Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.02. 16:53:39

Én továbbra is a sérüléseket látom, mint a legfőbb hibaforrást és az erőnléti hiányosságokat is ide lehet vezetni. Ez nem kifogás, ez száraz tény. Felhozzátok hibának, hogy Tata miért nem rotál. Leginkább azért mert nincs kivel. Ugyanazt a kezdőt kénytelen folyamatosan felküldeni, egyedül a védelem az, ahol van erre lehetőség. Ráadásul egy olyan meccsen kellett volna kihajtani a belüket, ahol az ellenfél az életéért küzd és a leghatósabb legagresszívabb csapat a ligában, főleg otthon. Nem véletlen hogy csak egy félidőt tudtunk jól lehozni. Szép, hogy ott vannak a fiatalok, de egyelőre még nem elegek. Robot egyre többet játszattja Tata és szép lassan meg lehet az eredménye, de egy 90 percet még nem bír a legmagasabb szinten. Ini is szerintem az első félidőben a csapat talán legjobbja volt, de ő sem bírta hosszabb távon. Lehet őt bűnbaknak kikiáltani, mert az ő labdavesztéséből kaptunk gólt, de nézzük meg Busi, Piqué, Adriano stb. mennyi labdát adott el, amikből szintén gólt szerezhetettek volna a baszkok.
Ha visszatér Messi mind a csatársorunk, mind a középpályánk hatalmas erősítést kap.
Nem akarok ezzel kifogást keresni, de nem véletlen, hogy amíg volt lehetőség rendesen rotálni 4-,5 góllal vertük az ellenfeleket még Messi hiányában is.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.02. 16:25:48

zola8787 írta:
Ugyanazt csináljátok, mint tavaly a Real fórumon a Realosok. Bartra játszott 2-3 jó meccset (hozzáteszem középcsapatok ellen) és mindenki hú mennyire odavan érte, egyből a kezdőbe követelik.
Lehet, de az tény hogy ő a legbiztosabb pontunk idén hátul.

Nekem nagyon nem tetszik ami megy a csapaton belül, részletezem,lehet hosszú lesz.
Védelem: megnézve a 21. század nagy csapatait, akik bl-t nyertek plusz domináltak hazai fronton is, akkor látni kell,hogy a védelem két belső embere mindenhol sérthetetlen volt jóformán,és klasszisok voltak a posztjaikon. (Nesta-Maldini, Carragher-Hypia, Terry-Carvalho, Puyol-Marquez, Vidic-Ferdinand, Piqué-Puyol, Lúcio-Samuel, Boateng-Dante, Hummels-Subotic, Ramos-Pepe/Varane). Vannak kivételek,amikor mondjuk az összeszokottság teremti meg a klasszis védőpárost, de alapjában véve ők posztjukon a legjobbak.
Nálunk évek óta nincs semmi. Puyol kiörgedett,ez tény, sajnos. Piqué szabadesésben, Maschnál alapvető hiányosságok vannak, 26 éves koráig nem játszott védőt konkrétan, így nem is lehet csodát elvárni. Ez már nem az a szint,mint hogy korábbi NB1-es,válogatott játékos lemegy 40 évesen megye 2be bohóckodni,és bármilyen poszton elfocizgat. Maschnál sokszor érzem azt,hogy elfelejti,hogy utolsó ember, és nem szabad kockáztatnia és koncentrálnia kellene. Poolban kp-n volt,ott belefértek a luftok,alászaladások mert volt mögötte védelem, akik javítottak, itt meg nincs. Meg van egy Bartránk,aki a legjobb a 4 közül,ez komoly kritika a többiekre nézve.
Szóval arra akarok kilyukadni,hogy ezen a poszton csak vészhelyzetben kellene rotálni, illetve vérbeli középhátvédeknek kéne játszaniuk,akikben zsigerből benne van a helyezkedés védőként, stb. Égető szükségünk van hátul egy vezérre, és ha ez 50 millióba kerül,akkor annyiba, nem szabad viccelni. Vagy ha nem akarnak pénzt kiadni,akkor meg MAsch el, vagy legalább padra, és Bartra játssza végig a szezont kezdőként,hogy megláthassuk mit is tud hosszútávon. De akármi van,nyáron ide már igazolni kell, minimum 1 embert, elengedhetetlen.
Középpálya: Itt nagyjából megvagyunk, bár én a lendületet hiányolom. Bayern kp-ja pl elég jól tart labdát,de közben lendületesek, Realé dettó. Nálunk meg lendületesség 0, labdatartás meg romokban hever idén. Szóval itt a Cesc-Ini duónak szavaznék bizalmat a szezon hátralévő részére, és Sergi Robertonak több szerep, Xavit meg behozogatni,amikor nyugtatni kell a játékot. Aztán ha nem megy így se tavasszal, akkor elgondolkodni egy Gündoganon,Kokén, vagy valami Keita szerű emberkén,aki felszántotta a pályát, és még nem is volt ügyetlen. 1 érkező ide is kell.
Támadók: Itt lenne szerintem a legkevesebb gond, az 5 itt lévő emberünk jó lehet, pech,hogy Messi megsérült. Viszont egy vérbeli befejezőt aprópénzért lehet hoznék, aki brusztolós,és 16on belül elég jó százalékkal értékesíti helyzeteit.

Ennyi lenne, szóval 4 igazolást kellene megejteni,de nem alibi embereket, hanem kapus-védő a kezdőbe rögtön, illetve kp is. Meg kell lépni,mert elhalad mellettünk a foci mostmár, minden csapat vakmerően építkezik,mi meg toporgunk.


Plusz: Gyanúsan sok az izomsérülés, Rijkaardnál öltöttek ilyen méreteket ezek, valami az edzésmódszerrel sem stimmelhet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2013.12.02. 17:15:51-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.12.02. 15:41:09

Barcaman1993 írta:
albicelesteX írta:Nem rosszak ezek a pofonok legalább rájönnek, hogy jó lenne egy két embertől megszabadulni vagy legalább igazolni.
Komolyan mondom ugyanez jutott tegnap az eszembe. Nagyon szeretem a játékosainkat, de van egy pár olyan játékosunk, akiknek a játéka elképesztően gyenge, amit hétről hétre leművelnek. Gondolok itt Piquére, de még inkább Mascheranora, Iniestára, Pedrora (ezt nem a tegnapi meccs alapján mondom) javarészt. Az fölött elmegyek, hogy Xavi, vagy Puyol gyengébb, mint korábban, hisz, mégis csak a pályafutásuk végén járnak. Nem mondom, hogy el kell adni őket, nyilván nem is lesznek, de itt a motivációs és gondolkodásbeli problémákat meg kéne oldani, mert ez botrány.

Ezzel szemben például Bartrara, vagy Sergi Robertora 1 percig nem tudok haragudni, mert látom, hogy nagyon nagy lelkesedéssel játszanak és mindent beleadnak.
Ugyanazt csináljátok, mint tavaly a Real fórumon a Realosok. Bartra játszott 2-3 jó meccset (hozzáteszem középcsapatok ellen) és mindenki hú mennyire odavan érte, egyből a kezdőbe követelik. Szerencsétlen Sergire miért is haragudnál, hát nem is játszik, padozni te és én is képesek lennénk.
Azonnal a védőket hozod fel, hogy gyengék, amivel teljesen egyetértek, de: 15 meccsen kaptunk 9 gólt, most őszintén ez 1 rossz arány? Emellett rengeteg gólt is lőttünk, csak hát az eloszlás lett rossz. 2 meccsen vesztettünk eddig pontot, na bumm. Szépen rendbe kell tenni a fejeket, azt írják itt sokan, hogy Martino ebben nagyon erős, na akkor most jött el 1 újabb nagy munkája.
A tegnapi meccset nem láttam, Piquéék biztos szerencsétlenkedtek ha már ennyien írták, de 1 gólt kaptunk ami nem sok, gólt viszont nem lőttünk... Az meg régen gáz ha 1 Barcelona egy 0-0áért utazik el.
Az sem mentség, hogy Dani Alves nem volt, amikor játszik és rosszul védekezik akkor sokan szidják, viszont ha nincs, egyből jön, hogy nincsen jobb oldalunk. A decembert ki kell bírni, hozni kell a maradék meccseket sz.ros 1-0kkal, aztán ha Messi tényleg a világ legjobb futballistája, akkor az ő visszatérésével minden szép lesz és addig élünk amíg... (a Real bajnok nem lesz, mert felakasztom magam abban az esetben :D)
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2013.12.02. 15:39:11

Én pedig azt nem értem, hogy miért erőltetik Fábregast csatár poszton. Ott a van a B csapatban egy nagyszerű tehetséggel megáldott fiatal csatár Dongou, aki nem kap lehetőséget még olyankor sem, mikor elég hiányosak vagyunk elől. Xavi helyett Fábre ezerszer jobb lenne.

Piquét pedig az amszterdami teljesítménye után nem engedtem volna a kezdőbe, mikor ott van egy szárnyaló Bartra. Tata hogyan engedhette ezt meg? Masch mit keres még mindig a védelemben? Nem kaptunk róla már eddig is rengeteg gólt?

Igazolásokat pedig tologatjuk már évek óta. Kapust tavaly kellett volna venni, erre majd idén 2 db-ot vesznek :D Peeeerssszeee! Mikor annyira garasaskodó vezetőségünk van. Majd pont most veszünk 2 kapust, 2 védőt, egy kp-t és egy vérbeli középcsatárt. Kérdem én, miből? Mikor egy darab védőt se tudtak venni. Egy kapus pedig még olcsóbb lett volna....

Jövő évi keret nálam Pintoval, Valdéssel, Puyollal, Xavival, Piquével biztosan rövidebb lenne.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.02. 15:14:50

albicelesteX írta:Nem rosszak ezek a pofonok legalább rájönnek, hogy jó lenne egy két embertől megszabadulni vagy legalább igazolni.
Komolyan mondom ugyanez jutott tegnap az eszembe. Nagyon szeretem a játékosainkat, de van egy pár olyan játékosunk, akiknek a játéka elképesztően gyenge, amit hétről hétre leművelnek. Gondolok itt Piquére, de még inkább Mascheranora, Iniestára, Pedrora (ezt nem a tegnapi meccs alapján mondom) javarészt. Az fölött elmegyek, hogy Xavi, vagy Puyol gyengébb, mint korábban, hisz, mégis csak a pályafutásuk végén járnak. Nem mondom, hogy el kell adni őket, nyilván nem is lesznek, de itt a motivációs és gondolkodásbeli problémákat meg kéne oldani, mert ez botrány.

Ezzel szemben például Bartrara, vagy Sergi Robertora 1 percig nem tudok haragudni, mert látom, hogy nagyon nagy lelkesedéssel játszanak és mindent beleadnak.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.12.02. 15:04:01

Nem rosszak ezek a pofonok legalább rájönnek, hogy jó lenne egy két embertől megszabadulni vagy legalább igazolni.
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.12.02. 11:41:47

Sokan lettünk pesszimisták? Nem hinném. De idén csak Neymár jött, ez nagyon kevés. Jelenleg 4-6
uj ember kell. A mult szép volt DE volt. Több olyan játékos kell aki nagyon akar nyerni, de nagyon.
Egyrészt sokan vannak formán kivül, mint Fabre, Mach, Ini, Pique,, és sajnos de lassan Puyult, Alvest, Xavit el kell felejteni. Lassan. És vannak akik nem is idevalók. Pedró, Telló,de Montoya is.
Ha nagyon ragaszkodunk a régi sikeremberekhez nagyon lecsuszunk. Persze annyi van igy is a csapatben, hogy valami van, na de a jövővel mi történik?
Fecó
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.02. 11:24:01

Capon írta:Nincsen ez jól megkomponálva. Kp nulla, védelem nulla, semmi stabilitás nincs a játékunkban pedig meg vannak hozzá a megfelelő emberek a csapatban.
Egyetértek és ez leginkább a tegnapi meccsre volt érvényes ebben az idényben. A Bilbao ellen sosem egyszerű játszani, de ha a középpályán szabadon átfuthatnak többször is, akkor szinte lehetetlen megverni őket. Iszonyatosan agresszívan játszattok tegnap és ezt nem tudtuk lereagálni, mert érezhetően sem Xavi sem Iniesta nem találta a helyét a pályán, de főleg előbbinél éreztem ezt erőteljesen(Busquets pontatlanságáról már nem is beszélve...). Sokszor kicsúcsosodott már idén, hogy mennyire sokat számított az ő stabil, labdabiztos játékuk az elmúlt években. Ehhez képest tegnap eladott labdák tömkelege jellemezte őket és nem hinném, hogy egy elfelejtettek a bogyóval bánni. :roll: Nem igazán érzik jól magukat a pályán, ez mindkettőjükön látszik. A tegnapi vereség pedig nagyban ennek volt köszönhető.

Nem csak ezen a két vesztes meccsen, hanem egy pár korábbi találkozón is érezhető volt, hogy nem tudjuk olyan mértékben kontrollálni a játékot, amennyire kell és amennyire tudnánk. Így is behúztuk a 3 pontokat és hozzá kell tenni, hogy volt nem egy jó meccsünk is, ugyanakkor a legerősebb csapatrészünk továbbra is a középpálya, de ez idén nem igazán van kiaknázva és erre kell megtalálnia elsősorban a megoldást Tatanak.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2013.12.02. 10:45:21

Deus! Nem tudom mi szerint dől el akkor, ha minden egyezik, szerintem megtartják a korábbi sorrendet (azaz mi lennénk elől) egészen az egymás elleni meccsig, amikor is eldől. Viszont nem értem mi a jelentősége? Bajnoki címet úgy is csak 38 forduló után osztanak, addigra pedig kétszer játsszunk egymás ellen ( ha az is x lenne minden tekintetben, akkor szerintem játszatnak egy rájátszás meccset,de ilyenre nem nagyon volt még példa), aki előtte úgy nem tudna nyugton ülni, hogy ugyanannyi pontunk van és valamiért az ellenfelet teszik elsőnek, az remélem elgondolkodik az életén :) Nagyon ráér és azzal foglalkozik, ami senkit sem érdekel :D
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2013.12.02. 09:59:51

Én a következőkben látom a vereség okait:
1. Külső tényező: A pálya talaja. Szerintem a szezon egyik legkreatívabb támadójátékával kezdtük a meccset, egészen ragyogó két-három támadással indultunk. Főleg Neymar kinlódott a pálya talajától, de a többiek is nagyon sokat csúszkáltak, a rövid- és a hosszúpasszos játék is pontatlanná vált. Neymár egy idő után elvesztette a kedvét az egyéni akciókhoz és a kombinatív támadójáték is leállt a gyors irányváltásokhoz szükséges talaj hiányában.
2. A Bilbao a Guardiola-féle tiki-taka egyik ellenszerével próbálkozott, már a védőket agresszívan letámadták a labdakihozataloknál. Ezt egyébként Valverde alkalmazta először, amikor előző alkalommal volt a Bilbeo trénere. (Ezen a talajon amúgy is több hibára számíthattak.) Ennek ellenszere eddig a következetes tikitaka volt, ugyanis eddig még egy csapat sem bírta végig erővel, és akár a kezdeti bekapott gól után is lehetett fordítani. A játékosaink azonban ezt most túl sok hibával csinálták, annak ellenére, hogy csak egy gólt kaptak. Ráadásul nem voltak következetesek, mert sokat vagdalták is előre a labdát, de azokat még Neymar sem tudta többször lekezelni, ha pontos is volt. Én a legtöbb esélyt az ellenfél "kifullasztásában" láttam, többen eléggé kiütötték magukat így is a meccs végére. A tikitaka pontatlanságai persze több Bilbao helyzettel és akár több bekapott góllal jártak volna, de így nekünk is lett volna az utolsó fél órában több helyzetünk.
3. Szerintem gyengén játszott Adriano és Montoya is. Montoya mindig ott volt, ahol lennie kellett, de többször verték egy az egyben, jó támadópozícióban pedig hibázott. (ez sajnos kifogástalan talajon is szokása)
4. Lelkileg padlót fogtak a gól után, a nagy öregeknek ilyenkor tudniuk kéne változtatni a játékon, ennek ellenére a bekapott gól után alig jutottunk el az ellenfél kapujáig.
5. Egyértelmű, hogy Fabregas nem alkalmas hamis kilencesnek, Xavi és Iniesta helyén viszont ugyanilyen egyértelmű, hogy jobban teljesít. Neymar szintén játszotta a h9-est és jól.
6. Martino nem rotál. Xavi és Iniesta sokszor tompa, Fabr-nak sokkal többet kéne a helyükön játszani és SR-nak is többlehetőséget kell adni. Hogy Bartra miért csak akkor játszik, ha csak egy egészséges khv maradt, az megint jó kérdés.
7. külső tényező: a bíró ha kiállítja a baszk védőt, akkor akár több gólos győzelem is lehetett volna, de szerintem csak akkor, ha ez a Bilbaot lelkileg megfogja.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.02. 09:30:09

Gareth Tello írta:
Deus írta:Tovább gondolva, akkor hogyan alakulna a helyezés, ha még a lőtt gólok száma is egyenlő lett volna? Mi szerint dől el, hogy ki az első és a második?
Egymás elleni eredmény szerintem.
Csakhogy még nem játszottunk velük még, szval akkor hogyan oldják meg ezt ha most minden egyenlő lenne.
KépKép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.02. 09:24:54

Kár is sok szót fecsérelni a meccsre. Egy dolog hiányzott: az ALÁZAT. Gondolok itt főként Iniestára, Sergiora, Mascheranora, Neymarra stb. Fejben a társaság elképesztően gyenge. Iniesta legalább 2 olyan gólpasszt adhatott volna, ahol üres kapuba kellett volna berúgni a bőrt, ő inkább gólt szeretett volna lőni. Sergio mostanában szinte minden meccsen besárgul, mind reklamálásért... Neymar szintúgy, ő inkább törleszt. Csak vki szólhatna már neki, hogy 4 sárgája van, abból mind a 4-et ezért kapta. 5 után eltiltás jár, had ne mondjam, sztem egy kieső csapatot sem tudunk megverni Neymar és Messi nélkül... A helyzeteket képtelenek vagyunk belőni... Aztán a játékvezető is csodás volt az elmaradt piros miatt, de ez a tévedés semmiség volt a mi játékunkhoz képest. Nagyon szervezett ellenfél ellen az első félidőben lazán lerendezhettük volna a meccset, helyette magunkat rendeztük le. Innentől viszont már nem a mi kezünkben van a bajnokság. Az Atleticot nem fogjuk megverni és a Bernabeúban sem mi leszünk a favoritok...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.02. 09:02:10

Az első félidő nekem kifejezetten tetszett, elképesztően hajtós és pörgős meccs volt, de irányítani tudtunk többnyire, kár, hogy a gól nem jött össze, nagyon fontos lett volna... Aztán a második játékrészben egyszerűen jobb volt a Bilbao, a góljuk után meg nem tudtunk még egy kicsit felpörögni, így sajnos megérdemelten nyertek a baszkok.

Annyit azért megjegyeznék, hogy a stadion ugyan új lett, de a bilbaói stílus semmit sem változott, most is igen szépen faragtak Iturraspéék, aztán a végére a nagy idegességben mi is odatettük magunkat ezen a téren is sajnos. Illetve még valami, nem szoktam bírózni, de most tényleg volt pár elég érdekes döntése a sípmester kollégának, a szabálytalanságokat meg következetesen nem fújta be néha. No mindegy.

A helyzet szerintem egyáltalán nem vészes. Tata felismerte, hogy változtatni kell, ezt is próbálja megvalósítani teljes gőzzel, ezt láthatjuk, direktebb játék, több ívelés, keresztlabda, átadjuk a területet az ellenfélnek szándékosan, és még sorolhatnám. A probléma egyelőre annyi, hogy vagy ő, vagy a csapat (esetleg mindkettő) még nem találta meg a tökéletesnek mondható egyensúlyt a megszokott, labdabirtoklásra épülő játék (közismert kifejezéssel élve a tiki-taka) és az új elemeket felvonultató taktika között, nekem olyan érzésem volt most, hogy túlságosan is az utóbbit erőltették a legtöbb esetben.

Illetve a középpályások (elsősorban a támadó szelleműek) sem érzik még annyira ezt a dolgot, jóval többet kell futniuk (beszédes stat, hogy például az Ajax ellen Iniesta futotta a legtöbbet a csapatból) bár kétségtelenül vannak biztató jelek azért.

Szóval ezt a bizonyos egyensúlyt, amit fentebb említettem, szerintem meg fogjuk találni rövid időn belül (nekem ezelőtt pár meccsen már úgy tűnt, hogy megtaláltuk, de ezek szerint mégsem), aztán jó lesz.

Még annyi, hogy ezt a Piqué-Mascherano párost most már tényleg el kellene felejteni. Sürgősen. Véglegesen. Ahogy Cescet is fals kilencesként.

És a helyzetkihasználáson javítsunk még... Könyörgöm, ha nincs más, Neymar kérje meg Pintót, hogy maradjon ott vele edzés után, hadd vezesse rá a labdát 562628-szor, hogy kicsit gyakorolja a dolgokat (mondjuk szerintem elsősorban mentális okok miatt rontja el a zinyókat a brazil, de azért egy próbát megér).

A végére még annyit, hogy lejjebb írta a kolléga, hogy nem bírunk két félidőt játszani így... Igaza van alapvetően, de vegyük figyelembe, hogy pont ezért rotált ennyit Tata... Hogy pihenhessen mindenki, lehetőleg minél többet. Ebbe pedig elég rendesen belekavart a rengeteg sérült... :?
Deus írta:Tovább gondolva, akkor hogyan alakulna a helyezés, ha még a lőtt gólok száma is egyenlő lett volna? Mi szerint dől el, hogy ki az első és a második?
Egymás elleni eredmény szerintem.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.02. 08:49:44

Nah ez a durva:

1. FC Barcelona 15 meccs 13 győzelem 1 D 1 V 42 - 9 40 pont
2. Atletico Madrid 15 meccs 13 győzelem 1 D 1 V 40 - 9 40 pont

Csupán 2 gólkülönbség van közte :!: Kapott gólok száma ugyanaz.

Tovább gondolva, akkor hogyan alakulna a helyezés, ha még a lőtt gólok száma is egyenlő lett volna? Mi szerint dől el, hogy ki az első és a második?


Szerk:

Tegnapi meccsről meg nem akarok kommentelni....
KépKép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.12.02. 08:31:40

na most azután nem hiányzik ide egy született pesszimista, hirtelen sokan lettünk...
én a meccs előtt (némi erőlködéssel) optimista votam ugyan de miben is bíztam??!: a foci szerencsére, arra, hogy véget ért a veretlenségi nyomás, jöhet egy újabb széria pechemre elfelejtettem, hogy vereség széria is létezik....
a meccsről: az első félidő bíztató , jó meccs volt. a másodikban kellett volna egy magasabb fokozat, de sajna nem mi kapcsoltunk feljebb, hanem az ellenfél.
a Barca Messi nélkül eleve félkarú, ha még mellé újabb hiányzók jönnek, újabb taktikai elemekkel,
és egy erős idegenbeli ellenféllel akkor ez van.
az fogalmazott jól aki azt mondta...." a régit már nem tudjuk, az újat még nem(ha van új!?) az előnyünk lényegében névleges, innen már szép(lesz) nyerni!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.12.02. 07:46:22

Capon írta:
Chino írta: Nem értem azokat akik ennyire kritizálják Tata taktikáját. Szerintem nincs vele semmi baj, próbálja ötvözni az eddigi tiki-takát egy direktebb játékkal, de ehhez erőnlét kell, ami egy ideig meg is volt.
Ez rendben van, a túlnyomó többség ezzel egyet is ért szerintem, ahogy én is, de nem vagyok meglepve, hogy az Ini, Busi, Xavi kp nem képes 90 percig agresszívan letámadni és közben meg gyors támadásokat vezetni/építeni. Egyikőjük sem az a robotolós játékos, ez nem egy robotolós KP. Mindhárman lassabb, labdabiztos, jól passzoló, technikás játékosok az átlagnál jóval kisebb izomzattal. Abszolút megértem, hogy 1 nem találják a helyüket ebben a rendszerben, 2 nincs meg hozzá az erőnlétük, mert nem is ilyen alkatú és típusú játékosok.
Az elképzelés megvan min kéne változtatni, de eddig nem lett jól megkomponálva a dolog.
Védelem gyengélkedik, kp meg megszűnt létezni pedig évekig belőlük éltünk.

Erőnlét mag ahogy írod hogy az elején még megvolt... pedig már akkor sem volt meg. Az első meccstől kezdve 1 félidős csapat vagyunk. Már a legelső meccsen sem bírtunk 2 félidőt ebben játékfelfogásban.
itt a pont. Amikor idejött Tata örültem h változtat, de ebben a játékrendszerben nem tetszik a csapat. Mert tegnap sem arról volt szó, hogy végignyomtuk a meccset és a bilbao összeszerencsétlenkedett vmit ( mint mondjuk régen), hanem egy kiegyenlített meccsen nyertek, ahol amikor hátrányba kerültünk nem volt annyi erőnk, hogy egy bilbaot presszionáljunk
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.12.02. 07:45:55

Capon írta:
Chino írta: Nem értem azokat akik ennyire kritizálják Tata taktikáját. Szerintem nincs vele semmi baj, próbálja ötvözni az eddigi tiki-takát egy direktebb játékkal, de ehhez erőnlét kell, ami egy ideig meg is volt.
Ez rendben van, a túlnyomó többség ezzel egyet is ért szerintem, ahogy én is, de nem vagyok meglepve, hogy az Ini, Busi, Xavi kp nem képes 90 percig agresszívan letámadni és közben meg gyors támadásokat vezetni/építeni. Egyikőjük sem az a robotolós játékos, ez nem egy robotolós KP. Mindhárman lassabb, labdabiztos, jól passzoló, technikás játékosok az átlagnál jóval kisebb izomzattal. Abszolút megértem, hogy 1 nem találják a helyüket ebben a rendszerben, 2 nincs meg hozzá az erőnlétük, mert nem is ilyen alkatú és típusú játékosok.
Az elképzelés megvan min kéne változtatni, de eddig nem lett jól megkomponálva a dolog.
Védelem gyengélkedik, kp meg megszűnt létezni pedig évekig belőlük éltünk.

Erőnlét mag ahogy írod hogy az elején még megvolt... pedig már akkor sem volt meg. Az első meccstől kezdve 1 félidős csapat vagyunk. Már a legelső meccsen sem bírtunk 2 félidőt ebben játékfelfogásban.
itt a pont. Amikor idejött Tata örültem h változtat, de ebben a játékrendszerben nem tetszik a csapat. Mert tegnap sem arról volt szó, hogy végignyomtuk a meccset és a bilbao összeszerencsétlenkedett vmit ( mint mondjuk régen), hanem egy kiegyenlített meccsen nyertek, ahol amikor hátrányba kerültünk nem volt annyi erőnk, hogy egy bilbaot presszionáljunk
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.02. 02:56:32

Nem játszottunk jól (már sokan leírták miért) de túl van dramatizálva ez a vereség. Ha az első félidőben Neymar el Alexisezett helyzetit berúgja akkor 2-1 a vége és pont. Mert azok ziccerek voltak.
A Bilbaónak meg volt kb 2 nagy helyzete és ebből 1 gól.
A lényeg,hogy még vezetünk és most jön a ligában egy újabb 2 hetes szünet,az alatt majd rendet raknak a játékosok fejében. (tudom,hogy lesz közben egy király kupa meg egy BL meccs is)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.12.02. 01:53:41

Chino írta: Nem értem azokat akik ennyire kritizálják Tata taktikáját. Szerintem nincs vele semmi baj, próbálja ötvözni az eddigi tiki-takát egy direktebb játékkal, de ehhez erőnlét kell, ami egy ideig meg is volt.
Ez rendben van, a túlnyomó többség ezzel egyet is ért szerintem, ahogy én is, de nem vagyok meglepve, hogy az Ini, Busi, Xavi kp nem képes 90 percig agresszívan letámadni és közben meg gyors támadásokat vezetni/építeni. Egyikőjük sem az a robotolós játékos, ez nem egy robotolós KP. Mindhárman lassabb, labdabiztos, jól passzoló, technikás játékosok az átlagnál jóval kisebb izomzattal. Abszolút megértem, hogy 1 nem találják a helyüket ebben a rendszerben, 2 nincs meg hozzá az erőnlétük, mert nem is ilyen alkatú és típusú játékosok.
Az elképzelés megvan min kéne változtatni, de eddig nem lett jól megkomponálva a dolog.
Védelem gyengélkedik, kp meg megszűnt létezni pedig évekig belőlük éltünk.

Erőnlét mag ahogy írod hogy az elején még megvolt... pedig már akkor sem volt meg. Az első meccstől kezdve 1 félidős csapat vagyunk. Már a legelső meccsen sem bírtunk 2 félidőt ebben játékfelfogásban.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.02. 01:29:23

Leginkább két aspektus vezetett ehhez a vereséghez. Ugyanazok a játéékosok játszanak már jó ideje és a többségük ki van facsarva, a Bilbao pedig úgy hajtott mintha az élete lenne a tét.

Nem volt gond a taktikával, de iszonyat lassan csináltak mindent. Az a dinamika ami eddig ősszel volt kiveszett a játékból. Nem véletlen, hogy az első félidőben még úgy-ahogy ment a játék, presszionáltunk, a másodikban sokszor a térfelünkről sem tudtuk kihozni.

Nem értem azokat akik ennyire kritizálják Tata taktikáját. Szerintem nincs vele semmi baj, próbálja ötvözni az eddigi tiki-takát egy direktebb játékkal, de ehhez erőnlét kell, ami egy ideig meg is volt. Ráadásul bele sem tud igazán nyúlni a meccsbe, mert nem nagyon van kit becserélni.
Adrianot mondjuk nem értem. Ilyen kritikán aluli játékot nem is tudom, hogy láttam-e tőle. De helyette is max Patricot lehetett volna berakni. Meccsek óta nincs miből meríteni. Szép és jó hogy ott vannak a fiatalok, de még nem tudjuk velük pótolni a hiányzókat. Amit én sem értek, hogy miért nem bartra kezdett, pedig még kedden sem játszott. Piqué remélem észhez tér, mert részemről Bartra kiszorította.

Ami pozitívumot lehet mondani, hogy voltak helyzeteink, de ahogy a második félidőre leültünk az katasztrófa volt.
Az első játékrész még úgy-ahogy elment, néha egész tetszetősen játszottunk, de ezt a felelőtlen játékot, amit elsősorban Busquets, Piqué és Masch művelt nagyon gyorsan el kell felejteni.
Neymart hanyagolni kellene már kicsit mert szemmel láthatóan nagyon elfáradt. Messi visszatérésével két poszton is nagyon feljavulunk majd és nem lesznek ilyen problémák.

Kikaptunk, ennyi, nem történt katasztrófa ezt a pár meccset még be kell húzni és kihasználni a pihenőt, ennek a Bilbaonak sem véletlenül van ilyen mutatója otthon, nem egy Osasuna vert meg minket.

Amúgy más is észrevette, hogy amikor Inihez került a labda
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.12.02. 01:24:01

Az biztos, hogy most nincs Messi, el kéne gondolkodni, hogy másképp álljunk fel, és nem a 4-3-3-at eröltetni.
Sajnos most jön ki az, hogy nincs csatárunk.
Fel lehetne állni most egy 4-1-2-1-2-be akár, vagy egy 4-1-3-2-be.
De mivel nincs csatárunk, ez így elég cinkes lenne.

Lehet, hogy Tata már odaállt a vezetőség elé, és elmondta a véleményét (erről nem tudni), de az biztos, hogy legalább egy idényt be kell áldozni arra, hogy megújítsuk a csapatot.
Több játékos kiöregedett/öregszik (Puyol, Xavi, Pinto), vagy kiégett. Puyol helyett égető lenne egy jó KH, aki vezéregyéniség. Ezért nehéz nekünk a KH-ra az igazolás. Nem elég egy szimpla védő, olyan kell, aki seggbe rugdossa Piquét, vagy Maschot. Bartra tökéletesen be fog válni, csak hagyják játszani. Szerintem Montoyában is van potenciál, egyre nagyobb önbizalommal játszik, és be fog érni egy-két év alatt.
Sajnos a középpályáról a legnagyobb hiba volt elengedni Thiagot, ő most simán alapember lehetne.

Sokan fikázzák Valdest, hogy elmegy, mert új kihívásokat keres magának. Pedig egyszerű a képlet: ő volt az egyetlen, aki belátta, hogy belefásult az elmúlt évekbe, és váltania kell.
Pep előtt el nem tudtuk képzelni a Barcát Ronaldinho nélkül. Aztán jött Pep, és simán megszabadult tőle. És egy évvel később a kutyának sem jutott eszébe emiatt sírni. Aztán elment Eto is, ő sem hiányzott.
Lett helyettük egy Pedronk, egy Villánk és Messink.
Sajnos azonban Villa elment, Pedro nulla lett, és Messi is ko lett. A sok sérülése tuti annak köszönhető, hogy túl lett hajszolva.
Gyanítom, nem véletlen, hogy Cunci és Affelay is be lettek nevezve. Nem csak azért, hogy legyen velük valami, hanem hátha mégiscsak tud velük Tata kezdeni majd valamit.

Tatának nagyon nehéz dolga van, ezt tudomásul kell venni. Ez egy nagyon homogén csapat, kívülről nagyon nehéz bekerülni, és sajnos a játékunk is nagyon sablonos, és már eléggé kiismerték. Valahogy olyan érzésem van az egésszel kapcsolatban, mint mikor a középkorban megégették azokat, akik azt mondták, hogy a Föld gömbölyű.
Itt is ez megy: miért változtassunk, jó a tiki-taka, csak fejben kell rakni. De sajnos az már kevés lenne itt. Igenis új elemek kellenek a játékunkba, amiket erőltet Tata, de úgy tűnik, hogy nem sok sikerrel.
Új játékosok kellenek, akik még formálhatók, motiválhatók, és hajlandók is tanulni.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.12.02. 01:22:42

Sajnos ez a játék már a bajnokságban is kevés lesz. A védelem bizonytalan, középpálya nincs, csatársor nem is volt Henry és Eto óta. Valamit változtatni kell, mert ezen már Messi sem fog tudni segíteni. Nagyon érdekes Neymar gólképtelensége, pedig a Brazil válogatottban gólokat lőtt.
Xavit, Iniestát pihentetném hosszú távon, és valahonnan szerezni kéne egy góllövőt, de jobb ha kettőt. Tata elvesztette a fonalat, nincsenek variációs lehetőségek, nem tud belenyúlni a meccsbe. A játék egyre jobban szétesik, a régit már nem tudják, újat meg nem tanultak. Ha egyszerre ennyien rosszul játszanak, az súlyos szakmai hibákat sejtet.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.12.02. 01:03:17

A szezon első meccsétől kezdve nincsen KP-nk és erőnléti gondok vannak.
Mondjuk szerintem erőnléti probléma amiatt is van, hogy ez a felfutok az ellenfél 16osáig letámadni, majd futok vissza a sajátomhoz védekezni nem Xavik meg Inik kellenek hanem két robotoló Mas féle típusú játékos. Nem csodálkozok rajta, hogy Ini és Xavi sem találja a helyét. Valahogy kicsit azt érzem ami a Madridnál volt Mou alatt, nem a kerethez van igazítva a játékstílus hanem inkább rájuk van erőltetve.
Nincsen ez jól megkomponálva. Kp nulla, védelem nulla, semmi stabilitás nincs a játékunkban pedig meg vannak hozzá a megfelelő emberek a csapatban.
Ha kicsit tökösebb ellenfelünk van fel sem tudjuk hozni a labdát, előre kell vágni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.02. 00:03:10

A legjobb passzolónk Montoya (92 %) volt. Rajta kívül még a két khv, Cesc és Alexis is pontosabban játszott, mint a 3 középpályásunk. (Xavi 85, Busquets 87, Iniesta 81)
Azért nem gondoltam volna, hogy így december elején pont a középpályával lesz problémánk.
Ha Song nem lett volna pont ugyanilyen rossz az Ajax ellen, én nyugodt szívvel beraknám, de egyébként a Cesc- Sergi Roberto irányítópáros ezek után alap nálam. Nem hiszem, hogy Sergi olyan kutyaütő lenne, de jelen helyzetben azzal sem veszíthetünk sokat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.01. 23:58:31

Subinho írta:Azon kéne elgondolkodni, hogy évekig a világ leglabdabiztosabb játékosai alkották a középpályát, ezzel a legjobb, legbiztosabb középpályánk volt, a csapat motorja. Most nincs közép pálya, rugdossák előre a labdákat, nincs normális passz játék. Miért? Mert ez Tata stílusa, ő soha nem játszotta a gyors és sok rövid passzos focit. Lásd pl. Paraguay. Ebben a játékban így kevesebb Iniesta... és láthatóan kevesebb Messi is. Ez nekik idegen, nem ezt tanulták, játszották tízen X évig... Ugyanúgy ahogy pl.CR -nek sem feküdne a tiki-taka...

Sok mindenen el kéne gondolkodni, de ez nem az a vezetőség,aki akarja ezt. Nekem kicsit magyar foci fílingem van, kezd mindenki a klubnál a múltból megélni. ez sosem vezet jóra.
Egyre mélyebben van a játékunk, veszélyesek alig vagyunk, semmi pressziót nem fejtünk ki, középpályás védekezés Busi ide vagy oda a nullával egyenlő.
Védelemről nem ejtek szót,leírtam 2és fél éve a véleményemet, tartom azóta is,hogy nem megfelelő ezen a szinten az ott játszók minősége, sajnos. Ezért kellett volna oda igazolni, fontos lett volna tavaly is, idén is.
Elől meg elment egy Villa, aki azokból a ziccerekből,amiket Neymar kihagy, bevert volna 4-5öt már ősszel simán. Ez nem Neymar ellen szól, mert a játéka nem rossz, viszont az a baj vele,hogy ha a csapat gyenge,akkor ő sem jó. Messi ezért jobb bárkinél (vagy Cr), mert ha a csapatnak nem is megy,ő két háromszor megrázza magát, és veszélyt teremt. Ebben (is) kevés még a kis brazilunk.

Nekem a kp sem tetszik, semmi összhang a 3 játékos között, Xavi-Ini között meg még annyi sem. Én megpróbálnám Cescet többet játszatni Xavi helyett pl., aztán ha nem megy sehogy sem,akkor már tavasszal megkezdeni a munkálatokat a keret normális megerősítésén.
Kapus(ok),védő(k), középpályára is kell valaki, csatár meg opcionális, ha van valami olcsó megoldás,akkor le kell csapni.
Szóval ezt a szezont valahogy le kell hozni, egy bajnoki címmel elégedett is leszek, de lehet jót tenne ha semmit sem nyernénk,kicsit a vezetőség is elgondolkodna,hogy min kéne változtatni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése