart és Alvest a világ másik végére, hogy 2 bohózatba illő meccset (Dél-Korea, Zambia) szintén végigjátszanak... Szóval visszatérve Tatara. Érthető volt, hogy pihentet, de mindennek tudatában Messit lerakta a padra (az egyébként is nagyon harmatos kezdő ellenére), Alvest és Alexist, akikre meg szükségünk lett volna még nem is nevezte... A padról szinte senkit nem lehetett becserélni előre. Messi adott volt (de már ő is egyértelműen későn jött), talán még Tello, de ő is Pedro oldalán kapott 10 percet... Kik voltak a további cserék? A padon ott ült Sergi Roberto, JDS, akiket max. a kezdők pihentetése miatt lehetett volna beküldeni. Egyébként meg nem, mert egy fáradt Xaviból, Fabregasból is előbb nézek ki egy kulcspasszt, mint belőlük. Ezzel most nem akarom őket bántani. Szóval a cserékkel meg voltunk lőve. Továbbá az is bebizonyosodott, hogy egy ilyen gyenge kezdő mellett Messi játéka kulcskérdés lett volna, amit már a meccs előtt is idepötyögtem.

És akkor térjünk rá a meccsre. Katasztrófa. Ahogy mondtam, várható volt a nehéz meccs. DE NEM VOLT AZ :!: Mi magunk tettük nehézzé. A kulcspillanatokban rendre kihagytuk a helyzeteket. Ha 5db 100%-os helyzetünk nem volt akkor egy sem. A meccs elején Neymar tálalt az egyik támadásnál középre, ahol Messikének kellett volna érkeznie, a többiek meg néztek, mint Jenő a moziban. Messi minden 3., 4. gólját ilyen passzok után lövi... Bartra 6 méterről tisztán 3 méterre fölé fejel, de föl se ugrik... Adott lett volna, ha felugrik, hogy lefele fejelje a labdát. Tiszta ziccer. A kulcspasszok teljesen elmaradtak, Xavi elképesztően sok labdát adott el. Montoya tiszta lelkesedés, de semmi több, elképesztően kiábránditó játék. Ilyenkor érezzük meg, hogy mennyit számit Alves játéka... Az első félidő nagyjából ennyi. Xavi nagyon följavult egyébként a szünet után. Iniestaval nem tudom mi van, megint nagyon gyenge volt magához képest. Montoya tovább folytatta első félideji vesszőfutását. Ziccerben nem lő, Neymarnak nem tudja néhány méterre odatenni, hogy csak beguritsa az üres kapuba... Fabregas is 2 tiszta ziccert kihagyott, főleg a második volt fájó... Pedro holt homály az egész meccsen... Aztán a meccs végére meg jött Messi és Tello, de már túl későn. Összességében nagyon fájó ez az x, mert egy simán nyerhető meccset buktunk el. Ez az Osasuna rém gyenge volt. Ezek a meccsek meg elképesztően sokat számitanak a bajnokság végén. Továbbá a Realt sikerült ismét a nyakunkra húzni. Nagyon remélem, hogy nem a beszari, töketlen játékunkat hozzuk ellenük és végre sikerül nyernünk, mert ha nem, akkor lépéshátrányba kerülünk.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.10.20. 11:03:06

Nem kell eladni senkit, nem történt tragédia. De ez a meccs megmutatta, hogy miért nem lenne hülyeség egy középcsatár a csapatba. Ha Messi nincs, vagy ha hátrébb játszik nincs gólveszély a támadásokban. Nincs érkező játékos a beadásokra, se a laposra, se az ívelésre.
Kép
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2013.10.20. 10:33:00

Varatrix írta:Hihetetlen milyen traumát vált ki emberekből egy döntetlen. Nálunk úgy tűnik csak az az elfogadható ha minden meccset megnyerünk, bár asszem még akkor is simán belekötnénk valakinek a gyengébb teljesítményébe.

Lehet hogy a szezon hátralévő részét már el is adhatnánk és koncentráljunk arra hogy jövőre egy normális csapatot építsünk mert ez így nagyon gáz nem? =D>
Hat Fabregas a leggazabb ebben a csapatban talan meg Pedrot es Piquet adnam el de nem a tegnapi meccs miatt hanem ugy alatalaban szarok .Piquevel elszallt a lo,Pedronak nem megy mar jo ideje,es Fabregasz egy tatott szaju alamuszi jatekos ennyi.
Barca Barca Baaarca
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.20. 10:27:13

Hihetetlen milyen traumát vált ki emberekből egy döntetlen. Nálunk úgy tűnik csak az az elfogadható ha minden meccset megnyerünk, bár asszem még akkor is simán belekötnénk valakinek a gyengébb teljesítményébe.

Lehet hogy a szezon hátralévő részét már el is adhatnánk és koncentráljunk arra hogy jövőre egy normális csapatot építsünk mert ez így nagyon gáz nem? =D>
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.10.20. 09:33:49

mess2009 írta:már megbocsáss..: ha nem óvoda, akkor ne írj "óvodás bölcsességeket"! (Globális foci?!)én a focit meccsenként nézem, örülök, vagy bosszankodom, a látottak alapján adok esélyt, vagy reménykedem....! nem dől össze a világ ha beér bennünket a Madrid, de ezt a hülyeséget nem én írtam, hanem te!! amúgy semmi bajom az optimista életszemlélettel, mint ahogy egy kis pesszimizmus sem ártana némelyeknek, hogy a földön járjanak...
Tudom, mit írtam, nem haragszom. Az, h Te így nézed a focit, a Te korlátod, én nem akarok hülyeségeken vagy feleslegesen vitázni, kettőnk hozzászólásaiból pedig tökéletesen látszik, ki jár a földön. Részemről lezártam, megyek, megpuszilom édesanyámat, leporolom a macsétámat és beledőlök a tegnapi vesztett pontok miatt.
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2013.10.20. 09:26:36

mess2009 írta:
recrea írta:
mess2009 írta:az, hogy a tabella kieső zónájában lévő csapatot nem tudunk megverni mindent elmond, nehéz is mit írni. talán csak arra reagálnék, hogy én a magam részéről nem hiszek olyasmiben, hogy már fél szemmel a Milan meccsre gondoltak...., meg hogy válogatott utáni meccs...., egyszerűen tul van dimenzionálva ez a "fáradtság"..., meg hogy mennyi meccs van a lábában....!alig kezdődött el a szezon!? mitől fáradtak?!
mindnyájan dícsértük Tata rotációit, most azt mondom ez így nem ok. nincs egy összeszokott , egymás mozgását, szándékait ismerő, valamiféle begyakorlottságra útaló támadó hármasunk, akik két egymást követő meccsen (egyáltalán) játszanak, hogy ne mondjam jól-játszanak együtt!
azzal sem értek egyet, hogy Messit csereként rakta be, számtalanszor(Pepnél is!) igazolódott, hogy nem is szereti és nem is eredményes így játszatni! hovatovább oda jutunk, hogy a világ legjobb (és egyik legdrágább!?) játékosát csak percekre képesek pályáraküldeni? azt sem értem, hogy csak nekünk tűnik fel Iniesta, Fabregas, Pedro pocsék formája? miért nem cserél határozottabban ilyen esetekben? Ok. dühös vagyok, de az az igazság, hogy ezzel az elszórt két pontal csak a Madridot hoztuk magunkra!! így is ki vannak hegyezve ránk, most, hogy a három ponttal beérhetnek bennünket....., hát tényleg nem akarok vészmadárkodni.
ha ezek tegnap tanácstalanok voltak a pályán, most én mondom: gőzöm sincs hogy lesz ebből két jó (nekünk jó!) meccs, talán ha azt a frány motivációt fel tuná valami srófoni?
összegezve: LEHET, hogy jobbak leszünk, lehet,hogy hozzuk a két fontos meccset, de ahogy már sokszor, most is csak a remény a biztos , mert ilyen játék után én ESÉLYT alig látok. még az a jó, hogy ez csak egy pesszimista károgás....
Nem nevezném károgásnak, de mindenképpen pesszimista gondolat és hatalmas túlzás. "Remény...esélyt sem látok...beérhet a Madrid (úr isten, akkor itt a vég)....begyakoroltság hiánya (ez a legjobb, Barcelonában)..."

Na ne! Remélem az élethez nem ilyen a hozzàállásod, ha igen, akkor sürgősen változtass rajta, ez egy baráti jó tanács. :wink:

Azt mondom, nagyon elvakított minket az elmúlt 8 év, ennek majd meglesz a böjtje, nem akkora, mint anno, amikor már a csoportból sem jutottunk tovább a BL-ben vagy a tizedik helyen álltunk a bajnokságban, de meglesz. Ezeket már nehéz elképzelni, mert ma már a pénz számít, ahol van lóvé, ott van foci, a nagyok elmennek, a kicsik lemaradnak. Márpedig Barcelonában nagyon sok pénz van, ez pedig egy bizonyos magas szinten tartja majd a csapatot a rosszabb időkben is.

Egy-két hozzászólás láttán azon gondolkodom, h a 10-20-30 éve Real, Milan, Inter, MU, Arsenal drukkerek mostanában valószínűleg eret vágnak magukon, vagy csoportos öngyilkosságokat szerveznek, netán tüntetőleg nem járnak ki a meccsekre.

Globálisan, hosszabb időtávon kell nézni a focit, nem egy-két meccs alapján, nem óvoda ez.
már megbocsáss..: ha nem óvoda, akkor ne írj "óvodás bölcsességeket"! (Globális foci?!)én a focit meccsenként nézem, örülök, vagy bosszankodom, a látottak alapján adok esélyt, vagy reménykedem....! nem dől össze a világ ha beér bennünket a Madrid, de ezt a hülyeséget nem én írtam, hanem te!! amúgy semmi bajom az optimista életszemlélettel, mint ahogy egy kis pesszimizmus sem ártana némelyeknek, hogy a földön járjanak...
Már bocs, de tökre igaza van mindenben!!
Iniestának idén még nem volt értékelhet megmozdulása...Fabregasnak volt 2 jó hete, azóta csak két szó jut róla eszembe: rémület és rettegés...Pedrot egyszerűen nem értem, hogy hogy lehet még itt a csapatnál. Alexis végre kezd megfelelően focizni, erre el sem viszi. Montoya???? Fényévekre van attól az Alvestől, aki a maga legjobb formájától is fényévekre van...Egyedül Neymar dicsérhető és sajnos nagy kedvencem Xavinak sem volt egy olyan passza sem, amelyik előre irányult volna. Azért október közepén nem kellene állandóan szétszedni a csapatot rotáció miatt...még csak másfél hónapja fociznak, mi a túróba fáradtak el???
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.20. 09:15:54

recrea írta:
mess2009 írta:az, hogy a tabella kieső zónájában lévő csapatot nem tudunk megverni mindent elmond, nehéz is mit írni. talán csak arra reagálnék, hogy én a magam részéről nem hiszek olyasmiben, hogy már fél szemmel a Milan meccsre gondoltak...., meg hogy válogatott utáni meccs...., egyszerűen tul van dimenzionálva ez a "fáradtság"..., meg hogy mennyi meccs van a lábában....!alig kezdődött el a szezon!? mitől fáradtak?!
mindnyájan dícsértük Tata rotációit, most azt mondom ez így nem ok. nincs egy összeszokott , egymás mozgását, szándékait ismerő, valamiféle begyakorlottságra útaló támadó hármasunk, akik két egymást követő meccsen (egyáltalán) játszanak, hogy ne mondjam jól-játszanak együtt!
azzal sem értek egyet, hogy Messit csereként rakta be, számtalanszor(Pepnél is!) igazolódott, hogy nem is szereti és nem is eredményes így játszatni! hovatovább oda jutunk, hogy a világ legjobb (és egyik legdrágább!?) játékosát csak percekre képesek pályáraküldeni? azt sem értem, hogy csak nekünk tűnik fel Iniesta, Fabregas, Pedro pocsék formája? miért nem cserél határozottabban ilyen esetekben? Ok. dühös vagyok, de az az igazság, hogy ezzel az elszórt két pontal csak a Madridot hoztuk magunkra!! így is ki vannak hegyezve ránk, most, hogy a három ponttal beérhetnek bennünket....., hát tényleg nem akarok vészmadárkodni.
ha ezek tegnap tanácstalanok voltak a pályán, most én mondom: gőzöm sincs hogy lesz ebből két jó (nekünk jó!) meccs, talán ha azt a frány motivációt fel tuná valami srófoni?
összegezve: LEHET, hogy jobbak leszünk, lehet,hogy hozzuk a két fontos meccset, de ahogy már sokszor, most is csak a remény a biztos , mert ilyen játék után én ESÉLYT alig látok. még az a jó, hogy ez csak egy pesszimista károgás....
Nem nevezném károgásnak, de mindenképpen pesszimista gondolat és hatalmas túlzás. "Remény...esélyt sem látok...beérhet a Madrid (úr isten, akkor itt a vég)....begyakoroltság hiánya (ez a legjobb, Barcelonában)..."

Na ne! Remélem az élethez nem ilyen a hozzàállásod, ha igen, akkor sürgősen változtass rajta, ez egy baráti jó tanács. :wink:

Azt mondom, nagyon elvakított minket az elmúlt 8 év, ennek majd meglesz a böjtje, nem akkora, mint anno, amikor már a csoportból sem jutottunk tovább a BL-ben vagy a tizedik helyen álltunk a bajnokságban, de meglesz. Ezeket már nehéz elképzelni, mert ma már a pénz számít, ahol van lóvé, ott van foci, a nagyok elmennek, a kicsik lemaradnak. Márpedig Barcelonában nagyon sok pénz van, ez pedig egy bizonyos magas szinten tartja majd a csapatot a rosszabb időkben is.

Egy-két hozzászólás láttán azon gondolkodom, h a 10-20-30 éve Real, Milan, Inter, MU, Arsenal drukkerek mostanában valószínűleg eret vágnak magukon, vagy csoportos öngyilkosságokat szerveznek, netán tüntetőleg nem járnak ki a meccsekre.

Globálisan, hosszabb időtávon kell nézni a focit, nem egy-két meccs alapján, nem óvoda ez.
már megbocsáss..: ha nem óvoda, akkor ne írj "óvodás bölcsességeket"! (Globális foci?!)én a focit meccsenként nézem, örülök, vagy bosszankodom, a látottak alapján adok esélyt, vagy reménykedem....! nem dől össze a világ ha beér bennünket a Madrid, de ezt a hülyeséget nem én írtam, hanem te!! amúgy semmi bajom az optimista életszemlélettel, mint ahogy egy kis pesszimizmus sem ártana némelyeknek, hogy a földön járjanak...
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.20. 09:15:54

Messi játszik, megsérül, jövőhéten nem nagyon alkalmas játékra = hülye edző, minek kellett berakni.
Messi játszik, nem sérül meg, gyengék vagyunk, de esetleg hoz nekünk 3 pontot = hülye edző, tessék megnézni, itt a Messi-függőség.
Messi nem játszik, gyengék vagyunk = hülye edző, ha Puyol bírta a 90et, akkor ő mé' nem?

ha nyűgösködni meg panaszkodni akar az ember, akkor fog rá találni ürügyet, akármit csinál az edző. nulla volt a teljesítmény, nem vitatja senki, de egyértelmű volt, hogy nem fogunk 38 győzelemmel zárni és az is 95%-ben biztos volt, hogy nem egy 3-3-as meccsel fogunk először pontot veszíteni, hanem egy ilyennel egy jó kis válogatott hét után, mint általában. ha mindenáron le akarunk vonni hosszútávú következtetéseket októberben, vagy megállapítani az eddig jól kezdő Martino alkalmatlanságát, akkor legalább várjuk már meg a Milan és a Real elleni meccseket, több infóval fog szolgálni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.10.20. 09:03:08

mess2009 írta:az, hogy a tabella kieső zónájában lévő csapatot nem tudunk megverni mindent elmond, nehéz is mit írni. talán csak arra reagálnék, hogy én a magam részéről nem hiszek olyasmiben, hogy már fél szemmel a Milan meccsre gondoltak...., meg hogy válogatott utáni meccs...., egyszerűen tul van dimenzionálva ez a "fáradtság"..., meg hogy mennyi meccs van a lábában....!alig kezdődött el a szezon!? mitől fáradtak?!
mindnyájan dícsértük Tata rotációit, most azt mondom ez így nem ok. nincs egy összeszokott , egymás mozgását, szándékait ismerő, valamiféle begyakorlottságra útaló támadó hármasunk, akik két egymást követő meccsen (egyáltalán) játszanak, hogy ne mondjam jól-játszanak együtt!
azzal sem értek egyet, hogy Messit csereként rakta be, számtalanszor(Pepnél is!) igazolódott, hogy nem is szereti és nem is eredményes így játszatni! hovatovább oda jutunk, hogy a világ legjobb (és egyik legdrágább!?) játékosát csak percekre képesek pályáraküldeni? azt sem értem, hogy csak nekünk tűnik fel Iniesta, Fabregas, Pedro pocsék formája? miért nem cserél határozottabban ilyen esetekben? Ok. dühös vagyok, de az az igazság, hogy ezzel az elszórt két pontal csak a Madridot hoztuk magunkra!! így is ki vannak hegyezve ránk, most, hogy a három ponttal beérhetnek bennünket....., hát tényleg nem akarok vészmadárkodni.
ha ezek tegnap tanácstalanok voltak a pályán, most én mondom: gőzöm sincs hogy lesz ebből két jó (nekünk jó!) meccs, talán ha azt a frány motivációt fel tuná valami srófoni?
összegezve: LEHET, hogy jobbak leszünk, lehet,hogy hozzuk a két fontos meccset, de ahogy már sokszor, most is csak a remény a biztos , mert ilyen játék után én ESÉLYT alig látok. még az a jó, hogy ez csak egy pesszimista károgás....
Nem nevezném károgásnak, de mindenképpen pesszimista gondolat és hatalmas túlzás. "Remény...esélyt sem látok...beérhet a Madrid (úr isten, akkor itt a vég)....begyakoroltság hiánya (ez a legjobb, Barcelonában)..."

Na ne! Remélem az élethez nem ilyen a hozzàállásod, ha igen, akkor sürgősen változtass rajta, ez egy baráti jó tanács. :wink:

Azt mondom, nagyon elvakított minket az elmúlt 8 év, ennek majd meglesz a böjtje, nem akkora, mint anno, amikor már a csoportból sem jutottunk tovább a BL-ben vagy a tizedik helyen álltunk a bajnokságban, de meglesz. Ezeket már nehéz elképzelni, mert ma már a pénz számít, ahol van lóvé, ott van foci, a nagyok elmennek, a kicsik lemaradnak. Márpedig Barcelonában nagyon sok pénz van, ez pedig egy bizonyos magas szinten tartja majd a csapatot a rosszabb időkben is.

Egy-két hozzászólás láttán azon gondolkodom, h a 10-20-30 éve Real, Milan, Inter, MU, Arsenal drukkerek mostanában valószínűleg eret vágnak magukon, vagy csoportos öngyilkosságokat szerveznek, netán tüntetőleg nem járnak ki a meccsekre.

Globálisan, hosszabb időtávon kell nézni a focit, nem egy-két meccs alapján, nem óvoda ez.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.20. 08:39:15

az, hogy a tabella kieső zónájában lévő csapatot nem tudunk megverni mindent elmond, nehéz is mit írni. talán csak arra reagálnék, hogy én a magam részéről nem hiszek olyasmiben, hogy már fél szemmel a Milan meccsre gondoltak...., meg hogy válogatott utáni meccs...., egyszerűen tul van dimenzionálva ez a "fáradtság"..., meg hogy mennyi meccs van a lábában....!alig kezdődött el a szezon!? mitől fáradtak?!
mindnyájan dícsértük Tata rotációit, most azt mondom ez így nem ok. nincs egy összeszokott , egymás mozgását, szándékait ismerő, valamiféle begyakorlottságra útaló támadó hármasunk, akik két egymást követő meccsen (egyáltalán) játszanak, hogy ne mondjam jól-játszanak együtt!
azzal sem értek egyet, hogy Messit csereként rakta be, számtalanszor(Pepnél is!) igazolódott, hogy nem is szereti és nem is eredményes így játszatni! hovatovább oda jutunk, hogy a világ legjobb (és egyik legdrágább!?) játékosát csak percekre képesek pályáraküldeni? azt sem értem, hogy csak nekünk tűnik fel Iniesta, Fabregas, Pedro pocsék formája? miért nem cserél határozottabban ilyen esetekben? Ok. dühös vagyok, de az az igazság, hogy ezzel az elszórt két pontal csak a Madridot hoztuk magunkra!! így is ki vannak hegyezve ránk, most, hogy a három ponttal beérhetnek bennünket....., hát tényleg nem akarok vészmadárkodni.
ha ezek tegnap tanácstalanok voltak a pályán, most én mondom: gőzöm sincs hogy lesz ebből két jó (nekünk jó!) meccs, talán ha azt a frány motivációt fel tuná valami srófoni?
összegezve: LEHET, hogy jobbak leszünk, lehet,hogy hozzuk a két fontos meccset, de ahogy már sokszor, most is csak a remény a biztos , mert ilyen játék után én ESÉLYT alig látok. még az a jó, hogy ez csak egy pesszimista károgás....
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.10.20. 08:18:22

soadroli írta:Úgy néz ki hogy az Atletico se fog nyerni.

Kikaptak, Courtois okosan bepörgette a hosszúba. :D
Nem jöttünk ki rosszul a fordulóból, a lecke adott: meg kell verni otthon a Realt, nálam jelenleg ez alap.
Avatar
19Messi19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009.02.01. 19:02:13
Tartózkodási hely: Barcelona

2013.10.19. 23:46:43

Sőt, ahogy elnézem még pontot sem szereznek. Legalább tisztán fogjuk vezeti a bajnokságot. De ilyenkor sajnálom csak igazán, hogy nem nyertünk (persze mindig sajnálom), mert meglóghattunk volna 3 ponttal. Na, de ne legyünk telhetetlenek. :)

Jövőhéten hozzuk a Madrid elleni meccset aztán elfelejtheti mindenki ezt a mai meccset!
„Magyarnak lenni: Büszke gyönyörűség! Magyarnak lenni nagy szent akarat, Mely itt reszket a Kárpátok alatt.”
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.10.19. 23:32:32

Úgy néz ki hogy az Atletico se fog nyerni.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.10.19. 23:27:48

engedjük meg ezt az xet, pamplonában amúgy sem szoktak egyszerű meccseink lenni. remélhetőleg az atletico lezakózik az espanyoltól, így még előnnyel is zárhatjuk a fordulót.
PUYOL-XAVI-INIESTA
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.10.19. 23:18:59

Nem lehet mindig jól játszani.Beethovennek sem minden műve remekmű!
Ennél csak jobb lesz!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.10.19. 22:39:47

Várható volt a botlás, de azért elég idegesító meccs volt, reménykedtem benne, hogy ha nyögvenyelősen is, de behúzzuk.
Először a pozitív dolgok, ebből volt kevesebb:
-Bartra és Puyol, előbbit betenném a Milan ellen is, aztán ha jó teljesítményt nyújt, mehet a Real ellen is. Busquets még rendben volt, meg a védekezésünk is.

Cesc volt talán a legidegesítőbb, olyan hibákat követett el, amelyek teljesen érthetetlenek voltak.. Ehhez hozzájárul az is, hogy Messi helyén játszott, ami nagyon nem az ő területe, nem értem miért erőltetik ott.
Iniestával nem tudom mi van, az hogy nem tud lőni az nem új, de hogy ennyi rossz passza legyen a végzónában.. Nem akarok negatívkodni meg pánikolni, de szezon eleje óta "gyenge formában" van, nem volt még olyan meccse, amire azt lehetett mondani, hogy ez igen, ez olyan Inis volt. Kissé aggasztó..
Xavi: Nem kockáztat előrefele, nem vállal be neccesebb indításokat. Magasan védekezett az Osasuna, feltolták a leshatárt, mégsem jöttek a védelem mögé betett labdák. Amikor valamelyik támadónk beindul a kapu felé, nem adja le nekik inkább a támadó által nyitott folyosón futó sz.hátvédnek.. ez néha jó, mert a hátvéd utána centerezhet, de jól jellemzi Xavit.
Montoyát nem tudom hova rakni, nem volt rossz, védekezést megoldotta, volt veszély a felfutásaiból is de rossz megoldásokat választott. Ezzel a teljesítménnyel nem fogja kiharcolni magának a kezdőtagságot.
Neymar talán kierdemelt volna egy büntetőt, még az első félidőben történt, dehát ki lepődek meg, ugye.. Nem tudom, hogy lehet-e a mai teljesítményét a fáradtságra fogni, hajlok arra hogy igen, de ez kevés volt, elméletileg azért vettük hogy döntsön, hogy gólt szerezzen, de a kapura teljesen veszélytelen volt..
Pedro már szót sem érdemel.
Azt mondjuk nem értem még, hogy Messit miért nem játszatta Tata, ha Puyínak nem okozott gondot a 90 perc, neki sem kellett volna hogy problémát jelentsen..
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.10.19. 22:29:52

Hát elég gáz, kezd nagyon unalmas lenni, hogy idegenben folyton copunk...Általában nyögvenyelősen nyerünk 1-2 gól külömbséggel, de elég gyakran leszereplünk, és játszunk ilyen semmilyen döntetlent egy semmilyen csapat ellen, mert lássuk be, hogy a Barca teljesen más kaliberű játékosokból áll, mégis nekünk ég a pofánk, hogy egy ilyen játékosálománnyal egy osasunát nem tudunk lenyomni, ami más európai csapatok szemében noname.
Nem követtem végig az eseményeket, a 75. perc környékén el is kapcsoltam, túl tökös voltam egy töketlen bandához.
Ez most így sikerült, kicsit ingerlékenyebb vagyok mint szoktam, mert ezek a csapatok ellen hozni kell, elkell hozni a 3 pontot...Hamarosan jön a Real, azok meg csak ellenünk tudnak játszani.
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.10.19. 22:28:50

Yokozuna írta:Eleve képtelen felállás. Csatár nélküli játék, igaz nincs is vérbeli csatárunk. Miért ül Messi a kispadon? Annyiszor láttuk, hogy meccs közben nem tud beszállni, mintha pályán sem lett volna. Fabregas az égbe lő, a középpálya gólképtelen, Neymar is csak össze vissza szlalomozik, de valahogy elképzelés nélküli az egész játék. Nem tudni ki irányít, és ki fog gólt lőni.
Válogatott forduló utáni forma. Ezt úgy néz ki nem tudják kivédeni.
Egyénileg Montoya játéka értékelhetetlen, Adriano volt a legveszélyesebb csatár, Xavi szürke, Iniesta veszélytelen, Fabregas helye még mindig nincs meg ebben a csapatban, Pedro mintha ott sem lett volna, Neymar mikor fog végre gólokat lőni?
Lehet hogy Tata igen, de én semmi fejlődést nem látok a csapat játékában. Ha ennek a szegény Osasunának nem tudunk gólt lőni, mi lesz ha egyszer hátrányba kerülünk egy komoly csapat ellen?
Őszintén, valaki érezte úgy meccs közben, hogy mindjárt gólt lövünk?

1. Jobb lett volna, ha Messi játszik 90 percet, és véletlen újból lesérül? Akkor kihagyta volna a Milán és a Madrid elleni meccse! (akkor most azért lenne szidva Tata, hogy minek rakta be, egy jelentéktelen meccsen).. #-o

2. Szóval buktunk 2 pontot, és máris semmi fejlődés? Azért mert a bajnokságba most az 1* nem tudtunk gólt lőni ? Ezek a játékosok se gépek ebbe gondolj már bele..

3. Neymar volt megint a leghasznosabb a mezőnybe, eddig rá lehet a legkevesebb panaszunk. Az, hogy nem annyira termeli még a gólokat nem is baj, mert kiosztott minden meccsen 1 gólpasszt, és rúgott 3 gól is tétmeccsen.

ui: 2 bukott pont miatt, egy olyan pályán ahol mindig megszenvedünk nem kéne egyből világvégének lennie. (szerintem kb 20% pörögtek, mivel 2 igen komoly meccs következik)
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Válasz küldése